Reklama

.

.

úterý 13. září 2016

Válka? Lepší studená nežli horká. Rusko se připravuje: Světový konflikt vypukne prý až kolem roku 2030. Ukrajina je naše, vybouchne sama. Do Polska nechceme. Nový koncert velmocí? Putin počítačům nevěří

13. 9. 2016  ProtiProud

Pavel Felgenhauer, uznávaný ruský vojenský analytik, vysvětluje, v čem je momentální rozložení vztahů mezi Západem a Východem výhodné, a proč bychom měli raději chtít, aby při tom zůstalo

Rusko předpokládá, že v dohledné době dojde k válce. “Bude to konflikt o zdroje, které tou dobou stále vzácnější, jak se veřejně vyjádřili představitelé ruského generálního štábu už v únoru 2013,” tedy ještě před tím, než se naplno rozhořel celý ukrajinský problém - jak tvrdí ruský vojenský analytik Pavel Felgenhauer.

Felgenhauer, který v ruské (tehdy sovětské) armádě sám sloužil, je pověstný tím, že má "zdroje zevnitř"(míněno z vnitřku ruské armády). V následujícím rozhovoru objasňuje, proč Rusko jedná tak, jak jedná v otázce Krymu i dalších - a proč je studená válka výborná věc.
Jak bude Rusko reagovat na zvýšenou přítomnost vojsk NATO na východním území Aliance?

Samozřejmě i Rusko pořádá cvičení - jejich předmětem je příprava na celou škálu možných scénářů. Jednou jejich částí jsou masové přesuny jednotek, které mají za účel otestovat naši schopnost mobilizovat ozbrojené síly. V zásadě jde o přípravu na velkou válku.

Vnímáte válku jako realistickou možnost dalšího vývoje situace?
To by bylo předčasné tvrdit. Je však možné říci, že ruské vojenské kruhy mají za to, že velká válka přijde, a to zhruba někdy kolem roku 2030. Připravujeme se na ni už dlouho. Přípravy zahrnují obrovité programy modernizace zbraňových systémů i celé armády a dramatické zvýšení rozpočtu na obranu.

V této chvíli nicméně Rusko na skutečně velký konflikt připraveno není. Samozřejmě, nikdy není možné vyloučit náhodnou eskalaci napětí, která ve válku vyústí. Tomu bychom se měli snažit stůj co stůj vyhnout. Ale to, co se nyní děje, vlastně zatím není tak hrozné.


Takže narůstající tenze mezi Západem a Ruskem nevidíte jako velký problém?

Obě strany jsou si těchto tenzí vědomy a už učinily opatření, která současný stav institucionalizovala a upevnila. To je dobré znamení. Dodává to celé situaci stabilitu. Neměli bychom se bát studené války. Studená válka je dobrá. Proč? Protože jedinou její alternativou v současné chvíli je válka horká. To si musíme uvědomit.

Současně si musíme uvědomit, že momentální názorové rozdíly mezi Ruskem a Západem jsou nepřekonatelné. Ať už se o nich povede, či nepovede dialog. Přesto je Rusko připraveno ke kompromisu - po svém.

Co to znamená?


Patrně by šlo o cosi jako Jaltu II. Problém je v tom, že kdyby podobnou dohodu dnes podepsali vedoucí představitelé dotyčných mocností, nepředpokládám, že by mohla projít parlamenty zúčastněných států.

Když říkáte “Jalta II”, navozujete tím představu rozdělení Evropy. Co by v takovém případě Rusko požadovalo?
To by právě bylo předmětem vyjednávání. Tedy kromě Ukrajiny. Ukrajina je naše. Ruští představitelé se vždy vyjadřovali a vyjadřují o ruském a ukrajinském lidu jako o jednom národě, který je momentálně uměle rozdělen. Ale Moskva umí být pragmatická. Věc se má tak, že Rusko především potřebuje obrannou linii.

Už jsem zmínil, že existují očekávání konfliktu, který by měl vypuknout někdy mezi lety 2025 a 2030. Bude to válka o zdroje, které tou dobou budou už velmi vzácné. Tak se veřejně vyjádřili představitelé ruského generálního štábu již v únoru roku 2013, ještě před událostmi na Krymu. Ukrajina je pro stabilitu ruské obranné linie důležitá.

