Reklama

.

.

středa 7. září 2016

Vojensko-průmyslový-mediální a monetární komplex: Válka je dobrá pro byznys

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
7.9.2016  E-republika

Vojensko-průmyslový komplex, který vytváří společně s médii, ale zejména bankami konstrukt, že náš život je ohrožen, chce velkou válku, aby odůvodnil svoji existenci.


Vlády se připravují na válku, jejím začátkem by měl být obrovská elektromagnetická detonace nad územím USA, píše veterán elitní jednotky zelených baretů v článku ZDE, který převzal i server Zero Hedge. Je zde i zmínka o České republice, která volá spolu s Maďarskem po zřízení evropské armády. Pokud by byla řízena stejně jako Evropská unie, tak potěšpánbůh.

Vzhledem k výzvě Angely Merkelové, aby se občané připravili pro případ katastrofy a zásobili se, dále k upozornění německé Bundesbanky, že v případě krize nemohou občané počítat s tím, že by Bundesbanka byla schopna zásobovat bankomaty penězi, jelikož to není jejím úkolem, a vzhledem k napětí v Rusku, kde probíhá přechod části průmyslu na válečný režim, není varování amerického veterána mimo.

Schůzka G20 žádné uvolnění napětí nepřinesla


Buď Hedvábná stezka nebo válka. Tento komentář pro ty, kteří umí anglicky, potvrzuje úpadek euroatlantické osy a přesun hospodářské moci na Východ a na Jih. Můžeme si vybrat, spolupracovat, nebo se stát obětí války. Jedna věc je spolupráce, druhá podřízení se novým plánům globalizátorů z Východu. A ti skupují přístavy, pozemky a vše, co lze za nahromaděné dolarové papírky ještě směnit, jako diví a Evropa se má těšit z příchodu čínských investorů.

Bohužel nemáme politiky, kteří by byli schopni představit nový evropský model spolupráce a řízení rovnovážných makroekonomických procesů, řešení finanční a dluhové pasti a sociální otázky v Evropě a vystupovat jako svéprávný, rovnocenný partner vůči USA, ale i Číně nebo Rusku. Máme pouze zbabělce, kteří vidí v politice prostředek svého životního zabezpečení a jsou ochotni ohnout hřbet a prodat i svou vlastní babičku, když jim z toho něco kápne. Podle toho se svět také na dnešní Evropu dívá. Jako na starou, unavenou, ustrašenou dámu, která si prohlíží krabičky se zašlými krajkami (naše evropské hodnoty) a rezignuje na svou budoucnost. Tím se ovšem stává snadnou kořistí.

 


Konflikt s Ruskem jako skvělý potenciál pro kšeft


Všechna západní média, a naše pochopitelně ještě víc, v posledních letech nedělala nic jiného, než představovala Vladimíra Putina jako největšího světového zloducha. Důvod je zcela jednoduchý: Konflikt s Ruskem představuje skvělý potenciál pro kšeft. Malá skupina nenasytných psychopatů touží dosáhnout větších zisků, stejně jako před I. a II. světovou válkou. Stačí těmto lidem naslouchat a citovat je, dřív než nás Evropské hodnoty označí za agenty Kremlu.

Tak například bývalý zástupce náčelníka armádního štábu Richard Cody, který je nyní činný jako viceprezident L-3 Comminications (což je sedmý největší zbrojařský koncern v USA, který v roce 2015 obdržel od americké vlády 7522 objednávek v hodnotě 5 miliard dolarů, řekl dle The Intercept:
„V důsledku konce studené války se rozšířil po světě mír, a to díky zanikajícímu Rusku a slavícím členským státům NATO. (Nezná ani zeměpis, protože zanikal Sovětský svaz). „Zeď padla“, řekl, „a všechny vojenské výdaje byly utlumeny.“ ... „Nyní Rusko procitlo a vykonává tlak na spojence USA“, argumentuje Cody. "Národy, které patří do aliance NATO, by měly uvolnit 2 % HDP na vojenské výdaje“, říká. „Víme, že trend nahoru přijde a my se na to pořádně připravili.“

Aerospace Industries Association, obchodní organizace sloužící zbrojařským koncernům, požaduje zvýšení vojenských výdajů, aby se mohlo lépe čelit zvýšeným nebezpečím. A Wiliam Hartung, ředitel Arms and Security Project at the Center for International Policy přiznává, jakým přínosem pro byznys je ono údajné ruské nebezpečí:

Ruské žně umožní dodatečné zisky pro výrobce zbraní, jelikož se jedná o standardní argument pro zvýšení rozpočtu Pentagonu.  

Defense One píše rovněž o zvyšujících se vojenských rozpočtech jako o přímé odpovědi na „ruské nebezpečí“. NATO bude potřebovat nová letadla, drony, tanky a uzavírá článek citátem šéfa SAAB koncernu pro Velkou Británii Petera Cederleho:
„Nejsou to jenom USA, kdo vede „všeobjímající války“.

Vojensko-průmyslový komplex, který vytváří společně s médii, ale zejména bankami konstrukt, že náš život je ohrožen, chce velkou válku, aby odůvodnil svoji existenci. 


