Reklama

pátek 30. září 2016

Syrská armáda odrazila nálet bezpilotních letounů: bylo zničeno 13 dronů


30. 9. 2016     zdroj a zdroj
Syrská armáda odrazila nálet BPL, naplněných podomácku vyrobenými výbušnými zařízeními... Ve čtvrtek 29. září sestřelily jednotky syrské vládní armády v oblasti obce Ezra Dar v provincii Daraa 13 dronů, naplněných podomácku vyrobenými výbušnými zařízeními, jež útočily na jejich pozice.


Drony byly směrovány na pozice syrské armády z území kontrolovaného teroristy skupiny Džebhat en-Nusra, která je v Rusku zakázaná.

Dříve oficiální představitelka ministerstva zahraničí RF Marija Zacharova konstatovala, že odmítnutí USA spolupracovat s Kremlem v boji proti terorismu v Sýrii bude pro teroristy tím nejlepším dárkem.

Podle vyjádření mluvčí ministerstva zahraničí RF bere vlastně Washington tímto jednáním teroristy pod svá ochranná křídla.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Россия вперед! Сирия надеется!

  OdpovědětSmazat
 2. Zoufalství Washingtonu vrcholí, jinak to ani nazvat nelze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Silenstvi se stupnuje v prime umere k blizicimu se jejich konci. Jen oni sami vedi nejlip jak jsou na tom..Zase ty drony vyrabi jen vyspele zeme a to ukazuje neomylne na zapad..Silenstvi teroristu je zene k uzivani zen a deti , ktere drzi pred sebou kdyz utoci na syrskou armadu. Totez delali i hitlerovsky SS v Praze..a jinde. A tohle prichazi do Evropy, ktera je narade hned za Syrii...

   Smazat
 3. chybí informace o tom, kdo dodal tyto drony pro potřeby IGIL. Asi je zbytečné se vůbec ptát, máme asi na vybranou - Izurael nebo USA, což fakticky jedno jest!

  OdpovědětSmazat
 4. Tohle nevypadá na akci s technickou podporou SS.
  Záleží na tom, jaké drony to byly, ale obecně jsou drony dnes snadno dostupné. Např. ty větší dnes samozřejmě vyrábí i Írán nebo Indie.

  OdpovědětSmazat
 5. Experti: Rusové vraždí civilisty, aby nahnali obránce Aleppa k džihádistům.

  Stovky mrtvých v Aleppu, bombardování nemocnic, zkáza humanitárního konvoje. To vše je podle některých analytiků součást chladného kalkulu Moskvy. Rusko se prý snaží donutit povstalce ke spolupráci s islámskými radikály. Všechny by pak mohlo označit za teroristy a hájit tím jejich likvidaci.
  Zdroj: zpravy.idnes.cz/.../...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepište nesmysly a zalezte do amerického zadku !!
   Putin nesmí nechat Asada padnout. V Sýrii musí skončit krvavé čtvrtstoletí Západu


   Měl to být nádherný věk po pádu Berlínské zdi, věk plný svobody, míru, harmonie mezi národy. Západní model, byl vnímán jako cosi andělského, krásného a humánního. Dokonce i v Rusku na chvíli onen model přijali, ale liberální ekonomové jej pojali tak ultraliberálně, že Rusko za Jelcina skončilo kolapsem a liberálové nemohou mít šanci.

   Zcela nesporně přišla změna, a to výrazná potud, že jsme se ze společnosti nedostatkové, podpultové, vrhli do společnosti takřka všeho dostupného. Jistě jsme tuto změnu zpočátku rádi vítali, vítali jsme i zpočátku možnost zahraničních dovolených a cestování vůbec. Dnes máme možná nejvíce obchodních center a benzínových stanic na počet obyvatel, a cestovních kanceláří rovněž. Dříve to byl zázrak, dnes normál.

   Jen pro pořádek je ovšem třeba konstatovat, že to, co jsme zde oslavovali, šlo v „komunistické“ Číně 10 x rychleji a zcela určitě se dnes většina z nás nemůže vyrovnat jejím středním vrstvám, a o těch nejvyšších nemluvě. A čeští prodavači se pomalu klanějí, když tam Číňané – často i s humpoláckým chováním – přijdou nakupovat. Nemají z hlediska své koupěschopnosti alternativu. A to už nehovořím o zavádění naprosto dokonalých technologiích po v šech stránkách a ve všech sektorech. Kapitalismus řízený Komunistickou stranou Číny je mnohonásobně progresivnější, a silně roste tlak i na jeho sociální stránku …

   Ale dobře, neumíráme, asi tak 10% společnosti se má dramaticky lépe, než by se měla, kdyby se systém nezměnil, dalších 20 % se má lépe, 40 % stejně a 30 % hůře…

   Ale ani o to v této mé úvaze nejde.

