Reklama

sobota 1. října 2016

Bojová letadla míří do Sýrie: Vzhledem k selhání příměří je k vyslání na základnu v Hmeymim připravena velká skupina letounů Su-25.


Nikolaj Surkov
1. 10. 2016   zdroj
Rusko zvýšilo početní stav letecké skupiny na základně v Hmeymim přesunutím dalších frontových bombardérů Su-24 a Su-34. K přeletu do Sýrie jsou připraveny i bojové letouny Su-25 Grač, ale rozkaz k jejich odeslání zatím nebyl vydán. Zvětšování ruské letecké skupiny probíhá na pozadí hrozeb Američanů, že budou v Sýrii aktivovat takzvaný plán "B", který předpokládá zintenzivnění leteckých úderů, dodatečný přesun speciálních jednotek a zvýšení dodávek zbraní "umírněné opozici". Plán "B" byl zpracován americkými silovými strukturami pro případ neúspěchu snah ministerstva zahraničí USA o dosažení dohody s Ruskem.

K tomuto okamžiku jsou do Sýrie přesunuty pouze další bombardéry Su-24 a Su-34, Su-25 zatím stále zůstávají na ruském území v záloze, řekl Izvestijam zdroj ve vojenských a diplomatických kruzích. V případě nutnosti bude skupina VKS posílena během 2-3 dnů. Bitevníky Su-25, určené k odeslání na základnu Hmeymim, jsou již staženy z pluků a připraveny k přeletu, jejich posádky jsou již v režimu očekávání rozkazu od velení.

Podle diskutujícího s Izvestijami bylo posílení ruské skupiny zatím nepatrné a prakticky mělo charakter plánovaného střídání.

Do Sýrie bylo ještě přesunuto několik bombardérů Su-24 se zaměřovacím systémem SVP-24 a Su-34. Nyní také došlo v sestavě letecké skupiny k nahrazení strojů, které se předtím vrátily do Ruska, aby se podrobily předepsané údržbě, řekl zdroj.

Jak řekl Izvestijam jeden z autorů knihy "Syrský předěl", nezávislý vojenský expert Anton Lavrov, použití bitevníku Su-25 významně zvýší počet bojových vzletů ruského letectva.

Zvláštnost použití Su-25 v Sýrii spočívá v tom, že nebyly použity jako bitevní letouny, ale jako bombardéry, to znamená, že dopravovaly bomby k cíli a shazovaly je z velké výšky jako bombardéry Su-24 a Su-34, sdělil Anton Lavrov. Ale ve srovnání s nimi je Su-25 stroj jednoduchý a lehký, je jednodušší jej připravit k vzletu. Su-34 může provést dva vzlety denně, Su-25 až 10 vzletů. Ke každému letounu je přiřazeno několik pilotů. To umožňuje provádět údery téměř nepřetržitě a neumožňovat teroristům oddech.

Expert upřesnil, že každé bojové letadlo v Sýrii má svou specializaci.

Su-24 mají dokonalejší zaměřovače, zabezpečují vyšší přesnost bombardování v obtížných podmínkách, Su-34 mohou se svým opticko-radarovým komplexem samostatně detekovat cíle a specializují se na vysoce přesné zbraně, Su-25 je tahoun, svého druhu náklaďák na bomby, konstatoval Anton Lavrov. Tyto letouny byly modernizovány a jsou schopny zasáhnout cíl s přesností 0,8 (což znamená trefit se v rozmezí několika metrů od cíle. Izvestija). Automatický systém řízení zajišťuje provedení bombardování podle souřadnic, obdržených od rozvědky, na pilotovi je pouze zvednutí letadla do vzduchu a jeho navedení do cílové oblasti.

Politologové dospěli k závěru, že zvětšováním skupiny v Sýrii Moskva ukazuje připravenost k přijetí rozhodných opatření v případě zhoršení procesu vyjednávání.

Předseda Rady pro zahraniční a obrannou politiku Fjodor Lukjanov Izvestijam uvedl, že navyšování sil může být odpovědí na faktické zhroucení příměří.

Mírová úsilí se, bohužel, dostala do slepé uličky, vládní síly zatím nejsou schopny samostatně dosáhnout průlomu ve válce a my se musíme vrátit k té úrovni zasahování, která byla do března letošního roku, konstatoval politolog.

