Reklama

pondělí 24. října 2016

Clintonová je zapletena do případu pašování zbraní, spojeného se skandálem „L'Affaire Petraeus“

Wayne Madsen
24.10.2016  Wertyz Report

Jedenáct hodin trvalo, než padlo rozhodnutí Ministerstva spravedlnosti USA o zproštění všech obvinění proti obchodníkovi se zbraněmi za to, že porušil exportní zákony Spojených států amerických, neboť lodní přepravou dodával zbraně libyjským rebelům. To zachránilo Hillary Clintonovou, která by se jinak musela potýkat s potenciálně nepříjemnou záležitostí, neboť den zahájení soudu s obchodníkem se zbraněmi spadá na 8. listopadu, den voleb.

Federální prokurátoři podali 3. října návrh k obvodnímu soudu ve Phoenixu (Arizona, USA), aby zamítli veškeré přestupky z porušení nezákonného vývozu zbraní proti Marcovi Turimu. Bylo jasné, že Turi, majitel společnosti Turi Defense Group, ví, že vývoz zbraní do Kataru a Spojených Arabských Emirátů je součástí tajné operace ministerstva zahraničí pod vedením Clintonové a Ústřední zpravodajské služby (jejímž ředitelem je David Petraeus) k zamaskování skutečného koncového uživatele vyvážených amerických zbraní: džihádistických libyjských rebelů, bojujícím za účelem svržení Muammara Kaddáfiho, a syrských džihádistů, kteří zahájili povstání proti prezidentovi Bašáru Assadovi.

Obvinění Turiho ze dne 11. 2. 2014 je přeplněno neokonzervativními tématy o povaze situace v Libyi, což je jasný důkaz politického charakteru obžaloby, vznesené americkým právním zástupcem pro Arizonu, kterým je John Leonardo. Obžaloba obsahuje následující falešné informace o Kaddáfim a situaci v Libyi:

„Kaddáfího ozbrojené síly přijaly krajní opatření proti libyjskému lidu, včetně neomezeného použití bojové techniky, žoldáků, a násilí proti neozbrojenému civilnímu obyvatelstvu.“

Obžaloba je fakticky nesprávná. Tito „žoldáci“ byli ve skutečnosti černí afričtí zahraniční dělníci, pracující v Libyi legálně. Násilí proti civilnímu obyvatelstvu se dopustily převážně povstalecké síly, podporované CIA, které také zahrnovaly džihádisty. Avšak americký právní zástupce John Leonardo, jehož do funkce jmenoval Obama, nejevil zájem o pravdu. Obdržel právnický titul na univerzitě ve Washingtonu, DC (George Washington University Law School), na právnické fakultě, do níž se důkladně infiltrovala CIA.

Ještě horší pro paní Clintonovou a její kampaň je „odhalené“ rozhodnutí, které učinil soudce David Campbell z amerického obvodního soudu, jež poskytlo obhajujícímu týmu Turiho široký prostor k získání citlivých dokumentů ministerstva zahraničí o utajovaném transferu zbraní. Odhalené rozhodnutí soudu, které učinil Campbell, přimělo federální státní zástupce, aby si pospíšili a nepožadovali trestněprávní úřední dohodu s Turiho právními zástupci.

Ministerstvo spravedlnosti v čele s ministryní spravedlnosti Lorettou Lynchovou to zařídilo tak, že si koupili Turiho výměnou za jeho mlčení o milé úřední dohodě. Civilní pokuta ve výši 200 000 dolarů, která byla původně uložena Turimu, zůstane odložena, pokud bude Turi držet jazyk za zuby o transferu zbraní pro libyjské a syrské džihádistické rebely, schváleném Clintonovou. Na základě Turiho obžaloby se ukazuje, že operace pašování zbraní paní Clintonové zahrnovala i bulharské obchodníky se zbraněmi a jednoho egyptského překupníka zbraní, operujících z Kypru a na základě libyjsko-amerického obousměrného národního působení v Dubaji. Paní Clintonová, coby ministryně zahraničí, měla podle zákona AECA (zákon o kontrole exportu zbraní) konečnou pravomoc nad schvalováním prodeje zbraní cizím entitám, a společnost Turi Defense Group měla registraci od ministerstva zahraničí na vývoz zbraní.

