Reklama

úterý 20. září 2016

Příměří v Sýrii skončilo a ISIL dostal přímou leteckou podporu USA

Václav Umlauf
20. 9. 2016    E-repulika

USA odmítly návrh Rusů, aby se publikovala dohoda o příměří. Z ní je totiž jasné, že umírnění usekávači hlav, alias "demokratické síly" se měly odpoutat od usekávačů neumírněných. Bohužel se stal pravý opak.


Týden příměří uplynul, některé humanitární konvoje došly do místa určení, většina nikoliv, a zejména nikoliv po Castello Road do Aleppa, kterou kontrolovali na svém území povstalci. Největší konvoj asi sami povstalci rozstříleli na svém území, když opustil oblast kontrolovanou Rusy a SAA. Britské listy jsem chtěl návalu ušlechtilosti pochválit za to, že už měsíc nepapouškují každou pitomost a dezinformaci BBC a Guardianu o Sýrii. Ale moc dlouho jim to nevydrželo. Dotace se asi musí nějak vysloužit a zasloužit, viz hezký titulek O hrdinech a sedmilhářích. Takže konvoj prý podle BL bombardovali ti zlí Rusové letecky. Jenže OSN oficiálně prohlásilo, že nemůže zjistit, jestli byl útok na její humanitární konvoj v Sýrii proveden leteckým úderem. To je prosím podle korporátní agentury Reuters. Prostě a jasně, letadla nikdo neviděl. Zato Rusové ukázali záběry z dronu, jak kolem konvoje jezdí velkorážné kulomety povstalců na autech.

 

Letecká podpora islamistů za moje daně


Klíčová je zpráva o tom, že ISIL dostal spojeneckou leteckou podporu na klíčovém místě fronty. USA řekly, že těch 80 rozstřílených syrských vojáků a asi 100 zraněných u Deir es Zoru zabili omylem, ale tomu z pozorovatelů málokdo věří. Nálet byl zajímavý z několika bodů.
 • Z 4 letadel byla 3 cizích zemí (Dánsko, Austrálie a Británie) a tyto země bojující s terorismem poslaly polovičaté omluvy Syrské armádě bojující proti terorismu. Z některých omluv vůbec není jasné, zda se dané země náletu zúčastnily (Dánsko, Austrálie).
 • Postavení SAA na klíčovém pahorku byla na ISILu dobyto už před několika dny a má naprosto strategickou důležitost při obraně tohoto města, protože kryje vojenské letiště v obklíčeném městě. Je prakticky vyloučeno, aby to USA nevěděly.
 • Deir es Zor je obklíčený a držený pod hladovkou už 4 roky a islamisté ho nemohou dobýt. USA se teroristům snažily zásadně pomoci. Letadla provedla celkem 4 nálety trvající 40 minut, kulomety dobíjela raněné vojáky, existuje ruské dronové video z masakru.
 • Za 7 minut nato nastoupil po letecké podpoře spojenců do protiútoku ISIL. Zajal zpět vybojovanou pozici od SAA a všechny syrské raněné vojáky na místě zabil. Vojensko-taktický úkol spojenců byl tedy splněn na výbornou.
 • Obrana Deir es Zoru má strategickou hodnotu, protože stojí v cestě vytvoření jednotného islámského území pod kontrolou saúdských teroristických wahabitů a jejich západních spojenců. Navíc zabraňuje Turkům, aby zde vytvořili jednolité nárazníkové pásmo směrem k jimi vytouženému Mosúlu v Iráku.
 • Dobytí Deir es Zoru by byla vytoužená náplast teroristů za obklíčení Aleppa a za vojenské neúspěchy na většině front.
 • Navíc ve stejné době útočili Američané na šíitské milice v Iráku, které nyní nastupují do hlavního útoku v oblasti Mosúlu proti ISIL.

