Reklama

.

.

pondělí 12. září 2016

Svět ruskýma očima 368

zajoch
12.9.2016  ruské zdroje a překlad Outsidermadia

Nová republika přetiskuje další díl cyklu aktuálních článků - úvah, které vycházejí na ruských servrech. Za výběr a překlad děkujeme anonymu vystupujícímu pod pseudonymem Zajoch.

Filipínský prezident urazil Obamu a připomenul, že jeho země není kolonie USA

6. září 2016

Obama zrušil plánované setkání s filipínským prezidentem Dutertem, když od něho byl nazván čubčím synem. Takto nevybíravý výrok pronesl Duterte poté, co se dozvěděl, že Obama hodlá při jednání předestřít otázku mimosoudních trestů podezřelým z obchodování s drogami na Filipínách, potvrzených samotným Dutertem. Ten k tomu řekl: 
„Jsem prezidentem suverénního státu a my dávno nejsme kolonií. Nemám jiného pána, kromě lidu Filipín, nikoho jiného. Vy nás musíte respektovat. A ne plýtvat otázkami a nařízeními. Čubčí synu, ukážu ti to na tomto fóru.“

Vzhledem k napjaté situaci ohodnotil Obama dvoustranné setkání za „neproduktivní“ a rozhodl se nahradit jej v tomto termínu jednáním s prezidentem Korejské republiky Pak Kun-hjem.

Obama poznamenal:  
„Historicky se to seběhlo tak, že jsou naše vztahy s Filipínami krajně vážné, ale mé vztahy s filipínským lidem byly vždy neuvěřitelně přátelské a produktivní, takže doufám, že takové budou i nadále, ale chci být ujištěný v tom, že situace i doba jsou vhodné pro jednání nejlepším způsobem.“
Kampaň za vykořenění obchodu s drogami na Filipínách odstartovala začátkem července. Za dva měsíce bylo zlikvidováno téměř dva tisíce údajných obchodníků s drogami, na což světové společenství a zejména USA reagovaly znepokojením a iniciativu filipínského prezidenta označily za porušení lidských práv.

Převzato z Russiapost.su

***

Ukázali se! Deset pracovníků CIA, kteří zorganizovali puč v Turecku

6. září 2016

Brzeziński ve svém blogu přiznal, že za pokusem o turecký převrat stojí USA. Podle něho byl puč jednou z největších chyb USA, dovedl Turecko k revizi veškeré zahraniční politiky a nyní může případná koalice Rusko, Turecko a Írán rozhodnout syrskou krizi.

Detaily převratu


Scénář
Prozrazení Brzezińského bylo potvrzeno. Listy Aksam a Yeni Safak zveřejnily v průběhu nezávislého vyšetřování jména spolupracovníků amerických tajných služeb, kteří byli bezprostředně zapojeni do pokusu o vojenský převrat v Turecku. Podle listů přišli tito pracovníci CIA do Turecka jako diplomaté mezi 13. a 15. červencem a koordinovali činnost povstalců i zprávy medií, která kontrolovali.

Koordinačním centrem byl ostrov Buyukada poblíž Istanbulu. Na konci puče se ještě podařilo vydat falešnou zprávu o tom, že si turecký prezident sám zosnoval pokus o vojenský převrat. Tu vzápětí převzaly všechny západní sdělovací prostředky.

Oba listy udávají dvě klíčové postavy puče – generála Johna F. Campbella, bývalého velitele Mezinárodních bezpečnostních podpůrných sil (ISAF), který prováděl operace NATO v Afghánistánu, a bývalého pracovníka CIA Grahama E. Fullera, který přes 20 let dozoroval speciální operace USA na celém Blízkém východě. (Některé podrobnosti ZDE - pozn. NR)

Plán
Plán Washingtonu byl naprosto jasný a jednoduchý – vyměnit paličatého tureckého prezidenta Erdogana za poslušnou figurku, aby mohli využívat Turecko pro své zahraniční cíle, především v Sýrii. V případě odepření poslušnosti samotných povstalců byly USA připraveny destabilizovat Turecko a zorganizovat tam „Sýrii-2“.

Dohody
Pučisté slíbili, že na hranicích Turecka a Sýrie otevřou pro USA novou vojenskou základnu a zesílí politický a ekonomický nátlak na Rusko.

Peníze
Příprava puče stála USA a pučisty více než 8 měsíců času a přes 2 miliardy USD, které převáděly přes africké banky pod kontrolou amerického generála Campbella.

Převzato z Politobzor.net

***

Doizolovali se

Konstantin Kosačev
6. září 2016

Senátor Konstantin Kosačev promluvil o tom, jak summit v Chang-čou ukázal selhání politiky izolace.

