Reklama

úterý 27. září 2016

Zbyněk Fiala: Malí budou velcí


corbyn pestZbyněk Fiala
26.9.2016  Vaše věc
Corbynův úspěch při obhajobě funkce předsedy zároveň ukázal možnost změnit stranu na skutečně masovou. Labour Party by mohla mít do roka milion členů a zvednout tak šance v případných předčasných volbách.

V Londýně teď probíhá série zásadních politických jednání o budoucnosti Labour Party potom, co Jeremy Corbyn znovu výrazně vyhrál přímou volbu předsedy strany. Vzhledem k tomu, že za vítězství vděčí obrovské mobilizaci členské základny a nových členů a podporovatelů, chce, aby hlasy členů měly větší váhu i v běžném řízení strany. Chce stranu obrátit z hlavy na nohy - místo shora by nyní měla být budována zdola.

Má to zásadní význam pro budoucnost. Příliv členů do strany, která se stále vzpamatovává z loňské drtivé volební porážky, znamená změnu orientace a obnovuje naději pro nové volby. Corbyn je přesvědčen, že ani současných 650 tisíc členů není konečné číslo a že do roka by jich mohl být milion.

Je přitom možné, že v příštím roce Británii čekají předčasné volby. Podle většiny odhadů by mohly proběhnout buď v květnu, nebo v říjnu. Byl by to jakýsi reparát za Brexit, protože vláda nechce sama rozhodnout o formálním vyhlášení odchodu z EU a v Dolní sněmovně je převaha stoupenců setrvání v Unii. Mohla by to být příležitost, jak labouristy vrátit k moci.

Příliv členů je reakcí na to, že Corbyn oslovil nové části britské veřejnosti, které zaujalo jeho výrazně levicové myšlení. Obrat od dosavadního modelu, kde klíčové páky drželi v rukou poslanci a zejména ti, kteří měli funkce ve stínové vládě, tak znamená také odchod od jejich centristické politiky, oné třetí cesty Tonyho Blaira.

Vede se několik bitev současně. První je o vedení strany. Corbyn potřebuje doplnit stínovou vládu, která se mu prakticky rozutekla. To byl spouštěč nejakutnější fáze stranického rozkolu. Jedno řešení nabídl místopředseda Thomas Watson. Stínová vláda by měla být doplněna osobami, které zvolí poslanci. Argumentuje tím, že by to umožnilo některým vzbouřencům návrat ke spolupráci s předsedou „bez ztráty tváře“. Jenže by to mohlo vést i k pokračování předsedovy izolace ve vedení strany.

Corbyn má zájem o další spolupráci s řadou vzbouřenců, jsou to významné osobnosti a jejich odlišné názory jsou důležité pro rozvíjení debaty a tříbení rozhodnutí. Avšak stínovou vládu by si rád postavil sám. Mohla by stát na třech nohách – třetinu by si zvolili poslanci, třetinu zástupci členské základny, nové lidé mimo parlament, a třetinu by si jmenoval sám a nejspíš by sáhl po poslancích ze zadních lavic (backbenchers).

Stínová vláda totiž sedí ve sněmovně v předních lavicích a řadoví poslanci v těch zadních. Strana tak projde dvojí přeměnou, jak podle bible: malí budou velcí (větší role základních organizací a budování strany zdola), a kdo byl vzadu, bude vepředu.

Dalším orgánem vedení je 33 členný Národní výkonný výbor (NEC), kam by měli být doplněni také delegáti ze Skotska a Walesu. Současné vedení labouristické strany v těchto částech Spojeného království však patří mezi Corbynovy protivníky. Proto se předseda snaží prosadit návrh, aby zástupci Skotska a Walesu do NEC byli voleni členstvem zvlášť. Ostatně, vedení skotské Labour může těžko někoho poučovat, když v loňských volbách obhajovalo 41 mandátů a obhájilo jeden. Navrhu rozšířit NEC ještě o další 4 členy zastupující odbory a místní samosprávu.

Poslanci z poraženého křídla Labour Party se pochopitelně bojí o svoji budoucnost. Mohli by například ztratit podporu místních organizací, bez jejichž doporučení nemohou znovu na kandidátky. Udílení tohoto doporučení je obvykle formální záležitostí. V Británii mají většinový systém pro volby do Dolní sněmovny. Probíhá to tedy tak, jako u nás při volbách do Senátu. Stávající poslanec má obrovskou výhodu před novými uchazeči, proto i vedení strany dává přednost prodlužování mandátu.

Kdyby však vedení strany sdělilo, že poslanec nemá jeho podporu, může být s kariérou konec. V angličtině pro to mají výraz „deselection“, vyřazení z kandidátky. Je známo pár případů z minulosti, ale vždy šlo o jednotlivce a mělo to charakter konfliktu v místě. Zatím se nestalo, že by se touto cestou spustila plošná čistka skupiny odpůrců.

