Reklama

.

.

pátek 9. září 2016

Tandem Zeman-Hofer by byl pro středoevropskou stabilitu obrovskou vzpruhou…

Jiří Vyvadil
9. 9. 2016   Rukojmí
Svět se jako reakce na to, co selhalo, mění a v podstatě lze jednoduše nalinkovat směr, kterým se třebas na příštích dalších 20 let bude ubírat.
USA, Francie, Holandsko, Německo, Švédsko, Finsko, všude v těchto zemích roste kritika světa, který se zde budoval po roce 1989 přes čtvrtstoletí a selhal.


Svět se znovu stal neskutečně nebezpečným dílky válkám a konfliktům vyvolaným USA a NATO v Iráku, Libyi, Afganistánu, Sýrii, v bývalé Jugoslávii či nakonec i na Ukrajině.

Hrozí vojenský konflikt uměle vybrušovaný mezi zeměmi NATO a Ruskem a jeho spojenci, zejména Čínou a eurosasijskou unií.

Statisíce migrantů díky agresi Západu se z Blízkého východu se dali na pochod a díky politice otevřených dveří Angely Merkelové, barbaři, jako kdysi zaplavují náš svět.

Spravedlivé na tom je, že míří z 90 % do Německa, nespravedlivé je, že to berou přes tranzitní země, které je jistě nechtěly.

Bezpečnost, ochrana národního státu, ochrana před migranty a ochrana před islamisty, ochrana před globalizací spojuje stále více výrazných osobností na celém světě.

Jsou nazývány populisty. V pořádku. To kdysi v 19. století byli sociální demokraté také a dnes jsou šedivým a nudným establishmentem, který takřka nelze oddělit od středopravé úvrati křesťanských demokratů.

Trump, Zeman, DeWilders, Marine le Pen jsou představiteli toho nového národního, konzervativně sociálního, jsou rozbíječi mýtů o tom, jak je ten náš současný svět dobrý.

A Hofer představitel té, jak se s oblibou říká, krajní pravice, nebo též populistické pravice by se mohl stát prezidentem jinak zřejmě nejbohatší středoevropské země, země ,s níž nás v dobrém i zlém mnohé v minulosti poutalo.

Je vynikající nápad, že se Zeman odvážně s Norbertem Hoferem chce setkat.

Jako prezident otevřeně řečeno nemá v současné střední Evropě na úrovni hlav států příliš mnoho protějšků, se kterými by si mohl rozumět.

Gaucka vynecháme. Německo není střední Evropa. To je útvar sám o sobě. A navíc Gauck končí a i jinak žije ve svém autistickém snu o skvělé Evropě, a dokonalých západních hodnotách, které je třeba chránit i posilováním armády. Je dobře, že končí.

Slovenský Kiska je téměř prototypem předpotopního eurohujerství a euroatlanticismu, který už jen vzbuzuje útrpný úsměv. Nevím, zde existuje maďarský prezident. Asi ano, ale slyšet o něm není. Je zde Duda, ale Poláci jsou naprosto nepříčetní lidé ve vztahu k Rusku, a každý den vstávají s myšlenkou, jestli by už nemohly USA začít Moskvu bombardovat. A navíc fanatický katolicismus a hysterická víra ve spiklenecké teorie (Rusové jim přece sestřelili letadlo s jejich prezidentem ve Smolensku) je pro racionální uvažování českého člověka nepřijatelné.

Rakousko má navíc neskutečnou výhodu. To že je mnohem ekonomicky bohatší než my je jasné. Že skutečně reálně bychom se od něho mohli něco přiučit, je jasné. Ale důležitější je, že odmítají účast v agresivním paktu NATO, který se sune stále více a více ke konfliktu s Ruskem.

