Reklama

úterý 27. září 2016

Zeman-Fico-Orbán na Rhodosu: O čem budou jednat?

Radim Valenčík
27. 9. 2016      RadimValenčíkPíše
Právě jsem na Rhodosu. Jak jsem se dozvěděl, 30. září až 1. října zde v hotelu Sheraton (je odsud vidět Turecko, což je svým způsobem symbolické) bude jednat trojka visegrádských představitelů (Zeman, Orbán, Fico, ale bez polského) o migrační krizi.


Místo je to krásné. Zde je pohled na celou zátoku:Dokonce i Turecko je odsud na dohled:Jsou zde tradičně na pozvání ruského podnikatele a spolupracovníka ruského prezidenta Vladimira Jakunina. Zeman svou účast na konferenci letos neplánoval, ale jeho názor změnila účast slovenského a maďarského premiéra. S těmito členy V4 by totiž Zeman rád prodiskutoval migrační krizi i uprchlické kvóty, které přijala Evropská unie, zejména to, jak čelit obnovenému tlaku Bruselu na přijímání muslimských migrantů.

Viz: http://www.lidovky.cz/prezident-zeman-se-zucastni-kontroverzni-konference-na-rhodosu-pxn-/zpravy-domov.aspx?c=A160809_163941_ln_domov_ele

Mezitím se ukazuje, že tlak na země střední Evropy (pokrývající zhruba prostor bývalého Rakouska-Uherska) je koordinovaný a je veden přímo z centra globální degenerující globální moci prostřednictvím jejích figurek. Mám na mysli:

1. Bezprecedentní vystoupení Obamy "proti zdem" v OSN, který "zapomněl", že naprosto největší, nejvyšší a života nejnebezpečnější je protiuprchlická zeď v USA. A to z Mexika přicházejí jen ti, co chtějí respektovat americké zákony a pracovat. Úplně jiní migranti, než jaké nám chce vnutit. Obamovo brojení proti zdi má stejný cíl jako destabilizace Libye, o kterou se zasloužila před časem Clintonová. Vytvořit podmínky pro použití organizovaných migračních vln tak, aby instituce zemí EU nezvládaly nápor a podlehly v úsilí o integraci uprchlíků na základě dodržování zákonů zemí EU.

2. Součástí tohoto koordinovaného tlaku je i nehoráznost, se kterou přišla britská premiérka Theresa Mayová. Navrhla "vytvoriť nový fond – Emerging Countries Joint Support Resettlement Fund, ktorý bude fungovať za podpory OSN. Fond sa bude zaoberať presídlením utečencov z problémových regiónov do ďalších bezpečnejších krajín, vrátane krajín centrálnej a východnej Európy. Pre začiatok do tohto fondu Veľká Británia vloží 2,5 milióna libier... Spojené štáty podporili plán vytvorenia britského fondu a prisľúbili, že tiež vytvoria podobný fond a pre začiatok doňho investujú 11 miliónov dolárov."

Viz: http://ceskoaktualne.cz/2016/09/zpravy-ze-sveta/mayova-navrhuje-vytvoreni-noveho-fondu-na-presidleni-migrantu-vychodni-evropy/

3. A za naprostou šílenost lze považovat toto: "Paul Romer, nový hlavní ekonom vlivné Světové banky představil cestu, jak by se Švédsko mohlo bez větších problémů a finančních nákladů vypořádat s velkým počtem migrantů. Země by podle něj mohla vytvořit stát ve státě. "Chtělo by to miliony lidí, kteří by se o sebe postarali, a nebude to nic stát... Je důležité, aby tato volná zóna byla považována za nezávislou, tedy s vlastními zákony a pravidly, a nikoli za součást Švédska.(Mj. "volná zóna by byla od zbytku země oddělená zdí bez zdi?! – To máme dobré hlavní ekonomy.) Ti, kteří by tam žili, by neměli být švédští občané, ale měli by žít své životy zcela odděleně od zbytku společnosti," vysvětloval možné řešení migrační krize v severské zemi ekonom."

Viz: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/169424-dejte-migrantum-vlastni-stat-kde-nebudou-platit-vase-zakony-navrhuje-vlivny-ekonom/

Mj. všimněte si, jak se postupně klube šídlo z pytle ven a jak se v tom angažují figurky degenerující globální moci.