Euro-atlantická integrace Kyjeva je pro Moskvu nepřijatelná. Rusko věří, že momentálně jde jen o fámy - ale stejně tak věří, že do roku 2030 budou tanky, střely a letouny NATO v Charkově. Takže Ukrajina nemůže nebýt naše. Rusko nezajímá, co si o věci myslí část Ukrajinců. Je ovšem otevřeno diskusi jiných otázek. Například: Vilnius je náš, a Kišiněv klidně může být váš. Kavkaz je dalším příkladem. Rusko v zásadě zajímá linie bývalých hranic Sovětského svazu a rovněž zvláštní status pro země bývalého Varšavského paktu.

Jak by takový zvláštní status vypadal?

Moskva navrhuje, že umisťování vojenských jednotek v tomto regionu by vyžadovalo její souhlas. Idea je taková, že by Rusko mělo ve vojenských otázkách právo veta. Nevím samozřejmě, co budoucnost přinese - momentálně je neplodné o tom mluvit. Pokud se ale americkým prezidentem stane Donald Trump a Francii povede buď Marine Le Penová nebo Nicolas Sarkozy, svět se změní.

Možná, že pak uvidíme v jednotlivých státech vůdčí osobnosti, které takovou dohodu s Ruskem chtít budou. Momentálně jsme ovšem v situaci, kdy ideologické rozpory mezi prezidentem Putinem na jedné straně, a kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Hollandem na straně druhé jsou větší, než které byly mezi Josefem Stalinem a Winstonem Churchillem v Jaltě.

Jak Stalin, tak Churchill totiž chápali doktrínu imperialismu v tom smyslu, že rozuměli sférám vlivu. V současné době ovšem podobná dohoda mezi Západem a Ruskem - skutečně podepsaná a ratifikovaná - není možná. Ale to neznamená, že nutně budeme muset válčit. Mnohem lepší varianta je mít institucionalizované vztahy blízké uspořádání studené války.

Copak to může fungovat?

V roce 2014 Západ zpanikařil ohledně Krymu. Nevěděli, co se děje. V dnešní době je odpověď Západu mnohem lepší. Rusko nehodlá napadnout Polsko, Rumunsko, ani Pobaltí. Existují ale místa, kde to skřípe: jako Kaliningrad. V Pobaltí se může stát to, že se střetnou ruské a americké letectvo - a máme krizi. Dalším problémem je východ Ukrajiny.

Přímé střetnutí mezi Ruskem a Západem ale myslím zatím nehrozí. Hrozí ale další eskalace místních konfliktů. Stále ještě je léto, období příznivé pro válku. Rusko nicméně stále doufá, že do větší války nebude muset a Ukrajina jednoduše vybuchne zevnitř. Míněno politicky, sociálně a ekonomicky. Samozřejmě, to Moskva podporuje, to je koneckonců přirozené.

Prezident Putin vidí budoucnost Evropy jako koncert supervelmocí. V tomto smyslu preferuje koncepce 19. století. Všeobecně nespěchá se Západem do budoucnosti. Nepoužívá například počítače, nemá je rád, nevěří jim. Myšlenku koncertu supervelmocí se pokouší nyní uplatnit v Sýrii. Chce Washington přesvědčit, že to může fungovat.

Znamená to v praxi jediné - že Spojené státy a Rusko rozhodují a zbytek se podřídí. Západ si klidně může ponechat svůj typ demokracie. To není pro Rusko problém. Stejně se to podařilo Finsku během první studené války.

Ze Západu často slýcháme, že je Rusko nepředvídatelné. Jenže ono není. Má prostě vlastní tradice a z nich vycházející logiku. Rusko nevzrušuje, když Západ tvrdí, že myšlenka koncertu supervelmocí nemůže fungovat. Prostě ji aplikuje.

Zdroj.

62 komentářů :

 1. A pro změnu opět jeden článek o válce - no co jiného by zde člověk taky hledal.
  Je to pořád dokola - špatný hnusný zahnívající Západ a pevná hráz míru Rusko.
  Mějte se, militanti. Fuj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Přesný opak "naší!" veřejnoprávní České televize s námi placenými tlučhuby a partou prozápadních politruků.

   Vymazat
  2. 1:35 Budeš muset přijmout změnu, která se ti nebude líbit, příliš ses provinil.
   Stane-li se z tebe věrohodný mírotvůrce, dostaneš šanci.

   Vymazat
 2. Kandidatka na presidentku NEMA zapalil plic !
  Ona ma nador na plicich a na mozku. Ona umre !
  To rika 19 nejlepsich doktoru v Americe. Ja honolulu NEJSEM doktor a nevim co rikam, protoze nicemu nerozumim. Bere medicinu na Parkinson - toho neznam, asi nejaka alergie. (Tu znam. Posravam se po mleku. Ji se to uz take stalo.)

