Reklama

.

.

pondělí 3. října 2016

Bumerang odplaty. Rusko odrazilo útočný trumf amerických jestřábů

Alexandr Žilin
3. 10. 2016    Outsidermedia.cz

Anglosasové se připravovali použít ke zničení Sýrie stejný postup, který použili v Iráku a v Libyi. Letecké útoky, podněcování vzpoury, vyvolání chaosu, vykradení zdrojů a nakonec zničení země. Nebýt Ruska, všechno by se jim zdařilo.


Rusko odrazilo útočný trumf amerických jestřábů, když se postavilo do čela akce k likvidování chemických zbraní v Sýrii. Washington nebyl na takový krok Moskvy připraven a intervenci musel odložit. Avšak Anglosasové se svých záměrů jen tak nezřeknou. V Sýrii se objevili řezači hlav z Islámského státu (IS) a ti se zaměřili na boj proti prezidentu Asadovi, proti kterému vyhlásily válku i USA. V řadách IS jsou instruktoři z britských soukromých vojenských útvarů.

Jakmile IS několikrát zaútočil na syrskou armádu, USA okamžitě oznámily, že na nové kolo boje s „mezinárodním terorismem“ v Sýrii vysílají svoji armádu a speciální jednotky. Podivné, že Američané bojují proti Asadovi a zároveň posílají své vojáky do Sýrie bojovat proti IS, který ale také bojuje proti Asadovi.

Nelze se proto divit, že po jediném útoku proti vojskům syrské armády utrpěla vládní vojska několikanásobně větší ztráty než IS za celý rok „nesmiřitelného boje“ Američanů s ním. Tímto způsobem by se dosáhlo ubití Sýrie, ale zasáhlo Rusko, a to naprosto legitimně, na žádost prezidenta Asada. Do Sýrie vyslalo omezený vojenský kontingent.

Tímto regionem má procházet čínská Nová hedvábná stezka a není možno ponechat USA, aby jej vzaly pod svoji kontrolu. Rusko na sebe bere roli síly schopné zajistit bezpečnost Nové hedvábné stezky zde. Ruské Vzdušné a kosmické síly teroristům pořádně zasolily tím, že zničily jejich zbraně, techniku, také bandity a instruktory z Británie, USA a Izraele.

Situace se zásadně změnila, a proto přišli Anglosasové s novou legendou. Prý není možno bombardovat umírněnou opozici. Tu Američané zlegalizovali a část IS tak trvale chrání před údery. Pomáhají jí a jejím prostřednictvím vyzbrojují celý IS. V Sýrii stále probíhají rozsáhlé boje, při nichž je ohromná spotřeba zbraní, které USA dodávají prostřednictvím umírněné opozice. Tímto způsobem Anglosasové bojují nejen proti syrské armádě, ale i proti ruským silám, které ji podporují.

Za rok trvajícího angažmá v Sýrii ruské síly předvedly, že Rusko je globální velmoc. Postavily se na odpor světovému hegemonu násilí. Ještě důležitější je, že ukázaly svému zapřisáhlému nepříteli skutečně nečekaný válečný potenciál: Raketové útoky z různých pozic, moderní prostředky radioelektronického boje oslepující protivzdušnou obranu NATO a mnoho dalšího.

Jinými slovy: Rusko předvedlo bumerang odplaty, a to i v podmínkách nejaderné války. Získalo cennou zkušenost, když dokázalo čelit v boji Spojeným státům. V Sýrii budou dvě ruské vojenské základny. Odejít z Blízkého východu, zóny ruských životních zájmů, by znamenalo opustit světové postavení. Je jen otázka, jak pokračovat, aby nedošlo k „druhému Afghánistánu“. Aby k tomu nedošlo, musí Rusko učinit svým spojencem politický islám. Sílu a vliv, které dosud málokdo chápe a zná.


Zdroj: Life.ru


60 komentářů :

 1. Je to přesně tak! Máme tu dvě rovnocené světové imperialistické velmoci, hájící si především svoje zájmy, mezi kterými v dnešní kapitalistické době není navíc žádný ideologický rozdíl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když ten rozdíl nevidíte,tak jste na tom dost špatně buď z očima,nebo s tím za nimi...

