Reklama

neděle 25. září 2016

Vstali noví punkoví bojovníci, konečně!

Václav Umlauf
25. 9. 2016   E-republika

Pro současný ideologický marasmus je charakteristické, že salónní levice koupená korporacemi o kvalitním protest-punku prakticky nepíše. O pravici nemá cenu mluvit, ta o této alternativě opravdu psát nemůže.Jako za komunismu i nyní vzniká další vlna undergroundu. Přišla nová generace, která nemůže vystát oposmluvní svinstvo mafiánů. I oni jsou špiclováni, udáváni, zatýkáni, honěni policií a jsou to "extrémisté". Jako kdysi Plastici, DG 307 a další. K tomu jsme psal článek v roce 2013 pod názvem Je mi tě líto, republiko. Tak začněme první písní kapely Svoloč.


Svoloč popojela a zabývá se tématy hodnými e-republiky, což ukazuje výpad proti korporátnímu fašismu.


A proložme to známým Elánem, z jehož triček už zuří Che Guevara a satanovi hrají sólo. Betálně nám asi opravdu už dávno bylo, nebo spíš nikdy nebylo. V punku, na rozdíl od koupené levice, mají aspoň odvahu to říci.


A podívejte se na Svoloč alespoň v tomto klipu. A kdo je znáte, tak nám dejte vědět, rádi bychom udělali sérii rozhovorů a ukázek alternativních kapel.


Pro současný ideologický marasmus je charakteristické, že salónní levice koupená korporacemi o kvalitním protest-punku prakticky nepíše. O pravici nemá cenu mluvit, ta o této alternativě opravdu psát nemůže.


Související články:

15 komentářů :

 1. Národ, který nezná vlastní dějiny, nemá svou budoucnost. Hledejme proto odpovědi na otázky, které nás dnes sužují, v předkřesťanských kulturách starých Slovanů, jež byly krvavě potlačeny násilným pokřesťanštěním. Evropa nebyla původně křesťanská, ale žila ve védické kultuře. Co o ní víme? A proč se o ní děti ve školách neučí? Odpověď je zřejmá! Védická kultura ohrožuje mocné tohoto světa, kteří z nás vytvářejí poslušné stádo otroků. My se však bohužel dobrovolně zotročovat necháme. Nemáme totiž dostupné informace, jak k procesu zotročování dochází. Naši předkové to věděli, a proto svou víru a kulturu bránili až zhruba do roku 1000 n.l., kdy byla definitivně védická víra a kultura na Velké Moravě křesťanstvím násilně potlačena. Sláva předkům našim! Sláva Sámovi a Svatoplukovi, kteří hájili naši víru a kulturu před cizáky, kterým sloužili i Cyril s Metodějem. Sláva prezidentu Putinovi, který začíná jít ve šlépějích našich slovanských předků! Ve védické kultuře a víře jsou všechny odpovědi na problémy dnešní doby. Pokud se ještě cítíme Slovany a nikoliv Ango - Sasy, hledejme odpovědi, jak z žumpy současného světa ven, právě ve védické kultuře.....

  Jan Smola

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.email.cz/web-office/-SrYX2IHDUfLpSFtZAsUAcZaxp1Ngt8eAoK9rdmOrCGkQ8vVxy-pVZxTZtWo33JhhWt-wdE/Tot%C3%A1ln%C3%AD%20vym%C3%BDv%C3%A1n%C3%AD%20mozk%C5%AF.docx

   Smazat
  2. Védická kultúra Slovanov
   https://www.youtube.com/watch?v=V5Wr5Is4cDM&feature=youtu.be

   Smazat
 2. Soudruhu Umlaufe,
  že někdo skládá a zpívá protestsongy vůbec neznamená, že podporuje komouše, rusáky apod.
  Ujišťuji vás, že jakýkoliv punker by vás nakopal do prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu 10:12, svěřte se nám, jak vám komouši a rusáci ublížili? Je to proto, že jste dostal od komoušů práci a sociální spravedlnost? Také se vám zajídala garance důstojného dožití? Vám tato práva překážela? Nejste náhodou případ nevystřízlivěni ze sametových sraček?

