Reklama

pátek 23. září 2016

Retro: Orwellova farma

Jaroslav Waschek 23. 9. 2016   Outsidermedia
 

S těmi Romy jsme se dostali do pěkné šlamastiky. Vsadím se, že romská otázka není nijak řešitelná. Otřásla by přece základy našeho systému. Problémy se v něm neřeší, ale vydělávají se na nich peníze a moc.

Princip kolektivní viny sice neexistuje, alespoň podle vyjádření všech demokratických politiků, ale tentokrát jsme to slízli i za občany, které diskriminujeme.

Průměrný Čech si na ně stěžuje u vězeňské správy, že mají v kriminále větší výsady, než ostatní obyčejní vězňové, a že jej různě obtěžují pouliční kriminalitou. Je za to nařčen z rasismu. Jistě, všichni nepřizpůsobiví občané nejsou tak nepříjemní. Ale i obyčejný občan je pěkné kvítko, které, byť jen svojí pasivitou, poctivě buduje kriminální poměry v zemi zaslíbené.

Vyčítat někomu v demokracii a tržní ekonomice diskriminaci je ten nejpraštěnější počin. Především demokracie je aplikace tržní ekonomiky (obchodu) v politice, takže ekonomika a demokracie je jedno a to samé.Pro nedovtipné čtenáře, kteří nečetli Orwella:

Ekonomika je totalita (otroctví). Totalita je svoboda. Demokracie je totalita.

Obchod je ve své podstatě založen na diskriminaci, zvláště když se navíc ohání konkurencí. Dokážete si představit konkurenci bez diskriminace slabších? Přesto takovému bludu věří miliardy lidí, nebo alespoň občanů, kteří se vydávají za lidi. Mnozí z nich jsou dokonce i vzdělaní, a přesto takové blamáži upřímně věří. Člověk je povznesen nad soutěživost, jinak není člověkem, ale paskvilem. Pokud je člověk oblečen za občana, může to často znít jen hrdě, ale nic víc.

Je to podobná situace, jako ta s těmi idioty, kteří nadšeně souhlasili s vyhlášením války, a když se poté začne loupit, znásilňovat a zabíjet, tak se ohrazují. Soutěž přece nabízí obětem předem definovaný vítěz. Pokud se jí zvířátka na Orwellově farmě nadšeně chopí a začnou se mezi sebou hašteřit, prasata si mohou v klidu s kolaborujícími lidmi (občany) vesele ožírat rypáky.

Náš systém a občané jím infikovaní zásadně nepřipouštějí svobodu druhému. Jsou podprahově naprogramování, že svobodu lze získat jen na základě útisku někoho druhého. Jejich velkohubým řečem nevěřte, neboť oni ve chvílích veřejných projevů utiskují své podvědomí. Když je po představení, toto jim cele vládne. Že si toho pyšný nositel Řádu za výstavbu demokracie (totality) na této planetě (globální vesnici) nemusí být ani vědom, to na tom nic nemění.

Na základě sklonu k vlastnění lze všechna zvířátka nahnat na jednu globální farmu a průmyslově je zneužívat. Obtížní nomádi a ovádi působí nepříjemně. Farma poskytuje jistotu – a to ze strany parazita Hospodáře, který jí potměšile vládne. Vypelichaným zvířátkům s opruzenými zadky nezbývá, než se k němu modlit.

Za svoji loajalitu Hospodin občas poskytne farmě pár svých výkalů. Tyto se na principu padajícího exkrementu přerozdělují. A na každého jistě nezbude. Pokud se o pár odpadků z panské jídelny mezi sebou hejno slepic hašteří, vznešené hodující celebrity tak mají více volného času, aby si užívaly plodů jejich práce.

