Reklama

.

.

úterý 6. září 2016

Protřelý šéf novin: V ČT je seznam zakázaných lidí. Mám důkazy a je to nemravné. Úděsná úroveň. Lidí jako Petránek je málo a jsou už otrávení

rozhovor
6. 9. 2016  ParlamentníListy


Novinářská stupidita, opakující se blbosti, jazykové a vědomostní prázdno, pozitivní diskriminace. Nelichotivé hodnocení České televize z úst člověka, který prošel řadou funkcí v četných vydavatelstvích. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se Petr Masopust zabývá mj. také indexem, tedy tzv. blacklistem v ČT. 


 
Obecně v žurnalistice podle něj chybí vzory. Země Franze Kafky nebo Ferdinanda Peroutky má minimum osobností a ty ještě nedostávají příležitosti, zato „rychlokvašky“ vyplňují média. Donedávna levicové intelektuální Právo podle něj zhlouplo. Přečtete si i o tom, co se stane, když management redakcí odezírá svým majitelům-oligarchům z úst.

Kdybychom se zamysleli nad stavem tištěných médií u nás v republice... tabulky ukazují propady nákladů, mediální teoretici hořekují nad tím, že si média rozebrali oligarchové. Je situace skutečně tak zlá?

Není. Vaše otázka má více odpovědí. Týká se jak objemu inzerce v médiích, tak jejich vlastnictví. To musíme rozdělit. Objem tištěných médií samozřejmě padá, protože lidé přecházejí na internet. Jak Hospodářské noviny, tak Lidové noviny a Mladá fronta Dnes mají svou elektronickou podobu, kterou si mohou předplatitelé stahovat. Někteří ji vážou jenom s tištěným médiem, jiní samostatně, což považuji za rozumnější způsob. Kdyby se spočítal počet odběratelů tištěného nákladu a počet odběratelů elektronického nákladu, tak většina médií má vyšší náklady o třetinu nebo alespoň o dvacet procent. Takže zlé to vzhledem k ceně tisku není. Možná že postupně všechna tištěná média u nás přejdou, a to stejně jako The Guardian, na elektronickou podobu. Tištěné noviny ale zůstanou, protože lidé budou stále chtít si informaci přečíst v klidu. Buď si vše vytisknou na vlastní papír, nebo na tiskárně nové generace s recyklovatelným papírem, které jim dodají za pár korun vydavatelé. Takže situace špatná není, tištěná média podle mě nezaniknou, ale pouze se modifikují a mění formu svého vydání.

Co se týče oligarchizace médií respektive jejich vydávání finančními skupinami – svoboda tisku je, jak podotýká přítel Hanák, svobodou žoku peněz. To znamená – chci-li něco vydávat, musím mít na to peníze a mám dvě možnosti. Buď vydávám proto, abych na tom vydělal, anebo proto, abych nějakým způsobem vydělal jinde. Dotuje se formou reklam či sponzoringu a dalších možností. To samozřejmě díky nákladům na provoz a výrobu začíná převládat. Samozřejmě informační médium je vždy odrazem vůle majitele. Ale není to tak, jak si představují lidé, kteří jsou nakloněni spikleneckým teoriím. Záleží vždy na tom, jakým způsobem ředitel a šéfredaktor fungují. Jsou-li dostatečně povolní a odezírají ze rtů majitelů, nebo jestli jsou schopni vlastního myšlení. Totéž se týká redaktorů i ostatních pracovníků.
Příkladem může být změna tváře Práva, které po změně či spíše vstoupení Seznamu do majetkové podstaty změnilo svůj charakter a jeho úroveň šla poněkud dolů.  Bulvarizuje. To nevadí, je to jejich věc, ale hloupne. Předtím to byly přeci jenom levicové, ale inteligenčně vyšší noviny. Teď se ta laťka trochu přesunula zpět a štafetu opět převzaly Lidové noviny, které výrazně zlepšily svůj image a názorovou platformu, nechávají tam zaznít názory z pravé i levé strany, což nepovažuji za špatné. Samozřejmě je jim vyčítáno, že se soustřeďují na některé kauzy, které prospívají majiteli, což je pan Babiš, ale myslet si, že pan Babiš je úkoluje každý den, je nejen nereálné, ale hloupé. Představa, že existuje tak výkonný člověk, který je schopen řídit nejen ministerstvo, všechny své podniky, všechny své „podvody“ a své mediální „impérium“, tak to je přeci jenom hodně hloupé.

