Reklama

.

.

neděle 23. října 2016

Hrad v obležení & Run na Zemana.

David Martinek
23.10.2016  Facebooková nástěnka autora

Je jisté, že run přijít musel, je to stejně nevyhnutelné jako dlouhá a škaredá zima před námi. Je třeba Miloše Zemana dehonestovat, zničit, udělat z něj opici, lháře a podvodníka. Nechutně, drsně, tak jak to bývá. Ok. Ale řekněme si tohle.


Miloše Zemana jsem jako mnoho jiných nevolil. A nevítal. Pro mě byla volba mezi hospodským, lesníkem + knížetem (vlastní slova K.S.) a důchodcem z Vysočiny (také vlastní slova) tristní. Když nastupoval do úřadu, napsal jsem, že bude kontroverzním prezidentem, který lidi rozdělí. Stalo se. Společnost je rozdělená na dva tábory a vzájemná nevraživost začíná přerůstat v nepochopení a napětí.

Ale.

Miloš Zeman udělal pro tuhle zemi jednu úžasnou věc. On dal naději lidem, kteří jsou životem odsouzení k práci, spotřebě, přežívání. Naději, že by mohlo být lépe. Že se jich někdo zastává, někdo za ně mluví a někdo se jim snaží pomoci.
Jde o sociálně slabší lidi, důchodce, dělníky, proletariát a prekariát, městskou chudinu, nezaměstnané, opuštěné a staré lidi, maminy s dětmi, učitelky, úředníky, prodavačky, živnostníky. Normální lidi. To je hlavní proud příznivců Miloše Zemana. Jsou to ti, kdo nemají v životě to štěstí, že mohou sedět v redakcích, pracovat v divadlech, mít vlastní firmy, řídit korporace, nebo zakládat start-upy. Jsou to lidé, kteří tohle neumí a možná ani nechtějí. Chtějí normální život, normální práci, svůj volný čas, rodinu, děti. A teď pozor. Tihle lidi jsou úžasní!

Tihle lidé jsou solí země. Bez nich by žádná společnost nebyla. Pravdou je, že ve skrytu duše si ta druhá část společnosti, česká pseudo vyšší střední třída, pseudo buržousti, pseudo intelektuálové a pseudo tvůrci hodnot a systému těchto lidí neváží. Normální lidé nejsou cool. Jsou obyčejní. Nejsou jak z lifestylových magazínů. Nemají silné a inspirativní příběhy. A nejspíš o ně ani nestojí.
Jejich hlas nebyl léta slyšet. Byli kolonkami ve výkazech. Jen statistikou. Zaměstnanci. Hmota, určená ke zpracování.
Je to hnusné. A je to třeba změnit.

Miloš Zeman tohle dělá. Mění optiku společnosti.
To je moc dobře.

Obyčejní a normální lidé moc dobře slyší.
Mají právo věřit, že jejich život má být dobrý a kvalitní.
Dobrý a kvalitní život není určen jen pro vybrané. Musí být pro všechny. Nebo alespoň pro možné maximum lidí.
Protože faktem je, že když budou bohatší, zabezpečenější a svobodnější všichni tito lidé, bude společnost prosperovat o poznání lépe. A vydělají na tom i ti úspěšnější. O tohle jde.

Žijeme v mýtu, že "to nejde". Stát to neutáhne.
Ale běžte. To není pravda. Stačí se podívat do Bavorska.

Vidím sešikované šiky v čele s Halíkem, Pithartem a Horáčkem a chce se mi zvracet. Tohle nejsou lidé, kterým by tihle normální lidé věřili. Mají je za šašky. Běžte do hospody, mluvte se svými rodiči, mluvte se svými babičkami, mluvte se svými zaměstnanci, dělníky a ptejte se. A nepřemlouvejte bábu. Ale poslouchejte a ptejte se. A budete možná velmi překvapeni, jak pregnantních odpovědi se vám dostane.

Proč si lidé váží tohoto prezidenta.

Čekám opravdový run.

Nebudu se Miloše Zemana zastávat. Je to profesionální politik, je v čele nejvýznamnějšího úřadu ve státě, má svou práci zvládat a umět. Musí zvládnout každou situaci. Jeho úřad to vyžaduje. Musí si vybrat správné lidi. Musí myslet a jednat správně. Pokud dělá práci špatně, odpovědí budou volby. Rozhodnou lidé, voliči v přímé volbě.

