Reklama

pondělí 19. září 2016

Roberts: Rusko na Západě žádné partnery nemá!


Paul Craig Roberts
19. 9. 2016       PaulCraigRoberts vybral a přeložil Lubomír Man
Ruská vláda dělá jednu a tutéž věc stále dokola. Stále dojednává s Washingtonem dohody a Washington tyto dohody stále porušuje. Posledním příkladem je dohoda o zastavení palby v Sýrii. Washington ji pojal tak, že poslal americké bombardéry zbombardovat pozice syrské armády, při čemž bylo zabito 62 a zraněno 100 syrských vojáků. A tak síly Islamského státu (IS) mohly své útoky obnovit.
Rusko zasáhlo Washington nepřipravený v září 2015, když ruské letectvo zaútočilo na pozice IS v Sýrii, čímž syrské armádě umožnilo chopit se iniciativy. Tehdy mělo Rusko v boji s IS vítězství na dosah ruky, ale neočekávaně se z boje stáhlo ještě dřív, než práci dokončilo. Což USA či jejím agentům umožnilo IS znovuzásobit a síly IS tak mohly své útočné akce obnovit.

Rusku za této situace nezbylo, než se do Sýrie vrátit. Mezitím se ovšem do zdejšího dění zapojil Washington, následkem čehož se ruské letectvo setkává nyní s mnohem většími obtížemi, než dříve. Rusko totiž o svých plánovaných akcích Washington informuje – a ten o nich pohotově informuje jak IS, tak možná i Turecko, které jedno ruské letadlo – takto předem nahlášené – sestřelilo.

I tak však syrská armáda stále více získávala půdu. Ale vždy a po každé bylo téměř už završené vítězství zmařeno „zastavením palby“, během něhož se Amerikou podporované síly stačily výhodně přeskupit. A tak válka, kterou mohly Rusko a Sýrie už dávno vyhrát, pokračuje – a to už i s uvedením shora popsaného nového prvku – Washington už syrskou armádu otevřeně bombarduje.

Pochopitelně, Američané prohlásili, že měli za to, že bombardují síly IS.

Ale na minutku o tomhle zauvažujte: USA o sobě tvrdí, že jsou vojenskou supervelmocí. Špehují celou zeměkouli, včetně mailů a telefonních hovorů svých evropských vazalů. Přesto však „jaksi“ tentokrát jejich špionážní výjimečnost selhala natolik, že nedokázala odlišit známé pozice syrské armády od pozic IS. Jestliže tomuhle uvěříme, nemůžeme než uznat, že americké vojenské síly patří do starého železa.

Rusové válku v Sýrii několikrát už téměř vyhráli, ale vždy před vrcholem obrátili svůj pohled k „mírovým rozhovorům“ či k „zastavení palby“, kterých USA pokaždé využily k tomu, aby se do konflitu ještě více zapojily.

Je záhadou, proč ruská vláda stále věří tomu, že má s Washingtonem v Sýrii společný zájem. Vždyť jediným zájmem USA je zbavit Asáda moci a uvrhnout Sýrii do stejného chaosu, v jakém se nalézá Libye a Irák. Zájmem ruské vlády je Sýrii stabilizovat jako hráz proti šíření džihádizmu, a je neuvěřitelné, že je natolik desinformovaná, že se stále upíná k představě, že má v boji proti terorismu s Washingtonem nějaký společný zájem. Vždyť právě tento terorizmus – a nic jiného – je onou zbraní, která Washingtonu umožňuje Střední východ destabilizovat.

Bush ml. vycouval ze smlouvy o omezení systémů antibalistických raket (ABM), a Obamův režim rozmísťuje jaderné rakety podél ruských hranic.

Neokonzervativci zakopali na šest sáhů pod zem ideu o nepoužití jaderné zbraně jako první a opačnou ideu o jejím použití jako první vtělili do své nové vojenské doktríny.

Obamův režim.svrhl ukrajinskou vládu a v dříve nedílné části Ruska ustavil loutkovou vládu, která rozpoutala válku proti ruské populaci na Ukrajině, čímž zde vyprovokovala odtrženecké hnutí, Washingtonem překvalifikované na „ruskou invazi a anexi“.

A přesto všechno má ruská vláda stále za to, že Washington je „partner“, s kterým má společné zájmy.

