Reklama

.

.

středa 21. září 2016

Tajemství jaderného arzenálu Izraele odhaleno: čítá dvě stě hlavic a bomb

21. 9. 2016   Eurasia 24
O tom, že Izrael vlastní jaderné zbraně, nejsou již řadu let žádné pochyby. I tak si však Izraelci velmi zakládali na tom, aby jakákoli informace týkající se jejich jaderné výzbroje nepronikla na veřejnost. Nyní se však situace změnila, jak dokazuje článek ruského zpravodajského deníku Vzgljad.
Sdělovací prostředky zveřejnily údaje o jaderném arzenálu Izraele.
Ve výzbroji Izraele je 200 jaderných bomb a hlavic, uvádí se v jednom z e-mailů bývalého ministra zahraničních věcí USA Colina Powella. „Informace byla získána díky úspěšnému útoku hackerské skupiny amerického serveru DCLeaks,“ objevilo se v západních sdělovacích prostředcích.

„V případě, že se Íráncům podaří sestrojit jadernou bombu, stejně ji nebudou moci použít. ‚Borci' v Teheránu vědí, že Izrael vlastní 200 jaderných náloží, že jsou všechny namířeny na Teherán – a my (tj. Spojené státy) že jich máme tisíce. Jak řekl Mahmúd Ahmadínežád (prezident Íránu v letech 2005 až 2013): ‚Co s ní (tj. s jadernou bombou) budeme dělat? Budeme ji leštit?'“ – cituje britský deník The Independent údajný text Powellova dopisu.

(Po údajné íránské jaderné bombě se jakoby slehla zem mávnutím kouzelného proutku – po uzavření „jaderné dohody“, kterou Barack Obama, nositel Nobelovy ceny za mír, potřeboval jak sůl ještě před skončením svého mandátu, aby nevypadalo trapně, že cenu získal za rozpoutání rovnou několika válek ve světě; viz níže – pozn. Geo.)

Uvedený článek připomíná, že Izrael se řídí „politikou nejednoznačnosti“ a nikdy nezveřejnil množství a typy svých jaderných zbraní.

V červnu izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že Izrael je připraven ratifikovat Smlouvu o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (tu již ratifikovalo 157 zemí, ratifikaci ovšem dosud odmítají zejména státy vlastnící jaderné zbraně – Čína, Egypt, Indie, Írán, Izrael, Pákistán, KLDR – a samozřejmě USA – pozn. překl.), kterou již Rusko ratifikovalo.

V červnu též tiskové oddělení Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI) zveřejnilo informaci, podle které bylo počátkem roku 2016 ve výzbroji Ruska, USA, Velké Británie, Číny, Indie, Pákistánu, Izraele a KLDR kolem 15 395 ks jaderné munice. Odborníci odhadují, že z uvedeného počtu je cca 4 120 ks jaderné munice „ve službě“, tj. připraveno k použití.

Připomeňme také, že 14. července 2015 dosáhlo šest zprostředkovatelských států (Rusko, USA, Německo, Francie, Čína a Velká Británie) po desetiletém jednání historické „atomové“ dohody s Íránem. Realizace přijatého společného komplexního plánu postupu umožní zrušit všechny ekonomické a finanční sankce uvalené na Írán ze stran Rady bezpečnosti OSN, USA a Evropské unie.

V souladu s dohodou se Írán zbaví 98 % obohaceného uranu, čímž se Teheránu uzavře cesta k jaderným zbraním. Nadále pak Írán v průběhu následujících 15 let nebude uran obohacovat na více než 3,67 %. Zásoby obohaceného uranu budou v Íránu sníženy na maximálně 300 kg a jeho zbytek bude vyvezen do zahraničí, například do Ruska.

Zdroj: vz.ru

19 komentářů :

 1. Blahopřeji ČSSD, počíná si skvěle:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Allah-je-ten-jediny-Do-CSSD-vstoupil-muslim-z-Kavkazu-nekteri-clenove-nemaji-dobry-pocit-454567

  Tímto se stane nevolitelnou pro ještě více normálně smýšlejících lidí. Jen tak dál :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když vedoucí elita ČSSD dokáže tleskat ukrajinským banderovcům, ale i ostatním kazisvětům, kteří jsou zaúkolováni proti Rusku, tak je přece logické, že budou přijímat i muslimy, které Kadyrov vytěsňuje z Kavkazu. To je ale teprve začátek !

