Reklama

pondělí 26. září 2016

Volby 2016 do ruské Dumy: důležité nebo jen ztráta času a peněz?

The Saker
26.9.2016 Zvědavec

Soudě podle reakcí v západních korporátních médiích jsou volby 2016 do ruské Dumy v podstatě fiaskem: zlý Putin si udržel „uchopení moci“, všechny strany v Dumě jsou v podstatě pod jeho kontrolou a žádná skutečná opozice se neobjevila, neboť to ani nebylo umožněno. Dokonce i v Rusku jsou lidé, kteří s tím souhlasí, ale z jiných důvodů. Říkají, že všichni vědí, že Jednotné Rusko (strana Putina a Medveděva) vyhraje stůj co stůj, a že celé tyto volby byly poněkud nudnou událostí. Ve skutečnosti je ve všem, co zde bylo uvedeno, kousek pravdy, ale přesto zde zcela uniká pointa.

 

Problém číslo jedna: Rusko není Švýcarsko


Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba pochopit ohledně Ruska, je to, že Rusko není ani západní, ani evropská země. Jelikož ukrajinští nacionalisté rádi říkají, že „Ukrajina je Evropa“, pak bych je parafrázoval a řekl bych, že „Rusko je Asie“ (Ukrajinci s tím mimochodem souhlasí). Není to tak docela pravda, Rusko je ve skutečnosti Rusko, ale je to mnohem blíž pravdě, než je většina pozorovatelů ochotna přiznat. Například v případě voleb se Rusko v mnohém podobá Japonsku: má nařízené, vnější pozlátko demokracie, ale ve skutečnosti se postoj ruského lidu vůči autoritám a moci mnohem více podobá postoji Japonců: chápou, že skutečná moc a autorita v Rusku (nebo v Japonsku) opravdu nezávisí na volebních výsledcích, a že skutečná centra moci v těchto zemích jsou buď svěřena jednotlivcům (jako je Putin nebo císař) nebo neformálním skupinám lidí (v Rusku to jsou podnikatelé a lidé, pracující pro státní bezpečnost, v Japonsku to jsou staré rody a průmyslníci).

Nicméně to z voleb ani zdaleka nečiní irelevantní volby. Ve skutečnosti jsou klíčem k tomu, abychom získali představu o tom, jaké je veřejné mínění, a v závislosti na výsledku mohou zaslat velmi silný signál těm, kteří „mají uši k slyšení“.

 

Problém číslo dvě: skutečná opozice v Rusku není v Dumě, ale v Kremlu


Je hodně pravdy na kritice, že Duma je jen schvalující klub, a že všechny strany, které se dostaly do Dumy (Jednotné Rusko, komunisté, liberální demokraté a Spravedlivé Rusko) jsou proputinovské. Taky že jsou! Ale uniká zde pointa. Skutečnou pointou je, že zatímco Jednotné Rusko je obecně proputinovské a promedvedějovské, ostatní tři strany jsou silně zaměřeny proti Medvedějovi, ruské vládě, a zejména proti ministrům financí a ekonomie v Medvedějově vládě. Pravdou je, že skutečnou opozici vůči Putinovi tvoří právě ministři financí a ekonomie Medvedějovi vlády a všechny frakce, které reprezentují: bankéři, parazité MMF (Mezinárodní měnový fond), zkorumpovaní obchodníci z 90. let, kteří nenávidí Putina, protože jim neumožňuje krást, stejně jako v minulosti, veškerá bývalá nomenklatura a jejich děti, kteří se podíleli na zabíjení v 90. letech a jejichž srdce je na Západě, stoupenci NATO à la Kudrin (předseda Centra strategických studií, pozn. překl.), kteří jsou v podstatě „lidé typu Washingtonského konsenzu“, a kteří nenávidí ruský lid za to, že volil Putina. To je skutečná opozice, která je mnohem nebezpečnější, než USA a NATO dohromady. A pro tuto opozici je výsledek voleb drtivou porážkou. Proč?

Protože kromě zcela oficiální „silné strany“ Jednotné Rusko jsou všechny ostatní strany v Dumě zaměřeny mnohem více proti kapitalismu a proti Americe, než je Putin. Pro říši je „Jednotné Rusko“ dobré, ostatně jako vždy bude. Jakákoli jiná alternativa by byla mnohem, mnohem horší.

