Reklama

.

.

pátek 2. září 2016

Už i gruzínští politici se začínají obracet k Putinovi. Je „skvělý politik“

napsal/přeložil Geo
2.9. 2016   Eurasia 24
 Už před rokem jsme informovali o růstu proruských nálad v Gruzii. Změny ve vnímání Ruska gruzínskou společností, vystavované silné západní propagandě, teď potvrdila vrcholná gruzínská politička Nino Burdžanadze: dostala odvahu veřejně prohlásit, že Vladimir Putin je skvělý politik a není nepřítel Gruzie. Informaci přinesl portál EurAsia Daily.
Prezident Ruské federace Vladimir Putin je skvělý politik, který jedná podle zájmů svého státu, prohlásila bývalá dočasná prezidentka země, expředsedkyně gruzínského parlamentu a vůdkyně opozičního Sjednoceného demokratického hnutí Nino Burdžanadze ve vysílání televizní stanice Rustavi 2.

„Putin není nepřítelem Gruzie, Putin je skvělý politik a politici nejsou ani nepřáteli, ani přáteli pro kohokoliv. Putin je profesionál nejvyšší úrovně, jedná podle zájmů svého státu a naším úkolem, úkolem Gruzie je, aby Putin nebyl nucen přistupovat ke Gruzii jako k nepříteli,“ uvedla Burdžanadze.

A jak poznamenala, úkolem Gruzie je současně přesvědčit Rusko, že Gruzie není jeho nepřítelem.

Tbilisi přerušilo diplomatické styky s Ruskem v roce 2008 po agresi Gruzie, vedené tehdejším prezidentem Michailem Saakašvilim, proti Jižní Osetii a v reakci na uznání nezávislosti Jižní Osetie a Abcházie Ruskou federací. (Geo)

Zdroj: EurAsia Daily

60 komentářů :

 1. Ti fašističtí usačtí fanatici by v žádné Zemi,neměli dostat povolení k přistání,jako ochrana proti imperialistickému moru.A okamžitě by byl celosvětový mír.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příliš jednoduché. USA již nějakou dobu využívají proxy (zástupné) bojové jednotky, jež financují levněji než vlastní armádu. Proto je třeba nejprve detekovat a identifikovat finanční zdroje všech protivládních militantů.

   Vymazat
 2. Mala oprava: v roce 2008 zautocilo Rusko na Gruzii, nikoliv naopak. Cely konflikt probehl na uzemi Gruzie, agresor byl jako vzdy Rusko.
  Ze se i v Gruzii najdou fasiste placeni zlocinnym ruskym diktatorem, to neni zadna novinka. Ostatne - mame je i v nasi zemi, zejo komousi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chujmere z pražské kavárny, jdi lhát na jiný hrob. Tady Ti pšenka neporoste.

   Vymazat
  2. Ale hovno, konfikt proběhl na území Osetie! Idiote. Na území Gruzie přešel až při úprotiútoku! Ale protože v Kremlu myslím tehdy seděl vlastizrádný Medvěděv, co pak obětoval pana Kaddáfího tvejm nosatejm pasákům, mizero, tak nedoknčil práci! Již tehdy měl existenci zločinného režimu v Tiflisu ukončit jeho obsazením a pověšením kravatožrouta! USA by se nerozpakovalo, imbecile. Koukni jak to vyřešili v Panámě! Prezidenta Noriegu zatkli na vatikánským velvyslanectví, čím narušili svrchovanost další země a odvezli ze země do USA! Pročpá pan Medveděv nedovolil ruským vlasteneckým generálům stejně naložit s tím kriplikem Saakašviliů, co?

