Reklama

.

.

úterý 4. října 2016

Civilizace v zajetí filmového zákulisí


Yekta Uzunoglu
4. 10. 2016
Existovala civilizace do vietnamské války a po té.
Do konce vietnamské války jsme měli možnost v naší civilizaci ještě poznat realitu - byť s jistým úsilím. Ale pak už nikoliv. Do konce vietnamské války existovalo povolání, kterému se říkávalo žurnalistika a ta se ještě dělila na investigativní žurnalistiku, na zpravodajství atd. a existovali ještě specialisté fotoreportéři. A ti specialisté na snímky, fotožurnalisté či fotografové, dokázali změnit dění ve světě. Měl jsem šanci jednoho z nich poznat a naučit se od něj co je fotožurnalismus a jakou má sílu. Ten člověk byl Jean Bertolino, který spolu s pár dalšími fotožurnalisty změnili běh dějin.

Znal jsem ho ještě v době mého studia v Praze a po mém vyhoštění z ČSSR, byl to on, kdo mně otevřel nejen dveře svého bytu v 80.rue Taitbout, tedy v bývalém bytě Alexandra Dumase, kde na stejné chodbě bydlela jak George Sandová, ale také Fryderyk Chopin.

Jean Bertolino věděl, jak jen jedinou fotografií odhalit zločin politiků, odhalit před občany tajené zrůdnosti spáchané jménem naší civilizace.

Nick Ut

To byl on a jemu podobných pár odvážných jedinců, kteří nám přiblížili to, co občany zvolení mocní páchají na úkor lidstva jménem těch, co je volili.

Další, který patřil k těm pár jedincům, byl Nick Ut, kterému bylo teprve 19 let, když zachytil 8. června 1972 se svým na dnešní kritéria primitivním fotoaparátem nahou devítiletou holčičku utíkající ze své vesnice popálenou napalmem shazovaným Američany. Kim Phúc utíkající nahá holčina s popáleninami 3. stupně změnila dění světa. Tato fotografie s holčinou Kim se zapsala do dějin 20. století jako Napalm Girl, jako zrůdnost spáchaná na úkor lidstva, na úkor našich společných lidských hodnot.

Fotografové a jejich fotografie dokázali probudit i poválečnou konzumní hydrou omámené lidi.

Lidé se díky pár odvážným dozvěděli o zrůdnosti a lidé si to nenechali líbit, i když se jich to přímo netýkalo, šlo přece o naše společné hodnoty! Miliony lidí, bez rozdílu barvy pleti, náboženství a ideologie, vyšly do ulic.

Kim Phúc žijící v Kanadě - dnes


To bylo ale poslední, co se lidé směli vůbec dozvědět z toho, co se odehrává jejich jménem na zeměkouli. Těch pár fotografů a pár jejich fotek ukončili nejen vietnamskou válkou de jure porážkou USA a to byla první a poslední porážka, která tak bytostně traumatizovala hybné síly USA, že učinili vše, aby se něco podobného již nikdy nemohlo stát.

Není žádným tajemstvím, že následně nejen silové složky hlavně Spojených států Amerických, vytvořily svérázné specializované instituce na to, jak - lidově řečeno - oblbnout nás, lidi na planetě, jak jim vsugerovat to, co nám chtějí vsugerovat a jak hned udusit fakta, která by nám chtěl eventuálně ukázat opět nějaký odvážný jedinec.

Na toto nasměrované "vedení oborů" včetně řady institucí s různými specializacemi směřovaly jen k jedinému cíli - co naservírovat občanům, jak a čím to servírovat, ty všechny organizace jednaly a jednají již velice sofistikovaně.

Toto "poučení", jak absolutně kontrolovat co se občané smí dozvědět a co ne, zdokonalil Ronald Reagan se svými Hollywoodskými zkušenostmi. Reagan přinesl do reálné politiky filmové efekty, kterým poskytl veškeré možnosti a prostředky nejmocnějšího státu světa. Reagan etabloval v politickém boji filmové efekty tak dokonalé, že je ani mysl zkušených politiků tehdy v Kremlu nedokázala rozlišit od reality.

pokračovani.......

Foto :Kim Phúc tehdy a dnes

9 komentářů :

 1. Proboha Jekto,nechte české lidi na pokoji,já vím že jste velký přítel židů takže David vám vystavuje ty nesmysly.Jděte bojovat jekto za svůj národ a neotravujte tady vzduch,my jich tady v diaspoře máme dost co nám rozložili republiku...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (J.F. 4.října 2016 16:01)
   - Vzduch tu otravujete leda tak Vy svými žvásty o "přátelích židů". To za prvé.
   - Nemluvte laskavě za "české lidi", ale jen za sebe. Řekl bych, že "čeští lidé" se na anonymní hovada jako Vy mohou zvysoka vysrat! To za druhé.

