Reklama

čtvrtek 1. září 2016

Venezuela volá o pomoc a Světová rada míru reaguje: USA jsou pro Venezuelu hrozbou.

1. 9. 2016
Asociace Vojáci proti válce a České mírové fórum obdržely žádost Světové rady míru o vyjádření podpory legálně zvolenému vedení země, v čele s prezidentem Nicolásem Maduro, a tuto žádost podpořily. Světová rada míru odmítá praxi USA - vměšovat se do vnitřních záležitostí jiného státu a dosáhnout změny režimu.


USA mají v blízkém okolí Venezuely13 vojenských základen a utrácejí miliardy dolarů ročně na financování americké Agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) a National Endowment for demokracie (NED), skrze něž podporují a sponzorují destabilizaci demokratických a ústavních vlád Latinské Ameriky.

Skupiny takzvané opoziční venezuelské pravice, podporované USA, provádí kriminální činnost a snaží se o převrat. Podporují násilí včetně atentátů, ekonomické sabotáže a mediální manipulace za účelem připravit veřejné mínění na cizí zásah.

SRM odsuzuje tyto provokativní akce, která mají propuknout v plné šíři dnes, 1. září, pod názvem: "Taking of Caracas".

Je zřejmé, že opozice je podporována Spojenými státy. USA mají ve Venezuele dlouhodobě své strategické zájmy. Těmto ekonomickým zájmům ale bohužel stojí dlouhodobě v cestě úsilí předcházejícího i současného prezidenta. Jde o důsledné pokračování a prosazování tzv. „bolívarských“ tradic, tedy snah o vymanění se států Jižní Ameriky ze závislosti na USA.

Barack Obama pronesl před rokem slova, že Venezuela představuje mimořádnou hrozbu pro národní bezpečnost a zahraniční politiku Spojených států. Avšak Světová rada míru konstatuje, že Spojené státy představují hrozbu pro Venezuelu a její lid.

Za České mírové fórum:
Jiří Bureš, Asociace Vojáci proti válce
Vladimíra Vítová, České mírové fórum
Praha 1.9.2016 

57 komentářů :

 1. https://www.youtube.com/watch?v=r_Zt4paxRyM
  https://www.youtube.com/watch?v=cDh-42Rq0nM

  OdpovědětSmazat
 2. Další zemē, kde se lidé rozhodli zkoncovat s komunistickou tyranií a bídou.
  Vy komunisté mužete jen bezmocnē kvičet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:21- ano další země, které USA kroutí ruce, spolu s Brazílií, inu uznávám, CIA je mocná ale ne všemocná.

   Smazat
  2. 0:21 No dobře, to říkjí v USA. A něco od Venezuelanů nemáš? Nebo dokonce něco z vlastní hlavy? Já vím, to bych chtěl od bezmozka, který mrší i gramatiku, opravdu moc.

   Smazat
  3. To mam od Venezuelanu. Ti nemuzou pochopit, proc musi se vsim tim ropnym bohatstvim zit kvuli hrstce komunistickych idiotu v bide a stat fronty pred prazdnymi obchody.

   Smazat
  4. vemeno 1.30 blbem se proste clovek rodi .Rusko ma nejvetsi zasoby vseho ,diamanty ze je kdyby je vyndali tak maji cenu skvary na chodniky,mysli mozkem
   https://www.youtube.com/watch?v=mJumwvO2DrA

   tohle natocil Oliver Stone

   Smazat
  5. No dobre, Rusko ma nejvetsi zasoby "vseho".
   Ale povez komunisto, cim toje, ze je tam porad jen bida, hlad, beznadej a opilstvi?
   I ti pitomi Arabove si ziji diky rope v blahobytu......

   Smazat
  6. 6:42 - jsou v nemilosti tvých vobřezaných filckonošů, ty jarmulatá filcko od jejich smradlavé vopejzelé lejnolíhně odpadlá , to nevíš? Ty nevíš cindle hnusnej špatně zplynovanej, že nosatí kagani z London City a Wallstreet tak jako odměňovali národy které jim slouží naopak stíhají trestem ty které se jejich tyranii postavily? Prot do stejné bídy uvrhli Španělsko, uzmuli mu všechny kolonie a nakonec mu způsobili rány občasnké války a současné těžké krize s celou "ztracenou generací"! A kdo ty hovado mizerný špatně zplynovaný myslíš (i když na takovou činnost zjevně ten slizkej vřed co ti narost místo hlavy mezi ramínkama nastačí) že je ten Capriles!? C,!? - https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/259154-je-to-homosexual-a-zidovsky-fasista-pustila-se-do-soka-chavezova-klika.html

   Smazat
  7. Vlastním jménem Radonski! - https://en.wikipedia.org/wiki/Henrique_Capriles_Radonski

