Reklama

.

.

čtvrtek 22. září 2016

Zabití Syřanů a zničení konvoje už Spojeným státům neprochází. Bažina je pohlcuje

Geo
22. 9. 2016  Eurasia24

S tím, jak se stává stále zřejmějším, že „humanitární konvoj OSN“ v Sýrii zažehly pod falešnou vlajkou Spojené státy – aby vinu svalily na Rusko a Sýrii a odvedly pozornost od povraždění bezmála stovky syrských vojáků – je také stále zřejmější další věc: doby, kdy podobné zločiny hegemonům automaticky procházely, jsou pryč.


Těžko soudit, kde celý obludný řetězec posledních smutných událostí v Sýrii začal, ale je jasné, že američtí plánovači měli algoritmus nastavený jako vždy velmi detailně – zahrnujíc úkon vyjednání „příměří“ a načasování provedení hlavního informačního úderu na dobu konání Valného shromáždění OSN.

„Útok na humanitární konvoj OSN“ přišel nedlouho po ilegálním (protiprávním, zločinném) narušení vzdušného prostoru Sýrie a ilegálním (protiprávním, zločinném) bombardování pozic legitimní syrské armády.

Měl splnit funkci té nejtěžší informační munice v prováděném úderu proti Rusku, s dominantním zapojením „humanitárního“ aspektu. Právě zde, jak známo, je totiž skutečná úloha takzvaně humanitárních organizací podporovaných americkou administrativou a až neskutečně rozrostlou sítí neziskovek Sorosova Open Society Foundation. Zde byla opětovně aktivována organizace Syrská civilní obrana, takzvané Bílé přilby, nikoliv náhodou až nechutně glorifikovaná Českou televizí („Bílé přilby pomáhají v Sýrii – zadarmo, dobrovolně, i za cenu vlastního života“).

Rusové byli evidentně velmi dobře připraveni; měli dostatek informací a účinnou defenzívu postavili na velmi jednoduchých věcných argumentech – mj. na průkazné znalosti povahy fyzických škod, nezpůsobených masivním úderem frontových bombardérů Su-24, a také na „vystopování“ pohybu amerických průzkumných a úderných prostředků v inkriminovaném místě.

Celé toto dějství protiruské informační války může mít historický význam. Američanům totiž zcela selhalo to nejdůležitější: faktor přesvědčivosti. A to takovým způsobem, že i vždy loajální korporátní média jsou nucena být v přenosu Pentagonem vypouštěných informací velmi opatrná.

Totiž v obchodním zájmu. Důvěryhodnost mainstreamových médií jde tak rychle dolů, že jejich majitele – globální nebo lokální oligarchy, prostě nenažrance – už musí strašit červená čísla ve výsledovkách.

K tomuto pár vět.

Lakmusovým papírkem nálady značné části českého publika jsou reakce čtenářů portálu iDNES – „pravicového“, „liberálního“, „proevropského“ a se všemi těmi Votápky asi nejvíce rusofobního u nás.

iDNES je navíc v České republice oficiální hlásnou troubou Američanů, potažmo Severoatlantické aliance, a to skrze spolupráci mezi Babišovým vydavatelstvím MAFRA (jmenovitě iDNESem) a „neziskovkou“ Jagello 2000, která „je v České republice hlavním subjektem v oblasti komunikační strategie členství v Severoatlantické alianci“. Na starosti má mimo jiné jednu z globálně největších aliančních PR akci, totiž Dny NATO v Ostravě.

Ani přes mnoho let trvající brutální masáž se u publika iDNESu nepodařilo naprogramovat vědomí tak, aby lži Američanů automaticky vnímalo jako platnou skutečnost. Naopak.

Faktor přesvědčivosti byl v této klíčové syrské informační operaci Američanů tak narušen, že už ani čtenáři iDNESu nejsou ochotni jej přijímat „žádoucím“ způsobem – a to ani v nejmenším: jsou to stovky a stovky komentářů, jejichž autory lze jen těžko obvinit z nekritické rusofilie, zato jim lze bez ostychu přiznat schopnost přemýšlet vlastními hlavami.

Čímž se vracíme k otázce, proč jsou mainstreamová média, korporátní i ta takzvaně veřejnoprávní, tentokrát poněkud opatrná. Odpověď vnesla do svých komentářů celá řada bystrých čtenářů v diskusi pod článkem nadepsaným „Letadla? Ne, děla. USA a Rusko se přou, kdo rozstřílel humanitární konvoj“. Jako tento:

"Stal se zázrak. ČT dnes odvysílala i vyjádřeni Ruska k incidentu. Zřejmě si přečetli, co si o tom píší a myslí lidé na internetu.“

Eurasia24.cz doporučuje přečíst si alespoň ty nejvíce doporučované (dle ratingu) komentáře v této diskusi (čítající v době psaní tohoto textu 1270 příspěvků).

