Reklama

pátek 30. září 2016

Vodca teroristov Dzabchat an-Nusry otvorene priznal, že ich podporujú USA

30. 9. 2019  Hlavné správy

Vodca teroristickej organizácie Dzabchat an-Nusry, ktorú ako teroristov označili aj politici v USA priznal, že ich zbraňami a materiálom zásobovali USA a okrem nich aj Západ, Izrael, Saudská Arábia, Turecko a KatarRozhovor nemeckého novinára Jürgena Todenhöfera s Abu al-Ezzom, hlavou organizácie Dzabchat an-Nusra publikoval prestížny nemecký denník Berliner Zeitung.


Kým ešte donedávna mohli mať niektorí Európania ilúzie o “umiernenej opozícii v Sýrii a snahe USA dospieť k mierovému riešeniu krízy v Sýrii”, rozhovor nemeckého novinára Jürgena Todenhöfera s Abu al-Ezzom, hlavou Dzabchat an-Nusry musel tieto ilúzie definitívne rozbiť, na Slovensku samozrejme len za predpokladu, ak by proamerické mainstreamové médiá o správe Jürgena Todenhöfera, publikovanej v Berliner Zeitung, informovali verejnosť.

V článku Jürgena Todenhöfera sa ukázalo, že Dzabchat an-Nusra, ktorú aj USA označujú za teroristov a nepovažujú ich za členov “umiernenej opozície” získavala tajne pomoc z USA. Okrem USA pomoc tejto teroristickej organizácii poskytovali Turecko, Katar, Saudská Arábia a Izrael.

Podľa Abu al-Ezza Dzabchat an-Nusra získala od USA milióny dolárov, protitankové rakety a tanky, pričom tanky získali z Líbye za pomoci Západu, Turecka a Izraela. Od Katara a Saudskej Arábie skupina získala cca 5 miliónov dolárov, Kuvajt prispel sumou 1,5 milióna kuvajtských dinárov (cca 4,5 milióna dolárov) a to za každú vykonanú vojenskú operáciu, pričom občianska vojna v Sýrii trvá už 5 rokov a vojenských operácii viedli členovia an-Nusry naozaj neúrekom.

Pri vojenských operáciach pomáhali členom an-Nusry americkí, západní, izraelskí, saudskí špecialisti. Pre Izrael bolo takisto výhodné v proxy vojne (vojna cudzími rukami v cudzej krajine) v Sýrii podporovať an-Nusru, pretože členovia tejto organizácie bojovali proti Asadovi, Hizballáhu i Palestínčanom a pri totálnej porážke Sýrie by už Izrael definitívne zmietol zo stola možnosti o navrátenie okupovaného územia Golanských výšin.

Podľa priznania Abu al-Ezza, publikovaného v prestížnom Berliner Zeitung pomoc od USA vo väčšine prípadov nebola priama, ale uskutočňovala sa cez ich spojencov v Perzskom zálive. V poslednej dobe sa však situácia vyostrila a USA boli nútené aj k priamej podpore an-Nusry.

Najväčšiu pomoc pre an-Nusru predstavovali protitakové rakety TOW, vďaka ktorým dokázala an-Nusra zvíťaziť v mnohých lokálnych bitkách. Výcvik bojovníkov an-Nusry v používaní rakiet TOW viedli priamo americkí vojenskí experti. Tanky získavali teroristi an-Nusry z Lýbije, prevoz tankov sa uskutočňoval cez Turecko.

Podľa Abu al-Ezza má an-Nusra dostatok protitankových rakiet na to, aby sa dokázali brániť útokom sýrskej vládnej armády a aby dokázali udržať svoj vplyv v rôznych strategických oblastiach.

Podľa slov Abu al-Ezzu členovia an-Nusry nepovolia žiadne humanitárne konvoje do obkľúčeného Aleppa, pokiaľ sýrska vládna armáda neuvoľní obkľúčenie cez Kastello a v oblasti severného Aleppa.
Video k článku si môžete pozrieť tu:
Na archívnej snímke hore Jürgen Todenhöfer s Abu al-Ezzom

31 komentářů :