Lidé, ne mediální a političtí šíbři.

Nelíbí se mi ten postdalajlámovský run. Nechci teror. Nechci trvalou dehonestaci a ignoraci názorů člověka, kterého si zvolila nadpoloviční většina národa. To je neúcta jak němu samotnému, tak i k samotnému úřadu prezidenta.
Je to tak, že když nebude dobrý, lidé ho v příští přímé volbě nezvolí.

A nakonec. Myslím, že tahle trvalá dehonestace a neúcta k jeho osobě symbolizuje strach těch v životě úspěšnějších, těch, kteří rozhodují, připustit, že i jiní mají právo na slušný život. Iracionální strach, že kdybychom dopustili, aby se tihle takzvaně normální lidé měli také dobře, možná by nám pak někde chybělo. A možná by se hůře vládlo, hůře by se vydělávaly peníze, hůře by šlo lidi obírat daněmi a nízkými platy a lidé by si moc vyskakovali.

Myslím, že tohle myšlení určité sorty lidí, kteří si myslí, že jsou víc než ti obyčejní, je velký problém společnosti.
Nejsou. S odpuštěním, díru do prdele máme všichni stejnou.

51 komentářů :

 1. Je otázkou, zda celý ten humhuk kolem Dalajlámy, Hermana a jeho strýce nemá jen odvést pozornost od "skandálu", který se letos na Foru 2000 tisíce odehrál, kdy jeden z panelistů si dovolil na zcela konkrétních případech doložit, jakým skutečným pokrytcem Havel byl. viz:

  http://www.blisty.cz/art/84110.html

  (i přes to, že je odkaz z BL, stojí zato si jej pročíst)

  Zdraví Vás
  JiB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JiB precetl jsem dobrej clanek tez vas zdravim

   Vymazat
  2. No on Herman asi taky není žádný ideál. Stačí si přečíst jeho životopis. Narodil se jako žid, potom přeběhl ke katolíkům a vystudoval (za komančů!) teologickou fakultu, aby mohl dělat faráře, pak se nechal "odfarářit" a šel dělat na Policejní prezidium PČR, odtud šel šéfovat do ÚSTR a když ho vyhodili, tak se z něho stal ministr. Prostě vždy tam, kde to sypalo. No a teď je v módě dalajláma a prezident v nemilosti, tak zase pro změnu fandí dalajlámovi a nadává na prezidenta. O jeho náklonnosti k Němcům ani nemluvím, přesto, že mu věznili strýčka, který ani jeho strýčkem není. Jinak, článek je perfektně a výstižně napsaný a podchytil podstatu problému. Ti, co si myslí, že jsou nadlidi, jako Herman, Halík, Horáček to nejsou schopní pochopit většinu obyvatel, kteří, jak říká článek jsou solí národa z kterého tato skupina nadlidí akorát tyje.

   Vymazat
  3. Nám starším je už z té vnitropolitické (i z té mezinárodní) težko.
   V tomto případě a) Gazdík svolává shromáždění na Staromák - to si snad on a jeho kamarádi přejí nějaký český majdan? b) 28. října je státní svátek jako připomínka vzniku Československé republiky. Co by takovéto ubohosti českých politiků řekl TGM!

   Vymazat
  4. VAROVANI : Zenou to pres pana presidenta, kterej jim vadi a stoji v ceste k zotroceni populace Ceske Republiky ,do obcanske valky...za kazdou cenu. !!! CR ma byt nastupiste a vojenska zakladna proti Rusku!! Takove jsou plany; nenechte se podvest.

   Vymazat
 2. Ty aférky, které vymýšlejí a do kterých prezidenta zatahují, jsou čím dále trapnější.
  Podle mého, to musí prezidentovu popularitu jenom zvyšovat. Alespoň na mě to tak působí. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, Zeman vyhraje další volby. Stačí, aby k nim nastoupil a vyhraje s obrovskou převahou už v prvním kole. Lidé jsou zhnuseni palbou na Zemana. I tím, že včerejší "hvšzdy" sportu a kultury diskreditují samy sebe, když voliče prezidenta nazývají hovady... PS.: Když se dívám, jak odporně probíhá prezidentská kampaň v USA, napadá mne, jestli za těmi Brady a dalajlamy nestojí Shapiro a jeho banda. TnT

   Vymazat
  2. Včera jsem byl v hospodě a Miloše Zemana v prezidentské volbě podpoří i lidé, kterým v roce 2013 nestál za to, aby kvůli němu šli k volbám. Může za to skutečnost, že za celou dobu prezidentování neudělal jedinou botu a není mu v podstatě co vytknout. Pokud nebude západními zpravodajskými službami otráven /ozářen/ jako se to stává Srbům v Haagu, tak pražská lumpenkavárna zažije výprask.

