Reklama

pátek 23. září 2016

Putin jako fenomén Západu

Lin
22. 9. 2016   Zdroj

Možná si vzpomenete, že Zaznobin v jednom ze svých vystoupení „prorokoval“, že Rusko a Putin velmi výrazně ovlivní volby amerického prezidenta. Nyní je to již dost zřejmé, málokdo by pochyboval. 


Nejde však o ovlivňování v duchu nějaké fyzické „akce“, že by Putin nějak fandil tomu či onomu kandidátovi či jako Obama svými řečmi přímo ovlivňoval mínění lidí. Jde o „fenomén Putina“, nad kterým v dnešní době kroutí hlavami v médiích „západu“.

Putin má nejen vysokou podporu a sympatie doma či na „východě“, ale – ó hrůzo – i na „západě. A tyto sympatie stoupají, přes veškerou snahu ho pošpinit či zesměšnit.

V Americe si sami protlačovatelé Clintonové postavili volební kampaň na obviňování Trumpa z „putinismu“, vidí „ruce Putina“ snad úplně všude, Trumpa viní dokonce i z toho, že z Republikánů dělá fanklub Putina. Neumějí si totiž vysvětlit, že pouze 27% Republikánů vidí Putina negativně, přitom ještě před dvěma lety to bylo celých 66%. A mezi lidmi, kteří chtějí Trumpa volit, je procento příznivců Putina ještě vyšší, než v republikánské straně.

V Anglii nedávno „politicky šokovala“ nástupkyně Farageho Diana James, když prohlásila, že Putin je jejím politickým hrdinou. The Spectator o tom napsal, že nejen nepopřela před televizními diváky, že má Putina za svého hrdinu, ale navíc řekla, že ani Clintonová a ani Trump jejími hrdiny nejsou.

V Itálii komentovali volby do ruské Dumy tím, že Putin je sice skvělým populistou, ale jen populismem nelze vysvětlit, jak se Putinovi podařilo být tak velmi úspěšným a přitažlivým i za hranicemi Ruska. Mají popularitu Putina v zahraničí za větší, než je popularita samotného Ruska.

A jak tento fenomén v analýzách objasňuje „západ“? Jednoduše. V době globalizace v něm lidé vidí politika, hájícího zájmy vlastního národa a státu. A to úplně stačí jak obyčejným občanům, tak nesystémovým, antisystémovým či opozičním politikům. Ti systémoví, kteří zrovna jsou u moci, si nemůžou dovolit říkat, co si myslí, protože atlantická matrice „nepustí“. Jakmile ale odejdou ze systému, stávají se z nich „proputinovci“.

Samozřejmě – jsou na světě politici i v jiných zemích, kteří dělají to, co Putin (= hájí zájmy lidí a země) – např. Írán, Maďarsko, Čína. Ale pouze Putin hodil rukavici atlantistům a dokázal světu, že Rusko je nejen velmocí, se kterou se musí počítat (ač si „západ“ myslel, že toto je už ruskou minulostí), ale je také zemí, která jde vlastní cestou.


33 komentářů :

 1. Putin možná ovlivní volby manipulací s nějakými ukradenými daty (hackerský útok). Ale jinak na nějakého PUtina v Americe totálně kašlou.
  To jen tady si bůvíjak někteří rusofilové myslí, že ta ubohá, chudá země, která umí vyrábět jen zbraně a vyvážet ropu, něco vyjímečného znamená.
  Sice se po dlouhých letech začali angažovat v zahraničí - anektovali Krym, intervenují na východní Ukrajině, podporují krvavého diktátora Asada atd. - ale to je všechno docela ve světovém měřítku směšné. Navíc právě tyto aktivity jsou Rusům vyčítány a čelí kvůli Ukrajině dokonce sankcím.
  Takže role Ruska je ve světě zanedbatelná a když už, tak spíše negativní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi čech nebo americká veš?

   Smazat
  2. No , naučené to máte, ale vlastní názor ne, tudíž jste tu k hounu.

   Smazat
  3. Krym Rusko restituovalo na základě demokratické volby občanů Krymu.... po nacistickém puči na Ukrajině a uzurpování moci pučisty. Co precedent Kosovo? Rusko dobře vychází i s krvavým diktátorem Izraele. A sankcemi trpíme více my, Evropané, zatímco US zednáři a ilumináti s Ruskem kšeftují a vydělávají. Blázni se radují, že? Poproste svého rabína. Nejste-li u něho beznadějným šlemilem, jistě vám to vysvětlí.

   Smazat
  4. Zalez ba záchytku nebo tomu gerintovi z lejnolahvárenský žumpy vynes nočník....smrdí přes celý Čechy,Chujmere debiloviči!!!

   Smazat
  5. Role takových idiotských trollů, jako jsi ty je nejen zanedbatelná, není ani negativní, ale spíše politováníhodná.

