Reklama

středa 19. října 2016

Demokracie v plné parádě: novináři BBC byli nuceni přepsat titulek zprávy o vraždě Motoroly

19. 10. 2016    zdroj

Včera se v Británii rozhořel skandál kvůli "politické nekorektnosti" novinářů národního zpravodajského servisu BBC, který, jen pomyslete, nazval zavražděného velitele praporu Sparta Arsenije Pavlova s volacím znakem Motorola "domobrancem" a jeho vrahy - "ukrajinskými neonacisty". Toto "nepřípustné" porušení demokracie se objevilo v titulku zprávy, zveřejněné na internetových stránkách zpravodajské agentury.


"Ukrajinští neonacisté oznámili, že zabili velitele domoranců "Motorolu", říká titulek zprávy, v níž je uvedeno video hajlujících "potomků demokracie", kteří se k zorganizování vraždy ruského hrdiny přihlásili.

Je třeba uznat - vnímaví cenzoři nejsvobodnějšího média okamžitě zachytili zlomyslný přestupek a jakmile si čtenáři začali zprávu tisknout a zajímat se: "Takže na Ukrajině jsou opravdu neonacisté?", okamžitě změnili titulek na ideově zprávný, "Motorola": Ukrajinští povstalci obviňují Ukrajinu ze smrti velitele" a komentáře smazali. Naneštěstí pro ně byl starý titulek několik hodin ve vyhledávači na Google.

Můžeme jen soucítit s novinářem (nebo bývalým novinářem) BBC, který udělal tak velkou chybu, a znovu poznamenat, že demokracie na Západě je taková demokratická...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. cemu se divite zadna demokracie nikdy nebyla a nebude je jen kapitalismus up povstalci umirneny rezaci hlav zapadni zumpa v cele krase

  OdpovědětSmazat
 2. Jste si jistí, vy dementi, jaký je význam pojmu "demokracie"?
  Co má vláda lidu společného s korekturami v médiích?
  A toho žoldáckého zmrda nasazeného z Ruska který se veřejně chlubil popravami zajatců máme jako litovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 22:50: Jinak receno, Motorola byl "moderatni rebel", nebo tak neco.

   Smazat
  2. Říkáš zmrd? Víš zmrde, kdyby jsi sledoval co se děje na Ukrajině, tak bys věděl, že Motorola nikdy nic podobného neřek a naopak se vždy k protistraně choval jako opravdový velitel. Po porážce "kyborgů" u Doněckého letiště umožňoval dokonce rotaci obklíčených zbytků slavných hrdinnů. No a za to se mu odměnili. Je vidět, že jsi hňup a potřeboval bys nakopat mezi nohy, aby jsi se probral. No nic nebude to dlouho trvat a zapláčeš spolu s Porošenkem a tou tvou fašistickou žebrotou z Kyjeva.

   Smazat
  3. K Anonymovi 22:50 (ne pro něj, ten to nepochopí):
   cenzura se s demokracií neslučuje.

   Smazat
  4. 23:01 - za to si může sám! To on na blbý dotaz nějakýho ukrajinskýho pisálka odsek to o těch zajatcích, jen aby ho odpálkoval. Mělo ho napadnout, že to propaganda použije a debilci z nulovým přehledem a nízkým IQ jako ten z 22:50 to budou používat jako bernou minci ...

   Smazat
  5. Proč se s tím z 22:50 špiníte? Copak si myslíte, že je schopen pochopit, že atributem demokracie je volná soutěž myšlenek? Copak si myslíte, že tomu něco něco říká pojem myšlenka? Že to může pochopit význam pojmu demokracie? Vždyť si stačí jenom přečíst, co to tady vyplodilo za "příspěvek"! Je to jen další rukama a hlavou se neuživící TO, které ale také má právo se vyjádřit a veřejně se pochlubit průvanem, co má mezi ušima.