   Vymazat
 2. J.F.-Co Vám tak na tom článku vadí?Že se popisuje
  skutečné válčení USA ve Vietnamu?Neohánějte se
  českými lidmi,když pro Vás USA znamená vrchol
  demokracie a lidskosti.
  Petr Majevský
  OdpovědětVymazat
 3. článok s veľkým morálnym odkazom dnešným presstitutom, autorovi Yekta Uzunoglu vyjadrujem hlbokú úctu
  a Jendovi Kopeckému úplný súhlas

  OdpovědětVymazat
 4. Výzva ženám Evropy
  Žena! Co všechno jsi měla být, a nejsi. Co všechno jsme my, muži, měli být, a nejsme. Kde jsme se to vlastně dostali, do jaké doby jsme se to narodili? Kde jsme posunuli svoje hranice normálnosti a morálky?
  (http://czechfreepress.cz/vase-free-zona/poslat-vsetkym-zenam-v-ceskej-republike-pred-volbami-2016.html)
  Je to normální, že na ulici spatříme jdoucí ženy, z nichž se nakonec vyklubou muži? Kdo má chránit před vnějším nebezpečím svoji vlastní rodinu, svoje okolí, svoji vlast? Cizí žoldnéři? Anebo snad dnešní mnohé mužatky?
  Není žádným tajemstvím, že dnešní armády v EU mají jiné úlohy v zahraničních misích pod cizími vlajkami, než chránit vlastní obyvatelstvo.
  Kdo má na tomhle všeobecném úpadku a marazmu svůj největší podíl? Ženy, muži, finančníci, oligarchové, umělci, nebo politici? A na koho se budem ještě vymlouvat? Nejsme to nakonec my sami?
  Kde to vlastně dospěla Evropa, když se na její veřejných prostranstvích a v městech doslova odehrává „safari“ – lov na naše evropské ženy a děti cizími přivandrovalcami? A kde jsou evropští rytíři? Proč jsou zalezeni ve vlastním strachu před zodpovědností, sedíce při tabletě anebo při píve?
  A co bude s těmi „odvážnými“ imigrantami (kolem 80% vycvičení svalnatí mladí muži), kteří „rytířsky“ doma nechali svoje vlastní ženy, matky, děti, starci, příbuzných – napospas teroristům, před nimiž prej prchají? Snad by tohle měla být budoucí „ochranka“ Evropy?
  Ženy! Cítíte se bezpečně v časích současné organizované ilegální imigrační tsunami na starý kontinent? Ne? Zradili vás pasivní muži anebo zradní politici? Chcete žít v bezpečné Evropě? Chcete žít v právním státě? Nechcete se dožít barbarské budoucnosti, kde by naše civilizace skončila na troskácheuro-antlantického multi-kulti experimentu?
  Výzva! Ženy Evropy!
  Vždyť vy tvoříte minimálně polovinu populace!
  Jestli nejsou muži v Evropě schopni bránit svoje děti, matky, ženy a sestry alespoň tím, žeminimálně pošlou na smetiště dejin tyhle politické „standardní“ strany, jež jakýmkoliv přičiněním spůsobili rozvrat v dnešní multi-kulti Evropě, tak to musíte udělat vy, Evropanky!
  V nejbližších volbách, na všech úrovních, dejte lépe svůj hlas takovým lidem, kteří by rádi očistili tenhle kontinent od dovezených ilegálních parazitů a násilníků, jako i od zrádců vlastních národů – odevropských vlastizrádců.
  Jestliže se mluví „Člověče, pomůž si sám, aj Pán Bůh ti pomůže“, tak v této době to platí tisíceronásobně.
  O vás, ženy, se mluví, že jste slabším pohlavím. Skutečně? Možná co se týče jenom vnější tělesné schrány. Ženy jsou silnější v citových projevech a v přijímání z vyšších duchovních úrovní.
  Každá správná žena, bez ohledu na to jestli je matkou anebo ne, by měla být strážkyní plamene touhy po Světle a Pravdě a naopak, každý správný muž by ji v tom měl podporovat a chránit, protože jenom pak může nastat harmonický vývoj rodiny jako základ zdravé společnosti.
  No určitě ne tak, jak je to dnes často vidět na mnohých místech Země, kde žena je pouze sloužící gejší a znamená pro svého muže méně než věc nebo zvěř.
  Ani jeden národ nemůže stoupat vzhůru, anebo být šťasten, jestliže nemá pravé, nefalšované ženství, následováním kterého se jedině může a musí vyvinout i pravé mužství.
  Pouze pak, když žena bude znovu ženou a chlap chlapem, když se planeta Země dožije zaslíbené Říše pokoja a míru, naplní se prorocké slova ze Zjavení Jana:
  NOVÉ NEBE a NOVOU ZEMI>

  OdpovědětVymazat
 5. ALE PŘECE NAŠI DRAZÍ PŘÁTELÉ Z USA NEJSTARŠÍ DEMOKRACIE NA SVĚTĚ ,MÍROTVORCI, PŘECE TI BY NIKDY NEDĚLALI TAKOVÉ ZRŮDNOSTI FŮJ
  ZA TO MŮŽE ZCELA JISTĚ TEN PUTIN I ZA TO, ŽE MĚ BOLÍ KOLENO
  NEBO SNAD NE ???!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Fotografie dívenky popálené napalmem,probudila Svět a miliony lidí vyšli do ulic.Co probudí miliony lidí,aby vyšli do ulic dnes?Nic.Kolik od té doby zemřelo dětí,kolik jich povraždili,naši tzv. spojenci v Afghánistánu,v Lybii,v Sýrii v Jugoslávii a všude možně ve Světě a stále nic,co se to s námi lidmi děje,je to přeci pořád stejné zvěrstvo jako tenkrát,smrt dětí je stále stejně bolestivá dnes, jako tenkrát,kdo tohle běsnění dokáže zastavit,když ne lidé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže ona žije v Kanadě, to je ten průser! Je to jako když "oběti ruské agrese" na Ukrajině utíkaj do Ruska!

   Vymazat
 7. Pro 16:01: Vy jste psychopat. Podle Koukolíka Vám chybí kousek mozku a jste tedy beznadějný případ. Podle mně ale záchrana by tu byla. Vyhledejte psychiatry a zkuste psychoterapii - prý to v tomto případě pomáhá.

  OdpovědětVymazat