Reklama

středa 26. října 2016

Dientsbier je v Pražské kavárně – definitívně!Lubomír Man
26. 10. 2016                               


Pražská kavárna a sociální demokracie. Původně to byly dva proudy jedné řeky. Tekly si každý zvlášť a neměly toho mnoho společného. Jeden tekl podél pravého břehu, druhý podél levého břehu, a že to tak snad zůstane až na věky, naznačoval např. jejich prudký svár o americký radar v Brdech. Pražská kavárna (PK), se za něj prala jako divošský kmen o ukradený totem, a sociální demokracie, ústy Lubomíra Zaorálka, tvrdě oponovala: „Ne, zbavili jsme se jedné armády na svém území a nebudeme sem tahat druhou!“

Takto srozumitelně to šlo až do kyjevského Majdanu a posledních sněmovních voleb. Tehdy se totiž ony dva proudy jedné řeky začaly k sobě přibližovat. Ale to ne tak, že by oba zamířily ke středu a tam se začaly navzájem splétat. Ani v nejmenším! PK se dál tiskla na svůj pravý břeh a ještě hlasitěji než dřív vyluzovala své zaklínadlo, že Rusko je ďábel a Amerika dobro a požehnání, a že kdyby si tohle pravidlo dovolila fakta zpochybnit či obrátit v pravý opak, bude to platit ještě důrazněji - a kompromitující fakta musí zmizet.

Což bylo zaklínadlo skvěle využitelné právě pro Majdan, nejkřiklavější příklad cizího vměšování do záležitostí jiných zemí, jaký kdy historie Evropy poznala. Revoluce za pět miliard amerických dolarů, za vodku a pelmeně pro revolucionáře zdarma - a z toho rezultující fašistická vláda s předsedou, který prohlašoval, že na konci války přepadla sovětská vojska dvě země, spojené společným osudem - Ukrajinu a Německo (rozuměj Ukrajinu partyzánsky banderovskou a Německo hitlerovské).

A právě tehdy, jakkoli se to pro absurditu popsané situace zdá být nemožné, se levý proud řeky, osazený sociální demokracií, pohnul k proudu pravému, a vody obou proudů se počaly splétat. A to když Zaorálek, nyní zahraniční ministr nové koaliční vlády, vyjádřil s Majdanem plný souhlas, když české nemocnice začaly přijímat zraněné bojovníky z Majdanu (ale jen ty z řad fašistických revolucionářů), a když pak po roce vyjel náš zahraniční ministr do Kyjeva na velkou slávu prvního výročí majdanské revoluce. Češi jeli oslavit fašisty z masa a kostí (definice Němce Güntera Verheugena).

To už oba proudy řeky tekly korytem řeky víceméně společně a zurčely též víceméně stejnou melodii. Samozřejmě byla to původní melodie proudu PK, teď zesílená a triumfující, ve které se staré sociálně demokratické něpěvy ztrácely, až se staly téměř neslyšitelnými.

A tak jediným, kdo z bývalých předních sociálně demokratických politiků ty melodie svým nezávislým a nezotročeným přístupem k mezinárodním problémům ještě připomínal, byl prezident Zeman. Cíl nenávisti PK nejen za onu nezávislost, ale i za to, že si v prezidentské volbě dovolil porazit jejich favorita. Co na tom, že ze všech ústavních činitelů má dnes právě on – a to dlouhodobě – největší podporu našich lidí. Tohle vysedávače PK nezajímá, protože oni na demokracii, takto vyjadřovanou, kašlou. Stvořili už desítky pokusů prezidenta svrhnout, zostudit, vrhnout na něj obvinění ze zrady národa, ale prezident to vše až do dnešního dne ustál, což ovšem v myšlení lidí z PK vůbec neznamnená, že to dokáže ustát i zítra.

