Reklama

úterý 25. října 2016

Britská média: Rusové se chystají zaútočit na Buckinghamský palác

Oleg Čubakin
25. 10. 2016  Eurasia24
 
Velmi zajímavá zpráva: britský tisk naznačil, že se Rusové div nerozhodli zaútočit na Buckinghamský palác. Na začátku promluví lodě ruského námořnictva a za nimi, údajně, následují i ostatní síly. Propaganda britských masových sdělovacích prostředků je věru směšná.


Noviny The Sun uvedly, že osm ruských válečných lodí v čele s letadlovou lodí směřují do Severního moře. Až doplují do Doveru, připojí se k nim další dvě lodě. V důsledku toho „všech DESET těžce ozbrojených ruských lodí bude ‚cosi strojiť jen několik mil od britského pobřeží“.

Na poplach bijí nejen Britové, ale i Norové. Na snímcích pořízených norským námořnictvem jsou vidět ruské letouny a vrtulníky provádějící výcvikové lety nad Severním mořem.

Britské ministerstvo obrany a velitelé armád vyhlásili, že nedají Rusům „žádnou šanci.“ Vojenští činitelé slibují držet flotilu v zorném úhlu a v plné pohotovosti zasáhnout. Mluvčí ministerstva obrany prohlásil, že jeho úřad bude sledovat každý „krok“ Rusů. „Stojíme pevně na principech závazku zajistit bezpečnost Velké Británie,“ dodal.

Pravda, bývalý velitel Královského vojenského námořnictva zhodnotil takovýto druh okázalých prohlášení za poněkud sveřepý. Podle jeho mínění chtěl Putin jednoduše ukázat, „hleďte, co si já mohu dovolit.“ Prý se ve skutečnosti jedná o pózu.

Jde tady prý bezesporu o to, že Rusko „zjevně předvádí“ svoji přítomnost „na světové aréně“.

Mezitím, zdůrazňuje se ve zprávě, „ruští jasnovidci drze předpověděli, že železný muž Putin je připraven převzít kontrolu nad Středozemním mořem“. A zároveň vysoce postavený vojenský expert z Moskvy si tropil posměch z „malicherné“ flotily britského námořnictva, které velitelé nařídili zamezit ruské hrozbě.

V článku se uvádí, že „řinčení zbraněmi“ je poslední Putinova šance, jak „ukázat sílu". Vždyť pouze silou může udržet u moci „syrského diktátora Bašára Asada“, kterého si Američané přejí svrhnout.Co se týče úkolů ruského námořnictva, tato „strašidelná flotila“ dokonce plánovala „provádět na cestě do Středomoří námořní cvičení u pobřeží Skotska,“ píše se dále.

Demonstrace síly je krajní „akt neposlušnosti“ Moskvy pod tlakem Západu, aby se zodpovídala za ruské tažení do Sýrie, míní se v textu.

Začátkem tohoto měsíce, připomíná článek, ruské bombardéry prolétly okolo západní Evropy, aby provokovaly vzdušné síly ze čtyř zemí – členů NATO.

Podráždění jsou i novináři vlivného deníku The Times.

Ostatně, hrdinné britské námořní síly jsou připraveny zhatit invazi Rusů.

Na nepřítele čekají torpédoborce Duncan a Richmond, stejně jako letadla NATO: průzkumný RC-135, hlídkující protiponorkový letoun CP-140 Aurora (Kanada) a hlídkující protiponorkové letouny P-8A Poseidon (USA), které startují ze základny ve Skotsku. K těmto mezinárodním silám se může přidat ničivá mohutnost britských bitevníků Tajfun. Ty vystartují do vzduchu v případě, že z paluby lodi Admirál Kuzněcov vzlétnou ruská letadla.

To ale není všechno: pokud Rusové půjdou dál, i tam je budou doprovázet (do Sýrie přes Biskajský záliv a Gibraltar) námořní síly Francie a Španělska.

Je nadevše jasné, dodejme, že takto státy NATO předvádějí závod v předávání „štafety“ mezi sebou navzájem. A tisk na to hledí a plane vášní.

K tématu ruských lodí u pobřeží Británie se vyjádřily i populární noviny Mail Online.

