Reklama

.

.

středa 7. září 2016

Vladimir Putin: Někdo se nás chce zbavit? Přežijeme to!

Ilja Novickij
7.9. 2016   Eurasia 24
Ruský prezident v nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg opět prokázal, jak mistrovsky ovládá diplomacii. Aniž by někoho urážel, přecházel do osobní polohy nebo povyšoval Rusko nad ostatní země, vyjádřil Vladimir Putin svůj názor týkající se kritiky ruské vlády ze strany USA a jejich případné ochoty spolupracovat s Ruskou federací.

Představitel Ruska jasně prohlásil, že pokud má někdo zájem o spolupráci, Moskva tuto iniciativu vítá. Není důležité, kdo je v dané zemi prezidentem, jaká tam vládne administrativa – důležité je samotné přání spolupracovat a Moskva takové přání bezpochyby přivítá (Putin tím opět jasně deklaroval svoji preferenci multipolárního uspořádání světa, zatímco někteří se nám snaží vnutit, že touží po návratu k „bipolárním pořádkům“ – pozn. Geo).
Pokud se nás ovšem naši „partneři“ chtějí zbavit, přežijeme to. Jak k tomu Putin podotkl, „není jen jasné, kdo z nás na tom víc prodělá“.

Proč Putin zaujal takto radikální postoj, je zcela zřejmé. Spojené státy, které operují protiruskou kartou v jakékoli své vnitropolitické činnosti, tím jen prokazují svoji krátkozrakost. Pokud zvážíme úroveň (mezinárodní) odpovědnosti, která na USA spočívá, měly by být Spojené státy ve svých politických stanoviscích uvážlivější a zodpovědnější.

Co se týká americké kritiky na adresu Ruska, také tady není Moskva naivní. Z vyjádření Vladimira Putina vyplývá závěr, že velmi dobře rozumí tomu, jak se vůči Rusku vyjadřuje jak současná vláda USA, tak i kandidáti na nového amerického prezidenta. Hlava Ruska dobře ví, že v týmu D. Trumpa jsou lidé, kteří dokonce tvrdí, že Rusko údajně „sponzoruje určité fondy Clintonových“ (skutečně, tyto účelové spekulace se mají týkat zejména období, kdy Clintonová byla ministryní zahraničí – viz např. zde; pozn. Geo), přestože sám Trump ustavičně vyzývá ke spolupráci s RF.

Je jasné, že ve vztahu k Americe a jejím politikům je takový přístup žádoucí. Rusko potřebuje spojence – a není důležité, jak se člověk stojící v čele státu jmenuje. Pokud však do popředí vystupuje politická krátkozrakost, která brání konstruktivnímu politickému dialogu, nebudou Rusové příliš rozladěni, když zůstanou bez amerických politických partnerů.

28 komentářů :

 1. Ano Putin není žádný trouba. Vždy přesně ví co říká a komu to směřuje, aniž by musel někoho jmenovat. Ona potrefená husa vždycky zahejhá a USA kejhají v jednom kuse.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...ono hlavne... ...Rusove ted rozestaveli tolik projektu, ...ze by se nejaci valecni zajatci, prece jen shikli ;-)

   Vymazat
 2. ZÁVIDÍM MAFII Z BÍLÉHO DOMU, za prachy blbých tlustých a líných američanů si dobývají vojensky dosud neovládané státy, které potom rozkradou tak jak Čurák Dick Cheney a Madla Albrightová (Telecom, ropa, důl na měď atd). Zaplatí to blbí američani, zinkasuje to americká mafie. Jo, jak jim závidím. A proto si jen brousí zuby na Rusko a na Irán, jak by tam rádi nesli demokracii.

