Reklama

pátek 9. září 2016

Zasedání Světové rady míru na Kypru ve dnech 9. - 10. září 2016


9. 9. 2016
Jednání se zúčastní členské organizace tří regionů - Evropy a Středního a Blízkého východu. SRM vychází z toho, že současná politická situace v těchto regionech je vytvořena agresívní destabilizační politikou, podporovanou USA, NATO, EU a jejich spojenci. Všechny tři regiony jsou výbušné a je nutné se společně domluvit, jak zabránit světovému válečnému konfliktu.
Navržené body programu:


Odpor proti zvýšené přítomnosti USA / NATO v severní Evropě a odmítnutí strategie pronikání k Ruské federaci.

Jednání o imigraci s cílem soustředit se na fakt, že existují příčiny a osoby odpovědné za stávající situaci a že imigrace nic neřeší.

Návrh zlepšení výměny informací a sbližování společných iniciativ mezi členskými organizacemi SRM.

Rada pro mír a spolupráci z Portugalska, která je evropským regionálním koordinátorem, navrhne jako regionálního koordinátora SRM na Středním východě Radu pro mír a solidaritu Palestiny.

Závěrečným bodem pak bude příprava na Světové shromáždění za mír, které se má konat od 17. do 20. listopadu v Brazílii a návrh politického prohlášení o světovém míru jako jediném řešení pro lidstvo.

Světové shromáždění se vysloví proti militarizaci mezinárodních vztahů, proti jaderným zbraním, proti cizím vojenským základnám, proti NATO a přetrvávání kolonizace a okupace zemí i proti světové hegemonii USA a jejich spojenců.  

Světová rada míru hodlá na svém shromáždění v Brazílii formulovat Nový světový řád, založený na suverenitě lidu a mezinárodním právu, na spravedlnosti a především na míru!

Kromě evropských zemí a Turecka potvrdili účast zástupci z Jordánska, Libanonu, Íránu, Iráku, Egypta, Palestiny, Sýrie, Bahrajnu, Izraele a Súdánu, Za Českou republiku se jednání na Kypru zúčastní předseda Asociace Vojáci proti válce plukovník Jiří Bureš a předsedkyně Českého mírového fóra Vladimíra Vítová.

Světová rada míru byla založena po Druhé světové válce v letech 1949 - 1950 členy odboje proti nacistickému fašismu. Současná SRM se odvolává na jednoho ze svých zakladatelů Frédérica Joliot-Curie, který řekl, že není možné, aby jednotlivec zabránil válce, ale musí se jednat o snahu všech národů. Prosazoval spolupráci a solidaritu mezi národy na základě svobody, rovnoprávnosti a míru.

Vladimíra Vítová    v Praze dne 8. 9. 2016

105 komentářů :

 1. Myslím, že v budoucnu budeme žít ve svobodné mírové Evropě bez politických bloků.
  – Václav Havel pro stanici Channel Four z 16. prosince 1989

  Zdá se, že NATO jako struktura smysluplnější, demokratičtější a lépe fungující by se přitom mohlo lépe proměňovat v zárodek nového evropského bezpečnostního systému, než Varšavská smlouva. Rozhodně se ale i ono musí proměňovat. Především by mělo – tváří v tvář realitám soudobého světa – pozměnit svou vojenskou doktrínu. A mělo by také – s ohledem na svou proměňující se funkci – změnit brzy i svůj název. A to přinejmenším ze dvou důvodů: zaprvé proto, že současné proměny jsou výsledkem vítězství dějinného rozumu nad dějinnou absurditou a nikoli vítězství Západu nad Východem. Současný název je do té míry spjat s érou studené války, že by bylo výrazem nepochopení současného vývoje, kdyby se měla Evropa spojovat pod praporem NATO.

  Mohou-li být dnešní struktury západoevropské bezpečnostní aliance předobrazem či zárodkem budoucí aliance celoevropské, pak tomu tak rozhodně není proto, že Západ vyhrál třetí světovou válku, ale proto, že zvítězila dějinná spravedlnost. Druhým důvodem nevyhnutelné změny názvu je jeho zjevná geografická nevýstižnost: s Atlantickým oceánem by totiž v budoucím bezpečnostním systému sousedila jen menšina jeho účastníků.
  – Václav Havel, Parlamentním shromáždění Rady Evropy, Štrasburk, 10. května 1990

  ŽÁDAJÍ VYSTOUPENÍ z NATO:
  ​http://www.aliancens.cz/nasi-lide​
  ​http://www.aliancens.cz/program​

  ​ŽÁDAJÍ REFERENDUM O VYSTOUPENÍ z NATO:
  https://www.kscm.cz/sites/default/files/soubory/uzivatele/Kvacskai/upload/petice_nato_po_varsave.pdf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to by klidně mohlo mít nadpis "vtip dne", nebo také "když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají"

   Smazat
  2. to byla ta minulá lež a nenávist, kterou ale dnes v ČR, ale i v celé EU překonala pravda a láska

   Smazat
  3. Fakta: Rusko se stáhlo ze střední Evropy. V žádném státě Evropy již nejsou vojáci ruské federace. Vojka USA nadále okupují Německo, určují politiku Německa a Německo je kolonie USA. USA podporují válečné konflikty v Africe a Asii což má za následek migrační krizi, kterou otevřeně podporují. USA je fašistický stát, který převzal politiku fašistického Německa a pokračuji v ní v globálním měřítku. Americe vládnou zbrojní firmy, které pro zvyšování svých zisků přes vládu USA, kterou plně kontrolují, dodávají zbraně teroristů v Asii a Africe a v případě, že teroristi mají potíže USA vyhlašuje nutnost humanitárních koridorů, bezletových zón, tak aby se teroristi měli čas vzpamatovat a pak začíná vše nanovo. V historii naše území Československa nebylo niky víc bombardováno jako letadly USA i když válka byla u konce Američani nám vybombardovali železniční tratě, nádraží, průmyslové podniky. Několik dní před koncem války vybombardovali Plzeňskou Škodovku v době když se už podepisovalo kapitulaci. No a toto zabíjení lidí dál pokračovalo v Koreji, Vietnamu, Iráku, Jugoslávii, Libyi.