Británie vyslala flotilu torpédoborců Královského loďstva, aby dala „varování“ flotile ruských lodí. Reakcí ruských vojenských expertů byl posměch nad Královským vojenským námořnictvem, označili ho slabým a opáčili, že Británie se „polekala“ Putinových lodí. Ale vždyť tyto lodě se budou nacházet „jen jednu míli od Anglie,“ uvedl deník. A mezi nimi – letadlová loď Admirál Kuzněcov délky 1000 stop! (V době zveřejnění britského článku v tisku byl na cestě ke kanálu La Manche.)

A prý jeden vojenský analytik z Moskvy vyjevil, že Vladimír Putin je připraven „převzít kontrolu“ nad Středomořím a Atlantikem. Tentýž expert se údajně také chvástal námořní sílou Ruska a nazval Královské vojenské námořnictvo „titěrným“.

Britské ministerstvo obrany potvrdilo, že Královské námořnictvo bude pronásledovat ruskou flotilu, dokud se bude zdržovat v prostoru Velké Británie.

Kromě toho budou uvedeny do vysoké bojové pohotovosti Tajfuny a Tornáda na leteckých základnách v severovýchodní části Skotska a v Lincolnshire – pro případ, že by se jakékoliv ruské letadla objevilo ve vzdušném prostoru Velké Británie.

Podle časného vyjádření ruského ministerstva obrany dopluje skupina lodí již v sobotu do Středozemního moře (to se již stalo skutečností – pozn. edit.).

Šéfredaktor portálu Flot.com Sergej Sočevanov připomenul „svobodnému tisku“, že „Admirál Kuzněcov“ plul do Středozemního moře rovněž v letech 2011-2012.

„Od roku 2013 aktivně obnovujeme středomořské seskupení sil a podobné výpravy jsou nejúčinnější posílení této skupiny od počátku jejího obnovení,“ řekl expert. „Je důležité si uvědomit, že kromě pozorovaných lodí je, věru, ve skupině také jedna jaderná ponorka, ale mohou být dvě nebo tři. O tom se příliš nemluví, ale je to běžná praxe při přepravě vzdušných bojových skupin. Ponorky jsou nutné ke krytí lodí z pozice pod vodou.“

Podle slov vojenského experta není zatím úplně jasné, jaké úkoly bude plnit tato letecká skupina. Sočevanov připouští, že úkolem se může zdát demonstrace „síly a vlajky“, stejně jako příprava na hlídkování v různých oblastech světových oceánů. Také je „velice pravděpodobné“, že se letadla z Kuzněcova zapojí do bojů v Sýrii.

„Nyní námořnictvo i armáda poutají velkou pozornost,“ říká expert, „ve výsledku ovšem, kromě běžného úkolu chránit pobřeží, musí flotila především prokázat schopnost přenášet letecké síly na moře. A řešení těchto úkolů je vždy spojeno s velkými a vyváženými skupinami lodí. Musejí být schopny zasazovat údery na pobřežní linii nepřítele, bojovat s jinými loděmi, umět se krýt ve vrchní polosféře před napadením a samozřejmě bránit se proti ponorkám.“

Zbývá nicméně dodat, že svévolné spekulace britského tisku, stejně jako přehnané pobouření resortu obrany Velké Británie nad „celou desítkou“ lodí, jejichž náhlé zjevení může ohrozit národní bezpečnost mlžného Albionu, jakož i Norsko, Francii a Španělsko, nejsou nic víc, než potrava mysli pro důvěřivé občany a další záminka pro obvinění Moskvy ze zvyšování napětí.

Je těžké si představit, že se Putin nečekaně rozhodl přiblížit „na míli" od britských břehů, aby odtud výsadkem pozemního vojska nastolil komunismus v separátně uchváceném Londýně.


Zdroj: topwar.ru  
Překlad: ralh

33 komentářů :

 1. není to neúčelné. Kapitalisti - imperialisti jsou v koncích, jak ekonomicky tak existenčně. A jak kapitalisti řeší problémy. Když jsou problémy je třeba řešit válkou. A na válku nás kapitalisti dlouhodobě připravují. Plnou hubu míru, lidských práv a na druhé straně této rovnice jsou miliony mrtvých a v době současné bude počet obětí v počtu miliard. Kapitalismus nikdy nic kromě válek a zabíjení lidí nevymyslel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel , jsme v tom až po krk !!!