Z čeho mělo ministerstvo spravedlnosti největší obavy, bylo to, že přípravy na soud s Turim, které mají probíhat týdny před volbami, by mohly poskytnout materiál k opětovnému podnícení další ostré diskuze ohledně „Benghází“ a paní Clintonová by se tak znovu stala středem pozornosti kvůli tomu, že se nepodařilo ochránit diplomatické prostory v Benghází před džihádistickým útoku 11. září 2012. Jak již bylo dříve na webových stránkách WMR oznámeno, a zároveň jak se uvádí v knize L'Affair Petraeus, útok libyjských rebelů na to, co v podstatě byl americký zbrojní sklad v části města, okupovaném libyjskými rebely, byl součástí dohody, která nevyšla. Útok viděl Christopher Stevens, americký velvyslanec v Libyi, a další tři Američané, které rebelové zabili.

Následující text je výňatek z knihy L'Affair Petraeus:

„Stevens se předtím, než došlo k obklíčení, setkal s tureckým velvyslancem, který také sloužil jako spojka pro libyjské rebely, podporované salafisty. Stevens se údajně pokoušel získat přenosné odpalovací zařízení řízených střel, které spolu se CIA dal libyjským rebelům, aby je použili proti vládě Muammara Kaddáfího. Tito Libyjci předávali odpalovací zařízení střel svým spojencům z řad syrských rebelů, podporovaných Turky. O Libyjském armádním sboru, který střežil americké diplomatické prostory, se říkalo, že je zcela infiltrován partyzánskou brigádou Ansar al-Šaría a guerillami Brigády Omara Abdul Rahmana, které jsou ve spojení s Al-Kájdou.“

Je třeba také připomenout, že Petraeus veřejně prohlásil, že Spojené státy by se měly v Sýrii spojit s Al-Kájdou proti Islámskému státu a syrským vládním silám.

Turi nepochybně hrozil, že odkryje roli Clintonové v probíhajících operacích CIA, které dodávají zbraně nejradikálnějším islamistickým skupinám na Středním východě. Petraeus rozhodně nemá v souvislosti s těmito operacemi ruce čisté. Opět následuje výňatek z knihy

L'Affaire Petraeus:
„V roce 2005 bylo zjištěno, že tisíce italských pistolí Beretta, odeslaných v předchozím roce z Itálie přes britskou firmu Super Vision International na americkou základnu v Iráku, bylo nalezeno ve skladišti zbraní Al-Kájdy v Iráku. Zbraně byly původně dodány americkým jednotkám v Iráku společností Taos (Taos Industries of Huntsville, Alabama, zaregistrovaných ve státě Delaware) na základě smlouvy s ministerstvem obrany. Asi 20 000 zbraní se objevilo v rukou věrných stoupenců Abu Musaba al-Zarkávího, zesnulého vůdce frakce „Al-Kájdy“ v Iráku.

Ve zprávě amerického nejvyššího kontrolního úřadu (GAO) z roku 2007 se uvádí, že asi 190 000 ručních palných zbraní, které dodala Amerika, se „pohřešuje“ v Iráku. Většina z těchto zbraní byla AK-47s, získané z Bulharska s pomocí přidělence amerického ministerstva obrany v Sofii. DIA (zpravodajská agentura Ministerstva obrany USA, pozn. překl.) údajně schválila zbrojní dohodu, podporovanou prostřednictvím státní bulharské zbrojní firmy Kintex.“

Je velmi pravděpodobné, že Kintex se také zapojil do nelegálních operací pašování zbraní v Libyi a Sýrii, schvalovaných Clintonovou.Článek vyšel 6. října na webu WayneMadsenReport.com, pro WertyzReport jej přeložila Jana Schönová.

11 komentářů :

 1. Co až se prokáže, že Putin schválil zapůjčení raketového systému BUK ukrajinským povstalcům, a později zakrýval důkazy o sestřelení malajského letu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Placenej nebo jen blbej. Jedno nevylučuje druhé :o)))

   Vymazat
  2. jo to by pujcil fasistickym nepratelum ruska a objednal si na to neziskovku z cech jak muze ten zlocinec clintnova vubec kandidovat na presidenta

   Vymazat
  3. Myslím, že platí do druhé: blbej, ale na entou! V.J.Horák

   Vymazat
  4. To by udělal rafinovaně! Páč jediný prospěch by z toho měl, pokud by se naopak prokázalo, že ho sestřelili ukronacisti či siokolomojci. A to na pokyn kyjevský siojunty která tam to letadlo poslala. Jenže to je moc riskantní akce, aby se k ní rozhodl, musel by mít svýho člověka i na tý věži v Kyjevě, mít aktivní svědky co viděli kouřový pás od země k nebi na území kde operují ukorbandy atd. atd. A nejlépe kdyby měl i člověka v tý vyšetřovací komisi, který by se tvářil ukronáckovsky a přitom by zfalšoval některý analýzy trosek atd. atd. Putin jde víc na jistotu, tohle jeho styl není ...