   Smazat
  4. Tak, tak, napsal jste to přesně ! Alka

   Smazat
  5. No, a pak že Havel nebyl blb, když možná i věřil, že Západ by mu něco takového dovolit. Ti se mu museli za zády řechtat. Prostě neškodná figurka, schválně vystrkovaná do popředí, aby kryla jejich svinstva.

   Smazat
  6. (20:56)
   Neškodná..., ale bohužel ne pro tuto zemi!

   Smazat
 2. Ten článek mi připadá jako z nějakého Rudého Práva z roku 1974.
  Nějakého setkání se zúčastní podle dostupných informací (a ty jsou pouze na pochybných webech - obvykle konspiračních) naprosto neznámí pošuci. Něco asi jako Svaz zahradníků v Liberci a Svaz rybářů ze Zvolena.
  Je tady ale sranda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud si dovolíte přirovnávat rybáře a zahrádkáře k pošukům, tak jste spíše pošuk vy sám, než-li oni. Asi jste nějaký zahořklý retarda, kterého nepřijali mezi sebe, tak svá bezobsažná moudra (spíše bulíky) věšíte na tento web.

   Smazat
  2. (15:15)
   Trefil jste hřebík na hlavičku. Pro mír se dnes může vyslovit snad jen pošuk. Co z toho plyne?

   Připomenu snad jen, že proti invazi do Iráku vyšlo v roce 2003 v Londýně na ulici asi třičtvrtě milión takových pošuků. (https://en.wikipedia.org/wiki/February_15,_2003,_anti-war_protests#London)
   - Čeho dosáhli?

   Smazat
  3. ten příspěvek z 1515 má pravdu, je to spolek jakýchsi aktivistů - s honosným názvem se sejdou, akce je naprosto marginální a kromě konspiračních webů jsem to nikde nenašel.
   Přesně takto fungovali chlastačky soudruhů před 1989, když se honosně setkávali a provolávali něco o míru. Přitom za zády zbrojili o 106 až se nakonec sami uzbrojili.

   Smazat
  4. 15:15+15:33-také si myslím, že vy a neokoni "dosáhnete "svého, válku. Tyto protesty mají jediný cíl, poznat kdo bude souzen v " Novém Norimberku". Vy dva to nebudete, vás bude soudit ulice i když, jak znám historii, možná se v pravý čas "přesunete" k nejhorlivějším "žalobcům".

   Smazat
  5. (15:33)
   "Pamatujme, že kdo píše pro hlupáky, najde vždy široký okruh čtenářů."
   (L.N.Tolstoj, nar. 9.září 1828)

   Smazat
  6. 16:52
   Kdybychom chtěli válku tak už je i dávno po ní. Co je asi složitýho na tom vydat pár rozkazů a pomačkat pár knoflíků? Vaše blábolení je typické "přání otcem myšlenky"

   Smazat
  7. 17.13- Vy jste ten poslední, kdo o tom rozhoduje, jako já. Vaši šéfové opravdu propásli příležitost v domnění, že vítězství dosáhnou bez boje za Jelcina.

   Smazat
  8. Anonym 15.15 je už tradičně blb, něčím zakomplexovanej retard - blbě žvaní, nadává a uráží. Kdy na diskuzích napsal nějaký skutečný názor na konkretní článek? Nikdy. Jen vytěžuje příspěvky ostatních lidí, pošklebuje se jim, a uráží je. To je celá jeho názorová inteligence. Opravdu nemá smysl se s takovým blbem vážně zabývat, nebo s ním dokonce diskutovat. Bude stejně mlít pořád totéž, vůbec mu nejde o smysluplnou diskuzi a názor. Žádný nemá. Je jako pohozená hračka na klíček. Zkrátka blbeček malého formátu, mezi ostatními blbci a sprosťáky stejné krevní skupiny, kteří se slézají na novinkách, by nevynikl, protože tam skupina retardů žvaní pořád totéž, tak přelezl sem - tady vynikne vždycky, protože nikdo jiný tady druhé diskutující sprostě neuráží. Je to ubožák -tady je za provokační hvězdu. Alespoň něco ve zbytečném životě, který prodřepí u počítače psaním žvástů a ptákovin.

   Smazat
  9. 15:15 nelze argumentovat, že to na mainstreamu není. Víme kdo vlastní a řídí media a už mnohokrát se potvrdilo, že mainstream lhal a zamlčoval. Kdo byl dříve Havel, nějaký druhořadý opilec, kterého nikdo neznal. Stejně tak to může být se světovou radou míru, dnes nejsou známí, ale co bude zítra neví s jistotou nikdo.