  Tim Kaine jeji nastupce je fanaticky Jezujita, ktery patri ideologicky do stejne skupiny jako Halik a nas
  katolicky papez. (Zvany BLB !)
  Kseftoval se zbranemi v jizni Americe. Je to Marxista !

  Joe Biden, ktery je vice presidentem - Demokrat by mohl zaskocit, ale ma aunerysm cemuz muze rozumet pouze ucenny pan doktor.
  Hlasi se k Zionistum i kdyz neni zid, ale rikal, ze to nevadi.
  Sanders, toho vsichni znate, ten by take mohl zaskocit.
  T.j. vsak utopisticky socialista a pamutuje si bitvu u Slavkova. Tak je stary....
  Ja HONOLULU jsem PYSNY na to , ze jsem KLEPNA.
  duvod je v tom, ze povazuji officialni media za vyvrheli lidstva.
  honolulu - klepna.  Volby budou asi oddaleny, protoze neni kandidat za Demokraty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Rakousku už se stalo. Viděli, že Hofer by opakované volby vyhrál, asi s velkým náskokem, tak je raději odložili, aby vymysleli nějakou pořádnou levárnu s tím, aby to vyhrála ta jejich zelená loutka.

   Vymazat
  2. Honolulu,
   Dost dlouho jsem čekal na tvůj koment co se týká Hillary. Tím jsi mi vlastně potvrdil, že se nejednalo o nemoc, kterou odůvodňují její zdravotní stav, zápal plic!

   Každý normální člověk má jisté představy, jak taková nemoc, myslím ten zápal plic probíhá, nemluvě o těch co ho prodělali. Z jejího chování a vystupování v posledních 10 až 15 dnech ukázalo normálně myslícím lidem na celém světě, že zápal plic vůbec nepřichází v úvahu a jedná se o jinou nemoc. Jakou, to nevím, ale její projevy, jako je záškuby hlavy, poulení očí a jiné "detaily" odborník pojmenuje konkretněji.

   Díky za info, které to vlastně potvrzuje.Je jasné, že "tupému stádu" stačí zápal plic.

   Vymazat
 3. Google je ve valce s Americany, ohledne YOUTUBE !
  Bude se zavadet cenzura, jakou mel Adolf, kdyz okupoval Cesko.
  Nase cenzura patri Buhum, Adolfova patrila volum. Ale obe jsou proti prvnimu clanku Constituce.

  Poruseni jakeho-koliv zakona se toleruje urcite skupine lidi. Patri k ni Soros, ktery USILUJE mistrne o rasovou valku v Americe a - vyhrava to.
  Kandidace bude 69 let v roce 2017. (Jestli bude ? ?) Sorosovi je asi 150 let a dedek je svezi a ciperny.
  honolulu - klepna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To Honolulu

   i v Česku se mi zdá, že již zasahují do internetu. Otázka je v jakém zájmu.

   Vymazat
  2. Dle mého názoru je článek naprosto přesný reálně hodnotí situaci. Předpokládám , že nikdo ze zdejších přispěvatelů o válku nestojí. Obě velmoci se navzájem provokují dosti na hraně - otázkou je jak se dále bude chovat Čína - ta je nepředvídatelná., čin Turecka(potažmo NATO)byl již za hranou.

   Vymazat
  3. Pro 11:20 - Můžete mi popsat aspoň jednu ruskou provokaci za poslední 2- 3 roky. Vy se snažíte nám a možná i sobě vsugerovat, že RF je stejný prevít jako SS, ale tak to přece není.

   Vymazat
  4. pro 13:36

   http://www.securitymagazin.cz/zpravy/ruska-letadla-provokuji-nad-pobaltim-1404045974.html
   a nebo: http://echo24.cz/a/i6mYn/rusko-provokuje-jaderne-bombardery-u-aljasky
   a nebo: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/70801/provokuje-rusko-v-utery-simulovaly-takticke-bombardery-utok-blizko-americkeho-torpedoborce.html

   Já už vím, že zase řeknete , že to bylo v mezinárodních vodách a prostoru. Ale přesto se to bere jako provokace. Kdyby to bylo za hranicí nějakého cizího státu, tak by to bylo napadení.

   Vymazat
  5. Vy to pořád nechápete,13:36 - co tam co má americký torpédoborec pohledávat? To je přece jasná provokace americká a Rusové dávali americké maríně najevo, co si o její přítomnosti v uzavřeném Baltickém moři myslí. Přítomnost amerických lodí v Černém a Baltickém moři je prostě agresivní drzost a Rus si to nenechá líbit.

