Reklama

.

.

pátek 23. září 2016

Proč musely USA skoncovat s příměřím v Sýrii

Finian Cunnigham
23. 9. 2016   Zvědavec

Existuje několik dobrých důvodů se domnívat, že Američany zorganizovaný letecký útok na základnu syrské armády poblíž Dajr az-Zauru minulý víkend byl úmyslným a vražedným činem americké sabotáže. Jedním z nejpádnějších důvodů je fakt, že Pentagon i CIA věděli, že je třeba něco podniknout k rozbití příměří vyjednaného ministrem zahraničí Spojených států Johnem Kerrym a jeho ruským protějškem Sergejem Lavrovem.


Nutkání zničit již tak samo o sobě křehké příměří, bylo způsobeno tím, že příměří nepříjemně odhalovalo systematickou americkou účast na syrském konfliktu prostřednictvím teroristických bojůvek.

A nejen to. Provizorní příměří také odhalovalo složky americké vlády, zodpovědné za válečné běsnění. Ministr obrany USA (a současně šéf Pentagonu) Ashton Carter údajně bojoval zuby nehty s Obamovým top diplomatem Johnem Kerrym, když se druhý jmenovaný snažil s ruským protějškem Lavrovem dotáhnout do konce plán příměří minulý víkend (9. září 2016) v Ženevě.

Sergej Lavrov a novináři museli údajně několik hodin čekat, než se konečně Kerry dostavil k podepsání smlouvy, když byl celou tu dobu zdržován intenzivními konferenčními hovory, kde se handrkoval s Carterem a dalšími vojenskými pohlaváry z Washingtonu. Dokonce i několik dní před Kerryho diplomatickou cestou do Ženevy se Carter pohrdavě vyjadřoval k jakékoliv dohodě s Ruskem o klidu zbraní v Sýrii.

Je dobře zdokumentováno, že jak Pentagon, tak CIA tajně organizovaly programy pro vyzbrojování a výcvik protivládních militantů v Sýrii, od samého začátku války v březnu 2011. Washington oficiálně podporuje jen „umírněnou“ a „prověřenou“ opozici. Občas se ale v západních médiích objeví zprávy, svědčící o hlubších a zlověstnějších vazbách mezi americkou armádou a teroristickými skupinami, když se dozvíme, že americké zbraně se „neúmyslně“ dostaly mezi extrémistické džihádistické bojůvky.

To, že se jedná jen o oficiální přetvářku USA a jejich spojenců z NATO a arabských zemí, že podporují jen „umírněné rebely“ a nemají tedy nic společného se zavedenými teroristickými skupinami jako Al-Nusra a Daesh (ISIS), se v souvislosti s vyhlášením příměří začalo nebezpečně odhalovat.

Je možné, že diplomatická klika Obamova kabinetu, včetně samotného prezidenta Obamy a jeho ministra zahraničí Johna Kerryho, si nebyla v plném rozsahu vědoma všech špinavostí USA ve válce v Sýrii, včetně propracovaného napojení na teroristické oddíly. Je také možné, že tato Obamova družina je jen dostatečně prodejná a naivní, aby uvěřila washingtonské propagandě rozlišování mezi „umírněnými rebely“ a „teroristy“.

Takže, když Kerry a Lavrov oznámili jejich plán příměří 9. září v Ženevě, výzvy amerického diplomata k Američany podporovaným „umírněným rebelům“, aby se oddělili od teroristických skupin, mohly mít původ v naivních představách, že takto členěné skupinky skutečně existují. Jak jinak si vysvětlit tak naivní a jalovou veřejnou výzvu?

To samé se však nedá říci o Pentagonu a CIA. Váleční štváči zalezlí v Pentagonu a Langley moc dobře znají celou tu hnusnou pravdu. Pravdu, že všechny militantní skupinky v Sýrii jsou sloučeny do jednotného, teroristického uskupení, i když pod množstvím různých jmen a se zdánlivými rozdíly ve vyznávání ideologie al-Káidy (wahhábismu). Váleční architekti vědí, že Washington, spolu se svými spojenci z NATO a arabských zemí, sponzorují tato teroristická uskupení.