   Vymazat
  2. 2 soupeřící je lepší, než 1 totálně převládající... ...lepší pro nás ostatní

   Vymazat
  3. Míní slepec 9:09.
   Vězte, že Rusko si nikdy a nikým nenechá vzít svoji zem, na kterou má takovou chuť zaoceánská agresivní, skomírající velmoc.

   Vymazat
  4. Ten rozdíl se čím dál více smazává a nikdo tady nebere Rusko právo na to bránit svoji zem,míní ten ze špatnýma očima a tím za nimi. Počkejme až skončí Putin a opravdovou moc tam převezmou oligarchové a jastřábi z vojensko průmyslového komplexu.To už nepůjde jen o obranu vlastní země.

   Vymazat
  5. Plán se plní a toto mnohé napoví, šedá eminence Pentagonu a CIA nemluví do větru. Všechny ty "konspirace" se zázračně naplňují.

   https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

   Vymazat
  6. Přesně tak,jak píšete 11:49:tady ten starej židovskej intrikán z Maďarska Friedman z "béčka" CIA,kámoš a krajan Sórose jim to říká na plnou hubu "proč,co a jak" a ti notoričtí kokoti si ucpávají uši a zastrkují palice do vlastních prdelí,jen aby na to ze zbabělosti nemuseli myslet a adekvátně reagovat...Co s takovým dobytkem,jedině do kafilérky a udělat z nich žrádlo pro ně samotné,ale předtím je okrást a pak vyhnat chcípat do války proti Rusovi !!!

   Vymazat
 2. ZLOČINECKÉ USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účast v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zatracení. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje - řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětVymazat
 3. Rozdíl je pouze v tom, že Amíci ukradli svou zem indiánům a značně ji zplundrovali. Frakováním břidlic tomu nasadili kurunu. Rusové mají obrovskou zemi (šestina zemského povrchu), tudíž nepotřebují obsazovat např. Pobaltské republiky, tím méně Ukrajinu či Polsko. No a surovin mají také přehršle, takže nepotřebují nic nikde vykrádat jako Amíci. Logika je neúprosná, ať si kdo chce, cintá co chce. Chce to neplést si pojmy s dojmy a o tom to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusove neukradli Sibir a cely vychod puvodnim obyvatelum?

   Vymazat
  2. Komu ukradli? Tým rozptýleným kmeňom, ktoré by sa neubránili nikomu?
   Nedávno im znovu povedali: nechcete byť pod zlou Moskvou? Tak budete pod dobrou Čínou! A sklapli!

   Vymazat
  3. A kdy amíci vráti rusům aljašku???

   Vymazat
  4. 21:24- jak přimějete medvědy Aljašky hlasovat, zda jsou Rusi nebo amíci?

   Vymazat
  5. 16:47 - právě že neukradli a to Alexej Širopajev - ruský liberálně nacionalistický historik vyčítá carům! Počínaje Ivanem IV. - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-pravzor-tyrana-ivan-hrozny-cast-4/

   Vymazat
  6. Odcituju inkriminovanou část (je to slovensky):

   Matkou Ivana Hrozného bola Jelena Glinská, ktorej rodina pochádzala priamo z rodu samotného mongolského chána Mamaja. Ivan Hrozný bol aziat krvou a duchom, čo je jedným z dôvodov, prečo neváhal kynožiť populáciu Rusov, ktorých považoval za svojich otrokov a cudzincov. Pod vládou Ivana Hrozného nevzišla proti aziatom žiadna diskriminácia; práve naopak. Cár rešpektoval ázijské šľachtické tituly a považoval mongolskú šľachtu za vyššie postavenú, než bielu (presnejšie povedané – otrockú). Avšak Ivan Hrozný uprednostňoval pravoslávne kresťanstvo a podporoval christianizáciu, čo v podstate znamenalo, že expanzia Ruska na východ vyústila v miešanie rás, keď pokrstení Mongoli boli považovaní za plnoprávnych členov pravoslávnej spoločnosti ... duch Rusi nemohol zomrieť, pretože je zapísaný v krvi skutočných Rusov, “Russkije”. Táto túžba po slobode bola zneužitá Ivanom Hrozným v niečom, čo Širopajev označuje za najprefíkanejšiu intrigu cára: expanziu cárstva na východ. Rusi, ktorí sa dusili pod ázijskou tyraniou, boli povzbudzovaní k obsadzovaniu rozľahlých území Sibíri, najprv ako obchodníci, potom ako vojenské expedície. Boli to najmä kozáci, ktorých Širopajev označuje za stelesnenie voľného ruského ducha, ktorí počúvli výzvy a pod vedením Jermaka (sám bol kozák) zahájili dlhú cestu na východ. Ale boli podvedení Ivanom. Rusi verili, že vyženú ázijských obyvateľov Sibíri a vytvoria divokú a slobodnú spoločnosť. Ale Ivan urobil z miestnych vládcov šľachticov a tak im zostala miestna sila. Pokrstení aziati boli považovaní za rovných Rusom. A Jermakovovi nasledovníci sa stali cieľom ázijských vojnových vodcov a kniežat, ktorí proti nim bojovali. Sibír sa nestala novou autonómnou ruskou krajinou, ale len ďalšou časťou multietnického moskovitského despotizmu.

