Reklama

úterý 18. října 2016

Babiše může porazit téměř kdokoli, ale Sobotka jistě ne!


Jiří Vyvadil
28.10. 2016   Rukojmí
Příští volby budou stranickými orgiemi každý s každým, či pokaždé s někým jiným
Volby do krajských zastupitelstev, následné vyjednávání a konečně završení senátních voleb debaklem ČSSD a ANO a vítězstvím často absolutně neznámých kandidátů jsou fakt skvělou inovací… Platí, že neplatí nic. Zvítězit může téměř každý a spojit se také téměř s každým…

I když každý…
Dostal mě – jako vždy Bohuslav Sobotka, který by a bez ochranky měl nyní lézt kanály, když sebejistě prohlásil, že senátní volby ukázaly, že Andrej Babiš je porazitelný.


Tak asi ano. Ve věcech, na kterých Babišovi fakt nezáleží zřejmě jistě… A nebo ještě jinak: V dílčích záležitostech je porazitelný od kohokoliv, ale rozhodně ne od Bohuslava Sobotky… Ten už si nasadil špidlovsko – šaškovskou masku a směřuje po vzoru svého předchůdce ve straně i vládní funkci směle k 11% podpory ve státě, což už jednou ČSSD zažila a musel přijít buldozer Paroubek, aby ji znovu vytáhl na 32 %.
Ale o to už dnes vlastně nejde.

Dnes nevytrhne ČSSD ranař jako kdysi. Tehdy věci stále ještě měly polohu pravo-levého uspořádání společnosti. A tak decimace ČSSD prakticky automaticky vedla k dramatickému nárůstu podpory komunistů tentokrát s ranařem Grebeníčkem v čele a naopak.

Ten svět se změnil a hlavním tématem nejen u nás, ale v celém našem civilizačním prostoru, je boj přežilého s novým, nárůst protestních stran, body pro rebely v jednotlivých uskupeních a odstraňování starých struktur.

A tak ČSSD zbyl jediný autentický a poctivý rebel Jiří Zimola, ale ten do toho nechce jít a jinak ČSSD už nikoho nemá, protože provařený Chovanec rozhodně už nic pozitivního představovat nemůže.

U STAN zvítězila podvodem novátorská jaderná bába Drábová, která, jak se ukázalo, nakonec hejtmankou ani být nechtěla. Naopak hejtman v Liberci Púta, za totéž uskupení, stíhaný za velmi zvláštních okolností vysoce bodoval a každý slušný člověk mu musel držet palce... A ještě více bodoval lidovec Čunek odkopnutý svou bývalou stranou a brousící si zuby na nejvyšší stranický post zastávaný proamerickým nemakačenkou Belobrádkem. Ten jediný ve svém kraji skutečně triumfálně zvítězil…

A vytvářejí se koalice a spřádají plány do budoucna a to skvěle:

Ve středočeském a zlínském se utváří dle slov jejich lídrů (Jermanová, Čunek) pravicová koalice, která zahrnuje na čele mimo jiné i Fialou a Kalouskem poplivané ANO s hejtmankou v čele, jinde se prosazuje polovládní uspořádání ANO s ČSSD a opět skupinou STAN, jinde naopak antibabišovská koalice v plzeňském, pardubickém, královéhradeckém kraji

Takové orgie, každý s každým a v každém kraji s někým jiným, tato země ještě nepoznala…

Jakoby byli všichni vězni propuštěnými z lapáku a chtějí si to na ostro s každým zkusit.