   Smazat
 3. "Jednou k nám přijel nějakej klerikální poslanec a mluvil o božím míru, který se klene nad zemí, a jak pánbůh si nepřeje války a chce, aby všichni žili v míru a snášeli se jako bratří. A vida ho, vola, jakmile vypukla válka, ve všech kostelích se modlí za zdar zbraní a o pánubohu se mluví jako o nějakém náčelníkovi jenerálního štábu, který
  tu vojnu řídí a diriguje."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky - kdyby byl opravdu všude mír, o čem by pak byla světová špinavá politika? Měla by ještě smysl ta špína a intriky? Neměla - tak co by političtí špinavci dělali, když sjíždět se, kvákat a projednávat voloviny, které se pak stejně porušují, a je třeba se scházet znova a znova, je jejich jediný smysl života? Ani neodchází do penze, jak to potřebují k životu - tu moc, tu možnost rozhodovat o druhých, to pokochání se pohledem na ty zmrzačené a umírající lidi, na ty zničené, jinak úžasné hodnoty, které postavil kdosi jiný, - a oni tomu kdosi nesahají ani k díře do zadku! A to je sere, proto to všechno ničí. Jsou to úchylové, a prznitelé hodnot, láska v jejich vnímání je něco sprostého, asi jako jsou devianti, které v sexu vzrušuje, jen když můžou svým obětem ubližovat. Když je mučí, a oni trpí a prosí - to je žůžo! Jinak jsou všichni impotentní blbci, které vzrušuje, když mohou mávat zbraní, a díky své moci jsou pány nad životem a smrtí milionů lidí.Tyto defektní kreatury si připadají jako bůh - a to si nenechají nikým vzít. Za válkami dnes už nestojí nerostné a jiné bohatství postižených států, ale pouze ješitnost pracháčů, kteří jsou přesvědčeni, že čím více kdo má peněz, tím je větší bůh, a ostatní prostě musí poslouchat. Jsou to dementi vychovaní na penězích, vůbec neznají jiné hodnoty než peníze, v podstatě zrůdy. Duševní mrzáci. Potřebují mít moc - proto to leze do politiky. Ve vládách států už je velice málo normálních lidí- lidské zrůdy je vedle sebe nesnesou, stejně jako schizofrenici nesnáší lidi duševně normální, ale rozumí si zas jen se schizoidy. O tom je celá ta smečka úchylných, impotentních prevítů politiků ( za povšimnutí stojí drtivá převaha chlapů - málo žen - proto taky ta náklonnost k pedofilii a homosexualitě) napříč světovým úchylným politickým spektrem.Krvežíznivá politika impotentních poklopců. Síla boha by se mohla projevit jen celkovou katastrofou, která smete a zahubí právě tyto lidské zrůdy. Nic jiného na ně neplatí. Naopak - porobení lidé se jim klaní, pochlebují jim, jsou jim vděčni za každý žvanec jako pes svému páníčkovi za kus masa, odpouští jim i to zabíjení ( vždycky těch druhých) a tak pořád dokola. Světový mír je science fiction - nebude nikdy. Apokalypsa ano - ta je už blízko, protože společenský nemrav už dostoupil k vrcholu.

   Smazat
 4. Takzvana "svetova rada miru" neni nic jineho, nez trapny spolek svetu neznamych loseru, ktere jsme zdedili z trapne komunisticke minulosti.
  Drive tihle smejdi slouzili za penize Sovetskemu svazu, ted je prevzal byvaly kagebak Putin a ti stejni vlastizradni darebaci slouzi Kremlu dal.
  Vsak se podivejte na "zastupce" Ceske republiky. Byvaly komunisticky lampasak a zuriva stalinistka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:20- již několikrát Vám opakuji, že používáte floskule naučené od rodičů, kteří je užívali když ještě byli u komunistů. Jste tak "natvrdlý", že neumíte změnit slovník?

   Smazat
  2. Moji rodice Povolny v te vasi strane strane nikdy nebyli. Povez - opravdu pouzivate na schuzich vyrazu jako "byvaly komunisticky lampasak a zuriva stalinistka"? :-)

   Smazat
  3. 18:39
   Ten blbec Povolný si vás zřejmě plete se mnou. Ty hovadiny o rodičích u komunistů na které přišel nevím jak, píše neustále mně. A taky že jsme prý cosi zprivatizovali. Nedokáže ani rozlišit, že nepoužíváte diakritiku.

   Omluvte ho, je to už starší člověk zklamaný životem, který se na stará kolena dočista pomátl. Dříve zuřivý bojovník proti komunismu, dnes ještě zuřivější bojovník proti svobodě a demokracii.

   Smazat
  4. P.S.-kdybyste nevěděl, co to jsou floskule, pár Vám jich vyjmenuji: "takzvaná, trapný, neznámých loserů(dříve se užívalo zkrachovanců), sloužící atd. S tímto slovníkem chcete vyhrát informační válku? No co, jaký pán, taký kmán.

   Smazat
  5. A čím jsi zklamanej ty - trapáku 18.50? takový sračky jako píšeš ty, tady nikdo jiný nepíše. Ještě ani jednou jsi nenapsal názor k článku - píšeš jen urážky, napadáš ostatní, a sprostě a vulgárně nadáváš. Jsi prašivej tchoř. Za co máme omluvit tebe ty demente? Že občas zapomeneš vzít svoje prášky a tady diskutující na NR to musejí odsrat?

   Smazat
  6. 18:43-nemohu sloužit, u komunistů nejsem a nebyl, pokud vím ty výrazy, které uvádíte používají, kromě Vás, bývalí členové KSČ, současně jsoucí v ODS, TOP a jinde jako "kladivo" na své oponenty, kritiky. Pro 18:50 jen krátce, v poslední větě chybí doplněk "ala USA", pak je pravdivá. Za přehlédnutí chybějící diakritiky se omlouvám, v domnění, že se již připravujete na privatizaci ropných polí ve Venezuele, o které jste zde tak básnil.

   Smazat
 5. 1820 souhlas, tak to je. Ale místní komouši mají o čem přemýšlet .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:29- vy naštěstí jen "přicmrndáváte" jako čokl.

   Smazat
  2. 1842 vždyt tu trapnost musíte vidět i Vy sám !! Proboha - nedělejte tady ze sebe skutečně blbce !