   Smazat
  6. pro 1057
   ohledně podle Tebe nacistického puče v Kievě: a proč tedy vládu vzešlou z normálních voleb a i prezidenta Ukrajiny , kterého v prvním kole volilo nečekaně mnoho obyvatel Ukrajiny považuje svět za legitimní ?? I Pution to mnohokrát potvrdil ?
   Takže se svým názorem o nelegální vládě jste poněkud osamocený - a potom už i celý Tvůj další text pochopitelně ztrácí logiku.

   Smazat
  7. 10:28 Prázdný sud nejvíc duní...

   Smazat
  8. (10:28)
   No, ještě mají matematiky, šachisty, hudebníky, divadlo, balet, spisovatele, vědce ... ale ti Vám, vážený, samozřejmě nesahají ani po kotníky. A už vůbec ne morálně!

   Smazat
  9. Kéž bys měl pravdu! Konečně by přestali svý žvásty a provokace, přestali by tu rozvíjet svý agresívní akce, rozvracet státy co se s Ruskem přátelí, stavět kolem Ruska svý základny a tím nás tu všechny vystavovat nebezpečí ruské odvety. Jenže bohužel, Pepku, pravdu ty nemáš! Jůesesej se už o nic jinýho než jak dobýt Rusko nestará, páč jim dochází dech a pokud se nezmocní ruských zdrojů tak zdechnou definitivně a ví to! Však proč myslíš že ta chazarská kurva Albrajtová tak hýkala o nespravedlnosti podle ní, že 150 milionů Rusů vlastní 1/6 souše s nevyčerpatelným přírodním bohatstvím?

   Smazat
 2. Rusi si okusili západní kapitalismus za Jelcina a mnozí zodpovědní Rusové vědí,jaké by to mělo pokračování.Skutečně,Putin je osobností,který rozhoduje sám,ale určitě po nějaké diskusi ze svými poradci.Také můžeme říci,že má dobré poradce i spolupracovníky,když dojde na dohody,tak se plní a ne jak nám předvádí Kerry,když něco dohodne,jiná skupina to zvrátí.

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Šapiroooo, obdivuji Vaši výdrž.

  OdpovědětSmazat
 4. Jak jsi mocný Putine, i když všichni vědí, že se chystáš ovlivnit volby v USA, ani jejich nejvyspělejší a nejmodernější a největší tajné služby nemohou zabránit Tvé vůli. Nemá to cenu nač bojovat, jsi všemocný, vzdáváme se.

  OdpovědětSmazat
 5. no a už to jede jako ve šlajzně... můžete tady bědovat zastánci liberalismu jak chcete, ale svět se brzy změní. Je to trend. Na Putina nekydejte, po něm přijde jiný a půjde to dál. Říká se tomu vývoj po spirále...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano - tam v té velké zemi, kde zítra znamená ještě včera, to tak skutečně funguje. Po Stalinovi přišel Chruščov, po něm Brežněv , po něm nějací KGB šéfové, Gorbačov, Jelcin a potom další KGB Putin .. ano jde to tam pořád dál a dál.
   A kdy konečně se budou mít místní obyvatelé líp ? Kdy jim zvednou platy a důchody a kdy konečně Rusko bude vyspělá úspěšná země ?

   Smazat
  2. 12:15-možná, kdyby mezi Stalinem a Putinem nebyli Vaši souvěrci,bylo by Rusko "konečně vyspělá, úspěšná země. Také Vy ovšem můžete tvrdit, že by se to už stalo, "kdyby vám to Stalin a Putin "nekazili".

   Smazat
  3. pro Povolného 13:31: tak to mi vysvětlete, jaký je rozdíl mezi třeba Andropovem (šéfem KGB, řídil okpuaci v 1968) a Putinem (vedoucím pracovníkem KGB v NDR ) ?
   Toho prvního pomlouváte a toho druhého vynášíte do nebe .

   Smazat
  4. Zkuste si to dovysvětlit sám etnickou příslušností aktérů. Pokud jste nechápavý, napovím. Výmarská republika se svými 17% ve vládě a majoritní kontrolou bankovního kapitálu dala vznik Hitlerovi. V USA, v EU je podobná situace, kde se tedy objeví "nový Hitler"? V Rusku to nebude, "západní" svět hledá nový životní prostor a hospodářský růst. Nová Hitlerka se hledá v USA, válečné pole jako obvykle Evropa a oběť? No přece zaostalé, nekulturní Rusko. Nic nového pod sluncem. "honolulu" držte se, jste naše "stéblo trávy".

   Smazat
  5. PS.-KGB je jen vlivová organizace, kde probíhá stejný boj. Porovnejte politiky v USA a funkce v CIA.