Pro ty, kdo nečetli, připomínám, že jsem ji popsal třeba zde:

"Podstata současné moci - úvaha k výročí 28. 10."

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2846-podstata-soucasne-moci-uvaha-k-vyroci-28-10.html

Bylo to před rokem, tak brzy (k témuž výročí) připravím něco novějšího.

Myslím, že tváří v tvář těmto hrůzám (vlastně otevřenému vyhlášení migrační války) mají naši visegrádští představitelé o čem jednat.

K tomu dávám pro inspiraci pár poznámek z textu k posílení spolupráce v rámci bývalého rakouskouherského prostoru:

Obnova rakousko-uherského ducha, která bude mít nejen ideový charakter, ale postupně se přetaví i do vytváření tomu odpovídajících institucionálních struktur, je patrně z řady důvodů neodvratná. Pokusím se uvést proč:

1. Degenerace současné vydíratelné a manipulovatelné euroreprezentace je proces, který nelze zastavit a který bude pokračovat poměrně rychle, povede k tomu, že se tato euroreprezentace bude chovat stále více agresívně a diskriminačně k těm zemím EU, které nepatří mezi "vyvolené" a které chápe jako země "druhé kategorie".

2. Hrubou chybou stojící v samotných ideových základech EU je, že nebyla adekvátně připomenuta zkušenost státních (v určitém smyslu i nadstátních) útvarů, které vzniku EU předcházely a na jejichž zkušenost mohla navazovat. Jde zejména o mimořádnou zkušenost Rakouska a později Rakouska-Uherska jako mnohonárodního, mnohojazykového, mnohonáboženského celku, který byl po staletí efektivně spravován. Na něj částečně navázala i bývalá Jugoslávie, jejíž zkušenost EU nejen nevyužila, ale aktivně se podílela na jejím zničení.

3. Přehlíženy jsou i mimořádně cenné historické zkušenosti (a to nejen ty institucionalizované, ale i hayekovsky rozptýlené a uchovávané na základě mezigeneračního přenosu ze vzdálenější a bližší minulosti) z koexistence s islámským světem a s přímým kontaktem s děním na Balkáně. Absence této zkušenosti u "vyvolených" zemí EU se projevuje zcela zřetelně.

4. Na integraci středoevropského prostoru výrazně ovlivněného rakousko-uherským duchem bude mít i vliv dění na Ukrajině, zejména pak vývoj nálad podstatné části ukrajinského obyvatelstva. Obyvatelstvo na Ukrajině pociťuje a bude stále intenzivněji a realističtěji pociťovat, kdo ho vyprovokoval do neuvážených dobrodružství nereálnými přísliby a jaké tím sledoval cíle, resp. komu tím sloužil. Pochopí, že od "vyvolených" zemí EU nemůže nic očekávat. Na rozdíl od toho obdobné historické zkušenosti, a to dokonce pod stejnými státními a nadstátními útvary se středoevropskými zeměmi v EU, mohou vést k podstatnému sblížení s institucionálními systémy, v nichž bude pokračovat rakousko-uherský duch.

5. Posilování spolupráce ve středoevropském eurounijním prostoru bude mít podstatný vliv i na vývoj v severní Itálii (Jižních Tyrolách) jazykově i jinak spřízněných s Rakouskem. A nepochybně umožní i Bavorsku provádět mnohem nezávislejší a mezinárodně významnější politiku.

EU nemusí zaniknout, může se postupně obnovit na mnohem zdravějším základě, přičemž současná zdegenerovaná euroreperezentace, která ztratilo schopnost vlastní reformy a ve které budou nahrazovány zprofanované figury ještě horšími, postupně vyšumí právě tak, jak rychle vyšuměla např. reprezentace bývalého Sovětského svazu.

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3826-sobotka-x-hofer-obnova-rakousko-uherskeho-ducha.html

Pro úplnost, zde je mapka s vyznačením hotelu Sheraton, kde bude jednání probíhat:A zde je pohled na hotel. Je to ten až za Hotelem Rhodeský Palác (obrovský palác v popředí) a pod tou hroznou stavbou nahoře na kopci (to je nemocnice).


