Reklama

.

.

čtvrtek 13. října 2016

Důvody k dalšímu setrvání v NATO nejsou !

Ludvík Smýkal
13. 10. 2016    
Téma posledního Klubu politické iniciativy Nová republika „Zajíštění svrchovanosti a územní celistvosti ČR, ochrana životů, zdraví a majetku jeho občanů“ bylo pro jeho účastníky jistě zajímavé a podnětné. Důkazem toho byla rozsáhlá a zajímavá diskuze, s řadou podnětů a připomínek, které jsou ve zkrácené formě uvedeny u jednotlivých částí níže popsaného bezpečnostního systému.

Smyslem a účelem bezpečnostního systému je plnění základní povinnosti státu dané článkem 1 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky. K jeho vytvoření a fungování byla zpracována řada dokumentů, předpisů a koncepcí.

Jedním z hlavních dokumentů je „Bezpečnostní strategie České republiky“ přijatá vládou ČR v roce 2015 , ve které jsou stanoveny zásady pro pružnou reakci na bezpečnostní hrozby vůči České republice, integraci, koordinaci a řízení činnosti jednotlivých složek bezpečnostního systému.

Mezi předpokládané bezpečnostní hrozby patří vnější a vnitřní ohrožení ČR, přírodní a technologické katastrofy, migrace, apod.

V „Bezpečnostní strategii ČR“ jsou uvedeny jednotlivé složky bezpečnostního systému :
- diplomatická služba
- zpravodajské služby

„Je otázkou, zda se tyto služby již vzpamatovaly ze „zemětřesení“, kterým prošly v minulém období. Neuvážené zrušení řady diplomatických a obchodních zastoupení, současná snaha o zrušení našeho velvyslanectví v Damašku, poslední zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), skandál ve Vojenském zpravodaství (VS), apod. tomu nenapovídá.“

- ozbrojené síly, zvláště Armáda ČR, orgány státní správy a samosprávy, firmy obranného průmyslu

„Vyzrazením dokumentace týkající se zajištění obranyschopnosti státu, vyzrazením rozvědky, zrušením raketových vosk PVO, likvidací vševojskové armády, letectva, ženijního a ženijního vojska, apod., byla naše armáda v minulých letech zcela zdevastována. „

„Je třeba si uvědomit, že v současnosti nemá Česká republika připravenou bojeschopnou armádu, která by zaručila bezpečnost našeho státu a ochranu životů, zdraví a majetku jeho občanů.“

„Podniky obranného průmyslu byly v minulých cíleně likvidovány, „přeživší“ nejsou současnými politiky dostatečně podporovány“.

- orgány a organizace vnitřní ochrany obyvatelstva : Policie ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Obecní policie, vyčleněné síly Armády ĆR, zdravotnické záchranné služby a zdravotnická zařízení, orgány činné v trestním řízení, neziskové organizace, soukromé bezpečnostní agentury

„Integrovaný záchranný systém (policie, hasiči, zdravotníci) je zřejmě, přes všechny problémy s ním spojené, jedinným fungujícím článkem bezpečnostního systému“.

„Otázkou je, jak jsou do systému zapojena soukromá zdravotnická zařízení, jak jsou řízena, podporována, apod.“.

„Zapojení neziskových organizací a soukromých bezpečnostních agentur do systému je, z řady důvodů, velmi problematické. Je sporné, zda naše státní orgány mají nad těmito subjekty vůbec „kontrolu“.“
- nástroje kybernetické bezpečnosti

„Problémem k zajištění kybernické bezpečnosti v případě mimořádných situací zřejmě bude propojení firemních počítačových sítí ze zahraničím, předpokládaná nedostupnost náhradních dílů a zařízení, která se u nás nevyrábí, závislost na elektrické energii, apod.“.
- krizové řízení a jeho orgány
- příprava obyvatelstva pro krizové situace a mimořádné události

„Cvičení krizového řízení a jeho orgánů se provádí ojediněle a nesystémově, příprava obyvatelstva se ve větší míře, z řady důvodů, neprovádí“.

Přijatá „Bezpečnostní strategie“ zcela opomíjí řadu významných činností potřebných pro zajištění bezpečnosti a obranyschopnosti státu např.:
- výchovu k vlastenectví a úctě k autoritám a naší historii v oblasti školství, kultury a médií,
- energetickou a potravinovou bezpečnost (voda, elektřina, plyn, teplo, pohonné hmoty, zajištění
ochrany obyvatelstva, zajištění poravinové a zpracovatelské sobstčnosti v rámci regionu, apod.),
- podporu našich firem, zajišťujích materiální a technických potřeby naší armády a občanů (spotřební a zpracovatelský průmysl, doprava, zásobování, apod.)
- atd.

Jsme přesvědčeni, že právě nyní, v době zvyšujícího se mezinárodního napětí, je o všech těchto složkách a problémech našeho bezpečnostního systému vědět, přemýšlet a hlavně jednat.

Je třeba si uvědomit, že podporou agresivních kroků NATO, kterého jsme členy, nebo shovídavým mlčením, vystavujeme celý náš národ, v případě že se NATO podaří rozpoutat válečný konflikt v Evropě, smrtelnému ohrožení.

Naše členství v NATO je jedním se závazků, přijatých pravicovými vládami bez schválení občany, které nás svazují a omezují, a které je třeba odstranit.

Každý z nás se musí rozhodnout, zda je mu lhostejné, že naše setrvání v této organizaci nám nezaručuje „Zajíštění svrchovanosti a územní celistvosti ČR, ochrana životů, zdraví a majetku jeho občanů“, naopak přímo ohrožuje, nebo trvat na vystoupení naší republiky z NATO.