Zmínil jste Andreje Babiše. Je zdatným majitelem médií? Samozřejmě to není jen o něm, ale i o vrcholovém managementu kolem něho. Nezasahuje on – nebo spíše ti jeho blízcí podřízení – právě do určitého politického zneužívání jeho médií? A nejen tištěných, ale jak víme, vlastní i rádia…

Samozřejmě ti, které kdokoliv jmenuje do vrcholových funkcí, ovlivňují média ku prospěchu majitele. Tedy domnívají se většinou, že vykonávají jeho vůli. Opakuji, že to závisí na povolnosti, tedy schopnosti takzvaně odezírat od vůdcových rtů, co si ráčí přáti. Ale Babiš to prostě neřídí, média řídí lidé, kteří si představují, že on si to tak třeba přeje. Ale on si to takto přát třeba nemusí. Je to nesmysl, protože by se musel zbláznit. Totéž Bakala. Ať byl jakýkoliv, těžko mohl řídit Hospodářské noviny i internetovou televizi. Samozřejmě jsou některá témata tabu, což je například OKD, jeho majetky, jeho skandalizace a totéž určitě je uvnitř mediální skupiny Mafra. A totéž bylo před tím, když měli Deníky Pasovští. Tehdy byly obhajovány jejich zájmy. Jestli dobře nebo špatně, je zbytečné posuzovat.  Nyní je vlastní Penta, která si najala Ing. Michala Klímu, zkušeného mediálního odborníka v mnoha médiích. Jistě Deníky pozvedne podle přání majitelů. Ale kupodivu byl nejúspěšnějším jeho projektem Dotyk. V okamžiku jeho prodeje Pentě šel šíleně dolů a vlastně kvalitativně zcela skončil. A přitom to byl nejlepší internetový týdeník, který získával mezinárodní uznání. Proč to říkám? Stále má stejné vedení, stejnou šéfredaktorku, a přitom šel výrazně dolů s kvalitou. Je to samozřejmě můj subjektivní názor, ale mnoho kolegů si myslí totéž a podle mého soukromého průzkumu se od něj odvrátili jeho fandové z počátečního vydání.

Pojďme k televizím. Hodně diskutovaným problémem je zpravodajství televize Prima, která je osočována z účelového zpravodajství. Dá se porovnat TV Prima a Česká televize? Vidíte nějaké markantní rozdíly? Prima představuje privátní televizi, Česká televize je médium veřejné služby…

Bohužel v České televizi funguje tzv. blacklist. To, co vyčítají Primě o výběru redaktorů, o výběru témat, tak stejný blacklist funguje v České televizi, speciálně ve zpravodajství. Je to velmi nemravné a hmatatelné důkazy samozřejmě mám. Ten blacklist byl dokonce vyvěšen, Kubal byl dokonce pod tím podepsán. Víme, že mladý Mrzena je synem bývalého šéfa zpravodajství. Nic proti tomu, ale v současné době zpravodajství České televize je podle mého názoru špatné. Jednak neustále opakují pro dokreslení slov moderátora stále stejné záběry, což je naprosto idiotské. Asi by bylo rozumnější tam dát tvář moderátora nebo toho, kdo mluví, než opakovat připitomělé záběry, jak chodí Merkelová dokola, nebo náš prezident Zeman nebo kdokoliv kýve moudře hlavou. Například při záplavách, záběrech z válečných zón, z evropského i našeho parlamentu se jede stále dokola. To je prostě novinářská stupidita.
Další problémem je jazyková vybavenost, která je u některých jedinců opravdu úděsná a jejich znalosti jakbysmet. Nemyslím tím znalost cizích jazyků, ale plochost a prázdnotu vyjadřovací. Dalším problémem je pozitivní diskriminace, kterou provádí Česká televize. Ta je tak markantní, až to bije do očí. Ze všech zpravodajských kanálů se linou krásné dívčí tváře opakující stále stejné blbosti z dálnice nebo odkudkoliv. Procento mužů, a musím si tedy rýpnout, je ve zpravodajství České televize tak minimální, až je to překvapivé. A úroveň některých dam, například paní Witowské-Zárubové, je doslova příšerná. Platí opět neschopnost vyjádřit vlastní myšlenku a souvisle s ní pracovat. Je to opět samozřejmě můj názor, se kterým nemusíte souhlasit. Uvedu jeden příklad: když paní Lutovské profesor Koutecký ukazoval relikvie a ptal se, zdali ví, co je relikvie, tak sdělila národu, že to neví, a prý: „Ukažte, co to je.“ On pak vysvětloval, že jsou to kosti nebo zbytky mučedníků a ona se s velkým nadšením na to koukala. Už jen to je příklad, že takový člověk by vůbec už neměl vystupovat a měl by se nejdřív vzdělávat.