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

18 komentářů :

 1. Perfektní jako vždy. Schází jenom důraz na zvrhlé euroatlantické hodnoty a že mír ubráníme i kdyby jsme měli většinu lidí zabít. Pak budem dostatečně nažraní a ekonomický výkon dosáhne nadzvukové rychlosti. MOTROK 21 ST.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejné žvásty o "zvrhlých euroatlantických hodnotách" kvičí i islamisti. Můžeš si s nimi podat ruku, ty jeden rudohnědý debile.

   Vymazat
  2. "Radikální Islám" byl nedávno duchovními Islámu odsouzen. Zdůraznili, že "radikální Islám" není součástí Islámu a kdo se ho účastní a podporuje není skutečný muslim.

   "Radikální Islám" je vytvořen tajnými službami státu, hlavně USA (zbraně, instruktoři a peníze z euroatlantického uskupení). Klasická hra na umělého vytvořeného nepřítele (dřívější uspořádání tomu říkalo třídní boj).

   Vymazat
  3. 9:38-ty Hovne,proč ty islamisty sem teda taháte vy hňupi u vytržení ze skvělosti z "evropských hovnot"?!!
   Nic jiného to není,než úmyslně způsobovaná dekadence do níž se ke zvýšení chaosu a destrukce zamíchává středověká agresivní musulmanská demagogie a čuráci,jako ty na tom usilovně pracují k zániku té Evropy a zániku svému....a vás to semele jako první.

   Vymazat
  4. 11:18

   Já sem nikoho netahám ty zmrde. Mám je stejně rád jako vás, komouše, nácky, obdivovatele totalit, rusácké a čínské fanatiky a podobnou sebranku.

   Vymazat
  5. 11:22-je naprosto jasné,že si nevidíš ani na špičku svýho čuráčka a teď nám prozraď čí to je,máš tak špatný oči,oční nerv a to,co je za ním anebo máš toho čuráčka tak vypěstovanýho do dýlky v institutu honiče Jandy???

   Vymazat
 2. u voleb je posledni sance zbavit se zapadnich dementu czechii migrace
  www.spd.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Někde musí zisky musí mít, když se jinde klesá.

  http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/nemecky-prumysl-utrpel-nejprudsi-mesicni-pokles-za-temer-dva-roky-1319503

  OdpovědětVymazat
 4. 9,38 Nepochopíš nikdy nic, ruohnědý debil jsi ty a určitě potomek nomenklatůrních kádrů nebo jejich odkojenec. MOTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaký chudinka a zoufalec musí být někdo kdo sám sebe dobrovolně nazývá otrokem a ještě je snad na to hrdý? To opravdu nepochopím.

   Vymazat
  2. 11:11
   Ty havloidní předložko,chudák seš ty a pomatený lejnolahvárenský hovna ala Poserplína a spol!!!!

   Vymazat
 5. Bojovať za mier je to isté, ako súložiť za panenstvo.

  OdpovědětVymazat
 6. Doporučuji všechny pohláváry postřílet jako Benita a nechat pověsit hlavou dolů pro výstrahu ostatním kurvám.

  OdpovědětVymazat
 7. 11,11 Ty jsi také moderním otrokem jenom to neumíš pochopit asi máš to správné vzdělání. Otrokářů je 1% a kdyby jsi mezi ně patřil tak nechodíš na tento stránky. MOTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty duševní ubožáku z neziskovky obřezance Pánka lez na váš web provozovaný obřezaným soukmenovcem Šafrem,KGBákem Štětinou-plavcem a dalšími zrůdami :svobodneforum....tak si tam hupsni zkurvený vlastizrádný HAVLOIDE,tam budeš u těch svých!A vyměň Kchárlovi pamprsku,před chvílí se posral a sl.Vopěnková šla do práce -výkon starého ženského řemesla!

   Vymazat
 8. Autorka má bezpochyby pravdu když ukazuje na loutkáře světové politiky. Problém je pouze v tom, že loutky typu Agela, Barack, Hillary,atd., tedy dle Orwella ti "rovnější", nemají v totalitě nadnárodních korporací dostatek svobody, ani dostatek dobré vůle k "nápravě věcí lidských". Ne každý státník či politik je nakloněn takovým změnám jaké proběhly na Islandu.

  OdpovědětVymazat
 9. Perfektně napsaný rozbor současné napjaté politické situace a hrozících důsledků.Evropa místo toho aby se spojila proti rozpínavosti Číny,tak vede hloupou sebezničující obchodní válku proti Rusku a Čína mezitím získává v Evropě raketovou rychlostí stále větší vliv .
  V čele zemí EU jsou v současné době zločinci ,kteří vedou celou Evropu ke zkáze.Jejich šílených rozhodnutí je v současnosti celá řada. Jako příklad :Rozvrat společně s USA celé řady arabských zemí a tím hlavní vina na vzniku IS a migrační krize,stupidní politika vůči Rusku,Podpora fašistické vlády Ukrajiny,přehlížení zločinů páchaných Tureckem,bezvízový styk s Ukrajinou atd...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak!!! Evropa má ke své záchraně jak kulturně civilizační tak i hospodářské jen jedinou možnost a to ve vzájemně výhodné i politicko-bezpečnostní spolupráci s Ruskem....USA jsou už jen gangrénou sionismu a jeho důsledků rozkládající se mrtvola,od které se musí Evropa oprostit a vzdálit,jinak zhnije s ní..

   Vymazat