Reklama

.

.

pondělí 19. září 2016

S kukuřící více a houšť!


Zdeněk Hrabica 
19. 9. 2016
Pamětníci nezapřou kukuřičné vánice Nikity Sergejeviče Chruščova při jeho monumentální návštěvě Spojených států v šedesátýxh letech XX.století. Nadchl se pro pěstování této plodiny a přijal pseudonym „kukuřičníka“ („kukuruznika“). Tehdy spatřoval v kukuřici produkt zvláště k vyšší produkci masa; nikoliv doplněk k obohacení pohonných hmot nebo zdroj do bioplynek a z nich pryštící energii do elektrické sítě.


USA v tomto ohledu mezitím kukuřici ze svých polí téměř vystrnadili a dali ji do náruče chtivé Evropě, do rukou lačným českým a moravským a slezským „farmářům“. Kdysi se jejímu pěstování věnovali snad jenom na jižním Slovensku. Letos všechno již vrcholí v míře nevídané, řepku mnohonásobně nahradila kukuřice pod patronací amerických firem, na důsledky, poškozující ornou půdu se již skoro nikdo neohlíží.

Na Jihlavsku již není skoro jednoho zemědělského podniku, který by neměl svou bioplynku; téměř všude kukuřicí nahradili brambory, obilí, krmnou řepu a jiné plodiny. Na dotaz proč tomu tak je, jsou momentálně existujícíí podnikatelé alergičtí, občas ti se šrajtoflí ještě navíc hrubí a sprostí. Bioplynky jedou naplno. Jejich chřtán díky výhodným cenám energických vládců, je nenasytný. Bioplynky se dokrmují ve dne v noci, jedou o sto šest.

Z rolníků a z někdejších zemědělců a družstevníků se stali farmáři – nevím proč? Nejde o název, spíše jde o profesní obsah. Těm snad už ani nevadí, že rychleji než roste produkce kvalitních potravin z českých luhů a hájů, rostou na orné půdě nízkopodlažní montovny, z kukuřičných lánů se hlasitě ozývá chrochtání přemnožených stád divokých prasat. Ale kam jednou zběhnou správci jedinečné oázy vesmíru, který je zřejmě neplodný a nehostinný, ví zatím jenom ďábel, možná Evropská unie a její koketerie s mocnými Spojenými státy – a s její pěstitelskou zkušeností v upřednostňování kukuřice nade vším ostatním! Možná přeháním, budiž!

Foto Zdeněk Hrabica

80 komentářů :

 1. Nejenže se naše zemědělství mění (z odvětví dříve produkujícího suroviny pro zdravé potraviny) v producenta energetických surovin, ale zároveň se chová macešsky k půdnímu fondu. Půdy brzy zapomenou, co to býval hnůj.
  A nejen to.
  Pokud je autor bystrým pozorovatelem, jistě si také i povšiml, že ty kultivary kukuřice aj. jsou "RoudUp ready", které snášejí herbicidní kúru.
  Což vede ony "fármáře" (dříve polnohospodáře) k čilému, velmi frekventovanému, ošetřování plodinových porostů rozmanitými "sračkami".
  Nyní, na podzim, jsou dokonce i obiloviny a olejniny, které z posklizňových ztrát vzešly, před zaoráváním opět obdařeny dávkou herbicidu.
  A než zcela zežloutnou či zpurpurovatí, čile se na nich pasou zajíci, srny. Těžko jim vysvětlit, že jsou v polích již na obtíž ...
  Kolik tun těch chemikálií se dnes do půd dostává, ví jen pán_bu, a snad to tuší i ministři Jurečka s Brabcem.
  Ty to ovšem - zdá se - nechává klidnými, mají jiné strarosti. A koryta ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a to ešte k tomu je GMO kukurica...

   Vymazat
  2. Žrát byste chtěli, narvaný obchody byste chtěli, vše ve slevě nejlépe zdarma byste chtěli...

   Ale makat na poli se vám nechce, hnojit nechcete, postřiky nechcete...

   Jen nadávat a stěžovat si, obviňovat jiné, Jurečku, Brabce, to je jedno koho.

   Vymazat
  3. Nevím, proč se snažíš přesvědčit, že jsi blbec. Stačí přečíst co píšeš a je to bez pochyb.

   Vymazat
  4. Ano, bude víc raka. Váš glyfosátový král Andrej Babiš.20. září 2016 3:58

   Pro žlučovitého frustráta 23:45, za komunistů lidé nemuseli čekat na slevy, neboť ceny potravin byly přijatelné a dostupné pro každého. Dnes je místo ekologického nošení nákupu v síťovce, plnitelných sifonových bombiček a ředění hospodyní zavařených šťáv z vlastního sběru na zahrádce vypěstovaného ovoce doba parkování u obchodních center a pet lahví s aromaty a umělými sladidly a také mimo akce o 100% předražených potravin. Nebo byste chtěl z nostalgie návrat k centrálně stanoveným maloobchodním cenám v Kčs před rokem 1989 či maximální prodejní marži jako za 1. republiky?

   Zbytek vašeho příspěvku postrádá nejenom hlavu a patu, ale i znalost zemědělství a mechanizace. Rakovinotvorné postřiky, endokrinní disruptory a vypínače genů s enzymatickou aktivitou skutečně nechceme, umělá hnojiva nedodávají půdě všechny minerály a netvoří humus.