Kam se podělo téma „regionální mocnosti“ s „na cucky rozedranou ekonomikou“ za okolností, kdy jedno užitečné jednání Rusů se saúdskými představiteli zvedlo ceny ropy o 5 procent. Na problémy narazili sami „izolátoři“ Ruska. Neukázalo se to jen v chladném přijetí Obamy v Číně, které bylo protikladem srdečného přijetí Ruska. Právě v Chang-čou se ukázalo, že globální výzvy se už nevytvářejí v USA a tím spíše ne v Evropě. Přesněji, už ne pouze tam. Ještě před dvěma lety nobelista Obama vyjmenoval tři globální hrozby – terorismus, Rusko a horečku Ebola. Toto se tvrdilo naprosto vážně, slyšeli na to a citovali to jako bůhví jaký objev. Dnes svět ví, že právě hrozba č. 2 (Rusko) nejefektivněji bojuje s hrozbou č.1 (terorismus). V průběhu setkání ruského a amerického vůdce a jejich ministrů zahraničí v Číně (to je ta izolace) se potvrdilo, že USA neoddělují v Sýrii své „umírněné“ bojovníky od zjevných teroristů.

Ještě hůře dopadla Evropa, přesněji EU. Je spoutaná vnitřními problémy, přičemž polovinu z nich si vymyslela sama. Padla do pasti uměle rozdmychávaného konfliktu s Ruskem, zasekla se na protiruských sankcích, na hloupých, ale halasných přípravách k odražení „ruské agrese“. Tím se Evropané sami zbavili možnosti udávat ve světě tón. Představitelé EU chtěli z Ruska učinit „vyhnance“, ale na summitu G20 tak vypadali spíš oni.

Nejtypičtějším, přímo skličujícím příkladem vykonstruovaného programu současné vroucí evropské diskuse jsou … burkiny. Politici a poslanci přijímají válečnické rezoluce o „agresi v Evropě“, vyjadřují solidaritu s „hrdinným bojem Ukrajiny proti ruským ozbrojeným silám vtrhnuvším na její území“, rozmisťují vojska v Pobaltí v očekávání zítřejší agrese Ruska a tak podobně a přitom začínají horlivě posuzovat něco nade vše důležitého: střihy plavek pro evropské koupání. Jejich hlavní problém je v tom, že se s jejich banálními strašáky a euroatlantickými instrukcemi zasekli ve 20. století a svět mezi tím popošel dále, což se potvrdilo v Chang-čou.

Jiné charakteristické téma je možnost návratu Ruska mezi „Velkou sedmičku“, který v nejlepším úmyslu navrhl ministr zahraničí SRN Steinmeier. To, co dříve bylo velkým bonusem, pozvánka do „klubu vyvolených“, už dnes není pro Rusko aktuální. Poctivou odpověď na otázku kdo koho dnes potřebuje asi členové sedmičky moc nebudou chtít slyšet. Jednopolární instituce (G7) nyní zřetelně ustupuje mnohopolární (G20). Na summitu v Chang-čou to bylo obzvláště dobře vidět. Z pohledu Ruska je „dvacítka“ krmena „sedmičkou“, ale ukazuje se, že ta jej dosud nevypěstovala.

Číňané promyšleně zdůraznili depolitizaci světového programu, prioritu ekonomických témat, to vše Rusko podpořilo. Rusko i Čína společně dobře chápou rizika, jimž je vystavena jejich národní suverenita. Z pohledu Západu je ekonomika jeho privilegiem a ostatní svět se hodnotí jen po stránce politické, zda odpovídá určitým standardům a zájmům.

Při summitu se sešli vůdci zemí BRICS a zabývali se zachováním WTO, jakožto univerzálního nástroje pro regulaci světového obchodu. Byla to odpověď na plány USA k realizaci vlastních alternativ – separatistických mechanismů obchodu podle transatlantického a transpacifického obchodního partnerství.

Je stále zřejmější, že země Západu  a jejich sdružení dnes nepracují v globálním zájmu, zde se jedná o jiné hráče. Proto si musí USA a jejich spojenci dát vážnou práci s vlastními ideami na planetě, chtějí-li si navrátit vedoucí úlohu ve světě. Logika hesla „co je dobré pro Ameriku, je dobré pro celý svět“ nikoho nepřesvědčuje. Je to cesta k vlastní izolaci, a ne ke globálnímu vedení.
Autor je předsedou výboru Rady federace pro zahraniční činnost.

Převzato z Izvestija.ru


***

Hybridní válka Kyjeva proti Donaldu Trumpovi

Dmitrij Minin
7. září 2016

Donald Trump se stal populárnější než Clintonová, což zneklidnilo nejen její tábor, ale také vyvolalo zmatek v Kyjevě. Ukrajinská vláda se opovážlivě a sebejistě vměšuje do americké volební kampaně. Detailně se o tom zmiňuje The Financial Times. Uvádí: „Perspektiva toho, že Trump, chválící trestuhodně nepřítele Ukrajiny Vladimira Putina, bude vůdcem ukrajinského hlavního spojence, což jsou USA, přimělo politiky Ukrajiny udělat to, co nikdy dříve nezkusili, a to vměšovat se, byť jen nepřímo, do amerických voleb.“ Podle experta americké Atlantické rady Adriana Karatnyckého  dosáhlo toto zasahování „bezprecedentní úrovně“. Příznivci Clintonové nejsou touto okolností nijak přivedeni do rozpaků a využívají publikací v ukrajinských mediích pro své zájmy.