Corbyn se do toho nehrne. Většiny poslanců by se to prý netýkalo, těm navrhuje pokračovat ve spolupráci ve smyslu, „vraťte se, vše odpuštěno“. Odbory, tvořící přidružené členstvo Labour, jsou přísnější a „deselection“ proti vzbouřencům by použili. „Řekli si o to,“ prohlásil generální tajemník odborového sdružení Unite. Problém však rozštípne někdo jiný, volební reforma. Mění se volební obvody, a to znamená, že prakticky všichni kandidáti budou vybíráni znovu.

60 komentářů :

 1. Pane Dvořáku, mimo autorů článků jako Zbyněk Fiala, Květa Pohlhammer Lauterbachová nebo Lenka Procházková se nedá web Nová republika vůbec číst.Pro jaký okruh čtenářů je vlastně web NR určen ?
  Nač chodit ke kováříčkovi, když můžeš za kovářem.

  Přesvědčivý levičák nebo pokrokový socialista dá přednost raději Deníku Referendum či A2larmu.
  Případně tu je E-republika,občanská iniciativa Alternativa Zdola,Ekumenická akademie apod.

  Nacionalista,ultrakonzervativec,xenofob a příznivec konspiračních teorií si raději otevře Parlamentní listy nebo Vlastenecké noviny atd.

  Náckové sdílí své vyhraněné weby a sociální sítě.

  Ti,co hlásí k politickému mainstreamu čtou Babišovy a Bakalovy deníky a sledují veřejnoprávní média.
  Někteří socdemáci a komunisté kupují deník Právo a Haló noviny.

  Příznivec strany Svobodní si svůj deník a web taky najde.

  Pro voliče Strany zelených a Pirátů taky nejste.

  Čtenář,který sdílí tzv. prokremelské weby se bez NR taky obejde.Máme jich tu spousty.

  Nechtěli by jste se s Ivanem Davidem věnovat raději něčemu užitečnějšímu ?


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NR jsou protisystémové stránky nenávidící vše západní a vzhlížející ke komukoliv o kom si myslí, že je také protizápadní. Nejvíce k Rusku.
   Vyžívají se v dementních konspiračních teoriích, dávají prostor pomateným stalinistům jako je Kašuka atd.
   Prostě žumpa.

   Smazat
  2. "Nechtěli by jste se s Ivanem Davidem věnovat raději něčemu užitečnějšímu ?" - "Dobrá rada od každýho smrada" - říkával jeden učitel k poznámkám přemoudřelých - náctiletých, když vyrušováním upozorňovali na své "bohaté životní" zkušenosti. Dnes se na tyto radily hodí spíš staré dobré "Kybic, drž klapajznu, než tě přes ni majznu". Nebo si, Kybici, založ svůj podnik a předveď se, když tak kolem sebe rozhazuješ moudra. sck

   Smazat
  3. " Nebo si, Kybici, založ svůj podnik a předveď se, když tak kolem sebe rozhazuješ moudra."
   ============================
   Ano soudruzi, přesně to byste měli udělat a předvést se když kolem sebe rozhazujete ta vaše "moudra".

   Smazat
  4. Proč se hádáte a kritizujete? Podívejte se na ty denní porce verbální prašiviny na serveru Novinky, bulvár, ničeho se neštítící a nezastavící se před ničím - a jaký má úspěch! Stále stejně velká smečka diskutující skupiny Retarda boys, žvaní sračky, ke všemu stovky diskuzí, a i kdyby článek byl o hovně, budou k tomu krafat o islámcích, a když každý příspěvek vydělává - tak o čem tady spekulovat? Je to psaní pro diskuze - a ty vydělávají. Ujetí retardové už si zvykli žvanit ke všemu, a vyhledávají náměty, na nichž se mohou diskuzně vyblbnout, a kdyby byly Novinky neomezily počet diskuzí od jednoho retarda na dva příspěvky a nechaly je hádat se a nadávat si do nekonečna, byly by počty diskuzí ke každé - i opakované - srajdě obrovské. A přesně o to jde. Myslíte, že mediím téhle všivé, zaprodané české stoky jde o nějaké rusomilství nebo amerikomilství? To už není ani propaganda, je to jen a jen kšeft - jako v této zvrhlé stoce ve všem. Kšefty, prasečí kšefty, a ještě jednou kšefty. Nic víc a nic méně. Hádat se a osočovat weby nemá smysl.

   Smazat
  5. A nechtěl bys ty jednou v životě místo nemístných keců pořádně makat?!

   Smazat
  6. Ještěže ta svoloč, které leží v žaludku Seznam samizdatu Nová republika píše pouze zpoza buku anonymně, neboť dobře ví jak je u lidí oblíbena.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Urážky a pomluvy mažeme automaticky. Díky za pochopení.