Co se týče Primy – a mohou jí vyčítat, co chtějí – tak její zpravodajství je svižné, krátké a slušné. Nepouštějí tam tolik zvířátek a dalších blbostí jako na Nově. Tedy lze říci, že zpravodajství Primy je pro diváky příznivější, než je Česká televize. Na nic si nehraje a přináší svižné a věcné zpravodajství.

Jaká je nebo bude nová generace mladých novinářů? Vychováváme je vůbec? A jak jsou připraveni na svůj „úděl“ a „poslání“ – stále platí, že novinář je hlídací pes demokracie?   ....

(celý text ZDE)

36 komentářů :

 1. Blbost, CT zadny blacklist nema. Akorat tam maji redaktori nejakou tu novinarskou etiku a odmitaji vysilat Putinovu propagandu i nacisticke a komunisticke lzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč lžeš?

   Vymazat
  2. Blbost čiší z tvého příspěvku.

   Vymazat
  3. lze protoze je to volic top09 ct je jejich propaganda

   Vymazat
  4. Právě, že mají stejný názor jako ty 23:22

   Vymazat
 2. Honolulu, ani ses nám nepochlubil, že jste to dali dohromady s Černochy a Židy, proto musím za tebe informovat čtenáře Nové republiky o odstřižení Donalda Trumpa z přímého přenosu v Detroitu

  http://aeronet.cz/news/video-skandal-reuters-reziser-nalehal-na-kameramana-aby-prestal-natacet-donalda-trumpa-kdyz-mu-cernosi-tleskali-reuters-nakonec-prenos-odstrihl-na-scene-je-tallit-bible-cz-titulky/

  OdpovědětVymazat
 3. Pssst (1:56) to tak neni ! My tam sli prosit, aby nas cernosi hromadne nezabijeli v ramci jejich akce - Black life Matters.
  Soros jim na to dal 33 millionu, ale to se nesmi zalovat, nebot to zalovani je sireni nenavistnych nacistickych myslenek..

  Trump je ocaroval svym kouzlem a sharmem a oni ted nevi koho zamordovat, tak se zase morduji vzajemne, aby nemuseli vratit tech 33 millionu.

  Take Hispanci se na ne chystaji (na cernochy)a my uz ani nevime, ktere ulice jsou bezpecne a ktere bezpecne nejsou.

  Amerika ma 300 millionu lidi a Trump ma uz volby prohrane i kdyby ho volilo 299 milionu volicu. Duvod je ten, ze je zde parta, ktera usiluje o valku s Ruskem za kazdou cenu.

  To, ze asi pochcipame vsichni v te valce je vsak daleko lepsi vyhlidka nez zit ve svete, ktery si na nas vymysleli.

  SEZNAMY ? Zarucuji vam vsem ze existuji a maji je obe strany. U vas je ma kavarna. Ta ma vice casu na psani.
  Vlastenci je maji take ale chybne. A prijedu tak je opravim. HONOLULU sepisovatel seznamu.