 1. To ani žádný komentář nepotřebuje !!!!

  OdpovědětSmazat
 2. V Nemecku bylo video i na Focusu! A to uz je pecka jelikoz se jedna o naprosto rezimovy mainstreamovy platek!
  Ted nevim jestli je to dobre nebo spatne ze uSSaci jsou kompletne odhaleni, ale nejspis spatne. Z jejich pohledu neni co stratit. Ze ti teroriste jsou vlastne jejich proxy armada a vsechny zlociny jdou na jejich triko. Dokonce hrozi Rusku pouzitim te armady proti Ruske Federaci naprosto otevrene a oficialne primo v ministerstvu zahranici pred novinari z celeho sveta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať ti us-řiťomilové v politice i vně vidí,k čemu se tak hrdě hlásí a pokrytecky s držkama plnejma lidskejch práv nadržují a schvalují a křečovitě trestají někoho,kdo jsa si toho vědom,na tu zločineckou zhovadilost vystrčí prdel...
   Ti chcípáci v US-estabilišmentu mají tudíž i plnou zodpovědnost za nedávný teror a mrtvé v Evropě,neb terorismus islámský je jen jedna jeho součást a události na Stř.východě a v Evropě jsou spojené nádoby....Jsem zvědav,jak se k tomu přizání a důkazům postaví ty evropské pimprlátkové vlády a co budou ti dementi,věru s dřevěnými hlavičkami a pinocchiovskými rypáčky,žvatlat a co za bulíky nám zase věšet na nosy v domění,že na nich máme zrovna tolik místa,jako oni....

   Smazat
  2. Pořád u nás existuje zbytečně mnoho lidí a zrádců, kteří se jich zastávají nebo jsou jimi okouzleni. Jak jsem četl v jiné diskuzi: Jsou naprosto bezobsažní, jenom nádherně namalovaný obal, který má zakrývat prázdnotu, jaká tu ještě nebyla.

   Smazat
  3. An - nUSrA !!!!!!!

   Smazat
 3. Hlava Džabhat an-Núsry v tom interview však světu nic nového neřekla.
  Ví to totiž dobře již několik let, kdo si v Sýrii upekl džihádisty a podobné nájemní zmetky, kdo je tam vyzbrojil, vycvičil, kdo je dál futruje financemi a zbraněmi. A kdo je zodpovědný za statisíce mrtvých a desetimiliony na útěku.
  A to všechno jen proto, aby ta země shořela do základů za to, že si dovolila nepodvolit se samozvanému vládci světa a Vesmíru.

  OdpovědětSmazat
 4. doufam ze vyhraje trump a utne tydle silenosti

  OdpovědětSmazat
 5. Hysterie Říše dobra dostihuje vrcholu, v Sýrii zničili (vybombardovali) dva mosty. Asi je nepotřebují, protože po nich chodili jenom prostí civilist a nejezdili po nich cisterny s kradenou syrskou ropou, která na tankerech dostává označení ropa z amerických břidlic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je nachlup stejný,jako když tejden před koncem války bombardovali Plzeň a pozabíjeli stovky civilistů,ty kurvy se od tý doby nezměnily....

   Smazat
 6. Kde jsme ? Na začátku doby úplného kolapsu?
  Už veřejně je známo co dokáže říše zla.

  OdpovědětSmazat
 7. Někdo velice chytře zařídil, že se hloupí Arabové vymlacují a podřezávají mezi sebou a vovovotom to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kdyby jenom Arabové, na Ukrajině přece dokázali aplikovat naprosto stejný model a úspěšně si tam jdou vzájemně po krku jenom bílí

   Smazat
  2. Abyste to rozlíčovali,stačí se podívat na to,kdo na Ukrajině vládne ekonomikou,sdělovacími prostředky a politikou a hned vám to bude jasné.
   A to samé platí i o Středním východě.

   Smazat
  3. na Ukrajině vládnou USA prostřednictvím nastrčených světoobčanů, kteří vlastní několik zahraničních pasů a kteří mají blízko k Talmudu (vyjímkou je asi jenom Saakašvili)

   Smazat
  4. Správně,ale nesmí se to říkat nahlas,aby se náhodou nějakým nedorozuměním na ně nesvalovala spoluzodpovědnost za ty svinstva,co se tam dějou !!!

   Smazat
 8. podle meho nazoru testujou usa co si muzou na rusko dovolit putin jim nesmi ustoupit nebo jak prohraje v syrii tak pak prohraje na dombase krymu a pak by nas cekalo jen NWO pokud vyhraje ta jezibaba

  OdpovědětSmazat
 9. A brabci po střechách dlouho vržou o tom, jak pejzatí chazaři vozí do svého israelu-rotšildlandu raněné a nemocné žoldáky IS, Al Kejdy, atd. jak se všelijak nazývají ty židovské zástupné armády hrdlořezů. Jak je v isrelských špitálech vykurýrují, šup zase přes okupované Golanské výšiny zpět "do práce" v Sýrii a Iraku za Érec Jisrael - nejsvatější a nejchytřejší zemi ve Vesmíru. Takový žoldák stojí spousty šékelíků, než aby ho nechali jen tak pejzatí zdechnou v poušti na banální infekci.
  A co na to vášnivý sionista Mošé Zeman? - tento hřímající bojovník proti IS?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moše Zeman držel plamennou řeč dštíce oheň a síru na islámské teroristy a dožadujíce se útoku na jejich řídící centra a mozky...
   Připadá mi jako praštěnej,jako kdyby neveděl,že jsou řízeni z Izraele a USA a Spol.,k čemuž se před pár dny taky mluvčí pentagonu přiznal.
   A nebo snad už konečně chce vší silou udeřit na naše spojence v USA a milovaný Izrael,s nímž máme tzv,nadstadartní vztahy (furt nemůzu přijit na to z jakého důvodu..)
   Tak jsem zvědav,jak na to bude ten pokrytecký paprik s šábesdeklem v šuplíku raegovat....