Samozřejmě, že je v mém textu jistá ironie, ale zároveň jde o cosi racionálního.
To, že Babiš zcela logicky získá největší počet hlasů v příštích volbách se zdá být jasné.
To, že ČSSD se Sobotkou v čele je bez šance je jistě také jasné. Nicméně z nostalgie a jako levicový srdcař od svých 14 let mi vlastně jde už jen o to, zda bude vůbec někomu stát za to, aby jí v příští vládě vzal do party.
Bez nadsázky lze dnes říci, že je ohledně složení příští vlády naprosto možné všechno.
Mimochodem : Stačí, když Čunek vystrnadí Bělobrádka a Sobotka může na jakékoliv úvahy o koalici s KDU-ČSL zapomenout. Jermanová už teď rozbila Kalouskům protibabišovský klub TOP 09 ve Středočeském kraji, atd…
V jistém smyslu, jako by Česká republika pro příští volby začala od nuly…

A tak to má být.

V příštích volbách to v podstatě půjde znovu na čisto…

Nudy už bylo příliš…

22 komentářů :

 1. Nejsem nijak ochránce B. Sobotky,
  ale ptám, kdy by v dnešní době dosáhl výrazně lepší výsledek a proč?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli je otázka do soutěže o nejblbější dotaz roku, pak je zcela na místě. Jinak kvalifikovaná odpověď zní: Dienstbier, protože dokázal získat ještě více obliby než Sobotka - já jsem změna.

   Vymazat
  2. ZAORÁLEK, protože je kašpárek a kašpárci bývají oblíbení.

   Vymazat
  3. Sobotka již od pohledu není tím, kdo by měl někoho porážet a proti někomu bojovat. Je to typický podkuřek a věčně natlemený vlezdoprdelista. Naivně jsem se domníval, že nemůže být většího blba, než byl Topolánek a ono, ejhle, našel se stejný vůl, Nečas a poté Sobotka. Máme my to ale štěstí, na premiéry.

   Vymazat
 2. Místo toho,aby šel Sobotks více doleva,na doporučení Schapira šel víc doprava.Také se přikláním k tomu,aby Sobotka včas předal žezlo,než nadělá více škody.Hašek si to pokazil sám,to co mu provedl Sobotka,on mu to nevrátil aspoň slovně,když ne pěstí.Nenacházím vhodného a schopného vůdce v řadách ČSSD,další buldozer není nablízku,takže se ČSSD bude utápět ve vnitřních rozbrojích,hádkách,co bude vyhovovat Babišovi.Podle mne Sobotka je odepsaný,nastupuje noví kůň USA sionistů a to Bělobrádek,Čunek nemá šanci na státní úrovni.Nepochopím,že KDU-ČSL nebyla potrestána za namlouvání Bělobrádka a Hermana za sudetskými Němci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soc.dem. opět zradili, jako v roce 1920 a pak v roce 1948, dál za Horáka-špióna, Špidly psychopata, Grosse vyčůránka. Postupně se dopracovala ve své zradě až k Sobotkovi, co má od lezení v kostele otlačená kolena. Členové a funkcionáři, včetně Mladých sod.demokratů tam nalezli jen kvůli kariéře, trafikám a prospěchu. ČSSD končí jako OF, OH, ODA, US, VV, TOP09, ODS... škoda, chybí tu levice a zloději katolíci tančí na mrtvole republiky!

   Vymazat
  2. Srabotka už nemůže jít doleva ani doprava, ale pouze rychle od shora dolů, šupem po namydlené skluzavce do propadliště dějin jako nejhorší, velezrádný a protiobčanský Socan.Může okamžitě emigrovat k Ussáckým ksindlům.

   Vymazat
 3. Každý, kdo nesliboval lidem věci, které pak nesplnil. Každý, kdo si nehraje na jinou stranu, než ve skutečnosti má v názvu. Pokud ČSSD ani neví, kdo jsou její voliči (viz Sobotkova vyjádření po volbách, nejdřív, že by měli převzít část programu Pirátů, vzápětí, že by měli zčervenat), těžko je může oslovit. Ten, kdo neustále využívá jakékoliv příležitosti k tomu, aby napadl oblíbeného prezidenta nebo úspěšného ministra vlastní vlády, moc důvěryhodně nevypadá, i kdyby přišel se sebelepší programovou myšlenkou.
  Jak volit někoho, o němž nevíte, jak se po volbách zachová?
  Je třeba, aby v čele stál člověk, který je věcný v argumentaci a autentický sociální demokrat.
  Snad někdo takový ve straně existuje.
  Zdeňka Radičová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Autentický sociální demokrat je kariérní chameleon, točící se po větru žvástů vedení strany, cynik bez idejí a s variabilními názory, mající ve vínku pohrdání morálkou.