Kdokoliv, kdo něco ví o původu al-Káidy, jako produktu z dílny CIA v 80. letech v Afghánistánu, nebude ani v nejmenším překvapen systematičností americké účasti v syrském konfliktu.

To ostatně vysvětluje, proč Carter a americká armáda obecně, tak vehementně protestovali proti Kerryho plánu na příměří s Ruskem. Byli si dobře vědomi toho, že klid zbraní nebyl možný ne jenom z důvodu existujícího napojení Američanů na teroristické oddíly, ale také proto, že nedodržení příměří by jen dále poodhalilo tyto americké konexe a spoluvina USA na válce v Sýrii by se tak dostala do širšího povědomí veřejnosti.

A jak vyšlo najevo, vyráběči teroristů z Pentagonu a CIA skutečně měli opodstatněné obavy. Jen několik dní poté, co vstoupilo v platnost Kerry-Lavrovovo příměří (12. září 2016), se zřetelně ukázalo, že žádné dělení bojůvek na „umírněné“ a „teroristy“ prostě neexistuje. Všechny militantní skupinky pokračovaly v porušování formálního příměří na severním bojišti v okolí města Aleppo, ale i v jiných oblastech po celé Sýrii.

Americká a západní média potom začala chrlit negace o syrském „režimu“ a jeho ruském spojenci, jak zabraňují humanitární pomoci v dosažení oblasti držené povstalci východně od Aleppa. Ale všechna tato rétorická hra médií nemohla zastřít fakt, že příměří bylo porušováno všemi militantními skupinami, takže pro humanitární pomoc potom bylo nemožné se do Aleppa dostat. Další událostí zlehčovanou západními médii bylo, když turecká vláda odmítla spolupracovat se syrskými úřady na rozehnání konvoje OSN, který směřoval z Turecka do Aleppa. Pokud přihlédneme k zdokumentovanému faktu, že Turecko v minulosti použilo „humanitární pomoc“ jako zástěrku k dodávkám zbraní povstalcům, je bdělost Damašku pochopitelná.

Křehký klid zbraní tedy začal světu odhalovat trpkou realitu americké účasti na terorismu v Sýrii. Tvrzení USA o jejich podpoře „umírněných“, namísto „teroristů“ se začalo v plné kráse ukazovat jako cynický humbuk. Vykřikování Američanů o podporování „legitimní“ opozice, bylo evidentně vnímáno tak, jak si zasloužilo - jako totální podfuk. To je snad ještě průkaznějším dokladem o tom, že americká vláda sponzoruje teroristické bojůvky, které v Sýrii usilují o svrhnutí režimu. Toto odhalení opravňuje, minimálně v teoretické rovině, k obžalobě Washingtonu a jeho spojenců z válečných zločinů vedených proti státu Sýrie.

Jelikož pověst USA ve světě byla příměřím vážně ohrožena, je nasnadě se domnívat, že se Pentagon rozhodl pro sabotáž. Takže 17. září americké, britské a australské letectvo udeřilo na základnu elitních jednotek Syrské arabské armády poblíž Dajr az-Zauru, na východě Sýrie, přičemž 60 osob bylo zabito a téměř sto dalších zraněno.

USA, Britové a Australané svorně tvrdí, že to byl omyl a jejich letouny měly ve skutečnosti v dané oblasti za úkol útočit na bojovníky Daesh. Koalice států, vedená USA, se zapřísahala, že celou záležitost prošetří. Tak jako v mnoha jiných případech, např. když Američané loni zdevastovali nemocnici v afghánském Kundúzu a o život přišlo více než 30 lidí, tak i nyní můžeme očekávat ututlání zločinu.

