Reklama

.

.

neděle 16. října 2016

Američtí generálové musejí být zoufalí: Rusko nyní vyslalo do Sýrie vskutku strašlivou sílu

Geo
16. 10. 2016   Eurasia24

Rusko vypravilo k břehům Sýrie mimořádnou vojenskou sílu, schopnou zasazovat masivní údery proti pozemním, vzdušným, hladinovým i podvodním cílům.


Po měsících příprav se v sobotu 15. října dala do pohybu skupina plavidel Severní flotily ruského námořnictva, aby dorazila do Středomoří v možná rozhodujících fázích syrské války.

Hlavní údernou sílu představuje palubní letectvo těžkého letadlového křižníku Admirál Kuzněcov, přičemž ruská letadlová loď se přímých bojových akcí zúčastní poprvé v dějinách.


Historicky první bude rovněž nasazení moderních víceúčelových letounů MiG-29KR/KUBR – je již definitivně potvrzeno, že tyto letouny na palubě Admirála Kuzněcova jsou přítomny. Do úderů proti teroristům se budou moci zapojit také Suchoje Su-33, které jsou nově vybaveny zaměřovacími systémy SVP-24 pro přesné bombardování.

Letouny i jejich posádky jsou připraveny rovněž plnit roli ochrany plavidel (a také ruských pobřežních instalací v Sýrii) před napadením ze vzduchu.

Admirála Kuzněcova doprovází několik dalších plavidel, z nichž nejmocnější je atomový křižník Petr Veliký – doslova gigantické, mimořádně silně vyzbrojené plavidlo s délkou252 metrů a plným výtlakem až 28 tisíc tun.

Petr Veliký je schopný zničit nebo zneškodnit jakékoliv plavidlo včetně letadlové lodi – k tomuto účelu nese dvacet sedmitunových nadzvukových střel P-700 Granit s dosahem přes 600 kilometrů a bojovou hlavicí o hmotnosti tři čtvrtě tuny.

Významným „příspěvkem Petra Velikého“, obzvláště při sílící vojenské pomoci Američanů teroristům, je modernizovaný protivzdušný systém S-300FM Fort-M, doplněný o obávanou střelu 48N6 se schopností ničit cíle letící až osminásobnou rychlostí zvuku na vzdálenost okolo 150 kilometrů.

Po nedávném posílení obranných kapacit ruského kontingentu v Sýrii o obdobné pozemní komplexy S-300V4 tak jde o další výrazný nárůst bojových možností Ruska v krizové oblasti.

A za pozornost stojí i další dvě velká bojová plavidla ve skupině lodí mířících do Středozemního moře – torpédoborce Severomorsk a Viceadmirál Kulakov, určené k boji proti hladinovým cílům, ale rovněž – a především – k ničení ponorek. Výzbroj těchto plavidel tvoří unikátní protiponorkový raketový komplex RPK-3 Metel, torpéda a další prostředky protiponorkového boje.

Rusové tak evidentně počítají u syrských břehů se všemi druhy hrozeb a na všechny chtějí být dobře připraveni.

- - - 


71 komentářů :

 1. Pořád musím myslet na to,že přijde doba,kdy asi budu muset bránit svou vlast,národ a nejen ženy a děti. Jsem si vědom toho,že jako muž stojím v první řadě a myslím,že ustupovat zlu je zánikem nejen pro mne ale i pro ty,co jsou za mnou. Je pravdou,že války byly vždy a lidé nebyli všichni hloupí a také je pravdou,že historie obdivuje a velebí hrdiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Bože ,dopřej mi zemřít svobodný a čestně".

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Bohužel hrdina je vždy ten co vyhrál a padouch ten co prohrál! Otázka zní, zda chránit svým životem takové ,, vlastence" jako jsou Kalousek či Trautenberg, kteří budou čekat jak to dopadne a pak se dají do ,,vedení" národa, po boku neohrožených vítězů! Argento

   Vymazat
  4. Žádný politický systém mi nestojí za to, abych za něj strkal hlavu do oprátky. Hrdinů jsou plné hřbitovy.

   Vymazat
  5. To je právě to,že zbabělců jsou plné hospody,nicméně nebyla přece řeč o politickém systému ale o národu,respektive o vlasti a o nejen ženách a dětech. Myslíte,že je lepší vydat je nepříteli?