38 komentářů :

 1. Taky by mně zajímalo totéž, proč si Rusko stále myslí, že Američani kdy budou s Ruskem jednat jako s partnerem. Jejich kovbojská mentalita respektuje jenom vítěze. Appeasment ze strany protivníka je podle nich jen známka slabosti a podle toho s ním taky jednají. Na hrubý pytel hrubá záplata, dle známého přísloví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové si nemohou dovolit to , co Američené.
   USA podporují jakoukoliv opozici, které povede ke svržení legitimního režimu (to neznamená, že musí být zrovna demokratický dle USA představ)a zaujme pozice Amerických loutek.
   Rosové naopak jsou nuceni přijímat jakékoliv nabídky k "mírovému" jednání, i když dopředu vědí , že to bude HoPlaPo.

   Smazat
  2. Věci zdaleka nejsou tak jednoduché. Střední východ je plný protichůdných zájmů. Rusko si musí dát pozor, aby nebylo zavlečeno do pasti. Vyhrát musí místní lidé a musí se vypořádat se zrádci a místními zločinci (to jejich rukama jsou prosazovány cizí zájmy). Ani v Rusku to není ideální. Duma funguje tak, že když Putin vítězí připisuje si jeho zásluhy, ale první příležitosti klidně Rusko prodá a Putina svrhne (lid je ovšem jiného názoru a přeje si jednotné Rusko).

   Takže Putin trpělivě a důsledně manévruje a odhaluje víc a víc hru USA, které se více a více odkopává. USA neokoni potřebují válku, chaos, revoluci, proto by bylo chybou kdyby tam Rusko postupovalo příliš razantně, využili by to k rozpoutání chaosu.

   Volby v USA budou klíčové, pokud vyhraje Trump věci se celosvětově pohnou k lepšímu bude to znak, že klany neokonů byli poraženy.

   Smazat
 2. Prosím, vysvětlete mi někdo jak je možné, že tento pičus PCR si v USA spokojeně žije, hlásá jednu protiamerickou sračku za druhou když podle místních rusofilních šulků vládne v USA tvrdá censura a CIA likviduje jednoho nepohodlného občana za druhým.
  Nějak to nedokážu pochopit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 15:58 - Asi jste bývalý komunistický funkcionář, že se takhle hloupě ptáte. Co je na Robertsovi protiamerického? Můžete mi to prosím vysvětlit. Vaše a Bushovo heslo: "kdo nejde s námi jde proti nám" je z dílny totalitního myšlení, kterým jste zřejmě obdařen, ale Nová republika jsou stránky kritických demokratů. Táhněte si někam na své rudohnědé servery, tedy nemáte s takovými názory co pohledávat!

   Smazat
  2. Kolik zářezů ve svém okolí má na své pažbě Clingonová Killary, říká se, že samotný pobyt v její blízkosti představuje smrtelné nebezpečí? Existuje dokonce seznam cca 50 mrtvol.
   A to teď nehovořím o milionech obětí této neoconské upířice a amerických útočných válek ve světě.

   Smazat
  3. "Nová republika jsou stránky kritických demokratů."
   ==============
   Hahahah :-)))))))))))). You just made my day.
   Vsadil bych se, že jsi tak blbý že tomu blábolu který jsi právě sesmolil opravdu věříš.

   Smazat
  4. Že jsi nechápávej retard víme,tím se nechlub Chujmere debiloviči!

   Smazat
  5. I 16:19 nevěří hlavnímu proudu a je přitahován Novou republikou jako můra za světlem a pravdou. Děkujeme za podporu, každé kliknutí a příspěvek se zúročí ve financování alternativní scény.

   Smazat
  6. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2602-seznam-smrti-hillary-clintonove-pribehy-81-mrtvol-lemujicich-jeji-cestu-vzhuru-utajena-poprava-u-bileho-domu-jako-spicka-ledovce-ukradla-obet-tajne-dokumenty-pro-wikileaks-ma-hillary-smlouvu-s-dablem.htm

   Smazat
  7. On i ten 16:19 skončí použitě a odhozeně jako anální alpinista Seth Rich v košili ušité z teplých hvězd a rudohnědých pruhů vytažených z Obamovo černé fašingtonské díry. Jenom je mi líto toho Čechoameričana, který pod svým pravým jménem zveřejnil video, jak táhnou mrtvolu Hillary do auta, i když ani utajení by mu proti CIA nepomohlo. Zachránil Zemi před světovou válkou a stane se z něj mučedník. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2610-dve-nove-polozky-na-seznamu-smrti-hillary-clintonove-jiz-83-mrtvol-krev-na-rukou-monstra-ktere-chce-vladnout-svetu-sex-drogy-a-vrazdy-jako-nastroje-moci-feministicke-spiknuti-kdo-bude-dalsi.htm

   Smazat
  8. 19.9.16 15:58 Protože si v Americe může říkat co chce. Politikum, kteří jsou u moci a placení vojenskoprůmyslovým komplexem to nijak nevadí, protože může to vydávat za vrchol demokracie. A obyčejní lidé to stejně jako ty to nepochopí a nebo nechtějí slyšet, že jsou USA největšími teroristy světa.