   Smazat
  9. Nicméně stejně je to tady takovej ten zpolitizovanej Blesk či Aha! V podstatě to slouží jen k šíření rusáckých hoaxů a prosrbských pindů exkontráše a komouše Dvořáka. Já sem chodím rád nekvůli článkům, který jakožto smůšky pindů a nesmyslů nečtu, ale abych nakopal prdel právě zmrdům jako je Venca a pak i Pepkoj Vyskočoj, což je židosarajt hodnej kremace bez předchozího uspání:) Pokud ovšem někdo tu chcete kvalitní články o něčem, musíte se naučit po slovensky! Bohužial - https://www.protiprudu.org/

   Smazat
  10. Nějak Vám z toho vypadla klasická levice :-) co když nejsem pravičák ani novolevičák? Nová republika je OK, podobně jako Levá perspektiva, Haló noviny, Literárky, Kulturní noviny, Nové slovo... No a tu ruskou propagandu zde není třeba brát tak, že jí je třeba věřit, beru to tak, že je tu pro informaci, abychom viděli, jak vypadá. Protože té západní vidíme všude dost, že.

   Smazat
 2. Již 2 roky máme průměrnou denní návštěvnost 40.000 čtenáŕů, kteří tu setrvávají v průměru 9 minut denně. To jsou naší čtenáři a to nás těší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle diskusí směs komoušů a nácků oslavujících minulý režim, velebících např Stalina, nadávajících na Židy... Gratuluji k úspěchu.

   Smazat
  2. Áno, aj ja som Vaša čitateľka a pokladám Vaše články za veľmi dobré. Tolerantný človek si tam nájde rôzne témy a keď má dosť trpezlivosti, môže sa poučiť. Každý máme iné názory a iné uprednostňujeme. Ale kto si o sebe myslí, že zjedol (snědl/ všetku múdrosť sveta a že len jeho názory sú pravdivé a správne, nech sem nechodí. Lebo je len na posmech ako nekultúrny "lidoop ".MK

   Smazat
  3. 13:28
   Ty ussacko-banderovský kolaborantský hovne,zavři tu lejnolahvárensky omezenou držku plnou propagandy syfilitický Hitlery!!!

   Smazat
  4. (Václav Dvořák 27. září 2016 13:00)
   Občas by MÉNĚ BYLO VÍCE. Nad úvodním příspěvkem /Anonymní 27. září 2016 10:41/ bych se, být Vámi, přece jen zamyslel. Jinak web NR i nadále zůstane jen nástěnkou s převážně převzatými příspěvky BEZ VLASTNÍ JASNÉ LINIE. (Čímž nemyslím, že byste to snad probůh měli dělat jako Jakub Patočka.)

   Smazat
  5. 13:28 je tak trochu mimo - nerozeznává obsah uveřejňovaných článků od diskuse pod nimi, která je, pravda, někdy hodně zběsilá a plná extrémů. Ale tím přece není vina redakce NR.

   Smazat
  6. Václave Dvořáku at si ti chytraci jdou cist jejich lepsi stranky a tady at neotravujou nebo to jsou jen provokateri z neziskovek a zumpa je vase zapadni propaganda

   Smazat
  7. "13:28 je tak trochu mimo - nerozeznává obsah..." - Tak jest, je to klasický MIMOŇ! Jednoho takového ztvárnil pan Kemr ve filmu MAREČKU, PODEJTE MI PERO! sck

   Smazat
 3. 10:41 ! ! !
  Ty nedonoseny zivocichu, prave jsi se dopustil urazky prvniho clanku americke konstituce ! ! !
  Jsi Stalinsky Hitlercik s inklinaci k orientalnimu despotismu.
  Z pozice mentalne zakrneleho blbecka, nemas pravo kritizovat nic, co si druzi mysli a nebo ctou. Ja se zde dobre bavim. NIKDO Te nenuti sem chodit a neco cist. At si kazdy rika co chce.
  nick HONOLULU, zastance spravne Demokracie !

  OdpovědětSmazat
 4. Az bude svet patrit pouze jedne skupine lidi a vsichni budou myslet dle predepsaneho mysleni techto despotu, tak pujdeme proti VYVOJI ! Budou z nas OPICE, kadici ze stromu a zerouci banany. At zije svoboda slova !
  Az ji ztratime, tak hlasuji pro zniceni planety !
  nick HONOLULU - Tribun lidu plebejskeho !

  OdpovědětSmazat
 5. 27. září 2016 12:32.
  Máte pravdu.Nicméně web Nová republika a jeho tvůrce to nějak neomlouvá.Na začátku svého vzniku se NR tvářila,že přinese seriózní a vyvážené zpravodajství a politickou alternativu k stávajícímu politickému mainstreamu. Nic takového se nestalo. Zpravodajství a publicistikou se nachází mezi Novinkami cz, Parlamentními listy a pravicovým bulvárem.
  To vše je dochuceno proruskou propagandou, nenávistnými islamofobními hoaxy a nekritickým obdivem k ,,lidovému" prezidentu Zemanovi.
  Pět minut pro Hitlera,pět pro židy.
  Nedivme se tomu,že úroveň internetové diskuze je taková jaká je.
  Ivanu David a Václavu Dvořák se tváři spokojené.
  Otázkou je,kdo tento podnik ve finále financuje a za jakým účelem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VAše starosti na mou hlavu. Financujeme si to sami. Místo přemoudřelých řečiček zkuste založit svůj web, není to nic drahého ani složitého. Uvidíme, jak se vyprofilujete vy.