  OdpovědětVymazat
 4. Co se tyce Zidu, (1:56) tak nekteri jsou definitivne na nasi strane uz dlouho. Ne ale vsichni.
  Oni jsou tentokrat rozdeleni na dva tabory. Americane evropskeho puvodu jsou na strane Trumpa na 100 % vsichni.
  Trump mel obrovsky uspech v Mexicu a jejich president ted bude pomahat stavet zed/plot na hranicich.

  O jeho konkurenci v suknich se vubec nesmi mluvi mezi Amerikou a jinymi narody. Vse je smazano.

  Jsem si vedom, ze jsem znovu napsal neco BLBE, co se nekoho dotklo, ale pro nedostatek inteligence nevim co.
  Kdo me chce odsoudit a zjebat je vitan, pokud to nebude jednim vysteknutim, jake delaji sprostaci.

  Zapomel jsem se o necem zminit. Trump mel projev v Arizone. To byl dynamit ! Projev byl silne proti ILEGALNI immigraci.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 5. Velmi se zhorsujici NENAVIST mezi rasami v Americe, ktera byla drive pouze polarizaci ma prichut nenavisti umele vytvorene a potrebne proti uspechu Trumpa..
  Stoji to vsak lidske zivoty. Nekdy mam dojem, ze obe strany vyckavaji.

  Trump teto taktice rozumi daleko lepe nez ja a znovu a znovu vsechny prelsti..

  Dalsi vec je zajiva ta, ze je uplne immuni proti NALEPKAM... Fasista , xenofob , rasista, nacista, Musolliny , bigot, blazen, exentrik, podvodnik. Vse se mine ucinkem...Jednou to tak bude i u vas. Lide se tech nalepek prestanou bat a budou na ne pisni.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 6. Honolulu, nechtel by ses jit lecit? Mame primo zde psychiatra, Dr.Davida.
  Co na tom, ze je i on dusevne nemocny? (Podivej na ta nepricetna kukadla a na ty kraviny ktere zde kazdodenne uverejnuje).
  Alespon si lepe porozumite.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nechtěl bys jít chlazat na hrob zdechlýho vlastizrádce,udavače ,kolaboranta Havla,chujmerovskej kreténe?!!!!

   Vymazat
  2. 4:10 Proč lžeš a proč jsi tak nenávistný?

   Vymazat
  3. Jsou lidé dementní, hloupí, sprostí a jejich jediná idea je být vyditelní. Viď 4.10

   Vymazat
 7. Novinari, kteri vyjdou z universit nikdy nemohou byt uspesni. Jejich university jsou indoktrinacni instituty pro nesamostatne myslici.

  Tito mladi lide se po nastupu do zamestnani stanou vzdy obetmi pozadovane politicke koreknosti urcite doby.

  Nejlepe to bylo videt prave u Peroutky u jeho vztahu k Nacistum a jejich totalite... Kdyz prisla totalita druha, 1948 tak utikal jako zajic.

  Ja nick honolulu jsem novinarem NEJLEPSIM !

  Duvod je v tom, ze v nasi pomocne skole na Smichove neslo indoktrinovat nikoho a ja dodnes jsem politickou korektost nikdy nepochopil.

  Proto me Cesi casto zadaji, abych se k necemu vyjadril, napr. (1:56), ktereho ted mrzi, ze o to pozadal.
  novinar HONOLULU.

  OdpovědětVymazat
 8. ČT už je pro mě svět vzdálenej asi jako komunismus. Už roky to nesleduju, jenom si občas přečtu láteření na tu žumpu.

  OdpovědětVymazat
 9. Dr. David je velmi uspesny a svobodny duch, kteremu rozumim a on zase vi, proc ja delam to, co delam.
  (Vy to nevite.)

  Ani on a ani ja, nemuzeme ocekavat porozumeni od vselijakych prizemnich a prisleplych chocoracu, kdyz jim letame nad hlavami az ke hvezdam.

  To je tak zarizeno vyssimi mocnostmi, ze sklizime ZAVIST ohledne daru nam pridelenych prozretelnosti.
  Smirte se, jsme oba superiorni a oba dva uznavanymi osobnostmi.