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3866-zeman-fico-orban-na-rhodosu-o-cem-budou-jednat.html

19 komentářů :

 1. V prvom rade by mali uvedene staty diskutovat o tom,ako zabranit,aby Frontex prestal robit taxi pre migrantov z Afriky.Cinnost Frontexu krasne vystihuje vtip z internetu...V Taliansku sa pytali novinari jednoho trochu tmavsieho utecenca,obleceneho len v plavkach,ako sa dostal do Talianska,,viete,ja som z Kalifornie.bol som na dovolenke v Lybii,a isiel som si len tak pri plazi trochu zaplavat,ale chytil ma Frontech,vytihol na palubu,a doviezol do Talianska.

  OdpovědětSmazat
 2. Je třeba si konečně uvědomit, že EU bylo postupně budováno právě s cílem realizace těchto kroků směřujících k likvidaci Evropy a její kultury. Kdyby je kdokoliv měl prosazovat individuálně vůči 28 či ještě více zemím, nikdy by neuspěl. Navíc v těch zemích jsou jejich představitelé přece jen konfrontováni (zatím) s voliči. Ti nikým nevolení v Bruselu nikoliv. Představa o tom, jak lze vedení (a vlastně celou) EU zreformovat, je nesmyslná a nefunkční. Pak by to byla zcela jiná organizace, se zcela jinými cíli, než pro které byla zakládána. A komu ještě není jasno, nechť se podívá, kdo EU zakládal v podobě Montánní unie. Vždyť je to pokračování 2. sv. války jinými prostředky, avšak stále pod kontrolou a organizováním ze strany světových globalistů. Pořád Vám to nic neříká? Vede snad EU k větší prosperitě a bezpečnosti členských zemí nebo je tomu právě naopak? Neustále nás ohrožuje přípravou akceptace dalších a dalších smrtelných nebezpečí. Což to nevidíme a nechápeme? A Frontex? No ten přece působí jako servisní služba pro pašeráky migrantů do Evropy. Aby nemuseli jezdit celou cestu, mohli se otáčet rychleji a zvýšili si obrat, tak sváží migranty do Evropy za peníze jejích daňových poplatníků místo pašeráků. Ti jen inkasují. A evropská armáda? Posílí servis pro pašeráky nebo jde o nástroj na potlačování protestů obyvatel jednotlivých členských zemí EU (a jako příp. rezerva pro agresi proti Rusku)?

  OdpovědětSmazat
 3. Pozor Polsko svými velmocenskými ambicemi a amerikanizmem je trojský kůň V4

  OdpovědětSmazat
 4. hrajou si na řiditele jim propujčene gubernie ostatně v novodobe historii po rakousku tomu nebylo nikdy jinak a pšonci odjakživa nevědi jestli jsou slovani nebo germani nebo jen obyčejni židé

  OdpovědětSmazat
 5. Pro Rakousko Uhersko bych byla okamžitě. Bohužel tam žije tolik čmoudů, že by přišli i k nám. To je jediný, co by mě vadilo. Snad by se to dalo nějak domluvit a nejdřív by je museli vyházet zpátky odkud přišli, pak by to bylo super. Před sto lety to američtí chazaři schválně rozbili, to by se teď asi pos.ali. Je to na delší analýzu. Franze Josefa mám dodnes doma, velký obraz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (9:08)
   Představte si, že ve Vídni dodnes mnozí věří, že mocnářství rozbili Češi. K těm "americkým chazarům" počítáte také Masaryka a Wilsona?
   Byl dějepis ve škole Váš oblíbený předmět?

   Smazat
  2. Pane Kopecký, útočíte na9:08 dost neomaleně. Co Vám dal "dějepis ve škole"? Chyběl jste často při hodinách dějepisu, přehodnotil jste, co do Vás hustili, jak jste "došel" k "otázkám" které kladete a nedáváte své odpovědi?

   Smazat
  3. (13:06)
   Pane Povolný,
   je od Vás šlechetné, že se (anonymní) dámy zastáváte, ale - co proboha myslíte tím "neomaleně"?, že si z ní dělám srandu?

   1) ve škole do mne nic "nehustili", měli jsme totiž většinou vzdělané učitele; (Vy jste snad takové nepoznal?)
   2) nad nostalgií po habsburské říši by se možná ještě dalo mávnout rukou, leč
   3) stupidní žvásty o "amerických chazarech" (v duchu nacistického JUDENTUM IST VERBRECHERTUM) jsou projevem a) nevzdělanosti, b) neznalosti historie a nezájmu o její studium.

