Reklama

čtvrtek 22. září 2016

Při útoku USA na syrskou armádu nešlo o náhodu, ale o záměr koordinovaný s Islámským státem. Oficiální představitel Sýrie nám řekl šokující skutečnosti

rozhovor
22. 9. 2016  CFP
Syrský chargé d'affaires v Praze Bašár Akbik se ParlamentnímListům.cz vyjádřil k tomu, že americká armáda a její spojenci bombardovali syrskou armádu.

„Dne 17. 9. 2016 byla napadena pozice syrské armády v oblasti Dair al Zaur americkými a dalšími západními letadly. Útok nebyl pouhým omylem, jak situaci popisují Američané, ale záměrným útokem s cílem oslabit syrskou armádu a posílit teroristy z takzvaného Islámského státu,“ uvedl Bašár Akbik.


Nešlo o náhodu. Po náletu USA na Syřany Islámský stát zahájil útok


Následující fakta, která uvádí, jsou dle něho důkazem, že nešlo o náhodu: „V poledne před napadením provedla západní letadla rozsáhlý průzkum nad oblastí. K útoku došlo v 17 hodin ze strany pěti amerických a australských vojenských letadel. Nálet trval 50 minut a soustředil se na místa, která jsou jasně označená syrskou armádou. 15 minut po začátku náletu začaly jednotky tzv. Islámského státu intenzivně střílet na obytné čtvrti v oblasti Dair al Zaur, což vedlo k zabití spousty civilistů, převážně dětí a žen.“
 
Syrský vyslanec dále uvádí, že hned po skončení amerického náletu uskutečnily jednotky takzvaného Islámského státu útok na pozice syrské armády. Byly prý použity všechny druhy středních i těžkých zbraní a tanků, což vedlo k dobytí této oblasti.

„Islámský stát se už několik let snažil tuto pozici, která se nachází na strategické hoře Serda v okolí letiště Dair al Zaur dobýt. Statečný boj syrské armády mu v dobytí však bránil. Proto tento nálet ze strany Američanů byl plánovaným útokem s cílem zlomit odpor syrské armády v této oblasti. Tento útok je agrese proti Syrské arabské republice a je dalším důkazem, že USA a jejich spojenci podporují teroristické skupiny v Sýrii a že jejich cílem není bojovat proti terorismu, jak často tvrdí,“ říká Akbik.

 

Sýrie odmítá vměšování


Sýrie zdůrazňuje, že boj proti terorismu nemůže být akceptovatelný bez koordinace s vládou Syrské arabské republiky a její armádou.

„Jakákoliv jiná činnost bez mandátu OSN je považována za hrubou agresi proti svrchovanosti Syrské arabské republiky. Sýrie znovu zdůrazňuje, že nebude ustupovat ve vyhlášené válce proti terorismu. Zároveň bude pokračovat v úsilí k nalezení politického řešení syrské krize přes dialog mezi Syřany, a to bez zásahu ze zahraničí s cílem zachovat práva syrského lidu, regionální a mezinárodní roli Sýrie,“ uzavřel prohlášení Syrský chargé d'affaires v Praze Bašár Akbik.

 

Vzájemná obviňování


Při americkém náletu bylo zabito přes 90 vojáků bránících džihádem obklíčený Dejrizor na východě země. Americká strana nijak nerozporovala oficiální zprávu ruské armády, podle níž „mezinárodní koalice proti Daeši“ z iráckého území podnikla čtyři nálety s nasazením čtyř letadel – dvou F16 a dvou A10.

Rusové vyčítají Američanům, že pokud byl nálet skutečně jen omylem, potom jde o důsledek neochoty Washingtonu koordinovat své vojenské akce na území Sýrie s Ruskem. Je samozřejmě otázkou, zda i akce syrské armády jsou plánovány ve spolupráci s ruskými experty. Samotní Američané si tím dle slov Kerryho nejsou zcela jistí. „Klíčové je, aby Rusové dostali Asada plně pod kontrolu. Syrský prezident je evidentně připraven bombardovat i humanitární konvoje,“ cituje CNN Kerryho.

