Reklama

.

.

čtvrtek 8. září 2016

Prezidentský výbor PACE přijíždí do Moskvy v plné sestavě


8. 9. 2016     zdroj
Členové prezidentského výboru mají v úmyslu projednat otázky vztahů Ruska se shromážděním a aktivizace vzájemného dialogu. "Jedná se o první tak rozsáhlou návštěvu zástupců PACE v Rusku po krizi mezi Moskvou a Štrasburkem, která vznikla kvůli připojení Krymu k Rusku a v důsledku čehož byla delegace RF zbavena základních pravomocí v PACE. Na protest se odmítla podílet na činnosti shromáždění. Naše strana přikládá této návštěvě velký význam," řekl novinářům v předvečer zástupce vedoucího delegace RF v PACE, hlava výboru Státní dumy pro záležitosti SNS Leonid Sluckij.Prezidentský výbor Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) v čele s předsedou PACE Pedro Agramuntem přijíždí do Moskvy na dvoudenní návštěvu.
V delegaci jsou vedoucí všech pěti politických skupin shromáždění, hodlají uspořádat setkání s předsedou Státní dumy Sergejem Naryškinem a zástupci delegace RF ve shromáždění. Agentuře TASS bylo na sekretariátě PACE řečeno, že členové prezidentského výboru mají v úmyslu projednat otázky vztahů Ruska se shromážděním a aktivizace vzájemného dialogu.

Podle Leonida Sluckého očekává delegace RF v první řadě návrhy ze strany vedení PACE na to, jak se "dostat ze slepé uličky, v níž se shromáždění ocitlo". "Nevylučuji, že může být vhozen "pokusný balónek" pro určité procedurální řešení tohoto problému přehodnocením přístupu k pravomocím národních delegací a jejich zrušení tak, aby byl rok 2017 započat s čistým štítem a aby to přispělo k návratu delegace Ruské federace", předpokládá Slucký.

Nicméně, zdůraznil poslanec, "hlavní problém zde není procedurální, ale principiální". "Postoj ruské delegace zůstává nezměněn: vrátíme se do Štrasburku pouze v případě, že budou zrušeny diskriminačních sankce a navráceny pravomoci v plném rozsahu," řekl. Slucký také dodal, že štrasburská platforma je i nadále pro Rusko důležitá. "Ale formát naší účasti v PACE - plný nebo krácený - bude určen již po volbách do Státní dumy (18. září) a schválení nového složení delegace," dodal.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Rusáci jsou až moc slušný, místo aby řekli šmejdům a vyděračům z PACE aby šli doprdele a přestali jim platit, přijmou je na návštěvu a chovají se k nim slušně. To jsou chyby které se jim nemusí vyplatit. Jak to dělá Izrael na hrubý pytel hrubá záplata, tak se na takové jako je PACE musí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když to je na tom právě krásné. Rusové si mohou dovolit být slušní.
   J. Hruška

   Vymazat
  2. Oni jsou nešťastní, že se nemůžou vrtat v Rusku, chtěli dělat povyk kvůli soudu se Savčenkovou, ale Rusko je odkázalo, že tam nemají co dělat a nepustilo delegaci PACE do Ruska, strašně chtěli na hlídat ruské volby, taky dostali odkaz a myslím, že když přijeli právě teď, těsně před volbami, že se na ně chtějí nějakým způsobem dostat. Ale rusové, právě tou svojí slušností, vždycky podfuk prokouknou.

   Vymazat
 2. Najdôležitejšie na tom je kto navštívil koho. Obsah je zatiaľ nepodstatný.

  OdpovědětVymazat
 3. PACE jede do Moskvy pro ruské příspěvky, které jim citelně chybí v kase. Druhým důvodem je skutečnost, že neplacení příspěvků by se mohlo stát precedentem i pro další země, jak přestat platit tento nemohoucí a zcela zbytečný byrokratický moloch. Znáte někdo nějaký reálný výstup PACE třeba za r. 2016 ? Osobně si jaksi nevzpomenu absolutně na nic.

  OdpovědětVymazat
 4. Soudruzi bafuňáři asi dostali za úkol namontovat se na poslední chvíli do ruských voleb, je to za minutu dvanáct. Když je tam Rusové pustěj, tak PACE volby prohlásí za zmanipulované a neregulerní. Když je tam nepustěj, tak PACE pustí do světa úplně stejný závěr. Toto Kreml nemá šanci vyhrát.

  OdpovědětVymazat