   Vymazat
 3. Velmi trefný článek.Lidé opovrhují těmi,co něco produkují svojí houževnatou a málo placenou prací a tak jakákoliv dehonestace od těchto slabomyslných příživníků národa nemůže ohrozit normální selský rozum lidí,ale zůstanou pouze kulisami a taškáři na které je bohužel nutné vydělávat.Až zmizí v propadlišti dějin jejich výnosná korýtka,neštěkne po nich ani pes.Ovšem lidé by si měli velmi dobře zapamatovat jejich jména a následně jim nic neodpustit.Právě zapomnění, je může opět vyvrhnout pod jinou maskou někam,kde opět budou parazitovat,okrádat a zrazovat republiku a spoluobčany,aniž by se styděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TnT:Ano stojí a již v letních měsících bylo na Facebuku avizováno ,že se Zeman a jeho příznivci z kampaně,která bude proti němu vedena od podzimu,podělají.Začalo to Kroměřížskou výzvou tak nenápadně a bude to gradovat,dokud se v USA nerozhodne o prezidentovi.A máme to tady.Vypatlané Havloidní mozky,podporované neziskovými organizacemi v čele se Sorosem,Schapirem a naší vládou,se snižují ke své dokonalosti.Článek vynikající,ale chybí mi připomínka vlastenectví a hrdosti.I tyto vlastnosti ti zrádci zaprodali Satanovi!

   Vymazat
 4. Pravdivé!Každý má v životě svoje místo,svou zodpovědnost .Pokud selže,musí nést zodpovědnost.A vždy k významu svého pracovního nebo osobního selháni!Takže si představuji novináře,který urazil prezidenta republiky před soudem,zrovna tak ministra Hermana.To jsou příklady za poslední hodiny.Novinář porušil novinářskou etiku k urážce nejvyššího státního činitele a rozvracení politického klimatu ve společnosti a to záměrně a na objednávku,ministr zneužil funkci vysokého státního úředníka ke svým osobním zájmům ,které se neslučují s myšlením a vírou národa..

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Martinek , Vy pisete divne veci. Cituji : "Nemaji to stesti sedet v redakcich - pracovat v divadlech" atd.

  To prece neni zadne stesti ! Urady jsou zaprdene, je tam recyklace vzduchu a porad stejne ksichty ! Kdo to ma vydrzet ? A divadla ? = Strasne skaredi a nudni lide delajici proti sobe intriky a zijici ve falesne
  predstave , ze jsou umelci.. (Strasna nuda.)

  Ja jsem mel daleko peknejsi zivot. Pracoval jsem v buschi v Africe...Opice na me curaly ze stromu a hazaly na me hovinka - president Zeman je ted na tom stejne, jako ja za mlada v Africe.. Je bombardovan hovinkami od opic z prazske kavarny... Ano, to prinasi uplatneni v zivote.
  Je to obycejna zavist.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, pane šťoura, o to přece v tom článku neběží.

   Vymazat
 6. "Nejsme jako ONI", prohlašoval Havel na Letné. Jenže čas ukázal že jsou. Dokazuje to Havlovo letiště, stejně jako obří plakát na Národním muzeu se sloganem "Havel navždy." . Byli si tak jistí svojí pozicí, že nemohou voličům zapomenout tu zradu - volbu Zemana. Byli si tak jistí, že to mají pod kontrolou, dokonce se velkohubě utěšovali na opulentních recepcích pro "důležité", že "když se Karel dostane do druhého kola - je to jistý, páč ten mediální tlak a tak máme pod palcem..." (důvěryhodný zdroj)
  Nazývat je "pražskou kavárnou" je urážka všeho dobrého, co v pražských kavárnách po intelektuální stránce vzniklo, nehledě na to, že mnoho účastníků tohoto korytářského hnutí z Prahy není (to jen pro pořádek, aby si někdo od Slavkova či Olomouce nemyslel, že od nich to není...). Vzhledem k jejich intelektuální vyprázdněnosti a stejně tak i k jejich skutečně protinárodnímu smýšlení bych navrhoval tuto dekadentní skupinu lokajů nazývat "Prasklá kavárna". Tedy kavárna, která se pokazila. Káva je zde kyselá a předražená, ubrusy jsou špinavé a záchody zapáchají přestože interiéru vévodí zašlé fotografie bývalého kavárníka se skutečnými majiteli kavárny. Štamgasti se rekrutují z řad fantomové inteligence a frontových idiotů, viz.
  http://dolezite.sk/old/Frontovi_idioti_a_fantomova_inteligencia_79.html
  Prasklá kavárna, naše 5tá kolona zahajuje svůj boj o žvot.
  Doufejme, že přinést ssebou spacáky tentokrát nebude stačit ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nebo Hovnocuc !