Tyto publikace například šířily tvrzení demokratů, že bývalý šéf Trumpova volebního štábu Manafort dostal od Janukovyče miliony dolarů v době, kdy byl jeho poradcem. Protikorupční úřad Ukrajiny prý nalezl a zveřejnil nějaký tajný registrační časopis, v němž byly tajné platby pro Manaforta za všelijaké lobistické služby zaznamenány. Hlavním šiřitelem byl známý ukrajinský propagandista (piárščik) a „informační provokatér“, poslanec Nejvyšší rady Leščenko. Dnes tato záležitost utichá, autentičnost časopisu a jeho existence jsou nejisté. V Kyjevě to nedokázali doložit.

Leščenko prý na vlastní oči viděl dokument o výplatě 12,7 milionů dolarů Manafortovi od Strany regionů. Podle Leščenka zde není důležitý ani tak „korupční aspekt“, jako to, že „prezidentství Trumpa změní proukrajinskou americkou zahraniční politiku… a Trump je proruský kandidát, schopný narušit geopolitickou rovnováhu ve světě“.

Funguje to. Právě New York Times, které jsou kritické k ukrajinské věrchušce, za její vykrádání státních prostředků, poskytly své stránky ke kompromitování Trumpa. Manafortův advokát Hibey prohlásil, že Manafort nedostal žádné peníze, o kterých mluví úředníci ukrajinských protikorupčních struktur. Právní rozbor obvinění vznesených proti Trumpovi zřejmě ještě přijde. Americká justice pracuje pomalu, zato trestá krutě.

Mnozí ukrajinští politici ztrácejí pud sebezáchovy a své nepřátelství k Trumovi netají. Například Jaceňjuk napsal, že Trump „vrhl výzvu opravdovým hodnotám svobodného světa“. Obzvláštní rozhořčení vyvolalo v Kyjevě prohlášení Trumpa, že jak slyšel, „dali obyvatelé Krymu přednost být s Ruskem“. Jaresková se na Twitteru obrátila na McCaina: „Prosíme, potvrďte nám, že nesouhlasíte s výrokem Trumpa o Krymu/Ukrajině.“ Ministr vnitra Avakov se vyjádřil rozverně, když řekl „nestydaté prohlášení kandidáta na prezidenta USA Trumpa o možném uznání Krymu ruským – diagnóza nebezpečného odpadlíka“. Podle Avakova je prý tenhle Trump nebezpečný nejen pro Ukrajinu, ale i pro USA. Diplomatická „perla“ vyšla i od stálého zástupce Ukrajiny v OSN Sergejeva, který Trumpa nazval „klaunem spadlým z višně“.

Toto všechno řekli ukrajinští činitelé ještě v době, v níž podle průzkumu Trump značně zaostával za Clintonovou. Kyjevským dočasným vládcům se její vítězství zdálo jisté. Nyní už celkem zmlkli. Je to komické, ale Clintonová nyní využívá materiály z ukrajinské propagandy proti svému republikánskému soupeři. Myslí si snad někdo, že pokud zvítězí, bude za ně vděčná? Nikoliv. Politický boj mezi republikány a demokraty se v probíhající kampani v USA neomezuje a Clintonové – prezidentce adresují výčitky o podněcování „zahraničního vměšování“ do amerických voleb. A to tím více, že ona sama dala na první místo své kampaně podobná obvinění Ruska. Rozdíl je v tom, že její obvinění nejsou prokazatelná a trčí s nich ukrajinská stopa. Stane-li se prezidentkou, potom bude jakékoliv její blahosklonné gesto vůči Kyjevu vysvětleno jejími oponenty její společnou účastí s Ukrajinci v „hybridní válce“ proti Republikánské straně USA. Potom se prozíravá Clintonová bude rychle distancovat od svých „dobrovolných pomocníků“ z Ukrajiny, namísto aby jim prokazovala protislužby.

Když zvítězí Trump, bude ukrajinské vedení svou neprozřetelnost litovat. Vždyť ani „splachovací“ Obama se nechtěl setkat s prezidentem Filipín, který jej nazval „čubčím synem“. Trump je k urážkám své osoby méně tolerantní. Seznam ukrajinských činitelů, kteří své nepřátelství k němu veřejně vyjádřili, je už řádně dlouhý.