   Vymazat
  5. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.20. září 2016 19:51

   Pěkný příspěvek Františku Opluštile, jste v obraze. Pěstování kukuřice bez meziplodin absorbujících vláhu způsobuje erozi půdy, jedná se o širokořádkovou plodinu a přívalový déšť spláchne ornici, jejíž jeden centimetr se vytváří zhruba sto let. Naprosto nevhodná plodina na pahorkatiny a vrchoviny, které my Češi obýváme. Odmítám spalování zrní a

   Obiloviny, olejniny a luštěniny jsou Roundupem desikovány těsně před sklizní, z tohoto důvodu nedoporučuji konzumovat cokoli vyrobené z řepkového oleje ani každodenní konzumaci celozrnného pečiva, rakovinotvorný glyfosát je přítomen i pivu (až 300 násobek povolené koncentrace pro pitnou vodu). Nejenom, že je tento pesticid veden Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny Světové zdravotnické organizace jako pravděpodobně rakovinotvorná látka pro člověka, ale bylo zjištěno, že vypíná tvorbu enzymu CYP1B1 - přirozenou ochranu našeho těla označující imunitnímu systému rakovinné buňky a likvidující je za pomoci látek přítomných v ovoci a zelenině (salvestrolů), takže k této samoléčebné reakci nedojde.

   Vymazat
 2. nick honolulu z Fort Myers. (Omlouvam se, nevim nic o kukurici.) Cekame na Trumpa. Uz ma 1 hod. zpozdeni a my nevime proc. K letisti jsou pouze dva exity po dalnic I-75 coz je pomerne blizko ! A TRUMP NIKDE !
  nick honolulu...... (U nas, SW Florida je uz 16:00)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vo co gou, honoluláčku?! To nemáš nic jiného na práci na té Floridě v zapadáku Fort Myers? Co tak pěstovat kukuřici a honit si triko?
   Já taky fandím Trumpovi, ale je mi to málo platný, jak mrtvému zimník. 3x Howgh, bílý bratře!!!
   z boží vůle emeritný plukovník, Ing., Mgr.

   Vymazat
 3. U nás na vsi to samé. Na jaře se posekalo vzrostlé obilí, a zasázela se kukuřice. Teď teprve vím proč. Vedlejší ves má bioplynku.Taktéž řádně prolito roundupem ...

  OdpovědětVymazat
 4. 5 predrecniku se vystridalo. Nejlepsi byl cis. 3
  Dane Eagle z Cape Coral. A Trump stale nikde.
  8000 lidi na neho ceka a 600 jich uz odeslo. Neco je vyposerovano a my nevome co.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 5. Honolulululoululu je zpet uz jsem se bal peclive sbiram prispevky jednou vydam knizne jak dusevne vysspela nase politickk aemigrace z 68 .Pokud jeste nezblbli upne pisi

  OdpovědětVymazat
 6. "USA v tomto ohledu mezitím kukuřici ze svých polí téměř vystrnadili a dali ji do náruče chtivé Evropě"
  ===========================
  Co to ten komoušský šulek zase blekotá za nesmysly?

  http://www.indexmundi.com/agriculture/?country=us&commodity=corn&graph=production

  Dále:
  " Kdysi se jejímu pěstování věnovali snad jenom na jižním Slovensku"
  =====================
  Pocházím z Jižní Moravy a kukřice, zde zvaná "turkyň" se tu běžně a hojně k výkrmu dobytka i ke konzumaci pěstuje odnepaměti.


  Raději toho vašeho debilního a mimozního blekotání nechte, přiblblí komouši. Nerozumíte vůbec ničemu, ale chytří jste jak rádia.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podepsal jsem se a ze slušnosti jsem nic neslevil. Od respondenta bych čekal stejné. Pomalu uvažuji o marnosti nad marnost. Diskuse v Nové republice mne příliš netěší. Někdy si připadám jako v pražské kanalizci.

   Vymazat
  2. Marnost jsou tyhle debilní propagandistická dílka psané totálními neználky kde lež střídá polopravdu a polopravda lež.
   Vše psáno s jediným účelem. Naflusat co nejvíce na USA, západ, a vše co se týká polistopadového vývoje u nás.
   A je jedno jakým způsobem. Účel světí prostředky.

   Vymazat
  3. Tohle je osočující tvrzení, nic víc. Doložte svá tvrzení fakty, ne-li mlčte!

   Vymazat
  4. 22:39

   Neumíš číst, ty hlupáku? V 22:08 máš odkaz na graf vývoje pěstování kukřice v USA, v roce 2016 "překvapivě" rekordní.
   A na to jestli se u nás pěstovala kukuřice za komoušů ve velkém se můžeš zeptat každého JéZéDáka. Hlupáku prolhaný, hloupý, neznalý.

   Vymazat
  5. 22:44- od "nepaměti"se nepěstovala na Moravě, neměla by název "turkyně". Jako plodina se rozšířila po kolektivizaci venkova a "přínosu propagačním", Vašeho soukmenovce Chruščova. Nejlepší k jídlu byla tz. maďarská, s "dolíčkem na semenech". Vidím soudruhu trolle, že si aspoň něco od rodičů pamatuješ z doby kdy chodili agitovat a zakládat družstevnictví s pistolí u pasu. Možná jsem je znal.