Zde krátce několik fakt proti tvrzení americké vojenské koalice, že šlo o omyl: proč militantní bojůvky Daeshu údajně zaútočily na základnu syrské armády, méně než 10 minut poté, co byla bombardována letouny F-16 a A-10? To napovídá o existující kooperaci mezi vzdušnými silami koalice a pozemními jednotkami teroristů.

Zadruhé, je těžké uvěřit, že špičkové letectvo a naváděcí technologie by mohly zaměnit vojenskou základnu a přilehlé letiště se stovkami vojáků za otrhané guerillové jednotky.

Zatřetí, jak uvádějí ruské vojenské zdroje, síly americká koalice v posledních dvou letech neuskutečnily v dané oblasti žádné bojové lety. Bylo známo, že syrská armáda vedla úspěšnou operaci proti silám Daesh v okolí Dajr az-Zauru. To vede k domněnce, že americké letectvo bylo nasazeno k obraně teroristů, jak ostatně tvrdily vlády Sýrie a Ruska, krátce po americkém úderu na Dajr az-Zauru. To souhlasí s hlubší analýzou problému, že celý konflikt v Sýrii je Washingtonem rozdmýcháván za účelem změny syrského režimu.

Ale snad nejvýmluvnějším faktorem vedoucím k závěru, že USA a jejich spojenci provedli masakr v Dajr az-Zauru schválně, je výše zmíněný argument, že váleční plánovači Pentagonu a CIA si byli vědomi toho, že klid zbraní by mohl odhalit jejich konexe na syrské teroristy. A pokud by došlo na společné americko-ruské vojenské operace proti Daesh jednotkám, jak se s tím počítalo v Kerry-Lavrovově plánu, pak by se zcela jistě celá tato americká šaráda úplně rozpadla.

V takovém případě bylo nutné provést pouze jedno jediné. Muselo být skoncováno s tímto nepraktickým a nepohodlným příměřím. A tak se Pentagon rozhodl k provedení „omylu“ u Dajr az-Zauru, „omylu“, který zcela zbořil jakýkoliv náznak důvěry mezi USA a Ruskem a vedl k rozpoutání vzájemného obviňování a porušování příměří.

Americká a západní média reagovala s obvyklou dávkou servility a tutláním pravdy. Masakr u Dajr az-Zauru je z velké části médii opomíjen, ta spíše věnují pozornost relativně málo významnému bombovému útoku v New Yorku o tom samém víkendu, který se však obešel bez obětí na životech. A když už o něm informují, tak automaticky a nekriticky dodávají, že se jednalo o nešťastnou náhodu. CNN také rezolutně odmítla a označila za „absurdní“ tvrzení syrské vlády, že tento útok byl důkazem spolupráce mezi USA a teroristickými skupinami. Tvrzení, které se jinak zdá poměrně logické.

Noviny New York Times „informovaly“ o vzdušném útoku takto:
Nešťastné bombardování syrských vojsk uvrhlo Ameriku do defenzívy, podkopalo její úsilí o umenšení násilností v civilní válce a ztížilo humanitární pomoc.

A New York Times, tyto prominentní noviny, dále pokračují:
USA se domnívaly, že pokud se dohoda o zastavení násilností v Sýrii vypracovaná ministrem zahraničí J. Kerrym a jeho ruským protějškem (S. Lavrovem) v Ženevě před 9 dny, rozpadne, vyplave na povrch dvojakost Ruska v této válce, kdy Rusko podporovalo syrského prezidenta Bašar al-Asada.

Jak ironické. Dle New York Times, Američané předpokládali, že ono příměří odhalí „pravou tvář Ruska“, tj. jeho dvojakost v této válce. Možná, že se počítalo s tím, že Rusko a Sýrie nebudou dodržovat klid zbraní, což ale oba státy během prvního týdne víceméně dělaly, kdy demonstrovaly ukázněnost a odhodlání k nalezení mírového řešení.