Problémem pro Spojené státy je jejich povýšenost a arogance. Jistota toho, že mají vždy navrch. Technologicky i intelektuálně. Jenže nemají. Muži a ženy trávící celé dny i noci v supermoderním Národním centru řízení obrany RF tento hendikep nejenže postrádají – už z podstaty ruské povahy – ale prokazují také skvělou technickou připravenost a, což musí být pro Američany obzvlášť zdrcující, opravdovou intelektuální nadřazenost. Pokud by tomu tak nebylo, neexistoval by důvod psát tento text.

Mimochodem: jak to bylo ve skutečnosti 1. září 1983?


31 komentářů :

 1. Je zřejmé, že američané mají v provokacích a akcích pod cizí vlajkou velké a letité zkušenosti. Připomínám "incident v Tonkinském zálivu", kterým začala válka proti Severnímu Vietnamu nebo na koncilčánku zmiňovaný sestřel korejského letadla nad SAchalinem 1.9.83, kdy SSmani nastrčili korejské letadlo místo svého špionážního a sověti jim na to skočili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, máme to ale povedené kamarády ve zbrani!

   Vymazat
  2. Spíše už se odbarvili nejsou to kamarádi, ale otrokáři. Existuje ještě někdo kdo neví odpověď na otázku:
   Co je mnohem horší než být nepřítelem USA?
   No přeci být jeho přítelem.

   Vymazat
  3. ano, být jejich přítelem je, dříve či později, smrtící...

   Své by o tom mohl vyprávět mimo jiné Saddám Husein, Muammar Kaddafí, Usama bin Ladin... a mnoho, mnoho dalších.

   Vymazat
  4. Také na přítele USA, bývalého prezidenta Egypta nelze zapomenout, také ho hodili přes palubu.

   Vymazat
 2. Ve zničení humanitárního konvoje mají USA nepochybně prsty.
  Myslím,že ho i zorganizovali se záměrem poštvat veřejné mínění proti Rusku a legální vládě Sýrie.Příměří ve kterém by se mohli některé opoziční skupiny s Asadem dohodnout na míru rozhodně neopotřebují.Šíření válek a zla po celém světě je pro přežití této upadající americké společnosti životně nezbytné.

  OdpovědětVymazat
 3. jenže češi nemají na výběr. pokud se rusko a usa nedohodnou, půjdou češi na ruskou frontu, nebo zemřou v nukleární zimě doma.

  OdpovědětVymazat
 4. Ono si stačí poslechnout politiky u nás, nebo v Německu, křik po bez let o ve zóně, a názor, že vlastně vše zavinili Rusové, protože kdyby nebyli, už by byla Sýrie osvobozená, jako Lybie, nebo Irák, nebo Afghánistán, prostě válka by už nebyla. No a co na to Syřani? Proč se tak vehementně brání? To by stalo za to rozebrat. Jaký je rozdíl mezi oblasti kde vládne vláda a tam, kde ne. Také je podřezavají? Takže řezat hlavy asi není zločin, je to ta nová svoboda....... Neboli s USA na věčné časy?....

  OdpovědětVymazat
 5. Ono si stačí poslechnout politiky u nás, nebo v Německu, křik po bez let o ve zóně, a názor, že vlastně vše zavinili Rusové, protože kdyby nebyli, už by byla Sýrie osvobozená, jako Lybie, nebo Irák, nebo Afghánistán, prostě válka by už nebyla. No a co na to Syřani? Proč se tak vehementně brání? To by stalo za to rozebrat. Jaký je rozdíl mezi oblasti kde vládne vláda a tam, kde ne. Také je podřezavají? Takže řezat hlavy asi není zločin, je to ta nová svoboda....... Neboli s USA na věčné časy?....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, podřezávání hlav se rychle stává lidským právem podřezávačů.
   Z iniciativy americké vlády, s podporou české vlády.
   Jako voliči se stáváme spolupachately tohoto trendu. Děda.

   Vymazat
  2. Je to va stylu jussej. Dříve to bylo skalpování.

   Vymazat
 6. Američani neměli přehled o tom co sami dělají, na co útočí a druhý den okamžitě naprosto přesně věděli(jen oni!!!)jak a co Rusové udělali. Neuvěřitelně přesný popis ruského útoku na kamiony. Hoši na tohle už vám málo kdo skočí, možná tady nějaký Pepek Vyskoč...

  OdpovědětVymazat
 7. Co bylo ve skutečnosti 1. září 1983? ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americké špionážní letadlo se schovalo za jihokorejské dopravní letadlo a to ho sundalo.Kurvy z juessej byly opět muzikanti.

   Vymazat
  2. A to jihokorejské, tenkrát cccp jej sundalo.