   Vymazat
  6. Jižní Morava?!
   Jo,to je tam,kde furt dokola ti místní kadidlem nasmrádlí knechti s dlouhým vedením volí "lidovce"..Hmmm
   Ten nynější min.zemědělství Jurečka je taky lidovec že? A nejlepší na tom je,že jim chtěl na doporučení EU zákonem zakázat domácí zabíjačky,místní košty slívovice a vín a oni to doteďka ani neví a zas tu sviňu budou volit....To nebylo zakázaný ani za Hitlera !!!!
   Oni ti burani se probudí až jim při tý jejich "Jízdě králů" ve Vracově pojede ten kluk na hlavě místo s opentleným "tralaláčkem" v turbanu a ne na koni,ale na velbloudovi....,že ty jedna turkyňo....

   Vymazat
  7. Povolný, ty rudohnědý debílku, táhni s tvými idiotskými žvásty do prdele.

   Vymazat
 7. "Kdysi se jejímu pěstování (kukuřice) věnovali snad jenom na jižním Slovensku."

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116288585-archiv-ct24/215411058210031/obsah/432315-nonstop-sklizen-kukurice-1985

  Kumunisto Hrabico, musíš tu propagandistickou masírku dělat trochu sofistikovaněji. To víš. Dnes v době internetu vám ty vaše komoušské lži každý roznese na kopytech během 1 minuty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:53- milý Trolle, pan Hrabica má v tomhle pravdu, k nám přišla kukuřice z jižního Slovenska a Maďarska, ostatní viz výše.

   Vymazat
  2. PS. mám tomu rozumět, že co není na internetu neexistuje a není pravdivé?

   Vymazat
 8. KONECNE JE ZDE ! 16:22 naseho casu. Pred stadionem je tisice lidi, I-75 je blokovana na exitech...
  Prave mluvi o BOMBACH v New Yorku.
  Rekl, ze Hillary chce privest do Ameriky 1/2 millionu Islamistu. Lide rvou..!
  Mluvi o bezpecnosti hranic a reforme immigracnich zakonu.
  Amerika znicila Nacismus, Komunismus a Fasismus.
  Trump se domaha zniceni i terroristu Islamu. Lide rvou ! Ted jmenuje seznam terroristickych utoku, proti Americanum v jejich vlastni zemi... To nema konce, to jsou tisice zabitych lidi a ted mluvi o zabitych i v Evrope.

  Je uplne jasne, ze Amerika napadne a vycisti Syrii po boku Rusu od vrazednych kozomrdu.

  Hillary je vyrizena a Obama ma velkou neprijemnost.

  Nasleduje podekovani Policii v New Yorku za chyceni bombometnika.

  Trump kritizuje luxusni zachazani s chycenym teroristou, (nemocnice, advokati, doktori a sestricky) a vyhrozuje , ze az bude on presidentem, tak s tim hadem vezme kratky process.

  Obama a Hillary je obvinena ze zalozeni ISIS.
  Ted mluvi o TROJSKEM KONI !
  Nasleduje krasna BASEN o zrnenem hadovi. T.j. fantasticke co rika.. - JEZIS MARIA t.j. strasna sila slov o tech co zachranuji HADY.
  Trump je fantasticky !!!!!!!!!!!!
  Ted znovu mluvi a plotu na hranicich.

  Amerika musi byt prvni - opravena ! Zahranicni politika Obamova/ Hillary je nejhorsi v dejinach Ameriky.

  Amerika bude potrebovat ty immigranty, kteri jsou benefitem pro ekonomii, ale musi projit bezpecnostnim processem a musi se prispusobit NAM .
  Lid e rvou ! USA,USA,USA.
  Tisice lidi krici pred stadionem.
  Ted mluvi o TYRANI, a sadistickemu ublizovani zen.
  T.J. HRUZA co Trump rika o zabijeni zen v ramci zakonu Sharia. O zabijeni Krestanu se zmimil drive.

  Prestam stacit s prekladem . Ale vratim se pozdej s detaily.
  AT ZIJE TRUMP ! At ZIJE TRUMP ! At zije Trumpova Amerika. Globaliste bezte do riti... Vitaci prijde na vas, dockate se s vyuctovanim....
  nick HONOLULU (vratim se s detaily. Mam zasukovane prsty na klavesnici.) 17:09 fantasticky projev ve Fort Myers (Estero) je u konce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hovnoloulou, zdá se že si v transu. Omej si přirození vlažnó vodó. To tě zklidní.

   Vymazat
  2. Sprosťáku z8:45, Ty si omej mozek horkou vodou,když nepochopíš poezii a nadsázku
   p."Honolulu"! S odpuštěním jsi prase! V.J.Horák

   Vymazat
 9. Pane Hrabica, prijmete omluvu. Nemel jsem moznost to dat pod jiny clanek. To co se deje povazuji za dulezite pro cesky narod a nasmerovani cele Evropy.
  Lide v Cesku o tom musi vedet.
  honolulu

  Napsano to byt musi, nebot Ct 24 to bud zataji, nebo upravi.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kukululu vsichni v CR si oddechi ze necekali nadarmo a maji ty spravne informace primo od zdroje ,diky diky vrele strcte si to do prdele
   magore

   Vymazat
  2. Podobny vul na ceskych chatech pobihal pod jmenem Viper a Redneck taky vsevedouci juesmeni
   Mel jsem se jich chut zeptat na duvod jejich "politicke "emigrace ale potom jsem to neucinil ,ptam se nyni Kukululu byli to pecene holuby do huby a nebo jen detinska nyni starecka blbost?

