Reklama

.

.

sobota 8. října 2016

Dosah působení ruských systémů S-400 a S-300 v Sýrii se může stát překvapením pro jakékoliv „neidentifikované objekty“Pro Američany: Nechte nás být, nebo si vylámete zuby!

napsal/přeložil Geo
8.10. 2016   Eurasia 24
Ruské ministerstvo obrany nazvalo věci pravými jmény. Protivzdušné komplexy velkého dosahu jsou v Sýrii proto, aby ochránily ruské instalace před americkým útokem. Podle varování si na systémech S-300 a S-400 mohou Američané vylámat zuby nejen s křižujícími střelami, ale i stealth letouny.


Dosah působení ruských systémů S-400 a S-300 v Sýrii se může stát překvapením pro jakékoliv „neidentifikované objekty“,prohlásil mluvčí ruského ministerstva obrany Ruské federace generálmajor Igor Konašenkov.

„Připomínám americkým stratégům, že vzdušné pokrytí ruských vojenských základen v Hmímím a Tartúsu je zajištěno protivzdušnými raketovými systémy S-400 a S-300, jejichž rádius působnosti se může stát překvapením pro jakékoliv neidentifikované létající objekty,“ řekl Konašenkov.

Poznamenal, že obsluhy systémů pravděpodobně nebudou mít dostatek času na objasnění „přesného programu letu raket a jejich příslušnosti“. Varoval tím Američany, že Rusko je nenechá poskytnout podporu teroristůmraketovým úderem na syrskou armádu střelami s plochou dráhou letu – a už vůbec by si Američané neměli zahrávat s myšlenkami na úder na ruské pozice v Sýrii.

Stejně tak by se Američané neměli spoléhat na stealth letouny F-22 Raptor, které v regionu operují. Konašenkov uvedl, že „iluze diletantů o existenci ‚neviditelných letadel' mohou v realitě narazit na rozčarování“.

Základnu v Hmímím, odkud vzlétají ruské bojové stroje k útokům na teroristy, hlídá od loňského listopadu protivzdušný systém S-400 s udávaným dosahem raket až 400 kilometrů a schopností detekovat cíl na vzdálenost až 600 kilometrů.


V minulých dnech byly do centra materiálně-technického zabezpečení v přístavu Tartús dopraveny komplexy S-300, pravděpodobně ve variantě V4, určené mimo jiné k ničení střel s plochou dráhou letu.

Geo, Eurasia24.cz

11 komentářů :

 1. Někdo to bude chtít otestovat,USA určitě ne,ale někoho už přemluví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nevím, ale poslední dobou mám takový divný pocit, že americkou zahraniční politiku řídí někdo úplně jiný, než Obamova administrativa. Navíc, s končícím mandátem současného prezidenta a nejistotou zvolení té "správné" náhrady, jako by ti loutkovodiči zrychlovali tempo. To, co kdysi trvalo roky, dnes trvá měsíce a to, co trvalo měsíce, dnes trvá dny. V Sýrii se nic nedělo roky. Po vstupu Rusů se situace mění téměř ze dne na den. A bohužel, vždy k horšímu.

   Vymazat
  2. V Sýrii se nic nedělo roky? Když byla obecná snaha o tom nemluvit (neinformovat), neznamená to, že se nic nedělo. Oni se ti teroristi neobjevili ze dne na den ani "z hůry".

   Vymazat
  3. Vladimíre! Ale naopak, v Sýrii se dělo! Den za dnem ti džihádisté a najatí zmetci všeho druhu zabírali (pod krytím USA a jejich tamních vazalů) jedno město za druhým a jednu oblast za druhou. Aby svrhli Assada a nechali tam instalovat proamerickou vládní sebranku. Což stálo Sýrii mnoho životů jejích obyvatel a nebývalý společenský, ekonomický, kulturní a náboženský rozval. Statisíce mrtvých, miliony bez domova. Jeho náprava po osvobození té země syrskou vládní armádou (a jejími spojenci) bude trvat celá desetiletí. To je ta bilance toho "nic_nedění", které tam trvá ca. od r. 2011. Vskutku zářný to příklad šíření západního civilizačních hodnot. Horší to je snad jen v Afganistánu, Iráku, Jemenu a Lýbii.

   Vymazat
  4. Ptejte se McCaina co o nem Putin prohlasil "nedivte se mu ,hodili ho do diry na 5 let a kdo by to vydrzel" minil dusevno starce je znovu kandiduje na senatora. Ten take kandidoval na presidenta se silenou z Alasky ktera vidi do ruska z verandy.Tento deda kdyby byl byval zvolen "obcany" presidentem mohlo jiz byt po valce .Mele a zpiva o hazeni bomb na Iran (stejne jako Predkuracka)a vede neokons verejne zatimco dalsi hejna tajne ,neni to zadna prdel abych rekl kratce poslechnete si generala zajimavaho jmena Milley (ne Milkin to byl onen bursovni zlocinec -lzid)jak mluvi o zacatku valky a ztrestani vsech kteri neposlouchaji moudra slova mirotvurcu

   Vymazat
 2. 18,10
  Myšleno v dopadech na celosvětovou bezpečnost. Logika věci mi říká, že oficiálně šlo všem o jednoho nepřítele, IS. Až v průběhu posledního roku vyplavalo na světlo boží, že Američané stojí na jeho straně, i když nás roky krmili informacemi o tom, jak s ním nekompromisně bojují. Až Rusové je usvědčili ze lži, když jejich několik desítek letadel nejenom IS zastavili, ale dokonce donutili k ústupu. Místo uznání, že si někdo místo nich pálí prsty, Američané okopávají kotníky a zvyšují mezinárodní napětí. Tohle neskončí dobře. Zdá se, že iniciativu v USA převzali lidé mdlého rozumu s velmi pochybnou vizí.