   Cituju: His parents are Mónica Cristina Radonski-Bochenek and Henrique Capriles García.[3][4] His maternal grandparents were Ashkenazi Jewish that immigrated from Russia and Poland during World War II. His great-grand parents were murdered by the Germans in the Treblinka extermination camp during World War II. His maternal grandmother, Lili Bochenek, lived for 20 months in the Warsaw Ghetto.[3] Capriles’s paternal grandfather, Armando Capriles-Myerston, was a Sephardi Jew.[3]

   Takže je jasný že jde o obřezanej xindl deroucí se k moci! Dle jejich zvyku nejdřív vyvolají bídu a mizerii a pak hned revoluci! Poté se zmocní zdrojů národa a vysají ho do mrtě a pak jdou dál a o víc nestarají! jak napsal F. M. Dostojevský: "Židům se tedy daří dobře tam, kde je lid ještě nevzdělaný, nesvobodný či hospodářsky zaostalý — tam je jim tedy hej!“ A oni místo toho, aby svým vlivem zvýšili vzdělanost původního obyvatelstva, prohloubili jeho znalosti a učili je hospodařit, všude, kde se jen usadili, lid dále ponižovali a rozvraceli, takže tam humanita upadala ještě víc, úroveň vzdělání klesala ještě níž a bezvýchodná, nelidská chudoba a zoufalství se šířilo ještě hrůzněji. Jen se zeptejte domácího obyvatelstva našich pohraničních oblastí, co je hybnou silou Židů a co je po celá staletí hnalo vpřed. Dostane se vám jednohlasné odpovědi — nemilosrdnost. ,Po celá staletí je hnala jedině nemilosrdnost k nám, jedině touha týt z našeho potu a krve.’“

   A ta smrdutá chazarská filcka z 6:42 má ještě tu pro tento podlidskej svrab tak typickou drzost se ptát!! Tady platí jen repelent! Prej jisté CéBéčko je na to dobrý ...

   Smazat
  8. A esisi ty zkurvenej xindle z 6:42 myslíš, že dnes je to jiný, tak se škaredě mejlíš! Rusku vládnou stále ti samí tvý filckonositelé, které klasik a velikán světové literatury tak příhodn a skvěle popsal ve svém Deníku spisovatele! Jejich karikatura je zde v článku - http://iks2010.info/?p=100530

   Smazat
  9. Na zkurvenej xi ndl z 6:42 platí jen plamenomety a kozácký šavle a rubat a tubat do vyhlazení Očistit od jeho špinavé podrasy svět bude naším posláním! Nejen osvobodit Konstantinopol a obnovit velikost Východního Říma, od Smyrny po Antiochej, ale též smazat z mapy světa ten vřed v západní Levantě a všechny jeho špinavé smradlavé podporovatele, tak skvěle popsané jiným velkým mužem naší rasy! Generálem Georgem Pattonem - http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Varovani_generala_Pattona.pdf

   Smazat
  10. To právě nosatý filconoši toho nesmyslnýho zmršence z 6:42 nastolují všechny tyto režimy a pak jako provokaci posílaj tenhle hmyz provokovat! Jejich modus operandi je asi následující: (a) Nejprve nabídneme zemi zahraniční pomoc, která je zaslána hlavě země, údajně aby byla rozdána tím v nouzi a chudým, nebo na vytvoření zásob. (B) Většina těchto peněz ale směřuje na soukromé bankovní účty diktátorů, kteří jsou následně nesmírně bohatí, arogantní a nepříjemní, vytvářejíc nenávist a odpor vlastních lidí. Těchto příkladů je daleká abychom je zde sepsali ale vzpomenu alespoň pár: íránský šachy; "Papa Doc "Duvalier a jeho syn na Haiti; Diemovci ve Vietnamu; Ferdinand E. Marcos a jeho nákladná žena na Filipínách; Anastasio Somoza z Nikaraguy, Fulgencio Batista z Kuby. Mohli bychom uvést tucty dalších. Na rozpoutání revoluce a nepokojů naše JOG vláda pošle agentů CIA aby uspořádala revoluci a občanskou válku proti těmto arogantním a marnotratným tyranem. díky financování amerických daňových poplatníků tito revolucionáři najednou mají zbraně, uniformy, organizace, tajně vedené naší CIA. Perfektním příkladem je situace v Nikaragui. Nejprve jsme financovali a podporovali Somoza. Pak CIA pomohla zorganizovat Sandinista aby Somoza vyhnali. Pak se to ještě zhoršilo, mnohem zhoršilo.
   CIA náhle změnila situaci a uspořádala kontrol aby vyhnali vládu Sandinista a brzy Reaganova vláda pomáhala a financovala kontrol ve výši několika stovek milionů. Není to hloupé? Stejný modus operandi následoval na Jamajce, Kubě, Filipínách, Panamě, Jižní Koreji a tuctech dalších zemí po celém světě. Nic než revoluce, anarchie a chaos; vše vyvolané, organizované a financované naší židovskou vládou; na úkor Bílého amerického daňového poplatníka jehož budoucnost tím podkopávají a ničí.