   Smazat
  9. 15:58
   No, nedivím se, že to nedokážeš pochopit. Taková nula, poslední ho.no u plotu, která v životě nic kloudného nedokázala nemůže pochopit, že existují Američané, kteří chtějí vrátit Ameriku Američanům. Není cenzura jako cenzura. Ale to je na tebe moc. Jestli je pro tebe bývalý člen Reagonovy administrativy, člověk, který pozvedl Ameriku ekonomicky, pičus, co jsi potom ty, zamindrákovaná, zakomplexovaná nicko?

   Smazat
  10. Ty Kokote z 15:58 vem na vědomí,že Roberts je cenzurován a to nejen us. mainstreamem a píše pouze na svém webu...

   Smazat
  11. Tenhle příspěvek v různé podobě čtu už asi po desáté. TROLL typ: "vysvětlete jak je možné.

   Smazat
  12. Podstatné úvahy otiskuje vícero serverů. Toď vysvětlení, trollíku.

   Smazat
 3. Papaláš Zeman není nepřizpůsobivý, nikdy neodmítl nabízenou a erárem dobře placenou funkci.19. září 2016 16:07

  P_rezident Zeman hodil bobek na čtenáře konspiračních a proruských webů, kteří jako extrémisté nebudou podle jím nedávno podepsaného branného zákona smět vykonat vojenské cvičení a vstoupit do Armády ČR, cizinci migrující ze všech světadílů jsou však do zbraně a k volbám vítáni a ukázal, že Aliance národních sil u nás nemá a nebude mít na politiku žádný vliv a k rozpuštění závadových sdružení mohou být použity Lidové milice (zálohy)a Národní garda (aktivní zálohy).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Špatně jsi si vykoval jazyk, stále poznáme, že jsi vlk.

   Smazat
  2. Papaláš Zeman není nepřizpůsobivý, nikdy neodmítl nabízenou funkci, erárem dobře placenou.20. září 2016 1:49

   19:59 Souhlas, papaláš Zeman je vlk v rouše beránčím. Podle jedovatého ovoce a zákonů, které plodí poznáte je.

   Pan p_rezident Zeman BOHUŽEL nedávno podepsal i novelu Zákona o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon), který umožňuje cizincům dobrovolně převzít brannou povinnost a vstupovat do Armády ČR, což z ní dělá cizineckou legii a legalizuje vojenský výcvik a pravidelná cvičení mezinárodních teroristů USA/SAU pro jejich nepravidelné armády Islámský stát a Ukr Nazi gardy i na našem území. Vedle Polska a pobaltských států se tak Ose zla USA/SAU (CIA-MI6-Mossad) rozšířila základna k přípravě islamistů a banderovců určených k barevným revolucím a majdanům, vedle převratů červených karet organizovaných americkou ambasádou a izraelských operací pod falešnou vlajkou (9/11; Bostonský maraton; Charlie Hebdo; Bataklan; promenáda v Nice; mnichovský McDonald).

   Na cizince, který dobrovolně převzal brannou povinnost se pak v zákoně pohlíží jako na Občana, tudíž proti čtenářům konspiračních a proruských webů, kteří jako extrémisté naopak nebudou moci absolvovat dle ustanovení tohoto zákona žádné vojenské cvičení, budou zasahovat novodobé Lidové milice (zálohy) a Národní garda (aktivní zálohy) pod velením penzionovaných amerických generálů a západních vojenských poradců. A v dohledné době nás čeká i volební právo pro migranty z kteréhokoli světadílu (cizinci ze zemí EU už jej mají), které potichu projednala vláda. http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-585#f2882424

   Smazat
 4. Třeba je to tím, že vedle těch konkrétních cílů se nepodařilo naplnit ty geopolitické, nebo se vymkly kontrole.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak jen P. Craig Roberts může považovat Putina za takového hlupáka!
  Samosebou, že jim Putin nevěří! V mezinárodní politice nejde a nikdy nešlo o "víru či věření".
  Jen o zájmy, cesty a způsoby, jak je naplnit.
  Proto je Putin nucen hrát s nimi tu šachovou partii. Alternativou k ní je totiž pouze válka těchže.
  A zatím hraje dobře. I proto jej Západ tak nenávidí" Hraje nejen o další osud Sýrie, ale i Íránu či Ruska. A též i Číny. Té Číny, která se z jakéhosi důvodu stále drží v blízkovýchodním konfliktu vzadu. Přestože se to týká i jí. Víc než si snad Čína myslí ...

