Reklama

.

.

čtvrtek 15. září 2016

Prohnilí jsou všichni

Erik Best
15. 9. 2016     EB
Za jeden z největších úspěchů ČSSD a.s. v jejím boji s Agrofertem a.s. se dá považovat způsob, jakým se jí povedlo přesvědčit mnoho analytiků, novinářů, ambasád a neziskovek, že je jedna zločinecká organizace lepší než ta druhá.  


Na straně ČSSD je 75 % médií, a ta včerejší hlasování o zpřísnění pravidel o střetu zájmů pro ministry uvítala. O tom, že to protistraně otevírá dveře k větším krádežím, už se nemluvilo. Kdokoli zpochybní včerejší hlasování, bude teď médii nakloněnými ČSSD označen za příznivce Andreje Babiše, stejně jako jsou kritici Hillary Clintonové často znevažováni jako fanoušci Donalda Trumpa a stejně jako je každý, komu se nelíbí americká zahraniční politika, zařazen do přihrádky sympatizantů Vladimira Putina. Skutečně si vždycky musíme vybrat stranu, jako by existovaly jen dvě možnosti? Svět potřebuje více lidí, kteří se ozvou a řeknou, že prohnilé jsou obě strany, obě nás vedou do pekel a jen my sami s tím můžeme něco udělat.

48 komentářů :

 1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://svobodnenoviny.eu/narodni-demokracie-bije-na-poplach-nastava-usvit-totality/

   Vymazat
  2. Všichni všeználci co ukamenovávají Babiše by se měli zamyslet z čeho, tedy z jakých podkladů, objektivity získaných informací a kvality informačního pole vychází jejich jednoznačně sebejisté a příkré závéry. O tom, že každý z Vás má letitou osobní zkušenost s A.B. a zná jej opravdu zevrubně pochybuji. Pokud tak neučiníte, popřípadě Vás tenhle návrh vytočil tak jste se s největší pravděpodobností stali cílovou skupinou mediálního tlaku zájmových skupin a velmi přičinlivě každým svým kýhnutím pracujete pro prosazení klanově korporátních zájmů, které vůbec nemusí být slučitelné s Vašimi zájmy a prospěchem Vás a Vašich blízkých. Lidi proboha myslete svou hlavou a nenechte sebou manipulovat jak stádo ovcí!

   Vymazat
 2. Ovšem, je to podle G.W.Bushe "kdo není s námi, je proti nám!"
  (Že to opsal od Klementa Gottwalda, o tom se mlčí).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to se hodně pleteš.

   Je proti nám, kdo není s námi,
   a jediný byť vlas to byl,
   kdo v nepřátel jej vložil chrámy,
   to krev už není našich žil!

   My potřebujem mužů celých,
   a v boji, psotě, vzdornou leb,
   a myšlénku na čelech smělých,
   a pohrdu pro cizí chléb.

   My potřebujem velkých lidí,
   již bouři velké vzdorují,
   a z celé duše nenávidí,
   a z celé duše milují. J.Neruda

   Když Jan Neruda skládal tuto báseň, ještě ani netušil, že se někdy někde narodí nějaký Klement Gottwald. Pokud někdo později použil slova .. je proti nám.. ocitoval začátek Nerudovy básně. Jo, to dělá ta česká sečtělost. Jak je každý chytrý a inteligentní.

   Vymazat
  2. Jeník Nerudů byl vůbec frája! Dávno předtém než se vůbec narodil nějaký Adolf Hitler, vše už věděl! - http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=881&status=print

   Vymazat
  3. Anonym (20:56):
   Tím "pachatelem" oněch (vlasteneckých) veršů je ale J. V. Sládek ... :-)
   Jinak dobrýýý

   Vymazat
  4. Poznámka k básni od 20:56.

   Katastrofa dneška je, že by ji námi volení a placení politici a jejich média hodnotila jako projev nacionalizmu.

   Nebudu už volit žádné zavedené strany, ani ANO. Děda.

   Vymazat
  5. 7:57 - to je tatínek toho Vlastence, toho pana Sládka Miroslava?

   Vymazat
  6. Anonym (12:41):
   Nevím, nejsem kádrovák! To Janda z "hodnot" či Slonková z "nesehnutých" aj. kaváren by jistě věděli ...
   Pokud o to až tak stojíte, bude lepší se optat přímo toho M. Sládka? A on je Vlastenec?

   Vymazat
  7. Kdo nejde s námi... Posunu ještě do dřívější doby. Stejné tvrzení je i v Novém zákoně. Nějak se to úsloví s lidma vleče už hodně dlouho.