   Vymazat
  3. Pánové 23:51 a 23:57-dle anglické klávesnice usuzuji, že nejste emigranti ale příslušníci jediného etnika, kteří mají domov Svět, darovaný jim Bohem. Potom těžko pochopíte emigranty jiných etnik, které nespojuje s rodnou zemí restituce. Zajděte si popovídat do vaši kavárny.

   Vymazat
  4. jiste mate na mysli etnikum co leta kominem bez kridel .Ze??

   Vymazat
  5. 23:57 Rednek byl určitě někdo jiný, než je honolulu. Ten byl normální, ne takový exibicionistický pošuk. Honolulu emigroval v 68, protože to tenkrát šlo. Stejně jako to dnešní imigranti jdou za lepším, protože to jde.

   Vymazat
 10. Obama sa už vlani vyjadril na stretnutí s izraelským premiérom Netanjahuom, že poskytovanú vojenskú pomoc považuje za dôležitú „nielen pre štát Izrael, ale aj pre bezpečnosť USA“. Súčasná dohoda medzi USA a Izraelom, platná do roku 2018, stanovuje hodnotu poskytovanej vojenskej pomoci na tri miliardy dolárov ročne. Podľa zdrojov agentúry AP je predmetom Memoranda o porozumení podpísaného 14. septembra 2016 pomoc v sume 38 miliárd dolárov ročne. Izrael má na oplátku takmer všetko minúť na americké zbrane a výcvik a nežiadať od amerického Kongresu peniaze navyše.

  Takze tady se jedna o to co jsem zd epsal jinde ty $ zustanou doma a rozdeli s edle zasluh Neegr bude kapat dal a bezdomovci chcipat u plotu taky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:48 Máte pravdu. Peníze amerických daňových poplatníků se místo na školy, nemocnice a důchody pošlou jako pomoc do Israele. Ten za ně nakoupí v USA zbraně a tak se sice oklikou, ale přece jen dostanou do kapes zbrojařů, kteří volby těch "správných" politiků platí.

   Vymazat
  2. To nejde jen o pomoc zidovi prachy jdou vsude ,Egypt ,Jordan ,a vsude dal v Africe do ruznych dobytku kteri mezitim vrazdi odpurce tzv legalnich vlad,ostatni mohou pokojne protestovat a sem tam dostat naklad holema ,kdyz to dobre dopadne Mimo to se zivi spousta rezimu jako Ukraina Jizni america a pripravuji s eprevraty .Jak spravne rekla kandidatka za zelene 54 % rozpoctu jde na zbrojeni tak to dnes vypada .Jen Irak stal 5-6 Trilionu $ (americkych trilionu)

   Vymazat
 11. Panove, tak jako president Zeman mluvil o Trojskem koni, tak o nem mluvil i Donald Trump.

  Jeho basen o ZRANENEM HADOVI, me udelala husi kuzi po celem tele. "Zmlkni Ty hloupa zeno, Ty jsi vedela, ze jsem HAD a vzala jsi me domu. Ted umiras na moje kousnuti"... Hillary je proti nemu NULA !

  To byl fantasticky projev rozeneho statnika.

  Panove, Neocons se chystaji s necim proti Rusku 9. rijna. Oni vi, ze to nebude mozne po 8. listopadu, protoze my vsichni jdeme s Trumpem a ten se chce s presidentem Putinem sejit a mluvi o nem s respektem !
  Znovu zduraznuji, ze Trump chce s Ruskem mir a obchod.
  Neocons chteji vse presne opacne - VALKU ! Hillary je jejich loutka. Neocons Trumpa nenavidi, vice nez presidenta Putina a tomu nemohou prijit na jmeno.

  Zde je REVOLUCE ! To nejsou volby ! Ticice lidi se nedostalo na stadion a 20 lidi na strane Hillary bylo odvezeno policii do bezpeci. Trumpovi lide by je roztrhali. Trump je na ceste do Toleda (Ohio) ! Florida je jeho. Florida ho ma v srdci.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zde Chavez s Fidelem revoluce je nase posli chleba

   Vymazat
 12. Nejmene 18 humanitarnich nakladaku u Allepa bylo zniceno pocet mrtvych neni znam ,svine radi jak obvykle udajne s enevi jestli rusove ci syrska armada provedla tento barbarsky utok Staci??
  Prave se stalo posloucham francouzskou TV

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co vezli,to žabožrouti nepíšou ?
   Bouchalo to moc anebo to jen tak hořelo?
   Jestli to bouchlo a hned se to rozlítlo,tak to byly "hrubý kusy" a jestli to dlouho jen tak prskalo,jako o vánocích,tak to byla pěchotní munice,ta "humanitárka...."