Ve střední Evropě by prezidentský tandem Zeman – Hofer byl požehnáním. A protože díky své zoufalé náměsíční probruselské a proabamovské (proclintonovské) a protiruské politice bude Sobotka přirozeně poražen, a vše trvale nasvědčuje tomu, že zřejmě zvítězí pragmatický Andrej Babiš a protože i Rakousko následně očekávají posuny, Svobodní zřejmě zvítězí a obě ze stávajících stran tzv. velké koalice se už třesou nedočkavostí, aby se k nim mohly připojit, je větší komunikace mezi bohatým Rakouskem a námi užitečná.

Takže na setkání Zeman – Hofer.

32 komentářů :

 1. Odulý, ožralý Zeman, mstivý sprosťák a hulvát se k poměrně elegantnímu a noblesnímu Hofferovi nemůže vůbec rovnat. To je jiná liga. A silně pochybuji, že je Hoffer proruský patolízal, ale v tomto se mohu mýlit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zas první odpornej žvást pod článkem? Co si to dovoluješ vůči hlavě státu ty odporný hovno? Nejsi vůbec nic - nula - vzduch - ještě k tomu smradlavej. Když tak sprostě nadáváš prezidentovi, ty drzej vohnoute, tak co bys potom musel být ty, se svými odpornými, vulgárními, sprostými nadávkami a urážkami? Jestliže byly kdysi trestné urážky hlavy státu, bylo to jen správné. Dnes si každý nafetovaný jelito dovoluje veřejně urážet prezidenta.Co znamenáš ty, ty křápe? Čím se tady živíš? Trapně prožíráš důchod, nebo sociální dávky - tvojí jedinou aktivitou je dřepění u počítače a prohánění hnátů po klávesnici ty magore - jsi zbytečnej živočich, úplně nepotřebnej. Není ti to trapný?

   Vymazat
  2. 0:05 Nereagujte na něj, prosím. Když se tady vys.. vysloví, netřeba se v tom jeho produktu šťourat.

   Vymazat
  3. 0:05 - Vulgarismy se mi nelíbí a to hovno 23:11 za žádné čílení nestojí, pokud do něho člověk nešlápne a nemá ho na botě.

   Vymazat
  4. Chudák, zatímco se normální lidé v pátek večer chodí bavit do společnosti, tak osamělý Glum Sméagol dřepěl u PC a zadržoval stolici, až bude kolem 23. hodiny zveřejněn nový článek. Redaktor editor a Putin je pro něj Bůh, bez nich by se do rána pokakal.

   Vymazat
  5. 23:11-zkouším analyzovat Váš text, není to "židovina"? Rozdělit? Moderně řečeno 2 in 1 ?

   Vymazat
  6. Zmíněné NEUTRÁLNÍ Rakousko by mělo být pro občany ČR,
   kteří se nenechají masírovat protiruskou propagandou, příkladem státu, kterému záleží na bezpečnosti jeho občanů :

   Rakouská armáda je výrazně početnější ve srovnání s českou,
   základní vojenská služba je povinná (6 měs.),
   v záloze mají kolem 70 tis. aktivních záložáků...

   Občané Rakouska se tak nemusí obávat eskalace invaze ekonomických přivandrovalců, neboť se mohou, na rozdíl od lokajské Armády ČR, spolehnout na své bezpečnostní složky...

   Podobně, a ještě lépe, je připraveno Švýcarsko, což je obecně známo.
   Zrušením povinné vojenské služby a faktickou likvidací obranyschopnosti ČR, jsou občané vydáni do spárů velmocenských zájmů zločinné zahraniční politiky USA.

   Tak jednoduché je to, milánkové.

   Vymazat
  7. S tím Rakouskem máš recht,
   tam by prezident Zeman se svými návrhy - vytváření domobran, Kalašnikov do každé rodiny apod., vzbudil pouze útrpné pousmání.
   Rakušané by tomu prostě nerozuměli, protože své armádě věří a netrpí, v porovnání s čecháčky,
   komplexy lokajů.

   Vymazat
  8. Vy jste, velevážený, úplný magor. Běžte se dát prosím co nejdřív vyšetřit. Hulvát jste sám a místo racionálních argumentů tady v diskuzi kydáte žvásty tzv pražské kavárny a TOP 09 - hanba!!