Co se týče politických stran, které jsou otevřeně proamerické (jako je třeba PARNAS nebo JABLOKO), stěží dostaly společně 3%, což je daleko méně, než je minimum 5% (pro každou stranu), které by potřebovaly, aby se dostaly do Dumy. To v podstatě potvrzuje to, co jsem vždycky říkal: v Rusku neexistují žádné skutečné proamerické síly, žádné.

Co to všechno znamená? Jednoduše:

Ruský lid dostal Dumu, která všechno odkývá, což je přesně to, co chtěli!

Možná, že to není příliš skvělé z hlediska „demokracie“, ale pokud jde o skutečnou „lidovou moc“, tak je to fantastický výsledek.

Jaká byla účast? Naznačuje účast zhruba 48% (předběžný údaj), že bojkot, který vyhlašovali někteří liberálové, zafungoval? Sotva. Za prvé, tato míra účasti je vlastně docela dobrá, podobná tomu, jak dopadají typické švýcarské parlamentní volby. Kromě toho, spousta voličů Jednotného Ruska si byla tak jista svým drtivým vítězstvím, že se ani neobtěžovali jít k volbám. Kdyby se ukázali u voleb, výsledky Jednotného Ruska by byly ještě lepší.

Šlo o podvod? Ano, byly tam nějaké případy, ale vzhledem k tomu, že nový systém umožňuje, aby každý občan mohl sledovat každou volební místnost živě, došlo k rychlému odhalení a byly učiněny nápravné kroky. Ke svému velkému zklamání musela dokonce OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě) dát těmto volbám „smíšené hodnocení“, což se do hovorové angličtiny přeloží jako „no do hajzlu, nic jsme nedostali!“

 

Závěr:


Tyto volby byly obrovským osobním vítězstvím Vladimira Putina. A naopak - jsou hlavním stínítkem „atlantických integracionalistů“ a anglosionistické říše. To byl také nejlepší důkaz toho, že idiotský západní plán destabilizovat Putina prostřednictvím ekonomických sankcí měl díky tomu přesně opačný efekt: Rusové se semkli kolem svého prezidenta a nálada v Rusku vykazuje známky extrémní odhodlanosti.

Existuje jedno riziko pro Putina, ale je menší. Volební systém v Rusku je takový, že ačkoli strana Jednotné Rusko dostala řádově 54% hlasů, získá 343 křesel ze 450, a bude tak mít zajištěnou nadpoloviční většinu. Někteří pozorovatelé říkají, že pokud věci nepůjdou dobře a pokud se nezlepší ekonomická krize, Kreml (jak Putin, tak Medveděv) to nebude moci všechno svést na Dumu. To je pravda, ale není to také žádný velký problém. Za prvé, jak Putin, tak Medveděv, mohou vždy za všechno vinit Západ, dokonce i tehdy – jako v případě zcela idiotské hospodářské politiky ruské vlády - když ve skutečnosti je to ruská vláda, která je zcela zodpovědná za krizi a když uvalení sankcí Západem má pouze malý vliv na situaci. Ale mnohem závažnější skutečností je, že Jednotné Rusko není doopravdy Putinovou stranou. Jeho "skutečná" strana není vůbec strana, ale spíše hnutí, nazvané Celoruská národní fronta neboli „ONF“ (popsal jsem tuto organizaci a její roli zde). Kdyby mělo dojít k opravdu závažným problémům nebo kdyby se „atlantičtí integracionalisté“ snažili svrhnout Putina během, řekněme, mimořádného kongresu Jednotného Ruska, Putin by prostě musel změnit ONF na regulérní politickou stranu, obvinit „5. sloup“ (tj. skupina lidí, kteří jednají zrádně a podvratně, pozn. překl.) za pokus o změnu režimu a ostře zakročit proti svým oponentům za plné podpory ruského lidu.

Pravda je prostá: Putin osobně a zájmy, které reprezentuje, nikdy nebyly mocnější, než je tomu je dnes. Drtivá většina ruského lidu stojí plně za Kremlem a varování pro Říši je jednoduché: „Lasciate ogne Speranza, voi ch'intrate“! (tj. nápis na pekelné bráně v díle Peklo Dante Alighieriho: „Zanechte naděje, kdo vstupujete“. Pozn. překl.)


Elections to the Russian Duma in 2016: relevant or a waste of time and money? vyšel 19. září 2016 na thesaker.is. Překlad v ceně 415 Kč Zvědavec.

19 komentářů :

 1. Vypadá to,že v Rusku u sčítání hlasů,nepoužívají USA sewry.To jen západní média,vynášejí opozici jak je silná v Rusku,ale jsou to jen výkřiky neschopných osob.Pan Saker by se spíš měl věnovat tomu,proč chtějí ve více státech západní demokracie zrušit volby.Jasný signál dalo Rakousko,dokud nebude mít navrch kandidát sionistů,volby nebudou.