   Vymazat
  2. Idiote cely svet vi ze tam ceka na zradlo pul milionu lidi v zajeti IS zrud s fousama.Blbovi to as moc nedojde takze takove info ignoruj neb ti nedavaji smysl

   Vymazat
  3. 0:10 Copak francouzká TV neví, že nad městem Aleppo a jeho okolím do vzdálenosti několika desítek kilometrů působí výhradně syrské letectvo? Nedávno se Američané rozčilovali, že je Rusko ohledně koordinace akcí v této oblasti odkázalo kvůli tomu na syrskou armádu. Jak si můžete být jist, že to byla opravdu humanitární pomoc a ne zásoby pro IS? Hodně by napovědělo, kdyby zveřejnili, kdo ten konvoj vypravil. Jestli stejná koalice, která bombardovala syrskou armádu, tak je to jasné. A Sýrie by vlastní konvoj určitě nebombardovala.

   Vymazat
  4. Asi vazeny nevi ze to jsou kamiony vypravene a doprovazene z Turecka pod zastitou UN s doprovodem malych kamionu s vyraznym znacenim .Tato akce probiha jiz tydny a kmiony vekali v turecku tyden asi zijete pane v jeskyni nejspise v Macocha kde neni spojeni Ta kolona byla 31 vozu a 18 je zniceno

   Vymazat
  5. 1:16 Takže z Turecka, které je průchoďákem a základnou pro IS? Z toho Turecka, které poskytuje Sýrii "bratrskou pomoc" svými tanky? A cvičí, vyzbrojuje a léčí na svém území bojovníky IS? Tak to jo, to byl zaručeně humanitární konvoj. Jen ho asi "zapoměli" nahlásit syrské armádě.

   Vymazat
  6. Už je známo , že Rusové ani Syřani to nebyli !!

   Vymazat
 13. 23:51,
  Znovu jsem vam NACURAL do polevky ! Ani nevis jakou mi to dela radost !
  1/4 projevu jsem vsak nestacil prelozit a tykala se prave Tebe a Tvojich lidi.
  POPROS ! A reknuti co s Tebou bude za rok !
  Ty s Tvym polomozkem na to nikdy neprijdes
  HONOLULU - VEROZVEST !

  OdpovědětVymazat
 14. 23:57 Tvoje vety = demonstrace primitivismu.
  Rychlostni preklad a kazde sebedulezite obute hovno zacne panikarit.

  Vas monopol na informace je znicen. Vase chovani orientalnich despotu snazici se o kontrolu nad myslenim druhych je zniceno.

  Krome toho se ted vsude zakladaji seznamy. T.zn., ze Te jednou budou fackovat z jedne strany Cowboy's a z druhe stany Kozaci.
  Ja v te dobe si budu pomlaskavat v ceske cukrarne a moc dobre se bavit a smat se.
  HONOLULU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z jedné strany půlnoční kovboj honolulu a z druhé strany srbský krteček Mgr. Dvořák a všichni dohromady udělají MOC.

   Vymazat
 15. V ZAJETI SMICHU , Vlasta Burian na youtube - bylo nacurano do polevky.
  HONOLULU - zariva hvezda posrpnove emigrace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak už se našel,ten fešák s tou přehazovačkou..?

   Vymazat
 16. Podobni zoufalci kdyz se po " uspesnem zivote" v USA vraceli do Ceska ,take blabolili ze budou jezdit na kaficko do Vidne.)asi netusi ze viden neni v Suchdole u Phy ale dale) Prvni vsak co udelal bylo to ze roztriskal auto a i tomu co zastavil pred nim ,a to byl ing ale hodne blbej.. Jak vidim tak uz se odvazujes at te neklepne pepka starsi magori jsou na to nachylni ,hlavne kdyz si lesti saska u PC.

  OdpovědětVymazat
 17. Vzdy jsem si myslel, ze nejhloupejsi segment populace v Cesku jsou Cikani, protoze odmitali chodit do skoly.

  OMLOUVAM SE, vsem o kterych, jsem si to myslel.

  Vitaci, Neoliberalove a Globaliste jsou na tom daleko hure a "profesori" ? T.j. uplna tragedie.
  Vam bude jednou tak nakopano do zadnice presidenty Trumpem a Putinem, ze zaplacete nad osudem.
  Budete BEZDOMOVCI a ocepovani.
  rika HONOLULU.

  OdpovědětVymazat
 18. Jses to ty co ma z kalhot nohavice pouze .Ustrizene u kolen fesacky ,povesene na provazku v prsiplasti a pod bradou baterku.Kdyz jde zenska okolo tak rozevre se plast a zarve koukni a utect,neco jako delal onen zid v NY co byl congressman a manzel lesbomilenky Killarie, Humy
  A hlavne pozor na to zdravi vidim ze se rozpalujes ,dopreloz nam toho Trumpa s tim hadem

  OdpovědětVymazat
 19. 0:34 O cem mluvis Ty osle ? Ja byl v Cesku na vylete nekolikrat, ale nikdy jsem nepozadal autority o povoleni k pobytu.
  Jo, a do Vidne jezdim take rad, ale jen kdyz mam chut na strudl. Ty vzdy KECAS z cesty. Proc se nekdo vratil je jeho osobni vec a ty to nehodnot s tvym kakancem v palici. Treba tam mel zenu.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodelej nam tooho Trumpa s tim hadem nechci te mit na svedomi vidim ze zacina situace ktera neni pod kontrolou,skoc si koupit strudl do marketu a dopis toho hada ,jak slysim o hadovi jak bych te videl v tech kalhotach na provazku

   Vymazat
 20. 0:43 Lide se nehodnoti podle prehazovacky, ale podle toho co dokazali udelat, a cim byt prinosem pro jejich zem...
  Jdu pryc, nebot jsem zase spadnul do kontajneru na smeti.
  HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 21. kukuku doufam ze te vytahli .kdo by to vzal po tobe

  OdpovědětVymazat
 22. nick HONOLULU to Emerit Plukovnik Ing. Mgr. (23:47)

  Teprve ted jsem si toho vsiml pane "plukovniku".
  Omlouvam se, ze jsem nezareagoval drive.