   Smazat
  6. Anonymní19. října 2016 22:50 chudáku,ty nemáš vlastní úsudek no dobře ti tak

   Smazat
 3. Vy bando rudohnědých blbečků,
  váš problém je, že neumíte jazyky, nemůžete si nic ověřit v originále a jen konzumujete cokoli vám naservíruje ruská propaganda, která je ještě přefiltrovaná pře českou propagandu.
  Takže původní titulek v originále zní:
  "Ukraine neo-Nazis say they killed rebel commander Motorola"
  Ukrainští neonacisté tvrdí, že zabili velitele rebelů Motorolu
  A nový titulek
  "Ukraine rebels accuse Kiev over commander's death"
  Ukrajinští rebelové obviňují Kyjev ze smrti svého velitele Kyjev

  Takže výraz "domobranci" je čistý výmysl soudružky překladatelky Grulichové.
  Dále, novináři BBC nikoho nenazvali "neonacisty". Jistá neonacistická skupina se sama k atentátu přihlásila o čemž se v článku normálně píše. Rebelové však obviňují z atentátu přímo Ukrajinskou vládu, ne tu neonacistickou skupinu.

  Zde je ještě odkaz na originální článek:
  http://www.bbc.com/news/world-europe-37676607

  Takže závěr je, že oba nadpisy jsou naprosto pravdivé a to co z toho vykouzlili Rusáci a potažmo Nová republika je nádherná ukázka "vrtěti psem", propaganda vystavěná z polopravd a manipulací mající za cíl pošpinit západní média, potažmo demokracii atd.
  A ovce v diskusi jak je jejich zvykem nadšeně mečí. Tyhle bláboly jsou totiž přesně to co chtějí slyšet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi ultrakokot, viď?:-D
   V článku pochopitelně nešlo ani tak to, jestli Motorolu nazvali povstalcem nebo domobrancem, ale o ty "neonacisty".
   Pokud jde o ty jazykové znalosti, přeložit do češtiny výraz "rebel" jako "rebel", to chce fakt vysokou dávku debility, debile!:-D

   Smazat
  2. 0:05
   No kdežto přeložit "rebel" jako "domobranec" vyžaduje velkou dávku kreativity, idiote.

   Ty "neonacisty" jsem také rozebral, zřejmě ale neumíš ty idiote ani česky, natož anglicky.

   Takže vypni nedemokratické BBC opět zapni RT a spokojeně meč dál, fanatická ovečko.

   Smazat
  3. 0:23-možná si vzpomenete na "Kozinu". Byl to rebel a přesto domobranec. Možná umíte anglicky a český pravopis ale jste "politický debil". "Ukraine neo-Nazis jsou opravdu Ukrajinští nacisté a vláda jim dává "zelenou", proto je vinna.

   Smazat
  4. Vláda je "vinna" za co? Ze zabití ruského žoldáka? No jedno oko nezůstalo suché. O jednoho zmrda míň. A jaká je vlastně u vás definice "nacisty"? Je to někdo kdo brání svou zem před cizími žoldáky? Byli třeba naši partyzáni v Sudetech nacisti?

   Smazat
  5. 0:56-které "partizány" v Sudetech myslíte, neznám ten "pojem"?

   Smazat
  6. asshole ,slovensky kokot cesky curak skrpnuty mezi zipem Kolikpak ze ty umis jazyku vemeno?

   Smazat
  7. Pro 23:38
   ---------
   Když jsem si kdysi všiml vašich příspěvků, pomyslel jsem si: "navedený blb".Dnes spíše oceňuji urputný boj "proti všem". Poradím vám: více argumentů a pečlivosti, méně emocí. Problémů se ale nezbavíte, budete ještě víc nenáviděn. Z vlastní zkušenosti vím, o čem píši. Pixa

   Smazat
  8. Kdy už konečně pochopíte, že s nacistou se nediskutuje, ale bojuje. Je to ostuda redakce, že nedokáže eliminovat příspěvky urážející čtenáře Nové republiky a zostouzející legendární hrdiny protifašistického odboje.