   Vymazat
  3. Bohužel, lidi jako Medvěděv Rusko zrazují již dávno! N. L. Boutmy již v srpnu 1906 o nich napsal toto: "Veškerá vnější politika Anglie představuje řadu do nebe volajících porušení mezinárodního práva, což nevadí Anglii, aby ve většině případů byla autoritativní vykladačkou téhož mezinárodního
   práva.
   Anglie vede výlučně věrolomné vojny proti slabým a bezochranným; při tom je vede s neslýchanou krutostí a s porušením všech konvencí. Proto přece však hlas Anglie bývá ve většině
   případů autoritativním rozhodčím v otázkách humanity.
   Anglie vnáší vojnu a zmatky do všech zemí, s nimiž má styk; ale angličtí rádcové bývají vysoce ceněni na cizích dvorech a monarchové jich vlivem svržení odcházejí, aby zakončili svůj neslavný zbytek života v téže Anglii, které oni sloužili a která je zahubila.
   Dějiny nám ukazují, že kazily stát, jenž vstoupil v Svaz s Anglií, nevyhnutelně tím nastoupil
   dráhu k své záhubě; ale vzdor zdravému instinktu národů, jejich diplomati a vůdci periodického tisku nepřestávají snažiti se po záhubném spojenectví s těmito moderními Kartaginci.
   K myšlence, že právě Anglie vede (svými agenty) vnější i vnitřní politiku Ruska, opravňuje nás celá řada zjevů, těžko vysvětlitelných pouhou stupidností, neboť je v nich systém:
   Vmíšení se Ruska do boxerského povstání směrem zcela opačným zájmům Ruska v Asii a zájmům až posud přátelské Číny; nepoužití práva stavění drah v Persii; nepoužití tísně anglické v čas burské války; vyhýbavé chování se k úspěchům strany Německa; podporování anglického kontrabandu vojenského za války s Japonci; tolerantnost k anglickému špehounství při ruském dvoře. To je ve vnější politice.
   Ve vnitřní politice: podporování organizace židovské politické armády, jejíž údělem je vládnouti v Rusku pod protektorátem Anglie; pronásledování censurou konservativních antisemitských orgánů tiskových, v téže době, kdy židovsky tisk je naprosto nevázaný. Nečinnost
   vlády vůči židovským demonstracím, politickým vraždám a otevřeným vzpourám a při tom drsné udušování každého pokusu loajálně smýšlejícího obyvatelstva zkrotiti i tyto samozvané reformátory organizace ruského národního života. Připuštění Židů, beze vší potřeby, do státní dumy, odmítnutí rozumného požadavku voleb dle povolání atd.
   Na Kavkaze, kde ani Tataři, ani Lezginci, ani Čečenci, ani Osetinci, ba ani v poslední turecké
   vojně zradivší nás Abchazci, nemyslí na to, zbudovati nový, samotný stát a jenom prosí, aby jim velel Rus, poněvadž Rus si je podmanil a ne Armén, ani Gruzín; na Kavkaze Rusové s pohanou jsou vyháněni, a vládní přízeň kolísá mezi Armény a Gruzinci, snícími o Velké Arménii, o samostatném Gruzínsku a přednost si získávají konečně Arménové, nepřátelštější Rusku a silněji organizovaní — podporovaní však Anglií. Ruská vláda jako by si sama přála vytvořiti pod protektorátem Anglie arménský stát na Kavkaze."

   Když si dosadíme za |Anglii USA, musíme konstatovat, že se toho za těch 110 let moc nezměnilo ...

   Vymazat
  4. Trol a neumí číst, ta Havlova kavárna bere úplně vše. Podívej se občas na dokumenty BBC, kde bylo jasně řečeno, že si Rusko nezačalo frajere. Kdo si dá tu práci a prostuduje si úplně vše na netu, může si udělat vlastní názor ale to je pro chrchlovu kavárnu moc práce. Hold lenost mozkové buňky neaktivuje:o))

   Vymazat
  5. Co to zas meleš za ussackou propagandu ty havloidní věcně zlitej dobytku????Stejně jako ten udavač brzy zdechneš ty chujmerovská kurvo!!!!!

   Vymazat
  6. Vážení přátelé 2. září 2016 14:59 je expert, který byl pojmenován Třicetikilometrák protože v příspěvku "Rusko odmítlo USA v souvislosti s koordinací úderů na Aleppo" se stále motal 30 km od Aleppa a neuspěl se svými argumenty.
   Buďte na něj hodní.

   Vymazat
  7. Ano ano,kdopak za to muze
   prece lina kuze
   kuze zvana Putin,na nas nic nezmuze
   utocit on chce ,ale na naspredvoj zeme koule nic nezmuze ,ta lina kuze
   Je to jenom kgbak ,vyuceny svec prtavec
   objima on rchejtle mu mu na prsticky slapneme
   a do Israele odvezeme ,zemi nasi nejvyssi
   hrdopisi pyci

   Vymazat
  8. 22:40 Nech si předepsat silnější prášky a nebo vyměň doktora. A už to nehul ani nechlastej. Snad máš ještě naději.

   Vymazat
  9. 23:55 - spíš by to měl přeložit do češtiny:))) Musí to bejt něco srandovního, pochopil jsem z textu jen to, že tam nějak napadl Izrael:)))

   Vymazat
  10. vlast tě (14:59) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  11. Gruzínská vláda a prezident Michail Saakašvili stále tvrdí, že válku zahájila Moskva a že oni se jen bránili „ruské agresi“. To ale vyvrací dokument, který mezinárodní komise získala od Rusů. Je to „přísně tajný rozkaz číslo 2“ ze 7. srpna 2008, který podepsal vrchní velitel gruzínské armády. Podezření vůči Gruzii posiluje fakt, že vláda v Tbilisi originál tohoto rozkazu odmítá vydat. Tvrdí, že dokument je „chráněn státním tajemstvím“.

