Reklama

neděle 25. září 2016

Zamyšlení před volbami


Luděk Prokop
25. 9. 2016
K volbám jsem vždy se snažil přistupovat víceméně svědomitě. Za socíku, po roce 1968, jsem za plentou celý volební lístek škrtal křížem. V takzvané demokracii jsem zpočátku volil ČSSD. Později, zhruba od třetího volebního období, jsem již volil s mírným sebezapřením KSČM. V současnosti jsem, co se rozhodování komu dát volební hlas týče, přesvědčen pro Okamuru, čili pro koalici SPD-SPO. V rámci možností sleduji předvolební sliby a počínání slibujících představitelů slibujících stran a hnutí - po volbách. Největší soulad mezi sliby před volbami a počínáním po volbách, jako zcela bezkonkurenční a bez vady, zaznamenávám právě u Tomio Okamury. Může si o tom psát a žvanit kdo chce, co chce, takhle to prostě vnímám a hotovo. Stejně tak vnímám nejostřejší, největší věrolomnost a rozpory mezi sliby a počínáním u ČSSD.

Tohle ještě umocňuje hrubé popření ideologie, kterou se tato strana zaštiťuje. A sice ve věci jejího podlézavě vtíravém přístupu k sankcím proti Rusku. K sankcím poškozujícím naši ekonomiku a podporujícím, (to je na tom to nejodpornější), podporujícím ukrajinský fašismus. Vítám, že SPD s SPO kandidují v hradeckém kraji, takže nemusím tápat komu dát volební hlas. Je to pro mne jasná volba.

Považuji za velice žádoucí, aby vládní strany dostaly již letos, v krajských volbách, pořádně za uši, aby jim došlo, že jakékoli lavírování kolem imigrační invaze, obojaký přístup, kdy jinak staví přístup k imigraci před občany a jinak jednají směrem k papalášúm z EU, povede k nevratným ztrátám volebních preferencí před volbami do sněmovny.

Jistou měrou je znepokojující i přístup ČSSD k osobě prezidenta, kterým dává najevo i značnou dávku politické tuposti. Tuposti, která pro osobní zaujatost neumožňuje papalášům této strany pochopit, že mezi voliči presidenta patřili valnou měrou i voliči ČSSD. Že mezi nimi, zásluhou zmíněné tuposti, ztratí vlastních voličů značné množství, vůči kterým tím dává najevo pohrdání, aniž by mezi voliči knížete mohli nějakého voliče získat.

Domnívám se, že zmíněná politická tupost, snoubená s věrolomností ve věci zrazených slibů a s obojakým, falešným lavírováním k otázce imigrace, (a to je záležitost celé současné vlády), může pro koalici SPD a SPO přivést mnoho volebních hlasů, nejen z řad voličů ČSSD, ale i z řad voličů ostatních vládních stran, včetně z nestandardní ANO - pak by mohlo být líp skutečně.

17 komentářů :

 1. Pane Prokop souhlas a zcela dle mého vnímání reality i se stranou (koalici) Okamurovců a Velebovců.Maslím,že není nikdo kdo by si to zasloužil více než věčný bojovník pan Tomio Okamura.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, taky volím Okamurovce a Velebovce.
   Odpovědní volič

   Smazat
  2. Cítím to stejně jako pan Prokop a proto je Okamura a Veleba moje jasná volba.

   Smazat
  3. .....pojednání k volbám o nejdebilnějších politických sloganech.....