   Vymazat
 4. 9/12/2016 - uz brzy president Ameriky Donald Trump, rekl cele Americe - cituji doslova : "Myslim si, ze budu mit VELMI, VELMI dobry vztah s presidentem Putinem a VELMI, VELMI dobry vztah s Ruskem. Jejich priorita je znicit ISIS, a to je nase priorita take" !
  Zodpovedny za presny slovni preklad je nick honolulu - pravdomluvny ! Takze zadna valka nebude, a t.j. dobre !

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Dvorak, omlouvam se za velkou mezeru. Byl jsem napaden electronicky a computrum nerozumim. Bud cenzura nebo UFOuni.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Honolulu, omlouvám se také, ale pro pokračování diskuse jsem musel váš příspěvek smazat, aby se napravila chyba, kterou způsobili oni "UFOni na střeše". Doufám, že se příliš nezlobíte.

   Vymazat
 6. Uz vim proc jsou zde UFOuni.
  WABC - TV Chanel 7 anchormman JOE TORRE rekl, ze Hillary zemrela, ze je mrtva.

  Muj cas je 23:30 (Jihozapadni Florida), volby jsou
  v riti !
  nick honolulu

  P.S. Muj radar mi rika, ze je to lez !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V neděli nakldádali do dodávky bezvládné tělo Hillary, ale už za pár desítek minut ji postavili usměvavou a v tmavých brýlích před TV kamery. Zajímalo by mě, jestli to byla dvojnice.

   Vymazat
  2. Ne, byla napíchaná drogami!

   Vymazat
  3. To jsem byl já : FANTOMAS ! ! !
   A žádnej
   UFOun

   Vymazat
 7. Jen aby ses komunisto Hovnolulu nepodelal......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neokon Clingonová Killary zdechla?

   Vymazat
  2. 7:32
   Copak ty zlitý havloidní bezmozku,zase tě vykopli ze záchytky?!!!!

   Vymazat
 8. Článek je pro ovce. Zase se zločincům daří mást lidem hlavy, že jde o názorové rozdíly. Ne je to souboj dobra proti zlu, neboť dobří lidé se dokáží domluvit a najít řešení. To zločinci to vždy ženou do krajnosti musí být po jejich a všichni skákat jak chtějí oni, ale to nefunguje, protože svět se musí řídit a spravovat tak, aby byl zachován život v následnosti generací. A není tu k plnění zvrhlých přání pomatených jedinců, když se tak stane, tak to nutně rychle končí katastrofou.

  Rusko zbrojí podle osvědčeného receptu: "Když chceš mír připravuj se na válku".

  Slabost Ruska je smrt civilizace, protože zločinci ho sežerou a pak rychle spadne vše, protože zločinci dokážou leccos, ale rozhodně nedokážou do hlavní a to spravovat lidskou společnost, pouze dokážou dělat ze všech otroky a to vede nutně do záhuby.

  Silné Rusko je zárukou stability, po Stalinovi jsme u nás ve východním bloku měli nevídaně dlouhé období míru a prosperity. Bohužel po Stalinovi se ujali vedení komunistické strany zločinci. Mimochodem Stalin chtěl zničit monopol komunistické strany a jednotlivé oblasti měli řídit národní sověty a také odhalil podvod marxismu (žido-zednářská práce jako každé náboženství a ideologie). Těmto zločincům se podařilo cíleně od smrti Stalina úplně otočit situaci až za Jelcina a od té doby se to sype. (Poznámka komunistická strana cíleně podporovala kulturu alkoholu a záměrně dusila tvořivost obyvatelstva). Nyní za Putina, kdy se Rusko stává zase silné a zdravé, dochází pomalu ve světě ke stabilizaci (Islámský stát je ničen, což nikoho před zásahem Ruska ani nenapadlo). Silné a zdravé Rusko je záruka našeho přežití.

  OdpovědětVymazat
 9. Plány imperialistů zhatí
  naši vepři boubelatí

  Vždycky jsem si myslel, že ty hlášky v Černých baronech jsou děsně vtipné, ale nikdo nikdy ty blbosti ve skutečnosti nemohl myslet vážně.

  No ale tyto ruské propagandistické stránky a fanatické, k západu nenávistné hýkání jejich oveček oveček mě bohužel přesvědčily o opaku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda o 11. září je pravdou o SSA krystalicky čistém zlu a ty mu sloužíš. Západním hodnotám vraždit ženy, děti a starce, ostřelovat nemocnice, porodnice, dětské školky, školy a sídliště, už i na Donbasu v Evropě. Civilisty vraždící organizace EU/NATO organizuje proskripce a křišťálové dny na západní Ukrajině, pogromy a vyhlazování rusky hovořícího obyvatelstva na východní Ukrajině.