   Na pozadí toho, jak my jsme si žili a žijeme, probíhá cosi zásadnějšího, a to, jak se Západ chová a co to přinese, kde získáme podporu a kde nás budou k smrti nenávidět, komu pomůžeme a kde vyvraždíme milióny.

   Putin měl jistě pravdu v jednom. Zánik silného Sovětského svazu byl geopolitickou světovou katastrofou, byť v různých směrech viděnorůzně.

   Smazat
  2. 18:26Jo a na Novinkách také psali,jací jsou Rusové vraždící komando.Bohužel,USA.SE OBNAŽILA v celé své agresivitě ve spolupráci se skupinami IS.Už nemá jam couvnout a bude se muset střetnout s Asádem a Ruskem,společně s americkými umírněnými.Aleppo je plné těch zmrdů společně s američany a jak víme,bomby nedokáží selektovat umírněné,agresivní vrahy nebo hodné.Je to válka,kterou vyvolal nezvaný host a musí za to pykat a budeme pykat i my,přisluhovači.Nejlepší by bylo,kdyby se dali ti zmrdi,kteří chtějí pokořit Asáda a Syrský lid,do ohrady a tam je jedním náletem zlikvidovat.

   Smazat
  3. 19:26 Nedávno se Američané rozčilovali, že s nimi RF nechce koordinovat nálety na město Aleppo. Rusové jim vysvětlili, že nad městem a jeho okolím působí výhradně letectvo Sýrie. Nejspíš právě proto, aby Rusku nemohly být vyčítány nevyhnutelné civilní oběti. Copak si to ti "experti" a "analytici" nepamatují? Ty lži mediálních prostitutů jsou stále trapnější.

   Smazat
 6. Na všechno může být pohled z obou stran a každá strana má svoji pravdu... Ale když se dívám že zdroj je idnes, tak tomu názoru nepřidávám velkou váhu.... Mia

  OdpovědětSmazat
 7. Možná tu také platí české (?) přísloví...: Když se kácí les, tak létají třísky... Mia

  OdpovědětSmazat
 8. ak vůbec ti "analytikové" rozlišují teroristy a civilisty? Všichni, kdo dobrovolně zůstávají v Aleppu, musí s teroristy minimálně sympatizovat.

  OdpovědětSmazat
 9. .buď místním někdo pomůže z obležení, nebo bude 250 tisíc lidí dál hladovět a umírat při náletech. Třetí možnost neexistuje

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Alepu jsou otevřeny humanitární koridory - odděleně pro civilisty a odděleně pro příslušníky bojůvek Islámského státu, kteří chtějí složit zbraně. Koridory jsou ale pod palbou džihádistů z IS.

   Smazat
 10. Ty mrtvé přičtěte rusákům,kteří tu válku vymysleli a jejich bolševickému běsnění. Totéž se týká Vietnamu. Vietkong a komunisti vyvražďovali civilisty. Milióny mrtvých v Afghánistánů byly za ruské agrese a okupace,nikoli spojenecké mise v současnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty ses snad po.ral.

   Smazat
  2. On (19:54) neměl ve škole dějepi a nějak to soukromě nedohnal. Chudák.

   Smazat
  3. Otázka jestli do školy vůbec chodil , tam by mu řekli k čemu slouží lidský mozek , na rozdíl od papouščího.

   Smazat
  4. 19:54 - hysterik bez relevantních informací. Nenávistník bez soudného úsudku. ZAspal 30 let.Prý Rusové "bolševicky běsní"! No, není to blbec?!

   Smazat
  5. Když už ti opilec,udavač,vlastizrádce a lempl Havel nedopřál mozek,tak drž hubu,ty ussackej mamrde a eurohovnoto Jandovo prdele!!!!!

   Smazat
  6. Takhle může dopadnout člověk (19:54), který poslouchá Českou televizi a TV Nova.

   Smazat
 11. Ale no tak...Ty zprávy berete z těch "aeronetů"....a každý ví, že jsou vymyšlené (ta podpora a omylem). Co je bezpečnější? IS je Sadam. Je to totéž. Sadam začal dělat stejnou paseku jako dělá IS. Co to pořád melete, že USA umožnily? USA je zbavily moci. To můžete říct o komkoli, že umožnil, jelikož nic nedělal. USA mají máslo na hlavě v tom, že nedokončily práci. Ale proč? I díky vám, ktří jste nadávali a posílali je z Iráku domů. Takže vlastně jste vy a vám podobní umožnili vznik IS, protože jste nechtěli aby američané dodělali načatou práci. AA k těm dalším nesmyslům, An Nusra není a nebyla žádná umírněná opozice. Kvůli nim USA před dvěma lety přestaly podporovat opozici úplně. Nevím ani o nějaké podpoře arabských jar. Další výmysl. Proč by podporovali odstoupení svého velkého spojence Mubaraka? Proč spojence tehdejšího tuniského prezidenta? Vy už věříte, propadnul jste, fikcím a přestáváte se orientovat v realitě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hloupostí jste tu navršil dost. USA žádnou "práci nedokončily". Oni dokáží jen země rozvrtat, vybombradovat, a pak vsadí na nějaké Pinochety a samozřejmě to následně vede k občanské válce. Američané jsou v politice i válečné kolonizaci dost zaostalí amatéři. A vy, trumpeto, jim jetě k otmu děláte advokáta. Fuj!!!