   Smazat
  3. Používej laskavě singulár -smradlavej tchoři 18.20! Zabývej se tím, co ty jsi převzal a od koho - ostatní lidi laskavě vynech ze svých sraček, nikomu nesaháš ani ke tkaničkám do bot. Nech být Sovětský svaz, a další dávno minulé hodnoty, a piš jen o tom, co jsi zdědil ty a od koho. Například to neustálé nutkání ostatním lidem sprostě nadávat a urážet je - to tě vyučil - kdo? Nějaký duševní mrzák nebo mukl, nasraný za to, že byl po právu zavřenej? Na to totiž vypadáš. Na zhrzeného skunka. Plného nenávisti. Urážíš lidi které neznáš. Zástupci "České republiky" jsou unisono všichni bývalí komunisti, mezi nimi mnoho lampasáků. Zuřivou stalinistku neznám. Ale blbce, zuřivce a sprosťáka tady vnímám každý den. Proč jsi tak zuřivě nenávistnej ty? Ty to považuješ za normální? A nějakej vymaštěnej a vydlabanej blbec - 18.29 - co ti tady přizvukuje - nebo jsi to ty sám? Tady nikdo "místní komouš" není. Pouze je zde - i jinde - spousta lidí, které demokratický režim velice krutě zklamal, neboť zasrané miliardáře, hajzly, intrikány, lháře, a přizdisráčské poseroutky podělané strachy mít svůj názor aby se zmrdi z Jů es ej náhodou na ně nenaštvali - nikdo z nás v politice ČR nechtěl. Ale vůbec mne nepřekvapuje posun části českých sráčů do amerického zadku - jejich rodiče nejspíš lezli do německých zadků za protektorátu, a nejen to, udávali své spoluobčany a mají na svědomí tisíce jejich životů. I samotní esesáci byli zhnuseni českou podlézavostí a dolézavostí, a zmrdáctvím, jak udávali jeden druhého, a českých "kožených kabátů" tj. odporných hajzlů, kteří přepadali lidi v noci a odvlékali je do německých mučíren, se lidé báli víc než esesáků - ti byli lidštější. Poslechni si někdy pamětníky a nežvejkej tady ty svoje sprostý hovadiny. Naštěstí to tady ještě nepokročilo až do protektorátních poměrů - hajzlů na mučení svých spoluobčanů, a nenávistných přicmrdnávačů a panských slouhů by se zase našlo dost - jako jsi ty, a řada zmetků -převládajících na diskuzích novinek.

   Smazat
  4. 18:51- prosba za mír není nikdy trapná i kdyby byla od komunistů. Možná to (pozdě) pochopíte.

   Smazat
 6. (18:29)
  Vždyť buďte rád! Přemýšlení je něco, co Vám - narozdíl od nás "místních komoušů" - opravdu nehrozí.
  Jste spolu se svým předřečníkem (18:20) dokladem, že
  "mnohé internetové diskuse se stávají stokou, která spíše než ke tříbení názorů slouží k ventilování nezvládnutých emocí zamindrákovaných jedinců, kteří místo respektu budí spíše soucit."
  (Cyril Höschl)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to mel ten Hoschl uplnou pravdu. Jen se podivejte, jak se vasi komunisti rozbesnili jen proto, ze ji nekdo napsdal pravdu o te jejich "Svetove rade miru". :-)

   Smazat
  2. (19:27)
   Jakto "vaši komunisti"?! - Není vyloučeno, že jediný komunista jsem tu já - a to ještě jako na potvoru odjakživa bezpartijní. A rozběsnil jsem se snad?

   Koho tedy vlastně máte na mysli? Snad někoho z anonymů? A kdo z nich je kdo? Máte chuť, čas a trpělivost se v tom hrabat? Já ne. A kdo jste Vy?

   Jasně, Světová rada míru sloužila bezpochyby především sovětským zájmům. To je banalita, kterou ví každý blbec, na to není nutno listovat ve Wikipedii. - Znamená to ale, že ti, kdo v ní působí dnes, jsou stejní?
   A vůbec: Proč se na to nezeptáte rovnou paní Vítové, která článek napsala??

   Smazat
  3. Vitovou jsem si milej pane Kopecky vygooglil a musim rict, ze bych radeji podal ruku praseti, nez korespondovat se stalinistickou "damou", pro kterou jsou soudruzi z KSCM malo radikalni.
   A na jejiho kolegu se kterym pojede na Kypr jsem vam dal odkaz dole.
   Stejne jako nadavky mistnich komousu - hnus.

   Smazat
  4. (20:13)
   A s kým - a hlavně PROČ?! - korespondujete tady, vašnosto? S těmi anonymními "komouši"? (Pořád jste se nevymáčkl, KOHO konkrétně míníte - a já se nedovtípil...)

   Smazat
 7. Něco z wiki o tomto obskurním spolku:

  "SRM vytrvale kritizovala agresivní chování USA včetně války ve Vietnamu a početné americké intervence v Latinské Americe, ale nikdy nevystoupila proti intervencím SSSR a jeho satelitů (Československo, Afghánistán, Kambodža). Po sovětsko-čínské roztržce se dalším stálým cílem kritiky stala Čína, jejíž představitelé v roce 1966 oficiálně opustili SRM.

  Rozpad Sovětského svazu a téměř úplná ztráta finančních zdrojů přivodily faktické zhroucení SRM. Sídlo vedení se přesunulo do Řecka a SRM se stala nepočetnou organizací se zanedbatelným politickým vlivem."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja pamatuji na predsedu toho podivneho spolku - Inda Romese Candru. Naprosteho poskoka Kremlu a chudinku, ktereho ve svete nikdo neznal a ktereho zvali leda tak do Moskvy a Havany.
   Koukam, ze se od te doby moc nezmenilo. :-)

   Smazat
  2. Tento spolek nemá žádný vliv a je to sebranka starých komunistů, kteří se schází asi tak jak Klub filatelistů. Divím se NR, že tady otiskuje takové trapošoviny.