   Vymazat
 3. 15:28 - na to přece ten potrat nepotřebuje ždáný BBC! Sračí úplně prachvobyčejná prožidácký Wiki! - https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_v_Ji%C5%BEn%C3%AD_Osetii_(2008)

  Cituju:

  "Na základě dohody z roku 1992 byly v Jižní Osetii umístěny ruské, gruzínské a jiho- i severoosetské mírové jednotky.[11] Válka skončila a situace se uklidnila, ale problém byl pouze odložen. Osetinci v převážné většině nestáli o reintegraci Jižní Osetie do Gruzie, v letech 1992 a 2006 uspořádali referendum, kde se vyslovili pro nezávislost ... většina jejich obyvatel vlastnila ruské pasy. Záminku pro větší angažování v regionu dalo Rusku uznání nezávislosti Kosova,[15][16] kde většina zemí NATO a EU uznala nezávislost provincie odtržené proti vůli mateřské země a v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 1244. V pozdních hodinách 1. srpna propukly intenzívní boje mezi gruzínskou armádou a jihoosetskými bojovníky, mající za následek několik mrtvých a raněných. Obě bojující strany se vzájemně obvinily ze zahájení střelby. Následkem bojů několik stovek až tisíc Osetinců opustilo své domovy a uprchlo na území Ruska, které jim poskytlo azyl. Dne 4. srpna ruská 58. armáda zaujala pozice na hranicích s Gruzií (respektive Jižní Osetií). Během následujících dní pokračovaly sporadické přestřelky a gruzínská armáda soustavně zvyšovala počet vojáků a vojenské techniky v oblasti. Dne 7. srpna gruzínský prezident Michail Saakašvili vyhlásil jednostranné zastavení palby, vyslovil ochotu vyjednávat o autonomii Jižní Osetie a navrhl, aby Rusko garantovalo řešení, které by přineslo mír oblasti. Avšak již v noci na 8. srpna (den zahájení letních olympijských her v čínském Pekingu) gruzínské dělostřelectvo zahájilo bombardování osetských vesnic a gruzínská armáda začala s vojenskou operaci s cílem dobýt hlavní město Jižní Osetie Cchinvali. To se jim 8. srpna v noci a dopoledne téměř povedlo. V prvních hodinách si konflikt vyžádal 15 mrtvých vojáků z ruských mírových sil v Jižní Osetii a několika set civilistů, Sergej Lavrov mluvil o 1500 mrtvých.[17][18] Při útoku gruzínská armáda použila raketomety BM-21 Grad a děla velké ráže, kterými ostřelovala centrum města. Během útoku ale došlo i k napadení základny ruských mírových sil, což si vyžádalo i mrtvé a raněné. Rusko na to odpovědělo několika nálety na gruzínské vojenské cíle, přičemž podle gruzínských zdrojů byly zasaženy i sousední civilní objekty.[19] Odpoledne 8. srpna Rusko poslalo své dělostřelecké a tankové pozemní síly Rokským tunelem přes hlavní kavkazský hřeben do Cchinvali. Podle ruského prezidenta Dmitrije Medveděva mělo Rusko v úmyslu chránit obyvatele Jižní Osetie (přes 90 %), kteří mají ruské občanství[20] a kteří již o ruskou pomoc požádali." Tečka!
  Jen dodám, že USAmani maj toto dokonce jako ústavní povinnost, bránit své občany v zahraničí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. oprava: žádný ... stačí ...

   Vymazat
 4. Zkratka a dobre, Rusko napadlo dalsiho ze svych sousedu, ukradlo mu kus uzemi a komousi se predhaneji ve vymysleni blbych vymluv, kterym by ten zlocin ospravedlnili.
  Vzdyt i Hitlera si pozvali obcane Sudet aby je "osvobodil" a sovetske vrahy pozval v roce 68 zase soudruh Bilak s "delniky a rolniky".
  Quislingove a vlastizradci se jak koukam najdou vsude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi skutečně zmrd,vlastizrádce,ožrala a vygumována udavačská palice jako Venca Havel....a mladej Diensblír!!!!

   Vymazat
  2. 17:36 Třicetikilometráku, nechodíš také na Sputnik. Tam máš ale jinou přezdívku.

   Vymazat
  3. To jsou jen žvásty Veškny Lahváče, protože ani Wikipedie, ani francouzský prezident nemaj s komunistama nic společnýho (viz odkaz výše - tam hovoří jasný fakta, kdo zahájil palbu a kdy přesně).

   Jo Lahváč Veškrna vymyslel "kdo je agresor"! A víš jak tu uslintaný Veškrnovo lejno? Si to sajrajte poslechni, ty cancy debilní svýho umektaný chrchlavýho gurua co tu jen papouškuješ! Cituju:
   Václav MORAVEC, moderátor
   --------------------
   Když jste se před týdnem pustil do historické paralely mezi srpnem roku 1968 a invazí vojsk z
   Varšavské smlouvy do Československa vedené Sovětským svazem a přirovnání konfliktu mezi
   Ruskem a Gruzií, měl jste na mysli i jistou pochybnost, že gruzínský prezident Michail Saakašvili se mohl dopustit chyb a že ta paralela nemusí být zcela na místě?