   Smazat
  2. Anonymní hrdina,bokící se použít své jméno,
   je právě hrdina jen v té anonymitě.Pokud se
   mu NR nelíbí,nikdo ho nenutí sem chodit.To
   platí pro každého.Lepší ruská propaganda než
   podpora amerických zločinů.Faktická i ver-
   bální.Jste jenom hloupý pravdoláskař,nic
   víc.Choďte na sluníčkářské weby.
   Petr Majevský

   Smazat
 6. Pane Dvořáku,díky za užitečnou informaci.
  Podle vaší reakce se dá usuzovat,že vám nezáleží na podávání seriozních a vyvážených informací a kvalitě,ale důraz kladete na denní čtenost.
  Těmito hodnotami a kritériemi se musí řídit vlastník a šéfredaktor privátních médií či bulváru.
  Tím jinak neříkám,že zpravodajství a publicistika veřejnoprávních médií lze považovat za seriózní a vyvážená.Nicméně,těch zmiňovaných 40 000 čtenářů denně(Pokud je vaše informace pravdivá)ještě není důkaz toho,že velká část čtenářů články na NR sdílí.
  Skutečně nejste pravicový ani levicový či apolitický web. VY JSTE ČISTĚ BULVÁR PRO VYBRANOU SKUPINU ČTENÁŘŮ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Dvořáku, dělejte dál to co děláte, mám rád Vaše stránky, chodím sem denně číst, jste skvělý člověk!
   Vykašlete se na blbečky!
   Jirka

   Smazat
  2. (Anonymní 27. září 2016 14:23)
   Tuto výtku považuji za do značné míry oprávněnou. A neříkám to vůbec rád.

   Smazat
 7. Vase "vyvazene" informace je nejvetsi snuska SVINSTVA, co existuje. Nejlepe je to videt v Americe, kdy vas "vyvazeny" officialni tisk zasypava Donalda Trumpa absolutnim hnojem v obrovskem mnozstvi.

  To zadny clovek na svete NEVYDRZI, co dokaze udelat vas "vyvazeny" tisk ! Tahnete do prdele s vasi "vyvazenosti".
  Kde berete tu drzost nekam vlest a neco kritizovat, kdyz to neni Vase.

  Aktualne CZ je ZNICENO a intelektualni chlouba naroda na uteku. Stejskal vyhozen.
  Denik CZ prodan do Pasova parte - CENZUROVANO -
  Vy jste nebezpecna zruda, NEZVANA, aby kritizovala neco za ucelem totalniho zniceni naseho FORUM ROMANUM.
  Vy jste uplne obycejny Caligula.
  To rikam ja nick HONOLULU.
  A jak to, ze nemate vyvazenou logiku, ktera by Vam rekla co smite a co nesmite.
  Tahnete na Aktualne CZ !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Milý Honolulu, vy máte už kus života za sebou a tak jistě víte, že lidé sociálně cítící, kteří se solidarizují se slabšími, mohou být zároveň pro rozvoj podnikání a lidské kreativity, zároveň čeští vlastenci, kteří jsou proti zatahování naší země do agresivních paktů, vzdorující eurobyrokracii a pitomým nápadům z Bruselu, Paříže či Berlína. Z ruského, amerického a třeba i srbského nebo arabského mediálního prostředí rádi přinášíme články, úvahy a postřehy, které nám mainstreamoví presstituti zatajují. Někteří v této diskusi by chtěli, abychom psali buď jen o papoušcích nebo jen o klokanech, ale my chceme seznamovat naše čtenáře s celou přírodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na vás jsou, pane Dvořáku, nasraní komunisti, že neděláte rudou propagandu, fašisti, že neděláte tu hnědou, rasisti, že nejste proti židům, ale proti sionizmu. Nenávidí vás v mainstreamu, protože odhalujete jejich lhaní a cenzuru, nenávidí vás "pražská lumpenkavárna", sluníčkáři a další pokrytci a falešníci, nenávidí vás nekritičtí zbožňovatelé USA, protože je nezbožňujete ... A přesto všechno sem pořád tihle všichni denodenně lezou a s velkým odhodláním lezou i do diskusí. Jo, děláte to dobře, jan tak dál.