   Vymazat
  2. To bylo zformulováno velmi přesně.

   Vymazat
 4. Slova komunálního politika:"Volební programy jsou určeny voličům. Reálná politika se dělá úplně jinak." A pak volte.

  OdpovědětVymazat
 5. Jako "levicový srdcař" by měl autor tedy pro levici něco udělat, místo těchto mouder.

  OdpovědětVymazat
 6. Sobotku by měl vystřídat Zaorálek, nebo Dientsbier, potom by se už přestali trápit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, Vrtulníkový Jéňa a hlavní Vítač, to jsou ty pravé jistoty pro rychlý konec trápení Slávečka. O obou výše jmenovaných totiž platí:"Když máš takové přátele, nepřátele nepotřebuješ".

   Vymazat
 7. Že Babiš v příštích volbách získá nejvíc hlasů? To by byla katastrofa. Ten psychopat by v civilizované zemi nevylezl z kriminálu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V čem je Babiš psychopat? Já se ho nezastávám, ale termín "psychopat" na něj nesedí. Zkuste něco jiného.

   Vymazat
  2. Spíš bych chtěl vědět co je pojem "civilizovaná země". Pokud jde o zemi vlasteneckou a rasteneckou, jako ču-čche řízenou KLDR, pak souhlas!

   Vymazat
 8. cssd se pohrbila s makrelou

  OdpovědětVymazat
 9. Socan Sabotka, pravá a levá ruka Bernardýn a Prouzan, dokonalými hrobaři ČSSSD.Totéž Kolouškova STOP 09-propadliště dějin, konec, finito.SPD!!!

  OdpovědětVymazat
 10. ja to vidim tak že levice přestala existovat a to nejen na čete dvacetpět jakoby se bala že eštebaci mužou vytahnou kostlivce a to i falešne kdykoliv na kohokoliv zato klerofašiti nabyraji nejen na sile ale i otačkach a neni sila ktera by to zastavila a ruku na srdce tento stav je vovčanum přimo u konečniku

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Vyvadile, nevěřím, že jste až tak iracionální srdcař, že byste si přál, aby toto smrduté proamerické uskupení s totálně vytunelovanou značkou ČSSD (omlouvám se 99% stále ještě z nostalgie vytrvalých členů, oni ale, s prominutím, do vrcholového rozhodování nemají co mluvit), bylo součástí jakékoliv příští vlády.

  Už není čas na cesty menšího zla. Dnešní Dientsbierovská SSAA (Sorosova strana asociálně antidemokratická) je jenom neznatelně možná lepší než totálně provařená ODS a TOP09. Bělobrádkova KDU-ČSL nemlich to samé.

  Máme půl roku na to abychom vymysleli a prodiskutovali dobře volitelnou alternativu.
  Dnes je ohrožena především samotná demokracie, a tohle ohrožení je přesně to minimum, na kterém se musíme tvrdě shodnout. Dalšího půl roku pak máme na to abychom to prosadili do účinného řešení. Alternativa teď musí začít jednat rázně a potom se musí rázně prosadit.
  Opakuji, není čas, svět kolem nás kvapí.

  K Burešovi a komunistům: tohoto estébáckého oligarchu a tyhle vykolejené mimoně by nikdo soudný taky volit neměl, ale za současné situace jsou pro demokracii menší hrozbou než ostatní dříve jmenované "etablované" strany.

  OdpovědětVymazat
 12. bilboard ANO 2011
  http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2016/10/kobliháři-1.jpg

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.