Reklama

.

.

úterý 13. září 2016

V Doněcku zadrženi teroristé-nezletilci, naverbovaní ukrajinskou tajnou službou (VIDEA)


Václav Dvořák
13. 9. 2016   zdroj

Ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké lidové republiky (MSB DLR) zveřejnilo videa s výpověďmi zadržených nezletilých osob podezřelých z podvratné činnosti na území Doněcké republiky. Skupina se skládala ze sedmi teenagerů. Ke spáchání trestného činu je nutil příslušník ukrajinských tajné služby Igor Ricko (přezdívkou Almaz/Diamant), ale na náboru nezletilých teroristů se podíleli i další agenti.„Doněcké MSB obrací pozornost mezinárodních lidskoprávních a občanských organizací na zapojování mladistvých do kriminálních a teroristických aktivit zvláštními službami Ukrajiny prostřednictvím vydírání a hrozby nezletilým. Tyto praktiky se nijak neliší od činnostmi teroristických organizací, jako je Islámský stát" – se uvádí ve zprávě.


V prvním videu je uváděno oficiální vyjádření doněckého ministerstva vnitra o tom, že v květnu 2015 spolupracovník tajné služby Igor Ricko sloužící v útvaru PP3629 ozbrojených sil Ukrajiny navrhl neplnoletému obyvateli městečka Jasenovate Bogdanu Kovalčukovi, aby vytvořil ze svých přátel a známých skupinu, která by za peníze vymáhala dluhy od jednoho podnikatele v Jasenovaté. Skupina měla vyhodit do povětří podnikatelův automobil a tím ho postrašit a přinutit ke splacení dluhu. Igor Risko předal Bogdanu Kovalčukovi součástku pro domácí výrobu výbušné nálože a instrukce, jak tyto použít. Výsledkem činnosti skupina naverbovaných nezletilých, ve které byli ještě Bilavin, Pazuško, Chmelenko, Koval byly exploze dvou automobilů, které patřily podnikatelům - občanům Doněcké lidové republiky. Skupina nezletilých teroristů byla za to odměněna částkou 5000 hřiven.

Poté podvedené děti byly Rickem vydírány pod hrozbou fyzické likvidace jich osobně i jejich rodin. Tím přinutil Kovalčuka a jeho skupinu k útokům na vojenské objekty DLR. Bogdan Kovalčuk a Arsenij Bilavin k tomu později získali ještě nezletilé Solodělnika a Mironova. MSB DLR oznámilo, že od května 2016 do června 2016 skupina nezletilých v sestavě Kovalčuk, Bělavin, Pazuška, Chmelenko, Solodovnik, Mironov a Koval způsobila výbuchy automobilů občanů DLR, vojenských spojařských automobilů, na železnici, poškození lehkého obrněného transportéru, služebního automobilu městské správy ministerstva vnitra DLR v Jasenovaté a dalších občanských a vojenských objektů.

V současné době se vedou další úkony vyšetřování, jejichž cílem je zjištění všech účastníků této kriminální a teroristické činnosti a stupeň provinění každého ze zadržených. Ministerstvo vnitra DLR obrací pozornost lidskoprávních a společenských organizací k činnosti ukrajinských tajných služeb, které cestou podvodů a vydírání nutí nezletilé děti k terorismu, jak to obdobně činí i Islámský stát. Rozdíl je jen v tom, že organizátorem terorismu je v tomto případě Ukrajina!


Video zadržení nezletilých výrostků, zajištění skrýše součástek pro výroby výbušných zařízení, záběry z domovní prohlídky a výslechu rodičů jednoho ze zadržených, policejní pyrotechnik ukazuje přítomným, jak je sestavena nálož a rozmístěny detonátory.


Dále následuje video ze záznamem výpovědi nezletiletého Bogdana Sergějeviče Kovalčuka (1998, Lvov)

Kovalčuk vypráví, jak byl poprvé kontaktován agentem Rickem, který mu navrhl, aby za 5000 hřiven vyhodil od povětří auta dvou obchodníků z Jasenovaté, že mu prý dluží peníze. Ricko mu předal součástky výbušného zařízení a vysvětlil mu, jak se mají použít. "Jel jsem do Jasenovaté za svými přáteli, kteří mi nejprve nevěřili, ale když jim vše vysvětlil, souhlasili." Ve skupině byli Arsenij Bělavin, Vladislav Pazuška a Děnis Milenko. "Když jsme vyhodili do vzduchu jedno auto, řekl mu Almaz, abych přivezl důkazy. Vyfotografovali jsme to a já to přivezl ukázat Almazovi. Řekl, že jsme to udělali dobře a zaplatil mi 5000 hřiven." O ty peníze jsem se podělil se svými přáteli. "Pak mi dal další nálož a přikázal to samé udělat na dalším automobilu v Jasenovaté. Vyhodili jsme do vzduchu další auto. Opět jsme zajistili důkazy, přivezl jsem mu je a on zaplatil. Peníze jsme si opět všichni rozdělili. Když jsme znovu přijel na Ukrajinu a ukázala mu fotografie, řekl mi „jsi chlapík, jsi připraven“ a navrhl mi jinou práci." Vyhodit do vzduchu spojovací techniku a další objekty. "Já jsem se lekl, nechtěl jsem to dělat, bylo to příšerné. On mi řekl, že jestli to neuděláš, „popovídám“ si s tebou i s tvojí rodinou." Dále následuje omluva Kovalčuka s prosbou, zda by mu lidé, kterým způsobil škodu, mohli odpustit.