   Vymazat
  8. 19:26 - ještě starobylý, tzv. československý! Neuznal ani odtržení Podkarpatský Rusi!

   Vymazat
 3. Tak to je to, co říkám od nástupu Babiše do vysoké politiky. Naivní lidé argumentovali, že je Babiš miliardář a tudíž už nepotřebuje krást. Omyl. Jestli plebejec krade po milionech, Miliardář po miliardách. A co se jeho morálního profilu týká, za prvé, nepochybuji, že měl pletky s StB. Jako člověk s volným výjezdem na západ, je to vysoce pravděpodobné. A jeho návštěva do USA má také svojí vypovídací hodnotu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co máte proti Stb ?

   Vymazat
  2. Ano , ti co po volbách navštívili USA je potřeba odstranit,protože v USA dostali noty, podle kterých se dnes musí řídit. Neveřte nikomu z nich ,ani Babišovi ten je z nich nejfikanější!

   Vymazat
  3. 19:57 Především to, že se účinně podílela na listopadovém falešném puči. Bez účasti Stb by ti matláci kolem Havla odtržení od lidí, nemající páru o tom co si lidé přejí, plnící zahraniční zadání a pokyny s vydatnou pomocí od částí, včetně řídících složek Stb, ani neškrtli. Stb se následně podílela na dalším vývoji, skartováním vybraných složek a ovlivňováním činovníků OF, prostřednictvím složek vybraných. vše připraveno a naplánováno v potřebném předstihu. Dílčí vlivové části z Stb, tak či onak ovlivňují situaci i v době současné, včetně usměrňování volebních preferencí. Tak se ničemu nemusíme divit.

   Vymazat
 4. Možná to je lump, ale juristicky neodsouzený, ale každopádně je lepším ministrem financí než TOP "spravedlivě rozhořčený" M. Kalousek! V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 5. kdo voli babise voli EU+migranty v CR+stvani proti rusku+dovoz jedovatych potravin z USA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Kdyby se staral pouze o finance, byl by dost dobrý. Ale takto je supernebezpečný, a není v tomto v ANO zdaleka sám. Děda.

   Vymazat
 6. Erik Best má jistě české kořeny, myslí mu to "po našem".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Daří se mu být spravedlivým jako málokomu jinému. Děda.

   Vymazat
 7. Jen my sami s tím MUSÍME (nikoli můžeme) něco udělat.
  Kandelábrů je v ČR dost.

  OdpovědětVymazat
 8. Proti StB nemám vcelku nic. Víc mi vadí ti, kteří jim donášeli. A Babiš byl jedním z nich. To, že ho naše, potažmo slovenské soudy neodsoudily má také svojí vypovídací hodnotu. Pokud jedna parta zlikviduje prezidentskou vlajku za 35 tisíc a soud jí pošle k přestupkové komisi, a jiný soud vyměří podmínku za obnaženou prdel na americký konvoj, můžete se ještě divit, že ty samé soudy neodsoudí konfidenta Babiše?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To 5:47
   Vy asi znáte koho a proč udal Babiš ? Můžete nám to sdělit ? nebo je to jako vše ostatní u nás "jedna baba povídala". Pokud by na Babiše něco opravdu reálného měli, bylo by to už venku, Takže usuzuji, že vám Babiš vadí z naprosto jiného důvodu, nepatříte náhodou mezi ty co fixlují daně, co žijí na úkor druhých?

   Vymazat
 9. svět se v konečnik obratil chudi voli miliardaře viz voli od slova voli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude asi pro to, že nám pořád říkají že jsme závisťivci. A také nám vštěpovvali, že kdo nevolí ODS je primitiv. Kam to ta naše společnost spěje.
   Václav

   Vymazat
 10. PROČ?
  Proč Babiš nekroutí krkem Sralbotkovi za kauzu OKD,ve které Sralbotka okradl stát,tedy občany o 20 miliard,...proč Babiš nemluví o zrušení zbytečných krajů,...proč nemluví o zrušení Senátu,odkladišti politických ojetin,...proč Babiš nemluví o zrušení poloviny ministerstev,...proč Babiš nemluví o tom,...že jsme republika jak dlaň a aparát na jeho správu máme jak evropská velmoc,...proč nikdo nenabízí voličům,že ten stav změní,včetně odchodu z EU a NATO,.......