   Smazat
  11. Sorry za krapet kostrbatý překlad Google translatoru ...

   Smazat
  12. Zajímavý jak ten všivej z chazarský kurvy syn v 6:42 nazývá hmyz z něhož tahle špína vzlíná "lidma"! To už pak by "člověkem" moh bejt i kdejakej ten komár přenášející virus Zika!:)))

   Smazat
  13. Píše filcka ta zkurvená: "Ti nemuzou pochopit, proc musi se vsim tim ropnym bohatstvim zit kvuli hrstce komunistickych idiotu v bide a stat fronty pred prazdnymi obchody."

   Ty čůráku zkurvenej, a dík jakým idiotům v tý bídě žili mezi lety 1983-93, co!! Proč museli povstat a a stovky jich zabila policie! Cháveze si dokonce vybojovali a vyrvali z pracek fašounskejch pučistů! Cituju:

   "Nejspíš právě i tichá podpora Američanů vyjádřená venezuelské opozici dodala dostatečnou kuráž nespokojeným občanům počínaje armádními důstojníky, přes média a členy obchodní komory až po některé opoziční politické strany. Nakonec proběhl pokus o státní převrat 11. dubna 2002, kdy za masivních protestů organizovaných opozicí, narážejících na tvrdý odpor národní gardy před palácem Miraflores, došlo k údajnému sesazení a zajetí prezidenta a jeho následné rezignaci. Veškerá naděje pro členy státního převratu ale zhasla již 15. dubna, kdy se opětovně ujal prezident Chávez vlády. Prezidentovi se podařilo udržet si post především díky dobré a rychlé organizaci nejrůznějších sociálních hnutí tzv. Chavistas, které vyšli do ulic na obranu prezidenta. Nakonec z toho vyšel spíše pozitivně Chávez, kterého nastalá situace poučila o tom, že nevládne všem myslím v zemi. Proto se také začala stupňovat perzekuce odpůrců režimu. (Marcano, a další, 2007 str. 186).

   Ale ani po tomto tvrdém leč pro prezidenta poučném zážitku nedošlo k uklidnění situace. Snaha opozičních vůdců o zpomalení ekonomiky a tím i otřesení pozice prezidenta vyvrcholila v roce 2003, kdy během několika měsíců se pokusili ochromit ropný průmysl pomocí generální stávky. Výsledkem bylo vyvolání petice za referendum o sesazení Huga Cháveze z venezuelského politického trůnu. Tento pokus o demokratické vyjádření nedůvěry vládě musel získat alespoň 20 procent z registrovaných voličů, což se nakonec po soudním přelíčení, ohledně platnosti skoro 1 200 000 podpisů, povedlo sehnat, a tak se mohli voliči 15. srpna 2004 dostavit k urnám a říci své ano či ne prezidentu Chávezovi. Jak již bylo řečeno výše, opozice využila novely zákona z roku 1999, kterou nechal společně s novou ústavou vytvořit sám prezident. Klíčovým milníkem pro hlasování o nedůvěře bylo překonání počtu hlasů, které prezident získal při své volbě do úřadu v roce 2000 a to tedy 3 757 773. Nakonec po lítém boji o každý hlas a opětovnému povstání hnutí Chavistas získal opoziční návrh v referendu pouze 41 procent hlasů a byl převálcován příznivci prezidenta Cháveze". Konec citace.

   Takže se hajzliku neraduj, tohle všecko už tvý nosatý pasáci zkusili a vždy špatně dopadli a dopadnou tak zas! Po zásluze.

   Smazat
  14. 2. září 2016 0:21
   NEJVĚTŠÍ KOMOUŠ JSI TY.
   Ať žije odkaz Václava Havla!!!

   Fašističtí masoví vrazi ukrajinskými bohy....
   ....místní muzeum, věnované banderovským bojůvkám, jejím akcím a lokálním hrdinům. Na jeho výstavbu, jak hovoří pamětní deska i jeho správce, přispěl i bývalý český prezident Václav Havel.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Banderovsky-vyplach-mozku-a-lekce-terorismu-od-profiku-z-celeho-sveta-Takto-brutalne-Ukrajina-chysta-mladez-na-valku-s-Ruskem-Mame-i-FOTO-451481

   Smazat
  15. 6:42, největší porucha opilství je vidět na tobě. To tvému fotrovi vůbec neprospělo, ten levný chlast. Zplodil po chlastu na komunistické schůzi takového nedomrdka zachránili potrat, ze kterého jsi vyšel ty blbe a ten tu jen zbytečně jen dýchá kyslík.