  Chci Vas informovat pane "plukovniku", ze Vas povazuji za absolutniho nesnesitelneho VOLA, ktery je emeritni, protoze operetni ceska armada s nim nevydrzela a poslala ho predcasne do duchodu.
  Veskere Vase jine tituly jsou NEPLATNE !

  Ja si jednou koupil ve Vidni na Gurtlu titul aristokrata, abych se dostal opravdove hrabence do postele.
  Vam byly zakoupeny tituly zoufalym fotrem, aby Vas dostal z rodiny.
  Ja jebal hrabenku a Vy republiku.
  Pucflek HONOLULU z SADF (South African Defence Force) je vyssi hodnost nez plukovnik operetni armady.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ctenarska obec te pasuje na generala ,zaslouzis si to jsi tak vyspely ze je te skoda nechat zahalet a proto se primluvim u Trumpa aby te pasoval na vrchniho velitele vsech armad juesej protoze zkusenosti Tveho formatu plukovniku si zaslouzi uznani ,hned tam pisu .
   Jsem pro to aby jsme znicili vsechny nepratele kteri odmitnou poslouchat nase rady "Ukulele" tot nas pozdrav a ve valecnem stavu to zmenime jako za Tisa co bolo to bolo ,povesit.God nijt plukovniku si te vazime nehled zpet a nepratel se nelekej .

   Vymazat
 23. Vy degenerovani PITOMCI z prazske kavarny, neiformovani a prislepli. My jsme byli 2x na prahu nulearni valky s Ruskem.
  A Vy hovezi kreteni plni nenavisti si myslite , ze vy by jste ji prezili... Kazde slovo toho co se deje vas naplni jedem. Te vasi "vyvolene" smcce se to sype, jak na zapade, tak na vychode a misto, aby jste byli vdecni za jakoukoliv informaci v zajmu orientace, tak hodnotite duvod uteku v roce
  68..
  Kazdy z vas je coctail of arogance a vrozene tuposti.
  Hlavne Ty co porad kecas o "lesteni saska" (0:34)
  Mate prusvich. Lide vas maji plne zuby vsude a ceka vas decline, izolovanost a NEUPLATITELNOST.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 24. Plukovniku brzdi jsi se zase rozjel mam obavy ,co kdyby heart attack ci pepka .To potom bys byl jako ten novinar co ho Trump predvadel ,ten chromej A saska nech uz spat bylo toho na tebe dneska moc

  OdpovědětVymazat
 25. A kopime ti hreben pry mas potize s pesinkou na Hitlera ,to vis s 37 vlasy se nedaji delat kouzla ale preci jen kdyz se chce tak se hodne zmuze ,jako lina kuze se taky natahne kdyz se chce.Co ten preklad toho hada od Trumpa? Je to uz prelozeno ? Ci ne dodelej to jsme tady zvedavy co rekl vrchni velitel a nacelnik #1

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus ten kód převést do češtiny, pak snad budeme vědět co chceš.

   Vymazat
 26. 4:18,
  Mas velmi spatnou cestinu a problem se vyjadrit ?
  Odkud pises ? Nepises nahodou z Jeruzalema ? 28. zari je vyroci padu mesta. T.j. pred 1946 lety a vis, ze Trump se narodil v roce 1946 a vis, co se stalo v bojich o Jeruzalem 14. cervna 70 A.D.? (Trump se narodil 14. cervna.)
  Nevis nic ! Pekne si namahej tu svoji prazdnou makuvku ! Je to zdrave pro opozdeny vyvoj.

  Ale o te basni Ti to reknu. Velebny pan mi porucil mit rad i Tebe.

  Tak to byla dobrosrdecna naivni zena, ktera nasla zraneneho a napolo omrzleho hada. Ona ho vzala domu a uzdravila ho !

  Zivila ho o on, az byl OK, tak ji kousl.
  Ona umirala a ptala se PROC ? Kdyz mu zachranila zivot a zdravi. Had ji rekl, aby drzela hubu ! Vzdyt prece vedela , ze je had...

  To je NADHERNA BASEN v anglictine. Ja z ni mel husi kuzi.
  Trump ji recitoval na stadione ve Fort Myers. 8000 lidi na stadione a 9000 venku poslouchalo s otevrenou pusou.

  Evropa vzala raneneho hada - Islam. Evropa zemre na hadi jed.... Jeruzalem nezemre ! Ten stavi ploty pred Islamem.
  Trump bude stavet take. 25000 lidi se mu hlasi k pohranicni strazi pouze v Texasu a v druhych hranicnich statech dalsi tisice. Penzisty ale neberou . Rikali, ze jsem po sezone. (Jenom se NEPOSERTE SMICHEM ! Take budete jednou po sezone.)
  nick HONOLULU - SVEDEK udalosti svetoveho vyznamu.