   Vymazat
  6. Češi se už opět vzdali. Volí vítače a přátele sudeťáků.

   Vymazat
  7. Zbabělců a těch "kterých se to netýká" jsou také plné hřbitovy, v hromadných hrobech bez jmenovky. A bude jich čím dál větší procento.

   Vymazat
  8. Jsou tady asi muži, kteří místo rodičů,manželky a děti mají "systém", bydlí v systému, jejich přátele a známí jsou také "systém" ale v hlavě mají nesystematický zmatek.O tom totiž mluvil příspěvek 15:38.

   Vymazat
 2. USA musejí být zoufalí a co teprve Syřané, kteří Asadovi s Putinem neoblizují řitní věnce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte na mysli najaté podřezávače nebo umírněné stínače?

   Vymazat
  2. Hlavně má na mysli takové, kteří nezvaným Američanům oblizují řitní věnce, k nímž se řadí i Anonymní z 15:57

   Vymazat
  3. Možná to děla ze zoufalství, že mu končí doba dolarových prebent.

   Vymazat
  4. Hlavně že skončí pobyt syrských mírových turistů v EU, není válka, není proč prchat.
   Za zvuku budovatelských mísní budou budovat novou, lepší Sýrii. A možná, že se poučí - remcat proti vládě v hospodě ano, ale běhat s flintou po okolí se nevyplatí ani za "vlastní" ani za "cizí" peníze.

   Vymazat
  5. Zpravy /pred tremi dny/ : V Tramtarii /Australii/ vlekli dva dvanactileti jejich spoluzaka ze skoly a chteli mu useknout hlavu. Nastesti police tomu nejak zabranila.

   Vymazat
 3. Ale nechcete mi snad Nová Republika tvrdit, že Rusko je militantní,že ne ?
  Protože potom nechápu,proč velmi často a řekl bych i pravidelně tady publikujete stále dokola články o veleúspěšné Rudé armádě, jejich technice a nevím co ještě.
  Člověk nabývá dojmu, že to asi není jen tak a takovou propagandou se možná Rusové snaží zakrýt spíše nějaké nedostatky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. rusko vždy bylo militantní. kdyby nebylo, bylo by zničeno.

   Vymazat
  2. 1630
   ale Rusko bylo už několikrát bez schopné armády (například v 1991-1993) a světe div se, nikdo mu nezkřivil ani vlásek na hlavě.

   Vymazat
  3. 16,34
   Armády nebylo v devadesátých letech proti Rusku zapotřebí. Devastaci ruské ekonomiky i vojska zařídili proameričtí liberálové. Američané mají všechny za kamarády, Ale jenom do doby, než se vzepřou jejich zájmům.
   Malé státy byly vždycky ve vleku těch velkých. Ale je otázkou, co jim dávají, resp. umožňují na oplátku. Mám pocit, že područí Moskvy bylo pro nás méně bolestivé, než područí Waschingtonu. Za čtyřicet let nás Rusové nezatáhli do žádné války. A na jejich politické a vojenské expanzi jsme ještě dokázali něco vydělat. Dnes jenom slepý nevidí, že nás Američané chtějí zapřáhnout do vojenské káry proti Rusku. A to za situace, kdy nás Rusové nijak neohrožují.

   Vymazat
  4. 16:34-jako vždycky "kecáš",oni by Rusku ti tví pánečci rádi zakroutili už konečně krkem v době,kdy bylo na kolenou a jeho armáda v dezolátním stavu,ale netroufli si,protože jaderné zbraně byly sice zredukovány na minimum,ale pořád byly nachystané po USA & Comp. udeřit....Tví pánečci jsou pořát stejně zhovadilí a nachystaní,jen těch příležitostí a jejich sil ubývá...

   Vymazat
  5. Notak proč Rusko tak zbrojí,když mu stačí jen několik jaderných raket?

   Vymazat
  6. 17:51 - To jako vážně nevíš, kdo má desetkrát větší rozpočet na armádu, než druhá a třetí země? Nebo to jen za žádnou cenu nechceš slyšet, protože bys musel přiznat, že je amerika, agresivní stát, který v posledních patnácti letech napadl několik jiných států?