  On je vsak definitivne chytrejsi nez jsem ja.
  Ja totiz velmi rad pycham spejli do kakancu a on ne.
  Proto jsem zde denne.
  HONOLULU dr. vyskumnik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:01 Dr.David na rozdíl od nás opravdu ví přesně, proč děláte to, co děláte. Dr.David je totiž psychiatrem v blázinci v Bohnicích. Měl byste ho navštívit. Snad by vás z toho grafomanství, bludů a přeludů dokázal vyléčit.

   Vymazat
 10. Samozrejme, ze muj prispevek 5:01 je pro anonyma 4:10 z Rokycan, ktery tam zaneradil cele namesti svymi "myslenkami". Hledaji ho policajti, maji tam sto kouli kakancu. (Plne namesti.)
  Vim, ze vam zitra budu chybet. Neplacte ! Vratim se pozdej. Musim jet do jineho mesta.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. Ohledně ČT a televizního vysílání vůbec.
  ČT je sprostá propaganda, o tom nebudeme diskutovat. Nova to samé v bledě modrém.
  Vysílací kmitočty jsou zdroje jako každé jiné, voda, plyn, elektřina atd. Za všechno se platí, ale za licenci na vysílání ne?
  Ne my ČT ale oni nám by měli platit, že můžou vysílat propagandu!
  Prostě udělat radikální reformu, udělat z vysílacích frekvencí komoditu, za kterou by se platil nájem. Omezeno by to bylo pouze tím, že provozovatelem by mohl být pouze český subjekt.
  Mobilní operátoři přece za kmitočty také platí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Situaci s ČT bych nazval masochismem Českého národa.
   Jsme v úplně absurdní situaci. Asi jako kdyby na vás někdo plival, nadával vám, sprostě vás urážel, kopal do vás a terorizoval a vy ste mu za to ještě platili.
   Odříznutím ČT od financí příjde naše společnost o odporný rozhnisaný vřed.

   Vymazat
 12. Ti blbečci neustále budou lidi mást jakousi pseudomorálkou, přitom nejsou schopni do společného měšce přinést ani groš. Kladení květin je v tomto případě zvrhlost, lepší je pravda, že cikání byli umístěni v táboře už za první republiky, protože kradli a práci se vyhýbali. Je to totéž, jako když si esesák navléknul čistou bílou rukavici, aby mohl žida do krve zmlátit.
  V USA se zasluhou demokratů dostala k moci skupina lidí, co prohrála druhou světovou válku.
  Jejich krédo je se nezašpinit ale ovládat svět.
  Totéž je ono vyhlášení přidělence OSN pro lidská práva. Je to evidentně mohamedán, v jeho zemi ženy nemají zdaleka možnosti jako v Evropě, ale bude kritizovat Orbána a Zemana.
  Každý pravdoláskař je v dnešní době odsouzeníhodný. No a sdělovací média, to je hnus.
  Když jsem to poslouchal na Radiožurnálu, chtělo se mi zvracet. Soudružka mi to oznámila radostným hlasem s tím, že ještě namají stanovisko Hradu. To musí být ale kráva.

  OdpovědětVymazat
 13. nechapu že se někdo divi ta bedynka s čete je přeci plna komunistu a jejich panchartu a nikdo opakuji nikdo nesmi oponovat vyjma komunistickeho černoprdelnika kalouska a propo už jsi zaplatil desatek na přišti rok aby beztak chudi soudruzi z čete a jejich kulturni fronta nedejbože nezchudli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni do jednoho jste posratí byť i jen odhlásit koncesionářský poplatek.

   Vymazat
  2. 6:52 Naopak. Celá ČT je plná takových antikomunistických bezmozků, jako jsi ty.

   Vymazat
 14. Jen se komunisti nepodelejte. Televize zustane svobodna a vy se budete i nadale moci vykvicet na techto strankach.
  Vetsine naroda to vyhovuje.

  OdpovědětVymazat
 15. V ČT jsou samí debilové a prodejné kurvy.

  OdpovědětVymazat
 16. 7:34 VAM LZE ! TV musi delat narizene mentalni MASAZE a musi vas "vychovavat", aby jste v pokore prijali zniceni logiky, znasilneni mozku a zivot v bide a strachu , aby nedej Boze, jste nemysleli rouhave.