   Smazat
  2. Soudruhu 10:37
   Nestydíš se ani trochu za ty své žvásty?
   Co stovky popravených a tisíce poslaných do pracovních táborů v 50. letech?
   Co ukradení majetků, živností, polností, nemovitostí?
   Co zadrátované hranice?
   Co nemožnost podnikání, budování kariéry, jakékoli seberealizace?
   Co nemožnost cestování, studia?
   Co zakázaná kulrura? Svoboda projevu?

   A co z toho všeho? To že Rakušáci a Němci byli v roce 1989 po 40 letech vašeho vládnutí o 20 let před námi. A tento rozdíl už díky vám, vy hajzlové, zřejmě nikdy nedoženeme. Aspoň se přestal zvětšovat. Zabili jste 2 generace.
   Ale rakouský a německý důchod na "důstojné dožití" bys rád soudruhu, viď?

   Smazat
  3. jen nadavej 70% lidi bydli v barakach co jim postavili komunisti ted se stavi jen malo vydridusi sroubujou ceny 50 leta samozrejme bylo svinstvo hranice potrebujou opet postavit a svobodu projevu uz pelikan dela nove zakony proti nespokojenym lidem vymastena eu to same zijete na dluh http://www.verejnydluh.cz/ za socialismu jsme byli v plusu pust si ceskoslovensky filmovy tydenik tam je pravda kterou vy neumlcite a punk posloucham taky

   Smazat
  4. Co to tady zkoušíš za demagogii, demente? Myslíš, že stačí ve zkratce nahodit 6 bodů bez dobových příčin a souvislostí? Stupidní argumenty, jako z free Europe svého času.

   Smazat
  5. 40 let vlády KSČ stačilo zničit všechno a jako dárek Čechům dát zlodějskou vládu po roce89.Tohle není demagogie ale fakt.11:22 i kapitalisti v západní Evropě postavili baráky před 89 za cenu té z ČSSR časů

   Smazat
  6. 10:53 - je to přesně obráceně! To že my si tu utrhali u huby, páč nás nutili šíleně zbrojit ve snaze nás uzbrojit dík tomu že bezohdledně drancovali Třetí svět (a drancují dodnes) tak oni si mohli žít na vysoký noze, protože existence alternativy sociálně spravedlivé společnosti u nás je nutila investovat část z nadrancovaných zisků exploatací rozvojových zemí do tzv. sociálního státu a tento dotáhli až do extrému, což je dnes velice mrzí a snaží se ho zpětně demontovat, ale jde to pro odpor proletariátu ztuha! Ale budou muset, páč národy už se drancovat dál nedaj a už ani není moc co, po pravdě řečeno:) My žádný kolonie neměli, jen "spřátelené země" a ty jsme naopak museli dotovat! Různé ty sbírky tu na Kambodžu, tu na Nickaraguu či Etiopii pamatuje každej z mý generace! Tak nežvaň cancy, blbe ...

   Smazat
  7. Ano, kdo skládá protest songy nemusí podporovat komouše, ale určitě nepodporuje dnešní bafuňáře, zloděje, tuneláře a jiná hovada z pražské kavárny a evropských hovnot! Určitě nemá rád to, čemu se obecně říká kapitalismus!

   Smazat
 3. Překvapivé v textu je to, že se už všechna bída nesvaluje na komunisty, i když jednotlivci se zrady dopustili. Myslím tím Čalfu, Dlouhého a jiné, kteří okamžitě obrátili kabát, aby zůstali u koryta. Morálními vzory nebudou ani přeběhlíci do jiných stran, které jejich vnitřní kompas vedl k výnosným korytům.

  OdpovědětSmazat
 4. 13:30
  Nechceš se jít projít, žlučovitý dědku? Je tam pěkně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jebu na to jak je venku!

   No future!

   Punk is not dead!

   Smazat
 5. Punk je pouze jednou z variant protestsongu. Co třeba ORTEL?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.