   Vymazat
  2. Myslím, že ty si vynašiel lepší názov. "Korytářské hnutí" je presné,výstižné, udrel si klinec po hlavičke. Veď o tie korytá predsa ide!

   Vymazat
 7. Je třeba si uvědomit, že Herman v TV lhal.
  Protože napřed rezolutně popřel, že by lobboval za strýce, aby vzápětí nevědomky přiznal, že "si s kolegy mysleli, že by strýc mohl metál dostat".
  Osobně si myslím, že Zeman a nikdo z jeho okolí, žádného Bradyho neznali, dokud za něj nelobboval Herman. Protože tak to s udělováním vyznamenání chodí. Vždycky někdo lobbuje, ten seznam se sám od sebe nesestaví. Herman je lhář, dobytek, stejně jako Halík, bývalý kádrovák, který veřejně přiznal, že "pravda a láska" jsou jen kecy, které se "musely tehdy říkat, aby se převrat podařil".
  Hnus, farář jako farář.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bať,nať,prelát jako prelát,satanská duše je vidět ,podíváš-li se do očí tohoto StBáckého zmrda!

   Vymazat
  2. 2:53 Při vší úctě k vašemu názoru,pochybují o vašich znalostech s udělováním státních vyznamenání a informovanosti.Ve vašem případě platí:myslet,znamenà houno vědět.Osobně nemám valné mínění o Hradním pánu,který je soudem uznán lhářem,ale za neználka jej nepovažují a ani lidi z "jeho protokolu",krom Ovčáčka a nedovolil bych si tvrdit,že jméno Jiří Brady neznali.Že vy nevíte neznamená,že jiní nevědí kdo je kdo.A vaše "ohodnocení"zmíněných pánů jste si mohl odpustit už jen že slušnosti.

   Vymazat
  3. 2:53 - BINGO!

   Vymazat
 8. Vice pice republice ,my si nasi republiku rozvracet nedame a mandelinku nam sem imperialisti hazet nebudou .K Gottwal
  A toho lotra s ostatnimi povesit a pro jistotu rychle

  OdpovědětVymazat
 9. Já si myslím, že strach je namístě. Naopak, je třeba, aby se všichni, co chtějí ovládat onu zuboženou většinu, se projevili. Dnes už takto víme, kdo je kdo. Jen je třeba, aby pak při převlékání kabátů je někdo držel za šos.

  OdpovědětVymazat
 10. Zkratka a dobre, populista, hulvat a ritolezec je prezidentem buranu, kteri nic neumi a zavidi tem schopnejsim.
  Ale to neni nic noveho pod sluncem, takovy byl uz Hitler.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:43 Jste duševně zdráv ? Doporučuji léčit !

   Vymazat
  2. Jak se říká, chudoba cti netratí, ale ani nepřidá. Ovšem v tomto okruhu zřejmě nejde vůbec o čest ale o peníze a v tom je zakopaný pes. Pravda a láska není nic jiného než přetvářka, nenávist a lež.

   Vymazat
  3. Jako buran a balík ses právě projevil ty. Právě takoví neumí jíst slušně jídelním příborem a jídlo do sebe hážou jako o závod, s rypákem zarytým do polívky. Neříkej, že jíš jinak, inteligente.

   Vymazat
  4. Zkratka a dobre, 5:43 - tahni do https://cs.wikipedia.org/wiki/Pi%C4%8Da_z_hoven

   A vezmi si s sebou ostatni multikulti pornojandy a banderofasisty.
   Je to prece vase dnesni kultura.