Ale namísto odhalení ruské „dvojakosti“ je to právě Washington, kdo se zde vynořil jako hlavní viník, jak se ostatně Pentagon a CIA po celou dobu obávaly, pro jejich úzkou vazbu na teroristické skupiny.

Demontáž příměří v Sýrii by se dala přirovnat k nutnosti zhasnout reflektor, který se znenadání rozsvítil a začal odhalovat prohnilost a krev na amerických rukou v této špinavé válce.


Why US Had to Kill the Syrian Ceasefire vyšel 20. září 2016 na ICH. Překlad v ceně 653 Kč Zvědavec.

29 komentářů :

 1. Jaromíre, nedávej ty sirky zpátky do krabičky))))

  OdpovědětVymazat
 2. TAK SE MI ZDÁ,ŽE TĚCH OMYLŮ JE NĚJAK MOC.UŽ JIM NIKDO NEVĚŘÍ.jE ČAS,ABY usa ŠLO DO KYTEK--LM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Assad i rusi jsou stále impotentní. Postačí jednat jako amíci. Vydat notu do OSN o vyhoštění USA a jakýchkoli akcí v Syrii a pak začít sestřelovat cokoli z USA. A odvolávat se na OSN.

   Vymazat
  2. A do týdne tu máme jadernou válku. Za to mi nestojí ani Asad, ani osud Evropy zdecimované miliony "uprchlíků". A evidentně ani Rusům. Protože jinak by nebe nad Sýrií přikryli svými raketami a všechno, co by od nich nedostalo povolení, by šlo k zemi.

   Vymazat
  3. Anonymní23. září 2016 14:35 má jednu velkú pravdu, - žiadna III. svetová by kvôli tomu nebola, v tom vladimír hricák absolútne nemáš pravdu a netreba byť posraný, pretože ak Pentagon bude chcieť, nájde si hravo akúkoľvek zámienku a dôvod

   Vymazat
 3. zrušit OSN které ovládají amici a vytvořit úplně jinou světovou organizaci.Do roku 1989 jsme byli řízení Rusi, ale část svobody jsme měli,teď nás řídí amíci a máme prd.Jsme zaprdění češi v čele zaprděných Pražáků.Bohužel cesta ven žádná.Země plná kolaborantů jak za fašismu.Pokud čtete různé informace zakonitě musíte zjistit co to v té politice je za magory a v regionech hrůza a děs.Já na bráchu,brácha na mne,Příklad:mafie Tesaříků Olomouc.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak se mi zdá, že jediným úspěšným řešením je sebrat Syřany z uprchlických táborů, imigranty atd a štandopéro je poslat leteckým mostem do USA, ať si je tam přeberou.

  OdpovědětVymazat
 5. Postavit všechny americké válečné štváče a vrahy miliónů nevinných (jen za posledních 20 let) před nový celosvětový soudní tribunál!!!! Kdo ponese odpovědnost za bestiální zločiny prolhané a zrůdné USA a jejich poskoků???

  OdpovědětVymazat
 6. Mne na tom zaráží jedna věc. O tom, že Rusové mají vliv na Asada nikdo nepochybuje. Ale jak mohou mít Američané vliv na všechny ty "umírněné" i neumírněné frakce, když je oficiálně nepodporuje, nedodává jim zbraně, ani je neplatí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale USA podporují umírněnou opozici proti Asadovi i zbraněmi - to je snad jasné.
   Rusové zase podporují druhou stranyu a to i zbraněmi - to je snad taky jasné.
   Mezi nimi se různě pohybuje řada dalších skupin, mnohé jsou známé a mnohé nejsou.
   Už si konečně uvědomte všichni tady, že situace ani zdaleka není černobílá - obě strany mají máslo na hlavě.
   Otázkou je, která strategie je pro běžné obyvatele příznivější a která není.
   Civilní oběti jsou určitě více díky rusko-syrské aktivitě, už jenom pro naprostý nedostatek "chytré" munice na této straně.