   Smazat
  16. Již se jim ten BLAHOBYT hroutí. Musí si brát půjčky.
   Asi přijdete o příspěvky do vaší strany TOP-09 Kchárl Fon Ja Felikí Ceckoslofak

   Smazat
  17. 10:26 pro 6:42

   Smazat
  18. 6:42 vy pracujete nebo jezdite do ruska ze tak dobre vite jak tam chcipaji hlady? Ja ne,ale ziji v Thajsku na penzi a je to zde jak v Moskve,rusaci vsude kam se otocim. Lide na dovolene v krasnem Thajsku, a obycene rodinky s malymi detmi a s babuskami a dedousky. Podotykam, obycejni lide, delna trida, to se pozna. Vidim v kterych hotelich bydli, 2-3*, zadny luxus. Ale maji na to, i kdyz by podle vas meli chcipat hlady. A jsou jich zde statisice po celem Thajsku.

   Smazat
  19. Jeste dodatek k rusum v Thajsku,pripominaji me ceske pastikare na dovolene u cerneho more. Nakupuji konzervy a chleba v 7/11 a v restauraci jedi jednou za tyden, cili zadni zbohatlici ale obycejni lide.

   Smazat
  20. bez do hajzlu nacku nebo li marxisticka zidovksa trockisticka kurvo . diky vyse zminenym jsou spinenni rusti nacionaliste - bolsevici - stalinisti - ti co se vzepreli zidum . sam ani nevis o cem mluvis a myslis si ze kdyz nekoho nejak nazves tak ze ses nejvetsi myslitel.chyba . bez lizat prdel zido - rimskokatolicke cirkvi,zido nemenckym nacistum,zido marxistum,zido amikum,zido anglosasus,zido arabum ,zido germanum,zido svinim co se nedaji nazyvat lidmi ale jen kopiemi bez svedomi a ducha za to co udelali z jezisem a za to ze vyhubyly nejmene 300 naorodu a miliardy lidi !!!!

   Smazat
 3. http://www.nwoo.org/2013/03/16/chavez-uvnitr-statniho-prevratu-revoluce-nebude-vysilana/

  Tohle je z youtube jiz vymazano toto je s titulky stoji za to videt ,je videt jak lharsteni lzou se vsim a vsude ,jako ostatne cela tisicileti

  OdpovědětSmazat
 4. 1:30
  Pepi iPhone Loser Vyskoč, a kdy jsi tam byl naposled, hned jak jsi se vrátil z Ruska, po tom, co jsi se vrátil z Ameriky, anebo ještě před tím, než jsi odjel do Brazilie?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To sou furt ti samí stejní hajzlové - cituju: "... o demokratické vyjádření nedůvěry vládě musel získat alespoň 20 procent z registrovaných voličů, což se nakonec po soudním přelíčení, ohledně platnosti skoro 1 200 000 podpisů, povedlo sehnat, a tak se mohli voliči 15. srpna 2004 dostavit k urnám a říci své ano či ne prezidentu Chávezovi. Jak již bylo řečeno výše, opozice využila novely zákona z roku 1999, kterou nechal společně s novou ústavou vytvořit sám prezident. Klíčovým milníkem pro hlasování o nedůvěře bylo překonání počtu hlasů, které prezident získal při své volbě do úřadu v roce 2000 a to tedy 3 757 773. Nakonec po lítém boji o každý hlas a opětovnému povstání hnutí Chavistas získal opoziční návrh v referendu pouze 41 procent hlasů a byl převálcován příznivci prezidenta Cháveze ..." Konec citace.
   Zkusit to můžou, ale pohoří. Nemaj co nabídnout, ta tzv. opozice, vše co v minulosti předvedli vedlo jen k revoluci. Kdo zná dějiny nemůže furt mektat takový debility z cesty jako Pepek pode mnou ...

   Smazat
 5. Nepohodlní novináři nesměli do země
  Již časně ráno místního času se začaly ke Caracasu sjíždět tisíce lidí z různých částí země. Jak oznámil Capriles, policie zablokovala tunel La Cabrera na dálnici z Valencie do Caracasu. Tato dálnice je hlavní trasou do metropole ze západu země. Po několika hodinách policie tunel otevřela.
  Francouzský list Le Monde ve čtvrtek oficiálně protestoval proti vyhoštění své zvláštní zpravodajky Marie-Eve Deltoeufové, kterou ve středu venezuelské úřady na letišti v Caracasu nevpustily do země. Stejný osud potkal podle ředitele listu Le Monde také novináře z amerického rádia NPR Johna Otise a Cesara Morena z kolumbijského rozhlasu Caracol.
  Fotogalerie
  Přes milion lidí z celé Venezuely demonstrovalo za odvolání prezidenta Nicoláse Madura (1. 9. 2016)
  Přes milion lidí z celé Venezuely demonstrovalo za odvolání prezidenta Nicoláse Madura (1. 9. 2016)
  Přes milion lidí z celé Venezuely demonstrovalo za odvolání prezidenta Nicoláse Madura (1. 9. 2016)
  Přes milion lidí z celé Venezuely demonstrovalo za odvolání prezidenta Nicoláse Madura

  Podle agentury AFP úřady ve středu večer zabránily v cestě do země také dopisovateli listu Miami Herald, kolumbijské novinářce Doře Glottmanové a týmu televize Al-Džazíra.