  OdpovědětVymazat
 3. Problém pro US lokalisty, ale i pro globalisty je skutečnost, že Putin prokázal, proč byl požádán globalisty o uklidnění světové situace a uvolnění tlaku na globální zdroje. Nikoli z lásky k němu, ale s vědomím jeho schopností. Jenže RF s Putinem v čele začíná přerůstat i doposud bohorovné globalisty. Ti si v současné situaci prostě nevědí rady a balanc mezi 3. sv.v., kterou nechtějí a vlastní dominancí, pro níž ztrácejí zdroje i recepty na udržení je zjevně nad jejich síly. Cokoli založené na davově elitářském státu se podle plánu hroutí...

  OdpovědětVymazat
 4. Ostatně do voleb musí jít Národní aliance jednotně na základě spojujících sdílených principů.

  OdpovědětVymazat
 5. Největší problém Ameriky je, že už vůbec nevědí co mají dělat. Putin má zcela jasnou představu co chce a nedá si do toho od nikoho kecat. Důstojného a čestného protivníka si váží, lháři, podrazáky, vrahy a zloději pohrdá. Sice s nimi bude jednat s nadějí, že se změní k lepšímu, ale není hloupý ani naivní jak si někdo namlouvá. No a o tom to je. OTP.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA je banda vrahů a násilníku a dokud se jim dařilo předstírat, že jsou Ti dobří, tak se jim dařilo.
   Objektivně se vše odvíjí od morálky a etiky. Vyhrává eticky lepší soupeř, protože má podporu z hora.

   Slovní karikatura morálky:
   Morálka socialistického bloku: "kdo nekrade okrádá rodinu." - jejím konečným důsledkem je rozkradení států.
   Morálka atlantického bloku: "prachy nade vše" - jejím důsledkem je vyvolávání válek a konfliktů, protože má někdo z toho zisk.
   Morálka muslimského světa - "když zavřu okna Alláh na mně nevidí" - vede k nízké inteligenci a hloupému přízemnímu násilí a věčnému podvádění.
   Morálka Indů - "na všechno je dost času" - vede k lenosti a zaostávání.
   Morálka Číňanů - "morálka do obchodu nepatří" - vede k tomu, že si je zločinci často podají.

   Vymazat
  2. Pro 19:36: No jo, ale musite uznat ze bez uSSaku by Rusko nikdy nemohlo pripojit Krym, ze jenom diky uSSakym zlocinum se mohlo znovu etablovat na blizkem vychode, bez uSSackejch sankci by se nikdy nestalo opet sobestacnym, a co se tyce ciste penez tak se Rusove zbavili Ukrajiny ktera je stala buhvi kolik desitek miliard rocne. Z ciste praktickeho hlediska udelali uSSaci pro navraceni Ruska jako velmoci mnohem vic nez kdokoliv jiny. Putin by vlastne mel dat te besne Clintonce metal.

   Vymazat
 6. Jsem fanda a milovník Putina a Ruska.Nezahrávejte si s medvědem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Medvědi byli už vyhlazeni a jsou nanejvýš v ZOO a když se tu nějaký objeví ve volné přírodě,je chráněn,aby ho Češi nezabili. Lidé jsou silnější než pozemská zvěř. Uvedl jste medvědí příklad,hlupáčku.

   Vymazat
  2. 22:47, na medvede pozor kamoško, aby si sa neposral niekde v kosodrevine ako tvoji krajania :-)
   http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/1099876-turistov-v-tatrach-napadol-medved-stanovali-kde-nemali/

   Vymazat
  3. sel domu zajic od hoven a pravil zajecici . Serezal jsem medveda az se posral.Maly zejecik vsak vse videl a prozradil mame : Medved sral v krovi tata sel kolem medved si s nim vytrel prdel a hodil ho do krovi Tak asi funguje ten Rusky medved ,ne jen zvaneni a lhani .

   Vymazat
 7. Také už jsem pochopil ,že Rusko je zachránce Míru.Miluji Rusko PFV

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až pochopíte i něco dalšího,napište, zatím jste jen na začátku,popleto.

   Vymazat
  2. Ano souhlasím s 22:27, Rusko války nezačíná, ale ukončuje.