Převzato z Fondsk.ru

43 komentářů :

 1. Takže výběr 4 článků z ruských serverů a všechny jsou "překvapivě" protiamerické a protizápadní.
  To v Rusku opavdu nemají žádná jiná témata a Rusko je opravdu tak nenávistný fašistický stát? Nebo je nenávisný(á) jen "Zajoch" a podle toho ten výběr taky vypadá?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý příteli 10:18, jak jistě víte, Rusko je obkličováno základnami USA (NATO), vojska NATO se přiblížila až k samé hranici Ruské federace a většina amerických a evropských novinářů a politiků proti Rusku štve. Nepodloženě, jen z důvodů vedení informační a propagandistické války. Nová republika nemůže za to, že politika USA vzbuzuje nechuť a nepřátelství po celém světě. Prosím, abyste vyvrátil jedinou informaci, která je v článcích uvedena a my rádi zveřejníme opravu. Ale prosím o fakta, ne výklady a domněnky. Za redakci děkuji předem.

   Vymazat
  2. Pane Dvořáku,
   kdybych udělal podobně výběr aktuálních článků z českých serverů tak protiruský článek bude možná jeden z 50 či ze 100 a to zdaleka ne tak nenávistný a štvavý. Zbytek se týká jiných témat. Trochu nepoměr k "výběru" pana Zajocha, nemyslíte?
   Proto se ptám jestli tedy v Rusku nemluví o ničem jiném, nemají žádné jiné téma, žádné jiné problémy, krom protizápadního štvaní.

   Vy po mě chcete abych vyvracel např, že puč v Turecku zorganizovala CIA? To nemůžete myslet vážně. Vy zveřejňujete domněnky, výklady a konspirace a po mě chcete fakta?

   Vymazat
  3. To je, ale kravina, co 10:18 píše. Trollové, se už ani neobtěžují číst článek, na který odpovídají.

   Příklad: Filipínský prezident nazve Obamu "čubčím synem". Je to snad lež nebo zavádějící pravda. Ne to není, prostě se to stalo. Chtějí se tam vypořádat s drogovými kartely, jenže zájmové skupiny USA z toho mají zisk a tak se do toho serou. Je to silně pro americké, protože kdo si přeje dobro pro USA a je pro americký, tak si nebude přát obchod z drogami a bude rád, že se to řeší.

   A samozřejmě jako vždy není to např. Rusko versus Amerika, ale lidi versus křiváci.

   A za křiváka považuji anonyma 10:18.

   Vymazat
  4. Rusko není obkličováno základnami NATO,protože pokud se členem NATO stane nový suverénní stát, JDE O NĚCO ZCELA JINÉHO! Každý stát světa má přirozené právo svobodně si zvolit své spojence a zabezpečit i svou bezpečnost ve spolupráci s nimi. Rusko,například, je členem válečného paktu SCO (ŠOS),který je již nyní mocnější a i silnější než NATO,.. TAKŽE: Rusko je větším nebezpečím pro Evropu i USA něž ony pro něj a ty by měly vzdychat,že s Ruskem sousedí tak blízce. Pane Dvořáku, myslím,že jste hloupě zaujatý a zajetý v protizápadních kolejích. Děkuji Vám,samozřejmě, že zde tedy mohu vyjádřit i ten pohled zrovna protiruský,protože s politikou a jednáním Ruska já osobně nemohu souhlasit,ačkoliv je mně,přirozeně,naprosto lhostejné,kdo jaké je rasy nebo třeba národnosti. Pojímám lidi podle jejich ducha. Duchovně Rusko ale zaostává a je to vidět i vnitrostátně.

   Vymazat
  5. K těm Filipínám: Nikdo,přirozeně, nemusí respektovat Filipíny. Co je to za nesmysl,který napadl toho jejich brutálního prezidenta,který bez soudu masakruje vlastní občany. Podle mezinárodního práva je povinností států respektovat jen suverenitu států jiných ,respektive národů,které mají to přirozené právo na sebeurčení a sebeobranu. Tečka. To ale naprosto nestačí k jejich úspěšné existenci a proto by si měly Filipíny dát pozor na svého prezidenta,směji se.

   Vymazat
  6. ....... a Rusko,například, nerespektuje ani to.

   Vymazat
  7. 11:08 11:10
   Vy opilecký havloidní trotlové,vy jste dokonalá ukázka debility a kretenismu lejnolahvárenský žumpy!!!

   Vymazat
  8. Zdravím, vždy Vás poznám.

   Vymazat
  9. Slyšel jste už o tom vtipu,jak se čerství absolventi školy FSB veřejně ukázali celému světu na videu,kterým se snažili vyjádřit a možná že i prokázat svou nadvýjimečnost v kvalitě světových tajných služeb? Nakonec se ale ukázalo,že to byla skutečnost. No,koho by to napadlo.

   Vymazat
  10. Prý to byla akademie FSB, znal jsem nějakou takovou v USA ,respektive byly o ní natočeny filmy. Policejní akademie. USA tedy nemusí být vždy pro Rusko vzorem.

   Vymazat
  11. Někdy dříve jsem se setkal s názorem,že "manévrovatelnost stíhačky ve vzdušném boji rozhoduje". Napsal to někdo,kdo nebyl bojový pilot a vypadalo to logicky. Je to tedy podobné. Zákon má platit,samozřejmě. Nicméně, sama manévrovatelnost,nebo prostě schopnost manévrovatelnosti,jak my piloti běžně ale správněji říkáme, je na nic. Stali byste se jen "statickým" cílem pro kohokoliv,.. bez dostatečné rychlosti a tedy především síly motoru,jeho akcelerace. Věci jsou většinou složitější.