  =================================================
  Pravda vyjde najevo, i kdyby se nenávistí šíleny komunista David vztekem podēlal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepi, to jsi mně zklamal. Když jsem si to přečetl, tak jsem měl za to, že jsem se zmýlil a že ty jsi pořád ještě ve Venezuele, v centru dění. A místo toho vidím, že tu kopíruješ článek z IDěsu. No Pepi...není to ubohé, takový politolog? Není ti trapně před tady těmi komunisty a rudohnědými idioty?
   http://zpravy.idnes.cz/venezuela-demonstrace-maduro-caracas-dw5-/zahranicni.aspx?c=A160901_224748_zahranicni_ane

   Smazat
  2. Uklidni se a dej nejaky citat ze Sputniku nebo od Zemana.
   Povez - cim to, ze vas ma nas narod po vsi te mizerii za blbce, komunisto?

   Smazat
  3. To ustojí. Naopak, Žid Capriles to neustojí, páč slibuje nesmysly - zachování socialismu a současně k zrušení rejdů sionistů proti Venezuele!:) Dyk ty debile včera probuzenej, voni tam už vládu tvejch zlodějskejch chazarskejch filckonošů několikrát měli a vyhnali ji! Debile jeden včera z vobřezaný višně zjevně spadlej ... a nahnilej! - http://www.valka.cz/13623-Autoritativni-rezimy-v-Latinske-Americe--4-Venezuela-a-Hugo-Chavez

   Smazat
  4. Cituju: "Konec zlaté éry pro Venezuelu začal v roce 1979, kdy vstoupila do dvaceti let ekonomického útlumu. Zvýšené náklady na těžbu ropy spojené s poklesem její ceny, růstem populace a vysokým zadlužením přinesly Venezuele poměrně velké komplikace a začala i růst míra nespokojenosti obyvatelstva s vládnoucími stranami. Právě osmdesátá a devadesátá léta dvacátého století jsou známá v Latinské Americe jako „Décadas Perdidas“ neboli ztracená desetiletí. Na rozdíl od zbytku světa, který si ekonomicky polepšoval, upadaly státy Latinské Ameriky do stále větší dlužnické krize, Venezuelu nevyjímaje. Rok 1983 byl pro venezuelské hospodářství velmi krutým rokem. S ekonomikou pohybující se na hranici insolventnosti byla vláda donucena k devalvaci měny, poprvé za dlouhá desetiletí, a zavést další fiskální opatření. Tento den 18. února vstoupil do dějin Venezuely jako „černý pátek.“ Pprezident Carlos Andrés Pérez šel se svou popularitou takřka na samé dno. Během listopadu spadla míra spokojenosti s jeho vládnutím u obyvatelstva na 35 %. Na konci roku byla inflace 31 %. A se začátkem nového roku vzrostly ceny poplatků za dopravu a telefonní služby, snižující se dodávky vody vedly k masivním protestům, ke kterým se přidali ještě stávkující učitelé a lékaři. Nespokojení občané vyjádřili svoji nevoli ve volbách v roce 1993, kdy poprvé vyhrál nečlen stran smlouvy z Punto Fijo. Rafael Caldera společně s dalším opozičním kandidátem Andrésem Velázquezem dostali od voličů nadpoloviční počet hlasů, což se stalo poprvé od podepsání smlouvy. Kromě ekonomických důvodů mluvily pro pád stran smlouvy z Punto Fijo také zvyšující se vliv korupce ve státě a rigidita těchto politických stran, které nebyly schopny inovovat svůj politický program, pochopitelně vzhledem k tomu že po třicet let tento systém fungoval a jejich opakovaným zvolením nic nebránilo. Pád vlády třech stran byl pouze vyvrcholením stávajících a stále se navyšujících potíží Venezuely. Občané dali svoji nespokojenost s vládou najevo již v únoru roku 1989, kdy po léčbě hospodářství zavedením neoliberálních šoků prezidentem Carlosem Andrésem Perézem došlo k demonstracím po celé zemi. Občanské nepokoje byly násilně potlačeny a počet mrtvých byl odhadován mezi třemi a čtyřmi sty oběťmi."
   Tolik k těm zmrdům co tu o nich podsouváš v žoldu svých nosatých živitelů, že to tam zlepší, kreténe blbostí pojebanej!

   Smazat
 6. Demonstruje tam pres milion lidi. Tak jako na Letne v roce 89.
  Viva Liberta! Pryc se zrudnym socialismem.
  To je ostuda, komunisti.
  Byt Ivanem Davidem, sypu si popel na olysalou, prodejnou, komunistickou hlavu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palmer,nezapomeň si vylít nočník,ale do hajzlu ty politologu,ne na hlavu,ať tě nemusím opět půl dne stříkat studenou vodou.S pozdravem tvůj ošetřovatel.