   Vymazat
  2. Ty z 15:46 seš taky "chytrá munice"...už jsi viděl tu kozomrdí chytrou munici z těch z Turecka dováženejch flašek na propan-budan ??!!
   Ta má v Aleppu na svědomí nejvíc civilistů,magore....
   A když jsi ten článek nepochopil napoprvé,tak si jej přečti znova a potom třeba zase znova....
   A nebo raději ne,nečti nic,nebo jen 4-lístek příběhy o Fifince a Mišpulínovi,experte.

   Vymazat
 7. Takze se v tom vybombardovanem humanitarnim konvoji nasly zbytky ruske bomby. Jak se z toho vylzete, Putinovi poskoci?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní.
   Jenom jeden kus?
   Od začátků Ruského bombardování,těch kusů můžu nasbírat stovky.

   Vymazat
  2. On ten zbytek ruské bomby samozřejmě našel ten samý chlápek, co našel Attův nepoškozený cestovní pas u zbořelé věže WTC, tak je to přece jasné.. nebo ne? :-))

   Vymazat
  3. Ty naivní píčo 15:45-takovejch zbytků z ruskejch bomb je Sýrie plná,to ani Pepek Vyskoč nebere za důkaz,na to může skočit jen šulínek a poskok masajskýho náčelníka a vylizovač brutvanu Krvavý Madly....

   Vymazat
  4. !!!OMLUVA!!!

   To předešlé nepatří 15:45,ale 15:34 !!!

   Vymazat
  5. Attuv neposkozeny cestovni pas existuje Vlastiku jen v tve komunisticke palici.

   Vymazat
  6. 15.34 jsi cyp vychovaný na pindošském doláči.Tvoje IQ se pohybuje v oblasti záporných čísel. A takových hnojů je tady více.

   Vymazat
  7. ???Našly se samy nebo jsi je tam objevil ty sám? Nebo ti to někdo nakukal?

   Vymazat
  8. Ten střep tam nechal ten kdo ukrad náklad! Ten bude jistě už rozdělován ISIL bojovníkům kdesi z Jůeses depa!:))))

   Vymazat
  9. Nález pasu Atty sami ohlásili na tiskovce, tak co? - http://blisty.cz/art/25477.html

   Vymazat
 8. 16:50 Ty jsi opravdu takový politováníhodný, vylízaný amrdol?
  http://www.legitgov.org/Mohammed-Attas-passport-survived-World-Trade-Center-flames-911-Paris-gunman-who-attacked-military-pr

  OdpovědětVymazat
 9. Jak může mírná opozice bojovat zbraněmi? To mi hlava nebere! V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 10. Proc do toho pletou australany a brity? A10 pouzivaji pouze usaci a F16 Australie nema, ma FA18 a F18 superhornet. Ani britove nemaji F16.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když si chceš umýt ruce a zároveň vzbudit dojem, že celý svět, ve jménu božím, teda ve jménu Alláha, vyhání toho ďábla Assáda a celé to vedou USA, tak musíš mít parťáky.
   Saudové mají špinavé ruce, vyzbrojují a financují ISIS, zásobují je přes své území, bombardují Assada a teď vyšlo najevo, že vraždí v Jemenu pastevce ovcí nejmodernější technikou, dodanou jim USA. Tak už zbyli jen Britové a Australané. I kdyby metali bomby ze sedel klokanů či velbloudů.
   Vždyť je to jedno, že nemají Fairchildy. Při úrovni negramotné veřejnosti to nikdo nepozná. Neanlyzuje.