  OdpovědětVymazat
 11. Nejsem příznivcem A.Babiše, aby bylo jasno. Je úplně jedno jestli M. financí vlastní noviny, rozhlasové stanice nebo televizní kanály . Je úplně jedno, že je vlastníkem nadnárodní společnosti. Je to rozhodně lepší (je na něj "vidět") , než když se skrývá za někoho jiného kdo funguje jako bílý kůň , nebo je majitelem firmy , kde není veřejně znám Vlastník. Nesouhlasím s tím , že známý majitel i velké korporace nemohl být ve vládě. Souhlasím s tím , že by se po dobu výkonu funkce měl vzdát státních zakázek a nehlasovat o zákonech , kde by byl i jen v náznaku možný střed zájmů. A tom ministr Babiš dělá, že nehlasuje. Zda má vysoutěžené nejaké státní zakázky nevím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Především je třeba zrušit dotace,tu rakovinu soutěže v podnikání,to za prvé.Za druhé je evidentní,že ti hajzli ve vládě se drží dotačně pod krkem.Babiš má prachy,lidovcům,tj.Jurečkovi přihrává dotační prachy pro jeho kámoše a současně za to přiděluje,schvaluje dotace Babišovým zemědělským firmám.To vše za souhlasu Sralbotky,kde Babiš cpe prachy do "sociálních" programů,či spíše pogromů soudružky socanky Marxové.Bez dotací by se tato vláda už dávno rozpadla.

   Vymazat
  2. Tady se pomocí dluhů likviduje celá Evropa, státy jsou na pokraji bankrotu a lidé jako pan Babiš a Orbán šmejdům překážejí.

   Vymazat
  3. 11,27
   Pane, pan Babiš je jedním z oněch šmejdů. Nastíním vám zjednodušeně Babišovo filosofii. Politici vyberou daně. Ty různým způsobem přerozdělují. Část jich jde, mimo jiné, na podporu obnovitelných zdrojů energie, část jde do Bruselu na náš členský příspěvek. A potom nastupují vámi zmínění šmejdi. Tu pobírají evropskou dotaci na náš útlum zemědělské produkce, tu českou dotaci na obnovitelnou energii. V případě páně Babiše jde o pověstné mulčování luk a pastvin, kterému se říká "zakonzervování zemědělského půdního fondu", kde se pohybuje dotace cca 6 tisíc na ha a rok, tu zase dotace na pěstování řepky na výrobu bionafty, nebo kukuřice, která se používá na výrobu bioplynu a ten zase na výrobu el. energie, vše štědře dotované. Mimochodem, do českého zemědělství nateče téměř 40 miliard ročně. Kolik si myslíte, že dostanou skuteční zemědělci, kteří nám chovají krávy na mléko, prasata na maso, nebo pěstují obilí na náš chleba? Nic, nebo směšně málo z nějakých podpůrných grantů (třeba na nákup traktorů pro rodinné farmy). Drtivou většinu polknou Babišové. A protože Babišovi reálně hrozilo nebezpečí, že podpora obnovitelných zdrojů energie v roce 2015 skončí, vstoupil do politiky. Přes hybnou páku své partaje si vydupal prodloužení této podpory do roku 2020, do kdy musí tato podpora skončit v celé EU. Kalousek je lump, ale v případě Babiše měl výjimečně pravdu. I když z jeho úst to znělo, jako ono příslovečné: Zloděj křičí, chyťte zloděje.

   Vymazat
  4. 9,13
   Pokud politik vlastní média, udělali jsme kozla zahradníkem. Kdysi se novinářům říkalo "hlídací psi demokracie". Komu asi tak půjdou po krku? Tomu, kdo je živí? Asi těžko. Tak že budou plivat na všechny, jenom ne na svého chlebodárce. I kdyby kradl, jako straka. Babiš se zařadil do šiku těch, kteří jinak mluví a jinak konají. Navenek odmítá migranty, ale i on musel zvednout ruku pro tu půl miliardu na integraci migrantů, pro léta 2017 - 2019. Pokud jde o peníze do zdravotnictví, nebo na sociály, pere se o každou korunu. Novinářům vysvětluje, jak je třeba hledat rezervy. Ale v případě oné půl miliardy ani nepípnul.

   Vymazat
  5. 14:19- můžete mne, prosím informovat kolik ha vlastní Babiš abych si mohl udělat "obrázek" kolik "kouše" z koláče? Také by mne zajímalo, která vláda dotace zavedla a jakou funkci v té době měl Babiš. Nejsem jeho volič ale mám rád objektivitu.