  OdpovědětVymazat
 27. ten vul co to napsal by měl jednou ato podtrhuji a na tom trvam vylest z kavarny a projit se po kraji kdy jeho idiotismus nema obdoby a proto nam ho předkladaji jakoby extra nazor odbornika kdy přiblbli vovčani toto žerou nevědice tež vo co gou

  OdpovědětVymazat
 28. Ono je to potřeba vidět v širších souvislostech. Kukuřice, kromě teplých oblastí, kde byla pěstována na zrno, se na zbytku území pěstovala téměř výhradně, jako krmivo pro dobytek. Kumu by jsme jí dnes sypali do žlabu? V uších mi stále zní slova Valtra Komárka, řečnícího z balkónu Melantrichu. "Pryč s vládou diletantů, dosadíme vládu odborníků". A já se čtvrt století stále častěji ptám: "Kde jsou?". Po listopadu nechali naši "odborníci" vybít celá chovná stáda dojnic a prasnic. Pole, která nám ještě zbyla po bezmyšlenkovité výstavbě montoven a supermarketů, se dají osít jinou plodinou z roku na rok. Chovná stáda se vychovávají roky. Do českého "zemědělství" teče ročně téměř čtyřicet miliard. Přesto jsou čeští zemědělci nacháni napospas západní a polské dotované produkci. Často jsem slýchával přiblblý názor: "Lépe to levně dovézt, než draze vyrábět". Chce mi snad někdo namluvit, že dánské vepřové, které se sem momentálně valí ze západních přebytků, vyšlo při výrobě (bez dotací) levněji, než to české? A stejná je situace s mlékem a hovězím mase. Za bolševika jsme měli 120 % potravinovou soběstačnost. Dnes zhruba 60 %. Téměř polovinu základních potravin dnes už musíme dovážet. A pokud bude pokračovat devastace českého zemědělství, zbyde na český podíl potravin pouze to, co si vypěstují zahrádkáři na svých zahradách. Za to, že se na českých polích vůbec ještě něco pěstuje, vděčí sedláci především produkci energetických plodin a různým útlumovým programům v pohraničí, štědře dotovaných jak z Bruselu, tak z našeho rozpočtu. Nízké mzdy v zemědělství (většinou okolo 70 Kč na hodinu), klesající zaměstnanost, nebo stále větší závislost naší země na dovezených potravinách, naše odborníky, jak se zdá, moc netrápí.

  OdpovědětVymazat
 29. netrapte s epane na to mame odborniky .Jeden znich zde travi zbytek zivota Vyemigrovali aby pomohli kapitalistum a podarilo se .Kapitalismus kraci miloovymi kroky do prdele a zacinaji krisit Marxe zida pry to vedel . No zid previ vzdy vse a hlavne pomuze i do hrobu kdyz je za to zlatka nebo aspon petikacka .Zavolejte na Holokolo honolulu ukulele ten vi hodne j eto plukovnik a take general vsech armad ,vyhodme ozralu Stropnickeho Kalouska a Zemana dejte jim proti alkoholni Myslivecka a pres drzku a bude vse vyreseno . A hlavne toho hada toho hada ,jmenuje se Natahni hnatu a je ze zidovny

  OdpovědětVymazat
 30. HONOLULU!
  Díky za každý tvůj příspěvek, díky za zprávy o Trumpovi, který je nadějí, že nebude válka.

  Hlavně se nenechej vytáčet tím závistivým, frustrovaným blbečkem, který v pr.eli byl a ho.no tam viděl, a který by v životě nenašel odvahu a schopnost odejít s holým zadkem do ciziny a vybudovat si tam nový život od nuly. NEREAGUJ na a IGNORUJ toho degeneráta, hlavně pokračuj ve skvělých updates o Trumpovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu !
   Gratuluju.. ty máš swýho OSOBNÍHO trola ?
   To jako sluhu ? ? ?
   ..ty hade..
   UFOun

   Vymazat
  2. Mgr. a plukovníka..samozřejmě.
   MM

   Vymazat
  3. Honolulu nenechte se zhnusit blbýma kecama, je nás jistě dost co si rádi přečtou Vaše komentáře k situaci v Americe. Je to jiný pohled z místa dění než se dovídáme u nás. Přeji Vám i nám aby Váš favorit vyhrál.

   Vymazat
 31. 23:55 o tom, že se něco chystá ještě do termínu voleb amerického prezidenta, o tom není sporu. Vzhledem k situaci kolem Hillary (kdy ji žádná dvojnice asi do voleb nedokáže nahradit), bude muset stávající americká elita uspořádat akci typu "zásah vyšší moci", aby mohla odložit volbu prezidenta, přeskupit síly a najít žíjícího kandidáta do odložených prezidentských voleb. Na druhé straně je stále ve hře proroctví, že černý americký prezident bude posledním americkým prezidentem. Jinak prý podle pesimistické předpovědi vyprovokuje Amerika tolik potřebnou 3WW. Optimisté se prý domnívají, že bude stačit zemětřesení v Kalifornii (zlom San Andreas) nebo výbuch supervulkánu v Yellowstone. Jedná se pochopitelně o vyvolané události jako v případě 3WW. Už brzy se dozvíme, co to bude, časomíra už tiká. Jenom by mě zajímalo, jestli si ti Němci už stačili udělat zásoby na těch deset dní, jestli poslechli svou Mutti.