  OdpovědětSmazat
 2. Rusové už nechtějí zažít období kdy vládl Jelcin. Vzpomínky z této doby, kdy vládl Jelcin s pomocí amerických poradců jsou ještě živé a Rusové nezapomněli. Sankce jsou dar boží pro Putina. Za období, kdy se ujal po Jelcinovi vlády v Rusku se snažil přesvědčit rozhodující osobnosti aby se zaměřili na samostatnost Ruska ve výrobě potravin a nespoléhali se jen na produkci a vývoz plynu, ropy. Nikdy se mu to nedařilo. Až přišly sankce a zemědělství roste v Rusku dvouciferným číslem. V ostatních odvětvích došlo přechodně k poklesu, ale jen do té doby, než se ekonomický kolos jakým je Rusko přeorientuje z Evropy na ostatní svět a hlavně nejbližší pro Rusko, tedy Asii, kde jsou možnosti pro odbyt nedozírné. Sankce hlavně ze strategického hlediska způsobily sjednocení Ruska a Číny. Proti západnímu světu stojí obrovský více jak miliardový kolos s obrovským lidským potenciálem a nedozírnými surovinovými zásobami na světě. Číně je jasné, že nikdy nemůže nechat padnout Rusko, protože Američani v případě ovládnuti Ruska by začali vydírat Čínu a po Rusku by na pořadu dne byla Čína určená k napadení ze strany západních demokracií v čele s USA. Někteří odborníci se shodují na tom, že Rusko a Čína žádnou válku nepotřebují protože jsou ve fázi rozvoje a daří se jim nastartovaný ekonomický rozvoj přetvářet v zlepšení životní úrovně obyvatelstva. Kdo potřebuje nutně válku jsou USA, které jsou ekonomicky přesně opačně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ to jsou nájezdníci a kočovníci odsouzení k vyhynutí od té doby co se lidstvo naučilo pěstovat obilí. Někomu to hold trvá déle. Svůj život plný násilí se snaží prodloužit navozením migrantů, kteří mají stejný problém, protože je tam poušť, ale mají tam zase nerostné bohatství. Problém je v tom, že práce šlechtí a v poušti není co dělat. Tak se tam lidé věnují znásilňování a zabíjení, smutné. No nebude to snadné, ale dnes jsou možnosti jak projevit životní energii i jinak, ale opakuji nebude to snadné lidi z pouště naučit (jsou v něčem jako kobylky, tendence se přemnožit a vše sežrat).

   Smazat
  2. Kdyby těm "kobylkám" zkurvenej nenažranej zlodějskej Západ,vedenej sionisty z USA/Izraele nezničil ze zjištných důvodů jejich země a nevyvrátil státní systémy,nebyl by ani důvod k hromadné imigraci do EU,jenž je způsobem,jak zničit Evropu.
   Vše je to pečlivě připravený plán,prováděný v EU zrádci,přičemž jediná naděje na záchranu Evropy je pouze vzájemně výhodná spolupráce s Ruskem,nikoli poddání se přes TTIP židoanglosassům !!!!
   A Rusové to chápou na rozdíl od "evropského lidského dobytka na odpis...."

   Smazat
  3. Super vyjádřená podstata!!!!

   Smazat
  4. 10:43 - považuješ i sám sebe za "lidský dobytek na odpis"?

   Smazat
  5. 11:29-tady vůbec nerozhoduje za co se ten nebo onen sám sebe považuje,ale rozhoduje o tom ten,který bude s tím onín nakládat a podle toho,co vidím okolo tu trpnou ignoranci a lhostejnost nad vlastním osudem,tak toho dobytka na odpis je naprostá většina a ti,co si to ani za mák nechtějí při své pošetilosti,naivitě a hlouposti uvědomit,jsou k tomu nejblíž....Mám za to,že i těch,co tu selekci mají v plánu a pracují na ní,je taky dost a už je na ně i dobře vidět,protože se tím vůbec netají,tak jsou si jisti,při pohledu na ten tupý biomateriál,připravený ke zpracování....

   Smazat
  6. Čína je daleko ohroženější, než-li Rusko, protože má v držení nesrovnatelně větší objem amerického dluhu a USA by si hio rádi vynulovaly jakýmkoliv způsobem, i za cenu války !