   Vymazat
  6. V roce 20http://ekonomika.idnes.cz/nejvice-dotaci-z-fondu-eu-ziskal-agrofert-pise-tydenik-dotyk-pr4-/ekonomika.aspx?c=A150907_123754_ekonomika_rts15 dostal agrofert 5 miliard dotací z EU. O kolik podojil nás by jsme museli zjistit z jejich účetnictví. Bez něj můžeme jenom hádat. Ale i tak si troufnu odhadovat jejich výši v řádech miliard. I když sám nejsem příznivcem dotací, je to jenom můj subjektivní názor. Co ale jde mimo osobní pocity, jsou fakta. Původně měla u nás končit podpora obnovitelných zdrojů v roce 2015. EK už v roce, tuším 2014, rozhodla, že podpora v současné podobě je slepou cestou a že má postupně skončit tak, jak budou pozbývat platnost příslušné zákony v jednotlivých čl. zemích, nejpozději však v roce 2020. Po nástupu do vlády si Babiš nechal odhlasovat českou podporu až do zmíněného roku 2020. Z mého pohledu si založil svůj byznys z velké části na dotacích. A když hrozil jeho konec, vstoupil do politiky a tam si zařídil jeho prodloužení. Miliardy, které investoval do předvolební kampaně se mu násobně vrátily.

   Vymazat
  7. Pane Povolný, podle dostupných zdrojů vlastní Agrofert 2,84 % zemědělské půdy v Čechách. To z celkového čísla 4,3 milionu hektarů činí cca 122 tisíc ha.

   Vymazat
  8. Tak že jak se říká, na každém šprochu, pravdy trochu. Ať už Babiše vedlo ke vstupu do politiky cokoliv, jeho deklarovaná snaha o nápravu poměrů určitě nebude jediným důvodem, a jak se zdá ani tím hlavním. Tak že pánové Best i anonymní předřečník měli pravdu, když mluvili o prohnilosti jedněch i druhých.

   Vymazat
  9. Ještě jsem chtěl dodat svůj soukromý dojem. Babiš se už nechtěl spoléhat na zkorumpované a nespolehlivé politiky. Když se zamyslím nad nedávným nástupem k výkonu trestu lobbisty Dalíka, napadá mne také otázka stále se zvyšujících nároků našich politiků za jimi prokázané "služby". Tak že je také docela možné, že mu bylo líto těch stovek milionů, kterými musel krmit stále hladovější stranické aparáty.

   Vymazat
  10. A všichni tak nějak zapomínají na nedávnou historii, která byla impulzem pro vytvoření Babiše politika. Nejsem jeho volič, ale nesnáším zkratkovité soudy bez znalosti kontextu. A hlavním spouštěčem byla nenažranost ODS, ČSSD a KDU, dnes TOP Mirdy se šišlou. Nebo už všichni zapoměli na Mirku na hrad, když se Topol se svými kumpány veřejně ukazoval s kmotry??? A ČSSD jim se svými bossy Bendou, Paroubkem...a křišťálovou čistotou.. zdatně šlapala na paty

   Vymazat
 12. KDY PŮJDE SRALBOTKA ZA KAUZU OKD DO BASY?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane, za takové činy bývá jako odměna komisař EU, kdepak basa.

   Vymazat
 13. Za dávných časů , kdy prezidentoval Ludvík Svoboda a začal mocipánům vadit , vymysleli zákon o věkovém limitu pro prezidenty . A hleďme , po pár dnech musel Svoboda odstoupit .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no jo, ale on přece trpěl pokročilým stádiem stařecké demence, jinak proti němu asi nikdo nic neměl a nechali by ho prezidentovat klidně dál

   Vymazat
 14. Až na něj někdo podá trestní oznámení . . .

  OdpovědětVymazat
 15. Je Erik Best objektivní a pravdivý ? neřekl bych, kdo ho dlouhodobě sleduje, ví, že je obratný manipulátor s informacemi a tak dává punc objektivnosti. Něco pustí, něco zamlčí, něco převrátí a vyrobí novou realitu, která ho živí. V jednom má pravdu, že všechny strany jsou prohnilé a on žije z toho aniž něco udělá proti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má pravdu předsedo 👍. Zejména jeho pohled na období před 89 je naprosto irelevantní. Jak říkával můj dědeček. "Ví hovno, ale ví to jistě"

   Vymazat
 16. Bez účasti Stb by ti matláci kolem Havla odtržení od lidí, nemající páru o tom co si lidé přejí, plnící zahraniční zadání a pokyny s vydatnou pomocí od částí, včetně řídících složek Stb, ani by si neškrtli. Stb se následně podílela na dalším vývoji, skartováním vybraných složek a ovlivňováním novodobých činovníků i papalášů, prostřednictvím složek vybraných pro uschování před skartacemi. Vše připraveno a naplánováno v potřebném předstihu, před listopadovým podvodem. Dílčí vlivové části z Stb, tak či onak ovlivňují situaci i v době současné, včetně usměrňování volebních preferencí. Tak se ničemu nemusíme divit a můžeme se tak akorát hádat a přít.

  OdpovědětVymazat