   Smazat
  3. Ty? 18.47 - odkud si pamatuješ předsedu toho "podivného spolku" ty jeden užvaněnej blbče? Píšeš naprostý hovadiny. Kuba je teď americkej kámoš, a Moskvu si do svý zaprášený držky neber, sám jsi byl nejdál někde za humnama, když byla na vašem dvoře obsazená ta budka se srdíčkem, a musel jsi jít srát do lesa. Že tě to baví - psát tady takový blbosti. Ty jsi skutečně obohacení diskuzí. Diskuze obohaceny o plivance ubohých šašků a nul - malých hoven ve vysoký trávě. Nikam jsi to nedotáhl, tak alespoň tady urážíš - kdybys něčím dnes byl, nepsal bys sem ty hovadiny. Ale hovno jsi byl, a hovnem jsi zůstal - jdi do prdele!

   Smazat
  4. Proč se divíš NR 19.01? Kam bys jinak psal ty svoje sračky? Měl bys být vděčný, že NR zveřejňuje články a proč trapošoviny? Stejně to nečteš, máš to u prdele, pouze zneužíváš článků ke svým úchylným urážkám a nadávkám. Vy jste tak čitelní vy schizoidi z novinek! Tam vám nepíšou už nic, a navíc je tam schizoidů a trapáků jako jsi ty a dalších pár otrapů více, ( ale na NR asi budeš jen jeden - vy jste na ty manévry s vymyšlenými jmény z novinek zvyklí) - a mezi nimi se ztrácíš. Tak jsi vlezl sem a myslíš si, že jsi zvítězil? Zalez si do svýho kanálu, a přepočítej si sociální dávky, jestli se nespletli na poště. Otrapo.

   Smazat
 8. Tady mate osobni kartu komunistickeho STB a absloventa VUML (rok 1963) Plk. Jiriho Burese.
  A tenhle soudruh ma zastupovat Ceskou republiku. :)

  http://www.ustrcr.cz/data/pdf/karty/sprava3-1989/148699.pdf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo tak estébák..... to už mohli samozvaní "bojovníci za mír" na ten Kypr poslat rovnou vysloužilého esesáka.

   Smazat
  2. 19:51- už jsem pozornější, Váš nadřízený nemá diakritiku a "čokla" děláte Vy. Jako v reálu USA-ČR. Šéf má přehled, není u CIA?

   Smazat
  3. Ne vy troubo Povolný. Jsme tu nejméně 3. Chápu, že v tom máte trochu zmatek

   Smazat
  4. Otevrel jste si odkaz na estebaka Burese, Povolny?

   Smazat
  5. Jinak ten Bureš, StBáček měl v roce 1989 plat 5.200 Není divu, že takový zmrdečci kvičí na rusáckých konferencích.

   Smazat
  6. Tři na jednoho, nestydíte se? 20:12-proč mluvíte za šéfa, dejte si nicky a nebudu si vás plést. 20:15- a znáte Vy ty "skartované" po 89. na ty nejvyšší? 20:16- od 88. jako soukromník jsem měl vyšší výdělek. Vy jste byl, pokud vím v péči rodičů, jejich plat a funkci neuvedete?

   Smazat
  7. Jo Povolny, vy jste byl soukromnik asi tak, jako byl soudruh Bures kominik. Normalni fachman s technickym vzdelanim bral v te dobe zhruba polovinu toho, co ten vas fizl. Ono taky - kdyz nekdo slouzil okupantum jako lampasak a zaroven fizl, to vyzadovalo prislusnou odmenu, zejo?

   Smazat
  8. Me nejvic zaujalo, ze toho mirotvurce poslali soudruzi v roce 83 na 3 mesicni skoleni k okupantum do SSSR a pak uz nestalo povyseni nic v ceste.....

   Smazat
  9. V roce 1989 bral řidič autobusu v pražské MHD s přesčasy od 3.900 do 6.500 Kčs. Jestliže dotyčný byl u StB v hodnosti plk., tak tam přesčasů také bylo požehnaně. Jestliže Anonymní 20:45, jako technik vydělával 2.600.- tak buď byl mizerným technikem, nebo pracoval v nějakém jó podružném podniku. Plat 2.600.- v roce 1989 měla jakákoliv účetní, nebo sekretářka se středoškolským vzděláním. A ještě dotaz. Jakým okupantům dotyčný plukovník sloužil? Tady byla okupace? Nějak jsem si toho nevšiml. Že zde byla od roku 1968 vojska SSSR, to snad nelze považovat za okupaci. Adekvátně k Vašemu tvrzení pak platí, že všechny státy světa,kde má NATO (USA) základny jsou tedy pod okupaci USA.

   Smazat
  10. 20:45- pokud jste Vy byl v té době "normální fachman" s platem 2.600kč, nedivím se, že zde trollíte. To v té době měli "bačové" v JZD. Soukromníci(řemesla) měli mezi 5-10 tisíci před zdaněním.

   Smazat
  11. P.S.-jedná se o 88-92, pak s cenami obecně to šlo nahoru na cca 30-40 tisíc,asi od 95-98.

   Smazat
  12. Plat toho darebaka je narozdil od vaseho ridice MHD udan bez priplatku, prescasu a nocnich smen. Oblbujte si nekde jinde, komunisti.

   Smazat
  13. "Soukromníci(řemesla) měli mezi 5-10 tisíci před zdaněním."