   Smazat
 3. Rusové jsou od nepaměti zvyklí na autoritářské vedení. Car, Stalin, generální tajemník KSSS, Gorbačov, Jelcin, Putin. Bude trvat dobu než se přístup lidí tam v tomto změní. Rusové jsou hrdý národ, který je ochoten v případě ohrožení vlasti se semknout a jít za svým vůdcem proti nepříteli. Navíc tam jim vlast a národ stále něco říkají. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni neznaj pojem "národ". Ono je to složitější. Národovci tam jsou v mimodumské opozici. Ale v opozici jsou dvojí národovci! Jedni jsou nacionální socialisté, ti co bojují za ruský národ pod heslem "Rusko Rusům" a ti uznávají ideologii Alexeje Širopajeva a hlásí se k panu Hitelrovi a jeho předkům - árijským uškujnikům, nordickým pirátům, kteří založili Novogorod s jeho germánsky demokratickou Vjechou (cosi jako islandský parlament). Tito přijali program ukrajinské reconquisty a mnoho jich je v řadách azovského protiwaltzmanovského ale i protiputinského hnutí a jeho praporech. Pak jsou tu ale ještě jiní nacionalisté - Rossijané! Monarchisté a imperiální kozáci! Na jejich stránky chodím. Jejich ideologie je Eurazijství, eurazijské spiknutí a imperiální cítění! Tedy byzantský projekt! Bojjí proti židovsko-masonské nadvládě nad Rusí, kterou spatřují v linii Lenin-Stalin-Putin. Chtěj cara a říš a dokončit ruské poslání - smysl samotné existence Ruské řiše - tedy osvobodit Konstantinopol a Antiocheju a obnovit řeckokatolickou Východořímskou říši. K nim patří i jeho blahorodí Igor Iványč Strelkov, ale i obyčejný kozák Babaj! Takže široká koalice "bílých Rusů", "černosotěnců". Zde maj stránky - http://iks2010.info/

   Smazat
  2. Děkuji za vaší podnětnou reakci na můj příspěvek, který mě obohatil o vámi uvedené znalosti. Ale stále jsem přesvědčen, že bude li Rusko napadeno, všechny tyto vámi uvedenéskupiny se sjednotí v jeden celek proti nepříteli Ruska. Nevidím opravdu, nikoho z těch skupin, které uvádíte, že by se např. v případu střetu Rusko - USA některá dala na stranu Američanů. Ještě jednou děkuji za vaše podnětné informace a jsem s pozdravem M.Radikowski.

   Smazat
  3. 18:20 - na stranu USA se přidají pouze Židé jako Chodorkovský či položidé jako Gasparoff! Z Rusů (ať již etnických - Russkych či imperiálních - Rossijanů) věrunikdo, to je pravda ....

   Smazat
 4. Te vnitrni opozice bych se soudruzi nebal. Pokud to bude nutne, necha ji Car Putin vyvrazdit i s rodinami.
  A rusky muzik i cesky komous mu jeste zatleskaji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cara nech Rusům,ale spíše se obávej ať tvoji rodinu nevyvraždí gen. upravené potraviny a velká láska zámořského přítele.

   Smazat
  2. Takové jelito jako jsi ty 15:48 to se zlikviduje samo. Bezmozek navedený na zelený hajzpapir ani ni jiného neumí.

   Smazat
  3. vlast tě (15:48) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  4. 15:48 Panebože, Vy ste ale opravdu blb. Tak, prostě jen blb, nic víc, nic míň - blb. Nemáte žádnou hodnotu, ani jako hlupák, ani jako šašek.

   Smazat
 5. 15:48
  Ty zdegenerovanej žváste lejnolahvárenský žumpy,máš to za pár....a ty milovníci ussackejch agresorů onanujících u obrazu čokovopice z Fuckingtownu taky!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. I Rusové se naučí demokracii. Před 99 lety zakládali sověty a zastupitelskou demokracii už udrželi. Nejsem si jist, že je mohou Češi, Němci, Francouzi, Skandinávci, Britové či občané USA poučovat o demokracii v takové míře, jak činí, protože všichni mají nějaké autoritářské máslo na hlavě a jejich volební, resp. politické systémy jsou pokřivené velkými penězi, mediálními manipulacemi a k přímé demokracii a kvalifikovanému rozhodování mají ještě dost daleko. Rusové, stejně tak jako Češi a ostatní se musejí ještě hodně vzájemně setkávat, poznávat, informovat, předávat si znalosti a zkušenosti, aby demokracie fungovala jako demokracie a ne jako zastupitelská oligarchie.
  KR

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.