Podtrženo a sečteno. Spojenci se mstí za úspěchy boje proti terorismu tím, že posílili náš společný boj s terorismem. Pak je jasné, že další příměří asi nebude. USA odmítly návrh Rusů, aby se publikovala dohoda o příměří. Z ní je totiž jasné, že umírnění usekávači hlav, alias "demokratické síly" se měly odpoutat od usekávačů neumírněných. Bohužel se stal pravý opak, protože příměří vedlo ke spojení obou skupin pod jednotná velení z Al-Núsry, ISIL a dalších plně teroristických skupin podporovaných Saúdy. Tyto skupiny navíc dopředu řekly, že příměří dodržovat nebudou, a také je nedodržovaly

 

Krátce z fronty


Navíc povstalci provedli další útok otravným plynem, který dokumentovala také Anna News. Ale kdo by takové detaily dnes řešil, když to neudělal Putin. Podívejte se na poslední video South Front, kde je nejnovější situace z 19. září 2016. Povstalci podporovaní za mé daně (což platí i o předešlém boji NATO s teroristy) usekli hlavy asi 26 obyvatelům Aleppa, kteří se chtěli dostat z obleženého města skrze humanitární koridory zřízenými Rusy a SAA. Lidské štíty budou brzy potřeba, takže se evakuace z Aleppa nepovoluje.


Totéž platí pro potravinovou pomoc. Ta do města také nesmí přijít, mimo jiné i proto, aby Britské listy a jim podobné korporátní plátky mohly za pár týdnů další ofenzívy vydatně plakat nad osudem vyhladovělých dětí. Celé 4 roky si uprchlíků na Západě nikdo nevšímal, dokud Asad nezačal vyhrávat, a dokud uprchlíci nešli do EU. Tam šli mimo jiné i proto, že amorální EU země odmítly zvětšit pomoc miliónům syrských uprchlíků v okolních zemích. O těch se také 4 roky ani nemuklo.

Golany


Boje pokračují zejména u Golan, kde je situace velice složitá. Izrael zde jak známo aktivně podporuje Al-Núsru, která se v této oblasti různě přejmenovala. Tito teroristé vytvářejí nárazníkové pásmo mezi SAA a nezákonně okupovanými Golany. Jenže tito teroristé nenávidí Drúzy, kteří zde žili staletí před okupací Izraelem, chtějí zde žít i potom, co Izrael Golany ztratí. Tady je výřez bojového rozložení sil kolem Golan. Asadovci jsou béžoví, teroristé zelení.
Drůzové demonstrovali přímo na území Golan proti izraelské podpoře teroristů, kteří dnes vraždí jejich rodáky u města Hadheru. Zde Drůzové bojují společně s Asadem a Hizballáhem proti teroristům z Al-Núsry, které podporuje Izrael, aby vytvořil tzv. "buffer zones", viz heslo. Mapa bojů kolem Hadheru vypadá takto.
Teroristé dostali bojový úkol rozšířit nárazníkové pásmo tak, aby pokrylo souvislý pás kolem nezákonně okupovaných Golan. Izraelci raněné teroristy vozí do svých vojenských nemocnic na Golanech. Před několika měsíci Drúzové na Golanech vytáhli raněné teroristy ze sanitky a na místě je zabili. Dostali tip, že tito demokraté řezali hlavy jejich vesničanům na území Libanonu, kde jsou také drúzské vesnice. Takže Izraeli začal další velký problém, jak udržet Golany. Drúzové jej začínají nenávidět za okupaci a hlavně za aktivní podporu islámských teroristů, proti kterým bojují jejich rodáci s Asadem za udržení jejich území v Sýrii. Takže Drúzové se pomalu chystají otočit kormidlo směrem k vítěznému Asadovi, Íránu a Hizballáhu.

- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


 
Související články:

7 komentářů :

 1. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/415264-podle-usa-utok-na-skladiste-s-humanitarni-pomoci-provedli-rusove-uvedla-cnn.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CNN - to je banda lhářů už od válek v Jugoslávii a tažení proti Iráku. Např. jejich prolhaná "novinářská hvězda" Amanpůrová, to je něco, jako "naše" Tvarůžková či Szánto s Kubalou. Výkvět ulhaných sviní!!! Květa