   Smazat
  2. Nepodceňujte "Miloše", chrání si záda Židy proti Neokonům. Zakomponujte do myšlení "ochladnutí" vztahů USA-Izrael, dělení židů a Židů v boji o prezidenta v USA. I v Izraeli samém se bojuje, nechat si Golany, nenechat? V každém případě má Zeman i dobré informace(možná) z Mossadu a "řídící centra a mozky" je jeho "majstrštych".

   Smazat
  3. Hovno a né majstrštyk!!!
   Moše Z.jim leze do zadku,je to takový sionistík z Vysočiny i na valný hromadě AIPACu se šmajchloval a úvodní zdravici přednesl v hebrejštině...
   Jinak zdělím Vám jedno sladké tajemství:"celá ta banda neokonu v JůEs Ej je výlučně židovská,doplněná jen pár WASPy,patří meži ně takoví kádři jako např.Wulfowitz,Kagan a jeho stará Nulandka,Clinton se svojí potrhlou nánou Killery,Runsfeld,Friedman,McCain,Albrightová,Bushovci,fosíle Brzezinsky s Kissingerem,celej kongres i senát atd.je zbytečný to tu vyjmenovávat....Nebuďte naivní,žid židovi oči nevyklove a ovládají celé USA a Evropu,proč by se tahali o Golany,když už tam 50 let hospodaří,jim jde o celou Palestínu,Sýrii a Libanon s okolím....a nejvíc ze všeho chtějí Rusko,které jim už 2x leželo u nohou,ale nakonec jim vyklouzlo a proto nedají pokoj,dokud to zas neodserou a to definitivně....

   Smazat
  4. https://www.youtube.com/watch?v=9RC1Mepk_Sw
   Tady to rika jeden z tech lotru otevrene ,nemusi mormalni lidi kteri trochu sleduji tohle lzido lzi lhani ani byt prekvapeni .Tto je jeho vyznani 2007 kdy se snazil ziskat lidi na svou stranu jakozto kandidat na presidenta . On velel v Jugoslavii a masakroval tam obyvatelstvo ,tak co kdo chce a co kdo chce lhat ,vzdyt to je tak trapne ze jiz to ani nejd eposlouchat ty jejich trapnosti

   Smazat
  5. Absolutne Natahnihnatu se tim nedavno holebal jaci ze jsou mirumilovni osetruji pry yisice SYRANU zranenych pri naletech v Israhelskyc spitalech .Vse je lez jako vez a nebo pravda pouzita jak se potrebuje .V USA veli CIA (Breamer a Min obrany Carter) a Kerry musi poslouchat jejich povely .A jestrabi maji velke bunkry tem je vse jedno a zeleny mozecky.A Usatej ? Ten posloucha presne od 1 dne kdy ho tam naivni nadseni lide zvolili. Proto mam obavy z Trumpa ,ono to v juesej neni jednoduche ,pejzati to maji absolutne pod kontrolou

   Smazat
  6. 0:49- mně jste žádné tajemství nesdělil, já je znám, neokony používám jako synonymum pro snahu židů ovládnout Svět. Věřte mi jedno, musíme se naučit rozeznávat Židy, kteří chtějí s námi žít a židy, kteří nám chtějí vládnout. Je to těžké, vím. Prubířským kamenem je politika a správa státu. Občanská práva musí mít stejná ale v zastoupení v politice a správě jen poměrná k % obyvatel státu. Zkusme to navrhnout a uvidíte to kejhání potrefených hus. Přesto je to jediná cesta jak bez osočení z fašizmu si dokážeme vzít vládu zpět k historickým národům. I tak to bude těžké, za ta staletí jsme si zvykli na "cizáky" a rodné neumíme prosadit.