   Smazat
  2. Bez se nekdy podivat komunisto na Letnou a samou bolesti si tam zakvic.
   I ten Stalinuv pomnik je pryc. :-)

   Smazat
  3. Pepo, ty to ale rozjíždíš, sakra, to nebezpečně graduje!. Opatrně, víš, že nejsi nejmladší, vezmi si ten prášek nebo tě klepne. Kdo by nám tady potom dělal dvorního šaška? Btw, máš nějakého náhradníka, Loser?

   Smazat
  4. Palmer,kdyby si svému sousedovi Františkovi M. nechodil krást meruňky a nespadl jsi při tom na to,čemu se u lidí říká běžně hlava,nenusel jsi takhle dopadnout,mohl z tebe být třeba básník,náznak tu stále je.....zakvic,Stalinuv pomnik je pryc.....tak-že,léky,léky,léky,studená,teplá a třeba se to spraví.Já ti věřím!

   Smazat
  5. Ty hovado, tam tvý nosatý pány už dávno svrhli! Právě v 89! Cituju z dějin Venezuely ty debile kretenismem pojbanej: "
   Konec zlaté éry pro Venezuelu začal v roce 1979, kdy vstoupila do dvaceti let ekonomického útlumu. Zvýšené náklady na těžbu ropy spojené s poklesem její ceny, růstem populace a vysokým zadlužením přinesly Venezuele poměrně velké komplikace a začala i růst míra nespokojenosti obyvatelstva s vládnoucími stranami. Právě osmdesátá a devadesátá léta dvacátého století jsou známá v Latinské Americe jako „Décadas Perdidas“ neboli ztracená desetiletí. Na rozdíl od zbytku světa, který si ekonomicky polepšoval, upadaly státy Latinské Ameriky do stále větší dlužnické krize, Venezuelu nevyjímaje. Rok 1983 byl pro venezuelské hospodářství velmi krutým rokem. S ekonomikou pohybující se na hranici insolventnosti byla vláda donucena k devalvaci měny, poprvé za dlouhá desetiletí, a zavést další fiskální opatření. Tento den 18. února vstoupil do dějin Venezuely jako „černý pátek.“ Pprezident Carlos Andrés Pérez šel se svou popularitou takřka na samé dno. Během listopadu spadla míra spokojenosti s jeho vládnutím u obyvatelstva na 35 %. Na konci roku byla inflace 31 %. A se začátkem nového roku vzrostly ceny poplatků za dopravu a telefonní služby, snižující se dodávky vody vedly k masivním protestům, ke kterým se přidali ještě stávkující učitelé a lékaři ... Občané dali svoji nespokojenost s vládou najevo již v únoru roku 1989, kdy po léčbě hospodářství zavedením neoliberálních šoků prezidentem Carlosem Andrésem Perézem došlo k demonstracím po celé zemi. Občanské nepokoje byly násilně potlačeny a počet mrtvých byl odhadován mezi třemi a čtyřmi sty oběťmi." - http://www.valka.cz/13623-Autoritativni-rezimy-v-Latinske-Americe--4-Venezuela-a-Hugo-Chavez

   Tvý US fašouni rukama svejch tobě podobnjch zkurvenejch kompradorů ty kurvo mizerná špatně Šapirem zaplacená (páč ti nezbylo ani na učebnice dějin) nechali zamordovat 400 lidí!! Kolik padlo těch cinkáčů tady? Leda neexistující student Šmíd! Idiote ...

   Smazat
  6. Jen si syp na hlavu popel komunistický potrate 6:09, Plavče nebo Jando?

   Smazat
 7. Kapitalismus a jeho odnož liberalismus už rozvrátil celou planetu Zemni. USA je fašistický stát, který provádí po celé planetě politiku hitlerovského Německa ale v globálním celoplanetárním stylu. Navíc je USA totálně v ekonomickém rozkladu zmítaná vnitřními nepokoji ve velkých městech. Čím déle se Rusku a Číně podaří udržet mír tím hůř bude USA vypadat a je naděje že USA, jako velmoc vymizí do propadliště dějin. V opačném případě nám hrozí apokalypsa třetí světové války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to s tou válkou nebude tak horké,za příklad lze vzít vylodění spojenců ve Francii a následný postup Evropou,který umožnila Sovětská vláda,tím,že zbytečně obětovala stovky tisíc vlastních lidí při nepřipravené operaci Bagration,nebýt toho byli by spojenci zpátky za kanálem.Válka v Iráku taky nedopadla slavně a porazit Jugoslávii,to neznamená mít na to vyhrát třetí světovou.....

   Smazat
  2. 7:57 - podobně to bylo v roce 1916 s brusilovskou letní ofenzívou která zachránila zápaďákům prdel u Verdunu! - http://www.legiefilm.cz/brusilova-ofenziva

   Smazat
 8. Komunistickým imbecilům se, jak se dalo čekat, jejich vlastní neschopností hroutí další jejich sen. Kolikátý už? Ještě že mají vždy po ruce osvědčenou odrhovačku, že za to mohou USA a jejich agenti, což je celá venezuelská opozice.