   Vymazat
  7. Člověče 16:34. 1991-1993 už Amíci rýžovali, tak si nerozstřílejí nově nabytý "majetek.

   Vymazat
  8. 16:13 - kluci rádi čtou miliaria a Nová republika přináší informace o ruských zbraních. To jsou také informace pro pražskou lumpenkavárnu, aby se uklidnila a přestala provokovat. Nemají proti sobě opilého a zmáknutého Jelcina, ale sílící velmoc, která si od uSSamanů a europitomců nenechají kecat do svých věcí.

   Vymazat
 4. 16:13
  Havloid nabývá dojmu????To mají na psychiatrii pohotovost!

  OdpovědětVymazat
 5. Serte na něj, jen se troll snaží vydělat si svých třicet stříbrných. Snaží se mlžit a podsouvat tvrzení, která nebyla učiněna a závěry, které nezazněly. Je to takový profláknutý trollí postup, snažící se odvrátit pozornost od podstaty tématu a zavést diskuzi bokem, do jiných vod, do jeho kalných vod zvrhlých postojů, vlhkých snů, lží a podvodů.

  OdpovědětVymazat
 6. No ...ale bylo to o chlup ...a někteří si už Rusko klajmovali:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to je "klajmovali"?

   Vymazat
  2. claim, to je když zasraný anglosas, potažmo např. zlatokop, hledaný evropskými policejními složkami utekl do "USA" (1492-2016) našel si území, které "nikomu nepatřilo" a tam si zakolíkoval čtverec o straně cca 6m. Prostě zarazil čtyři kolíky na hrobech indiánů, oplotil je provazem a pak zautíkal do nejbližší anglosasské vesnice, která měla ve správě obce zpravidla bývalého zločince, jakožto "scherifa" no A! nahlásil podezřelý čtverec, jako svůj nalezený majetek. ...A bylo hotovo. De facto, i de jure. To jsou zákony a ústava USA.
   Ovšemže tento lidový folklor Spokojených států amerických (jako i K.K.K., hum. bombardování, demokratizace neamerických území apod) zůstal v "americe" dodnes. Takže to "claimování" rozšířili na celou Zeměkouli.

   Pochválen buď Svatý Stalin...

   Vymazat
  3. Díky, bylo mi to jen povědomé.

   Vymazat
 7. To je ten Petr Veliký,který byl u nejmodernější ruské jaderné ponorky Kursk,když ji někdo potopil?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. echmm, 12.8.2000,konkrétně.

   Vymazat
  2. ach jo,u ruských břehů.

   Vymazat
  3. a hepčí, bylo tam moc takových lodí,protože tam probíhalo velké námořní cvičení,zrovna.

   Vymazat
  4. Já slyšel,že ten Kursk potopila americká ponorka ale nikdo si jí tam nikdy nevšiml.

   Vymazat
  5. Tak to tedy mohla potopit i toho Petra Velikého.

   Vymazat
  6. Asi tak šestkrát potopit, chudák.

   Vymazat
  7. Dokud by jí nedošla torpéda nebo dokud by jí to už nebylo trapné,kámo.

   Vymazat
  8. Jím došly hambáče a coca cola. Bez těchto základních životních potřeb Amík nebojuje. O kokajnu se veřejně nepíš, tak jen zmínka.

   Vymazat
 8. Fandím a držím palce.
  Přesnou mušku kluci jedni šikovní ruští ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele můžeme fandit spolu? U TV,já fandím USA.

   Vymazat
  2. Bude bžunda,kámo.

   Vymazat
  3. Fandit můžete, komu chcete. Jisté je, že Američané ještě nikdy žádnou válku nevyhráli. Ve Vietnamu, ti poslední utíkali po jediném žebříku, co jím zbyl. No a zdá se mi, že Rusko, pozvané oficiální vládou do Sýrie, nechce aby válka nezamrzla, jako třeba ta Vietnamská. Zatím mají Amíci a spojenci možnost vzít do zaječích a pak to pomocí lží a propagandy, nazvat jakkoliv. Potom, až někdo omylem střelí po Ruském radaru, se začnou dít vjeci a žraloci budou mít hody. Bude to rychlé, Chudáci, elitní Francoužští výsadkáři v Alepu, kteří měli pomáhat teroristům vraždit, asi tentokrát zařvou.Pak se rozhostí klid a přibudou žádostí ostatních států o ochranu.