   Vymazat
 4. Kromě toho, že Rusové částečně přerušili vyzbrojování IS Američany, tak hlavně přerušili financování IS kradenou ropou. To byl začátek konce IS, kde nejsou peníze, nejsou zbraně. Američani jsou sice velcí kamarádi s kde kým, ale neradi utrácejí svoje peníze, raději na válkách vydělávají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 9:34: Zapominate na jednu vec - uSSaci si mohou vyrobit tolik dolaru kolik zrovna chteji. K tomu je potreba jenom stisknuti te spravne klavesy na te spravne klvesnici a miliard je hned dost. V horsim pripade musi minout trochu el. proudu a par set kilo papiru kdyz je potreba ty pomalovane papirky doopravdy vytisknout. Penize tudiz nehraji nijakou roli.

   Vymazat
  2. Přesně tak,jak říkáte 9:49 a ještě k tomu jsou tu i idioti typu Čechie,vedené Zaorálky,Bohuši a Strupnickými,kteří promptně zdarma dodají vše potřebné,jako střelivo a zbraně z armádních skladů zásob,kterých se tihle hlupáci zmocnili a užívají je v rozporu se zájmy vlastního národa jen,aby se zalíbili a mohli přiložit ruku k dílu v prosazování sobeckých agresivních zájmů teroristickým vládám z USA/Izraele a EU a vysloužili si tím vejměnky a důchody v Bruseli....Doufám,že se ten bordel fašizoidní EU rozpadne co nejdřív a ti pitomci z toho fašiohujerství nic mít nebudou a v lepším případě budou stát před soudem za podporování agresivních válek v sestavě NATO a genocidy i vlastního národa napomáháním invaze muslimů....

   Vymazat
  3. 9:49 Uvedeným přístupem dochází k znehodnocování měny.
   Pokud bude po dolaru světová poptávka, pak si tato měna uchová svůj půvab, rotačky se mohou točit na plné obrátky a americký dluh zvyšovat.
   Samozřejmě na úkor celého světa.
   Pokud se začne platit v mezistátních transakcích národními měnami, nebo něčím jiným, potom má problém dolar i USA.

   Svojí sprostotou ve vzájemných vztazích si však USA zvolily cestu násilného zavádění jediné pravdy. Proto začalo docházet k odklonu jiných zemí od politiky USA a dolaru. Tím došlo k odplatě USA v podobě ještě většího tlaku na šíření demokracie a kolo sprostoty se uzavřelo.
   Současní politikové USA neumí z tohoto kola vystoupit. Následky takového jednání vidíme na každém kroku.

   Vymazat
  4. 10:13 Budou volby, tak je podle toho třeba volit.
   Poslední den, aby se výsledky nedaly tak snadno zfalšovat.

   Vymazat
 5. Anonymní3. října 2016 9:49

  Nemáš pravdu kolego. Peníze jsou všude, nejen pro USA, vždy až na prvním místě. To je fakt a ten nezměníš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu si pleteš 9:58 dojmy s průjmy.Peníze ano dolary né.

   Vymazat
  2. Anonymní3. října 2016 11:33

   Nevím tedy jak ty, ale já si rozhodně dojmy s průjmy nepletu. Bohužel dolary zatím ještě pořád musíme považovat za peníze, i když mají cenu jen toho potištěného papíru.

   Vymazat
 6. "Aby k tomu nedošlo, musí Rusko učinit svým spojencem politický islám. Sílu a vliv, které dosud málokdo chápe a zná."