   Veškrňák:

   "Každá paralela trošku kulhá. Každý případ je jiný, má svoje zvláštnosti, ale má i podobnosti s případy jinými. V každém případě se tady zvláštním způsobem sráží dva naprosto základní principy, jeden je respekt k mezinárodně uznaným hranicím a pojmenování agresora a druhý je podpora sebeurčení
   národu. A jednou se to mezinárodní veřejné mínění přikloní spíš k tomu, že je více argumentů pro
   respekt k jednomu principu i za cenu popření toho druhého, někdy naopak ... V každém případě ale bychom měli se držet aspoň jednoho, že když někdo, když nějaký medvěd přepadne trpaslíka, aby se to aspoň vědělo a řeklo, aby se z toho eventuálně vyvodily nějaké souvislosti. Že trpaslík provedl různé chybné kroky, může být pravda, má to být předmětem studia historického, politologického, musí se to vědět, ale vždycky je třeba říct, kdo je ten hlavní agresor a kdo je ta oběť přece ... Já tam nebyl, nemám tak dokonalý přehled, ale shodujou se ti pozorovatelé v tom, že se trošku
   nechal prezident Saakašvili vyprovokovat těmi bojůvkami. Mimo jiné, k těm analogiím, tam je dost
   silná, myslím, že to už někdo říkal, dost silná analogie i s Mnichovem, že ten argument, že se musí pomoci tomu našemu etniku, které je pronásledované v jiném státě, a ty bojůvky považujeme za legitimní výraz, jejich touhy po jakémsi důstojnějším životě, protože je někdo trápí, mučí, i tyto analogie tam, i tyto analogie tam jsou, že ...
   Václav MORAVEC, moderátor
   --------------------
   Podle vás by tedy v pondělí měla Evropská unie jasně pojmenovat hlavního viníka konfliktu na
   Kavkaze, tedy Rusko.

   Veškrňák:
   --------------------
   "Domnívám se, ono to úplně jasně nepojmenuje, samozřejmě bude to v tom, v tý umělý diplomatický řeči, ale mělo by to být zřetelně i z toho patrné. Opravdu medvěd šlápnul na trpaslíka, který ho dávno rozčiluje, a jestli někdo připravoval jakýsi scénář dopředu, tak to spíš byl podle různých indicií ten medvěd, že."

   Takže nula fakta, jen samý žvásty typu "medvěd a trpaslík", "analogie" "chybné kroky" či "různé indicie" ... a tyhle žvásty lejnolahvárníku považuješ za směrodatný místo toho, co si přejou lidi tam! Ti co tam žijou, ty hovado debilní a kterých se nikdo nezeptal, jestli chtěj bejt součástí jakýsi Gruzie! Hovado debilní ... jen papouškuješ jeho sračky! Osetie nebyla součást Gruzie nikdy! Osetie je Osetie! A Osetinci maj právo žít v nerozdělené zemi a nikdo nemá právo je bombardovat, sajrajte zkurvenej! Gruzíncům nic neprovedli! V Českým království byli Němci jen hosty! Pan Hitler mohl České země připojit k říši, ale jako celek!! Dělit historické území neměl právo! Němci jeho špatný či odsrali odsunem! To hovade zajbanej nepsrovnávej!
   Krom toho zřejmě nejen dole, ale i nahoře obřezanej z chazarský kurvy syne, ruští vojáci kteří tam od roku 1992 jsou na pozvání právě gruzínské vlády si nemusej nechat líbit, aby jim nějakej grázl střílel na hlavu! Hoavade dementí! Ty by sis to ty zkurvenej pračůráku asi nechal lí bit, viď? A tvý pasáci zkurvený americký co? To by bylo asi tóčo, kdyby pan Castro začal bombardovat Guantanámo! Co? A to tam jsou SSmani proti vůli Kuby!

   Vymazat
  4. vsuvka: jeho špatný rozhodnutí ...

   Vymazat
  5. (17:36)
   Dne 22. srpna 2008 uvedl americký velvyslanec v Rusku John Beyrle v rozhovoru pro deník Kommersant, že Spojené státy americké považují ruskou reakci na vpád gruzínské armády do Cchinvali za přiměřenou. „Vidíme, že odpověď ruských vojsk byla naprosto opodstatněná útokem na ruské mírové síly v Jižní Osetii,“ prohlásil. Rusko ale podle něj zašlo příliš daleko, když jeho jednotky vstoupily na území Gruzie.

   Vymazat
  6. Bodejť by ne! Co by udělala US soldateksa, kdyby někdo zahájil palbu na jejich základnu a 15 USámanskejch hrdlořezů by to zabilo!! Co? To by byl panečku rachot! A hovno by se ptali co k tomu ten či vonen vohnout zachrchlá!

   Vymazat
  7. oprava: soldateska

   Vymazat
 5. "...se u části místního obyvatelstva stále zřetelněji projevují proruské nálady..."

  http://www.eurasia24.cz/zpravy/90-v-gruzii-rostou-proruske-nalady-desive-rika-spolupracovnik-saakasviliho
  Na tento kratičký - asi rok starý - článek odkazuji mj. proto, že koresponduje s mou letmou zkušeností -
  Byl jsem na podzim 1996 krátce pracovně v Jižní Osetii. Na obou stranách, tedy jak v Cchinvali tak v gruzínské metropoli Tiflis (Tbilisi) jsem se setkal s několika lidmi, kteří řekli, každý svými slovy: bylo to zlé, ale teď už zaplaťpámbu stojí mezi námi Rusové (ruské tanky). Většina běžných lidí o války a válečnou propagandu nijak zvlášť nestojí. - Později přišel magor Saakašvili. Naštěstí to ale zvoral, takže teď "pomáhá" na Ukrajině.