   Smazat
 9. Je to, podle mého soudu zajímavý úkaz. Ani jeden diskusní příspěvek se nevěnuje podstatě článku. Přitom úvaha Z.Fialy o budoucnosti a možném vlivu Labour Party a Corbyna je dost významná, aby stála za zamyšlení. Já nemám čas lézt po všech možných serverech, a oceňuji práci redakce NR, která přináší výběr toho, co mě většinou zajímá. Co mě nezajímá nečtu, a nekomentuji!!!!
  Práce NR, zcela evidentně, přináší velmi významné výsledky z hlediska informovanosti a sledovanosti, zejména pro čtenáře s vlastním myšlením a názorem.
  Nejrůznější "podvraťáci", hlasatelé pravdy a lásky z jedné strany, a zastydlí "anarchisti" z druhé strany mají nutkání sem neustále lézt, a zkoušet mařit dobrou práci redakce. Pro jedny je NR příliš vyhraněná, jedno jak, pro druhé málo vyhraněná a "nerevoluční", pro další dokonce islamofobní, a taky není vyvážená, že.
  Nadávky a sprosté urážky už nefungují, tak "paprťálové a podpindosníci" nasadili novou taktiku. Rádoby intelektuálské (nikoliv intelektuální, to je něco jiného) "dobré" rady a doporučení. Končí vždy stejně: Nemá to cenu, zavřete to.
  Ne, nebudu tentokrát "lidový", a nepošlu vás, kam míříte a kam taky patříte. Pouze vám sdělím, nelezte sem, nekibicujte, neraďte. Jděte jinam, kde vám to vyhovuje. Nám to vyhovuje zde, proto si vyměňujeme názory tu. Vy táhněte ,kam libo.
  Ovšem nepředpokládám, důvodně,že tak učiníte. Dostali jste úkol "Zničit krtka",a ono se nedaří a nedaří. Plat asi nebude, pochvala taky ne. Pokud to však děláte z pouhého přesvědčení, pak to už vůbec nepůjde. Co zbývá? Ignorovat, nereagovat, nanejvýš si z vás občas udělat srandu. Asi ani to ne. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý J.B. - děkuji za váš příspěvek. Tak to je. Díky.

   Smazat
 10. Konference Labour Party běží momentálně v přímém přenosu ZDE:
  http://www.labour.org.uk/
  (Předchozí vystoupení jsou tam pochopitelně také.)

  OdpovědětSmazat
 11. Bez ohledu na řadu dalších věcí je samotný obrat k masové politické straně pozoruhodný. Není divu, že se poslanci LP, kteří těží (podobně jako u nás) z modelu funkcionářských stran, staví na zadní.
  Mezi výjimky patří i bývalý poslanec, dnešní starosta Londýna Sadiq Khan (podporoval Corbynovu kandidaturu).

  cf. Corbynovo interview pro BBC:
  https://www.youtube.com/watch?v=XxO_5_0xGdw

  OdpovědětSmazat
 12. Kritikům NR vadí zřejmě vysoká návštěvnost těchto stránek. Jestliže se jim tady publikované texty nelíbí, ať je nečtou a vůbec tady nechodí. Podle mne NR pokrývá potřeby těch, kdo nechce být manipulován z mainstreamu nebo falešnými weby, které šíří dezinformace pokoutně. Žijeme obklopení lží a NR nám pomáhá hledat pravdu, jednoduše řečeno vyvažuje. Už z výběru témat, které se kritikům nelíbí, vyplývá, co jim vadí. Radím adminům NR, aby se drželi stávajícího zaměření.

  OdpovědětSmazat
 13. 18:32 Pane Dvorak, nekdo se vas snazi ZNICIT ! Jim narostl hrebinek, protoze Soros prosazuje cenzuru. Nejake zmeny maji prijit od 1.10..
  Neverim vsak , ze k tomu prijde. Alex Jones a dalsich 1000 rvacu je znemozni.
  V Americe je silne napeti. Je nejvyssi cas, aby bylo po volbach.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 14. Václav Dvořák má ve dvou věcech pravdu.
  1,Tvůrcům webu a politické iniciativě Nová republika se skutečně podařilo oslovit určitou část zfašízovaných českých levičáků,který sdílí Parlamentní listy.

  2,NR a řada podobných webů včetně privátních médií se řídí důsledně sloganem:
  NIKDO NÁM NEDIKTUJE O ČEM MÁME LHÁT !

  Nám,který se stali za posledních 25let oběťmi zkorumpovaného neoliberálního kapitalismu nám zatím nikdo nepředložili nějakou lepší budoucnost či alternativu.

  PL,NR a další podobná média a politici jako Zeman,Okamura,Babiš nás podněcují k nenávisti vůči sociálně nejslabší skupině společnosti(Uprchlíci,nezaměstnaný,sociálně vyloučený apod) a nabízí nám nacionalismu a pravicový populismus,který má být řešení našich problémů a krizí,který přináší kapitalismus.Máme rovněž věřit pohádkám o hodně a zlé velmoci.

  Více jak kdy jindy potřebujeme politiky jako Jeremy Corbyn,Bernie Sanders,Janis Varufakis a silné sociální a emancipační hnutí.Bez toho se alternativa o lepší vizi budoucnosti a demokratizace EU neobejde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobře se tu předvádíte, demagogu. Jste přesně ten týpek, který např. záměrně nerozlišuje mezi sociálně potřebnými a masou migrantů za lepším. Nevšímá si, že Merkelová a Holland provozují v dnešní Evropě sociální inženýrství hodné Hitlera (a přitom to maskují odvoláváním se na humanitu a solidaritu). Najděte mi tady jediný lčánke proti cikánům! Není. Jeslti je, uveďte ho! Co je fašistického na Parlamentních Listech a na Nové republice. Uveďte příklady z obou webů. Ne-li, mlčte a táhněte do řiti. Hodná velmoc se brání, zlá velmoc útočí. Co je na tom divného. Nacionalismus je jediný lék pro zachování demokracie a proti Merkelové internacionalismu. To, co jste tu vypotil je jen hloupá pomluva blbého trolla! Zajímáte se o programy Jeremy Corbyna, Bernie Sanderse, Janise Varufakise a dnešních dnešních "silných sociální a emancipační hnutí"? Dělal jste si jejich rozbor, bod po bodu. Většina toho tu byla vyzkoušena za minulého režimu a lidi to odmítli, cinkali klíči. To není alternativa pro nás.