   Vymazat
 2. Komentáře, které na Britských Listech publikuje Karel Dolejší asi budou mít co do činění s jeho minulostí blízkou Člověku v tísni, kterážto organizace se nedá zrovna označit jako přátelsky nakloněná Rusku. Od té doby co z BL odešel Štěpán Kotrba se zcela zásadně změnila jejich orientace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karel Dolejší,ten us.-řiťomil to musí vědět,on totiž je takový baron Prášil našich časů,necestuje po světových bojištích na dělových koulích,přesedávaje z jedné na druhou podle směru kam chce docestovat při svých inspekcích,ale vše řeší na dálku elegantně za pomoci IT a s neomylnou přesností....Ty Blicí Listy jsou věru hnůj posledních asi 4-5 let,je vidět,že principál Čulík konečně po 20 letech "pochopil význam Velké listopadové homosexuálně-sionistické revoluce",což dal najevo i založením nadace ve jménu Krvavé Madly Albrightové...no není on božííí?!?!

   Vymazat
 3. Syrský vyslanec Hussam Eddin Ala na jednáních v Ženevě k PLÁNOVANÉMU americkému útoku:
  http://sana.sy/en/?p=88523

  OdpovědětVymazat
 4. Britské ministerstvo obrany účast na útoku potvrdilo:
  https://www.theguardian.com/world/2016/sep/19/raf-reaper-drones-used-airstrike-killed-syrian-government-troops

  OdpovědětVymazat
 5. Letecky masakr US teroristu ze vzduchu byl koordinovan s utokem afroarabskych islamskych teroristu take na zemi...
  Naskytly se nejake veci ke zkoumani. Hitlery a sarady s ni muzou ukazovat, ze nevyhovuje a je zrala na vykopnuti. Coz je.. Chova se jako pavlacova svine posedla vzteklinou, kterou i manzel nakopne misto odpovedi do kusny. Blba ale poslusna je malo. Vykrikuje ze napadne Rusko,ale neumi motivovat lidi jako Dolf. Korporace totalne ozebracili USA do mrte ale valcit za malo penez a jeste mene vyzbroje /Irak napr./ neni to pravy ani spolehlivy. Vykopnout ji znamena premluvit tvrdohlavyho Trumpa. Je uplne jasne ,ze system imperialni demokracie uz jim davno nevyhovuje pro jejich ucely..Take maji milionove v poctech vlady a urady. Ale kde vzit dalsiho Dolfa, kterej navnadil lidi na socialismus a potom, kdyz Rohm se ptal kde je ten socialismus odpovedel,ze budou vsichni spolecne budovat a zakroutil mu krkem. Maji US casovej limit a po Lybii se podarilo teroristum zachvatit Ukrajinu , ale Donbas je pruser. Tam hlidaji rusky hranice domobranci.O tom pozdeji. V Syrii a Iraku uz mel bejt davno,prostor pro shromazdovani a rekrutovani a vycvik dalsich stovek tisicu teroristu.
  Kvoty jsou kde jde o krk malym EU statum.. Otevrene hranice dovoluji vsechno.A to vsechno je naplanovany.Jde o to ziskat co nejdelsi hranice s Ruskem pro napadeni. Erdogan ale byl malo vzteklej proti Rusku a tak mel bejt svrzenej. Ve vsech vychodnich statech pak maji byt vlady pomoci zkvotovanych teroristu odstraneny jako na UKrajine a dokoncit obkliceni Ruska a zacit posilat teroristy do Ruska. Hranice se nedaji uhlidat vyjma,ze by pomohli Cinani,ktery maj nejpocetnejsi armady na svete a je na ne spoleh..
  Cim vice pisti generalove jako krysy tim vice si hrabou miliony od zbrojnich korporaci..
  Jednani Putina se satany nema zadne vysledky a nikdy nemelo ale nic mu nezbejva a navic ma uzasnou propagandu na celem svete,coz se neda taky podcenovat..Kazdopadne satani pospichaji a to jim zlomi vaz...Vrsi chybu na chybu.
  Dnes , predevsim jde malym narodum EU o vsechno. Afroarabove maji byt posilani odevsud z Nemecka,Francie italie,belgie atd na vychod proti Rusku.To je jejich jedina a hlavni funkce a proto bylo taky 9/11...

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.