Z nedostatečného vlivu na své spojence se ovšem Spojené státy a Rusko obviňují navzájem. Zatímco Američané obviňují Moskvu z toho, že nedokáže dostatečně kontrolovat Asadovu armádu, Rusové zase poukazují na to, že Washington není schopen prosadit svoji vůli mezi syrskými povstalci. „Několik dní po uzavření příměří dodržovaly mírovou dohodu pouze syrské vládní jednotky. Washington není schopen přinutit syrské povstalce ke klidu zbraní,“ uvedl pro Russia Today (RT) mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov.

 

Biskup: Američané pomáhají Islámskému státu


Lidé v syrském městě Aleppo nevěří, že nedávné bombardování kasáren syrské armády Američany bylo náhodným nedorozuměním. Tvrdí to tamní biskup. Informovala o tom webová stránka Rádia Vatikán.

„Nikdo nevěří, že masakr syrských vojáků, který zapříčinilo bombardování kasáren ze strany USA, byl pouhým omylem,“ uvedl biskup George Abou Khazen. Apoštolský vikář syrské metropole tlumočí přesvědčení většiny obyvatelstva, které dosud žije v centru města: „Onen letecký útok zabil nejméně 90 mladých vojáků a jen potvrzuje dvojznačnost role Spojených států na syrské scéně a také rozšířené přesvědčení, že Spojené státy vytvořily Islámský stát a používají jej ke svým cílům. Spojené státy disponují takovými prostředky a ‚inteligentními zbraněmi‘, že onen nálet na kasárny nemohla být náhoda, vzhledem k tomu, že budova tam nestála od včerejška,“ vysvětluje biskup.

Spojené státy vyjádřily nad zabitím syrských vojáků politování. Jak uvedly, domnívaly se, že bombardují pozice ozbrojenců z Islámského státu.

37 komentářů :

 1. Měli dojem? Nevědí jak už to zaonačit aby sesadili Bašára vymrdanci. Už ať jde doprdele ten ušatý makak.

  OdpovědětSmazat
 2. Jak někde potkáš anglicky mluvícího člověka, tak slušně pozdrav, a pak se ho zeptej, jestli je z USA. Jak řekne "yes" tak vem železnou tyčku a hned ho jebni po té blbé palici se slovy "sorry" spletl jsem si tě s jedním hajzlem co mně už dlouho sere. Politicky to bude zcela korektní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem se fakt nahlas zasmála, Josefe! Něco na tom bude. Já bych se ho ale asi ještě zeptala, jestli má rád jazz. Kdyby řekl yes, ustrnula bych se asi, sem už taková.

   Smazat
 3. Vdyt je to jasne jako facka a budu se zase opakovat za ta leta, ale necht: IS/FSA/ISIL a vsechna ostatni perverzni chatra byla, je a BUDE tajnou armadou uSSackych zrud. Vsechno co IS udelal bylo v zajmu uSSa - valkou proti Syrii a jeji armade pocinaje az po urezavani hlav uSSackejm novinarum aby meli uSSa konecne jakoze "duvod" nebo snad "povinnost" zacit bombardovat v Syrii. uSSa je pekne cela leta zasobovali a zabezpecovali IS kseft s ropou a IS se pod uSSackym patronatem pekne siril a prosperoval. Az Rusove zacali IS (cili uSSa) likvidovat - az pak zacal IS kolabovat i pres uSSackou podporu. Nejlepsi na tom je ze uSSa se ted musi tvarit ze jako opravu bojuje proti IS a to je take duvod proc zadne dohody s Ruskem uSSa NIKDY plnit nebude - ale na takove situace jsou uSSaci stejne zvykli - kdo porad, ve vsem a beze zbytku lze tak jako uSSa tak at se v tom svem bahne klidne udusej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. IS/FSA/ISIL...nezapomínat na Wehrmacht, který ve své době plnil stejnou úlohu. A také na to, že Britská armáda (WWI)statečně osvobozovala Belgii, když Německo teprve mobilizovalo. Oni to ti sioanglosasíci jinak neumí,chudinky. Hezký den.