   Smazat
  9. Čtenáři Nové republiky se umí bránit sami a ulhaný ukronacista, obdivovatel Bandery, utržil opět šrám. :-D)

   Smazat
  10. Pepi, už máš zase amok a vyšiluješ tady a překrucuješ význam textu? Co to meleš, tady jde o to slovní spojení "Ukraine neo-Nazis". Zase ukazuješ, jaký jsi dement a myslíš si, že když jsi strávil 10 let v SSA, že se každý z tebe po....? Spadlo ti zase v bejkovně železo na šišku, ty hnědonerudný klaune?

   Smazat
  11. I když by se redakce snad mohla vyjádřit k tomu, proč tady necenzuruje taková individua, jako je 23:38, ale myslím, že není špatné že to tady nechali, z více důvodů.

   A ten hlavní je, že alternativa by měla cenzurovat co nejmíň. Cenzura v mnoha různých podobách je totiž jedním z hlavních zločinů moci a jejích kolaborantů v dnešní z kloubů vymknuté době.

   Nemůžeme používat tyto prostředky, když proti nim bojujeme, tyhle způsob musíme ponechat havloidním lokajům s jejich chatrnou maskou "pravdy a lásky".

   Smazat
  12. 23:38 - o tom že jsi biologický odpad, podčlověk, kterýmu jen vytejká ideologickej sliz z toho škaredýho vřídku co ti vyrašil místo hlavy mezi těma tvejma vlivem mizerného živobytí přískoče mizerů rachitickejma ramínkama, které by lidskou hlavu sotva unesly, svědčí už jen ten fakt, že se tu oháníš tou nesmyslnu bezobsažnou sračkou ze zločinných mozků tvých obřezaných pasáků, ty filcko ohavná! Tedy okřídleným termínem technikem "demokradcie"! Tedy pojmenování tyranie hrstky parazitických pijavic nad národy pomocí korupce a lží! Ale už se jim to krátí a s nimi budeš dezinsektován i ty, odporný hmyz, odpadlý od jejich smrdutých lejnolíhní a přisátý na tělo našeho národa!

   Smazat
  13. Pro "rudohnědýho" vylízance.

   mečí koza (mééééééé), ovce bečí (bééééé)
   tolik k látce z mateřinky.

   že cenzura v BBS funguje, o tom nikdo nepochybuje.

   když nemáš rád nacisty, jak tedy vysvětlíš, že je podporovali takoví velikáni jako Henry Ford, Hugo Boss, z firem IBM, Oerlikon a mnoho dalších.
   Co ty na to jako soudruh ( nebot nepochybuju , že pokud jsi starší /ale dle tvé neznalosti ti nebude víc jak 25/ tak jsi byl komanč jako svině
   J

   Smazat
  14. Re (23:38):)
   Angl. slovo rebel má hodně významů (buřič, odbojník, odbojář, povstalec, rebelant, vzbouřenec, vzpurník a zbojník), lze si vybrat podle typu nenávisti k Rusku.
   Ovšem neo-Nazi má význam jen jeden. A ten na ty z banderistánu pasuje jak ušitý.
   Měli je rovnou pojmenovat nacistickými teroristy. Jsou totiž obojím, trubko! ...

   Smazat
  15. Opluštile a jiní blbečci kteří ani přes mé vysvětlení vůbec nic nepochopili.
   O čem to kurva furt melete? V článku (i v tom se změněným nadpisem) se o neonacistech normálně píše jako o neonacistech. Chápeš? Píše se, že jistá neonacistická skupina se k atentátu přihlásila. Žádná cenzura, žádné tajnosti, nic podobného co se pokoušíte blábolit.

