Reklama

.

.

úterý 13. září 2016

Švédští ministři: "Členství v NATO pro nás není"


13. 9. 2016    zdroj
Politici, kteří si objednali speciální studii o perspektivách vstupu do aliance, si pospíšili uklidnit Švédy a mezinárodní společenství. Pokud se Švédsko odchýlí od své tradiční politiky neangažovanosti ve vojenských a vojensko-politických blocích, napětí v regionu Baltského moře vzroste. To prohlásila ministryně zahraničí Margot Vallstrёm s ministrem obrany Petrem Hultkvistem ve společném článku zveřejněném v deníku Dagens Nyheter.Změna doktríny politiky bezpečnosti ze strany Švédska by vypadala "dramaticky" a "revolučně", konstatují ministři. "To bude mít přímý vliv na bezpečnost v naší části Evropy, píší Vallstrёmová a Hultkvist. Nepřipojení se Švédska k aliancím má pozitivní vliv na stabilitu v regionu".

Poznamenejme, že společný článek ministrů byl zveřejněn v pátek 9. září poté, co švédské vládě byla předložena zpráva, která hodnotila klady a zápory možného vstupu Švédska do NATO, a také potenciál pro mezinárodní spolupráci v oblasti obrany.Tento dokument byl vypracován na základě dohody o obraně, kterou v loňském roce uzavřely největší švédské strany.

Jak informovala IA Regnum, podle autora dokumentu (jedná se o zkušeného diplomata Krister Bringeuse), by mohl být vstup Švédska do aliance silným faktorem k zadržování Ruska v tomto regionu. Otevřená konfrontace je stěží možná, vstup do NATO by vyvolal politickou krizi mezi Ruskem a Švédskem, předpovídá expert.


Pokud by k vojenskému konfliktu přece jen došlo, je přesvědčen, že Švédsko bude jako cíl sousední stát sotva zajímat. S největší pravděpodobností bude Rusko útočit na pobaltské republiky, ale Stockholmu se vyhnout se účasti v regionálním konfliktu nepodaří.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Aha, takže nato prijímate černoškov, aby mal kto bojovať proti Rusom.....

  OdpovědětVymazat
 2. Originál je zde: není to až tak - jak je to v tom ruském zdroji. Vede se velká diskuze a opodpora vstupu mezi občany stoupá.
  Na konci článku je i věta, že stejně Švédsko nemůže zůstat bokem, pokud by Rusové pokračovali i nadále v provokacích.
  originál je zde: http://www.dn.se/nyheter/sverige/harda-ord-mellan-ja-och-nej-sidan-i-natofragan/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakých provokacích vúči Švédsku? Narušili ruské stíhačky někdy jejich vzdušný prostor? Ruská ponorka z humbukem zjištěná ve výsostných vodách Švédska byla nahlášená mezinárodní expedice. Co vím naposledy ruská letadla narušily jakýsi zájmový prostor GB. Co to je? Američané se pořád matlají kolem Ruska tisíce kilometrů od svého území a co? To nejsou provokace? Obě strany na sebe dělají bu bu bu ale někdo zatím(!) nepřekročil mez...

   Vymazat
  2. Pouze zabedněný duševní mrzák odmítá vidět, kdo skutečně provokuje.

   Vymazat
  3. Švédsko je jen na oko neutrální. Po celou dobu 2WW spolupracovalo s hitlerovským Německem, po válce se zeměmi NATO. Provádělo i tajné špionážní mise proti SSSR ve spolupráci s Brity a USA. Švédské obyvatelstvo je neustále zpracováváno médii a štváno proti Rusku. A když k tomu přidáte takové politiky, jako je Bildt, velký přítel gruzínského kripla Saakašviliho a kritik našeho Zemana, tak se vám složí docela pěkně obrázek dnešní švédské politiky.

   Vymazat
  4. Anonyme 19:33

   100% Jsi popsal situaci Švédska .... přítelem Saakasviliho byl samosebou Reinfeldt, tehdejší premiér. Bildt je hlavním iniciátorem a pravou rukou pro NWO ....