   Vymazat
  12. Pro ostatní. 12:07 ví o pilotování letadla méně než děti ve školce a platí to i o všem ostatním co říká. To že je pilot o tom lže, takhle piloti nemluví. Manévrovatelnost je rohodující při souboji stíhačka proti stíhačce. Schopnost dosáhnout vysoké rychlosti má také své výhody, ale ta je více méně u hlavních konstrukčních soupeřů srovnatelná.

   např:
   http://www.military.cz/russia/air/suchoj/Su-37/su-37.htm

   Vymazat
  13. Pro 11:25, pokud nevíte ta akce byla řízena z USA a realizovali ji Ruští vlastizrádci (jako byl u nás třeba Havel). A mimoto pomohla Rusku odhalit tyto vlastizrádce a vypořádat se s nimi.
   Ti hoši absolventi si už neškrtnou, jejich kariéra skončila.

   Vymazat
  14. Už v I.světové válce jsme byli vmanévrováni do válčení s Rusy - tisíce českých vojáků se nechaly raději zajmout než by proti Rusům bojovaly, nebo otevřeně přebíhaly k Rusům. Z té doby je také známá písnička ... "červený šátečku kolem se toč, kolem se toč, táhneme na Rusa nevíme proč, nevíme proč"... Dnes je situace stejná. Mediální kurvy dostaly zadání štvát celý svět proti Rusku, což je normálním, slušným a rozumným lidem nepochopitelné. Dnes by se mohlo zpívat..."červený šátečku kolem se toč, kolem se toč, pliveme na Rusa nevíme proč, nevíme proč"...
   Nebo ty víš, ty hnusnej zrádče a servilní prozápadní chátro, proč se řízeně plive na Rusko? Proč na něj pliveš ty? Rusové jsou Slované, stejně jako my, a Slovan nikdy nepůjde proti Slovanovi, kdyby na to došlo, to si pamatuj! A pozor!

   Vymazat
  15. 10:18
   Ach ty svatá prostoto, žijete ve virtuálním světě.

   Vymazat
  16. 10:59 - TY STÁTY JSOU LOUTKOVÝ A NEMAJ CO EXISTOVAT! Co vím, tak Rusko za ně řádně zaplatilo plnou tržní cenu! Třeba za Kuronkso, Livonsko, Estonsko a Finsko švédskému králi! Ale co nosatí páni tzv. USA dali carovi za cennou Aljašku?!? Pár šušní! Každej soud na světě by musel uznat dohodu o koupi Aljašky USA jako neplatnou z důvodu "nápadné nevýhodnosti"! Tak neser ...

   Vymazat
 2. 10:18
  A co dělá ta nesvéprávná syfilitická kurva od kuřbuřta Billa Clintona...a co její kamarádka krvavá Madla?!!!!!A naše lejnolahvárenský méněcenný žumpy nesmíme zapomenout,ty taky dokola melou o dokonalosti debilokracie a hovnotách Made in USSA?!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:29 dneska zase jedeš,jen tak dál.Kopíruju tvoje komentáře a až toho bude dost,tak to dám na web široké veřejnosti k počtení ať vědí jaké prase si Dvořáci a spol hřejí na prsou.Tvoje komentáře dělají z NR pornoweb a tudíž bych jako vlastenec (komunista) měl vše hlásit na policii,protože tento web je přístupný i mládeži méně 18cti let. Dvořáku a spol,proč je nahoře napsáno ,,Upozornění pro diskutující?,,Když tyto prasečinky napíše diskuter pro NR nevhodný,tak je mazán.Dvojí metr NR dává tušit,že tento web je jen loutkou ve špinavé agenturní hře

   Vymazat
 3. filipinskej president je frajer a ukrajinsky fasisti si myslej ze za ne budo evropani chcipat

  OdpovědětVymazat
 4. Ten pán, co se tu jen ohání českými médii, které ohledně RF lžou, jak když tiskne, bych rád pozval na návštěvu Krymu, Doněcku a poté Mariupolu a Záporoží. To pro případ, kdyby chtěl vyměnit mediální zdroje za bezprostřední a autentické. Ohledně toho, že informaci prokazující zásadní účast USA na puči proti Erdoganovi přinesla US média a nikoli ruská, považuji za případné, aby se ten pán nejprve naučil číst a rozumět psanému textu. Ohledně svobodného rozhodování o výběru spojenců bych rád připomněl, že i největší blbec, který podlehne jakékoli propagandě, se podle něj asi rozhoduje svobodně. patrně na tento titul aspiruje. Kdyby ten pán alespoň připustil chronické falzifikování reality v USA je jasným markantem nedůvěryhodnosti vlády země, která takto systematicky podvádí (11. září 2001, měnové zlato ve Fort Knox, vývoz sociálně devastační politiky pod hlavičnou demokracie, nucení členů NATO kupovat neefektivní US výzbroj, prognóza těžby břidličné ropy, atd.) obdobně jako velké US korporace (Informix, Enron, Worldcom, automobilky, finanční instituce). Důvěra se nebuduje nátlakem nedůvěryhodného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo není dokonalý a všude je zlo, nicméně, myslím,že bych si zase vybral USA před Ruskem.