   Tady to máte vy pitomečci:

   "A video appeared online purportedly from a Ukrainian neo-Nazi group claiming it had killed Motorola.
   But the claim from the mysterious "Misanthropic Division" has to be treated with great caution, the BBC's Tom Burridge in Kiev says. Propaganda, often vicious and cynical, is a feature of the conflict, he says.
   Little is known about the "division". The clip was tweeted by Alexander Kots, a Russian war correspondent, and showed four masked men with guns.
   The division's leader says his group had nothing to do with the video."

   Jen potvrzujete o čem jsem psal. Neznáte jazyky, jste odkázáni jen na ruskou propagandu navíc přefiltrovanou ještě přes českou. A co je nejhorší, nezvládáte ani jednoduchý rozbor textu v češtině.

   Smazat
  16. 12:47 V místním článku se mluví o tom, že výraz "Ukrajinští neonacisté" v původním titulku byl cenzurou změněn. Je to pravda? Je, to nemůžete popřít.
   Pokud se nebudete zbytečně hádat o slovíčka a zaměříte se na obsah originálního článku, tak zjistíte zajímavou věc. BBC sice nepopírá fakta, ale snaží se sofistikovaně tvarovat názor čtenáře. Novým titulkem konstatuje obvinění Kyjeva rebely, ale v celém článku se to snaží vyvrátit. Video, které obvinění potvzuje, se snaží znevěrohodnit (viz váš úryvek výše). Přiznává existenci ultrapravicových skupin a bataliónů, ale vzápětí se snaží jejich význam bagatelizovat. Snaží se vyvolat dojem, že Kyjev nemá s atentátem nic společného. Přitom se jim v tom popírání objeví odstavec:
   "Last month President Poroshenko said Motorola had shot and killed a Ukrainian prisoner-of-war, Ihor Branovytsky, and said "the monster will answer" for that crime, the daily Ukrainskaya Pravda reported (in Russian)."
   Což je jasná Porošenkova výhrůžka, která celé ono popírání viny Kyjeva naprosto vyvrací. Celý článek BBC je pěknou ukázkou profesionální Západní propagandy. Vyváženě míchá pravdu, polopravdu a manipulativní lži. Ve čtenáři bez dalších informací formuje žádoucí postoj.

   Smazat
  17. 14:22

   Klidně ten nesmysl popřít můžu. Nadpis nebyl "cenzurován", ale aktualizován na základě obvinění Kyjeva rebely.
   Aféru a umělý příběh z této naprosté nepodstatnosti vyfabrikovala ruská propaganda.

   Smazat
  18. Idiot co vidí rudohnědě 23:38 nepochopil vůbec psanému textu a může tu vykřikovat jak chce ty evropské homohavloidní hovnoty. To že slavné BBS je totální demokraticky cenzurovaný odpad mu nedojde, ale pro něj je to modla pravdivých informací. Bože, proč jsi dal do barana život...fotr si měl vzít gumu, nemusel se narodit jednobuněčák. Slovu NAZI bys mohl rozumět i s pomocí gooogle translátoru blbe.

   Smazat
  19. 14:34 Popírat samozřejmě můžete, ale prosím, ne tak uboze. O jaké aktualizaci mluvíte? V článku se přece nezměnilo ani slovo. Změněn byl jen titulek, protože ten je ve vyhledávačích příliš "vidět". Není to nepodstatnost. Je to záměrné zamlžování po tom co uviděli, jaký poprask holá pravda vyvolala.

   Smazat
 4. "Domobranec" s ruským občanstvím na Ukrajině???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:15-také se divím, jak může občan USA nám dělat ministra!

   Smazat
  2. PS.-prý některé země jsou na tom ještě hůře. UA a baltské státy.

   Smazat
  3. 0:23
   Dienstbier v ČR žije celý život. Kdežto ten žoldák byl vyslán rozmrdat jeho "domov" Ukrajinu až v roce 2014.
   Ale jinak dobrý pokus o oslí můstek povolný. Máte 100 bodů za snahu.