  Citovaný Sergi Kapanadze se tedy diví zbytečně ("...polovina nepovažuje Rusko za agresora. To je to nejděsivější"). Takový člověk silně připomíná naše Kocáby a Bursíky, kteří jsou zhrozeni, že tu všichni nejsou proti Miloši Zemanovi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu. Aby se udrželi u svých koryt, musí zrazovat národ. Stále více ho drolit a rozprodávat, aby se zavděčili svým pánům.
   U těch dvou zmíněných to bude asi jen Kchárl. Kchárl zase u židozednářské lóže. A Soros podporuje všechny, aby si vyspekuloval na burze zase nějaký ten milion.

   Vymazat
 6. Ten článek je lež,protože agresor nemůže být zároveň přítel.Gruzie sere na celého putlera a putlerčíci s Euroasii 24 se snaží ale marně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V kazdem narode se najdou vlastizradci kteri kolaboruji s okupantem.
   Norsko melo Quislinga, my Cesi zase fasisty kteri kolaborovali s Hitlerem, komunisty kteri kolaborovali s Breznevem a dneska tyhle soudruhy na NR, kteri vylizuji konecnik Putlerovi. Nedivim se, ze se podobna svine nasla i v Ruskem napadene Gruzii.

   Vymazat
  2. Gruzie, ty zmrdáku zasranej a omylem dějin z nějaký židácký kundy vylezlej na svět, existuje jako stát jen dík Rusku! Jinak by po ní byla veta! Stejně jako po Arménii! Čekal by je osud turecký části Arménie nebo iránský části Ázebájdžánu! Tam žádný autonómie nemaj, natož svůj stát! Že jim Rus spasil prdel nneí ty zasranej zkurvenej pračůráckej demente důvod, aby tihle xindlové bránili nezávislosti Abcházců a Osetů! jasný zasrane pojebanej vobřezaným buzerantem!

   Vymazat
  3. Z havloidniho hovna jsi povstal a jako havloidní hovno bez mozku chcipneš ty chujmerovskej syfilitiku!!!!

   Vymazat
  4. Třicetikilometráku, odpovídáš si sám sobě?

   Vymazat
  5. Už jsem to tu jednou ty zkurvená nečtivá pologramotná siofašizoidní filcko od smrduté lejnolíhně wallstreetských kaganů odadlá jarmulat filcko psal! Resp.. jsem citoval L. N. Boutamyho z roku 1906! Tedy z před 110 lety!! K situaci na Kavkaze napsal tehdy toto:

   "Anglie vede výlučně věrolomné vojny proti slabým a bezochranným; při tom je vede s neslýchanou krutostí a s porušením všech konvencí. Proto přece však hlas Anglie bývá ve většině případů autoritativním rozhodčím v otázkách humanity.
   Anglie vnáší vojnu a zmatky do všech zemí, s nimiž má styk; ale angličtí rádcové bývají vysoce ceněni na cizích dvorech a monarchové jich vlivem svržení odcházejí, aby zakončili svůj neslavný zbytek života v téže Anglii, které oni sloužili a která je zahubila. Dějiny nám ukazují, že kazily stát, jenž vstoupil v Svaz s Anglií, nevyhnutelně tím nastoupil dráhu k své záhubě; ale vzdor zdravému instinktu národů, jejich diplomati a vůdci periodického tisku nepřestávají snažiti se po záhubném spojenectví s těmito moderními Kartaginci.
   Na Kavkaze, kde ani Tataři, ani Lezginci, ani Čečenci, ani Osetinci, ba ani v poslední turecké vojně zradivší cara Abchazci, nemyslí na to, zbudovati nový, samotný stát a jenom prosí, aby jim velel Rus, poněvadž Rus si je podmanil a ne Armén, ani Gruzín; na Kavkaze Rusové s pohanou jsou vyháněni, a vládní přízeň kolísá mezi Armény a Gruzinci, snícími o Velké Arménii, o samostatném Gruzínsku a přednost si získávají konečně Arménové, nepřátelštější Rusku a silněji organizovaní — podporovaní však Anglií. Ruská vláda jako by si sama přála vytvořiti pod protektorátem Anglie arménský stát na Kavkaze."