Fjodor Lukjanov poznamenal, že nálety ruského letectva jsou podstatnou pomocí pro syrskou armádu, ta je ale vyčerpána dlouhou válkou, takže předpovědět výsledek bitvy o Aleppo je těžké.

Zatím nikdo nemůže získat rozhodné vítězství, což znamená, že jednání budou dříve nebo později pokračovat, možná až po výměně administrativy v Bílém domě, soudí politolog. Zatím se každá z válčících stran snaží získat u Aleppa vítězství, aby změnila rozložení sil ve svůj prospěch a získala výhodu při budoucích jednáních.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

23 komentářů :

 1. Vždyť je to tak jednoduché :

  Dokud "bojovali" američtí okupanti s IS, tak byla těmito fanatiky obsazována nová a nová území Sýrie, neboť Američané bombardovali hlavně písek v poušti...

  V momentě,kdy nastoupilo pozvané letectvo Ruska, tak se najednou začala situace obracet, že ano ?!

  Zločinná zahraniční politika USA
  nemůže potřebovat, aby se situace dále vyvíjela ve prospěch lidu Sýrie...

  Kdo to vnímá jinak (ve prospěch USA a NATO), je ubožák.

  OdpovědětSmazat
 2. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak se do těch různých Su vejde barelová bomba? Právě ve sračkometu zvaném ČT v hlavních zprávách hlásili, že na Alleppo shazují barelové bomby ruská (!!!) a syrská letadla!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no přece na podvěsu, přikurtovaná pavoukem )))

   Smazat
  2. Což o to, vlézt do letadla se určitě může, ale jak ji dostat ven? Takzvané barelové bomby jsou vlastně zbraně z nouze. Naplníte nějakou nádobu jakýmkoliv železným odpadem, vložíte do toho nějaké výbušniny, granáty nebo něco co bouchá a shazujete to dolů. Dle mého názoru celkem neefektivní a amatérská bomba, která je vhodná tak ještě do vrtulníku, kde to může nějaký arbait vykulovat na nepřátele. S těmi letadly - nedovedu si to představit. Myslím, že jakákoliv vojenská bomba je nesrovnatelně větší zabiják a má vyšší sílu i účinnost. Nebezpečí barelové bomby je asi jen v tom, že zaměření na nějaký cíl je praticky nemožné a padá to kamkoliv v okruhu stovek metrů na rozdíl od relativně přesných vojenských zbraní. Česká televize spoléhá na tupost svých abonentů a také její redaktoři nejsou žádní odborníci na zbraně, spíše umí propagandu, v tom jsou celkem dobří... Proto se používá název barelová bomba jako něco strašného, ale myslím, že dost neodůvodněně. Jde spíš o tu propagandu. Ještě poznámka. Ve stejné době bombardují letouny Saudů Jemen a tam umírají civilisté jako mouchy, protože na shazují právě ty americké vojenské zbraně, před kterými je na rozdíl od nějaké barelové bomby obyčejný sklep neuchrání. Používají i bomby s bílým fosforem, což je krutý zabiják a mám dojem že je to i zakázaná zbraň, ale to naše média nezajímá. Spíše hrají na city neinformovaných a straší krutými Rusy. TnT

   Smazat
  3. Se divím, že ještě má někdo žaludek čučet na ČT. Dobrovolně se ničit.

   Informace se dají najít. I fakta. A ideově si je podbarvím sám, k tomu nepotřebuji ČT.

   Stejně i ti největší ignoranti zanedlouho pochopí.

   Smazat
  4. Proč hovořit jen o České televizi? Redaktoři TV Nova a TV Barrandov lžou minimálně stejně, ne-li víc. Např. hlavní zpravodajství včera na Nově: prvních 7 minut se hovořilo o kauze Peroutka, kterou prý neustále rozdmýchává Zeman, ačkoliv každý normálně uvažující člověk ví, že jsou to právě média, která celou věc soustavně přiživují a zneužívají, ve snaze dehonestovat prezidenta. Dalších 10 minut hovořili o tom, jak ruská letadla vybombardovala v Sýrii dvě nemocnice (proč by to asi tak dělali?), což doplnili "moudrými" slovy o tom, jak zlé Rusko těmito akcemi zjevně usiluje o to, aby se "umírněná opozice" spojila s IS a bojovala po jejím boku (což je velmi komické, když každý ví, že tomu tak je od samého počátku konfliktu, za výrazné podpory USA). Pak následovala krátká reportáž o nějakém kriminálním případu, a pak následovalo obligátní zvířátko. Když to shrnu, tak její zpravodajství je jen o věcech, které nikoho nezajímají nebo nejsou důležité, a zbytek vyplňují zjevné lži. Posluchače, resp. občany naší země považují za úplné idioty, a smutné je, že se opravdu najdou lidé, kteří těm blábolům věří.