Následují videa s výpověďmi -

Vladislava Alexandroviče Pazuška (ročník 2001):

Maksima Vsiljeviče Solodovnika (ročník 1999):

Denise Andrejeviče Chmelenka (ročník 1999):

Jaroslava Valerijeviče Mironova (ročník 2001):

Poznámka redakce Nové republiky:  
Jsme opravdu zvědavi, jak na tyto skutečnosti budou reagovat české lidskoprávní a občanské spolky a organizace a jak se Česká televize a Český rozhlas s těmito fakty vyrovnají.
Aktualizace 13.9.2016 - 19:43:
Ruské televizní stanice v dnešních večerních zprávách pustily další výpovědi zadržených školáků, z kterých vyplývá, že děti přejížděly hranice mezi DLR a Ukrajinou. Na Ukrajinské straně je ukrajinští důstojníci vyučovali na vojenském polygonu střelbu za samopalu a zacházení s výbušninami.

36 komentářů :

 1. A co ti "teroristi" co chtěli zaútočit na Krym? Velké ruské haló a nějak to vyšumělo do ztracena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou přece vyšetřováni. To se má podle tebe o každém ukrajinském opičákovi neustále psát?

   Vymazat
  2. Jak vidíš na příkladu tohoto článku tak zřejmě ano.

   Vymazat
  3. agent provokatér jako vždy první, aby nasměroval příspěvky k něčemu úplně jinému, co není obsahem článku

   Vymazat
  4. 10:11 ty pudes Prase!!!!!!

   Vymazat
  5. Prosím, nenadávat tomu provokujícímu stvoření. Buďme na úrovni.

   Vymazat
 2. Ukrajinští blbečkové najímají děti jak někde v Africe! A k téhle svoloči se hlásí EU včetně ČR?! Zaorálek by se měl zastřelit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou ty euroatlantické hodnoty.

   Vymazat
 3. Ukrajina potřebuje ruské zdroje, aby vůbec přežila. Na druhou stranu ale zase dostávají cílenou podporu od zemí NATO (mimochodem, je to stejné jako třeba v Sýrii). Podporu, kterou musí dle zadání směrovat proti rukojazyčnému obyvatelstvu Ukrajiny. Ukrajinu je třeba rozesrat na maděru, aby to bylo pro Rusko velmi drahé, až ji bude dávat do pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko Ukrajinu dávat dohromady nebude. To budou dělat pachatelé-loutkovodiči (USA a EU), a to z našich kapes!

   Vymazat
  2. obávám se, že Rusko bude Ukrajinu dávat dohromady, teď jenom čeká na totální kolaps celé ukrajinské společnosti, protože bude pomáhat jenom v tom případě, když si to bude přát většina lidí zdola, kteří mají sice delší vedení, ale už jim začíná docházet, kdo jim ve skutečnosti vládne a s jakým cílem

   Vymazat
  3. 12:36
   Dokud bude ropa stát pod 60 dolarů tak Rusko nebude schopno dát dohromady ani samo sebe.

   Vymazat
  4. Pro 12:58. Nejste informován o skutečnosti (asi se pokoušíte její obraz složit ze židy placenými medii, i když i tam se dá číst mezi řádky). To naopak Rusové tlačí cenu ropy dolu a mohou se strhat v těžebních rekordech. Nedávno se domluvili se Saudy a zvýšili cenu o pět dolarů, asi jim Saudové museli v něčem vyjít vstříc. Je to cílené na zničení podvodu s břidlicovou ropou (celé to bylo postaveno na tom prodávat kradenou ropu od IS do Evropy a vydávat ji za břidlicový plyn). Krást ropu Rusové v Sýrii USA zabránili a tlak na snížení ceny ropy utočí na dolarový podvod (zneužití světové měny) a na krach dodávky břidlicové ropy do Evropy. USA jde ke dnu ne proto, že USA je horší nebo lepší, o to nejde. Jde o to, že řízení společnosti v USA převzali zločinci a hlupáci a to je problém pro celý svět.