   Smazat
  4. 0:29-myslíte tedy, že dostal "čestné" občanství? Já měl za to, že může kandidovat na prezidenta USA, neb se tam narodil.

   Smazat
  5. Pane Povolny, stojí vám ten dosud neodsunutý kolaborant s ukro-americkým nacismem za reakci? Vždyť mu chybí část mozku odpovědná za lidskost. https://www.youtube.com/watch?v=ms2DDtXH9bs

   Smazat
  6. Odkaz tomu přiblblu 0:15 - Motorola měl ukrajinské občanství, lhaní ti nepomůže.

   Smazat
  7. Z Rusů-slovanů se stala štvaná zvěř.V pobaltských zemích jsou statisíce Rusů-neobčanů bez volebního práva. V Oděse je upálili a povraždili.Ruský východ Ukrajiny by dopadl jako Oděsa. Zaplať pánbůh za Putina, že jim mohl svými pomoci. Udělal ale chybu. S Ukrama se neměl srát a hnát je až do Kijeva.

   Smazat
  8. 10:59

   Když neumí ani jazyk tak ať tyto ruské kukačky táhnou do prdele odkud přitáhli.

   Smazat
  9. Rusky mluvících je na Ukrajině většina. To ukázal před dvěma roky průzkum americké společnosti Google. Takže kukačkou na Ukrajině jsou asi ti pánové, co rusky neumí, není-liž pravda?

   Smazat
  10. 11:45
   Tak ty táhni do Fuckingtownu za čokovopicí,ty havlodní mamrde neznající český jazyk!!!!

   Smazat
 5. Stačí to takhle ? Co na to řekne 23:38 ?
  http://topdesat.sk/transsibirska-magistrala-oslavuje-100-rokov-pozri-si-tie-najzaujimavejsie-fakty-o-tejto-vynimocnej-drahe/

  OdpovědětSmazat
 6. Pardon,omyl.Špatná práce se schránkou.
  Toto je správně
  http://www.hlavnespravy.sk/na-ukrajinskej-stranke-mierotvorca-vypisali-odmenu-2000-dolarov-za-zavrazdenie-britskeho-novinara-grahama-phillipsa/847618

  OdpovědětSmazat
 7. 11:41
  A koho oslavuješ ty,slabomyslnej lejnolahvárenskej lejnosrku?!!!!Udavače,opilce,kolaboranta a oblibence K.H.Franka... Vencu Lahváče Havla,ussacký agresory a banderovský svině kterejm tady tleská Herr Poserplína, feťák Kraďousek a hajlující senátorská kurva Štětinatý prase?!!!!To se máš čím. chlubit ty chujmerovský nesvéprávný zblblo!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. To by mě zajímalo, jestli ten neo-naci titulkový obhájce ví, že na stejném seznamu jako Motorola jsou i všichni západní novináři, kteří navštívili Doněck nebo LuhansK? v tom by mohl být také důvod, proč se alespoň na chvíli podařilo dostat pravdě alespoň trochu odpovídající titulek na veřejnost. Třeba se někdo bouří proti tomu, co BBC dělá. Na druhou stranu ve zpravodajství o Ukrajině se chleba lámal tím, že BBC zatajila to, že zaznamenala odstřelovače na majdanu přímo při akci. Poté ovšem setrvala v nařízeném způsobu zveřejňování informací o mírových prodemokratických aktivistech...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BBC je hlásná trouba ukro-amerického nacismu. Od okamžiku, kdy v přímém přenosu na pozadí stojící newyorské budovy WTC7 nesynchronyzovaný redaktor londýnské redakce ohlásil její pád, tak je každému jasné, že LŽOU. Tohle divadlo 9/11 operace pod falešnou vlajkou k ospravedlnění válečných zločinů a přepadávání států už jim stejně jako nasazování psí hlavy nikdo nežere, naopak válečné štvaní vyvolalo protireakci v podobě nezávislých serverů.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.