   Vymazat
  4. tak budem fandit spolu rf

   Vymazat
 9. Děkuji soudruhu Dvořáku.
  Vždy když vidím nějakou zprávu o zázračných ruských zbraních, tak se mi zaručeně postaví. I když jinak jsem už úplný impotent. A jen tento týden se mi díky tvé kvalitní žurnalistice postavil už asi 50 krát.
  Spasíba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se Ti postavil proti Rusku?

   Vymazat
  2. Já jsem jednou slyšel nějaký komentář už ani nevím o čem to bylo a představte si,že jsem se postavil ke sloupu abych se podržel a nic.

   Vymazat
  3. Milý 18.13, postavil se ti? Ale zřejmě ho musíš zkrotit pouze ručně..Davaj moloděc!

   Vymazat
  4. Jsem rád, že jsem přispěl k narovnání dosud rozhozeného a velmi nepravidelného sexuálního života našeho anonyma 18:03. Chcete-li mít sexuální život zcela uspokojivý a pravidelný, doporučuji sledovat ruský tv-kanál Zvězda. Zaručí vám úplnou sexuální harmonizaci

   Vymazat
  5. Znal jsem jednoho z Karviné, který šukal AUDI A8 do výfuku. Myslel jsem, že je to ojedinělý psychiatrický imbecil, jak čtu, tak existují i horší.

   Vymazat
  6. 18:03 V takovém stavu není dobré psát komentáře. Připomínám známou pravdu: "Chlapu když se postaví, rozum se mu zastaví". Vaše příspěvky tuto zkušenost plně potvrzují.

   Vymazat
  7. To je tím, že pámbíček dal chlapovi málo krve.Když se postaví nezbude pro mozek.

   Vymazat
  8. se mu postaví a jak zblikne starou tak mu změkne a nepomůže mu ni Shapiro

   Vymazat
 10. "vyslali strašlivou sílu"
  To jsou žvásty jak z Pána prstenů :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím souhlasím :-)

   Vymazat
  2. Na palubách obou jmenovaných křižníků jsou jaderné zbraně v poččtu větším než malém. Rusové je tak posunují do Středozemního moře a na mají tak na dosah všechny země NATO a všechny evropské základny SS. Není-li tohle "strašlivá síla" tak nevím, co jí tedy má podle tebe být, ty Páne prstenů.

   Vymazat
  3. I když mohutná síla to určitě je...

   Vymazat
  4. Pro 19:05 Souhlas s 18:47 byl z rétorického hlediska, mohutná síla, jak jsem psal výše to určitě je, ale ta volba slov mi přišla prostě poněkud poetická.

   Vymazat
  5. Ale vždyť to je překlad z ruského zdroje. To je jejich styl.

   Vymazat
  6. 19:05 Strašlivé by to bylo, až kdyby tam američani vyslali nějaké své lodě a ty by se střetli s těmi ruskými v boji. Poté by z toho opravdu smrděl strašlivý průser...

   Vymazat
  7. Američané mají ve Středomoří sovu flotilu s velitelstvím v Neapoli. Takže určitě ke kontaktu dojde.

   Vymazat
  8. 18:47 Strašlivá síla je od slova strašit. A můžeš si být jistý, že Usáky bude strašit pomyšlení, že by se jim zase mohl přihodit nějaký "omyl".

   Vymazat
  9. Mít takové dvě lodě, i na suchu v ČR, stačily by zbraně, na nich umístěné, vykrýt a ubránit celou republiku, proti Americkému šrotu, a to i bez Pinďourů a Cass, co převáží koně.

   Vymazat
 11. USA nemusí nikam nic posílat, mají základny po celém světě. Jde o to jak se cítí silní a pokud by se cítily silnější určitě by zaútočily. Vtom nikdy nezklamali.

  OdpovědětVymazat
 12. No doufám kluci sympatický v pruhovaných tričkách, že nedopadnete jako vaši druzi u Cušimy s Japy. Držte se a bijte je hlava nehlava, oni, ti druzí, nic nevydrží a bojují za světové křivárny, zlodějiny, lumpárny, vraždy a zločiny proti lidskosti a válečné zločiny. Vymažte je ze světa ať už je konečně pokoj, klid a mír.

