Reklama

sobota 29. října 2016

Dárek Sněmovny k 28. říjnu. Zrušení demokracie přes agenta-provokatéra

Petr Umlauf 
29.10.2016   E-republika

Haškův hostinský Palivec si to dneska může klidně zopakovat. Agent provokatér udělá případ, soudce mu to zbaští, protože úředník věří úředníkovi. Ten agent-aktivista tam bude fungovat jako korunní svědek placený za naše daně. Poslanci poslali demokracii do hrobu a národ si toho 28. října ani nevšiml.


Marasmus korporátních médií je jasný. Presstituti o pohřbu demokracie psát nebudou, protože právě běží štěkací akce "dajli medajli". Tak se v Česku pochovává demokracie. Nejdůležitější zákon, který likviduje demokracii, nikdo nevzpomene ani slovem. Chceme zrušit občanská práva jen proto, že nějaká korporativní skupina či jiná mocenská skupina, popřípadě politická vlivová skupina podporovaná ze zahraničí, potřebuje policejní stát? Takto jsme se ptali v článku Z agenta-provokatéra bude teroristický aktivista zveřejněném na začátku září.

Tak odpovědi z poslanecké sněmovny jsme se dočkali do 14 dnů a odhlasovaného schválení do měsíce. Takové tempo je nevídané a poslanecká lhostejnost v sněmovně je hodná časů privatizačního průvanu.

 

Co je potřeba říci na začátku.


Role agenta provokatéra je nezbytná především pro boj s organizovaným zločinem, který u nás jen kvete. Viz článek Korupce je u nás především organizovaný zločin. Druhá věc je, že zákon rozšířil pravomoci agenta do politické sféry, kde svou činností může podle nové úpravy dostat nevinné lidi do basy. A tomu říkám "pohřeb demokracie" na způsob Švejka.

V důvodové zprávě k zákonu na straně 62 je Rozdílová tabulka návrhu předpisu ČR s legislativou EU. Každý pozorný čtenář pochopí, že požadavky společné legislativy EU jsou z pohledu mezinárodní situace rozumné a potřebné.

Každý členský stát přijme opatření nezbytná k zajištění trestnosti těchto úmyslných jednání:
a) vedení teroristické skupiny;
b) účast na činnosti teroristické skupiny, včetně dodávání informací nebo materiálních zdrojů, financování činnosti jakýmkoli způsobem s vědomím, že uvedená účast napomáhá trestné činnosti teroristické skupiny

Česká definice Účastí na teroristické skupině je mnohem širší a obsahuje mnohem tvrdší formulaci:

Účastí na teroristické skupině se rozumí již prosté členství v ní (jedná se tak o ohrožující trestný čin dokonaný ve chvíli, kdy se pachatel stane členem teroristické skupiny, k čemuž postačuje neformální faktické, byť konkludentní, včlenění do teroristické skupiny, a to od počátku její existence). Podmínkou přitom není přímá aktivnější účast na činnosti teroristické skupiny, pravidlem nicméně bude zapojení členů teroristické skupiny do jejích aktivit, ať už jednáním naplňujícím znaky některého jiného úmyslného trestného činu (při splnění podmínek stanovených v § 107 bude namístě uplatnit při ukládání trestu pachateli některého jiného úmyslného trestného činu postup podle § 108), nebo jednáním, které nenaplňuje znaky některého jiného trestného činu (může jít o osobu, která pro teroristickou skupinu, resp. některé její členy, zabezpečuje některé práce nebo služby, např. ekonomické nebo právní poradenství, vytváří zázemí pro její činnost nebo pro ni opatřuje finanční zdroje). Činnosti teroristické skupiny se tak účastní i osoby vykonávající v ní určité pomocné funkce, například funkce řidičů jejích představitelů, bez toho, aby se přímo účastnili jejích trestněprávně postižitelných aktivit.


Vraťme se k původním článku a znovu si projděme celý balík nových pravomocí § 312c Beztrestnost agenta, které dostane český bretšnajdr. Je to úděsné čtení a k tomu je nutné přidat i "gumové formulace skutkových podstat" jsou následující: účasti na teroristické skupině (§ 312a), financování terorismu (§ 312d), podpora a propagace terorismu (§ 312e), vyhrožování teroristickým trestným činem (§ 312f).