  A ti zdejší čuráčci, komunističtí pohrobci, užiteční idioti s jejich vzory v podobě Venezuely, Kuby, KLDR, Brazílie atd nejsou už ani směšní. Sami zvyklí na nacpaná banděra, vyhřáté byty, perkfetní zdravotnictví zdarma, internety, mobily... by v těch jejich rájích nechtěli žít ani minutu. Pokrytečtí hajzlíci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:21 čti 2. září 2016 8:57

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/08/19/cesky-preklad-utajovane-casti-zpravy-o-11-zari-v/

   Smazat
  2. Ty hovado, tam tvý nosatý pány už dávno svrhli! Právě v 89! Cituju z dějin Venezuely ty debile kretenismem pojbanej: "
   Konec zlaté éry pro Venezuelu začal v roce 1979, kdy vstoupila do dvaceti let ekonomického útlumu. Zvýšené náklady na těžbu ropy spojené s poklesem její ceny, růstem populace a vysokým zadlužením přinesly Venezuele poměrně velké komplikace a začala i růst míra nespokojenosti obyvatelstva s vládnoucími stranami. Právě osmdesátá a devadesátá léta dvacátého století jsou známá v Latinské Americe jako „Décadas Perdidas“ neboli ztracená desetiletí. Na rozdíl od zbytku světa, který si ekonomicky polepšoval, upadaly státy Latinské Ameriky do stále větší dlužnické krize, Venezuelu nevyjímaje. Rok 1983 byl pro venezuelské hospodářství velmi krutým rokem. S ekonomikou pohybující se na hranici insolventnosti byla vláda donucena k devalvaci měny, poprvé za dlouhá desetiletí, a zavést další fiskální opatření. Tento den 18. února vstoupil do dějin Venezuely jako „černý pátek.“ Pprezident Carlos Andrés Pérez šel se svou popularitou takřka na samé dno. Během listopadu spadla míra spokojenosti s jeho vládnutím u obyvatelstva na 35 %. Na konci roku byla inflace 31 %. A se začátkem nového roku vzrostly ceny poplatků za dopravu a telefonní služby, snižující se dodávky vody vedly k masivním protestům, ke kterým se přidali ještě stávkující učitelé a lékaři ... Občané dali svoji nespokojenost s vládou najevo již v únoru roku 1989, kdy po léčbě hospodářství zavedením neoliberálních šoků prezidentem Carlosem Andrésem Perézem došlo k demonstracím po celé zemi. Občanské nepokoje byly násilně potlačeny a počet mrtvých byl odhadován mezi třemi a čtyřmi sty oběťmi." - http://www.valka.cz/13623-Autoritativni-rezimy-v-Latinske-Americe--4-Venezuela-a-Hugo-Chavez

   Tvý US fašouni rukama svejch tobě podobnjch zkurvenejch kompradorů ty kurvo mizerná špatně Šapirem zaplacená (páč ti nezbylo ani na učebnice dějin) nechali zamordovat 400 lidí!! Kolik padlo těch cinkáčů tady? Leda neexistující student Šmíd! Idiote ... komunisty stvořili tvý živitelé nosatí!

   Smazat
  3. Hugo Chávez je především Indián! O komunismu svořeným tvými vopejzanými filckonoši ty smrdutá filcko z chazarskýho kožichu ví asi tolik, jako já o jaderný fyzice! Motá Krista pána s proletariátem, zkrátka neví vůbec o čem to je,. debile! Jeho cesta je bj s tvými vobřezanými zkurvenými zlodějskými při existenci udržovači! Viz dějiny hovořící jasně:

   "Nejspíš právě i tichá podpora Američanů vyjádřená venezuelské opozici dodala dostatečnou kuráž nespokojeným občanům počínaje armádními důstojníky, přes média a členy obchodní komory až po některé opoziční politické strany. Nakonec proběhl pokus o státní převrat 11. dubna 2002, kdy za masivních protestů organizovaných opozicí, narážejících na tvrdý odpor národní gardy před palácem Miraflores, došlo k údajnému sesazení a zajetí prezidenta a jeho následné rezignaci. Veškerá naděje pro členy státního převratu ale zhasla již 15. dubna, kdy se opětovně ujal prezident Chávez vlády. Prezidentovi se podařilo udržet si post především díky dobré a rychlé organizaci nejrůznějších sociálních hnutí tzv. Chavistas, které vyšli do ulic na obranu prezidenta. Nakonec z toho vyšel spíše pozitivně Chávez, kterého nastalá situace poučila o tom, že nevládne všem myslím v zemi. Proto se také začala stupňovat perzekuce odpůrců režimu. (Marcano, a další, 2007 str. 186).