   Vymazat
  2. 9:25

   Ty máš v palici krystalicky čisté hovno které vykrystalizovalo z ruské propagandy.
   Pokud se ti nelíbí západní hodnoty tak jak jako islamistům tak odsud táhněte do prdele.

   Vymazat
  3. Plány imperialistů zhatí naši vepří boubelatí. To ale přece není žádná blbost! Jinými slovy to přece znamená zajistit potravinouvou soběstačnost své zemi, ale i své rodině. Podívejte se třeba na Rusko, to už na výviozu obilí vydělává více než za zbraně (a za Brežněva kupovalo obilí za zlato) - nechtěný výsledek západních sankcí. Nakonec to došlo i Frau Merkel, která v srpnu vyzvala Němce, aby si dělali zásoby. jenom jednoduchý prvok vašeho ražení věci zjednodušuje k obrazu svému.

   Vymazat
  4. 9:46

   Sám jsi prvok. Země velikosti ČR NEmůže být nikdy na rozdíl od Ruska či USA potravinově soběstačná. Stačí jedna pořádná neúroda a budeš žrát hlínu. Ještě že naši zemi neřídí troubové jako jsi ty, jinak bychom tu hlínu už žrali.

   Vymazat
  5. 9:46

   A ještě aby jsi ty troubo měl nějaký ahnung o struktuře ruského exportu, tak 80% tvoří suroviny (ropa, plyn, kovy, drahokamy). A to tvoje obilí pouhých 1.7%.
   A celkově objem ruského exportu od roku 2014 díky pádu cen surovin spadl na polovinu.

   Vymazat
  6. 9:31
   Ty syfilitickej věcně zlitej kreténe,ty v palici nemáš ani to krystalicky čistý hovnoty lejnolahvárenský žumpy!!!!

   Vymazat
  7. Dosud neodsunutý vyznavači islámského a pravicového klerofašismu, už máš na cestu sbalen 50 kg ranec nebo budeš opět zdrhat vatikánskou krycí stezkou k Američanům?

   Vymazat
  8. 10:16

   Dosud neodsunutý vyznavači východních diktatur a komunistických totalit, už máš na cestu sbalen 50 kg ranec?

   Vymazat
  9. Povšiměte si, jak ten sem přidělený agent provokatér kromě svých mouder z americké encyklopedie vždycky připojí nám, podlidem, nějakou tu urážku. Troufá si, protože si myslí, že se tím stane součástí americké vyjímečnosti (Obamův termín). Podobným termínem operovali náckové, ti to označovali jako arijskou nadřazenost.

   Vymazat
  10. Pro 9:45 - jen idiot plácá na veřejnosti nesmysly. Před rokem 1989 byla CSSR potravinově plně soběstačná!!! Ale mluvte věcně si idiotem, který hýká jak přeskakující gramodeska.

   Vymazat
  11. Asi ale,podle 9:45, bylo málo banánů! V.J.Horák

   Vymazat
  12. Co Evropa nejvic potrebuje a vzdy potrebovala je Federace statu. Bohuzel se to nemuze zajistit pomoci merkleo-junckeristu a jinych zvrhlych parasitu vseho druhu.. Predtim to byli zase mengelove vseho druhu.System musi byt daleko spravedlivejsi. Jinak toho zase vyuziji Satani z celeho sveta...
   V 2030 uz tady Usa nebude ani byt nemuze. /Kdyz tak v uplne jinem stavu a forme/.Mozna ani my ne. Pravdepodobnost je zde znacna...Nastesti ma clovek tu moznost odejit..... umrit...To jako vzdy predtim zhroutilo zamery vsech imperialnich fasistu i islamskych nestvur, ktere nikdo nechce ani dnes....Zbabelci, kteri nebrani sve zeme , prchaji v desu, temi je vzdy a vsude opovrhovano .../Jedine co umi je zakerne prepadat nevinne a bezbranne lidi a deti. Bez poctive obycejnych a cestnych prace nepreziji ani minutu....Po staleti ziji na pisku a jedine na co mysli jsou nenavisti ktere je vedou k masakrum.. To je vse. proto je nynejsi fasisti ,jako v minulosti pouzivaji...
   Turecko napr. dnes rozhoduje a porouci snad celemu svetu i OSN o tom co je genocida a co nesmi v jejich pripade byt uznano jako takova..A zrudy se klani a jednotne souhlasi jako nikdy predtim...