   Vymazat
 8. Američané přesně vědí co dělají, ty omluvy je jen výsměch všem myslícím lidí světa.

  OdpovědětVymazat
 9. Amerika prostě hraje o Sýrii vabank... Nechce o ni přijít jako o Krym... Proto už je tu další krok, snaha vyhlašování bezletových zón.... Smutné je že tomu přihlíží naše loutková vláda...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za každou cenu chtějí Rusáky vyprovokovat k přímému boji, protože si myslí.že jsou silnější. Jenom je to sporné. Dnes mají obě strany tolik vojenského potenciálu, že to vede k zániku celé zeměkoule. To si ti blbouni americký a piča Hofšnáglova s top 09 asi neuvědomují.

   Vymazat
 10. USAácký krvelačný hovada vymazat z povrchu zemského! Nechápu, jak jim ty zločiny mohou stále procházet!

  OdpovědětVymazat
 11. Mám spíše otázky - proč, když je Assad na vlastní lid tak hnusný, nesměřuje žádný humanitární konvoj tam, kde je vše pod státní (jeho?) kontrolou, a proč se rozplynul v kouři konvoj nacházející se na území "umirněných" teroristů (povstalců bych mohl definovat jen kdyby je US jako takové vyzbrojili a tak pojmenovali). Takže je ten Assad tak strašný, že lidé u něj musí humanitární katastrofě podlehnout, protože to západ chce, nebo jim nic nepatří, nebo to prostě musí sami jen tak zvládat? A naše humanitární organizace? Neslyšel jsem jednu promlouvat z Damašku.... někdo ano?
  A co když začnou US Boys cvičit Sudeťáky, aby udělali revoluci u nás, protože jim to přece patří jako odplata za to, že jsme na ně byli hnusní? Základny nejsou daleko a jejich vojska jsou zde už také. Byli by to potom Teroristé, umírnění povstalci, nebo jak by se to mělo pojmenovat? Němci nepodřezávají krky, oni umí jen "likvidovat". A co budou tomu říkat naše media, když bude bezletová zóna u nás, na nebi jen US letadla, která nás humanitárně vybombardují, má tedy cenu si pořizovat letectvo? Kdo mi odpoví na mnoho otázek, které jsou s spojeny s tím, aby to normální (neelitní) člověk pochopil? Protože jsem si myslel, že US nás zde denně poučuje něco o právu na sebeurčení (Kosovo, Krym) Demokracii a svobodu, mír a mezinárodní právo ve jménu humanity. Nějak je v tom guláš, nebo ne? Kdo má vůbec nějaké právo a na co?

  OdpovědětVymazat
 12. Obhajovat zniceni humanitarniho konvoje ktereho se dopustily Putinovy zrudy je zhovadilost prvniho stupne.
  Vy komunisti jste stejna pakaz, jako byli nacisti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to děláš? že všechno víš a znáš_. Nevíš, kdy bude invaze Marťanů? V.J.Horák_

   Vymazat
  2. 15:57
   Už si na tebe a na ostatní ussacký kolaboranty leštím pitevní stůl i nástroje,ty mizerný lejnolahvárenský mamrde Chujmere debiloviči!!!

   Vymazat
  3. To mluvil kdo,fašista? Ti mají pro každého nadávku a nemusí přemýšlet, to přenechají svým vůdcům. Proto zde mohl být tak dlouho komunismus.Anebo.... který směr? Demokrat je o různých názorech a soužití.....

   Vymazat
  4. Omlouvám se za mluvnické chyby, ale byl jsem z (15:57) úplně "paf .V.J.Horák

   Vymazat
  5. 15:57 Obhajovat zniceni humanitarniho konvoje ktereho se dopustily Amerikou podporované zrudy je zhovadilost prvniho stupne.
   Vy usofilové jste stejna pakaz, jako byli nacisti.

   Vymazat
 13. 15:57 je buď pasáček vepřů,nebo dobře zaplacená svině.

  OdpovědětVymazat
 14. Když se chce mít jako prase v žitě, musí být svině. Nic není zdarma.

  OdpovědětVymazat
 15. pre 15:57 ono to funguje tak, za vsetko sa plati za kazdu myslienku za kazde slovo . s ty zaplatis a dost tvrdou menou , podla toho co pises!

  OdpovědětVymazat
 16. kde je plujovnik ten by vysvetli poradil ,on vi pomuze a zase poradi pismem.Mozna ze dnes je na porade s Trumpem dopilovavaji tu basen s hadem na prsou. A nebo je dnes zaneprazdnen sexem ma tam tu krasavici tak potom je to pochopitelne. Zdravime a potrebujeme nazor a co jako na to plukovniku mame obavy o tve zdravi ,

  OdpovědětVymazat