A tak právě dnes, v těchto okamžicích a už jen pár hodin před památným 28. říjnem, se připravuje poprava prezidenta definitívní. Do rozhodného komplotu získala Pražská kavárna postavu z naší politiky snad nejtemnější, zběhlého kněze a dnes z vůle lidové strany a koaliční vlády ministra, kombinujícího násílí s podlézavostí a lží v každém koutku jeho úst. Dle nejaktuálnější z nich vyhrožoval prezident ministrovi, že v případě jeho setkání s dalajlámou vyškrtne ministrova strýčka ze seznamu vyznamenaných k 28. říjnu – a poté, co se ministr s dalajlámou bez ohledu na údajnou prezidentovu hrozbu s dalajlámou sešel – prezident, podle ministrovy verze, svou výhrůžku splnil, a strýčka ze seznamu plánovaných vyznamenaných vyškrtl. Byli u tohoto jednání s prezidentem další tři lidé, nikdo z nich tuto výhrůžku prezidenta směrem k ministrovi nezaslechl, ale on ji spřáteleným PK médiím – zřejmě v souladu s intrukcemi vedoucích PK - stále tvrdošíjně opakuje. Třebaže už jen logika věci takovéto jednání prezidenta s člověkem proradným a všeho schopným, dokonale vylučuje. Ale logika – nelogika, PK cítí, krev, kterou se jí podařilo vyvolat, a do všech koutů republiky vyřvává z ministrovy pomluvy odvozené řeči o tom, jak násilnického prezidenta to prý dnes na Hradě máme, že je třeba se od něj izolovat - a proto nechoďte 28. října na Hrad, naše figurka a nedávný Kalouskův nádeník s kašpárkovským obličejem vás zve na vzdoromanifestaci na Staromáku, ze kterého snad vykřešeme i u nás podobný majdan, jaký byl na Ukrajině.

A co sociální demokraté na to? Je to k nevíře, ale oni tomu zlému mumraji přizvukují, vyslovují k prezidentovi výchovné připomínky, a jeden z jejích ministrů už oznámil, že na protest proti prezidentovým praktikám se slavnosti k 28. říjnu na Hradě nezúčastní.

Možná jej tedy namísto na Hradě spatříme v pátek s pažemi zakleslými do paží kamarádů z Pražské kavárny, čímž se oba proudy naší řeky - levý i pravý - spoji podél pravého břehu už definitívně. A denitívně už též bude Jiří Dienstbier mladší patřit do PK. Tím definitívně myslím, že z ní už nebude moci vyjít mezi slušné lidi, kdyby ho nová politická situace k tomu někdy zvábila.

22 komentářů :

 1. jeho fotr myslím jirka topič to byl bohém chlast a děvky a byla s ním zábava v hrobě se obrací a proklíná sám sebe co to zplodil za hovado bezpáteřní a ježtě k tomu bukvici no holt americká morálka a výchova

  OdpovědětSmazat
 2. Zvláštní hlášení ČRo a ČT: "Všichni příslušníci pražské kavárny nechť se v pátek dostaví v co nejhojnějším počtu na trucmajdan, ministr kultury bude na akci sestavovat seznam dosud neoceněných a těžce podceněných vyznavačů pravdy a lásky."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a po ukončeném pragomajdanu, budou všichni účastníci humanitárně rozbombardováni našimi americkými spojenci, váš Vašek Veš-krna.

   Smazat
  2. ...a ti, co přežijí, projdou očistou z rozestavěných Strykerů.

   Smazat
  3. Na tom bale budou do rytmu vyhravat dva tezke kulomety ,a uklizeni zajisti ceta vernych veci kteri posleze se proleti provetrat do luftu

   Smazat
 3. Ale vždyť při posledním nácviku na pražský Majdan i s policejními provokatéry, pořád ukazovali v TV Kalouska a Dientsbiera. V PK to měli špatně zorganizované a něvěděli, zda se už jede naostro, nebo se jedná o cvičení. Stačí se podívat do nedávné minulosti, co Kalousek navrhoval a ČSSD mu to pomáhala prosazovat. Dodnes nechápu, proč je ČSSD řazena do levice, když je to jenom nástroj k prosazování zotročujících požadavků šmejdů. .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od roku 1920 soc.dem není levice, ale zrádná strana se zkorumpovaným vedením.

   Smazat
 4. Tento zhrzený rozmazlený dě+dičný dizident je krajně mstivý. Už hned, jakmile se nedostal do 2. kola, začal prosazovat návrhy na okleštění prezidentských pravomocí. Taky byl iniciátor "ústavní žaloby" na Klause. Je to nenávistný mstivý jedinec.

  OdpovědětSmazat
 5. Kladeňáci si ho zvolili.Věděli o něm,že je to
  hajzl a přesto mu dali své hlasy.A dají mu je i
  teď,kdy je v PK veřejně.Takže se ho nezbavíme.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:11 Možná by pomohlo zřídit v Kladně tábor pro utečence, které tak podporuje. Tamnější "nepřizpůsobiví" by se mohli zapojit do jejich integrace. Mají v tom dlouhodobou praxi. Perfektně znají náš příspěvkový systém a co se kde dá "recyklovat".