   Smazat
 4. Ty zasraný americký kurvy je zapotřebí začít zabíjet.Je to banda zkurvenejch prolhaných zmrdů a rozvracečů světa.Je mi z těch odpornejch sráčů na blití!!!!Zmrdi všech zmrdů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědav,co na ten veškerej bordel,co šíří ti pojebanci z USA řekne vždychytrý havloid pan Pehe z Prahe,přesněji přednášející hlouposti na NewYorské unisersytě Praha.Nějak ho poslední dobou není vůbec slyšet ani vidět....

   Smazat
  2. 14:15 On by se ten blb totiž vyjadřovat na podporu chtěl, ale má v tom zmatek, protože jeho "vzor demokracie" dělá již takový bordel, který sám vzor není schopen vysvětlit, že radši drží hubu.

   Smazat
 5. Začínají se veřejně odhalovat skutečnosti podpory islamistů, které jsou neoficiálně dávno známy.
  Kerry nemá co povídat o podpáleném konvoji, protože je to jen jejich zastírací manévr, což dokazují naše hlavní mediální kanály.

  OdpovědětSmazat
 6. Co si ty vraždící hovada americký myslí!?! A stále jim polezem do zadku????????

  OdpovědětSmazat
 7. Je na čase, aby ušákům nějaký hodný syrský člověk sundal pár jejich letadel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sundaji,nemej peci!Uz brzo...

   Smazat
  2. A co kdyby dostaly ty letadla zásah z minometné palby na zemi?

   Smazat
 8. A proč zústali BUKI nehibne stát ve svich pozicích bez opietováni palby.Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. co se zastáváš Rusů ti pablb, jsem ti fandil a teď kopeš na nesprávné strane.Kolik ti zaplatil Putler že si proběhl na druhou stranu ti komunista rudý fuj, nezapomeň že jsme v nato a EU Falmer vidrbaný.

   Smazat
  2. 15:18 NATO nám nic dobrého nepřineslo. Jen účast ve válkách v US zájmu. Proto měli Přikulovače na západě velmi rádi. Hlavně balkánská řeznice.

   Smazat
  3. 15:03,15:18 Ale pánové , už jste blyly?
   V.J.Horák

   Smazat
  4. Já sem blil s včerejší kocoviny jako bich sem táral kokotiny.Kdiž se naleju tak píšem co za střízliva nemuknu a vidím svět ptevřeníma očima,Falmer

   Smazat
 9. Amerika prostě hraje o Sýrii vabank... Nechce o ni přijít jako o Krym... Proto už je tu další krok, snaha vyhlašování bezletových zón.... Smutné je že tomu přihlíží naše loutková vláda...

  OdpovědětSmazat
 10. nechapu so se s temi usekavaci hlav Syrane serou! At jim vyklidi pozici a to fofrem a at sa koukaji z dalky co se bude dit! Vyklidil bych to bezpecnym koridorem a nechal bych Rusi at tam nalitnou a semelou to v okruhu 10 kilometru na hamburger meat. Pak at to asadovni nahrnou do pytlu a poslou do Mc Donalda do fasingtonu. Snad si na tom zabasti u cerna opice z bily chtrce. A kdyz to jeste posychrujou solcepekem tak to mohou basarovci rovnou naformovat do placek! Bude to trochu cerny od tech hadru ale dizajn to bude mit skvelej .

  OdpovědětSmazat
 11. Nejlépe bude, když jim letadla spadnou rovnou na Incirliku.
  Tam by to z nějakého PLRK mohli dát. Ještě dobré by bylo, kdyby to byl nějaký z americké výroby.