   Když si dosadíme za |Anglii USA, musíme konstatovat, že se toho za těch 110 let moc nezměnilo! Pořád stejný kurvárny a pořád stejný lejnolahvárníci tvýho ražení, xindle mizernej! O tom druhý odstavec:

   Vymazat
  6. "Otázka zrady ve vnitřní politice ruské se projevuje: podporování organizace židovské politické armády, jejíž údělem je vládnouti v Rusku pod protektorátem Anglie; pronásledování censurou konservativních antisemitských orgánů tiskových, v téže době, kdy židovsky tisk je naprosto nevázaný. Nečinnost vlády vůči židovským demonstracím, politickým vraždám a otevřeným vzpourám a při tom drsné udušování každého pokusu loajálně smýšlejícího obyvatelstva zkrotiti i tyto samozvané reformátory organizace ruského národního života. Připuštění Židů, beze vší potřeby, do státní dumy, odmítnutí rozumného požadavku voleb dle povolání atd."

   Přesně jako by to psal včera a ne v létě 1906!! Jste kurvy mizerný dobře popsaný! Teď aby vás už konečně někdo kvalitně ze světa vyhladil!! Abyste přestali se srát do Slovanů a napadat Eurazii! Xindlové z podlidí vzešlý ...

   Vymazat
  7. 19:25 ,, Z havloidniho hovna jsi povstal a jako havloidní hovno bez mozku chcipneš ty chujmerovskej syfilitiku!!!!,,To je argument.Teda cukrouši,ty máš problem.Hlavně tak neříkej své manželce,potažmo svému mrdákovi.Syflazmrde nějaký argument,čili odkaz nemáš? Rusosyfilitik je horší než pocivej český patriot,vole!

   Vymazat
  8. Ty jsi patriot z kokota Jandy a jeho eurohovnot!!!!?Ty kuřbuřte čokovopice z Fuckingtownu zavři tu ussackou posranou hubu!!!! Pro méněcenný hovado z 20:35

   Vymazat
  9. Pánové, chovejte se slušně, mohli by to číst děti!V.J.Horák

   Vymazat
 7. (18:53)
  V září 2009 byly oznámeny výsledky nezávislé vyšetřovací komise EU, podle které válku vyvolala Gruzie, ovšem Rusko přispělo k eskalaci konfliktu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byl již právě náběh k událostem na Ukrajině, kde se měly nechat Rusky mluvící lidé nechat dobrovolně povraždit.
   A zrovna od EU.

   Vymazat
  2. Z toho se musel Veškrňk zesrat!! Není někde jeho reakce na to oznámení? Abych se zasmál:)))

   Vymazat
  3. No jo, tady to stojí v havlofilních Bakalovinách černý na býlym - tak co tady ten zkurvenej sajrajt Pepků furt cancá, hovad jeden nesmsyslnej! - https://www.respekt.cz/externi-hlasy/gruzie-pet-let-pote

   Vymazat
 8. Dne 22. srpna 2008 uvedl americký velvyslanec v Rusku John Beyrle v rozhovoru pro deník Kommersant, že Spojené státy americké považují ruskou reakci na vpád gruzínské armády do Cchinvali za přiměřenou. „Vidíme, že odpověď ruských vojsk byla naprosto opodstatněná útokem na ruské mírové síly v Jižní Osetii,“ prohlásil. Rusko ale podle něj zašlo příliš daleko, když jeho jednotky vstoupily na území Gruzie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle toho zkurvenýho vopejzalýho xindla z 18:53 vzešlýho z lejen chrchlavýho zmrda Veškrny to bude ovšem asi Quzilink! Páč ten chrchlavej chcípající všivák žvanil, že prý "musíme, i když tchrpaslík dělá chyby, označit vždy za aghrrresorrra toho medvěda, pchřřřece ..."!

   Vymazat
  2. pro 19:42
   vyměň desku, není Ti rozumnět

   Vymazat
  3. Táhni k Šapitovi ty havloidní žumpo....20:03

   Vymazat
  4. Jo, ruske jednotky "vstoupily na uzemi Gruzie". Ta spoust vcetne vypalenych vesnic a mrtvych lidi ktera po nich vzycky zustane je zavinena neprizni pocasi, zejo?
   Pockej az ti nekdo takhle pomoci tanku a delostrelectva "vstoupi" do baraku, ty chytrej.....

   Vymazat
  5. 21:33 - to víš, nehrajou si ... stejně jako Izraelci! Když jim střelíš pár rachejtlí na jejich vojáky, musíš počítat s tím že chcípneš v ohni války! Ti po tobě si to už neštrejchnou. A vovovovotom tototot je!:)

   Vymazat
  6. Teda aspoň co se týká těhle prašivejch JůeSeJ vydržovanejch a vyzbrojenejch Gruzínců! Hamas to jsou jiný paka - ti nikdy útočit nepřestanou, páč jim je víra nad život ...

   Vymazat
 9. Gruzinci za asistence USA zaútočilo a Rusko na ně poslalo Čečence, kteří mezi sebou komunikovali otevřeně čečensky a to schválně. To mělo za, že pánové gruzinci a jejich cvičitelé z USA se doslova posrali. Jejich překotný útěk pryč je ještě dnes slavný. Chrabří američané utíkali jako zbabělci.