   Vymazat
  9. Pokud reaguješ na příspěvky 8:19 a 9:28, tak se na tebe přesně hodí ti čecháčci a komplexy lokajů,
   kteří ztratili svou národní hrdost, na rozdíl od
   uváděných Rakušanů...

   A pokud reaguješ na jiné v tomto sloupci, tak uveď ČAS komentáře, ale to je zřejmě nad tvé rozlišovací schopnosti...

   Vymazat
 2. 23.11 kde jste k tomu přišel? nějaký zdroj by nebyl?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyhle hlouposti tomu volečkovi diktuje Janda z Evropských hovnot přímo do péra....

   Vymazat
  2. 23:20 Nereagujte na něj, prosím. Když se tady vys.. vysloví, netřeba se v tom jeho produktu šťourat.

   Vymazat
 3. jestli zvitezi babis tak se nic nezmeni zustanem v eu a natu a bude islamska cechia a trestani vlastencu pelikanem a spol a mladi pomasirujou na vychodni frontu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Znicime-te-Slozky-intriky-kampane-v-podstate-diktatura-Zastupitelka-promlouva-jak-to-chodi-v-Babisove-hnuti-452748

   Vymazat
  2. Kde bereš tu drzost něco takového psát o ministrovi financí? Proč píšeš na klávesnici, která není česká? Odkud píšeš ty svý sračky? Můžeš nějak zdůvodnit svůj názor? Co by z něčeho takového český ministr financí měl? Ten blábol je tak blbej, jako jsi ty sám. Naše "mladé" nech na pokoji, a doufám, že naopak ty už brzy pomašíruješ do dřevěnýho spacáku. A budou tady věcné, slušné, a logické diskuze. Můžeš podat na ministra financí a ministra spravedlnosti trestní oznámení - a ne nás tady krmit svými pitomostmi. Když jsi si tak jistej, že to bude jak píšeš, udělej něco pro národ -odvrať od nás tuhle možnost - nebo jdi do prdele s těmi jalovými žvásty.

   Vymazat
  3. ten tvuj pan ministr nechce odejit z eu:
   http://echo24.cz/a/iMCMj/babisuv-agrofert-vede-zebricek-dotaci-z-eu-dostal-loni-788-milionu a pokud zustanem v eu tak to dopadne s ceskem spatne chces zachranit vol spd
   a tady mas pekne video o masirovani:
   https://www.youtube.com/watch?v=_iaKtO5fbgY

   Vymazat
  4. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.

   Vymazat
  5. K 23,59 - kde jste našel českého ministra financí, je to Slovák a jenom Češi jsou tak hloupí, že si tohoto člověka zvolí za ministra.na Slovensku by si Čech ani neškrtnul.Je to jako na Ukrajině, kde také mají ministra financí cizozemce. Copak jste všichni tak nevědomí, kde je vaše hrdost na Český národ. Navíc nás pan Babiš krmí jedovatými potravinami a kupuje farmaceutické firmy, aby vydělával na tom, jak ničí zdraví našeho národa. PROBUĎTE SE.

   Vymazat
 4. AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN, ktery stoji na prahu dalsiho uspechu ve svetove popularite.
  President Zeman, pro jeho samostane mysleni, snahu o uvolneni mezinarodniho napeti, oddanost zajmum zeme z ktere vysel je prikladem STATNIKA velkeho formatu !

  Merkerova v Berline je naopak destruktivni a uz ted je zarazena do seznamu THE WORLD'S WICKEDEST WOMEN.
  Hofer jede za ceskym presidentem, aby v jeho pritomnosti byk ozaren popularitou presidenta Zemana ve svete.

  Nas budouci president Donald Trump a president Zeman maji na mnoho veci stejny nazor - aniz by o tom vedeli a vzajeme se znali.
  Rikaji to stejne akorat v jinem jazyce.
  Cesi ! Stujte za presidentem. Bojuje o vasi stanost/suverenitu a Viktor Orban take !
  AT ZIJE DONALD TRUMP & ZEMAN budouci koalice ! Globaliste splachnete se !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Robertovi Ficovi ste nepočul? Toho ešte Rakušáci nedávno kritizovali za odmietanie kvót!