   Vymazat
 11. obecně známé skutečnosti netřeba opakovat. Leda že by auditorium bylo složeno z osob, které mají málo informací k vyhodnocení situace. A pak je tady ještě možnost, že čtenář patří mezi naivky, věřící v čest, spravedlnost dodržování mezinárodních smluv a čistotu a spravedlnost OSN.
  Opak je pravdou pokud by nikdy neplatilo, tak v případě USA platí stoprocentně, že smlouvy jsou uzavírány proto, aby se porušovaly. USA nikdy nedodržovaly smlouvy uzavřené se spojenci a porušily je kdikoliv mohly sami získat výhodu nebo převahu, byť dočasnou, natož s protistranou ve vojenském konfliktu, který sami vyvolaly a celou dobu jej řídí.
  Každá příležitost i sebemenší je okamžitě využita k útoku na stranu konfliktu, která nereaguje, jak strýček Sam píská. Je ve vaší paměti, loňské přerušení palby, kdy na pomezí Iráku a Sýrie USA využily klid zbraní k doplnění zásob a výzbroje jednotkám bojujícím proti ISIS, shozením munice a zbraní. Sami Iráčané a Kurdové protestovali proti americké operaci, pře které byla velká část zbraní shozena z letadel na území ovládané teroristy z ISIS. USA tvrdily, že jde o omyl. Když Syřané zatlačili ISIS do pouště střední Sýrie, tisk zveřejnil zprávu, že šest tisíc teroristů bylo přepraveno letecky do Libye. To pomocí deseti letadel neprovedete. A musíte je především dostat z pouště na letiště. A to je stovky kilometrů daleko.
  Není to ani měsíc, kdy severní hranici Sýrie překročila jednotka Turecké armády včetně tanků. Prý chtěli zatlačit Kurdy z východu Sýrie, aby se nespojili se skupinou Kurdů na západě a neobsadili celou severní hranici. po týdnu se dovídáme, že jednotky podporované letectvem se úspěšně vrátili na turecké území. A zachránili předsunutou jednotku zvláštních sil armády USA.
  A teď USA zachraňují čtvrt milionu povstalců s rodinami a co čert nechtěl. Spletou se a zaútočí deset minut před pozemním útokem ISIS na syrskou armádu a zničí útočící vládní jednotky. To by ani pes nežral. Ti amíci mají ale smůlu.
  Poslední fáze bitvy o ALLEPO budou pochody smrti pro 250 000 členů turkmenských kmenů. Starců žen a dětí. Můžou odejít do Turecka. Nebo zemřít.
  Ta bitva začala v režii USA tím, že Turkmeni přepadli předáky ostatních kmenů v Allepu a vyvraždili je, jako psy. Teď se to bude opakovat. V opačném gardu.
  Vždyť jsou to kočovné kmeny. Tak co ještě chcete?