  OdpovědětSmazat
 12. At rusti fasiste vypadnou ze Syrie a bude mir. To zniceni humanitarniho konvoje byla od Putinovych pohunku pekna prasarna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zvláštní, že mluvíte o vybombardovaném konvoji, zatímco na všech možných záběrech jsou vidět prostě jen vypálené náklaďáky, z jejichž korb zmizelo zboží – kdyby byly zasaženy bombou, železná kostra vozu by musela být zničená, ony ale drží tvar. A nejspíš by se našly alespoň zbytky nákladu, ale všude jsou jen vypálená auta bez jakýchkoli známek, že by vůbec něco převážela.

   USA tvrdí, že všechno je vlastně ještě pořád jaksi více méně v pořádku. Je to svého druhu jakási křeč. Na jedné straně odmítají zveřejnit dohodu s Ruskem, aby se neukázalo, co všechno nejsou s to splnit a co všechno neplní, na druhé straně neustále viní Rusko a Sýrii z neplnění dohody a na třetí straně tvrdí, že je to všechno vlastně OK. Možná že to náš mainstream opravdu ještě pár dní a týdnů „uhraje“ na to, že za všechno špatné mohou Rusové a Syřani, ale to je jen a jen náš mainstream. Západní média už jsou v tomto směru mnohem realističtější a nebojí se přiznat, že je císař nahý a prolhaný. [TS]

   Smazat
  2. 16:02 Pitevna tě čeká ty zkurvenej podporovateli agresorů z Fuckingtownu!!!!!

   Smazat
  3. 16:02 Kdyby komunista Hitler pořádně osvobodil fašistickou Evropu, dávno by byl klid. A v Auschwitzu by dodnes lidé měli práci, žádnou krizi.
   Viď?

   Smazat
  4. 16:02 A co jinak dělá sudeťácký komunista Schwarzenberg? Ještě potřebuje klestit les cikánama z pracovního tábora?
   Kdyby se prokázalo, že jeho otec kolaboroval s protektorátními úřady, mohl by o svůj majetek získaný v restitucích i přijít. Proto také stále mele o Benešových dektretech, že jsou "vyčpělé".

   Smazat
  5. Bilo bi dávno po nás,po Slovanech a kde bi to ješte zašlo.Je to múj osobní názor.Falmer.

   Smazat
  6. A bude kalifát! Těšíš se? Žena ti už nebude zahejbat, v práci tě šéf přestane buzerovat a cikáni v parku tě přestanou stavět do lati a okrádat o cíga! - http://www.expres.cz/jak-se-zije-pod-isis-04p-/zpravy.aspx?c=A151120_120726_dx-zpravy_pali

   Smazat
 13. Možno sme všetci tak trochu leniví kokoti...
  ako dlho ešte potrvá národom sveta, aby sa spojili do jednotného frontu na spoločný boj proti USarmy a jej židovským bankárom. I nukleárna bodka za životom na Zemi je menšie poníženie ľudskosti ako takáto trápna existencia.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé se poučí kdiž su v besprostředním života ohrožení,potom je už moc pozde.Falmer.

   Smazat
 14. PRAVDA O USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účast v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zatracení. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje - řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V americkém městě Charlotte byl zaveden výjimečný stav kvůli nepokojům.
   Brzy se ušácké pastátí rozpadne a kus bude jen negrovský s islamisty, zrovna tak jak to chtějí v Evropě.

   Smazat
 15. Škoda že se nedá svět restartovat jako počítač,no počkejme si,aby Dvojnice Filari neresetovala celou planétu.

  OdpovědětSmazat
 16. Do americké prdele, kráčíme všichni vesele :-) .

  OdpovědětSmazat
 17. jsem americky obcan ale ne ofcan!!! do pice s jewsa politikou

  OdpovědětSmazat
 18. Na to že v Sýrii bojuje Rusko a Usa se válka podezřele vleče . Amerika musí být v každé řiti . Putin zde bojuje protr usekávačum . Tak , jak Srbové , Řeci , Španělě atd. bránili evropu proti islámu . USA tam chrání daeš ze záadní evropy a Bosny . Zapomněli jsme na Albánce kámoše od Schwarzenberga . Proto je Putinu musí zastavit , zlikvidovat . Zdrastvujte , spasiba vam za pismo .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.