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dokazeme-to-Jsem-s-vami-Historik-sepsal-k-volbam-pojednani-o-nejdebilnejsich-politickych-sloganech-454962

   Smazat
 2. Politiku ČSSD je možno pochopit pouze tak, že se zcela odtrhnuli od zájmů občanů a plní plán na rozpuštění evropských států, aniž by s tímto plánem občany seznámili. Odpověď občanů, je každému předem známá, Sobotkovi samozřejmě také, takže se z jeho strany jedná o zřejmou vlastizradu. Z tohoto pohledu, je pro mě ČSSD absolutně nevolitelnou stranou.
  Pouze Okamurova SPD, již několik desítek měsíců v parlamentu zastává názor, na nulovou toleranci, vůči nelegálním migrantům.
  Totéž se týká i zákona o referendu a odvolatelnosti politiků. Do té doby, než ho začal prosazovat, tak slovo „referendum“, jakoby pro poslance ani neexistovalo.
  Takže Okamurova SDP je jasná volba. Je třeba, aby získali v krajích zázemí, před parlamentními volbami, které budou příští rok. P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. S tím, co píšete o ČSSD bezvýhradný souhlas. Ale kde jste přišel na to hodnocení Tomia Okamury netuším. Spíš bych ho nazval největším populistou na naší politické scéně. Dá se říct že jeho názory jsou správné. Ale je to jen za "A". Bohužel chybí za "B". "B" znamená že jsou těžko realizovatelné, nebo přinesou víc škody než užitku. Tak to vidím já.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže je lepší někomu kdo se snaží zvládnout složitý problém raději nepomoci a kritizovat jej dopředu ! Je to jako dopředu namlátit vlastnímu klukovi když jde do hospody se džbánem pro pivo s tím, že když džbán rozbije tak už je pozdě jej trestat!

   Smazat
  2. Populistou je nazýván ten, kdo hovoří řečí, které rozumí prostý lid. Nemluví ne-jednoznačně a dvojsmyslně tak, aby měl prostor pro manévrování a výmluvy, že jeho řeč znamenala něco jiného, než jak to hloupý plebs pochopil. Pokud kdokoli hovoří řečí, kterou plebs chápe a rozumí řečenému, tak je nazván populistou. Mnozí lidé si nepřejí být akademickou obcí a kavárenskou intelektuální elitou, řazeni mezi hloupý plebs, který z hlouposti volí populisty hovořící srozumitelnou řečí, jednoznačně, bez intelektuálních falší a bez příkras vhodných k pozdějším vytáčkám. Populista předkládá vize, které lze naplnit pouze za určitých podmínek. Intelektuální elity, snažící se o zachování stávajícího stavu a svých prebend z něho plynoucích, téměř vždy zaplaví informační prostor nespočtem zdánlivě racionálních argumentů, kupí jeden na druhý a vymýšlí stále nové - jeden za druhým, proč to či ono rozhodně nelze realizovat. Zároveň se zaklínají slovy populista a populismus. V daném případě jde o jednoduché vize fungující na příklad ve Švýcarsku.
   Pravda – někdy nové vize změn jsou falešné, zneužitelné a přinesou více škody než užitku. Tvrdošíjnost Tomio Okamury, se kterou se snaží prosazovat jeho sliby dávané před volbami a která je často předmětem shazovačného výsměchu ze strany politických matadorů, jeho konání, jednání a vytrvalost po volbách, se snahou zaměřenou na vámi zmíněné „B“, je tím, co mne dovedlo a jak jsem přišel k jeho hodnocení. (Když už se na to ptáte). No a já to zase vidím tak, že škod již bylo a nadále je v EU pácháno tolik, že bez razantních změn, jejich pokračující hromadění přinese katastrofu nám všem. Takže změny ve vedení státu, vedení snažícího se mermo-mocí o zachování stávajícího stavu, svých koryt a prebend - jsou naprosto nezbytné.
   Tvrdošíjnost Tomio Okamury, se kterou se snaží prosazovat jeho sliby dávané před volbami a která je často předmětem shazovačného výsměchu ze strany politických matadorů, jeho konání, jednání a vytrvalost po volbách, se snahou zaměřenou na vámi zmíněné „B“, je tím, co mne dovedlo a jak jsem přišel k jeho hodnocení. (Když už se na to ptáte). No a já to zase vidím tak, že škod již bylo a nadále je, jak u nás, tak v EU pácháno tolik, že bez razantních změn, jejich pokračující hromadění přinese katastrofu nám všem. Takže změny ve vedení státu, ve vedení snažícím se mermo-mocí o zachování stávajícího stavu, svých koryt a prebend - jsou naprosto nezbytné. L.P.