   Vymazat
 5. zeman a Höfer jsou takové vlaštovky, které by mohly přinést nějaké změny ve vnímání této hnusné středoevropské reality.
  Ale jak je vidět na Rakousku, tak se hošani co chtějí staré pořádky nevzdávají. Minule to byly podvody při otevírání obálek a nyní se obálky nedají zavřít., Ti rakušáci tedy mají s těmi obálkami pech.
  Ale vážně, proč by Babiš měl chtít jít z EU, když ho krmí dotacemi a bobtnají mu účty? Proč by neplnil příkazy, když na něj mají materiály. Vždyť ušáci mají kompro na každého, kdo by se jim hodil a když by ho neměli, tak ho vyrobí. Podívejte se na Merkel, jak skáče.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 6. Od ultranacionalisty a rusofila Jiřího Vyvadila se nedalo nic jiného čekat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:53
   My od havloidního kreténa puštěnho ráno ze záchytky taky ne!!!

   Vymazat
  2. Je ostudou Ceske republiky, ze uchyl jako je Vyvadil delal v minulosti soudce.

   Vymazat
  3. 14:02-a co tedy říkáš na min.spravedlnosti,úchyla par excellence "Jiřinu Pospíšilovou z ODS",která se dere na post presidenta....Takovej president,co chodí čůrat v sedě a ještě k tomu na dámskou toaletu by ti nevadil,jak ten Vyvadil??!..Je vidět,že přicházíš z budoucnosti,z Orwellova světa,kde je všechno naruby....

   Vymazat
 7. Autor zapomněl zdůraznit to nejdůležitější - naše právo vyrůstá ze stejných - Rakousko-Uherských kořenů. Po staletí naši předci bojovali bok po boku prot muslimům.
  Před 100 lety byly naše národy rozděleny, aby se staly hračkou v rukou "vítězných mocností" a když je hra přestala bavit, klidně nás zahodili, nejdřív Hitlerovi, potom Stalinovi.

  OdpovědětVymazat
 8. "...když je to s Rakouskem vošklivý, každej mrzák musí bejt na svým místě."

  OdpovědětVymazat
 9. PETICE k NATO :
  https://www.kscm.cz/nase-strana/dokumenty/ke-stazeni/petice/petice-k-nato

  OdpovědětVymazat
 10. V tomto kontextu si člověk musí vzpomenout na někdejší Zemanův výrok o Sládkových republikánech jako o "zdivočelých sociálních demokratech".
  FPÖ (Svobodní) totiž získávají hlasy z řad voličů sociální demokracie více, než na úkor jiných stran.
  Je to typický trend např. pro vídeňské "dělnické" okresy. Nicméně ve Vídni si soc.dem. přesto svou hegemonii nejspíš ještě dlouho udrží.

  S úpadkem střední třídy trvale klesá i volební potenciál "lidovců" (ÖVP) - ve Vídni se loni propadli s 9,24 procenty hlasů na na 4. místo (za Zelenými) a z něj se už nejspíš nevyhrabou (celostátně naposledy 24 procent).

  Klíčovou otázkou všech příštích voleb bude
  1) kdy FPÖ narazí na svůj "strop" a
  2) získá-li ÖVP pro koalici (jako naposledy v roce 2000).

  OdpovědětVymazat
 11. Tohle už se panu Vyvadilovi asi líbit nebude (ministru Hermanovi určitě ano):
  http://zpravy.idnes.cz/norbert-hofer-rakousko-benesovy-dekrety-milos-zeman-pcv-/zahranicni.aspx?c=A160911_213533_zahranicni_jkk
  Jen aby bylo nebylo pochyb: Svobodní dál kráčí ve stopách Jörg Haider-a.

  OdpovědětVymazat