  OdpovědětVymazat
 12. Americe nezbývá než donutit Rusko k válce! Proč? Rusko a Čína se dohodly, že nebudou obchodovat s ropou a plynem v dolarech a kromě toho, že veškerý obchod mezi nimi bude probíhat v národních měnách a né v dolarech. Tím, ale vyhlásili světovému četníku USA válku. Každý, kdo obchoduje s plynem a ropou, si musí nejdřív koupit dolary a pak si může koupit ropu, nebo plyn. To samé platilo o obchodech v jiných komoditách. Když v dolarech odmítl obchodovat Husajn byl Irák zničen, Husajn popraven. To samé se stalo Kadáfimu a Lybie byla vybombardovaná. Ekonomika USA jde ke dnu. V USA se toho pramálo vyrábí. USA exportuje drcený kancelářský papír, seno a samozřejmě války. Aby neutěšený stav super zadlužené ekonomiky Američani vyrovnali, tisknou neskutečné množství zelených papírků s názvem dolary. Celému ostatnímu světu je jasné, že to nemůže fungovat do nekonečna a všem státům, které jsou navázáné na dolar, jako například i EU, hrozí s pádem dolaru i jejich pád. Proto, čistě z pragmatických důvodů, se Čína a Rusko a ještě několik dalších států seskupených v organizaci BRICS ( Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika ) rozhodly odpoutat se od dolaru. Jenže tím přímo ohrožují stabilitu USA, protože když se odpoutávají od dolaru, USA ze světového obchodu s ropou, plynem a jinými komoditami, neplynou žádné peníze a deficit začíná narůstat. Z čeho má potom USA udržovat po celém světě více než 200 vojenských základen, které dohlížejí na to, aby světový řád nastolený po Druhé světové válce odváděl USA patřičné obrovské sumy peněz USA. Když to udělal Husaj a Kadáfí USA zasáhly a daly tím jasně najevo, že kdo si dovolí něco podobného, dopadne stejně jako oni. USA, jako nejzadluženější stát na světě chtějí, aby případný krach dolaru financoval celý svět. Čína, Rusko a další, dluh USA financovat nechtějí. Vnitřní pnutí společnosti v samotných USA je obrovské. Město Detroid je od rána do večera v plamenech. Obrovská nezaměstnanost. Do Světa vytrubují, ale úplně jiné ukazatele své ekonomiky. Ale vzpomeňme si na krizi, která vznikla krachem dvou obrovských investičních a hypotečních bank, které neustále vykazovaly obrovské zisky, prodávaly balíčky s nakaženými deriváty po celém světě, až bublina praskla a odnesl to celý svět v podobě obrovské stagnace a krize. USA jenom pokrčily rameny. Teď USA nutí celý Svět financovat jejich krachující ekonomiku a nemají jinou možnost, než vést války a připravovat světový konflikt proti Rusku. Ze dvou velmocí Číny a Ruska si vybrali Rusko, protože Číně je USA zadlužené obrovskou sumou a nebýt výroby Číny dodávané do USA, USA by ze dne na den skončilo. Čína ovšem ví, že pakliže padne Rusko, další na řadě bude Čína oslabená o nerostné zdroje, které po porážce Ruska, padnou do rukou USA a to začne Čínu vydírat, provokovat, vtahovat do války, jako to teď dělá Rusku. Rusko na čele s Gorbačovem udělalo v 80 letech minulého století fatální chybu, že jako vítězná velmoc se stáhlo z východního Německa. Nemuselo to udělat, nikdo Rusko nemohl donutit k tomuto kroku, nebo ho mohlo podmínit rozpuštěním NATO a stažením okupačních vojsk USA ze západního Německa. Naivně uvěřilo, že USA dodrží dané slovo a NATO se nebude rozšiřovat. Jenže obrovské ekonomické problémy USA nedávají Američanům na výběr. Američani buď donutí Svět, aby platil dluhy a existenci USA, nebo zaniknou. Proto také nutí EU uzavřít s USA smlouvu o volném obchodu z USA s pravidly nastolenými USA. EU se stane kolonie USA, které budou EU vysávat pomocí smluv na patenty, pomocí sankcí a podobně.

  OdpovědětVymazat
 13. Rozšířením NATO prakticky na celou Evropu má pro USA také velký význam. V momentě, kdy bude připravená válka proti Rusku, všechny státy Evropy dodají kanonfutr pro tažení proti Rusku, to znamená budou dodávat své občany na vojenské tažení proti Rusku. USA bude dodávat zbraně a válčištěm bude Evropa. Vzpomeňme na zákon o branné službě v původním návrhu vlády ČR: výcvik během tří měsíců a jak řekl ministr obrany Stropnický v TV, že linie fronty míru je tam, kde NATO to bude potřebovat, rozuměj, kde USA to bude potřebovat, třeba v Afganistánu, nebo na Ukrajině. Z výše uvedeného vyplývá, že příčina všeho je v tristní ekonomické situaci USA, které nemají na výběr. Musí vést válečné konflikty a připravovat útok na Rusko, které s Čínou a ostatními vypovědělo ekonomický světový systém nastolený po druhé světové válce.