  OdpovědětVymazat
 10. Havlistický Respekt píše:

  Přesně před pěti lety byly zraky celého světa soustředěny na zahajovací ceremoniál letních olympijských her v čínském Pekingu, kterého se mezi jinými zúčastnil i tehdejší ruský premiér Vladimir Putin. Jeho nepřítomnosti v Moskvě chtěl využít gruzínský prezident Michail Saakašvili k tomu, aby nastolil kontrolu nad separatistickou Jižní Osetií podporovanou právě Ruskem. Avšak místo snadného vítězství čekala Saakašviliho největší prohra jeho politické kariéry. Na příkaz prezidenta Medveděva přispěchaly ruské jednotky Osetincům na pomoc a již po pěti dnech bojů byl Saakašvili nucen uznat ruský protektorát nejen nad Jižní Osetií, ale i nad druhým secesionistickým regionem – Abcházií.

  Tamta Sicharulidze, která se zabývá gruzínským regionalismem na Tbiliské státní univerzitě, trávila v době propuknutí války dovolenou s rodinou v horách severně od hlavního města. „Potom, co Rusové začali postupovat na území samotné Gruzie, jsem prožívala dny plné strachu. Cítila jsem se ztracená a neměla jsem vůbec představu, co bude dál,“ vzpomíná na srpnový konflikt Tamta. „Válka k nám naštěstí nedošla, zahlédli jsme jenom několik vojenských vrtulníků a slyšeli jsme bombardování Tbilisi,“ dodává.
  Saakašvili hrál v případě Jižní Osetie vabank, avšak přesto zjevně počítal s vehementnější podporou Západu, který mu sliboval členství v euroatlantických strukturách. V září 2009 však vyšetřovací komise EU označila Gruzii a tedy hlavně jejího prezidenta za viníka války. Celá Saakašviliho koncepce spolupráce se západními státy byla v troskách a o zlepšení vztahů s Ruskem tehdy nemohla být ani řeč.Politické neúspěchy spočítali voliči gruzínskému prezidentovi v říjnu minulého roku, kdy jeho Sjednocená národní strana prohrála parlamentní volby a novým premiérem se stal Saakašviliho věčný rival a nejbohatší Gruzín Bidzina Ivanišvili. Mezi oběma muži – prezidentem Saakašvilim a premiérem Ivanišvilim – začala studená válka. „Nevím, proč Ivanišvili tak moc nenávidí Saakašviliho. Saakašvili není rozhodně svatoušek, jenže nenávist zatemnila Ivanišvilimu rozum a on vydává jedno nepromyšlené rozhodnutí za druhým,“ píše o situaci v Gruzii na svém blogu ruský novinář Grigorij Loliš. Ruský bloger především kritizuje Ivanišviliho zahraniční politiku. Za Saakašviliho podle něj měla Gruzie velmi špatné vztahy s Ruskem, ale výborné vztahy se Západem. Kvůli Ivanišviliho nekoncepčnímu jednání má však dnes země stále stejně rozpačité vztahy s Ruskem, ale začínají se také zhoršovat vztahy s Evropou a Američany.

  Nicméně je nutné podotknout, že vztahy mezi běžnými Gruzíny a Rusy nikdy nepřátelské nebyly, alespoň to vám dnes tvrdí skoro každý Gruzín, kterého se na Rusko zeptáte. Po válce v roce 2008 začali místní důsledně oddělovat osobní život a politiku. Za všechno špatné, co se přihodilo, podle nich mohou politici, jak gruzínští, tak ruští. O tom, že se vztahy mezi běžnými Gruzíny a Rusy již normalizovaly, svědčí například nový rusko-gruzínský film Ikona. „Nikdy jsem nepociťoval nějaké ochlazení vzájemných vztahů. Všechno, co proběhlo, bylo jen na úrovni politiky,“ myslí si o vztazích se severními sousedy skladatel hudby k zmíněnému filmu Enri Lolašvili. „Já se pohybuji především v okruhu svých přátel, spolupracovníků a umělců. V oblasti nesobeckých lidských vztahů, ve kterých nikdy nebylo žádné nepřátelství,“ dodává známý skladatel.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak proto von ten zmrd Veškrňáckej pak tak náhle natáh ráfy! Tohle s ním muselo seknout ...

   Vymazat
  2. Idiot co nyni zije nasazeny na Ukraine jako guverner zvany prezvykavec byl dosazen juesej na svuj post v Gruzii(musel utect )Investment Israhele cca 2 biliony $ to bylo staveni rozjezdove 2 drahy pro bombardery ktere meli startovat na Iran .Pamatujete hysterii za Tupolanka s radarem proti raketam ?Cele to svinstvo zvane politika je diktat Ameriky ve vsech smerech .Prameni to z Wolfovitzovy doktriny kterou nacmarali zidi pod jeho vedenim o jejich "vyjimecnosti (exeptionalismu) ktery je nyni oficielni doktrina pro veskkera jednani ,nejen diktat TTP a TTIP . Vse pisi corporace pouzivajice "vladu: tj Obamy a podobne loutky ktere jen tanci jak pan praska bicem. A co jsou corporace v USA ,Uzke vedeni mamutich podniku pridelujicich si pohadkove biliony tzv "compensation" Oni jsou tak vyjimecni a nadani ze jim se plati kompensace ne platy za jejich ztraceny cas ktery obetuji pro mizerne gojimy pri preruseni svych vecnych dovolenych na pohadkovych jachtach zamcich a velkoletadlech se zlatymi kohoutky na vodovodech. Ale vse ma svou limitaci on si Caligula myslel pri sukani sve sestry a vodenim sveho bileho kone do senatu (prohlasil ho za senatora ) ze Rim je na veky a podivejme se ,zbylo jen to colloseum kde bavili idioty vrazdenim .Podobnost ciste nahodna ?Viz sporty v USA nyni kde negri delaji gladiatory a zenske se v klecich mlati lokty temer k smrti.A bbuzeranti? Najdete si na youtube otazkou"Obama homosexual"Jmeno kuraka je Sinklair ,hezkou podivanou