Výklad potvrzuje že se kriminalizuje účastenství ve formě pomoci jako dokonaný trestný čin a postihuje jednání svou povahou blízká přípravným jednáním. Haškův hostinský Palivec si to dneska může klidně zopakovat. Agent provokatér udělá případ, soudce mu to zbaští, protože úředník věří úředníkovi a nakonec oba jsou přece státní zaměstnaci.

O Novele trestního zákoníku ST886 bylo jednáno 16.9.2016 od 13.00 do 13.30 zde najdete stenozáznam a bod byl přerušen. Na probíhající 50 schůzi sněmovny bylo jednáno 19.10.2016 od 18.00 do 18.30 . Celkem se tématu věnovala jedna hodina rozpravy a bylo odhlasováno zde najdete je stenozáznam závěrečné rozpravy .

Tak se dělá pohřeb demokracie. Poslanec Marek Benda (ODS) jako člen Ústavně-právního výboru hodil první lopatku hlíny na rakev do hrobu. Něco se v něm ale asi hnulo a vzpomněl si na to, že jeho otec byl politický vězeň, a ne celoživotní parlamentní lobbista. Námi placený demokrat si dovolil zapochybovat nikoliv o úloze agenta-provokatéra, historicky dané při vzniku České republiky dne 17. listopadu. Bendův krokodýlí pláč se týkal pouze nevyjasněné definice teroristického činu.

Poslanec Marek Benda řekl:
"Kdo veřejně podněcuje ke spáchání teroristického trestného činu nebo kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let."

Dva roky až deset let. Za situace, kdy se ani v této Sněmovně nejsme schopni shodnout, co vlastně teroristickým trestným činem je a co jím není. Útoky kterých skupin v Sýrii jsou terorismem a kterých nejsou? Útoky kterých skupin v rámci izraelsko-palestinských konfliktů jsou terorismem a které nejsou?

Paní poslankyně Helena Válková (ANO 2011) Bendu uklidnila. Máme přece v trestním zákoníku výčet teroristických trestných činů a proto nebudou tak bezbřehé možnosti někoho za podporu a propagaci terorismu postihovat, nebo dokonce odsuzovat. My jsme spravedlnost sama, a ta se taky bude dělat sama, přes ty agenty-aktivity.

 

Co vlastně prošlo v prvním kole


O klíčové roli policejních agentů nepadlo podstatné slovo. Novela zákona dělá rozšířením beztrestnosti z agenta-provokatéra novou legislativní zrůdu, aneb možného teroristického aktivistu. Tak se vraťme na začátek rakousko-uherských dějin národa českého, tedy těsně před vznik První světové války: "Tajný policista Bretschneider: Pane kolego, poraďte mi! Já se chci dát k anarchistům!"

Haškův hostinský Palivec si to dneska může klidně zopakovat. Agent provokatér udělá případ, soudce mu to zbaští, protože úředník věří úředníkovi a ten agent tam bude fungovat jako korunní svědek placený za naše daně. Poslanci poslali demokracii do hrobu a národ si toho ani nevšiml. Paragraf už mu na to dala sněmovna, alespoň v prvním kole. Beztrestný agent-provokatér po přijaté novele funguje jako teroristický aktivista. Vraťme se k hospodskému Palivcovi a k novým možnostem agenta. Agent nyní bez problémů soudu prokáže, že se přece účastnil pravidelně všech schůzek spiklenců se Švejkem za naše daně. A stejně jako tenkrát za císaře pána to bude postižitelné podle nového § 312d nebo § 312e.

 

Ministr spravedlnosti držel nad rakví demokracie pohřební řeč


Člověk se nestačí divit, kdo nám to na politbyru spravedlnosti vlastně vládne. Pan ministr Pelikán za babišovce (ANO 2011) zhodnotil roli ústavně právního výboru při pochovávání demokracie následovně.

Jinak pro ty z vás, kdo u toho nebyli, protože nejsou z ústavněprávního výboru nebo se tou problematikou nezabývají, my jsme se snažili si odpracovat to zrychlené projednávání. Se všemi poslanci zainteresovanými jsme hovořili a všem jsme dali prostor k připomínkám. Pan poslanec Benda správně říká, že dokonce ovlivnil výsledek, pokud jde o ty sazby.