   Smazat
  2. 15:25
   Pletete si pojmy s dojmy.
   Vaše reakce je zbytečně emotivní.
   Je třeba si uvědomit, že motivací drtivé většiny světových migrantů je možnost mít se lépe. Syřan se chce mít lépe v Německu, protože tam není válka a jsou tam lepší životní podmínky. Čech se stěhuje do Británie, do Ameriky či do Německa protože tam rovněž vidí možnost lepších životních podmínek, a třeba s tím související vyšší mzdy. Ze stejných důvodů se stěhují Ukrajinci a Bulhaři do čech.
   A je snad zločinem chtít se mít lépe ? Dle mého názoru je to přirozená lidská vlastnost která z nikoho nedělá horšího člověka. Hranice rozdělující státy přitom existují pouze na mapách a je třeba si uvědomit že my všichni sdílíme tuto planetu a jsme za ní zodpovědní. Je třeba ale vědět proč se někteří lidé na tomto světě mají hůře než jiní. Je třeba vědět, že bohatství je na této planetě rozděleno na základě třídního a nikoliv na základě národnostního klíče. Je třeba vědět, že nepřítelem není chudý, třeba i negramotný Afghánec co přišel do Německa či čech aby se měl lépe, ale že zásadní otázka zní – „Jak je možné že 62 nejbohatších lidí na této planetě vlastní tolik jako 3,5 miliardy jiných ?“
   Nacionalismus je přitom nepřítelem nás všech. Když se chudí perou, bohatí se smějí !

   Smazat
  3. Když je migrant osamocen a hledá lepší životní uplatnění a vyšší životní úroveň, tak se to dá při troše jeho dobré vůle vyřešit. Když se dají do pohybu miliony za lepším a my se budeme řídit vašimi zásadami, tak je během několika let veta po naší civilizaci, včetně vašeho rádobyhumanismu. Je vám už jasné, proč lidi odmítají migranty v takovém rozsahu, v jakém se chtějí stěhovat do Evropy?

   Smazat
  4. 19:59-otázku "jak je možné, že 62 nejbohatších lidí na této planetě vlastní jako 3,5 miliardy jiných" jste si položil správně ale bez odpovědi. Zde je: ať platí tito lidé imigraci nebo jejich slušný život doma a ne "daňoví poplatníci". Ti tu bídu a války v "zemích třetího světa" nedělají, to nevíte!

   Smazat
 15. 20:05
  Kolik těch válečných uprchlíků v ČR máme ?
  Jistě,že Evropa není nafukovací a migrace musí být pod kontrolou a regulována.
  Nenechme si vnutit to,že se jedná o střet dvou kultur.
  Kořeny válečných konfliktů a krizí(finanční,sociální,politická,migrační)hledejme v podstatě kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
 16. Panebože, do čeho jsi to duši dal(jak říkáme my ateisti). Evropě hrozí civilizační katastrofa, ale "levicový inelektuál" bude zkoumat podstatu kapitalismu, a vysvětlovat "starým zbrojnošům" jak se rozděluje bohatství na této planetě. Tedy věci, které se m.j. na NR diskutují takřka denně. Na jedné straně se ohání tím, že v ČR nemáme "tolik" válečných uprchlíků (také díky výraznému odporu obyvatel) a zároveň "uznává", že migrace musí být pod kontrolou. Korunu nasadí tvrzením, že si nemáme nechat vnutit to, že se jedná o střet dvou kultur.
  Tak jak chce , ale věcně, řešit problém mnohoženství, ponižování žen včetně omezení jejich práv, ženskou obřízku, sňatky s dětmi, nadřazování práva šaria (včetně oráva oko za oko zub za zub)nad právem místním?
  Omezování se místního obyvatelstva ve svých zvycích, jídle, oslavách či oblékání, aby neuráželi náboženské cítění oněch vetřelců? Ano, vetřelců a příštích kolonizátorů! Začne to vyjímkami ze školního řádu, které podobní rádoby levicoví idioti brání a prosazují, a skončí to u podřezávání krků "nevěřícím". Jak napsal správně 20:05, u jednotlivců lze, při projevení Jejich!!! dobré vůle něco ukočírovat. Až jich budou tísíce, budou kočírovat oni nás. Za vydatného přispění užitečných idiotů ala 20:42.
  Je to střet kultur, je to existenci ohrožující invaze, řízená a vyvolaná z venku. Mimochodem právě těmi silami, tím procentem nejbohatších lidí, které chce levicový blbeček zkoumat. Při tom není schopen pobrat, že tito globální diktátoři, poučeni marxismem, který ovládají a dokázali jeho poznatky aplikovat ke svému prospěchu, počítají s "humanismem" tzv. levicových intelektuálů. Pomáhají nás "v zájmu civilizace" zničit a zadupat do země. A ještě jsou přesvědčení, ve své neomylnosti, že slouží solidaritě a humanismu. Neuvěřitelná stupidita. Opravdu neuvěřitelná. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:29
   Neber Božího jména nadarmo.
   Neuvěřitelně stupidní a hloupí hulvát jste Vy sám
   Kolik v životě, Vy starý zbrojnoši jste viděl na vlastní oči válečných uprchlíků,skutečného Araba či muslima ? Kde v životě jste nejdál ve světě byl ? Co víte o náboženském islámu,Vy znalče ?
   Vy jste jenom takovej starej trouba,kterej se nezmohl na nic jinýho než sdílet islamofobní hoaxy,které šíří Parlamentní listy a pofidérní weby jako Nová republika.A svoji frustraci a nenávist ukájet na internetovém fóru.Je mi vás dědo líto.