V zájmu obchodu není nezávislost producentů energie, surovin a zboží. V zájmu demokracie není svoboda občanů – lidí. George Orwell by jistě řekl: „Vymyslete si něco jiného, nějaký jiný společenský systém, než tu vymlácenou slámu, kterou vám předkládají k přežvykování vaši parazité a predátoři. Jestli vám to však vaše slepičí mozečky dovolí.“


Každý národ i člověk na světě, má nárok žít na přirozeném, nezpoplatněném, nepropachtovaném a nezdaněném teritoriu. Napadneme-li však vlastnictví, napadneme systémové kořeny rakoviny. Poukáže-li někdo na naše sklony k vlastnění, začne námi vztekle cloumat pud sebezáchovy. Ten i za cenu vlastního sebezničení nevlastnění nepřipustí.

Ortel si lidstvo vyřklo samo nad sebou.

14 komentářů :

 1. Toť k podstatě věci. Ne jak tekutý Bělohradský.

  OdpovědětSmazat
 2. "Vyčítat někomu v demokracii a tržní ekonomice diskriminaci je ten nejpraštěnější počin."

  Vytesat do kamene.

  OdpovědětSmazat
 3. Ještě je zajímavé, že to měla být kritika socialistického režimu, ale se ukazuje, že je to aktuální. Je to prostě o prasatech mezi námi a nedejte se mást ideologiemi jako kapitalismu nebo marxismus, kde v řídících strukturách jsou stále ta samá prasata. Revoluce je podvod pro dav, kterým se upustí za cenu krvavých obětí napětí ve společnosti a prasata pokračují ve své činnosti dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Největší revolucionáři jsou židé.Oni stojí za všemi revolucemi......J.W.Goethe

   Smazat
  2. Vy jste to ale vůbec nepochopil. Naopak šlo kritiku kapitalistického systému a soukromého vlastnictví.

   Smazat
 4. Jen jestli není problém v těch neangažovaných masách.No a ti přivandrovalci budou na západ od nás dělat to, co u nás už dělají roky ti tmavší.Natahovat ruce a množit se- Když člověk jede Přívozem, Slezskou, tak to vidíte sami- to nejsou snad ženy ale dělohy- má to sotva 18 podle vzhledu a tlačí kočárek a buben. Proč by se nemnožili, když k tomu mají ideální podmínky- problém u nich? Kdepak- My s tím musíme něco dělat- Není to jen o tom, že vymíráme a podobně. Ten človíček musí být vychován, aby byl ku prospěchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale rodíme se do neznáma a učíme se od svého okolí. Jak se zotročený dav dostane k potřebným informacím a návykům? Dav dokáže udělat revoluci a smést současné vedení, ale nedokáže dovést společnost k blahobytu. Klíčem je vzdělanost.

   Smazat
 5. Četl někdo z vás chytráků tu knížku? Jste všichni tupci,včetně autora článku, protože ta kniha pojednává o vládě tkzv. monarchy (Napoleon) ale podobenství je ve stalinistické vládě jednoho. Dnes vláda Putina dělá podobné kousky a kreteni to žerou jako tenkrát.Kult osobnosti Putínka dosáhl rovnosti masového vraha Stálina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:49,Putina do toho nezatahuj,ohavná ohava Obáma není svatí jak andelíček strážniček demokracie Falmer.

   Smazat
  2. 19:49 - Havlozmrd má daleko větší kult a pitom na něj všichni plivou a serou a proklínaj ho do desátho kolene. Zkurvenci co ho maj jako program jdou pravidelně do hoven! Všichni ti bursíkovci jaujakukačeny, zelený buzíci, khárlidi a jinej podobnej všivej xindl. Tak nač je "kult"? Na hovno? Ta obliba musí jít od srdce lidu, musí mít zdravej grunt! pak lidé volí takvého muže, protože cítí sounáležitost s jeho vizemi a činy! Tomu se říká demokracie. Ale velebit zmrdy typu Havel a budovat jejich kult navzdory tomu, že lidi na jejich pseudovize serou - to je pouhé farizejství a faleš ....

   Smazat
 6. Jakí to citát bil ze zvířecí farmi?Všichni sme si rovní,nekterí ješte víc.

  OdpovědětSmazat
 7. EUfalmerUSAhujer.Lopato ruská nauč se česky.Kreten kretenovič Putlerenm placený.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Viď sem bil označován za Amerického Shapirovského trtla,jenom sem parodoval a delal si prdel s takovích jako si ti Palmere.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.