K tak důležité a zásadní změně není oficiální stanovisko. Ústavně právní výbor jako garanční výbor žádné oficiální stanovisko nedal. Jednalo se pod tlakem, a také se tak rozhodlo. Skutečná debata hodná tohoto jména neproběhla. Kalousek a jiní hlasem silní ochránci občanských svobod a parlamentních tradic mlčeli. Asi se už připravovali na státní svátek. Ten je v pátek, a to je prosím dlouhé volno, jak všichni víme. A také je třeba plivat na prezidenta, je přece 28. října. A to všechno se musí dobře připravit.

Tož tak, milí ochránci lidských práv a demokratických svobod. Nemáme sice hospodu jak Palivec, ale máme web jménem e-republika. A to je v případě schvalování a podpory terorismu přitěžující okolnost. Na tahu je Senát a nakonec ostré pero pana prezidenta. Doufejme, že aspoň někdo bude mít rozum.
-Související články:

15 komentářů :

 1. ano toho se da snadno zneuzit eu odmitani migrace az 12 let takove veci tam vymyslej
  tady je dobra zprava:
  http://aeronet.cz/news/video-cnn-se-ptala-peclive-vybraneho-vzorku-volicu-po-posledni-debate-trumpa-a-hillary-pro-koho-se-rozhodli-hlasovat-dopadlo-to-ale-jinak-nez-televize-ocekavala-cz-titulky/

  OdpovědětSmazat
 2. Berte to s nadhledem, za schvalování atentátu na říšského protektora už nebude trest smrti, ale doživotí a snaha nazývat protifašistické bojovníky teroristy už tady také jednou byla.

  OdpovědětSmazat
 3. A co by chtěli, za schvalování teroristického činu, atentátu na Havlova dobrého známého, pana zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, byla dokonce SMRT... a ne jenom 12 let.

  OdpovědětSmazat
 4. Zrušení demokracie jistě hrozí, shoda není z koho strany.

  OdpovědětSmazat

 5. 920 eur na měsíc,je návrh v evropském parlamentu.Bude platit pro všechny země EU včetně nás.Zaplatíme si to sami a už tu budou a nevyžene je nikdo.Pomyslel by si to někdo z nás?Ploty nemáme a pohraniční stráž taky ne.Vše bylo dokonale připraveno,jak rozložit náš stát.Umělci tomu řádně přispívají a jsou placeni dobře,vědí,že lidé jim věří.Ale nejsou to herci typu Werich,Beneš,Kopecký atd.Je to pakáž typu Bartošky a nebudu jmenovat další rádoby umělce.Těm někdo platí a oni berou,je to svoloč našeho národa.Ví dobře,že se jim nic nestane,protože jsme stádo ovcí.Je to tak a oni s tím počítají.Málokdo čte Protiproud nebo Novou republiku a možná mne i zavřou ale i kdyby,nebudu se hlásit po letech jako Brady,abych dostal vyznamenání a nějaké prašule.Kdo ho znáte?Já ne.Je to smutná komedie.Můj děda byl totálně nasazen na práce v Německu za druhé světové války.Myslím si,že by se v hrobě obrátil,kdyby by měl dostat nějaké vyznamenání,protože takových bylo mnoho jako on.Byla to prostě válka a tam platí jiná pravidla.Brady je jen nástroj politiků a v jeho věku je mi ho líto ani neví co způsobil,je to jen dementní stařec,který byl zneužit k mocenskému boji.Snad mu Bůch odpustí i v té Kanadě,pokud mu nezajistili politici,že tady bude mít levnější dřevjenej spacák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:07 Váš děda se nezasloužil o stát tím, že emigroval v roce 1949 do Kanady (a jak známo, každý emigrant je automaticky bojovníkem proti totalitě). Dále američanka Karen Levine nenapsala smutný příběh o mrtvé sestře vašeho dědy. A co je hlavní, syn dědovy sestřenice (nepravdivě vydávaný za synovce) není ministrem.

   Smazat
  2. Český kluk,spíš dospělý a charakterní.
   Souhlasím s Vaším příspěvkem a děkuji.
   Jenom doplněk,novou standartou těchto primitivů jsou červené trenky.

   Smazat
  3. Plně s Vámi souhlasím.Kdysi byli herci a umělci v první řadě s těmi,kteří bojovali za demokracii a sociální spravedlnost v naší zemi. Dnes v drtivé většině patří mezi nejhorší pakáž.Totéž se vlastně týká i velké části vysokoškolských profesorů ,kteří vedou mladé lidi k nenávisti a e proti těm, kteří mají jiný názor než je ten "správný".

