Reklama

pondělí 26. září 2016

Stálý zástupce Ruska při OSN: Úskoky USA v Sýrii musí skončit


26. 9. 2016    zdroj
Rusko nebude souhlasit s jednostrannými kroky ohledně Sýrie, prohlásil stálý zástupce Ruska při OSN Vitalij Čurkin. Stálý zástupce Ruska ve svém projevu na zasedání Rady bezpečnosti OSN o Sýrii poznamenal, že při diskusi k dohodě o příměří v Sýrii vznikl požadavek, aby se předpokladem stalo jednostranné přerušení letů syrského letectva.


"Nejprve bylo řečeno - na dobu tří dnů. Souhlasili jsme. Pak řekli: "Ne, americký prezident si to rozmyslel, je to třeba na sedm dní", řekl Čurkin. "Tyto taktické úskoky nemohou pokračovat do nekonečna. S jednostrannými kroky již nebudeme souhlasit," zdůraznil.

Návrat Sýrie k míru je téměř nemožný úkol, protože v zemi operují stovky ozbrojených skupin a její území bompardují "všichni, kteří nejsou líní," řekl Čurkin.

Uvedl také, že členy koalice, vedené USA, dosud nebyly neposkytnuty informace o výsledcích vyšetřování útoků na syrské město Manbidž v červenci, při nichž bylo zabito několik desítek civilistů.

K výsledkům zasedání Rady bezpečnosti OSN Čurkin novinářům řekl, že dohoda mezi Ruskem a USA k Sýrii neztroskotala, ale pokud bude Washington neustále měnit svůj postoj, bude obtížné seriózně jednat.

"My jsme formulovali svůj postoj jasně. Potřebujeme seriózní proces, bez podrazů, aniž by lidé měnili své podmínky každé dva dny. Dohoda byla a jediné, co je třeba, je její plnění namísto změny postojů. Pokud to budou i dělat nadále, seriózní proces bude velmi obtížné zachovat," řekl stálý zástupce Ruska při OSN.

Rusko opakovaně konstatovalo, že pečlivě vybírá cíle pro letecké údery v Sýrii a pro obvinění z toho, že Rusko údajně útočí na civilní cíle v Sýrii, nebyly nikdy nalezeny žádné důkazy.

Rada bezpečnosti OSN jednala v neděli na svém mimořádném zasedání o situaci v Aleppu. Bylo svoláno z iniciativy USA, Velké Británie a Francie v souvislosti s nástupem syrské armády, která z města vytlačuje teroristy Dzhebhat en-Nusry... a takzvané "ozbrojené opozice".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

8 komentářů :

 1. Jakmile se schyluje k likvidaci západních žoldáků v Allepu, tak Británie, Francie a USA po boku Islámského státu svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN k záchraně své nepravidelné armády uřezávačů hlav.

  OdpovědětSmazat
 2. USA už si nevědí rady,jak zachránit pozice v Sýrii a podrazy určitě ne.Podivuji se politikům Anglie i Francie,když vidí co provádí USA,ještě jim nadbíhají a snaží se organizovat protest proti Rusku v RB.

  OdpovědětSmazat
 3. klidek - USA jdou do kytek.Starejme se raději o naše kolaboranty dinsbírek,Šabátka,Kocabus,Štětináč,hulba Janda,levoboček Šapirota Stropnický,a mnoho,mnoho dalších kolaborantů.Copak naše degenerovaná politická elita ale regionální marast,kraje.To je síla co idiotů a žumpáčů je tam nastrkáno,toto přesahuje všechny meze.Příklad - Hradecká nemocniceˇ:vysoké vedoucí místo zastává například kuchař,další bývalí vyhozený radní,ředitel kšeftař s dcerou,odděléní provozu sanitek - stopadesátý konkuz,konkuzy na jiná místa jen s povinností ,výtěz už je jasný.Já na bráchu ,brácha na mne,maminko pojď mi dělat sekretářku ,atd.Zvracíte?Jen zvracejte - tak si tu žijeme a potíme do éteru ty naše velké blbosti.Správně ,někdo řekl zaprdění česi - má pravdu!!!!!Jenom keci,keci,a zase keci.

  OdpovědětSmazat
 4. Francie,Británie a USA svolávají miomořádné zasedání OSN.Potrefená husa nejvíc kejhá.Tenhle trojlístek zničil Libyi,Irák,Sýrii a budou tady něco žvanit,ksindlové...

  OdpovědětSmazat
 5. Obdivuje pevné nervy Ruska! Po všech těch amerických svinstvech a podrazáckých zločinech, se stále Moskva snaží o diplomacii, klid a volí mírná slova. To já bych už ty americké vraždící zrůdy poslal před celým světem do prdele!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Kdy se Británie a Francie nechovali jako podrazáci? Stačí si vzpomenout na naší zkušenost v roce 1938 s jejich Mnichovskou zradou. Prostě spojenci k pohledání. No a USA? To je kapitola sama o sobě. Založené na zločincích a křivácích, stát vrahů a vyvrhelů složený z plebsu celého světa, který tam přišel za vidinou snadného a rychlého zbohatnutí. Země která vždy jen kradla, vraždila, lhala a podváděla a zotročovala nejen vlastní lidi. Prostě omyl dějin v hávu lží. Copak takovému spolku se dá vůbec věřit a vůbec má cenu s nimi jednat? Jediné čemu rozumí a respektují je píseň kulometů.

  OdpovědětSmazat
 7. Tady je něco z "proruského" webu. Sice starší záležitost, ale nové vysvětlení.
  http://aeronet.cz/news/video-rusko-pozabijelo-americke-britske-a-izraelske-vojaky-v-syrskem-aleppu-kteri-z-bunkru-ridili-operace-is-a-fronty-al-nusra-rusko-celi-narceni-z-barbarismu/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.