   Smazat
  2. Britové svou "velikost" ztratili v okamžiku, kdy nás předali na stříbrné míse v Mnichově Hitlerovi !! Od té doby si jich naši kolaboranti a americké onuce tolik váží ! GD vděčíme za Mnichov a Rudé armádě za osvobození od fašizmu !!

   Smazat
  3. Opravdu směšné. V Britanii je jistě spousta vojensky zajímevějších míst. A navíc - Rusové ctí histrorické památky.

   Smazat
  4. Jakýpak bombardování Fuckingameského paláce,to je naprosto zbytečný,ten brzy srovnají se zemí hordy těch uřvanejch nasranejch negrů a musulmanů,co se vylodily v Anglii....Ta stará perchta už má od Číňanů nachystanej vejměnek v Hong Kongu a už sedí na kufru a jen čeká na povel....

   Smazat
  5. Jak je to davno /1940/, kdy jeden z ceskych letcu /jmeno si jiz nepamatuji/ sestrelil fasisticky bombarder , ktery se chystal s pomoci Chambertainova zachraneneho miru /na vecne casy/, znicit jejich Buckinhamsky Palac...Boze dej ,at se vzdycky fales a podlost potresta sama...
   Nas letec a hrdina pozdeji v bojich o Britannii zahynul , stacil sestrelit rekordni pocet fasistickych letadel. Ale jeho pohreb britove nezapomneli nauctovat ceske vlade...

   Smazat
  6. Jeden by myslel ze tam utoci UZ DAVNO A USPESNE TERORISTI !!!

   Smazat
 2. Kapitalismus je založen na vykořisťování člověka člověkem.Kolonie to byl život pro GB a další.Nyní si udělali kolonie z nás.A připravují nás na válku s Ruskem.Mamon nezná ohledy.Když se tato mašinérie hroutí udělá se válka.
  Provokace se stupňují.

  OdpovědětSmazat
 3. Jenomže - tohle je jen článek. Kdosi to napsal. A ten kdosi se v žádném případě války nebojí. Vyhledává si příslušnou publicistiku ze které čerpá, co do článku pro NR vybere. A tady frčí jen válečné hrozby, nemoci, teroristi, islám, nějací klauni - prostě strašení. Šíření strachu - to je teď in. Kdo by psal o míru, a jak se lidi radujou a jásají? Kdo by k tomu mohl diskutovat? To by byl neprodejný článek, zatícmo válečné bláboly, sprostej bulvár, a nejnověji žvásty o medailích je výtěžnej a prodejnej. A to tady rozhoduje - nikoliv touha informovat čtenáře o důležitých věcech. Podle článku je válka na spadnutí, a takových článků o válce na spadnutí už tady byla řada - tak proč není vyhlášená mobilizace? Proč ani útvary civilní obrany neprohlížejí kryty a nerozdávají občanům plynové masky? Proč se nedělají kurzy civilní obrany ob den? Jsou to vzrušující a nasrávací články, protože vděčný čtenář potřebuje být nasráván a vzrušován, aby diskutoval. "Po krk" v tom jsme už šestadvacet let, kdy v rámci svobody a demokracie vypuklo vystěhovávání lidí z bytů, ztráta zaměstnání, a utahování opasků. A když tak sleduji to mediální šaškovství, jsme až po krk ve sračkách šoubyznysu, bulváru a neskutečných trapností. Byznys s chudobou, důvěřivostí a blbostí. To je naše občanská válka, v níž jsme prohráli. Tady bude ještě více článků o válce, bídě, apod.a budou je psát lidi, kteří se v žádném případě války nebojí a bídu nemají. Člověk až žasne, co jsou někdy media schopna hodit na papír, a lidi to berou vážně?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příliš mnoho slov o tom, že se anonym 13:47 nebojí a chce číst něco jiného. Bezva. Od toho je bulvár, babišoviny a bakaloviny. Také není špatná konzumace porna. To by mohlo anonymovi 13:47 stačit.