   Vymazat
  5. Anonymní24. října 2016 5:43 prave proto se musime u voleb takovych jako ty zbavit

   Vymazat
 11. Ano tak to je.Umělci a další se jen vezli a práce žádná. Kavárna se bojí a strachem kope a kope.
  Jednoduše budou hledat záminku všude. Hledají a kujou , aby ponížili prezidenta.
  Děkuji za článek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Článek je normálně napsaný a vystihuje myšlení normálních lidí. Xindlová, netáhla, ožungři z kavárny, co ze sebe dělají něco víc, si můžou tak akorát nasrat. Lidi jich začínají mít plné zuby !!!

   Vymazat
 12. Nejdůležitější na tomto článku je slovo ale.Mám to bráti jako prozření,pokud ano ,vynikající.Pomalu jsem myslel že mladí jsou truhlíci.Velice rád jsem se spletl,mládeži, bude to váš život!!!!!!!!Nenechte si ho kazit,švancíky,Halíky,Jandáky,Štětináci,Kocáby a jinou havětí,kopejte je každý den do zadku.

  OdpovědětVymazat
 13. Díky, pane Martínku, napsal jste to výstižně.

  OdpovědětVymazat
 14. Asi jeden z nejlepších článků poslední doby, který vystihuje podstatu toho co dnes prožíváme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Přiznávám, že jméno autora článku mně zatím nic neříkalo, ale budu si jej ode dneška pamatovat.Soudím, že je nejen inteligentní, ale též slušný člověk. Osobně už delší dobu trpím jak zraněné zvíře. Tolik pokrytectví a hnusu, co se vyvalilo ze stoky lze srovnat snad jen s obdobím tzv. druhé republiky nebo protektorátu. Nikdy jsem si nemyslel, že něco podobného se můře zopakovat. Naprosto také nepochopím, že existují čeští politici, kterým např. lezou do zadku landsmanšaftu, nevadí jim otevřený ukrajinský fašismus, podporují nenávistné útoky na ruský národ (a vše slovanské) atd. Prostě strašlivá sračka...

   Vymazat
 15. pane Martínku, děkuji za článek, vystihl jste přesně to, co já si myslím už dávno a pamatuji si dobu po plyšáku, kdy jsem se hádal s otcem o tom, kam nás další vývoj zatáhne. Měl pravdu a já se mu musel omluvit... Ten hon na Zemana je už trapnej. Podobně jako hon na Rusáka...

  OdpovědětVymazat
 16. Skvělý článek (díky autorovi), bylo by dobré, aby se s ním seznámilo co nejvíce lidí.
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
 17. Díky pane Martínku za tento skvělý článek .Mluvíte mi z duše .Já i moje rodina máme úplně stejné pocity.I když mám k některým názorům pana prezidenta výhrady,budu ho volit aby se do této funkce nedostala bezcharakterní sebranka typu Halíka, Horáčka,Kocába či Hermana .  OdpovědětVymazat
 18. Za vším hledejte toho šmejda chazarskýho Šapira.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda. Jsme svědky ukázky, jak z ničeho se dá vyrobit obrovská kauza proti prezidentovi. Všichni ti havloidi mají plnou hubu toho, jak jsou zásadoví, jak jenom oni mají pravdu. Přitom nerespektují jednu zásadní věc. Vyznamenání uděluje prezident republiky, bez dalších dodatků. Prezident rozhodne, kdo vyznamenání dostane a kdo ne. Oni to nerespektují. Samozřejmě havloidi mají v rukou to nejdůležitější a to jsou média. V mediích je možné vytvořit i to co nikdy nebylo, jako například přistání na Marsu - viz film Kozoroch 1. Ti co média ovládají to přesně vědí a tak to používají na 100%. Je fakt, že národ český vychovaný třicetiletou válkou, vládou Habsburků, rekatolizací, katolickým honem na čarodějnice, dobou temna, českou buržoazií, která ovládla První republiku, protektorátem a okupací našeho nynějšího největšího vraha, nynějšího Německého bratra, se jenom tak zblbnout nenechá. Musí to být těžká práce na Americkém velvyslanectví vymýšlet scénáře, jak ponížit občany ČR s využitím zrádců, jako Herman, Halík, Horáček, Kocáb, Šabatová, Romancov, Šír a několik dalších. Je faktem, že "socaní" pokud budou sedět na dvou židlích, tak jim to národ spočítá. Herman šel děkovat Sudeťákům za příkoří, které tito způsobili českému národu a předseda vlády Sobotka nic. Nyní se vláda dohodla na postupu při návštěvě představitele sekty a Herman to opět porušil a Sobotka zase nic. Jinak můj strýc přežil taky Osvěntím, nikdy nevyžadoval ani on, ani jeho rodina, aby byl vyznamenaný, protože to, že byl v zavřený v koncentračním táboře toho nejhoršího ze všech, které existovaly, ještě neznamená, že musí dostat vyznamenání. Dnes se už zpochybňuje to, co tam naší bratři Němci páchali, zpochyňuje se, kdo tento strašný koncentrák osvobodil a kdo tedy zachránil před jistou smrtí umučením a splynováním tisíce lidí tam odsouzených k smrti. Herman na jedné straně děkuje Sudeťákům, že nás do koncentráků posílali a na druhé straně využívá své funkce za lobování v prospěch jednoho vězně, jeho příbuzného, aby dostal státní vyznamenání. Pokrytec Herman.