   Vymazat
  2. K tomu 11.9.2001: Asi chápu ten jeho důvod a myslím,že byl ze značné části opodstatněný. Myslím,že bez této události by USA jejich a nejen jejich,následně, válečná invaze v Asii neprošla. USA asi obětovaly tři tisíce vlastních lidí ale získaly pro svět větší bezpečí likvidací základny teroru a fundamentálního islámu nejen v Afghánistánu a asi "díky Bohu za to",zřejmě. Vláda není o dodržování zákonů,protože zákony jsou prioritně určeny pro běžný lidský život a pro občany. Vysoká politika se velmi liší a trvá třeba sedmdesát let,než se zopakuje. Zákon se situacemi,které vlády států musí akutně řešit ani ,tedy ,počítat nemohou. Navíc většinou jde o utajené "operace". A podobně. Svět není jen o vědomí lidí.

   Vymazat
  3. Ten 12:07 patří sem,myslím, sorry.

   Vymazat
  4. Někdy je tedy prostě potřeba i ta síla,abyste se dostali tam,kam potřebujete,ačkoliv v běžném životě,tedy ne v boji, potřeba není a stačí vám "manévrovat" "občansky",tedy prostým respektováním běžných zákonů,.. protože prostě válka není běžným životem a válečné zákony ještě nebyly schváleny.

   Vymazat
  5. Takže vám nezbude než je prostě porušit.

   Vymazat
  6. + přecejen ,asi nejste všichni bojovými piloty a neznáte ani ten základ: Pokud se letadlo snaží manévrovat ostřeji,každým manévrem tím odporem vzduchu proti tělu letadla ztrácí rychlost. Pomohou jen silné motory a především jejich akcelerace. Většinou tento fakt je důvodem havárií letadel například na vojenských ale i civilních leteckých přehlídkách. Takže: Mimo boj lze manévrovat s citem ale,a nezřítíte se. V boji ale musíte manévrovat krutě,drsně,utáhnout šrouby v obratu až maximálně,co to jen přetížení dovolí a tak ztratíte rychlost letu až i,případně,do úplného zastavení letadla a jeho logického zřícení. Především se tak stáváte statickým objektem na obloze,který sestřelí i dítě a natož nějaká raketa.

   Vymazat
  7. I proto jsou F-22 Raptor tak skvělé stíhačky,protože mají silně dokonce naddimenzované dva motory, zatímco ruské T-50 PAK FA slabší i vzhledem k původnímu jejich projektu a navíc jim stále hoří (poruchy),což vylučuje i samu jejich použitelnost a nejen v boji. Naopak například F-35 s jedním motorem se ve schopnosti bojové manévrovatelnosti nevyrovnají ani staré dvoumotorové F-15,se kterou v boji soustavně jen prohrávají. Kromě F-35B (STOVL,krátký vzlet a kolmé přistání) jde o "zmetek",který je nejen zklamáním ale spíše i jistou prohrou.

   Vymazat
  8. 12:37 Ahoj "bojovej pilote" - valíš na Rogalu, nebo WoW? K těm trollům - nastoupila třetí cenovka - snaží se slušně svést diskusi o obsahu článků stranou poukazem na jejich jednostrannost. Kašlete na ně. Opravdu mne nezajímají problémy Ruska a Rusů, co se výnosu ovsa týče, nebo toho, jestli maj kanalizaci. Zajímají mne jejich názory na to, co u nás mainstream jednostranně prefabrikuje dle zadání svých mecenášů. Prostě mne zajímá, co si myslím o pro mne důležitých věcech, které se mne mohou dost dotýkat - a to je válka, teror, puče, lži. Výběr Zjochův je výběrem vyvažujícím výkaly produkované prodejnou západní prestitutčí chátrou. Díky a ... bravo.

   Vymazat
  9. To bylo ale k tomu 11.9.2001,v reakci na diskutéra, protože USA potřebovala tu rychlost a tu sílu v manévru proti nepříteli,protože ještě neexistovaly potřebné "válečné" zákony a ani by je v USA asi neschválili,.. bez 11.9.2001. Mluvil jsem tedy k věci,k textu.

   Vymazat
  10. Anonyme, který se tak horlivě vymezujete proti článkům, které vybírám z ruských materiálů. Jistě jste bezmezný zastánce svobody projevu a přesvědčení. No a já vybírám články podle svého přesvědčení. Nechápu tedy příčinu vaší zlosti nad mým výběrem. Ujišťuji vás, že bude pořád stejný, bez ohledu na to, jestli si ničíte zdraví svou zlobou nebo ne. Ovšem patříte-li mezi systematické (placené nebo dobrovolné) rozvraceče webů určitého zaměření musíte zatnout zuby a vydržet. Jinak asi nebudete od svých šéfů pochválen, případně odměněn, si myslím.