  OdpovědětVymazat
 32. Naše zemědělství se vyznačuje drancováním půdy, obtěžováním okolního nezemědělského obyvytelstva a neskutečnou arogancí. Subjekt povětšinou plundruje pronajatou půdu a vlastník bere peníze aniž se zajímá o stav pozemku. Do toho si přidejte přiblblost vesnických funkcionářů, povětšinou zvolenými ještě většimi blbci a pak se divte, že venkov je vylidněný a bez prspektivy.

  OdpovědětVymazat
 33. Panove, dekuji za kvetiny ! Protoze jihozapadni Florida je moje oblast, (domov), tak jsem povazoval za dulezite vedet o smysleni a politicke inklinaci zdejsich lidi...

  Nevim proc rychlopreklad toho, co Trump rekl vzbudil tolik emoci a zlosti.

  1/4 jsem vubec nestihl prelozit. Tak zde ji mate !
  Trump obvinil Hillary pred celou Amerikou z ultra zlodejen. Kradeni penez ze statni kasy a korupce.

  Protoze Trump prijel se zpozdenim, tak v davech zavladla velka nervozita, co se stalo.

  Zatim co na stadione, kde Trump mluvil bylo 8000 lidi, tak venku bylo definitivne vice. (9000 rika policie.)

  V centrech kolem stadionu bylo celkove 42 000 lidi, kteri hltali kazde slovo, ktere rekl, ale nekteri byli ze sousednich okresu.

  Zminuji se o tom proto , ze vsichni ocekavaji VOLEBNI PODVOD
  globalistu ve prospech Hillary.
  To by znamenalo valku s Ruskem, kterou 80 % obcanu nechce.

  Podle prispevku, ktere Cesi pisi je jasne, ze maji nazory zpracovane a neobjektivni za ucelem manipulace.
  NEVERTE officialnim mediim. Ta pisi pro globalisty a plati je Soros.

  Ten usiluje o smrt Evropy , ktera bude znament smrt i mnohych z vas. Je to videt zde, v Americe JASNE.
  AT ZIJE DONALD TRUMP ! Nepritel globalistu, Hillary, Obami a NWO.
  Ozvu se pozdej.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Apsolutne rozumim plukovniku jsi nas smer vitr a svetlo Jak jeden predpysatel zde pravil cekame na kazde slovo hlavn eo Trampovy co prinese tu pohodu ,jako v ty pisni v americe tam je hej tam sou kurvy na prodej v americe tam je blaze tam se sousta na podlaze Trup je nase zachrana a spasa a my tupci v cesku furt cekame na kone s blanikuCasto nevime my tupy a nezdelany lidi rozlist pravdu od lzi a tak se porad potacime jako toli ve vetrechDiky plukovnik hodne nam pomahas ctenar s cesky kotlyni

   Vymazat
  2. rad pomaham tupym lidem vim sam ze skusenosti ze zivot neni pericko ale pero sam jsem take mjel tezky zivot myl jsem nadobi bojoval v africe mam jen zakladnich 4 tridy ale jak vidis bratre jsem vytrval a ted se valim zde s krasavici na Floride a jezdim na Honoolulu kde mam nekolik domu a zeny jen pisti kdyz mne vidi priletet .Ted ale jezdim do ceske kotliny s poverenim primo od trumpa naseho presidenta jez to da dohromady rukcuk zdravy honolulu plukovnik vv v/r.

   Vymazat
 34. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.20. září 2016 19:59

  Obiloviny, olejniny a luštěniny jsou Roundupem desikovány těsně před sklizní, z tohoto důvodu nedoporučuji konzumovat cokoli vyrobené z řepkového oleje ani každodenní konzumaci celozrnného pečiva, rakovinotvorný glyfosát je přítomen i pivu (až 300 násobek povolené koncentrace pro pitnou vodu). Nejenom, že je tento pesticid veden Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny Světové zdravotnické organizace jako pravděpodobně rakovinotvorná látka pro člověka, ale bylo zjištěno, že vypíná tvorbu enzymu CYP1B1 - přirozenou ochranu našeho těla označující imunitnímu systému rakovinné buňky a likvidující je za pomoci látek přítomných v ovoci a zelenině (salvestrolů), takže k této samoléčebné reakci nedojde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jsi tak chytrý tak poraď, jak jinak nahradit ruskou ropu a plyn než dotovanou "ekologickou" výrobou z pole, větru, slunce? Možná by šlo nahradit cyklostezky "energetickými cyklostacionáři"? Raději chcípnout než platit těm agresorům...

   Vymazat
  2. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.21. září 2016 10:20

   0:38 Otevřete si okno a nadýchejte se rakovinotvorných čmoudíků, je to zřejmě váš jediný kontakt s realitou, přejde vás chorobný strach z ruského zemního plynu a nebudete muset spalovat pneumatiky a petky naplněné hoblinami/pilinami s vyjetým či přepáleným olejem jako vaši svidomití a majdanutí soukmenovci nebo uzavřete hlavní přívod elektřiny a plynu a lečte se zimou a hladem, potřebujete to.

   Vymazat
  3. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.21. září 2016 11:24

   0:38 A víš co fášo, vypni počitač, zapal si večer svíčku, ale ne petrolejku, elektřina se vyrábí z ruského jaderného paliva anebo plynu. A požádej ošetřujícího o včeličku, straší ti ve věži (Sověti) a tvé léky by mohly být vyrobeny z ruské ropy.

   Vymazat