   Vymazat
 19. pro 9:43 - také já mám k panu prezidentovi výhrady, ale volit ho budu!! A to jsem ho nevolila - v duchu se mu omlouvám. A zvlášť když k tomu ksindlu, co chce být prezidentem se připojila ještě blbka Jourová! Dagmar

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jourová je pravá ukázka toho, jak to chodí. Jen co se dostala k lízu a ke korytu v Bruselu, přestala být už i Češka a kope za ten hnus z Bruselu, kteří zase plní jen to, co jim nařídí USA. V naději, že bude za několik let za vodou, protože za svojí zrádcovskou činnost ve prospěch Bruselu a tedy USA, bude mít plat a pak rentu, daleko přesahující měsíční příjem prezidenta republiky. Peníze křiví charakter, ovšem je otázka, zda Jourová vůbec nějaký měla.

   Vymazat
 20. Celá ta dlouhodobá kampaň proti Zemanovi je jen odporné ubohé divadlo ve kterém účinkuje lidský odpad.

  OdpovědětVymazat
 21. Děkuji pane Martínku. PFV

  OdpovědětVymazat
 22. Děkuji za všechny, kteří pracuji pane Martínku.Jak asi pletou hlavy mladým na vysokých školách?

  OdpovědětVymazat
 23. Pane Martínku, vynikající článek. Děkuji zaň. Morave

  OdpovědětVymazat
 24. Všechno má svoji příčinu, neboli jak se říká v matematice, svůj společný jmenovatel. Tou příčinou všeho zla na světě je zisk. Zisk z výroby zbraní. Ty se budou vyrábět tehdy, když budou existovat válečné konflikty a tedy logicky nebýt válečných konfliktů a válek, nebyla by výroba zbraní a zisk z této výroby. Je to takové perpetu-mobile využívající rozpory jednotlivých států, národností, státních režimů, ideologii. Není bez zajímavosti, že v USA existují soukromé společnosti financované zbrojním průmyslem v USA, které projektují války. Zkoumají nálady obyvatelstva v jednotlivých zemích, jejich mentalitu, jejich vztahy se sousedním zeměmi a národy s cílem využít rozpory k vytvoření podmínek rozpoutání války mezi nimi. Výsledky práce těchto společnosti pak využívá zbrojní průmyslu USA přes své lidi v kongresu a vládě USA. Jeden praktický důkaz: Události na Ukrajině, není nic jiného než využití odvěkých rozporů části ukrajinských nacionalistů proti Moskvě. K tomu se využívá v historii se odehrávající rozpory mezi Polskem a Ruskem. Z dnešního hlediska by všichni obyvatelé těchto státu se mohli prakticky vykašlat na to co se dělo před sto lety. Všichni přeci chtějí se mít dobře a kdyby zasedli ke kulatému stolu a řekli si, jak budou mezi sebou spolupracovat, aby to bylo výhodné pro všechny, mohli by naplnit cíl, jak se mít lépe. Nesměl by tady být, ale někdo jako USA se svými projekty zbrojního průmyslu, jak rozeštvávat národy proti sobě, který investoval pět miliard na rozeštvání konfliktu pod názvem Majdan 2014 a následné všechny události. Pokud by někdo vymyslel, jak zpeněžit mír a jak mít z míru zisky, které by šly do kapes těch, kteří ovládají zbrojní průmysl v USA, byl by ve světě klid a vynálezce by měl dostat světové ocenění za záchranu lidstva.
  V Mosulu se bude odehrávat právě tato hra o zisk, neboli o budoucí zisky. Mrtvoly lidí nikoho nezajímají. Ty se hodí jenom tam kde to USA potřebují aby ukázaly jak lidé Slepou trpí zatímco v Mosulu rádi hynou pod Americkými bombami protože to jsou bomby mírové.