   Vymazat
  3. Modlí se.

   Vymazat
 8. Proč jsou ti Rusové tak neobratní - zase pohádky o vnějším nepříteli, někdo je opět chce zničit, všichni brojí proti Rusku .. vždyť to už slyšíme desetiletí.
  A mezitím Rusko už několikrát zkrachovalo pouze a pouze vlastní vinou, po ukončení druhé světové války je nikdo nenapadl a ani nehodlal napadnout - je to úděsné, jak pořád dokola Rusové melou tu svou pohádku.
  Pravděpodobně to je určené pro domácí obyvatelstvo, aby se nevyptávali, proč tak bohatá země na nerostné suroviny je vlastně docela chudá, proč důchodvi pouze živoří a proč roky nikdo neopravuje silnice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. clovece vzpamatuj se usa operuji u ruskejch hranic co tam delaj zeme za oceanem fandim putinovi a ruskemu lidu a jestli opravdu bude valka tak pudem do kytek vsichni https://www.google.cz/search?q=usa+zakladny+kolem+ruska&espv=2&biw=1920&bih=911&tbm=isch&imgil=UB0mQ1151hD8NM%253A%253BhhnO0tfu2h1EOM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.paratdnes.cz%25252F2014%25252F08%25252FProc-vede-Obama-USA-lokajskou-EU-do-valky-s-Putinem-Ruskem.html&source=iu&pf=m&fir=UB0mQ1151hD8NM%253A%252ChhnO0tfu2h1EOM%252C_&usg=__xDvvV1zx1jILFnODuvXEco2tWPw%3D#imgrc=5tA4OfrKIn4HXM%3A

   Vymazat
  2. pro 1053

   USA základny jsou tam, kde je chtějí a nebo si je dokonce objednali pro ochranu (např. Japonsko).
   Že Rusové obvykle nemají základny souvisí s téím, že je nikdo nechce ani vidět.

   A vůbec to nesouvisí s tím, co je v příspěvku 0801: Rusové neustále už mnoho let si vymýšlí pohádky o vnějším nepříteli, aby na něho mohli svést své neúspěchy v hospodářském řízení jejich ekonomiky. A přitom to mohla být jedna z nejvyspělejších zemí světa.
   Zatím paběrkují, několikrát v minulých letech zkrachovali a jejich důchodci mají asi 5000 korun po přepočtu důchod. I naše ČR má asi tak dvakrát větší HDP na hlavu.
   Já to chápu tak, že Puton neustále musí vymýšlet nějaké důvody, proč to tak je - a používá osvědčenou báchorku o vnějším nepříteli. Na to jeho obyvatelé kupodivu stále slyší a proto mu neúspěšné řízení společnosti zatím i tolerují.

   Vymazat
  3. Vy toho opravdu moc nevíte. Rusové doplatili na zradu svých elit, kteří svou zemi prodali za 30 stříbrných. Za vlády prozápadního Jelcina Spojené státy rabovaly Rusko takovým způsobem, že Clintonova administrativa "hospodařila" s přebytkem, což je v moderní historii us vskutku unikát. Až osušíte slzy dojetí z praporu hvězd a pruhů který máte zavěšen ve své síni tradic, zkuste se zamyslet nad tím, jak naši demokratičtí západní přátelé rabují váš domov a naši političtí lokajové hýkají blahem, že mohou za levno váš/náš domov vyprodat (viz. ministr Mládek a jeho podpora TTIP)...