   Do jaké míry je Švédsko kontrolováno Black Nobility z Benátek a Janova je velkým otazníkem ....Bildt a ostatní jsou pod kontrolou Jezuitů a Sionistů. Sionisté jsou pod kontrolou Jezuitů z větší části a hrají určitou roli jen dočasně ...

   Západ dělal vše pro to aby tyto tajné spolky kvetly a stávaly se mocnými ... u nás komunisté jim dali co za to a je nezbytné udělat to samé znovu ...

   :::.
   Mám švédku za ženu a o Švédsku toho trochu vím ... vygumovaný národ co se týká politika přehledu v politickém dění ...

   Vymazat
  5. Děkuji za připomínku. Přsto trvám, že Bild je kamarád Saakašviliho. Stačí si dát do Googleu tahle dvě jména vedle sebe a najde tam např. reportáž o tom, jak Bild pomáhá Saakašvilimu při sklizni na vinici. Samozřejmě jsou tam i prezentovány jejich odporné "myšlenky" a pod.

   Vymazat
  6. Švédi by hlavně měli vrátit prachy ty vole! Velká Káťa jim za území Livonska, Kuronska a Estonska dodatečně zaplatila!!! Tak proč ten xindl dnes podporuje "nezávislost" těhle Rusku právem majitele patřících, páč poctivě zaplacených území?!??

   Vymazat
 3. Opodpora stoupá - fakt dobrý opočlověče.

  OdpovědětVymazat
 4. 17,01
  I Hitlerovi ve třicátých letech stoupala podpora. A první dva roky války se na jeho stranu přidávali lidi, kteří byli do té doby proti němu. Až Švédové zjistí, že je jejich hlavouni tahají za fusekli, bude pozdě.

  OdpovědětVymazat
 5. Nejhezčí je ta formulace, že členství v NATO by bylo " silným faktorem k zadržování Ruska v tomto regionu." Rusko sice žádnou útočnou aktivitu neprojevuje, přesto je třeba ho "zadržovat". Asi jako ho zadržuje naše členství. To jsou neuvěřitelné kecy. Lidstvo opravdu hloupne jako celek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko svoji "pasivitu" ukázalo hlavně na Ukrajině, kde se dodnes vměšuje do vnitřních záležitostí před tím neutrální Ukrajiny.
   Takže určité obavy jsou jistě na místě - zvláště, když si k tomu přidáte vyhrožování Putina atomovými zbraněmi: http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/117085-putin-vyhrozuje-zapadu-jadernym-uderem-tohle-pry-vzkazuje/ a nebo: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/58752/putin-vyhrozuje-kdyz-budu-chtit-za-dva-tydny-zaberu-kyjev.html a nebo http://www.lidovky.cz/putin-posilime-jaderny-arzenal-nove-rakety-prekonaji-jakoukoli-obranu-13l-/zpravy-svet.aspx?c=A150616_132541_ln_zahranici_msl a nebo https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/330629-z-usa-zbude-radioaktivni-popel-pohrozil-jadernym-utokem-rusky-moderator.html
   Pro jistotu jsem vybral Putina a případně jeho poskoky v různých datech - aby mne někdo nenařkl, že lepím pořád tu samou zprávu.

   Vymazat
  2. V podstatě meleš ty zdegenerovaný žvásty lejnolahvárenský žumpy...míň vhlatej a víc makej ty havloidní blábole!!!

   Vymazat
  3. 21:57 - jak neutrálního pomezí? Jde o ruský pomezí ty kreténe jeden! (pro imbecily - "ukrajina" znamená rusky "pomezí").

   Vymazat
 6. zadržovat = provokovat

  OdpovědětVymazat
 7. Švédové nejsou žádný spolek debilů a ližprdelků. Ti si dělají svoji vlastní politiku i když s jakýms takýms přihlédnutím k potřebám NATO.

  OdpovědětVymazat