Reklama

pátek 21. října 2016

Čurkin vysvětlil, proč teroristé nechtějí opustit Aleppo


Petr Norilov
21. 10. 2016          zdroj
Stálý zástupce Ruska při OSN okomentoval nechuť teroristických skupin opustit Aleppo. Podle Čurkina je souběžná přítomnost příslušníků teroristické organizace Dzhebhat-en-Nusra a stoupenců takzvané umírněné opozice SAR v syrském Aleppu podmíněna vzájemnými zájmy ozbrojených skupin. Když hovořil o "vzájemně výhodné symbióze" opozičníků a teroristů, Čurkin vysvětlil nechuť členů radikálních skupin opustit město tím, že nikoho z opozice "ani nenapadlo obrátit zbraně proti teroristům." Stálý zástupce RF při světové organizaci také poznamenal, že, nehledě na lišící se údaje při odhadu početnosti oddílů opozice a "nusrovců", "nusrovců" je v Aleppu podle Čurkina mnohem víc - alespoň 10 krát.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Děje se právě to, před čím varovaly USA, že Rusko žene povstalce do spojenectví s radikály, dle filosofie nepřítel mého nepřítele je mým přítelem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ty jsi ale blbej že by od malička nebo jsi začal na tom pracovat aby jsi byl největší blb co tady vyskakuje

   Smazat
  2. Něco věcného?

   Smazat
  3. jsou jen dvě možnosti, buď jsi naivní čtrnáctiletý spratek nebo provokatér s inteligencí napařovací žehličky.
   V Sýrii už nebude žádná umírněná opozice. Jakmile se uzavřou přechody pro civilisty, srovnají vládní vojska severovýchod města se zemí. Po zásluze.
   ISIS dobře ví, že pokud opustí město, bude přeměněna na krmení pro ryby. Do posledního.

   Smazat
  4. že vraj SŠA varovali. SŠA nielen varovaly, oni okolo Sýrie stále niečo robia, len nič proti teroristom

   Smazat
 2. Já myslím,že se prostě odmítají vzdát a odejít,byla by to kapitulace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Je to totéž, jako kdyby Rusko vytvořilo humanitární koridor Donětským a Luhanským, a divilo se, že se jim nechce odejít. (Nezbývá, než se opakovat do omrzení.)

   Smazat
  2. Rusko si jen dělá alibi,protože má asi v úmyslu vyřešit věc jako v čečenském Grozném,které bylo vlastně srovnáno se zemí bombardováním bez ohledu na civilisty.

   Smazat
  3. Dnes je Groznyj zářící velkoměsto , doporučuji navštívit ! Do Kábulu , Bagdádu a Tripolisu spíš nejezděte , i když tam už léta vládne americká svoboda a demokracie !!

   Smazat
  4. Jaké velkoměsto,když celé Čečensko má jen jeden a čtvrt milionu obyvatel? Navíc v něm vládne proruský a proputinovský diktátor Kydyrov a i proto dostává Čečensko velmi vydatnou finanční podporu od Ruska. Groznyj má ,mimochodem, jen 270 tisíc obyvatel,směji se, Ostrava má 290 tisíc.

   Smazat
  5. .... Kábul i Bagdád i Tripolis jsou ještě plně v zóně bojů. Zuří tam válka a na nějakou záři velkoměst ještě nejsou ani podmínky a ani i jen nálada.

   Smazat
  6. Vy Čuráci z 19:39,:43 a :49-ty koridory k odchodu jak civilů,tak kozomrdů s osobní zbraní,co toho všeho mají už plný zuby Rusáci s SAA udělali,ale nikdo je ze strachu nevyužil,protože je blokují vaši "roznašeči demokracie a liberalismu" a dokonce je ostřelují minomety !!!Zabíjí ku prospěchu Západu vlastní lidi...
   Zase tu lžete,jako dneska v ČTV ten obřezanej zkurvysyn Pánek,agent CIA a ředitel námi 2 miliardami ročně placené sorosovky "Člověk v plísni",který tvrdí,že žádné koridory ani možnost odchodu z obklíčení neexistuje....
   Však se nebojte i na vás dojde,jen tak dál,vedete si dobře,i vás jednou budou "vaši vlastní" řezat!!!

   Smazat
  7. ...a víte jak? Přesně takhle,jako dobytek,protože blbej dobytek jste i když hodíte jen po zadních nohách a sami o sobě si to nemyslíte....

   http://www.miscopy.com/wp-content/uploads/2016/09/slaughterhouse-style-mass-killing-islamic-state.mp4?id=0

   Smazat
  8. 19:43 Zase ta pochroumaná logika. Když už chcete používat analogii, tak ty koridory z LLR a DLR by musel vytvořit útočník, to jest Ukrajina. Obě REPUBLIKY mají normálně fungující, demokraticky zvolenou samosprávu, se kterou je možné jednat. Proto vaše přirovnání je jako obvykle naprostá pitomost.

   Smazat
  9. Z Aleppa počas humanitárnej pauzy odišlo 25 ľudí. 100 000 obyvateľov držia teroristi ako rukojemníkov

   Smazat
 3. Co je tu amerických poskoků !! Poskoci , přečtěte si co je demokracie : Dne 25. října 1983 po krátkém boji obsadila armáda USA Grenadu za spolupráce některých okolních zemí. USA invazi oficiálně zdůvodnily ochranou 800 amerických studentů na místní univerzitě. Převrat ukončila po necelých dvou týdnech invaze americké armády, kterou nařídil tehdejší prezident Ronald Reagan s odůvodněním, že komunistická Kuba připravuje okupaci ostrova. Invazi podpořily i další země regionu, například Jamajka, Barbados, Sv. Lucie, Antigua, Dominika a Sv.Vincenc. Při invazi zahynulo 71 Grenaďanů (většinou civilistů), 18 amerických vojáků a 27 kubánských dělníků. Ráno 25. října jednotky USA vpadly na ostrov, vyhnaly vládu a převzaly nad zemí plnou „dočasnou“ kontrolu…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ta událost,která se stala před 33 lety?

   Smazat
 4. https://cs.wikipedia.org/wiki/Invaze_na_Grenadu
  hlavne ta zmena orientace zemne

  OdpovědětSmazat
 5. TERORISTY BEZ PARDONU VYMLÁTIT POZEMNÍ OPERACÍ A SEKAT JIM HLAVY JE TO ZVĚŘ HLAVY MAJÍ PLNÉ AMERICKÉHO HNOJE!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Abychom v té diskuzi neztratili nit. Bavíme se pořád o teroristech. Označení některých z nich jako umírněných je směšné. Terorista se vyznačuje tím, že provádí teroristickou činnost. A neshledávám rozdíl v tom, když někdo provede např. bombový atentát, zda ho provedl "umírněně" či nikoliv. Výsledek je stejný. To se nás jen pokouší blbnout propaganda. A země jako Sýrie, než byly zvenčí záměrně rozeštvány tzv. barevnými revolucemi, byly v klidu. S výjimkou Kurdů, kteří chtějí vlastní stát (a to i v Turecku a v Iráku). Jenže Kurdové dnes bojují proti teroristům dovezeným Západem ze zahraničí rovněž. A skutečnost je dnes taková, že zatímco kdekoho označujeme za fašistu a bojujeme ústy proti terorismu, tak je oficiálně de facto podporujeme. Není to přinejmenším divné? (Krom toho, že to je trestné). A mnoho lidí u nás to již ani příliš nepohoršuje, což je na tom to nejhorší.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.