   Smazat
  2. Posledních šest vět pána 13:47 jsou bohužel naprosto pravdivé a my jsme jen postaveni před důsledky tohoto marasmu. T

   Smazat
  3. Souhlasím s 13:47. Přesně tak to je. Téměř každý den je zde nějaká reklama na ruské zbraně, skoro každý den je článek o USA jak se připravuje na válku s Ruskem (přitom je to naprostá hovadina) a jak tady píše pisatel nahoře, obden je skoro třetí světová válka vyhlášená.
   Jste tady tak trochu úchylní.

   Smazat
 4. Jenom nerozumím tomu, proč maj takovej vítr z regionální velmoci - dyť o rusku porád tvrděj, že je to regionální velmoc krátce před krachem. Stejně tak nechápu, proč je prezident jediného sekulárního arabského státu (ty dva další už sme popravili a jejich země rozvrátili exportem humanismu a demokracie) diktátor a proč Saudská Arábie, Katar, Bahrajn, nadšení finančníci a podporovatelé islámského fanatismu a Daeše, otrokářské státy jsou naši přátelé a ne nepřátelé. No, Asad asi neplatil do těch správných strožoků a nelez do těch správných prdelí. Bože, my sme banda debilů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jordánsko bude možná palestinský stát.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ceka-nas-prusvih-o-kterem-se-zatim-nemluvi-upozornila-Tereza-Spencerova-459680

   Smazat
  2. Dobře napsané..

   Smazat
 5. Z těch reakcí Britů a celého NATO mi přijde, že se bojí o svou nadvládu nad moři, oceány a vůbec celým světem. Si snad NATO myslí, že se může rozrůstat po celé planetě jako rakovina a nikdo jiný nemůže nic?

  OdpovědětSmazat
 6. Je až neuvěřitelné, co Rusko dokáže. Samozřejmě jen ve zlém. Anektuje cizí území téměř po celé planetě. Všechny státy jsou bezmocné před jeho, samozřejmě lživou, propagandou. Přimělo milióny lidí k pochodu do Evropy. Prý dobývá Aljašku a bezuzdně manipuluje prezidentskými volbami v USA. Dokonce chce zaútočit na nyní již jen Malou Británii.
  Ještě, že máme tři pobaltské velmoci, neporazitelnou ukrajinskou armádu a naše islámské teroristy - ti nás před Putinem zachrání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co mi neni a nebude nikdy jasny je napriklad , kdyz Clinton, Hitlery ma uz vsechno uplne vsechno /na rozdil treba od nas/, je uz stara, nemocna a jednou nohou v hrobe. A na misto aby se lecila a nechystala se predcasne do hrobu tim vsim co pacha a zila normalni a velmi pohodlnej zivot v poklidu , CHYSTA SE ZNICIT CELEJ SVET. Muze nekdo a nebo ,da se tohle nejak vysvetlit ?

   Smazat
 7. A to již mělo Rusko zkrachovat a pořád nic ...
  děda

  OdpovědětSmazat
 8. Už jdou, už jsou tady.
  Vyhodíme na náměstí peněženku nad hlavu a holubi se zvednou.
  Větší blbci, než jsme mysleli.

  OdpovědětSmazat
 9. Jakýkoliv rozruch je dobrý - k odvádění pozornosti.

  Jiná válka, podstatně zákeřnější, probíhá na plné obrátky. Těžko odhadovat kdy bude její výsledek nezvratitelný. To se asi nedovíme. Trvalý příliv nelegálních (!) migrantů do Evropy. Frontex je s rozpočtem 6,5 miliardy korun na letošek stále dováží (viz Mladá fronta Dnes z 13.10.2016 str.8.).
  A prý se, dle článku, na této situaci těžko něco změní pokud nebude Libye stabilní. A politici vzorně a organizovaně spí.

  Praktické ponaučení? Důležité otázky řešit prostřednictvím referend. Volit do sněmovny SPD. Nerozptylovat podporu více stranám, jen by se planě handrkovaly. Děda.