   Smazat
  2. Vážený pane, neplkejte nesmysly o tom co a kde USA neboť Vy tady v USA nežijete a vůbec nevíte, o čem tahle země dneska je. Za naši zahraniční politiku, která se totálně vymkla vládě z kontroly platíme tisíce dolarů denně my obyčejní Američané a stále více chudneme. Toto už není země, do které se kdysi Češi přistěhovávali - nevíte nic, jste obyčejný český truhlík co hájí Ameriku kde nikdy nebyl! A propo - o zvěrstvech americké armády konkrétně ve Vietnamu by Vám mohli vyprávět naši viiietnamští veteráni. Nepleťte se prosím do věcí, kterým vůbec nerozumíte.

   Smazat
 12. IS jsou vojáci S. Husajna, vycvičeni, vyškoleni, vyzbrojeni SSSR. To jsou ti, které američané v roce 2003 porazili a předtím vyhnali z Kuwaitu vy americké dítě. A jen tak mimochodem: "Je jasné, že Putin věděl o teroristických útocích v Paříži v předstihu, protože má v IS velkou skupinu agentů. Tato rozsáhlá agentura vznikla ve vedení IS díky tomu, že vojenské operace IS řídí baasisté, tj. bývalí příslušníci vojsk Saddáma Husajna. A ti mají velmi blízko k Sovětskému svazu, Rusku. To znamená, že ruské bezpečnostní služby mají v tomto prostředí rozsáhlou agenturu ještě z dob války mezi Íránem a Irákem, a dokonce i dříve. A na to všechno dohlížel Jevgenij Primakov....Aby došlo k jednáním o rozdělení světa a k návratu Ruska na milovanou hruď. Operace vymáhání lásky pokračuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete obyčejné blbiny. Saddám během celé války proti Prešanům spolupracoval především s USA, Německem a Francií. Vlády těchto zemí a ne SSSR mu dodávaly munici i zbraně, včetně chemických. Němečtí inženýři mu stavěli superdělo atd. atp. Tak tu nedělejte zasvěceného, když víte prd. Od pádu Saddáma se přece vžilo dobré přísloví, že je nebezpečné mít USA za protivníka, ale ještě horší, když je máte za přítele.

   Smazat
  2. No,to je zas v álejích nablito...Saddám to zabalil před 13 lety a ti IS jsou samí mladí ptáci,jen možná nějaká část velení je po Husainovi,ale naprostá většina jsou zmrdi islámského původu,pozbíraní po celém světě a opečovávaní prostřednictvím západních tajných služeb a Saudi Arábie,s nimi dnešní Rusko nená společného nic,jenom problémy...
   Je tu spousta přiblblých autistů,žijících si ve svém podivném světě,aniž by vnímali realitu a jen stále opakují dávno profláklé píčoviny z mainstreamu a podobných oblbovadel.

   Smazat
  3. 20:37
   ...podporovaných,vyzbrojovaných, trénovaných spojenci USA a jimi samotnými. Z toho se ten fanatický idiot 20:00 nevylže,jak vždy moudře pravil Pepa IBM vyskoč.

   Smazat
  4. máte pravdu o IS, tedy možná, ale s určitostí je vyzbrojujem a jejich jednání podporujeme s celým západem, je to stále stejné, Irák, Afgánistán, Lýbie, Sýrie - jsme svinstvo této planety

   Smazat
  5. Ano, jsme spoluviníky! Je to jako za Rakousko-Uherska nebo za Protektorátu - zrádci vlasti vládnou, ale už se na ně vaří voda ...Doba je rychlá!

   Smazat
 13. No není nad to vymyslet si nepřítele a pak proti němu slavně zvítězit.

  OdpovědětSmazat
 14. Od 19:26 do 20:00 to bola ale kanonáda hlúpostí,skôr frontálny útok trolov na slušnosť a Novú Republiku.Trol 19:26 do 20:00,zalez konečne do Americkej riťi a už sa sem neukazuj.Spozdravom Peter s Kraľovian.

  OdpovědětSmazat
 15. no jo nejaky lidi z neziskovek nebo volici stavajici vlady nam tu prisly dat skoleni z mainstreamu kdo podporuje teoristy je sam teorista-USA

  OdpovědětSmazat
 16. Opravdu nikdo nechápete, že ten mamánek trollíček píše ty bludy úmyslně, jen aby vás nas...l?
  Já se vám divím. Jeho komentáře nestojí ani za psí štěk a on to moc dobře ví. Tak proč se ho neustále chytáte? Vždyť vás má za větší nedomrdky, než je on sám...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.