   Vymazat
  11. Milý zajochu, děkujeme za vaše výběry a překlady. Trollové trollí, to je takový kolorit našich webů. Někdy je s nimi i sranda. Ale je potřeba jim natvrdo říct - hoši a dívky, kolaboranti, my se nedáme, s námi to budete mít stále těžké. Mimochodem, čtenost Nové republiky opět stoupla o cca 13.000 návštěv denně. Podle toho je vidět, co lidi dnes zajímá a trollení to jistě není. Zajochu, ještě jednou díky.

   Vymazat
  12. Nevím, proč se těmto individuím, provokatérům a šmejdům říká trollové. Diskutující na NR jsou z většiny případů titíž, kteří diskutují na serveru novinky, a tam, jak známo, se na diskuzích schází odporná a velice hloupá sebranka, zženštilí chlapi se tam sprostě vyjadřují k článkům o sexu a orgazmu apod. když těmito žvejky si novinky nahání počet diskuzí, stejně tak se pitomě a sprostě žvaní k tragediím apod. Je to naprosto odporné - odporností diskuzní sebranky novinky jednoznačně vedou - nemůže být nic odpornějšího. A blbějšího - spousta těch blbců neumí pořádně pravopis, dělají neuvěřitelné hrubky. To je tak, když se lopaty ( potažmo bývalé, staré lopaty) dostaly ke klávesnicím a ke slovu. Tito blbci se tam můžou hádat a blít svoje sračky pod každým článkem nejvýš dvakrát, tak se vyblijí a pak hned přelezou na NR, kde mohou v blití pokračovat. Jakmile vyjde článek na trochu intelektuálnější tema - nemají co blít, protože jsou to blbci. Tyto články pak zůstávají bez odezvy, proto taky novinky solidní publicistiku už nepraktikují - škoda slov. Jen bulvár, potažmo odporný a laciný bulvár. Přesto sklízejí spoustu příspěvků. Co k tomu dodat? Troll - nesedí. Trollové byli nenápadní, mazaní a chytří, zatímco tito diskuzní šmejdi jen úmyslně provokují, urážejí, a sprostě nadávají.

   Vymazat
 5. 11:55 Nu dobrá, ale pro jistotu opraš ruštinu...

  OdpovědětVymazat
 6. Pro 11:55 ještě Ti teče mléko po bradě. Rusko (přes všechny problémy) je civilizace a západ, to je pouze banda vrahů a násilníku. Pokud to nevidíš, tvoje schopnost se zorientovat v životě je mizivá a zůstaneš otrokem v pekle ještě dlouho, ale nepřeji Ti to. Zkus prohlédnout!

  OdpovědětVymazat
 7. Navštěvoval jsem různé weby. Tam, kde převládal opačný názor od mého, a to jak v článcích, tak v diskusi pod nimi, jsem přestal chodit. Nechápu proto, proč lidi naladění na naprosto jinou vlnu chodí na NR? Pokud za to ovšem nejsou placení. Většina z nich se nás snaží přesvědčit o své nadpřirozené inteligenci. Neuráží je diskuse s lidmi po jejich úroveň? Sám za sebe říkám, že jsem schopen změnit názor, ale jen a pouze pod tíhou skutečného argumentu. Ne na základě lží a pomluv. O Rusku si nedělám iluze. Je to dnes více kapitalistická země, než ta naše a je mi jasné, že i tam politiku ohýbají kapitalistické špičky. Musím se smát nad invektivy místních trollů o ruských komunistech. Protože v Rusku mají komunisté asi tak stejnou podporu, jako u nás. A to rozhodně nestačí na nějaké zásadní směrování domácí, neřkuli zahraniční politiky. A že byl Putin u KGB? Podívejte se, kolik my máme registrovaných StBáků v politice. A to se ty nejtučnější záznamy ztratily. Tak že Putinovo minulost by měla vadit především Rusům. A těm, jak se zatím zdá, vadí stále méně. Ale našim dobrotrusům, kteří by nejraději řídili celý vesmír, vadí tolik, že ani spát nemohou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Vladimíre!
   Měl byste být rád. Mají tak alespoň příležitost přečíst si pravdivé informace, a tím i snížit stupeň své vypatlanosti.
   Jakkoliv vesměs reagují podrážděně, nepřátelsky či vulgárně. Většina z nich ani neargumentuje, jen štěká.
   Chce to čas, sami snad dojdou k poznání ...

   Vymazat
  2. Pane Opluštile,
   obávám se, že lidem, jakým je např. David Vondráček, asi nejde o rozšiřování vlastních obzorů. Říká se, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Možná by jste se divil, jak štědře je financovaná jejich aktivita na NR a podobných webech. A nejsmutnější na tom všem je to, že i z našich peněz.