  Tak hodně štěstí rusáčtí ožralí blbečci.
  Čeští frustrovaní trotlíci a užiteční idioti vám ale budou tleskat ať uděláte cokoli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tleskačů a užitečných idiotů v rámci migrační vlny sponzorované Saúdy je opravdu v ČR velmi mnoho.
   Někteří si při tom mastí kapsy a mnozí i své vašky.

   Vymazat
  2. 11:43
   Ty jsi opravdovej genitál havloida z lejnolahvárenský žumpy!!!

   Vymazat
  3. Pepi, nechceš si dát pauzu a vyadnout na horák nebo do bejkovny? Btw, máš tam hrubku, Einsteine.

   Vymazat
  4. 11:43- sám jistě víte, že pokud by se to Rusům povedlo i za cenu obětování Asada(do exilu), byl by to konec vlivu USA v arabském světě. Rusku stačí jen "převzít" záruku bezpečnosti Izraele "a je vymalováno". Vše rozhodnou jednání s Turky a s Izraelem, také se Saudy. Šetřete si sprostá slova na pozdější dobu i když, Vy máte bohatou slovní zásobu, vyvěrající z "duše".

   Vymazat
  5. 11:43 No Ty jsi tady opravdu chyběl! V.J.Horák

   Vymazat
  6. Jasně vy bando debílků. Jednou je "politický islám" (islamismus) fujky fujky, ale když se s ním chtějí spojovat vaši milovaní Rusáčci tak je to pro vás urááááá.

   Povolný:
   Rusové nepřevezmou vůbec nic, sami mají holou prdel a nemají těm zemím co nabídnout. Budou snad odebírat od SA a Iránu ropu, komiku?
   Stejně netuším co se v té vaší duté makovici odehrává. Záruka bezpečnosti koho před kým? Iránu před S. Arábií? Nebo naopak? Bezpečnost Izraele před Iránem? Hlupáčku naivní.

   Vymazat
  7. Komik jste Vy pane z 14:52,je zřejmé,že vůbec,ale vůbec netušíte,co se děje....

   Vymazat
  8. 14:52
   Holou prdel a sud whisky v palici místo mozku,to je dar udavače Havla všem lejnolahvárenskej kreténům ze záchytky!!!!

   Vymazat
  9. 14:52-Vy asi moc politice nerozumíte, nebo nechcete rozumět veřejně. Islamizmus je velká mocenská síla, jako ve středověku křesťanství.Jde o to, kdo si ji "ochočí" a nejde jen o materiální dary.

   Vymazat
  10. Božíku, Povolný, zato vy politice rozumíte.
   Islamismus se nechce nechat od nikoho "ochočit". Islamismus chce vládnout. Celému světu. Včetně nás, včetně Rusáků.

   Vymazat
  11. 17:12 Božínku, a kdo to tomu islámu vnuknul???
   Kdo ho v tom podporuje???
   Kdo ho tímto způsobem využívá????
   Nezačali s tím v Německu a nepokračuje v tom náhodou duhový pták???

   Vymazat
  12. 17:12 A proto ho v EU vítají, v USA podporují, Schwarzenberg jezdí vyjednávat se Saúdy a Sobotka s Merkelicí ..... :-)

   Vymazat
  13. 17:12-Asi máte chybu v češtině, nemá být: "Celému světu. Včetně nám, včetně Rusům? Potom chápu, proč je USA "podporuje" a Rusové proti nim(i umírněným) skutečně bojují. Zde je zřejmý zájem USA oslabit Evropu jako celek, v souladu k jejich hegemonistickým zájmům. Tím také chápu Vaše USA-filství.

   Vymazat
  14. Povolný,
   Evropa pro USA není soupeř, ale spojenec. Není žádný důvod oslabovat spojence. Když už by tedy měly USA zájem někoho oslabit tak soupeře. Soupeři jsou Čína, Rusko, Irán.
   Vy světovému dění opravdu rozumíte jako koza petrželi, vaše výplody nedávají logiky ani za mák.

   Vymazat
  15. 17:56-kdy už budete tak sebevědomý, že přestanete používat podpásová slova? Co Čína, nemohla by islamisty USA přeplatit? Nevedla tam "Hedvábná stezka" kterou chce Čína nahradit "dálnicí"? Není toto problém USA? Není toho na Vás moc k přemýšlení?

   Vymazat
  16. 17:56
   Tvoje genitální komentáře začínají bejt stejně zhovadilý,jako ty pindy ala Mitrofanov,Pehe,Fištein a další havloidní bezmozci!!!