  OdpovědětVymazat
 3. Příliš silná slova. Eus totiý jaksi nebere v úvahu svou národní mentalitu a mentalitu USA. To Stalin už dobře poznal, když říkal - dejte si dobrý pozor na Anglosasy. Jsou velice mazaní a můžeš od nich čekat cokoli a pak tě z úsměvem oidrazí. Anglosas rozumí jedině tvrdé síle a totální izolaci jimak ja nikdo nezvádne. Už to, jak se rychle otřepalo Německo a vplulo do západního uskupení je toho důkazem. Ono to USA bez německé a anglánské vědy a techniiky je o ničem,,,

  OdpovědětVymazat
 4. Jednou-nekde do naky hozpody zacal prilezat cizi blbecek,vsem radil,do vseho strkal nos,vsemu rozumel,vsechno chtel zmenit. Za nakej cas uz zacal lezt na nervy hozpodskymu i chlapum co tam chodili pokecat a dat si v pohode pivo. Ten zmrd obcas zaplatil nakou rundu slabomyslnejsim navstevnikum a ti mu lezli doprdele a pochlebovali mu. Az prisel den kdyz nasral celou hozpodu a tak se do nej chlai pustili a vyhodili ho z hozpody.
  Preslo nekolik dni a uz si tam prievdl naky svy kamose a zacli machrovat a delat ramena jeste vic a byt drzejsi... chvili to fungovalo az se jednou nasral jeden spravnak! A prisel "El nino", a chlapi koukali jak ti zmrdi litaji oknem,dverma i zadnim vchodem!
  Nalozij jim na picu,nakopal prdel,vykopal z hozpody a zavladl klid a mir!
  -A pointa?-V" nasi" hozpode si budeme delat politiku jakou uzname za vhodnou a udelame to co se bude zamlouvat hozpodskemu a nam, co tam chodime!A nikdo tady na nas nebude otvirat chlebarnu a strasit nas!A kdyz jo,tak dostane nakopano a taky na picu a odtahne doprdele-SMITEC!
  Nepripomina vam to neco ? .....)))

  OdpovědětVymazat
 5. uplne jednoduchej plan usa pomoc islamskemu statu dobyt muslimske uzemi udelat velkej chalifat kterej potom na oplatku bude bojovat proti rusku za podpory us zbrani usa vytezi zdroje a kdyby bylo rusko zniceno pak znicej chalifat evropsky smejdi nechtej valcit tak je vyhladime pomoci imigrace a nova evropska rasa bude bojovat za usa

  OdpovědětVymazat
 6. Maji naplanovano "udelat "sedm narodu, ale nedari se. Pred Iranem utekli , Lebanon taky nemaji, ale dobyli a znicili Lybii. A v Syrii , tohle je velmi podivny ,vo co vubec jde , se spolcili a VEREJNE s Al Qaeda, ktera jim znicila cast New Yorku !! Znamena to ,ze vedeni USA jsou islamsky fasisti a teroristi ? Chteli zase kricet jako Hitlery. Masakrovali jsme, znicili vse , nikdo neprezil !! Ale Syrie prezila a preziva a ukazuje se jakou duveru si Putin zaslouzi, kdyz nezradil sve sliby..A nechce pod vyhruzkami valky je zradit.
  A chteji tytez teroristy aby ovladli Evropu...
  Jinak USA nema uz davno svetu co nabidnout. Jedine uchylny a odporny KULTURKAMPF , terror ,velmi malo vyrobku...Na svetovem foru s nimi hlasuji pouze Izrael, casto usluzna Kanada , Marshalovy Ostrovy a Palau..Proto se o tom nikde nepise...
  Mnozi se informace ,ze Izrael /Netanjahu, zidovske organizace a politici v USA / "zahnali"presidenta Obamu , ktery chtel neco vyjednat ohledne Palestiny jak slibil verejne, hned po volbach do kouta kde dostal nahubek. Ovladla je ted vzteklina stale se stupnujici , cim vice se jejich nadeje na ovladnuti a vyloupeni sveta borti a je to predevsim jejich vlastni neschopnosti ... zachovat aspon predstirani normalnosti...

  OdpovědětVymazat
 7. Protiletadlový – protiraketový systém S-300VM Antej-2500 představuje absolutní světovou špičku mezi prostředky teritoriální obrany proti balistickým raketám, střelám s plochou drahou letu, raketám odpalovaným z letadel a samozřejmě i samotným letadlům. V kombinaci s již rozmístěnými systémy protivzdušné obrany S-400 a systémy radioelektronického boje Krasucha-4 umožňuje Rusku v případě potřeby během několika minut vytvořit nejen nad územím ovládaným vládou v Damašku neprostupnou bezletovou zónu a zlikvidovat v podstatě jakýkoliv cíl, který by se pokusil do ní proniknout.

  OdpovědětVymazat