  To vsak NENI ten nejhorsi prohresek proti vam. Nejhorsi ujma na vasi psychice je zpusobena tim, na jak SKAREDE KSICHTY se musite divat a jeste za to platit.

  Tim ztracite smysl pro krasno a smirite se s prichodem pavianu z Botswany ! Andele se vam budou vyhybat a nakonec budete skaredi take ! Ano, nici to zjev !
  Za tento hodnotny prispevek je zodpovedna ozdoba na Nove republice
  nick HONOLULU - svetlonos.

  OdpovědětVymazat
 17. Že obludná, zaprodaná ČT vysílá jen svinstvo a lži, ví dávno každý rozumný člověk.Tzv.hosté v
  99% jsou jen západem placení šaškové bez studu, morálky a základních znalostí! Jen hnůj a odpad!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A většinou cizího etnika.

   Vymazat
 18. komentování důležitých událostí ve světě se v ČT ú i v českém tisku zvrhlo ve "vykladačství"!
  Do ČT jsou zváni vybraní vykladači namísto kvalitních anylytiků, doslova "hlídacích psů" demokracie.
  Vykladači jsou pouzí cvičení cirkusoví psíci, kteří za cukřík udělají jakýkoliv přemet, jak si přeje jejich cvičitel- pán, který je živí. Vykladači se sami pasují po pozice služného lidu, sloužících.
  A pak se nedivme, že pravda o faktech, resp, samotná podstatná fakta, informace jsou zamlčována, zkreslována, zlehčována na úkor pomluv, pololží až lží a vše baleno do pozlátka.
  Tak aby se ovlivňovalo veřejné mínění, názory lidí ve prospěch cvičitelů. pro lepší manipulování s masami.
  Včera byl v 18:30 v ČT24 ministr Stropnický a když přednášel svá moudra, tak jsem nabyl dojmu, že se vzhlédl v činnosti "pomajdanové vlády" na Ukrajině a byl by schopen na obyvatele ČR poslat armádu, pokud by nesouhlasili s "politikou PRAHY".

  OdpovědětVymazat
 19. ČT je ulhaná,odporná,křivácká žumpa.Skončil demagog a lhář,bigotní komunista Zelenka,skončí i současní darebáci v ČT.Lhát se nemá,soudruzi.Co OKD? Co Irák,Sýrie,co 6 000 arabú,které národ nechce a na které se potichu schválilo půl miliardy, zatím.No a černoška Tvarůžková žvaní o xenofóbii. Co Nigérie,kde se černí arabi množí závratnou rychlostí,za 6Olet z 30 milionů na milionů 180 !!!! a nic,ticho,o tom v ČT ani muk,ho va da,...

  OdpovědětVymazat
 20. V logice věci,proč sedí v base cikáni,co kradli,znásilňovali,fetovali, copak basa není tábor?Jenže,pro nefachčenka výkrmna,škola zločinu.To v Letech pochopitelně nebylo.Pravdu o těch,co byli v Letech ČT neřekne,jen to,že to byl koncentrák.

  OdpovědětVymazat
 21. A právě proto, že hloupost v ČR kvete.Půjde národ ke dnu.PFV

  OdpovědětVymazat
 22. S novinařinou je to něco podobného jako s herci... Za peníze cokoliv je u těchto "profesí" platné více než jinde. Nedej Bože, když se někdo z těchto spolků dostane do politiky.
  Zujala mě jedna citace z článku "Babiš je úkoluje každý den, je nejen nereálné, ale hloupé. Představa, že existuje tak výkonný člověk, který je schopen řídit nejen ministerstvo, všechny své podniky, všechny své „podvody“ a své mediální „impérium“, tak to je přeci jenom hodně hloupé."
  Pan autor asi neví jak funguje podnik. Pan Babiš opravdu nemá potřebu řídit své podniky přímo, a to se ani snad nikde neděje. Na to má své dosazené lidi aby drželi vytyčenou linii. Ach jo. Six

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:45 přečti si článek znovu a omluv se autorovi.

   Vymazat