   -- Mnozí tu patrně nechápou, že antisemitismus - ať už neomalený nebo sofistikovaný - je těžká infekční duševní porucha! --

   Na které otázky si ještě přejete odpovědi?

   Smazat
  4. Pane Kopecký, aniž jsem popíračem holocaustu, natož "schvalovačem" zabíjení kohokoliv, je antisemitizmus termín jako třeba anti-komunizmus, -kapitalizmus a spousta jiných -izmů a anti. Nemám rád neomalený, vraždící ale když dovolíte, sofistikovaný si ponechám jako "těžkou infekční duševní poruchu" a zdá se, že nás "antievropané",semité brzo té infekce násilně zbaví. Časy pogromů na Židy je historie, je čas "odplaty". Nevím proč se náš stát jmenuje Česko, když nesmím znát informace, kolik a v jakém počtu zde žije národností a národnost aspoň členů vlády a zastupitelů všech úrovní.

   Smazat
  5. Antisemito, vaše poznámky jsou hloupé a zaujaté. Kdybyste kritizoval sionismus, jako druh násilnického rasistického hnutí, dalo by se s vámi souhlasit. Ale kecat o Židech, že nejsou integrální součástí Evropy, tak to je ukázka nevzdělanosti. Běžte se svými výpady proti Židům do pryč. Nešpiňte místní diskusní setkání!

   Smazat
  6. (15:27)
   Takže Vy "nesmíte znát informace, kolik a v jakém počtu zde žije národností a národnost aspoň členů vlády a zastupitelů všech úrovní"?!

   1) Především zkuste, pokud je to ve Vašich silách, svou kostrbatou větu formulovat správně ČESKY - když už máte takové obavy o svou českou vlast.
   2) Ohledně informací o tom, kolik Židů a v jakých pozicích se tu vyskytuje, bohužel nemohu sloužit; to se musíte obrátit na experty jako je Adam B. Bartoš. (Ten si osvojil Göringovu zásadu: "Kdo je Žid, o tom rozhoduji já!")
   3) Když se Vám s tou poruchou dobře žije, je to Váš problém. (Myslíte si ale, že je nutné a správné s tím obtěžovat ostatní, Vašimi slovy: "hustit" takové sračky do lidí??)
   4) Jste si opravdu jist, že "sofistikovaný" nacismus je méně škodlivý než ten primitivní?
   5) Vaší větě, že "nás "antievropané", semité brzo té infekce násilně zbaví", nerozumím. (Semity tu snad myslíte Araby?)

   Smazat
  7. 15:35- pokud je to na mne, používám také termín antisionizmus raději, neboť lépe vyjadřuje agresivitu židů s malým ž. Židé s velkým Ž jsou už asimilovaní(integrální) a ti co nejsou, jsou stále latentně nebezpeční jako jejich bratři muslimové, proto lze používat i "antisemita".

   Smazat
  8. Pane Kopecký, spojovat antisemitizmus jen s nacizmem a otloukat s tím kdekoho je i "známka" Vašich učitelů. "Problém" s vámi, neasimilovanými trvá již staletí.

   Smazat
  9. (16:08)
   Pane Povolný,
   a Vy se cítíte být "otloukán"? To by bylo smutné.

   Možná mně i ostatním konečně jasně řeknete, v čem spočívá ten Váš správný "nenacistický" antisemitismus. Když už tedy ten fanatický, jak naznačujete, nemáte rád. (Lavírování mezi slovíčky "antisemitismus" a "antisemitismus" k objasnění toho, v čem vidíte "problém" nepomůže.)

   Mé učitele do toho laskavě nepleťte. Já nevím, kdo učil Vás, ani se nedomnívám, že zmatek ve Vaší hlavě nutně zaseli učitelé nebo rodiče. Co když jste k tomu dospěl sám usilovným přemýšlením? Nebo studiem internetu...

   A teď mi laskavě zkuste vysvětlit, v čem jsem proboha - já osobně - "neasimilovaný"? (a vůči komu/čemu?!)

   A kdo jsou to ti "integrální" (nějaké konkrétní příklady, prosím)?