   Smazat
 3. projev LHÁŘE HAVLA z prosinece 1989 :
  Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítel socialismu, že chci obnovit kapitalismus, že jsem ve službách světového imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků. Byly to všechno lži, protože brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň, sám odstoupím z funkce. Pro mně není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojované, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismus.
  Za svůj třetí úkol považuj i podporu toho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoli důvodů hůře než ostatní. Žádné potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale nabízeny těm, kteří je nejvíc potřebují.
  Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražovaní? Mnohokráte a jasné tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoli sociálních krizí a podobně. Žádné gigantické zdražovaní nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.
  Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury. Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátám základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prosté jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné: NEJDE TO."


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jedu brzo do prahy a tak mu dám na hrobku červenej karafiát... v lahvi od vodky a vyfotím si to. moc dlouho to tam nevydrží asi

   Smazat
  2. Možno aj tomu veril, čo písal. Možno nech je rád, že sa súčasnosti nedožil.

   Smazat
 4. Bohužel českou televizi jenom platím. Již dávno nesleduji.Dávno bych je poslal k šípkům, ale musím respektovat rodinu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak to jsme na tom stejne ale nase zeny se na jejich vymyvani mozku nedivaj

   Smazat
 5. Většina moderátorů na ČT24,kteří nás krmí barelovýma bomvama a stříká si u toho blahem do trenek nebo kalhotek nemá potuchy co to znamená barelová bomba a především ho nenapadne proč raději nepoužít bezpečně přesnou bombu,která se odhazuje několik kilometrů před cílem po trajektorií!!Proč používat zastaralé neandrtálské barelové technologie z 1.světové!ČT má informace pro ovčí kr.eté.ny!!No,kníže s Bakkallou to mají pod kontrolou a US-protektorem v zadku.

  OdpovědětSmazat
 6. ZLOČINECKÉ USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účast v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zatracení. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje - řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětSmazat
 7. Putlerovi dochazi finance, tak v zajmu umlceni muziku zacina valku.
  Tleskejte mu dal, komunisticko-nacisticti blbecci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbej a věcné zlitej,to je vše co umíš,Chujmere debiloviči?!!!!!

   Smazat
 8. hlavne poradnou protiletadlovou obranu zname usa postup zabijte bombama vse zive

  OdpovědětSmazat
 9. 21:59 jsi psychopat, podle Koukolíka ti chybí kus mozku a nic se tím nedá dělat. Já si myslím, že dá - běž k psychiatrům zkusit psychoterapii.

  OdpovědětSmazat
 10. Situace zavání 3. světovou válkou. Je s podivem, že to nyní nechává lidi klidnými. Kde jsou hippies 60 let a masové protesty proti válce 60 a 70 let? Lidi zmagořili?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1027
   ale svět přece proti ruským náletům docela protestuje, v OSN měl ten jejich ruský vyslanec Čurkin docela perno.
   Nebýt toho, že Rusko má právo veta, tak už dávno je nad Syrií vyhlášená bezletová zóna a ty tisíce civilistů mohli žít.

   Smazat
  2. Co to meleš ty retardovaný potrate opičí kurvy?!!!!!Zalez na nočník ty ussackej mamrde!!!!!

   Smazat
  3. 1500 otoč desku a mluv česky, není Ti rozumnět.

   Smazat
 11. V afganistánu zabil bezpilotník 14 civilistů a soudruh šéf z osn nic....ani se nedivím jeho kamarádi z usa clinton a busch potřebují doma prodávat drog ,aby měli penízky na zbraně...proto potřebují letiště v turecku a kirgizii..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pro distribuci po Evropě základnu USArmy Bondsteel na Kosovu!!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.