  OdpovědětSmazat
 10. Kristepane to je zase pěkná 3,14čovina. Před cca 10 dny proběhla Internetem zpráva z ruských zdrojů, že se jejich jediná letadlová loď přesouvá ze severního Baltu do Černého moře k pobřeží Sýrie. Doprovází jí má jeden, nebo více torpédoborců a nějaký křížník. Mám dojem, že tuto zprávu dokonce přinesly i Novinky. A Anglání z toho teď udělaljí přípravy na napadení Anglie. No a zde se vede odborná diskuse, jak je to fajn, když Rusové demonstrují svou sílu.

  To mě více znepokojuje prohlášení anglické královny na schůzce cirkevních hodnostářů, mezi jinými i šéfa ruské pravoslavné církve Kirila, - "Každý by měl nyní učinit nezbytné rozloučení s blízkými, protože nikdo nemůže předpokládat, kdo bude žít a kdo zemře. Mnozí zemřou v těchto posledních dnech,“ uvedla Alžběta podle zaměstnanců produkce BBC.

  „Moje milovaná země se chystá vstoupit do jejího nejtemnějšího období v nadcházejících měsících. Brutální a apokalyptická válka bude zažehnána na východě.". Český text je na stránce http://svobodnenoviny.eu/kralovna-elizabeth-varuje-pred-svatou-valkou-ktera-ukonci-vsechny-valky-2/ Znepokojuje mě to proto, že před Brexitem, jsem našel a publikoval článek, kde královná, v rámci rozhovoru pro jednu TV, jakoby nevěděla, že má na krku již zapnutý mikrofon, a prohlásila, "Připravuji se na emigraci, pokud nedojde k vystoupení z EU". No a za 15 dnů bylo referendum o Brexitu, které ho schválilo. Proto nevěřím, že britská královna jen tak "pindala".

  OdpovědětSmazat
 11. Asi je na světě až příliš lidí. Boháči se schovají v přepychových podzemních palácích a chudí "zařvou". Ale pozor bohatí a pravdoláskaři, abyste se nepřepočítali. Vždyť váš guru vždy mluvil o vítězíci pravdě - pokud tto tak opravdu je, tak se opravdu bojte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo by na ně pak asi makal? Bez otroků chcípnou hlady a nemocemi ze špíny..

   Smazat
  2. Vono se to pekne planuje , ale ne vzdycky to tak dopadne. "Z tech velkejch planu, nezbylo nic..."zpivali kdysi Mustangove .....Chudy ,nez chcipnou jeste lecos dokazou. Napriklad spravedlive potrestat zlocince a vrahy...

   Smazat
 12. Dvořák = totální D E B I L a MANIPULANT!
  =============================================
  Věcné zdůvodnění: Tzv. "britská média" je The Sun, což je ubohoučký bulvární škvár, ve kterém také píšou, že... The eight hi-tech ships will sail to the war-torn nation’s Mediterranean coast, with the fleet passing through the North Sea and English Channel in the coming days.
  === Tupý Dvořáku,kdo vás pustil z klece..?
  Bernášek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsou-li u Bernášků k mání argumenty, nahradí je vzteklé nadávky. Zkrátka intelektuální hnízdo jak má být.

   Smazat
  2. Bernášku, Bernášku, jako debil jsi se ukázal ty. Bernášku, víš ty, debile, kolik ten "ubohoučký bulvární škvár" má čtenářů (stejné inteligence jako tvé)? Zjisti si fakta, blbe, a pak mudruj. A vo tom to je, zblbnout už tak zblblé masy, Einsteine.

   Smazat
 13. 15:56
  Bernášek je lejnolahvárenský méněcenný kříženec havlohovna a megablba....smrdí oba dané počáteční subjekty!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Uz len totalne zdegenerovany idiot s prazdnou gebulou moze skocit na taketo stupidity...

  OdpovědětSmazat
 15. Je to totálni blbost a hoax,Putin není Herman Goring aby se dal zatáhnout do bezvýnamní letecké války s Roial Air Force.Je to totálni pičovina.Falmer.

  OdpovědětSmazat
 16. Jak to jiz v romanech byva,spory se resi,ze 2 nepratele se zblizi co nejtesneji...putin by mel ojet Clintonovou a svetovy mir je zachranen.Tahle nemocna,podvedena,ponizena lesba,potrebuje dobry popichanicko !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.