   Dále: V čem podle Vás spočívá a odkud se bere ta "agresivita židů s malým ž"? Ještě konkrétněji: čím se židé - pokud v něčem - liší od ostatních?

   - Zatím bohužel nabízíte jen samé "diagnózy" (...říkáte: "známka"...) od boku. -

   Smazat
  10. (Anonymní 28. září 2016 19:17)
   Máte mimořádně bystrý úsudek, asi jako škovatel v následujícím příběhu:

   Šikovatel posadil se za lejstra, za haldu blanketů o jménu, původu, příslušenství zajatců, a nyní začal zábavný německý rozhovor:
   "Ty jseš žid, viď?" začal na Švejka. Švejk zavrtěl hlavou.
   "To nemusíš zapírat," pokračoval s určitostí šikovatel tlumočník, "každý z vás zajatců,
   který uměl německy, byl žid, a basta. Jak se jmenuješ? Švejch? Tak vidíš, co zapíráš, když
   máš takové židovské jméno? U nás se nemusíš bát přiznat se k tomu. U nás v Rakousku se
   nedělají pogromy na židy. Odkud' jsi? Aha, Prága, á, to znám, to znám, to je u Varšavy. Taky jsem tu měl před týdnem dva židy z Prágy od Varšavy, a tvůj pluk, jaké má číslo? 91?"

   Šikovatel vzal schematismus, listoval se v něm: "Jednadevadesátý pluk je erivanský, Kavkaz, kádr má v Tiflisu, to koukáš, co, jak my tady všechno známe."

   Smazat
  11. V historii Evropy se take vyskytla barbarska OKUPACE jeji casti arabsko-zidovskymi islamskymi dobyvateli , kteri byli potom s velkym usilim porazeni a postupne zatlaceni ze Spanelska....Zbyle arabozidy pak vyhnalo Spanelsko a ti se rozsirili do cele Evropy s umysly ,nejak Evrope odplatit nezdarenou okupaci.. Dodnes je velmi tezke svobodne diskutovat a doufam , pritomne a budouci diskuze o EOUROKOSTU /velmi brzy nasledujici /holokost/ budou povoleny....

   Smazat
 6. To co píše autor je sice hezky popsáno snažíc se o vysvětlení proč EU to nebo ono neudělala správně ale pláče tím pádem na nesprávném hrobě...ta EU je totiž už ze samé podstaty ZALOŽENA Z DŮVODŮ OVLÁDNUTÍ A POROBENÍ KŘESŤANSKÝCH NÁRODŮ takže tento snaživě se vysvětljící článek je vlastně mlácení prázdné slámy...kdy si toto už pisatelé uvědomí???

  OdpovědětSmazat
 7. Nějak zapomínáme, čím R/U bylo. Soustátím různých národů vzniklé na bázi mocenských rodů středověku a jejich mocenskými hrátky. Eliminovalo(náhodně) hrátky jiných "rodů" s jednolitým národním složením. To byla jeho nevýhoda. Nedokázali se(byli rozloženi?) s tímto hendikepem vyrovnat. Snaha "tří králů",čtvrtý bude jistě Rakušan, možná i Slovinec + Chorvat), má doufám úkol stejný: hájit zájmy menších národů(v houfu) proti EU a EA(Rusko-Čínskému) směru. Poláci, jako větší ambiciozní národ budou mít vždy "smůlu", pokud se nepřidají k nám, jejich "sousedé" si je jako "potížisty" rádi(po dohodě) rozdělí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Habsburská říše měla své opodstatnění v době, kdy chránila Evropu před islámskou agresí Otomanské říše. Pak ale místo obrany začala po Berlínském kongresu expandovat na Balkán a to vyvrcholilo okupací Bosny a Hercegoviny (1908) a útokem na samostatné Srbsko (1914). Dostalo se pod silný vliv Pangermánů, předchůdců Hitlera) a to byl logicky jeho konec. O brutalitě represivních orgánů R.-U. po celou dobu války, o popravách a hladomoru se dnes moc nemluví. Škoda. Je to jeden z důvodů, proč vznikla naše republika a proč jí s námi dobrovolně a svého času i rádi sdíleli Slováci a Rusíni. Než zapracovala pangermánská 5. kolona a katoličtí fanatici.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.