  A můžete mi laskavě vysvětlit, proč by vlastně měla ta emerika vládnout světu? Jejich nadvláda nad světem spočívá jen v tom, že světu vnutili svůj zelený papír, skrze který ovládají světovou ekonomiku. Američani doslova žijí z ekonomik všech ostatních zemí, napojených na západní finanční systém. Každá zamě, která se pokusila od tohoto systému odtrhnout byla zničena, proto také v současnosti rapidně roste napětí mezi amerikou a Ruskem s Čínou na druhé straně. Ty dvě jmenované země totiž ohrožují dolar jako světovou měnu, jelikož skupují fyzické zlato po celém světě. Čína tímto způspbem konvertuje americký dluh a připravuje postupně přechod na transakce bez dolaru, Rusko to samé, připravuje přechod na transkční systém bez dolaru a to amík (respektive jeho pán) nemůže dopustit. Protože v ten moment, kdy dolar ztratí status světové rezervní měny, amerika okamžitě zkrachuje. Uvědomte si, že ty jejich obrovské finanční výdaje na všechny války, jejich armádu, platy policejních složek a ostatních státních zaměstnanců, platí z obrovké části zbytek světa. Vy si jako vážně myslíte, že by měly státy šanci ustát takové výdaje jen ze svého rozpočtu? Nenechte se vysmát. Čínu už zkrátka nebaví živit polovinu obyvatelsvta usa a Rusko se chce také, jak jsem psal odpoutat od západního finančního systému. Problém je ten, že tyto dva státy nejsou Irák, Lybie, Sýrie atd. Tohle je úplně jiný kalibr. Rusko navíc již nemá kam ustupovat a jasně prohlásilo že nebude, Čína několikrát prohlásila, že si nenechá kecat do svých zájmů apod. Rozhlédněte se po světové mapě a podívejte se na počet a rozmístění amerických základen a pak přemýšlejte, nad akcemi a chováním vašich nejlepších vládců světa za posledních dvacet pět let. O tom co státy prováděli v hlubší minulosti ani nemluvě...

  OdpovědětVymazat
 14. Tezi o tom, že je na Světě třeba jediné supervelmoci, která všem vládne prosazují jen Američané a jejich loutkové vlády. V dnešní době už ani tento úmysl nezakrývají, kdy jejich prezident Obama prohlásil, že pravidla může vytvářet jen Amerika a svět se jimi musí, chtě nechtě, řídit. Nějak si nikdo asi nevšiml, že by se na tomto Americkém způsobu vládnuti, světové společenství shodlo, třeba někdy v minulosti na valném shromáždění OSN. A proto jsou státy, které se tohoto cirkusu nechtějí účastnit a jsou DOSLOVA!!! Zničeny. Vypovídá to o tom, co potřebuje zbytek světa vědět o "demokratických" principech, kterých je Amerika zárukou. Amerika je, jak již v minulosti dokázala, vykořisťovatel, který se ohání demokracií, má demokracie plnou hubu, společně se sladkými kecy o sebeurčení, které platí jen někdy a pro někoho, jak se jim to zrovna hodí. Ve skutečnosti se však chová jako skrytá diktatura. Nátlaky na vlády ostatních zemí již byly prokázány v minulosti, pokud nepomůže dolar, přicházejí výhružky, pokud nepomůže ani to, přichází uměle vytvořená humanitární krize, kdy je vláda postižené země „nálepkovaná“ diktaturou, a hurá do akce. Rozvrat země může začít. Nemá cenu se teď rozepisovat o jednotlivých vládcích zničených zemí, kteří jistě nejsou či nebyli andělé, ale dokud jeli podle amerických not, byli to přátelé a moudří vládci, jakmile se začali cukat, třeba nechtěli obchodovat se svojí ropou v dolarech, v tu ránu lehla popelem celá jejich země se desetitisíci mrtvými a miliony uprchlíky. Tohle je ta Americká záruka demokracie?

  OdpovědětVymazat