   Vymazat
 4. Bože, veď niektorí majú iba 15. Chudáci chlapci, chudáci ich obete. Úbohí ľudia zavlečení do vojny.
  Ešte pre 12:58 : Rusko sa bude schopné dať dohromady vždy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 1317
   Rusko se sice určitě dá nějak dohromady, ale za jakou cenu ! Myslíte , že to bude už po mnohokráté dnešní generaci bavit ? Čekat na zlepšení životní úrovně a stejně se jí třeba ani nedočkat ?
   Kdyby Rusko nebylo militantní a nepřepadlo některé okolní státy a mělo trochu svobodnější řízení společnosti a hospodářství, tak už dávno jsou na tom jejich obyvatelé podstatně líp. Je to bohatá země, ale neumí hospodařit ani se svým bohatstvím a ani se svými vlastními lidmi.
   Imperiální politika z minukého století je žene dál od lepší budoucnosti.
   Až na to tam lidi konečně přijdou, přijde "barevná" revoluce - které se Putin tak strašně bojí, a smete ho. A nebo jeho pohrobky.

   Vymazat
  2. Rusko nepřepadává jiné státy. V Osetii odrazili surový útok gruzínské armády proti civilnímu obyvatelstvu, na východě Ukrajiny poskytují pomoc svým lidem proti ukrajinským nacistům, kteří se protiprávně a násilně ujali moci v Kyjevě a chtějí genocidu rusky mluvícího obyvatelstva Ukrajiny, v Sýrii bojují proti mazinárodnímu islámskému terorizmu na požádání legálně zvoleného vedení země adt.atd. Nechápu, proč píšete hlouposti a myslíte je (snad) i vážně. Na pobaltské státy Rusko kašle, jen prosazuje zásadu, platnou v celém demokratickém světě, že žádná národnostní menšina nesmí být diskriminována (a to domorodí Rusové v pobaltských státech obecně jsou!). Ruská civilizace byla, je a bude vždy jiná, než nám vnucovaná anglosaská. S tím se smiřte. Většina Rusů podporuje silný stát, Putina a nastoupený směr samostatnosti a nezávislosti a spravedlnosti. Jejich zkušenosti z počátku 90tých let jim pomohly vystřízlivět ze snů a "západním způsobu života". Prosím vás, neobtěžujte místní diskutující hloupostmi, které jste napsal v 16:49.

   Vymazat
 5. Pro 16.49 : Koho Rusko přepadlo ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1803
   A v Gruzínské válce snad Rusko bojovalo na svém území ?? A na východní Ukrajině co Rusové dělají ? A anexi Krymu pod rouškou noci a za vydatné pomoci ruských vojáků si už nepamatujete ?

   Vymazat
  2. Vylej si kybel studenej vody na gebulu nech sa preberes brate..

   Vymazat
  3. Onanyme 18:18 nejsi ty Karas z ČT?

   Vymazat
  4. 18:18 Navodil jste mi otázku, kdy vlastně USA naposledy bojovaly na svém území? Jinak vaše dotazy jsou stále na jedno brdo, i když vám byly nesčetněkrát odpovězeny. I když tak barvitý obraz, jak "Rusko pod rouškou noci" provedlo anexi Krymu" to tu ještě nebylo. Vy tu hloupost opravdu ještě dokážete gradovat. Fantazie vám nechybí, zato rozum vám chybí dokonale.

   Vymazat
  5. 1917
   USA v moderních dějinách nebojovalo nikdy na svém území, no a co jako ?
   Jak to souvisí s imperiálními choutkami Ruska, které si jenom za posledních 15 let přisvojilo a připojilo k dśobě cizí území jiných suverenních států ?

   Vymazat
  6. 22:38 Přiznávám se, že pořád ještě nevím, jestli jste opravdu tak neuvěřitelně hloupý, nebo hloupost jen mistrně předstíráte. Vždyť vám tady už mnohokrát bylo na faktech dokázáno, jak to ve skutečnosti bylo s Gruzií, Krymem a Ukrajinou. Přesto vždy znovu a znovu opakujete stejné lži, jako byste vůbec nevnímal. Nechci vás podezřívat, že to děláte za peníze. Prozraďte mi prosím, čím to je?