  OdpovědětSmazat
 6. Na Ukrajině může Američany řízená Ukr armáda sestřelovat ze msty malajská dopravní letadla, poté co byl George Bush ml. spolu s jeho administrativou odsouzen v hlavním městě Kuala Lumpur coby válečný zločinec, tak proč by Sýrie nemohla nakoupenými S-300 sestřelovat nepřátelské stíhačky a Rusové tvrdit já nic, já muzikant.

  OdpovědětSmazat
 7. Alternativa je velmi pravděpodobně jen eskalace konfliktu a zdá se, že Rusko potřebuje ještě nějaký čas. Otázkou je, zda ho spíše neztrácí. Také si myslím, že Sýrští vojáci mají právo na slušnou protivzdušnou obranu. Čekat se nemusí vyplatit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také si říkám, k čemu tu proti leteckou ochranu v Sýrii to Rusové mají. Asi jen pro sebe. Nad Sýrií se stejně může létat, kdo chce a dělat si, co chce, viz třeba Izraelci. Nějakou pohádku si k tomu vymyslet nedá moc práce, k tomu dobře poslouží i všeliké think tanky a různé jiné miliardářské propagační výmysly.

   Smazat
 8. Nestaci publiku ze Samanta zvana "Prisera s koulema " vse jiz dostatecne vysvetlila? Ani Curkin nic nezmohl a jako na zavolanou lita jeden hrnec v NY a meedia melou a melou a melou .Jakoby se ten omyl nekonal

  OdpovědětSmazat
 9. Naprostý souhlas, smlouva s ďáblem jen dále prodlužuje válečnou agonii. Je zřejmé, že o příměří se jedná vždy, když americký nepřítel prospívá a je třeba ho alespoň zpomalit a přátele přeskupit dovybavit a doplnit. Jiný význam tato příměří nemají. Navíc je zajímavé, že američané podporují i ty frakce, které je nenávidí a jasně používají teroristické metody. Je jasné, že Amerika válku potřebuje pro své ekonomické přežití, přece nenechá zbankrotovat tolik výrobců zbraní, kteří ji přináší penízky do rozpočtů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Je jasné, že Amerika válku potřebuje pro své ekonomické přežití, přece nenechá zbankrotovat tolik výrobců zbraní, kteří ji přináší penízky do rozpočtů."
   ´´´´´´´´´´´´´´´´´
   Ach, vy komunističtí zmrdečci, že vás to neustálé lhaní furt tak baví.
   Tady máš ty debile 25 US korporací odvádějících největší daně.

   http://www.forbes.com/sites/christopherhelman/2013/04/23/which-corporations-pay-the-most-taxes/#375e5d244eb2

   Smazat
  2. Komunisté byli proti tobě hrdličky, banderovský vrahu českého národa podporující též umírněné uřezávače hlav.

   Smazat
 10. Asi takhle soudruzi: kdyby nebylo ruskych fasistu a jejich podpory syrskeho diktatora, je v Syrii uz davno mir a I.S. by si ani neskrtnul.
  Vsechny ty mrtve vojaky a civilisty ma na svedomi Putler a jeho zlocinny rezim.
  A zrudy, ktere tohle svinstvo podporuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako v Lýbii, viď? Nech už toho vydělávání peněz svými debilními poznámkami a táhni spát.

   Smazat
  2. Podle mně by měl mít každý troll alespoň špetku inteligence, toto je fakt ubohé, to se nezlob.
   To 23:39, známý Pepa Vyskoč, je jiné kafe, to je jiný borec, kam se hrabeš na něj s jeho odkazy a statistikami. A to ještě dneska neporovnal životní úroveň v Rusku a SSA (na základě směnného kurzu!), to zas bude něco.

   Smazat
  3. vlast tě (3:32) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  4. Ale hovno! jen by mezi sebou válčili suniti a Kurdové, páč alávité a křesťané by museli uprchnout do Libanonu a starověká Palmýra a stovky křesťanských památek by byly srovnány se zemí, přiblbliku ... stačí vidět jak to dopadlo v Libyii, ne? Blbům tvho typu ale asi ne! Ty "poválko"! Ty se radši přihlas do boje, dej se k tý umírněně vousatý opozici, aby ten "dávno mír" nastal co nejdřív!:)))

   Smazat
 11. Rusové je nevnímají jako partnery, se kterými mají společné zájmy, ale jako partnery, se kterými se musí dohodnout, i když ví, že američani nedodrží žádnou smlouvu nikdy a nikomu, pokud se jim to nehodí.. To je právě ten rozdíl, který pan Roberts nepochopil, jsa američan.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.