   Vymazat
 10. Obama ví asi něco, co se zatím do jejich (ale ani našich milovaných) médií nedostalo. Tento zářijový měsíc vyhlásil za měsíc přípravy Ameriky proti globálním katastrofám. Takže to bouchne už v říjnu ? Akorát si myslím, že měsíc je na nějakou přípravu nějak málo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak by jsi se chtěl připravovat? Prostě si nakup konzervy a vodu, zavři se do sklepa a už nevylejzej.

   Vymazat
  2. No, to je nefungující recept individualisty a sobce. Velkým katastrofám se dá čelit jen kolektivně, organizovaně, disciplinovaně a obětavě!!!

   Vymazat
 11. Podle balkánské řeznice není Hillary vůbec vážně nemocná, v rádiu dnes dokonce pouštěli její vyjádření v češtině. Stačí, když Hillary udrží při životě do voleb, pak by prezidentskou přísahu odrecitoval její deputy z demokratické strany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. z "novinek": Někdejší hasič původem z Česka Zdeněk Gažda, který žije už 24 let v USA, v neděli zřejmě výrazně zasáhl do amerických prezidentských voleb, když zveřejnil videozáznam, na kterém demokratická kandidátka Hillary Clintonová v naprosté strnulosti téměř upadla před nastoupením do auta. Příhoda jí může ve volbách uškodit, autor videa ale tvrdí, že nikomu nechtěl ani ublížit, ani pomoci.

   Vymazat
 12. NEVIM jak je to s Hillary ! Nemohu o tom nic najit.
  Nektere weby zmizely. Ty ktere jeste existuji, tak rikaji, ze v pripade Demokrati nebudou mit kandidata, tak o vsem rozhodne COLLATERAL COLLEGE, coz je vlastne DIKTAT nekolika vybranych nad narodem.

  V tom pripade by Obama byl presidentem uz 3 obdobi, coz je proti zakonum, ale zakony jsou pouze pro male lidi.

  Dalsi theorie je, ze je naplanovan RIOT a bude vyhlaseno
  MARTIAL LAW. To se deje, pouze kdyz se zhrouti obcanska civilni autorita.. T.j. neco jako STANNE PRAVO. Nikdy jsem to vsak v Americe nevidel a nezazil.

  A panove predstavte si, ze Donald Trump vi tak malo jako kazdy z nas... Zemepisne je Hillary na severu od New Yorku. Misto se jmenuje CHAPPAQUA...

  To, ze byla prehrata a proto se slozila je take lhani.
  V New Yorku bylo 79 Fahrenheit, to je poresne - 26,11 stupnu Celsia..

  Sledujte co rika ALEX JONES. On definitivne nepatri k officialnim mediim.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na jaře byla na netu série článků o Yellowstone, kde autor psal, že vulkán je připraven k preventivnímu odstřelu (hlubinné vrty s náložemi), protože to předejde k daleko větším škodám v případě neřízeného odstřelu. Vypadá to, že americkému prezidentovi už dali tlačítko k ruce. Bude se to hodit o před prezidentskými volbami, které nějak nevycházejí podle plánů elit. Žádná radost to ale pro svět nebude, protože se následně budou nulovat dolarové dluhy a závazky. Tomu se říká kolaterální ztráty.

   Vymazat
  2. tábory FEMA připraveny, na jednoho občana USA je ve zbrojních skladech po 5ti nábojích, plastových rakví rovněž dostatek, nespolehlivá armáda rozvezena do světa a nebude překážet národní gardě, prostě, štěstí přeje připraveným

   Vymazat
 13. Donald Trump musel jit povinne na lekarske ohodnoceni.
  Presidenti maji tlacitko na atomove bomby a proto se nesmi kutalet po chodniku jako kandidatka.
  (To jsem rad, ze nejsem presidentem.)
  Jinak se chova jako gentleman a prestal Hillary nadavat. Doufam, ze pouze docasne. (On nevi jestli zije).
  SEIZURES (mozkove zachvaty jako pri Padoucnici),
  definitivne nemaji nic spolecneho se zapalem plic.

  Jeji trhani s hlavou, se jmenuji v anglictine
  QWIZEL, ale neumim to prelozit do cestiny.