   Smazat
  2. No vida,nic konkrétního k věci není. Odpovědět na argumenty, navrhnout řešení,taky nic. Tak se vrátíme ke starým dobrým nadávkám a urážkám že? Já o islámu přečetl hodně, a dost toho viděl na vlastní oči, nejen v televizi. Ale co vy, nadurděný tajtrdlíku? Buď jste placený provokatér, a nebo opravdu "navedený" fanatický mamlas.A to je možná ještě horší. Nedivil bych se, že budete horovat pro nové směrnice EU, kterými nám naši vládní činitelé budou chtít zavřít huby. Už se to začíná rýsovat. Nebylo by to poprvé, kdy se z "levicového humanisty" stal totalitní zaslepenec. Škoda s vámi ztrácet čas, není vám evidentně pomoci. J.B.

   Smazat
  3. 22:11- tak povídejte "mlaďochu", jak bojujete proti kapitalismu z leva A2arm a přehánějte. Kolika uprchlíkům máme pomoci abychom zničili kapitál? Kolik modliteb se mám naučit abych rozuměl islámu? Které "listy" mám číst abych byl "IN"? Jak říkám přehánějte, NR je ještě svobodná.

   Smazat
  4. (Anonymní J.B. 28. září 2016 21:29)
   Tak se sám sebe ptám, co je horší či lepší: levicový blbeček nebo pravicový blbeček, rádoby levicový nebo rádoby pravicový idiot. Ale nějak se mi nedaří najít ten rozdíl.
   - Možná, že Vy v tom máte, jakožto znalec přes civilizaci a kulturu, jasno?
   Stejně jako o civilizaci a kultuře?

   Smazat
  5. Nejhorší je, pane Kopecký,fanatický blbeček, který si myslí, že jen on ví všechno nejlíp, a "mistruje" ostatní. V lepším případě pouze verbálně.
   Takový "Přesvědčivý levičák nebo pokrokový socialista" na straně jedné, a ochránce "Evropských hodnot" a "transatlantické solidarity a spojenectví" na druhé. Fráze a kecy. Na věcné argumenty se odpovídá urážkou.
   Jeden se hlásí k levici, druhý k pravici (demokratické, že), ale nebezpeční idioti jsou oba.
   Kam patříte vy, si přeberte sám. Korektní a slušný umím být k těm, kteří argumentují racionálně a slušně. Argumentují, ne plácají obecné plky. Není mým úmyslem se trefovat osobně do vás. Ale zeptal jste se, tak odpovídám. Ostatně o NR jste se taky "otřel", třebaže nepřímo. Kdo rozdává, nesmí se divit, že taky dostane "vratku". J.B.

   Smazat
  6. 0:08
   Problém je,že lidé jako Vy argumentovat slušně a věcně nedovedou.Jste plný nenávisti.Mimo sprostých osobních urážek nejste schopen ničeho jiného.
   Minulý režim se na vašem myšlením hodně podepsal.Kdo nejde s námi jde proti nám a je nepřítel či zrádce.´
   Já říkám jednu věc:Na hrubý pytel patří hrubá záplata.
   Za váš posraný život uprchlíci nemohou.

   Smazat
  7. 8:04-a víte, že my za jejich také ne!

   Smazat
  8. 16 13:31
   Pane Povolný,víte že nemáte docela pravdu.
   V koalici ochotných kterou podporoval Miloš Zeman a destabilizovala celou oblast Blízkého a Středního východu stála i ČR.
   To nezmiňuji vývoz zbraní do rizikových oblastí a klimatické změny(extrémní sucha- oblastí Sýrie)za které mohou mimo jiné největší znečišťovatelé ovzduší mezi které patří i ČR.

   Smazat
 17. J.B. (Anonymní 29. září 2016 0:08)
  Prozatím necítím potřebu zařazovat se mezi blbečky; Vy patrně také ne? - Každopádně beru na vědomí, že - jelikož k samotnému Corbynovi se nevyjadřujete - slovní spojení "levicový blbeček" není známkou Vašeho politického přesvědčení, nýbrž výrazem potřeby distancovat se od hlouposti jako takové. Nebo se mýlím?