  OdpovědětVymazat
 25. PFV informace pro bajkal21588665215263322144b123365495255

  OdpovědětVymazat
 26. Pro 24.10. 9:41
  Takže, "myslet znamená houno vědět"?
  To ses pěkně trefil, ale sám do sebe.
  Já totiž vím, že Herman NAVRHL strýce na vyznamenání, tedy za něj LOBBOVAL!
  To je, ke všem jeho lžím, střet zájmů jako prase, ty prase.
  Farář jako farář, jsi taky farář, hňupe?

  OdpovědětVymazat
 27. Autor článku je férový: uznává, že pan prezident udělal dobrou věc, a i když ho nevolil, hodnotí ho kladně. Pane Martínku, tak to já jsem věděla, jaký to je člověk, a volila jsem ho a volit budu.
  Víte, co je zajímavé? Že jeho odpůrci pořád prosazují tu pravicovou myšlenku volného trhu ( jako by něco takového snad existovalo), tu multikulti, tu lámaizmus, tu válku proti Rusku, tu odstranění pana prezidenta, tu pochody zmalovaných kreatur, pletou extrémní pravičáctví s extrémním levičářstvím v celé škále, ale za všech okolností sami sebe dosazují na místo elity po případné změně. Vůbec jim nedochází, že by pak už žádnou elitou být nemuseli, a teď nemluvím o konečném vypaření se nás všech. No, pravda, takové povahy mají vždy pajšl na to, aby odhodily staré stranické legitimace a statečně se postavily opět v čelo nového pořádku. Pamatujme si je, oni opravdu pohrdají pracujícím člověkem, a vždycky pohrdat budou. Jen tak na okraj: kdysi jsem slyšela takový příběh o jednom výtvarníkovi, který byl za komunistů velmi, velmi utlačován. Kamarádi mu podstrkovali aspoň kšeftíky, aby jeho rodině přilepšili, neboť manželka s dětmi to nějak nedokázali. A přišel samet, tak by člověk řekl, že teď orel napne křídla a vyletí do světa - a ono nic, dál se válel na kanapi nebo po hospodách. Jeho manželce došlo, že není statečným disidentem, ale obyčejným lenochem, a konečně jej opustila. To jsem si jen vzpomněla na ten dávný příběh, protože mi připomíná lidi, o kterých je řeč: dejte je k mašině nebo k lopatě a plaťte je tak, jak je u nás zvykem, a hned poznáte, co se v kom skrývá. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
 28. Je úsměvné, že mnohý, kdo kladně hodnotí Zemana, se na úvod omlouvá, že ho nevolil. Čímž se fakticky vysmívá Ústavě, která volebnímu právu přisuzuje atribut tajného hlasování. Nemyslím si, že Zeman je mluvčím těch nejvíce opomíjených. Naprosto jisté ale je, že ke nesmiřitelným odpůrcem privilegovaných všeho druhu, jakož i samozvaných mluvčích veřejnosti a v tom je sakramentský rozdíl. Zeman je Werichem v jiném rozměru. Je přirozeným géniem politiky a to ty hnidopichy a především lumpeminteligenci neskonale štve.

  OdpovědětVymazat
 29. Dost se divím tomu, že TV PRIMA mohla odvysílat pořad Jana Krause, kam si místo tří hostů pozval protiprezidentské štváče, rádoby umělce třetí kategorie, kteří veřejně kopali do p.prezidenta.Co jim jen provedl, (Dyk, Anna K a další). Co asi kromě peněz chybí např. Bartoškovi, že vybízí národ k občanské neposlušnosti. Co jemu se děje za příkoří? To už ta plejáda ryze CHARAKTERNICH umělců zapoměla, že když podepsali CHARTU a 2000 slov, tak pak se sklopenýma ušima a posraně veřejně houfně zase podepisovali ANTICHARTU !? My, kteří jsme to zažili, jsme to ale nezapoměli !!! Tak ať jsou raději zticha !! Včetně štváče a milovníka Šláfenberga, charaktera Krause !


  OdpovědětVymazat