  OdpovědětVymazat
 13. Strasliva sila-to je jeste strasnejsi nez veletrh!
  A veletrh,to je kdyz si roztrhnete kalhoty,trenyrky a prdel najednou! Takze to musi byt opravdu neco velkyho ,ta sila...
  Jenomze, jak znam ruskou naturu tak kde delaji bububu tak tam se urcite nic nebude dit. Ale bude se dit nekde uplne jinde a nez to ti usacki zmrdi pochopi,bude pozde! Takze budu rusakum drzet pevne palce at se jim to povede. Doufam jen ze to ti juesej hovada nerozchodi!!!VIVAT RUSSIA!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude pani Milerova ,zase ,zasejc nejakej ten vomyl, dejta na mne, uz sem se mockrat nesplet a ty vomyly se spletou vzdycky, ze jo pani Milerova a neni to tak davno ,co na cisare pana a jeho rodinu TAKY srali mouchy...Jo,jo..Nez blbyho bratra, lepsi vyhoret ,Ferdinand tam ziral v Sarajevu na ty generaly, pani Milerova a nechtel pryc, voni pani Milerova ty blbci sou naramne tvrdohlavej druh potvor,ja vo tom napsal do casopisu "Svet a raj zvirat" a poslali hodne moc dekovnejch dopisu vod jejich ctenejch ctenaru...
   Ale reknu vam jedno a na moje slova, uvidite pani MIlerova jednou dojde,ze ty generalove z celyho USA a NATO mohli klidne, kdyz jsou tak posedly valkama si zajit valcit treba na Ukrajinu ,co rikate pani Milerova ,aby tu valku zazili taky zblizka, svata Pravda ze jo, ja vas pro ten rambajz neslysim, ty lidi se zase protizakonne srocujou a pride na pol...Jo , kde sem to prestal, takovej general,je pani Milerova ,vlastne vzteklej pes, posedlej a nemocnej vzteklinou , jo pani MIlerova, ja se ve psech vyznam a nejhorsi jsou ty vyslechteny rasy, zdegenerovany,ale furt predstirak hogo-fogo...Takovyho ratlika, chci rict generala postavite pani Milerova jen k mape a v tu ranu von vam zacne zurit, cenit zuby, strasne povykovat a musite ho drzet pac ma penu u huby jo pani Milerova neco jsem jich znal, tak napriklad...jo uz koncim ,budete me mazat a potrebujete klid ze jo, tak zadnyho generala pani do baraku, to vas vazne varuju...hned bejcak do ruky a mazte az budou cely modry, dejte na mne pani Milerovaaaaa....
   Akorat je rozdil,ze ratlik hned bezi k nepritelovi , ale general zase bezi co nejdal VOD NEPRITELE....

   Vymazat
 14. Jestli to ušákům pálí, tak jím budou vidět jen zadní běhy a můžou domů, šetřit na astronomický dluh a budovat demokratůru a kryty pod rodinnými domky.

  OdpovědětVymazat
 15. To znamena PUTINOVO ABSOLUTNI ROZHODNUTI z kteryho uz se neda couvnout. Jiste ma daleko presnejsi informace o usakach a vyuziva vakua USACKYCH VOLEB ,ABY POSTAVIL DALSIHO PRESIDENTA pred hotovou vec. Razny cin hodny politika svetoveho formatu a dedice Stalina ? /Kopnul do nich jako do hadraku a zrejme jim chce "pomoc" urychlenim v jejich smrtelnych krecich tam ,kam se sami nedockave cpou./. Situace se meni rychle ,kazdou hodinou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znamena to take a strategicke a uplne ovladnuti celeho Stredniho Vychodu Ruskem. Velka vec..
   Vyjednavani v kuloarech , trpelivost a predstirani a vsechny tyatry ted skoncily odhozenim rukavic.

   Vymazat
 16. Obcane CR a Slovenska,nepodyebavejme se tady a nebuntujme do vojny !! Nik z nas si nevie predstavit co to je a co to znamena ! Vojnu si praju Havlokavarnici,ktori sa boja RF,ako cert kriza !Keby sme sa mohli orytat tich 400 tisic mrtvich Syranu,zda by chceli zit pod Asadem,nebo skouset nejaky experiment podle ukazky by JUESEJ!

  OdpovědětVymazat