   Vymazat
 2. Že ti šmejdi mají 200 a-bomb se ví už víc,než deset let,to se nemuselo čekat na úniky nějakejch @.
  Jenže nikdo to nevnímal,dokud se mu to řádným humbukem a s nějakým účelem nestrčilo pod rypák....Tady je vidět,jak le ten hloupej dav hlavně na Západě manipulovanej a co napřed nevyjde na CNN,jakoby neexistovalo....

  OdpovědětVymazat
 3. Rusko má tisíce jaderných hlavic a co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...a hovno,ty pyčo !!

   Vymazat
  2. ...a co?? no to,že židák není slovan,je zákeřný a mstivý a tím všem nebezpečný..navíc RF by nepotřebovali žádné atomové rakety,pokud by byl svět v rovnováze rozumu ale bohužel....

   Vymazat
  3. To bylo řevu, co má Saddám jaderných raket a chemických a bakteriologických zbraní a měl co? To, co správně vzkazuje diskutující v 13:41 tomu primitivovi v 13:34 a taky ho správně označil.

   Vymazat
  4. jo jo, jaderné rakety jsou zárukou míru, to je stará pravda...

   Vymazat
  5. 13:44 Izrael má ty jaderné hlavice už desítky let, že se vztekáš až teď? Navíc ta informace není žádným tajemstvím.

   Vymazat
  6. 13:34 jste opravdový velikán ducha, píšete ve stylu: "Obama ho má delšího než Putin a co ?"

   Vymazat
  7. fakt ho má Obama delšího???

   Vymazat
 4. jasne ze my nekteri to jiz vime davno ofcim to je treba rici treba na cnn mozna ze se to dovime i od soydruhu na ct24

  OdpovědětVymazat
 5. Žádný stát snad v období své existence nevyvolal tolik kontroverzí, jak se to "zadařilo" Izraeli.
  Nevzpomínám, že by např. za nepřistoupení ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní byly kdy proti Indii, Izraeli a Pákistánu uvalovány sankce mezinárodního společenství. Členem toho "prominentního" klubu se totiž stali i proti vůli OSN. Ostatně, k čemu a jak Izrael až dosud používal různé protestní rezoluce OSN, je známo ...
  Jo, to Írán a Severní Korea!, to je jiné kafe ... Tam sankce byly, jsou a budou.
  Vždyť chybělo málo, a Clintonová by Írán nechala odstranit nejen z map, ale i s povrchu Země. Jak se kdysi s vytříbenou diplomacií vyjádřila.

  OdpovědětVymazat
 6. 9 statu sveta vlastni atomove zbrane-usa rusko cina britanie francie tyto jsou cleny NPT dale indie pakistan a severni korea priznavaji ze nuklearni zbrane maji jen vyebany lsrael stale lze ze nic nevlastni!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Nezapomínejte,že Izrael si budoval Rothschild jako svoji vojenskou základnu.Proto mohl vše,nikdo a nic mu v tom nebránilo.Peněz má dost.Patří do spolku Cabal.A dnes se již ví,že ty bomby mu jsou nanic,použít se nedají,stejně tak,jako to bylo v případu Indie a Pákistán,třebaže tlačítka byla zmáčknuta na obou stranách.---LM

  OdpovědětVymazat
 8. jeste ze rusi maji nejvice nukes jinak uz by kluci z jewsa na ne vlitli hhh

  OdpovědětVymazat
 9. IZRAEL SE MUSÍ BRÁNIT, TAK JAK TO DĚLAJÍ OSTATNÍ ZEMĚ !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. at se brani jako kazda jina zeme otazka zde vsak je proc tutla jaderny arzenal ???

   Vymazat
 10. K čemu jsou Izraeli jaderné bomby? Bombardovat sousední státy nemůže, protože by se sami zamořili radioaktivním spádem. Odpověď na položenou otázku je, že tato munice je jím k ho....

  OdpovědětVymazat