   Povolný, běžte už s tím vaším lhaním do prdele. To už není ani k smíchu takový bláboly. Koho tím chcete oblbovat? Průměrná mzda v 2. polovině 80 let byla cca 3000 kč, důchod 1500

   Smazat
  14. 20:33 Miroslave, že jsou tady dneska ty trumpetové tři jsem poznal hned. Nedivím se vám, že se vám pletou. Jsou určité rozlišovací znaky, ale v blbosti jsou jak jednovaječná trojčata, těžko je rozlišit. Hrajou na stejný kolovrátek, ten asi fasují. Nejubožejší je ten "přicmrndávač", jak jste ho správně označil. To je nějaký mladý, teprve začínající trotl. Ale má našlápnuto na prvotřídního blba. Ten je úplně tupý, ale vytvalý. Když už ho náhodou něco napadne, tak se toho drží jak ... košile. Tváří se dobromyslě, ale nenechte se svést k tomu, aby jste se mu snažil něco vysvětlit. Nemáte šanci, nepochopí nic. Můžete mu stokrát dokázat, že se mýlí, bude pořád mlít svou. Pokud můžu poradit, nejlepší je všechny bez rozdílu ignorovat.

   Smazat
  15. 22:10

   Děkujeme za vaši "cennou" analýzu kdo je kdo, také za vaše rady a doporučení. Bez vás bychom byli ztracení :-D

   A teď vážně. Kde a jak jsi třeba u tohoto článku ty šulku dokázal že se mýlím?

   Smazat
  16. 22:02-napřed si ujasněte, co jsou 80tá léta, o těch není řeč. Také není řeč o průměrné mzdě. Mluvil jsem o soukromých řemeslnících. Tím jste ovšem nebyl a ve statistice je nemáte, tak mi musíte věřit.

   Smazat
  17. Kdyz nekam vtrhne o pulnoci armada, odstrani vladu, obsadi celou zemi a dosadi nekoho jako je Husak a Bilak, tak to za okupaci nepovazuje jen nejaky Quisling, ktery si tehdy pomohl ke korytu.

   Smazat
  18. Povolny, soukromnik mohl mit treba 100 tisic, nebo mohl take prodelat.
   Mluvime o platech zamestnancu a ti tehdy vydelavali zhruba polovinu toho, co ten vas vlastizradny fizl.

   Smazat
  19. Prolhaný Povolný,
   Je řeč o roce 1989 kdy bral agent Bureš 5.200 Kč, tj 1.7 násobek tehdejšího průměrného platu. Něco jako dnes 45.000

   Žádní "soukromí řemeslníci" za komoušů neexistovali. Když tak meloucháři, kteří si po pracovní době kterou prochrápali a o víkendech dělali svoje melouchy. Z nakradenýho materiálu
   Ale ti ty peníze rozhodně nedanili a vy píšete o penězích "před zdaněním". A 5 až 10 tisíc to taky rozhodně nebylo.

   Smazat
  20. 22:10- Stále nevím ,zda je ignorovat ale vždy mně potěší, když se jim někdo postaví s argumenty proti jejich prostoduché kalkulaci. Jsou to "stroje" se strojním(PC) servisem, nic víc. Lidskou hodnotu mají nulovou, jako jejich "civilizace". Nemohu se jim postavit v rychlosti "ťukání" do klávesnice ani okruhem znalostí(servisem PC) ale na LIDI(nás) tyto stroje ještě nemají.

   Smazat
  21. 23:10
   Povolný, vy ale žádné skutečné argumenty nikdy nemáte. Jen lži, výmysly, ničím nepodložená tvrzení.
   Viz vaše dnešní bláboly o platech řemeslníků 5-10 tisíc. S tím můžete vystupovat na Silvestra. Hned po prdícím slonovi.

   Smazat
  22. 22:56-přecházím k vulgaritě. Blbe, Googluj! Od 88.byli u nás řemeslníci na volné noze! Nebo jsem neexistoval?

   Smazat
  23. Posledni rok te vasi hruzovlady soukromnici skutecne povoleni byli, ale jako soukromnici nemeli pochopitelne stanovene platy.
   Narozdil od zamestnancu, vcetne toho vaseho fizla. Ktery bral 2x tolik co normalni lide.
   Takze priste Povolny - nelhat!

   Smazat
  24. Vulgarita vám nepomůže, dokazování je na vás.

   Smazat
  25. Tak chlapci Googlujete?, to není hoax. Od 88. byli u nás soukromí řemeslníci. Připravím vám společné vystoupení na Silvestra, mám "kulturní" ambice a vy mi je splníte jako Havlovi.

   Smazat
  26. 23:27

   Pohádkáře Povolného vůbec neberte vážně. Kdyby vydělával už v polovině 90. let 40.000 jak se chlubí, tak by ho ani na sekundu nenapadlo kvičet tady ty komoušské sračky co neustále kvičí. Na takové úspěšné podnikání a živnostničení totiž člověk musí mít i patřičný způsob přemýšlení.

   Znám hodně živnostníků a komouše všichni do jednoho nesnášejí, dokonce i socialisty.

   Smazat
  27. 23.27-proč mé hrůzovlády, já byl jen řemeslník, vy "tři bratři zdejší" jste na změně vydělali, odstraníte bariéru anonyma a odhalíte "ledví"?

   Smazat
  28. Povolný, i kdyby tady nějakým zázrakem pár soukromníků bylo, tak vaše tvrzení, že "řemeslníci v roce 1989 brali 5 až 10 tisíc" je prostě lež jak věž. Jste už starší pán, možná si ty cifry a letopočty trochu už pletete.

   Smazat
  29. M.Povolný 23:39
   To byste od toho výkvětu českého národa chtěl opravdu moc.