   Vymazat
  3. S jedinou výjimkou - Rusové jsou velice srdeční, přátelští, velice pohostinní, a ochotní. Jsou k sobě navzájem slušní a vlídní. Češi? Z těch se eliminovala nejpitomější sebranka, jsou na sebe jako psi, štěkají a sápou se po sobě navzájem jak podvyživená domácí zvířata. Ono to není jen o režimech, komunisti, demokrati a bla bla bla. Co je na sprostých šmejdech, kteří sprostě uráží ostatní za pouhý jiný názor - demokratického? Jsou to zfanatizovaní parchanti. A k otázce obliby USA - ano, kdysi tady byla veliká. Čím více jsme od toho byli za "totáče" zrazováni, tím více, zejména mladí lidi, Americe fandili, sháněli k nošení jeans apod. Zpívalo se country, na americké filmy se stály fronty. Jenže doba se obrátila. Dnes nám nikdo náklonnost k USA nerozmlouvá, každý tam dokonce může odejít, jenže lidi prokoukli, co jsou američtí "desperáti" za havěť. Zabíjí lidi po celém světě pod vymyšlenými záminkami, jejich hnusné politické a mediální intriky jsou už laciné, obyčejných občanů tam s bílou pletí je málo - je to samý afroameričan, jsou barevní, a zdegenerovaní. Je to země přivandrovalců a šupáků, všem vyčítají vlastenectví, ale sami se balí do amerických vlajek, mají tak vybarvená trička, americké vlajky vlají i na bordelech - je to zfanatizovaný , tupý národ. Vědci a inteligenti jsou většinou rodem Němci nebo Angličané, prostě Evropané, protože v první řadě "američan" nic národního není, a hned potom zdědili geny hrdlořezů a kurev. Zabíjení a tupost mají v genech. Stačí se podívat na jejich kulturu, příšerné filmy, strašlivé pohádky pro děti plné blbých, surových příšer - to je prostě Amerika. Zakomplexovaný slepenec států. Ale divím se jedinému - když tady někdo básní o USA, když tady by dal někdo "přednost" USA a bla bla - proč do prdele tam nejde žít? Odpověď - protože tam nejde žít - a ten dobytek to ví až moc dobře. Provokují jak blbci, ale tady v ČR se jim daří setsakramentsky dobře. Je to všechno jen o žvanění. A totalita je zde až dnes - z dřívějška ji neznám, zato teď na mně útočí ze všech stran. Proč nesmíme mít tradiční božkovský rum? Syrečky? Máslovou pomazánku? Buřty? A tak dále, a tak dále. Tohle nepamatuju.

   Vymazat
  4. 20,52
   Máte pravdu. Je to jako s tím zakázaným ovocem. Dokud nám Ameriku zakazovali, nechtěli jsme vidět, jaká skutečně je. Až dneska, kdy nám jí vnucují stejně, jako nám tenkrát vnucovali SSSR, začínáme vidět, co jsme tenkrát vidět nechtěli. Mysleli jsme si, že je to země rovných příležitostí. Fér podmínky. Kdo je pracovitý a schopný, má svět u nohou. Realita? Pouze ti všeho schopní.

   Vymazat
  5. Přátelé, Rusové byli nuceni nalézt zdravý pud sebezáchovy, nejsou tak zkaženi pokrytectvím, mají perspektivu rozvoje při řízení vlastních zdrojů. A jsou obdivuhodně trpěliví.

   Vymazat
 8. Všimla si vůbec Pražká kavárna, jaký je prezident Zeman noblesní člověk? Když se Schapiro pokoušel Zemanovi radit co má dělat, tak ten mu jen zakázal přístup na Hrad. Když se Obama pokoušel radit prezidentovi Filípín, tak ten mu rovnou řekl, že je zkurvysyn.

  OdpovědětVymazat
 9. K dílčímu příspěvku - článku nazvanému "Doizolovali se" - bych rád poznamenal jen to, že je pravdou, že Rusko (označované nobelistou Obamou jako hrozba č. 2) bojuje proti terorismu (označ. jako hrozba č. 1).
  Nesedí jen to číslování hrozeb!
  Hrozbou č. 1 pro svět je státní terorismus, a ten přece není představován jakýmisi džihádisty či jinými nájemními zmetky z Blízkého či Středního východu apod.
  Je to ten, který dnes pro svět představují USA a jejich (ke všemu ochotní) nohsledi. Protože tito teroristé jen za poslední dekádu vyvolali několik zločinných válečných agresí vedoucích k rozvratu řady zemí, milionu obětí, desetimilonů běženců a hospodářských škod nepočítaně. A to ani nepřipomínám podvracení a pokusy o převraty, stejně jako podlamování EU, která se "nechala" vmanévrovat do nesmyslné imigrační kampaně ...
  Rusko není hrozbou. Rusko je naopak oporou ve vzdoru mírumilovných národů a obyč. lidí i jejich boji proti světové hrozbě číslo 1.

  OdpovědětVymazat