   Vymazat
  7. 18:03 - na jakým "svým" území ty kreténe, to snad není možný?!?? Jistě že je gruzínský rakety zasáhly na jejich území!! Maj tam základny na základě žádosti gruzínský vlády ty hovado!! Si jako myslíš že někdo může beztrestně napadat modrý přílby na Golanech? Tak proč by měl smět v Osetii?!? Kreténe debilní! - https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_v_Ji%C5%BEn%C3%AD_Osetii_(2008)

   Vymazat
  8. 23:21 - hovbado zasraný, Havaj byla připojená násilím, stejně jako Portoriko a dodnes okupovaný Guantanámo!! Na rozdíl od ty čuráckej demente tebou furt vomílaný přítomnosti ruských vojsk v Osetii, který tam jsou na žádost vlády Gruzie! Guantanámo je okupovaný proti vůli kubánský vlády! EU vyšetřovací komise jasně určila, kdo rozpoutal agresi v Gruzii a přesto ty pračuráckej demente tu furt smolíš svou lžisračku s toho mokvajícího mozolu co ti vyrašil místo hlavy mezi ramínkama! - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1382191-valku-s-ruskem-rozpoutala-gruzie-mini-experti-evropske-komise

   Vymazat
 6. Na mapě jsem DLR nenašel a jestli skupina,která se skládá ze sedmi teenagerů dokáže takto bránit svoji vlast,tak o Ukrajinu strach nemám

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:14 Zase to pomatení mysli. Nazývat teroristy, kteří by bez vyhrožování nepáchali na civilních obyvatelích činy, které jsou jim samotným odporné (viz výpovědi), "obránci vlasti", to dokáže opravdu jen duševně narušený člověk.

   Vymazat
  2. 19:14 - To bude asi nějaký idiot jako Štětina - eurposlanec za Prahu 10. Nebo vyléčený(?) alkoholik Palata či milovnice džihádistů Petra Procházková. Tihle vymýšlejí podobně zhovadilá hesla proti zdravému rozumu a obecné lidské morálce.

   Vymazat
 7. 16:49+18:18+19:14 Pročpak nedáte všechny své dotazy a pochybnosti do jednoho příspěvku? To vám to tak trhaně myslí nebo jen chcete co nejvíc rozbít diskusi¨? Obojí je ubohé.

  OdpovědětVymazat
 8. Je bezpodmínečně nutné vystoupit z EU i NATO. Dokud tam budou ČR a další slovanské země, jsme ohroženi. To ohrožení spočívá v našem odslovanštění a v naší postupné přeměně na neslovanské Anglo-Sasy šmrncnuté Araby či Černochy. V rámci EU a NATO si naši slovanskou národní suverenitu neuchováme. A možné je i to, že budem společně s EU i NATO uvrženi na smetiště dějin....
  Jan Smola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když vystoupíme z NATO, tak se může stát, že nás nějakým chytrým způsobem převálcuje Německo, Rusko a nebo Maďarsko.
   V současném stavu se to nemůže stát - státy NATO se nenapadnou a jiné země z nás mají strach.
   POkud jste za ČR, tak Váš příspěvek je naopak proti existenci naší země.

   Vymazat
  2. 22:40 Podle vyjádření německé ambasády u nás působí přes 6 000 německých firem. Přes 80% průmyslu je v cizích rukou., Jak by nás mohl někdo více "převálcovat"? Co by tady ještě získal?
   Jestli je pravda, že "jiné země z nás mají strach" protože jsme v NATO, tak je to jen o důvod víc, proč vystoupit. Strach je obava z ohrožení, která vyvolává příslušnou obrannou reakci. Proto je bezpečnější, když se nás nikdo nebude bát. To je předpoklad míru a rovnoprávné spolupráce.

   Vymazat
  3. 2307
   Právě to, že bychom ztratili už úplně možnost bez EU a nebo NATO spolurozhodovat. To je to "převálcování". Nyní máme alespoň nějaké šance jako malé země se spolupodílet na rozhodování v těchto blocích.
   Mimochodem v NATO máme druhého nejvýznamnějšího velitele = nedá se zpochybnit, že tam máme svůj hlas.

   Vymazat
  4. To, že tam nastrčili jednoho z (v Česku) nejznámějšího překabátěného amerického vazala a karieristu, je stejná taktika a politika, jako když z Poláka v době socialismu udělali papeže. Jenže už je ohraná a profláknutá. Nic to neznamená. Pouze si o tomto vlastizrádci udělali úsudek ti, co si ho do té chvíle ještě alespoń trochu vážili...
   I bez NATO se dá žít. A možná ještě lépe. O tom svědčí mnohé státy, které tohle uskupení nepodporují...
   J.C.

   Vymazat
 9. Aspoň nás utvrzuje komu patří Krym . Ukrajincum určitě ne . Mar.

  OdpovědětVymazat
 10. "Jsme opravdu zvědavi, jak na tyto skutečnosti budou reagovat české lidskoprávní a občanské spolky a organizace a jak se Česká televize a Český rozhlas s těmito fakty vyrovnají."

  NO JAK..., NIJAK !!!
  Jak může zločinný systém poukazovat na zločinnost ve špatném světle...???
  Dopadne to tak, že to zatají, zamlží nebo zpochybní, popřípadě to nazvou propagandou a zároveň nastrčeným fakem tajných služeb DNR.
  Je lehké si na úvodní otázku odpovědět.
  J.C.

  OdpovědětVymazat