   Vymazat
  17. 17:56 Samostatná Evropa USA vadit bude. Mohla by obchodovat s RF, a to by nebylo vhodné. Proto se organizuje migrace pomocí SA a jejích placených poskoků v EU, aby USA měly páky na směrování vývoje.
   Spojenec ano, ale poslušný a ke všemu v rámci zájmů USA povolný!!!

   Vymazat
  18. PS. ještě ke "spojencům" USA. Žádné nemají, mají jen zájmy, které jim zajišťují "spojenci" jako jste Vy. Někdy se tito spojenci označují různě, pátá kolona, kolaboranti, česká synonyma jsou nepublikovatelná.

   Vymazat
  19. 18:22 Poslušná a spojenecká asi tak jako britská, francouzská a americká zóna v Německu po květnu 1945.

   Vymazat
  20. Povovný,ty máš patent na rozum jak ten kreten Crha,co ti sekunduje.Tvoje neomylnost hraničí s totalitní zrůdností

   Vymazat
  21. 20:21
   Ty máš zas palici aby ti nepršelo do krku,Chujmere debiloviči!!!!!

   Vymazat
  22. 20:21-tak se nerozčilujte, vezměte to stoicky. Crhu neznám, pokud nekomolíte jeho jméno jako moje.

   Vymazat
  23. To V tam nepatři.Pardon,šotek.Crha je Chujmer

   Vymazat
  24. 21:28
   Chujmer debilovič je ten havloidní bezmozek,kterej miluje ussacký agresory a čokovopici z Fuckingtownu!

   Vymazat
  25. Povolný,
   jak může být většina národa "pátá kolona", "kolaboranti"? To mi vysvětlete.
   Pátá kolona budete z logiky věci spíše vy. Menšina šířící rusáckou propagandu, milovníci Stalinů, Castrů, Kimčongů, jejich užiteční idioti, milovníci totalit a diktatur.

   Vymazat
  26. 20:53

   Mýlíš se. Palici mám proto abych měl čím přetáhnout po hřbetě idioty jako jsi ty.

   Vymazat
  27. 21;37
   Ty určitě,až přestaneš nasávat a nebudeš obden na záchytce jako bejval Kraďousek a Poserplína,tak si popros Šapita o mozek z blechy,haploidní trubko!

   Vymazat
  28. 21:36-většina národa(lidí) je dílem pasivní, dílem "zpracovaná" a jen 20%(i Vaše slova) tvoří dějiny. Blížíme se k těm % nejen u nás ale i v USA, proto ty nervozní reakce neokonů.

   Vymazat
 7. Anglosasové? Kdepak. Ti se jenom prospěšně vezou. Skuteční strůjci všeho východního válečního pekla počnouc 11. zářím jsou Sionisté.

  OdpovědětVymazat
 8. Pro 11:43h (a i výše) :
  Vy jste jako ten "zloděj", který nahlas křičí :"..chyťte zloděje!!!"
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
 9. 1989
  Globalisté - CIA - Bush - Soros - Schwarzenberg - Havel - ovčané

  2014
  CIA - Soros - USAID - Bellingcat - Eliot Higgins

  2015
  Globalisté - CIA - Saúdi - Soros - Schwarzenberg - Evropské hodnoty - vítači

  OdpovědětVymazat
 10. Žádám o poučení.Havel-to je ten,co se anglicky
  jmenuje Václav Hejl?
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 11. ZA VŠE MŮŽE PUTIN A
  NEJVĚTŠÍ ČECH JE VÁCLAV HAVEL A TO NEMAJÍ ANI AMERIČANÉ ANI RUSOVÉ O PAPUÁCCÍCH NĚMUVĚ
  HURÁ AŤ ŽJÍ HAVLOVSKÝ LAVIČKY NÁMĚSTÍ LETIŠTĚ A CEDULE NA KRININÁLECH A TO NEMÁ TAKÉ NIKDO
  HURÁ !!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 12. O PAPUÁCCÍCH NĚMLUVĚ-NĚKEČÁŠ?

  OdpovědětVymazat
 13. Buzik Havel s kaviárem od CIA v československém kriminálu.
  To Papuánci opravdu nemají. :-D

  OdpovědětVymazat
 14. Rusové nedovolí , aby hoši za vodou zničili jejich drahou vlast.

  OdpovědětVymazat