   Vymazat
 11. Tak jeste jednou, komunisticti idioti: valcilo se na uzemi Ruska, nebo Gruzie? Bylo uzemi ukradeno Rusku, nebo Gruzii?
  Tak vidite, blbecci. Lez ma kratke nohy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zmlkni,ty veškrnův lejnosrku.

   Vymazat
  2. USA se taky vylodili v Normandii a válčili na území Říše. takže byli agresoři. Stejná logika:) Jinak debile platné je to co vyslovila komise EU, která to vyšetřovala a ne cancy z tý lepkavý hmoty co máš místo mozku, lejnosrku - dobrá přezdívka, to máš odkdy?:) Komise EU! Dělal na tom přes rok a resumé je jasný - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1382191-valku-s-ruskem-rozpoutala-gruzie-mini-experti-evropske-komise

   Vymazat
  3. Cituji:

   Brusel – Expertní komise Evropské unie dnes zveřejnila závěry zprávy o loňském pětidenním rusko-gruzínském konfliktu. Dokument označil za viníka rozpoutání války Gruzii. Její jednotky loni 7. srpna pronikly na území separatistického regionu Jižní Osetie, následně do konfliktu vstoupilo i Rusko, které vyslalo do regionu svou armádu. A právě proto přiznávají experti část viny i Moskvě. Komise navíc tvrdí, že riziko nové konfrontace mezi Gruzií a Ruskem je velké.

   Od bleskové války loni v srpnu, která skončila drtivou porážkou Gruzie a vyhlášením nezávislosti jejích dvou separatistických regionů Jižní Osetie a Abcházie, se obě země navzájem obviňují z jejího rozpoutání. Evropská unie v tom má ale ode dneška jasno. Experti Evropské komise vypracovali zprávu, která dává vinu za rozpoutání konfliktu hlavně Gruzii.

   Ta se přitom brání tím, že zásahem v Jižní Osetii pouze reagovala na pokus ruské armády o invazi na území Gruzie. Podle závěrů unijní zprávy ale nic nedokazuje, že by se v době, kdy gruzínské síly pronikly do Jižní Osetie, ruské jednotky chystaly vstoupit na toto území.

   Zpráva expertní komise:
   „Bombardování Cchinvali jednotkami gruzínské armády během noci ze 7. na 8. srpna 2008 znamenalo začátek ozbrojeného konfliktu velkých rozměru v Gruzii.“

   Tečka, lejnosrku! A teď si můžeš lahvárníku žvanit co chceš, oficiálně platí to co vyslovila komise EU.

   Vymazat
  4. Zdůvodnění rozsudku je jasné a nezvratné:

   "Podle závěrů unijní zprávy ale nic nedokazuje, že by se v době, kdy gruzínské síly pronikly do Jižní Osetie, ruské jednotky chystaly vstoupit na toto území."

   Komise to vyšetřovala déle než rok, zprávu vydala 30. září 2009. Měla k dispozici dostatek materiálů i satelitních fotografií a odposlechů rozhovorů velitelů obou stran, takže bohužel, Pepku ... tvůj lejnosrkáčskej guru Vekšrna krátce poté chcíp, pod tíhou pravdy, která na něj dolehla, ale tys tu zůstal strašit, Pepku, ale jeblo ti z toho a tak jen bloumáš a papouškuješ dokola jednu lži sračku:)

   Vymazat
  5. vlast tě (7:49) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 12. Ty jsi skutečně duševní mrzák a ožralej pedofil jako Veškrna,ty chujmerovskej potrate opičí kurvy!!!!Pro lejnolahvárenský méněcenný hovado 7:49

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby byl co chtěl, je mu to houno platný! Oficiální rozsudek je oficiální rozsudek a ten je jednoznačný! - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1382191-valku-s-ruskem-rozpoutala-gruzie-mini-experti-evropske-komise

   Vymazat
 13. Slováci prejavili prianie odísť zo spoločného štátu pretože Čechom vadilo, že na nich musia drieť - a nevypukla pri tom ani len zvada - pretože to bolo prianím našich mocných susedov ??? . či ....

  OdpovědětVymazat