   Smazat
 6. zase dalši utok na naši portmone estebe pracuje stale lepe vyše a dale ani na metodě nezaleži stači vzit kopirak a opajcnout něco od ušaku a něco od rusaku mili vovčani nasadit roubiky do huby a zvyšit procovni tempo bo otrok ma myslet na praci

  OdpovědětSmazat
 7. Lidi, a co jste čekali ? Vy si myslíte,že vládnoucí třída si demokracii nechá rozložit, že půjde od koryt a bude makat 12 hodin denně za pár šupů ?

  OdpovědětSmazat
 8. Na Slovensku je už zákon schválen a očekává se, že postupně jeho oběti se stanou především alternativní weby.V podstatě je to silné omezení svobody slova a demokracie.Paradoxně, nebyl schválen zákon o neziskovkách, přesně takový, jakým disponují USA. Podle něj, by neziskovky placené a řízené ze zahraničí, se musely registrovat jako cizí agenti.Pokud by vyvíjely činnos proti státu, mohly být zakazány. Proti zákonu se postavila opozice i koalice jen proto, že ji navrhli kotlebovci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JO,jo, to si pamatuji, jaký tady byl řev, když ten zákon zavedl v Rusku Putin. Ale jen do té doby, než někdo napsal, že Putin jej pouze okopíroval od USA. Pak najednou ticho po pěšině. Jenomže u nás není toho pánaboha, kdo by podobný zákon navrhl a i kdyby ho náhodou navrhli komunisti, pak zase není ten Bůh, kdo by ho schválil. Přeci si nenecháme od nějakých komoušů rozvracet naši vybojovanou demokracii.

   Smazat
 9. Putin má odvahu, která zdejším politikům chybí.Nezizkovky jsou 5.kolonou řízenou Sorosom a dokud tady budou fungovat, bude neklid. Jenže, když poslanci levice nevědí, kdo je Soros, tak co k tomu povědět? Přpadá mi to neskutečné anebo je druhé vysvětlení. Potom se dočtete, že dokonce Soros si je najímá, aby v parlamentu hlasovali podle jeho pokynu.

  OdpovědětSmazat
 10. Prosím, nedivme se. Stát, která se již institucionálně zorganizoval jako mafiáská struktura a nyní prostřednictvím svých samozvaných i oficielních představitelů (s vyjímkou prezidenta), legalizuje fašizmus ( bude to opět svastika?), musí přece své zřízení bránit zuby i nehty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezdá se to, ale je to tragikomické: když my masakrujeme bombardováním civilisty v Srbsku, Iráku, Afghanistánu, Libyi, Sýrii a kdoví ještě kde, tak je to humanitární bombardování a bombometčící jsou humanisté. Když člověk chránící třeba svoji rodinu před loupežnickou armádou zvedne kámen a hodí ho po ní, tak je terorista. Ještě povedenější to je s tzv. zkorumpovanými, pardon spolupracujícími svědky: ta spolupráce spočívá v tom, že dostane k naučení text výpovědi a ta korupce pak je v tom, že se mu za správné oddeklamování smaže jeho vlastní trest. A aby těch kuriozit nebylo málo, tak jsme se nyní dozvěděli, že prokurátoři nemají z výkonu svého povolání žádnou odpovědnost, že si mohou lhát i v televizi jak chtějí a nic se jim nestane. Víme, kolik nevinných dnes sedí v českých kriminálech, kolika lidem a rodinám soudní moc zničila život svým nesprávným rozhodnutím? Víme je % míry uznané chybovosti vyššími instancemi, ale ty jsou neomylné? A samozřejmě koruna všeho: když lékař se dopustí omylu s následky pro nemocného, tak je souzen a ostouzen a odškodné jde do mnoha milionů Kč (platí to ovšem nakonec pojištěnci). Když už propustí nevinně odsouzeného z kriminálu, tak soudci se nestane nic a odškodnění je v tisících. Samozřejmě se pak v prvním případě vnucuje občanům myšlenka, jak se vysoudivši asi šábně s těmi, co mu peníze přihráli. To jen tedy na okraj naší demokracie v rámci diktatury kapitálu - neb peníze a jen peníze jsou dirigentem euroatlantické "civilizace" a našeho bytí. Obnovení bretšnajdrovství jistě bude následováno Cibulkovým seznamem č. 2. Také nás jistě bude zajímat seznam cenzorů pracujících pro min. Chovance

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.