Reklama

úterý 27. září 2016

V Damasku oznámili, že disponujú nahrávkou z ktorej vyplýva, že vojaci USA koordinovali svoj letecký útok s teroristami IS a riadili ich následný útok

27. 9. 2016 Hlavné správy

Damask má informáciu o rozhovoroch amerických vojenských príslušníkov s bojovníkmi IS pred ofenzívou teroristov u Dajr az-Zaur po leteckom útoku na sýrsku armádu, vyhlásila v pondelok predsedníčka Ľudovej rady SAR Chadíja Abbasová.


Lietadlá medzinárodnej koalície “proti Isil” zasadila 17. septembra štyri údery vojakom sýrskej regulárnej armády, ktorí sú v obkľúčení IS v okolí letiska Dajr az-Zaur. Zahynulo 62 vojenských príslušníkov a asi 100 ich bolo zranených. Ústredné velenie leteckých síl USA vyhlásilo, že USA uznávajú fakt leteckého útoku americkej koalície u Dajr az-Zaur a ospravedlnilo sa, pričom malo ísť o chybu v koordinátoch.

“Sýrska armáda odpočúvala rozhovory medzi Američanmi a ISIL pred útokom na Dajr az-Zaur … Americké sily poslali ISIL do útoku na pozície sýrskych vojsk po tom, čo uskutočnili tieto údery,” vyhlásila Abbasová v Teheráne.

Abbasová, ktorú cituje libanonská televízna stanica Al Mayadeen, povedala, že Damask má dôkazy zámerného útoku Američanov na pozície sýrskej armády v Dajr az-Zaur.

Detaily budú zverejnené neskôr, povedala poslankyňa.

4 komentáře :

 1. A co na to slavné OSN.Bude dál lízat prdel těm USA prolhanejm zkurvencům???

  OdpovědětSmazat
 2. Všude informace o zvěrstvech ss.OSN přihlíží.

  OdpovědětSmazat
 3. Nezlobte se,ale informace má stejnou hodnotu,jako
  ty americké důkazy,které nikdo nikdy neviděl.Mohu
  prohlásit cokoliv.Když to nepotvrdím důkazy,jedná
  se pouze o bezvýznamná slova.Je pravděpodobné,že
  je to pravda,ovšem v tomto případě také jen pouhé
  tvrzení.Slovo proti slovu.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský, máte pravdu. Navíc zvukové nahrávky jsou docela lehce padělatelné. Ale ... Rusové nabídli v OSN zajistit a propátrat zbytky vybuchlé munice, kterou byl humanitární konvoj v Aleppu napaden. Podle fotografií je zarážející malá míra destrukce nákladních automobilů konvoje a absence velkých kráterů po leteckých pumách. Podle uveřejněných materiálů (foto, video) šlo spíš o minometný přepad, a to zase ukazuje na bojovníky Daeš. Tož tak.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.