  Vsimnete si, jak po upotrebeni ji Neocons odhodi do popelnice. Oni sleduji pouze svoje cile. Misto, aby se lecila a sla do duchodu, tak ji hodili do ARENY proti Trumpovi, protoze ji potrebovali. Ted nemaji nikoho a ten Jezuita (Tim Kaine) ji nenahradi, ale poskakuje a vykrikuje, ze splni svoji povinnost a bude presidentem.

  Ano, certi existuji a je jich plno v nasi sv. cikvi katolicke. (Jenom se neposer Haliku radosti, z nastupu Liberation theology. T.j. pouze docasne.)
  nick honolulu - zdecimovany Katolik.

  OdpovědětVymazat
 14. ...momentální názorové rozdíly mezi Ruskem a Západem jsou nepřekonatelné
  NEPOCHYBNĚ, jedni nabízí vzájemně výhodnou spolupráci rovnocenných partnerů a druzí vyhrožují kroucením rukou

  OdpovědětVymazat
 15. Lidi neblázněte,sice stále slyšíme o chystané válce,ale pokud byste měli více informací,tak už byste věděli,že k boji již došlo asi tak před měsícem a to nad ANTARKTÍDOU,kdy chtěli naši planetu opustit někteří lidé,patřící k elitě,cabal a ono ejhle jim to nevyšlo.Kdo si myslíte ,že jim to opuštění překazil?No, bylo to podle všeho Rusko.Na lodích Temné flotily měli být i bytosti Draco.Dále to rozepisovat nebudu,věci se dali do pohybu,děje se toho hodně na planetě a vy jste mimo události.Pokud se chcete dozvědět více,běžte do archývu na Svobodný vysílač a vyhledejte si tam včerejší pořad Absolutně neuvěřitelné s J.CHvátalem,tedy datumem 12.9.2016...LM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nemohl byste nám lenivější pinknout link na tento pořad ?

   Vymazat
  2. takže, když jim bylo zabráněno zdrhnout ze Země, tak nebude Armagedon ?

   Vymazat
 16. Pane Dvorak (12:17),
  zde neni zadny duvod k tomu, aby jste se za neco omlouval. U nas je INFORMACNI VALKA, jaka v Americe NIKDY NEBYLA !
  Tu valku vyhlasil Soros a Hillary, aby zavreli hubu Alexu Jonesovi a samozrejme hubate babicce Jeaninne Pirro.

  Povazuji to za uspech, se do Evropy vubec dostat ! Byl cas kdy to neslo a nikdo nevedel proc.

  Dedek Soros znici tuto planetu urcite, neodnesou-li ho uz brzy certi.. Napadne Rusko v tu stejnou chvili, kdy bude mit moznost. A porad a porad zije.

  Tvrde prosazuje cenzuru a pravdepodobne znici YouTube. Podporuje vzpouru cernochu a rasovou valku OTEVRENE ! To je KONIAS a CALIGULA naseho veku.
  Koncim panove, ozvu se vecer a vse co rekne ALEX JONES vyslepicim vsem.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 17. Jak by bylo na světě krásně, kdyby platily jednuduché a všem srozumitelné pravdy typu hodná RF a báťuška Putin versus zlé USA a satan Obama (nebo obráceně dle vlastní libosti). Jóóóó, kdyby byl svět a život černobílej!! Hned by bylo i všem hlupákům jasný, kdo je kdo, na jaký straně stojí a bylo by přehledné, která strana (barva) má navrch. Jenže tak se věci nemají a přes to, že jedničku s nulou lze úspěšně použít k symulaci stavů, tak život je mnohem barvitější. Zaplať Bůh!

  Díky tomu tady můžeme vést nekonečné diskuse na téma dobro a zlo, anděl a ďábel a co by, kdy by. Bůh/Vesmír/Jsoucno však s těmito pojmy nepracuje. To jen my lidé máme neskonalý požitek z rádoby intelektuálního exhibicionismu - viz tento můj příspěvek.

  Je dobře mít na zřeteli, že jeden každý z nás (stejně jako státy) se řídí několika základními pravidly vyjádřenými lidovými moudry:
  - bližší košile než kabát
  - vrána vráně voko nevyklove
  - kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti
  - kdo "chč.je" proti větru má mokré nohavice
  - tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne
  - kapři si svůj rybník nikdy nevypustí
  - a mnohá další, na která si hned nevzpomenu.