   Ale ani po tomto tvrdém leč pro prezidenta poučném zážitku nedošlo k uklidnění situace. Snaha opozičních vůdců o zpomalení ekonomiky a tím i otřesení pozice prezidenta vyvrcholila v roce 2003, kdy během několika měsíců se pokusili ochromit ropný průmysl pomocí generální stávky. Výsledkem bylo vyvolání petice za referendum o sesazení Huga Cháveze z venezuelského politického trůnu. Tento pokus o demokratické vyjádření nedůvěry vládě musel získat alespoň 20 procent z registrovaných voličů, což se nakonec po soudním přelíčení, ohledně platnosti skoro 1 200 000 podpisů, povedlo sehnat, a tak se mohli voliči 15. srpna 2004 dostavit k urnám a říci své ano či ne prezidentu Chávezovi. Jak již bylo řečeno výše, opozice využila novely zákona z roku 1999, kterou nechal společně s novou ústavou vytvořit sám prezident. Klíčovým milníkem pro hlasování o nedůvěře bylo překonání počtu hlasů, které prezident získal při své volbě do úřadu v roce 2000 a to tedy 3 757 773. Nakonec po lítém boji o každý hlas a opětovnému povstání hnutí Chavistas získal opoziční návrh v referendu pouze 41 procent hlasů a byl převálcován příznivci prezidenta Cháveze". Konec citace.

   Takže se hajzliku neraduj, tohle všecko už tvý nosatý pasáci zkusili a vždy špatně dopadli a dopadnou tak zas! Po zásluze.

   Smazat
  4. http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1504-svedectvi-spiona-ucinit-havla-znameho-a-pak-prezidentem-tuto-operaci-ridil-dustojnik-cia-pavel-tigrid.aspx

   http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/395-pravda-o-vaclavu-havlovi

   https://www.youtube.com/watch?v=SHBNfdF5BNo

   https://gloria.tv/language/FX5RmKwT3tdAHJUPhNE4mK8sc/video/Lyia1y6LJrkfJcNaBGeG5NRpa

   Smazat
 9. Zašlete finanční příspěvek na osvobození Venezuely od levicové diktatury, na ochranu před pravicovou diktaturou a na podporu nové "střední cesty venezuelského lidu".
  Konto: 300/23589138117. Blbci celého světa spojte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď jsi tomu nasadil korunu, komouši.

   Smazat
 10. Když už vzpomínáš to vymanění ... Anonymní2. září 2016 0:21,je vidět, že tobě se vymanit včas nepodařilo ... někdo tě přidusil příliš dlouho ... na tvém mozečku se to výrazně podepsalo.

  OdpovědětSmazat
 11. 2. září 2016 0:21 Zatím tady kvičíš jenom ty. Protože máš strach o popřevratové koryto.

  OdpovědětSmazat
 12. na tomto webu by nemela byt v diskuzi umožněná anonymita, ale tak, jako to je treba na debilních "novinky.cz", jedine pres registraci a ověření tel.čísla, pak by se jen zridka stalo, ze by ten dementní idiot, co tu porad neco mele o komunistech, to by si sakra rozmyslel, kdyby bylo v podminkach registrace mozne uverejnění jmena a telefonu při nevhodnych a nenávistných komentářů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spravne komunisto. Jen v cenzurovane diskusi budes moci oslavit uzasne uspechy venezuelskych komunistu, kteri i pres nesmirne ropne bohatstvi privedli potencialne nejbohatsi zemi na svete ke krachu.

   Smazat
  2. Ty z hovna vzešlej havloidni mamrde,jsi blb a proto tě tvoji agresoři z USSA tak milujou....potřebujou zkurvence bez mozku jako byli zdechlina Havel,pochcanej a posranej kníže von Jajsemzmrd,feťácká svině Kraďousek a celej ten zbytek lejnolahvárenský méněcenný žumpy!!!!!

   Smazat
 13. Ty bláho opravdu kde se tu sebrala ta skupina hulvátů fakt netuším. Pane Bobane jen aby byl toto recept. K čemu by redakci byla známost telefonního čísla?Furt se du může dokola omílat aby se nereagovalo na ty primitivy kteří sem chodí provokovat- ale je to marné, je to marné, je to marné.Lepší by bylo možná diskuze zrušit, ať si každý udělá sám názor, a buď na tyto a podobné stránky bude chodit pro info dál, nebo zvolí jinou cestu.Možná by nebylo špatné udělat samostatný portál k diskuzím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klidně, ať si chodí.
   Alespoň je vidět jeho omezenost.
   Nicméně musím uznat, že je vidět omezenost i jiných a dalších, kteří jen nadávají a mají velmi provokativní názory.
   Až si myslím, že to jsou kluci z BIS, nastrčení provokatéři.

   Smazat
 14. Venezuela sedici na milionech tun ropy vola o pomoc! Soudruzi vsechno promrdali a maji hlad!
  Poslete penize, komunisticti duchodci z NR!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. ty musis bejt Redneck ,ten si na ptaka vytetoval jeep ale na krivo a nosi spodky z juesej fangle a nahlave soust gumu z Olagum ve ktre chodi na baly curaku

  OdpovědětSmazat
 16. Poslat pár stovek Mašínů do Venezuely a do měsíce tam bude pořádek

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.