   Smazat
  3. Anonymní25. září 2016 17:25
   „Dá se říct že jeho názory jsou správné. Ale je to jen za "A". Bohužel chybí za "B". "B" znamená že jsou těžko realizovatelné, nebo přinesou víc škody než užitku.“
   Pokud jsou jeho názory správné, je třeba mu dát důvěru, aby je mohl realizovat. Není důvod se domnívat, že jsou nerealizovatelné, nebo že přinesou více škody, než užitku. Je to z Vaší strany dosti velký protimluv. P.K.

   Smazat
 4. není co dodat. Jsem na tom stejně.

  OdpovědětSmazat
 5. Je mi úplně u prdele,
  KDO "vyhraje" tyto a následující volby a to již od r.90,nebo 91, kdy jsem byl volit prvně a naposledy.

  Současné parlamentní strany jsou pevně opevněny ve svých pozicích, voliče oslovují pouze před volbami, jinak je nepotřebují a skrytě jimi pohrdají (viz maily Sobotky a spol..."česká kotlina" ap...)
  Z mého pohledu je to jedna sebranka, tudíž na tu současnou, ale i minulou vládu nenadávám, ani se nevzrušuju, protože si to ovčani plně zasluhují...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý má právo na svůj pohled a jednat dle vlastního uvážení. Tento - A 19:45, je vskutku beznadějný i politováníhodný.

   Smazat
 6. Okamuru jsem již volil minule a opět má můj hlas + 2 jistý

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jasne de o nase preziti cela rodina spd

   Smazat
 7. Možná že teprve nyní můžeme zcela docenit fakt, že v prvních přímých volbách prezidenta zvítězil Miloš Zeman. Dávná křivda z předešlé volby a podraz ze strany ČSSD nám umožňuje vidět, že se tato strana odkopala, protože v konfrontaci se Zemanem pokračuje, a to rozhodně proti vůli i prospěchu většiny občanů. Klidně bych volila komunisty, ale zrovna v našem už minule byli v koalici právě s ČSSD. Historicky by to měly být strany s nejpříbuznějším programem na levici, ale ČSSD pro mě nepřichází v úvahu pro důvody, které jsou v článku dobře uvedeny. Proto mi také vychází Okamura. Doufám ale, že KSČM do parlamentních voleb trochu přitvrdí, oprostí se od "dětské nemoci levičářství" a bude prosazovat opravdu levicovou politiku. Pan Skála je pro mě toho příslibem, a je mi líto, že se nestal jedničkou ve své straně. Pokud by tomu tak bylo, je pro mě KSČM poprvé od "sametu" volitelná. Dovedu si zcela představit koalici s SPD a SPO. Zajímavou figurou je Andrej Babiš. Vypadá to, že volby s přehledem vyhraje, ale jako volič si musím všímat, jak mění rétoriku v závislosti na náladách ve společnosti - třeba ohledně migrantů. Dlouho se vyjadřoval opatrně, a přitvrdil, až když zjistil, že lidi je tady nechtějí. A je to tak se vším. Jakmile dostane velkou moc a převahu, bude si dělat, co chce a ze všeho se vyvleče, to on umí. A jeho spolustraníci? To je takový mišmaš názorů, že jde hlava kolem. Nelze jim dát hlas,i kdyby jejich hlava udělala vyrovnaný rozpočet. Nevím vlastně, co mají v programu, utápí se v mlhách, a podezření na americkou ruku v pozadí je veliké. Lidé mu dají hlas, protože je to mocný člověk s tahem na branku, ale komu ten gól dají? Řekla bych že nám. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také to tak nějak vnímám.:-) Určitě budu volit SPD.

   Smazat
 8. Za socíku jsem prostě k volbám vůbec nešel!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.