   Smazat
 6. Socdem si neuvědomuje, že pravá strana řeky má chatrné dno, do kterého se pomalu ale jistě vsakuje. Výsledky posledních voleb by je měly varovat. Stejně tak by je měla varovat historie předválečného Německa, kde náckové zvítězili jen proto, že silné levicové strany nespolupracovaly. Komunisté sice šli do koncetráků jako první, ale socdemáci je brzo následovali. Pak už bylo jedno, kdo té spolupráci bránil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horší je, že si to neuvědomují voliči, že se nechávají stále opíjet rohlíkem, tj. že ji novináři nazývají levicovou stranou. Soc. dem. byli přece vždycky takoví, jejich nynější jednání není vůbec překvapivé. Pro mne prostě potvrzují to, proč je Stalin nenáviděl - že je to kukaččí vejce v levicové politice

   Smazat
 7. Pane Man,
  s článkem lze pouze souhlasit, jen to prolínání levého a pravého břehu bych opravila. Nestalo se tak po Majdanu, ale o něco dříve, když asi 3-5 týdnů před volbami začal Sobotka lavírovat okolo círk. restitucí a jeho vyjadřování silně připomínalo vyjadřování Spáče. Po volbách udělal koalici s lidovci a k upokojení davů stvořili "komisi". Tehdy už oba toky splynuly v jeden. Vzpomeňte si na vyjednávání a trvání lidovců na tom, že budou mít 2 ministry - kultury a zemědělství - kterých se círk.restituce dotýkaly.
  Ivana

  OdpovědětSmazat
 8. o jake levici je zde řeč snad ne o černoprdelnich či sralbotkovych socanech když socan už je nadavka či snad proboha -ač ateista -ne hnipajici komunisti či snad eštebakova pravolevicia ala fšici kradnu len ja nie či vykleštěny profesurek z odeeses ktery jde s každym kdo mu da -funkci či opilec tulamore hlavni favorit ministerstva propagandy naši nenanši čete

  OdpovědětSmazat
 9. politika cssd je politika top09 vlezdoprdelstvi eu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do roka a do dne, rozpad Sobotkových socanů a STOPů 099 s Kradouskem a Borýšem, skončí v propadlišti.Potom nevím, koho si hlásná trouba CT, místo těchto válečníků najde, pro zaplnění jejich probruselské a proamerické fašistické propagandy.Myslím, že odchodem těchto satanů dojde i na hlásnou troubu.Vivat SPD!

   Smazat
 10. Proč se slaví vznik státu, který již neexistuje? Nejsou ty medaile spíš na oslavu za jeho rozbití. Původní Čechoslovák.

  OdpovědětSmazat
 11. 22:25 Nad tím už také špekuluji.A jsem z toho zmaten.To by měli mezi vyznamenanými být i Slováci?No jo,ale jestli by s tím ambasáda slovenská byla zajedno.Myslím s dopisem.

  OdpovědětSmazat
 12. zitra jsem domluven s kalousem usatym a dalsimi kokoty kteri jsou za free fckn tibet ze si berem tibetskou vlajku na hrbet at ma shromazdeni vahu a smysl
  chef

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na čete už pišou scenař tvaružek a boreček dokonce v utajeni proběhla jeneralka

   Smazat
 13. ONO SE DĚJE JEŠTĚ NĚCO MOC DIVNÉHO!

  na PL třeba bratři z umírněné větve kudrnaté náboženské obce varují hlasem do vlastních řad.
  dovolávajíce se na facebook, ombudsman Křeček i šedá eminence Jiří Svoboda, upozorňují obřezané bratrstvo, že Češi už těch věčných provokací ze strany sionistů, kteří v roce 1989 provedli převrat, uchopili moc a zotročili celý národ, mají dost.
  Nehoráznost a zločinnost sionistů dostoupila vrcholu útoky ze všech pozic, počínaje všemi patry politiky, přes média, až po tzv. umělce, kteří nejenom hanobí Miloše Zemana, jako člověka, oni v něm uráží nejvyššího představitele Českého národa a symbol státnosti.
  Bezbřehá nenávist k Čechů a ke všemu českému, vyvolává odezvu v celé společnosti. Výše jmenovaní upozorňují sv= bratry ve víře, že by mohlo dojít k něčemu, co už nejde zvrátit. A pak bude následovat to, co tu proběhlo před sedmaosmdesáti léty.
  A důsledky pro dnešní zločinný režim budou znamenat něco, jako konečné řešení.
  Nu kdo chce kam, ...

  OdpovědětSmazat
 14. v pražsky kavarně byl mladi jurka aniž by o tom věděl od te doby co stary začal chlastat škoda že ho nevypustil do kanalu bylo by o trotla meně

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.