   Vymazat
  4. pro 1117
   a vidíte - zase výmluvy na nějaké "zrádce, cizí mocnosti, elity". Jak se to hodí, tak to ruská propaganda - a v tomto pžípadě i Vy - stále opakuje, v různých variantách pořád dokola. Jen aby to vinník byl zvenku !
   Prapříčina ubohosti Ruska je hlavně v tom, že řízení společnosti polodiktátorským režimem naprosto brzdí rozvoj. Už dávno je mnohokrát prokázané, že nejúspěšněji se rozvíjející společnosti, nebo ekonomiky a nebo státy jsou ty, kde vyhrála v nějaké variantě liberální podoba řízení státu, společnosti a hospodářství. Všechno jiné, je špatné - svět nezná zatím lepší způsob řízení, než širokou svobodnou demokracii.
   Je to vidět i na vývoji světa - nejbohatší a nevíce rozvinuté státy mají právě takovou podobu řízení, o které píšu.
   Rusko tam nepatří ani náhodou. A vymýšlet si vinníky, konstruovat různé umělé příčiny problému , neustále omílat vnějšího nepřítele - který jak jinak za všechno špatné u nich v rusku může , je dědinské.

   Vymazat
  5. 13:08
   Dost dobrá analýza, silně založená na neobyčejných dějepisných a geopolitických znalostech a souvislostech, zvláště poučné a názorné, jak účinně havloidní média deformují myšlení jejich zdánlivě inteligentních, zoufalých čtenářů. Jakub Janda by zaplakal dojetím.

   Vymazat
  6. 13:08
   Do roku 1989 jsme měli nepřítele na západ od nás. My bez nepřítele nemůžeme žít.
   Tak jsme si našli nepřítele na východě a vstoupili do NATO, aby nás před tímto nepřítelem ochránil?

   Vymazat
  7. 1526 ale to se mýlíš !! To byla zase tehdy sovětská propaganda ! kterou přebíral náš prosovětský režim !
   Takže ve skutečnosti pochopitelně žádného reálného nepřítele jsme nemuseli mít. A taky neměli - a ani Rusové/SSSR. Po rozpadu v 1991 se jim nic nestalo, nikdo je nepřepadl a neukradl jejich bohatství. A přitom byli totálně na olenách !
   To samé v 1998m kdy se ekonomicky zhroutilo celé Rusko - opět nikdo toho nezneužil, ani vlásek se jim nezkřivil.

   Takže nějaké kecy o vnějším nepříteli jsou skutečně bláboly kremelských propagandistů, kteří musí nějak skrýt nuznou a bídnou realitu svého vlastního obyvatelstva. A to ve jménu vyšších témat - přece kdo by nezavřel oči před mizernou výplatou, když přece jde o obranu vlastní země !

   Vymazat
  8. 15:31
   Když jde o blábol kremelských propagandistů, tak nevím, proč je tolik
   obav u "význačných" politiků západu.

   Vymazat
  9. 1545
   Silně pochybuju, že západní politici by nevěděli o co jde.
   Stejně jak mají dostatečné informace o ruských vojácích na východní Ukrajině, mají přehled o technice, kterou tam Rusové navezli a určitě si také umí spočítat, jak špatně na tom rusiké obyvatelstvo je.
   Ta ruská propaganda o které se bavíme je zcela jistě zaměřena především na domácí obyvatelstvo a na část obyvatel třeba Evropy, která se tím dá zmást - podívejte se do zrcadla.
   Mimochodem o tom všem vyšla i docela dobrá zpráva BIS (oředevčírem), mnohem větší nebezpečí pro ČR vychází z pronikání ruského vlivu k nám (a to částečně i přes politiky, kteří možná i nevědomky hrají za Rusko) proti nebezpečí třeba u migrace.
   Jak absurdní - v informačním prostoru ČR je každý druhý článek o nějakých migrantech, které ve skutečnosti ještě u nás nikdo neviděl a ani neuvidí, ale o ruském vlivu ani slovo. BIS má pravdu - rusům se daří destabilizovat EU = a to oni potřebují. Nepomáhejte jim - to je jediné, co minimalizují nějaké příští problémy.

   Vymazat
  10. 8.01 opravdu jsi takový debil ne bo si jen na debilitu hraješ.

   Vymazat
 9. Vařit bez soli , dělat světovou politiku bez Rusů - to nebude nikdy ono.
  kuchař krále Já I.

  OdpovědětVymazat