   Smazat
  30. 23:36- A víte, že od 92. vím jak se vám dávali úplatky? Přijdete na úřad(ministerstvo) se žádostí, úředník vás vyslechne, pokývá hlavou, nápadně otevře šuplík a na čas se vzdálí. To je vaše minuta, dát-nedát. Tam se někde láme charakter. Jsem čistý a od té doby vím, jak to chodí a od té doby vím, že komunisté byli břídilové až rodinní potomci je násobně překonali.Uznávám vyjímky, některé.

   Smazat
  31. 23:40-nevím,kdo z nás je dementní ale od té doby vím co je "smluvní mzda"

   Smazat
  32. Pane Kopecký,kdyby to byl aspoň "český národ" ale kdo ví?

   Smazat
  33. 0:27 Miroslave, dovolím si pro zamyšlení dva citáty Jana Wericha:
   "Proti blbosti i bohové bojují marně"
   "Blbce nikdy neusvědčíte z blbství."

   Snažíte-li se diskutovat s blbcem, jste eufemisticky řečeno nemoudrý.

   Smazat
  34. 1:21- já vím, jenže "ti blbci nám vládnou" a to mění citáty na jiné.

   Smazat
 9. Tak se nám ta organizace nakonec tedy hezky vybarvila. Přesně jak se dalo čekat. Ještě že máme ten americkej Google. Ostatně i tyhle žumpoidní stránky na něm frčí :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (20:19)
   Nejsou voni nakonec Ferdinand Kokoška?

   Smazat
  2. Presne tak. Ceskou republiku bude na udajne "konferenci za mir" zastupovat zaryta stalinistka a lump, ktery delal v zemi okupovane sovetskymi vojsky fizla.
   No tak to se teda mame na co tesit....

   Smazat
  3. 20:51 Můžeš tam jet také. Jo pardon, vlastně ne. Byl bys tam jediný idiot a ty mezi sebe neberou.

   Smazat
  4. A máme tady tři Pepky Vyskoče!To je tedy síla.Platit je za rozvracení debat slušných i když názorově odlišných příspěvků,něco stojí.Pokud jde o mír.Je mi i zadku,kdo ho propaguje.Pokud si velice dobře pamatuji,SSSR a ČSFR nikdy nechtěli válku!Bylo to vždy USA,dobyvačné a okupující.Nakonec po válce jako jediní neopustili Německo a dnes za to trpí celá Evropa.Putin je mírotvůrce a Pepani klidně vyskočte!Protože ten váš pravdoláskař byl STBák jako hrom!A jenom díky právě STB a amerických tajných služeb za řízení tehdejšího ministra vnitra, Sachra,byly ještě před 17.listopadem spáleny navždy archívy a záznamy vysokých důstojníků STBa jejich pomahačů.Pálilo se na trutnovsku v bunkrech z r.1938!A teď Pepani 1,2,3,udělat otočku a běžte zase na Novinky,komunisti jedni.

   Smazat
 10. http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-si-na-armadni-rozpocet-sahnout-nenechal-odmitl-plany-na-skrty-1320246

  Toto je ten váš ruský mír v praxi. Zbrojit se bude i kdyby na žrádlo nebylo (jakože nebude)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. An-21:26 - to je fakt. Až na jednu maličkost, že Rusko dává na zbrojení asi tak 15% toho co dává USA, přičemž zadlužení Ruska proti zadlužení USA je nula, nula, nula, nic%.

   Smazat
  2. 21:26 Putin jenom neškrtá, kdežto u nás se zvyšuje. To u nás se bude zbrojit, i kdyby na žrádlo nebylo. Než něco plácneš, "mysli mysli zapni smysly..." jak je v té písničce. Vlastně ty nemáš čím, tak nic.

   Smazat
  3. 21:34

   Hezky se snažíte. Až na to, že výdaje USA na zbrojení jsou jen 3.3% jejich HDP, kdežto Ruské výdaje jsou 5.5%
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_military_expenditures

   A výdaje "mírotvorců" z Ruska na zbrojení raketově stoupají
   http://data.worldbank.org/indicator/MS.MIL.XPND.G
   D.ZS?locations=RU
   Kdežto výdaje USA naopak klesají.

   Závěr ať si udělá každý soudruh sám.

   Smazat
  4. 21:44
   Pablbe, nelži. Putin naopak výdaje rychle zvyšuje, ruské výdaje na zbrojení jsou 5.5 procenta jejich HDP
   http://data.worldbank.org/indicator/MS.MIL.XPND.GD.ZS?locations=RU


   kdežto naše něco málo přes 1 procento. Tak nežvaň kokotiny.

   Smazat
  5. 21:49 Nevadí vám, že to byla odpověď na 21:26, kde se mluvilo o odmítnutí Putina snížit rozpočet na zbrojení v příštích letech? Článek mluví o budoucnosti, vy o minulosti. Trochu mimo, ne? Škoda, že alespoň trochu nepřemýšlíte. Mohl jste být ušetřen dalšího důkazu, že jste jen arogantní hlupák s poruchou chápání.

   Smazat
  6. 22:45

   Trubko, Putin "jen" neškrtá. Ale za situace, že padá ruské HDP a výrazně padají příjmy státního rozpočtu. A ty peníze nutně budou v rozpočtu chybět. A když se nevezmou aspoň částečně z rozpočtu obrany, z čeho jiného se asi tak vezmou? No přece z důchodů, sociálních výdajů, školství... Takže jak jsem psal "i kdyby na žrádlo nebylo.

   Ty o přemýšlení raději vůbec nemluv, hlupáku.

   Smazat
  7. 23:05 Jak to souvisí s vaším "důkazem" z 21:45, že lžu? O tom, co teď říkáte, jsem vůbec nemluvil ani jsem to nezpochybňoval. Jako obvykle se jen snažíte změnit téma, když se ukáže, že tvrdíte nesmysl.
   Jan Werich o vašich způsobech napsal:
   "Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše"
   A měl naprostou pravdu, vy to dokazujete každým příspěvkem.

