Reklama

středa 28. září 2016

Západní agrese v arabských zemích = příčina, arabský terorizmus = následek


Lubomír Man
28. 9. 2016
Už Aristoteles tvrdil, že nic na světě se neděje bez přičiny, a že bez příčiny se ani lísteček na větvi nepohne. Takže když v r. 2011 s vidinou zmocnit se tamního černého zlata, a se zády, krytými americkými úřady vymyšlenou záminkou o vládních masakrech protivládních demonstrantů, udeřil Západ (dokonce i s posvěcením OSN), na Libyi, zabil jejího vůdce Kaddáfího, a z dosud slušně žijících libyjských občanů v kvetoucí zemi učinil ubožáky, nemohlo se to obejít bez následku.
 Tím následkem byl vztek a nenávist nyní ožebračených Libyjců proti zemím, které jejich úpadek a bídu přivodily. I v Libyi se tak zrodil terorizmus jako následek, kterého by bez příčiny (napadení země Západem), nebylo.

Takto vidí zrod terorizmu – a nejen v Libyi pochopitelně - rozumní lidé celého světa. A jen vlády zemí, které agresi hlavně proti zemím, bohatým na suroviny, vedou, jej takto odmítají vidět. Protože je nepohodlné přiznat si, že terorizmus, proti němuž vede Západ na čele s USA téměř kontinentální tzv. protiteroristickou válku, právě tento Západ na čele s USA na svět přivedl. A protože je to nepohodlné, vymýšlejí se pro vznik terorizmu příčiny jiné, a protože žádné jiné neexistují, lže se tak, jak se v mezinárodní politice ještě nelhalo. A fakta se zatloukají – a také tak, jak se ještě nezatloukaly.

Takže z tohoto hlediska nahlíženo, je jako totální a historický vlom do uvedených západních politických pořádků nutno brát zprávu zahraničního výboru britského parlamentu z 22. září t.r., týkající se sice jen války proti Libyi, ale svou povahou - protože lhář lže pořád - týkající se vpravdě všech zemí, proti kterým západní státy na čele s USA své války vedly či vedou.V této zprávě, založené na výpovědích hlavních tvůrců tehdejší britské politiky, na studiu dokumentů, které se věci týkají, i na šetření předmětné události na místě – tj. v Africe, se uvádí: Výsledkem všech těchto šetření je závěrečné zjištění, že válka proti Libyi byla založena na lžích (míněny ony lži amerických míst o vládním masakrování demonstrantů coby zámince k přepadení Libye – pozn. autora), tato válka Libyi zničila a rozšířila terorismus „far and wide“ (doširoka a dodaleka).

Poprvé se přímo ze západního tábora a též přímo ze země, jež se tehdejšího útoku proti Libyi zúčastnila, ozval takto pravdivý hlas. Zatím jen ze zahraničního výboru britského parlamentu a možná jen jako zkušební balónek, jak na něj potrefený americký lhář bude reagovat. No a pokud okamžitě britský parlament neokřikne, dost možná, že cosi podobného uslyšíme v budoucnu i od britské vlády.

Což by ovšem už byl skutečný průlom, spojený snad i s úvahami o finančním vyrovnání poškozeného. Takže spíš zůstane jen u hlasu parlamentu, který však i tak má svou cenu. Zvlášť v budoucích mezinárodních půtkách o tom, kdo za ty teroristy ve světě vlastně může. A také, kdo ve věcech zahraniční politiky tak suverénně - že oblafne i OSN - lže.

3 komentáře :

  1. Západní agrese samozřejmě obrátily džihád vůči západním zemím, ten ale západ nestvořil ale vychází ze zvráceného náboženství a jeho výkladu duchovními, potažmo praktikování věřícími. Mezi západ a terorismus ( náboženské násilí) nelze položit rovnítko vstahu příčina a následek. Pouze obrácení pozornosti vůči jemu a jeho praktikovanému násilí, údajně v zájmu utlačovaných národů. Inu je li těm národům lépe a jsou svobodnější? Myslím že ne.

    OdpovědětSmazat
  2. Při posouzení dnešní celosvětové situace je nutno jít k podstatě problému. A v čem podstata spočívá. Spočívá v odpovědi na otázku: "Bylo by zapotřebí zbrojního průmyslu, kdyby nebylo válek? Kdo by v kongresu USA schvaloval každé volební období vyšší a vyšší výdaje na zbrojení, tedy vyšší a vyšší zisky zbrojním firmám, kdyby nebylo válečných konfliktů, kdyby USA nebyly v životním ohrožení ze strany teroristů, Ruska. Každý kapitalista, když něco vyrábí musí si pro svůj výrobek najít odbyt a také musí svojí výrobu financovat. Po 11. září 2001 americký zbrojní průmysl zažívá neskutečný nárůst zisku. Dlouho plánována válka proti Iráku a Afganistánu mohla být spuštěna. Jinými slovy podle toho co se odehrálo 11. září 2001 přímý útok ve čtyřech letadlech spáchalo údajně asi víc než desítka lidí. Odpověď USA nebyly sankce vůči státům odkud tyto osoby byly a rovnou masový útok největší armády na světě ovládající zbraně za miliardy dolarů na Irák a Afganistán. O tom, že údajně zpravodajské služby USA byly informovány a možná věděly o těchto útocích nemá cenu ani připomínat. Takže ještě jednou, aby se mohly vyrábět zbraně musí na světě být války a čím více válek tím vice stoupá výroby zbraní a všeho potřebného k vedení války. Když se každý podívá na zničená města v Libyi a Sírii připomíná mu to záběry z II. sv. války. Kolik tisíc tun zbraní a výbušnin muselo být v USA vyrobeno a dodáno teroristům v Sírii, aby změnily celý stát v trosky? Odpověď je že to bylo za miliardy dolarů které vyrobily zbrojařské firmy v USA. Přestavte si, že tyto války které vedou USA ze dne na den skončily. K čemu by byla výroba zbraní? Kolik lidí v USA by přišlo o práci. Jak velké ztráty by utrpěl zbrojní průmysl v USA. Jak by to ovlivnilo burzy ve světě? A tak se válčí a bude se válčit dál. Připravuje se válka proti Rusku pro kterou je připravovaná Evropa jejichž muži budou po desítkách tisících umírat na východní frontě a které v posteli zastoupí hnědí arabové dovážení v milionech do států EU. Evropa se změní na hnědou a poslušnou pro americký kapitál.

    OdpovědětSmazat
  3. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=171500

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.