   Smazat
  7. Povolny nebud naivni nejde se s nimi domlouvat zkouseli to chytrejsi nezli zdejsi prispivatele .Proste MAFIA cti jen sve zakony a ktere pro ne vymysleji jejich vedouci .Vzdy otoci jak to potrebuji v jejich zajmu ,coz nevidis ty vysledky ? To neni momentalni zalezitost to trva jiz staleti .Poslouchal jsem zida ktery vysvetloval mexikanum ze praci (sekani travy ,dava jen zidum) Jinak je to tupec sproste individuum z Israhele ktery dela vse pro to aby ostatni oslnil ,pritom jeho blbost a sprotota tluce jako dvere ve vetru .Absolutne si dovoluji poznamenat ze jsi naivni ,plkani si vzit vladu zpet .Jak ? Povesit je a nebo pokojne protestovat cemuz se oni samozrejme smeji pri popijeni nejdrazsich chlastu akurveni se ,nyni s klukama a homosexualy.To je jejich moralka

   Smazat
  8. Pane Povolný,to,co jste předvedl je ta tolik proklínaná a dnes vyžadovaná a slabými,nebo bezpáteřními jedinci držená politická korektnost,zavírající oči nad neokecatelnými fakty....
   Tak,jak není umírněného islamisty,tak není umírněného žida!Když se jde na podstatu věci,vždy ta jejich víra a z ní vycházející světový názor,nakonec zvítězí.
   Nějaká váhání jsou jen věcí specifika dané situace,nebo taktiky,ale strategie zůstává....
   Jsou to dvě víry a mentality myšlení a nich vycházející způsoby života,postavené na nadřazenosti vůči bezvěrcům či jinověrcům a to určuje jejich vztah vůči nim navzájem,ale i k nám tzv.křesťanům.
   Vůči nám "jsou to dvě strany jedné mince" a je neskutečná kravina tvrdit,že naše kultura je křesťanskožidovská,neboť víra židovská je v antagonistickém postavení vůči křesťanské a ta je vůči židovské submisivní....Dokladem toho je nejen historie jejího vzniku,ale co hlavní,dnešní praxe.A z ní i vyplývající mj."dvojí metr" například v posuzování dějů na Ukrajině,nebo Stř.východě,arogance USA,plně ovládaných židovskou lobby (citát Ariel Sharon"Amerika,no to jsme my židé a Američani to vědíííí") atd.a nejen tam a nemá cenu to tady rozvádět a otravovat s tím ostatní,co v tom mají jasno a jestli to nevidíte,tak se děte vysrat!!!

   Smazat
  9. 10:03-nejde mi o politickou korektnost, sám jsem nekorektní. Jde mi o lidskou slušnost nevraždit. Jinak jsem pro tvrdý politický postih, "umravnit" židy ve vlivu na společnost k jejich % v populaci.

   Smazat
  10. ...Tak si o tom promluvte s Bibim a Spol. a taky např.s Nuland,nebo Krvavou Madlou,ta by Vám mohla rozumět i bez překladu a taky s ostatními obřezanými kurviči tohoto světa,jako je Kissinger,Brzezinsky atd.
   Tady pláčete na nesprávným hrobě...

   Smazat
  11. https://www.youtube.com/watch?v=97JFggxXLbY


   Tady je specielně pro Vás jeden odkaz,kde je vše dosti jasně vysvětleno oč jde i v případě té protievropské imigrace a kdo to si to vzal za úkol a proč.Co tam není si lze domyslet,nebo doplnit ještě jinde.Ale tohle je dostatečně výmluvné....

   Smazat
  12. moc pekne video je treba jit k volbam a volit spd

   Smazat
 10. reptilani - annunaki = vytvoreni lidskeho kolonu adama a pocatku zidovskeho pokoloni na ostrove ceylon. Pote coje Rama vyhnal ,suadili se v jizni saudske arabii- novodoby pocatek zidovstvi . prvni vetev
  Z ciny je vyhanli za kolaboraci a spolecne z casti zkorimpovanych ciannu odesli az do evropy - germani - anglosasove. - druha vetev
  chazarsti kocovnici - treti vetev
  zidovsrtvi ,pseaudo krestanstvi ,islam ,komunismus,kapitalismus,neziskovky, lgbt ,pedofilie ,valky . vse pochazi od ne - lidskych nacisticky smyslejicich kreatur. Chteji nas pretvorit k obrazu svemu . 50 % arabu pochazi z incestniho snatku , degenerati bez ducha,svedomi a pocitu zivota skrz srdce. dokazi jen parazitovat a to se vztahuje na vsechny vyse zminovane. stejna pakaz . multikulti ,zniceni lidskych rodu ,kultury. vice valek a mentalniho ,fyzickeho utrpeni= vice negativni temne energie pro tyto svine ktere nici prirodu,krmi lidi chemikaliemi. Energie svetla je neomezena a proto by jseme nemeli zaspat a vcas se postavit silenstvi ktere se blizi k nasim domovum

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.