   Smazat
  8. 1:38

   V 21:45 Jsem netvrdil že v 21:34 lžeš. Jen že píšeš demagogie. Takže tímto tvrzením jsi definitivně lhář.
   USA totiž vydávají nominálně naprosto ve všech položkách více než Rusko, protože jsou prostě mnohonásobně větší ekonomikou. Takže smysl má porovnávat pouze výdaje relativně k velikosti ekonomiky. Ale to je pro tebe evidentně vyšší dívčí.
   A jaký konkrétně nesmysl jsem v 21:26 nebo 21:45 napsal?
   A tvoje slavné citáty kterými se snažíš zakrýt vlastní stupiditu si strč do prdele, ty yntelygente s vybranými způsoby.

   Smazat
  9. 21:45A proč by navyšovali agresoři,když navyšujeme my?Vždyť umí jenom vyrábět zbraně,které všechny státy NATO povinně kupují.A války vedou zástupně!A to ještě nekončí!Kdo by první napadl Rusko?Rozhodně ne USA,ale NATO,s předvojem jiného státu.Klidně v čele se Stropnickým nebo fašistou Porošenkem.S jejich zbraněmi.Naštěstí národy začínají procitat a agresorský spolek,zvaný NATO,zákonitě zanikne!

   Smazat
  10. 1:56 od 1:38
   Omlouvám se za překlep, správně měl být odkaz na 21:49, začínající tím milým: "Pablbe, nelži". Nedivím se, že při vaší omezenosti chápat jste se nedovtípil a reagujete na příspěvek od "Nobody", což já evidentně nejsem.

   Citát vám nevoní, protože jste i při své omezenosti pochopil, jak je vaše "duševní plešatost" patrná na první pohled? Vaší radou o strkání si čehokoliv tam, kde vy máte rozum i slušnost, se řídit nehodlám.

   Používat Google, na což jste tak hrdý, umí každý hňup. Ale pro chápání příčin a souvislostí je nutné být inteligentem, jak jste mě vyjímečně správně označil. I když vy jste to ve své tuposti považoval za ironii.

   Smazat
  11. Co kdybychom se pro příště nehádali o procenta z HDP ale o sumu v jedné měně, např.dolaru? Bylo by méně mlžení a více objektivity. A také pokud možno za stejné časové období.

   Smazat
 11. Nevadí nic. Článek je o voze, diskuze jsou ve většině případů o koze- tolik charakteristické pro diskuzní smečku z novinek. Ach bože, čím se stalo, že těm blbcům učarovala zrovna Nová republika, a zasírají tady diskuze svými hovadinami? Hádání, nadávání, napadání - no, jen když to sype. Vyděláváte komusi svým plácáním a žvaněním dost peněz. A přesně o tom to je, a nějaké žvásty jako "informovanost" a podobně jsou jen zástupní žvásty. Články se píší tak,aby co nejvíce nasíraly, a provokovaly pokud možno hodně diskuzních příspěvků.Škoda, že nevíme, kolik korun hodí jeden každý příspěvek - mohli bychom denně spočítat, kolik žvanilové o ničem vydělali peněz provozovateli těchto serverů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Clanek je o zasedani jakesi "Svetove rady miru".
   Pokud jsme se ja i par dalsich ctenaru zminili o tom, jaka je to bezvyznamna, pochybna a komunisty zalozena organizace i jaci to quislingove budou nasi republiku na Kypru zastupovat, drzeli jsme se tematu.
   Tematu se naopak nedrzite vy a obvykla smecka komunistickych trollu.

   Smazat
  2. 23:22- jawohl, pardon yes herr Shapiro!

   Smazat
 12. K tématu:

  http://eurasia24.cz/nazory/752-k-pokynu-do-varsavy-pridavame-neudelejte-z-nas-kteri-vas-voli-nemyslici-hlupaky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také:

   http://www.nezakladnam.cz/cs/2182_pokyn-do-varsavy

   Smazat
 13. Anonymní9. září 2016 23:22
  Clanek je o zasedani jakesi "Svetove rady miru".
  Pokud jsme se ja i par dalsich ctenaru zminili o tom, jaka je to bezvyznamna, pochybna a komunisty zalozena organizace i jaci to quislingove budou nasi republiku na Kypru zastupovat, drzeli jsme se tematu.
  Tematu se naopak nedrzite vy a obvykla smecka komunistickych trollu.
  ooooooo
  Už jsi si byl pro sociální dávky, vágusáku ????

  OdpovědětSmazat
 14. 4:55
  Zas tě tlačí prostata ty kolaborantský hovno z Havlovo prdele?!!!!!!Táhni za Poserplínou na panáka a Kraďouskem pro fet,to ten tvůj pidimozek povzbudí syfilitiku!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Na okraj:
  Je těžko pochopitelné, že pomatený článek "Děti jsou v první linii boje za zničení národa", který tu vyšel v březnu a jasný a srozumitelný referát z roku 2008 (http://www.sds.cz/view.php?cisloclanku=2008092206) pochází od téže autorky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý text:
   http://www.volbydoeu.cz/kandidati_eu_2014/vladimira-leva/

   Smazat
 16. Blázinec.....to se nedá číst

  OdpovědětSmazat
 17. PETICE k NATO :
  https://www.kscm.cz/nase-strana/dokumenty/ke-stazeni/petice/petice-k-nato

  OdpovědětSmazat
 18. Na celosvětovém setkání Světové rady míru, které se uskuteční v listopadu v Brazílii, má být zformulován Nový světový řád. Jednu možnou variantu nastolení Nového světového řádu, který umožní dosáhnout trvalý mír na celé planetě, je možné najít v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.