   Smazat
  6. 13.34 Rozdíl je veliký,Andropov se jmenoval Liebermann,žid a zednář Putin je Rus a Slovan.

   Smazat
  7. 1615
   ale ale - jak jste na to přišel. To si můžu vymyslet klidně i na Putina - prý se jmenoval Kohn.

   Smazat
  8. 16:39- vše se dá ověřit, zkuste to na Izraelské ambasádě. A dejte vědět!

   Smazat
  9. 16.39 Když budete poctivě bádat a zajímat se tak se fakta dozvíte,mimochodem Kohn je pravé jméno Michaela Gorbačova a Kohne je pravé jméno Lecha Walesy......

   Smazat
  10. 1830+1836 nezlobte se - ale jste magoři

   konec diskuzí, nemám na nesmysly náladu

   Smazat
  11. Oni se z těch židů můžou posrat. Fakt magořina. Šlomo

   Smazat
  12. 19:04 - Šlomo Sand? Zdravím Profesore! A děkuju jménem všech Árijců že jste dal těm sígrům siochazarským za uši! - http://www.rybkapub.cz/rybka/eshop/0/0/5/173-Slomo-Sand-Jak-byl-vynalezen-zidovsky-narod

   Smazat
 6. Přesně napsáno - ať už je Putin jakýkoliv oligarcha, přece je mu jasné, že pro své občany musí něco udělat a hájit zájmy Matičky Rusi. Stejně tak hájí naše zájmy prezident Zeman , Slovenska Fico, Madarska Orbán a snad se přidá i Polsko,Bavorsko a Rakousko. Přisluhovači USA Merkelová, Oland, prohrajou volby - pak se zruší sankce proti Rusku nastolí se spolupráce s Ruskem a bude v EU klid a mír. A Putin bude vynášen v Rusku do nebes, ale na konci dalšího období svého prezidentování půjde od válu. USA + EU a jejich sankce stvořily Putina.

  OdpovědětSmazat
 7. Vubec nepochybuju ze Putin oplyvni vplby v SS. Ani ne von osobne jako jeho existence a vystupovani na svetove scene. A taky nepochybuju,ze na tu debilnou pi...cu Klintoris ma v talone takovou snusku spiny ze ba to nerozdychala ani za 3 zivoty! I kdyz nemam o Trumpovi buhvi jake kladne mineni protoze je to kapitalista kazdym coulem a tedy vykoristovatel plebiscitu.-ta pitoma dira Clint nema v politice co delat!!! Natoz v politice velmoci jakou bezesporu Amerika je.Nicmene ta snuska "invaderu" z jiny planety uz svetu ukazala co dokazou kdyz je nema kdo zastavit.
  Ted jim do cesty vlezla betonova zed-dokonce dve na kterych si patrne natlucou drzky. A svet je litovat nebude.
  Co se ted v Americe deje opravdu od dob kolonizce nema obdoby! Kdyz uz i CT24 musela s pravdou ven o nepokojich a zakazu nocniho vychazeni v nekolika statech a mestech tak to tam bubla fakt na povazenou. Jestize Trumpa sundaji,zacne tam obcanska valka! Svetove krysy jsou ve zmatku a kousou kde muzou.Nepreji tem hovadam americky elity nic spatnyho-promnezamne at zijou treba do zitra...
  Zhrnuto:Putin nastesti neovplyvni volby jenom v SS ale na celym svete! -A to je dobre,je to mensi zlo nez kdyby zvitezila spina a hnuj po celym svete a zasrala s zasmradila celou zemekouli!
  Dobri hozpodari se jednou zacas musi pozadne nasrat a vycistit hnuj ze dvorka kdyz ho uz ma na botach i na taliri. Prave ted,v tehle dobe hozpodari hledaji zapomenute vidle a lopaty a chystaji se nato. Nevim jenom,kam ten biologickej odpad bude ulkizen! Nabizi se reseni ze kazda krajina ten svuj odveze do pouste,zurodni se zeme,zavlazi kanalama a celej stredni vychod a pulka Afriky se promeni v kvetouci zahradu a" uprchlici" se s radosti vrati domu.
  A to vsechno diky Putinovi:-)

  OdpovědětSmazat
 8. Pssst, je to sice tajemstvi, ale kdyz zde byl posledni Hurican, tak ho poslal president Putin. To rika parta kolem Hillary.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. Když se sešeří, Putin obchází Ameriku dům od domu a přesvědčuje americké voliče. Komické. A ještě komičtější je, že Amerika dnes kritizuje ruské volby, ale sami připouštějí, jak nedokonalý mají způsob hlasování a nad některými jejich volbami visí hodně otazníků.

  OdpovědětSmazat
 10. Kdyz uz si mysleli usa,ze maji rusko na lopate,vynorila se nocni mura politiku juesej s menem Putin !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.