  Tím jsem chtěl říci, že jak RF, tak i USA, Čína, GB, N, ..... i ČR mají své zájmy, které by měli jejich politici prosazovat. Ovšem jen prvé 3 globální mocnosti jsou toho MOŽNÁ schopny. Ostatní země a jejich pol. representace jsou více či méně vazalské a závislé na pokynech a rozhodnutích zemí větších a mocností globálních. Takto funguje svět dle učebnic politologie, které však, zřejmě úmyslně, zapomínají na globální finančníky a korporátní kapitálové skupiny. Právě několik desítek rodin ovládajících a řídících tyto megastruktury jsou hybateli světových událostí. Ony provádí bezstrukturální řízení a přes tajné organizace, tajné služby, politické partaje, ovládané politiky a nevědomý lid pak řídí svět cestou revulucí, válek, kryzí, kojunktůr, úvěrů, úrokové a monetární politiky k jeho zářným zítřkům - NWO.

  Určitě není od věci si pěkně zanadávat na RF a Putina, nabo na USA, Obamu a Hullari, židy a antisemity, vynadat si do trollů, bezmozků a přisluhovačů těch či oněch zájmů. Ovšem je to naprosto, ale naprosto k ničemu, když nejsme schopni pojmenovat, vymezit a ochránit vlastní zájmy!!

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 18. V roce 2015 vývoz nadměrných (při poklesu dovozu potravin o 40%) zemědělských produktů vydělal Rusku rekordních 20 miliard dolarů, více než prodej zbraní, který činil cca 16 miliard dolarů.

  OdpovědětVymazat
 19. Dejte si do vyhledávače Svobodný vysílač.cs a jste tam.Tento pořad již je v archyvu.,pod názvem J.CHVÁTAL-jednoduché..LM

  OdpovědětVymazat
 20. Ruský výrobce nových tanků krachuje - zajímavý článek: http://www.armadninoviny.cz/ruska-armada-ziska-70-tanku-t-14-do-konce-roku-2019.html

  aby to tady nebylo tak jednotvárné !

  OdpovědětVymazat
 21. Armádní noviny který pod dohledem genštábu spravuje ten vatikánskek ksindl Stropnický????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:55 pokud vždy znevěrohodníte nějaký zdroj, který se Vám nelíbí, tak máte fakt omezený rozhled.
   Zkuste jinak - najděte na internetu údaj, který potvrzuje a nebo vyvrací, že slavná Ruská armáda proti původně 2.000 tanků nakonec dostane pouze 70 ks !!! To je dobrý rozdíl, ne ?
   Já jsem svůj zdroj našel: http://tass.ru/armiya-i-opk/3610673

   Vymazat
 22. 18:02
  O tom tvým slavným genštábu vím na rozdíl od tebe svoje!!!!!A i kdyby těch tanků bylo jen 70.....určitě to nebudou tak nepojízdný sračky,který nám tady nedávno agresoři z USSA s velkou slávou předváděli!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1802
   myslíš určitě tento tank, který se jim zastavil při přehlídce na Rudém náměstí: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/368993-rusky-supertank-pri-nacviku-prehlidky-stavkoval.html
   a nebo sem dej jiný link, jak se nějaký tank NATO zastavil na přehlídce NATo ... aha, NATO žádné vojenské přehlídky nedělá ??

   Vymazat
  2. Gól do vlastnej bránky?
   Hovoríš o tanku na prehliadke a dávaš link na nácvik prehliadky?
   Teraz ťa máme poľutovať, alebo čo? Nemá s tebou kto podebatiť?
   Tebe nedochádza, že tanky sú nové a nemusí ich dokonale ovládať obsluha, najmä pri zložitom manévri?
   Neboj, tvoje je kráľovstvo nebeské!

   Vymazat
 23. vyrobit 2000 tanků se nedá za rok ani v júesej. těch zmiňovaných 70 je první serie, ktero armáda dostane postupně do roku dvasedmnáct. jelikož jde o obrovskou investici a rusové jsoudobří hospodáři tak mají výrobu rozplánovánu na delší dobu. pokud by šlo do tuhého jistě výrobu dokáží zmnohonásobit podobně jako ve druhé světové. další aspekt ovšem je že pokud by propukla globální válka, zdali tisíce armat budou k něčemu potřeba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2152
   přečti si ten článek a potom mudruj. Tam je původní objednávka dodat Ruské armádě do roku 2019 přes 2000 tanků a skutečnost bude přibližně pouze 70 tanků.
   Aha - tak je to ruské vojenské hospodářství výkonné. A co takhle ještě výroba televizorů, ledniček, mobilů atd .. ? To musí tedy vypadat.

   Vymazat
  2. 22:50 - hovno, tam v tom článku nic o žádných 2000 kusech nepíšou! Lžeš! Prohlížel jsem to dvakrát, sdola nahoru i naopak!

   Vymazat