  S tím, co píšete nahoře (18:43), nelze než souhlasit.

  Čím to ale je, že tu po dvou letech pořád reaguje tak málo normálních lidí? Zoufalá úroveň většiny zdejších "diskutérů" může leckoho odradit, ale že by o byl ten jediný důvod? To sotva.
  To, proč redakce umožňuje přístup anonymům, si opravdu nedokážu vysvětlit - ("Upozornění pro diskutující" nahoře je k ničemu; komu by se proboha chtělo trávit tím čas?) - Vy snad ano?

  OdpovědětSmazat
 18. Pane Kopecký,já vás považuji za jednoho z mála zde slušných diskutujících,který dokáže věcně diskutovat a má politický přehled a dokáže se dobře orientovat.
  Internetové diskuse se ale nedají brát vážně. Funguje při tom mj. psychologický faktor anonymity i to, že si všichni notují. Asi nemá smysl tím ztrácet čas.
  Mohu vám pravdivě sdělit,že jsem byl např. na webu Nová republika svědkem,kdy samotný Václav Dvořák vystupuje pod anonymem diskutujícího.

  OdpovědětSmazat
 19. (Anonymní 29. září 2016 20:38)
  Nepřipadáte si jako tajtrlík, když mi tu cosi ANONYMNĚ "pravdivě sdělujete" ??

  OdpovědětSmazat
 20. Pane Kopecký,internetová diskuze na webu Nová republika je jejími tvůrci nastavena tak jak je.
  Může se nám to líbit nebo ne,ale musíme to respektovat jako fakt.Velká většina diskutujících čtenářů zde vystupuje anonymně a Vám to žádný problém nedělá a v mém případě mi to máte za zlé.
  Co by vám to nakonec pomohlo,kdybych v diskuzi uváděl jméno XXXXX,které nemusí být ani pravé.Je celkem relevantní pátrat potom, jestli diskutující,který vystupuje např pod jménem Jan Kopecký nebo či se podepisuje pod své komentářem jako J.B.je pravé.
  Internetové diskuze se tím pochopitelně dají různě zneužívat jak ze strany tvůrců tak samotných diskutujících.
  Proto je nelze brát vážně.Neřeknu vám nic nového.Výjimku tvoří pouze diskuzní forum na Deníku Referendum,kde nastavení a pravidla diskuze možné zneužívání a manipulaci s míněním čtenářů nedovoluje.

  OdpovědětSmazat
 21. Pane Kopecký,ještě poslední poznámka.
  Důležitý je snad i obsah samotného komentáře a to,jestli se s nim názorově či hodnotově ztotožním a stojí mi za to o tom dále třeba diskutovat.

  OdpovědětSmazat
 22. (Anonymní 30. září 2016 8:30 8:42)
  ZBYTEČNĚ SE KROUTÍTE.
  Anonymita mi vadí u každého. Mám ale kvůli tomu reagovat na každé jelito, abyste mi to uvěřil?
  Nejde o to, zda by to mně "pomohlo". Nejde tu přece ani o kádrování nebo fízlování, ale o elementární lidskou slušnost. Co je na tom proboha tak těžkého k pochopení?

  PROČ Vy sám vystupujete anonymně - to neříkáte. Zamyslel jste se nad tím vůbec?

  1) To, že se narozdíl od jiných vyjadřujete slušně, na věci vůbec nic nemění. RESPEKTOVAT anonymitu neznamená s ní SOUHLASIT. A mýlíte se: Nemám Vám to osobně za zlé, pouze nerozumím tomu, proč Vám anonmita vyhovuje.

  2) A jestliže se podle Vás internetové diskuse nedají brát vážně, pak nechápu, proč se jich vůbec účastníte?!

  OdpovědětSmazat
 23. Pane Kopecký,Vy jste si zřejmě můj komentář špatně vyložil.

  1,Internetové diskuze,které mají podobu jako na Nové republice apod.moje sympatie a důvěru nemají a rozhodně je neobhajuji.
  Pouze jsem suše konstatoval fakt jak fungují.

  2,Bez rozdílu na web navštěvuji je pouze na ukrácení dlouhé chvíle a nemám žádný racionální důvod je brát vážně.Nic si od toho neslibuji.

  3,Pokud to pokládáte zde za důležitě-příště budu na diskuzním fóru NR vkládat své komentáře pod jménem.

  OdpovědětSmazat
 24. (Anonymní 30. září 2016 19:55)
  Prima, ale neděláte to přece kvůli mně nebo někomu jinému, dělejte to kvůli sobě. (Je to v první řadě otázka sebeúcty a teprve potom také respektu k druhým. Někomu to může připadat jako zbytečná "pozitivní deviace". Pravděpodobně se tu znovu najde pár lidí, kterým to bude připadat jako "mistrování"; už dříve se ohrazovali, co že si to dovoluji vytýkat jim jejich anonymitu.)

  Jen tak na okraj: proč až "příště"?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.