   Vymazat
  5. Ale právo by na to měl - o tom žádná!! Tady jde přeci o jednu zásadní věc! O agresi Židozápadu. Přece není možný okřikovat jednoho a k témuž povzbuzovat druhýho! Už to první je drzost jak prase! Jak si nějaká obřezaná svně vůbec dovolit žvanit takový sračky a "důrazně doporučovat" legálně zvoleném hlavě státu, jak má postupovat proti teroristům, kteří obsadili a okupují vládní budovy!!! To je neskutečná drzost! Jako by ruský vyslanec jel povzbudit negru do Frgáče a a demonstracích je vyzval aby ne nevzdávali, poslal jim prachy a "důrazně doporučil" vládě USA aby nezasahovala! To si nedovolí ani ve snu! Ale ÚeS svině kliďo pyďo!! Tak proč by také stoupenci legálního prezidenta nemohli na protest obsadit budovy v Donbase, že? A na Krymu? A když si xindl židáckej jako ta Núdlemanka mohou zvolit svýho "Yatse" do vlády v Kyjevě, tak proř by si nemohl Putin zvolit svýho guvernéra na Krym, že? Kterej notabene dobrovolně odešel ze sestavy Ukrajiny referendem a to není o nic méně legální než puč v Kyjevě! Nemůžou jedni moci a druzi totéž nemoci! Navíc ústava jasně zakazuje vyslat vojáky proti občanům, takže poté co volby nevyhravší zrůda Turčynov vyslal armádu na Donbas, ztratila Ukrajina jako stát legitimitu ... a Putin měl právo i vyhlásit stejnou bezletovou zónu jako sioprasata z Londýna a Paříže vyhlsáili nad Lybií, kde Kaddáfí vyslal armádu na Benghází. A úplně stejně měl právo pokusit se ho zabít i s dalšími ukronácky přímo v Kyjevě v jejich bunkrech a pak letecky podporovat postup novoruské armády až do Kyjeva a sledovat porážku toho Turčyna a dalších sioprasat v přímým přenosu a smát se u toho na celej Kreml! A žádný MH-17 tam ani nemělo v době nelegální války sionácků proti vlastnímu lidu co dělat, páč nemělo povolení k přeletu území od lidu DNR a LNR!

   Vymazat
 2. Není co komentovat. Troubové spamatujte se,vždyť ti amici si dělají co chcou a naši trolové je podporují a tleskají ručičkama, které jim za chvilku někdo ufikne.No, ona vlastně pražská skvadro platí,Lepší se splést z amikem než jednat z rusi.Už se těším až to vypukne,bejsbólovou pálku již mám nachystánou,to bude odpalů.

  OdpovědětVymazat
 3. Bývalá asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková ví, o čem mluví:
  http://zpravy.instory.cz/zpravy/3562-bezcharakterni-a-hamizna-to-co-provedla-byvala-prvni-dama-hodne-o-jeji-povaze-napovida.html

  OdpovědětVymazat
 4. no jo, předvolební kampaň vrcholí...

  OdpovědětVymazat
 5. Proč má ta čarodějnica furt otevřenou tlamu? Já bych jí s chutí takovou fláknul, že by z toho dostala hajzlhamra :o))

  OdpovědětVymazat
 6. K 15:48.
  Fakt jsem se zasmál, řekl jste to poněkud expresivně, ale naprosto trefně :-)
  Proč má na foto stále otevřená ústa ?
  No to je americký piár dovedený, jak už je u nich zvykem, ne k dokonalosti, ale k absurdnosti a směšnosti.
  Trochu z té jejich kuchyně, která už ale platí jen na americké zblblíky (honolulu promine).
  Představte si, že jdete po ulici a tak na 20 m uvidíte kamaráda, kterého máte rád, dlouho jste ho neviděl a fakt vás potěší, že jste ho potkal. Rozzáříte se, usmějete se na plno a něco zavoláte a hrnete se k němu...:-).
  No a tohle mají za úkol politici, zakoukat se do davu a jakoby tam uviděli známou potěšující tvář, najednou se rozzáří, ukáží na něj ve stylu vidím tě džone, poznal jsem tě, to jsem rád, že jsi tu...ovce jásající před ním získají dojem, že ta radost ze setkání patří všem a fotografové mají povinnost zrovna teď zmačknou spoušť, aby všichni viděli jak ta radost je jásavá a viditelná.
  Dělají to všichni američtí politici, prostě jejich dokonalá škola..:-) a všiměte si, že oficiální fota jsou jen tohoto druhu.
  No, samozřejmě američtí tupci to přehrávají a je z toho takové trapné divadlo...:-).
  Heriot.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.