Reklama

.

.

středa 14. září 2016

Syrská armáda: Sestřelili jsme Izraelcům stíhačku a dron

Geo
13. 9. 2016
 

Syrská armáda informuje, že v noci na úterý 13. září sestřelila izraelský bojový letoun a také bezpilotní prostředek. Stroje měly být použity k provedení útočné operace na syrském území.

Syrská státní tisková agentura cituje představitele armády, podle kterých izraelské letouny narušily vzdušný prostor Sýrie a byly zaměřeny, zatímco se samy pokoušely detekovat pozice syrské armády. Bojový letoun byl sestřelen v západní části oblasti provincie Kunajtra, dron nad územím zvaném Sa’sa’, informuje Press TV.

Izraelci bezprostředně po zveřejnění informaci popřeli s tvrzením, že „dvě střely byly vypáleny, avšak minuly“ – stejně jako například v roce 2012 Turecko zpočátku popíralo sestřelení průzkumného letounu RF-4E Phantom II syrskou protivzdušnou obranou (PVO).

Syrské ozbrojené síly disponují moderními systémy PVO, dodanými v posledních letech Ruskem, zejména velmi účinnými komplexy Pancir-S1 krátkého dosahu a 9К317E Buk-M2E středního dosahu.


Grafika: Eurasia24.cz

2 komentáře :

  1. Tak by mněli postupovat i v případě ostatních nepozvaných vojenských sil i vzdušných na svém území.
    V první řadě těch co jim vyhrožují - US bandité!!!!!
    Václav

    OdpovědětVymazat
  2. Z jiných zdrojů bohužel sestřel není potvrzen. Nejlepší by bylo ukázat světu mršinu sesřeleného žida nebo pokud přežil tak ukázat chyceného zajatce pilota. To by byla pro Americké, Turecké, Židovské i další pomocníky muslimských hrdlořezů ta správná odpověď. Tomu jedinému rozumějí a pak bychom slyšeli něco o tom jak to bylo humanitární letadlo a letadlo útočící na teroristy z IS a podobné sračky a bědování. Takže ve spolupráci s Rusy ověřit a pokud se netrefili, tak příště vyslat celou smršť raket a pak zmetka vystavit jako tenkrát v Teheránu nebo Jugoslávii. Pak teprve světové kurvítko a jeho pomahači stáhnou ocas a budou kňučet.

    OdpovědětVymazat