Reklama

neděle 25. září 2016

Šojgu nařídil vyslat Admirála Kuzněcova do Sýrie s kompletním leteckým křídlem ...


Irina Selezněva
25. 9. 2016       zdroj
Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov se vydá do Středozemního moře se standardní výzbrojí a vybavením leteckého křídla, sdělil náčelník námořního letectva ruského námořnictva, generálmajor Igor Kožin.


Na podzim zamíří posádka válečné lodi Admirál Kuzněcov se svou lodí do Středozemního moře, aby se připojila ke skupině ruského námořnictva, jak uvedl ministr obrany Sergej Šojgu. Podle náčelníka námořního letectva válečného loďstva Igora Kožina se bude na palubě Admirála Kuzněcova rozhodnutím Šojgu nacházet celé spektrum letecké techniky. Je známo, že standardně jsou na lodi palubní letouny Su-33 a Su-25, vrtulníky Ka-27/Ka-29.

Připomeňme si, že dříve experti hovořili o možném použití sil letadlové lodě Admirál Kuzněcov v několika oblastech Sýrie. Podle vojenského experta Alexeje Leonkova bude mít letecká skupina bojové úkoly. Je možné, že půjde o protiakce vůči teroristům v Rusku zakázané organizace DAEŠ v okupovaných okresech Aleppa, Palmýry a Deir ez-Zor.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

23 komentářů :

 1. To je ale stará zpráva,jí to vím už několik dnů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro neznalce: Su-33 Je ruský námořní přepadový stíhací Su-27 (Su-35) a Su-25 je bitevní (podobný americkým A-10 ale o dost kvalitnější). Rusko se zase vytahuje s tím nejlepším,takže by to chtělo a i potřebovalo nějaké F-22,myslím.

   Smazat
  2. Jen pro pořádek: Su-35 vybavený směrovatelným vektorem tahu motoru je Su-37 a Rusko skutečně nic lepšího nemá,přičemž tyto výstupní trysky s vektorováním tahu montuje už i do starých MiG-29,.. takže budu první,který se nebude divit.

   Smazat
  3. .... to samozřejmě zvyšuje velmi schopnost manévrovatelnosti letounu.

   Smazat
  4. 15.43,jen aby F-22,neudelal opravdovy manevr,padajiciho listu,zadne ero neni neprustrelne !

   Smazat
 2. Koukam, ze se rusti nackove chystaji na dlouhou a krvavou valku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, tak něco asi, jako ale asi vždy,protože Rusko má prostě koule,které mu celý svět může jen závidět. Naštěstí ale i hloupé koule.

   Smazat
  2. 15:41
   Co to zas mektáš ty lejnolahvárenský méněcenný potrate opičí kurvy?!Táhni na hrob za tou zrzavou zdechlinou ,tam můžeš chlastat a stěžovat si,že tě má každej u zadku,ty alkoholická filcko!!!

   Smazat
  3. Už se se tak skoro i podepsal,měl byste s tím přestat.

   Smazat
  4. Už jsem se tak skoro i podepsal,tak to mělo být a nemyslím si ,že bych Vás příliš podceňoval.

   Smazat
  5. komu nadavate do fasistov somar jeden rusi nie su fasisti sfasisti su americania a sefstvo v bruseli

   Smazat
  6. Komu nadáváte do somárů,bratře,to napsal ten první v pořadí.

   Smazat
  7. Hňupe, ty už válčí dávno!! V řadách praporů tzv. azovského hnutí! - http://rpczmoskva.org.ru/sejchas-v-rossii/russkie-nacionalisty-v-2015-godu.html

   Smazat
  8. 15,41
   Občas přemýšlím, zda takových, jako jste vy, je tolik, aby z vás američtí jestřábi spolu s českými dobrosery, sestavili alespoň jednu divizi. To je cca 10 tisíc vojáků. Protože zbytek povolanců vezme na východní frontě roha při první možné příležitosti. Fanatiků vašeho ražení už v této zemi mnoho nezbývá.

   Smazat
 3. To je všechno málo,pokud by Rusko chtělo vyhlásit bezletovou zónu nad Sýrii.Měl by se ujmout iniciativy i Irán a poskytnout základny Ruským letadlům i raketám.Jak se jinde uvádí,že USA,Anglie,Francie žádají o mimořádné zasedání RB OSN,tak určitě k vůli tomu,aby mohly uplatnit právo na bezletovou zónu nad Sýrii a možná stačí jen informovat RB o této možnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím,že to má Írán zakázáno smlouvou umožňující zrušit protiíránské sankce za jeho jaderný program.

   Smazat
 4. Anonymní 15:52
  Neznám text této smlouvy,ale tady bych použil rozum,co je dobré a vhodné do budoucnosti Iránu.Pokud USA získají Sýrii,Irán je na řadě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Írán by ztrátu Sýrie "nepřežil". Veškerá jeho vnitřní i vnější politika je založena na udržení si Sýrie pro Írán. To je fakt, nicméně,protiíránské sankce Íránu také nevyhovovaly a prosil.

   Smazat
 5. Přituhuje. Rusové testují své zbraňové systémy. Situace se začíná silně podobat té před vypuknutím druhé světové. Zatímco neschopní politici vyhlašují patetická prohlášení, generálové zbrojí a zkoušejí si zbraně v lokálních válkách. Jako třeba Němci ve Španělsku. Dříví na zimu jsem si připravil. Starosti o důchod prozatím vypouštím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To vladimír hricák 25. září 2016 17:23

   Zdravím kolego.
   K tomu Španělsku snad jen doplním, že nejen Německo, ale ještě přede ním započal s dodávkami výzbroje a dobrovolníků SSSR. Takže ten jednostranný pohled asi není na místě. Vraždění civilistů se dopouštěly obě strany konfliktu, ale republikáni s interbrigadisty měli krve na pazourech zřejmě o něco víc, než regulerní Frankova armáda.

   Souhlassím s Vámi, že asi přituhuje. Přiléváním oleje do ohně se nikdy požár nepodařilo uhasit. Také je však pravdou, že foukáním do skomírajícího ohníčku se ten plamínek spolehlivě rozhycuje (jak se povedlo USA koalici při vybombardování základny syrské pravdelné armády). Asi jedeme po váleční skluzavce, která se stále více naklání.

   Velmi srozumitelně o cílech a způsobech realizace zahraniční politiky USA hovoří zahraničně-politicko-zpravodajský expert a poradce mnoha vládních administrativ George Friedmann zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

   Mír s námi!
   Ferro

   Smazat
 6. Někteří zde asi neví že ZSSR , Rusko neslo největší tíhu 2sv. války a porazili fašisty . Bojovali proti ním už ve Španělsku s pomocí komunistů evropy . Tak nepíše že jsou fašisté . M

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a taky nemce porazily samy dokazaly by to i bez dodavek po operaci bagration kdy bylo uz vse jasne tak zapad honem otevrel 2 frontu aby zachranily kapitalismus v zapadni evrope

   Smazat
 7. Tak,ted to kuci zacne ,byvale kolonialni staty,chteji svolavat RB a stezovat jsi a delat potize,jaka je to genocida ze starny RF a pod.Co delala RB v pripade rozvraceni arabskych statu,zhruba 5 let?400 tisci obeti jen v Syrii,150 v Iraku,100 v Libyi.Nalejme si cistyho vina-usa,uk,nato a eu,nikdy neslo o civilisty !!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.