Cestou ke změně a dosažení úspěchu je vyvinout tlak na všechny naše politiky, napříč politickým spektrem, od těch v obecních zastupitelstvech až po ty na nejvyšších funkcích, na ukončení členství České republiky v NATO, nedílně spojené z dekolonizací našeho státu.

I oni musí pochopit, že je třeba změnit „pravidla hry“ a dosavadní nevyhovující bezpečnostní systém
nahradit novou evropskou bezpečnostní strukturou, založenou na vzájemné úctě a spolupráci.

Není už na co čekat, ani na referendum, které je zásluhou těchto politiků v nedohlednu !

26 komentářů :

 1. od dob bratra žižky se v čezku nevalčilo i proto byli češi vždy na straně osvoboditelu od okamžiku kdy překročili jejich hranice což bylo vždy rozumne rozhodnuti dnes už by totiž neexistovali

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda je ta, že do NATA nás podvodem zatáhli premiér Zeman a oposmluvní Klaus, když před volbami Zeman sliboval ke vstupu celostátní referendum, které dodnes neproběhlo! Takže nešlo o pravičácké vlády , ale o vládu pravičácké rádoby levicové ČSSD !!

   Vymazat
  2. 17:26 Do vstupu do NATO se v té době podepsali skoro všichni naši politici. Napříč politickým spektrem !
   To ale nic není nemění na tom, že je třeba nyní z NATO vystoupit !
   Při vstupu referendum nebylo, není žádný důvod, aby bylo při vystoupení !

   Vymazat
  3. Svatá pravda 20:01. A měli by to vystoupení podepsat ti samí, aby si narovnali páteř před národem a jednáním o vystoupení pověřte kocába.
   Tím se konečně zbavíme té plechové kavalerie, která se nám tady se svým prehistorickým šrotem prohání po dálnicích.

   Vymazat
  4. To je jedno. Kdyz je nebezpecno, NATO se zda diskreditovano, namluvime lidem, ze v evropske armade je sila a jedem dal. Takovy vetsi bundeswehr...

   Ubohe, trapne. Jakoby kdy byla Evropa jednotna. Neshodne se ani na velikosti okurky. Neshodne se jedno etnikum s druhym.
   Tak je namichame? Michtejte, no namichate kokteil nebezpecny zejmena pro vas.
   jednoducha, tupa smeska, schopna chapat pouze prima reseni, bez schopnosti predem zhodnotit dusledky.

   Vymazat
  5. Hlavně nebyl žádný důvod do toho zločineckého paktu vstupovat a podílet se na jeho zločinech proti lidkosti a proti míru mezi národy a porušovat Chartu OSN a mezinárodní právo !!

   Vymazat
 2. Podle mého názoru jste se spletl v řádu přibližně 300 až 400%. A to je sakra rozdíl.

  OdpovědětVymazat
 3. Jeremy Corbyn, byl nedávno - po kampani, kterou proti němu vedli poslanci jeho vlastní strany podporovaní většinou médii včetně The Guardian - potvrzen jako lídr britské Labour Party. K překvapení a nevoli stranického establishmentu obrozuje stranu zdola. To pravděpodobně znamená definitivní konec blairismu (vědí to už pánové Bohuslav Sobotka a Oto Novotný?!).
  K členství své země v NATO řekl Corbyn toto:

  "I have criticisms of Nato, it’s a Cold War organisation and it should have been wound up in 1990 along with the Warsaw pact." (vzpomeňme Václava Havla z roku 1989!)
  "I think there has to be a debate about the powers of Nato, the democratic accountability of Nato and why its given itself a global role."

  Corbyn nepochybně ví, že NATO se své role světového četníka nezřekne, stejně jako se nestane spolkem respektujícím demokratické principy. Ví také, že pro vystoupení z NATO ve Spojeném království momentálně nenajde většinu (podobně jako ji nenajde pro zrušení monarchie).
  - Jako předseda strany, kterou chce přivést k vítězství ve volbách se vyjadřuje opatrně.
  Říká proto pouze: NATO a demokracie nejdou dohromady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono samo NATO by žádným světovým četníkem nebylo, kdyby tam neporoučely USA. USA je největší zlo, které celé NATO řídí a zatahuje do všech světových konfliktů. Jeremy Corbyn má naprostou pravdu, že NATO a demokracie nejdou dohromady. Já dodávám pokud tam budou poroučet USA.

   Vymazat
  2. Ale bylo. Bývalé koloniální velmoci se snaží skrezvá NATO uplatňovat svou neokoloniální politiku pod deštníkem USA, které se toho účastní (viz. např. Libye, kterou rozesraly Francie s Itálií, ale neměli na to sílu a USA jim posléze pomohly Libyi rozbít).

   Vymazat
 4. Jsem ochoten bránit svou vlast proti všem nepřátelům. Nikam nebudu prchat. Ale nikdy nebudu bojovat za politické a ekonomické zájmy někoho jiného. Čím je užitečná naše armáda v Afghanistanu? Akorát nám tam udělala špatnou pověst. Kdysi nás považovali za přátelé, kteří tam stavěli rafinerie, pivovary, cukrovary, silnice, dnes jsme bráni za nenáviděné nepřátele. Až bude naše armáda obranyschopná, tak ať se v našem zájmu někam míchá a hájí tam i naše zájmy a ne někoho jiného. Taková je dnešní imperiální doba a jsem realista. Ovšem k tomu nikdy nedojde. Ale to už trochu kecám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nord Atlantic Terrorist Organization!

   Vymazat
  2. Anonymní13. října 2016 17:27 tvoje vyjádření při plném vědomí a s čistým svědomím podepisuji.

   Vymazat
 5. nepotrebujem nato potrebujem armadu co bude branit hranice byt neutralni

  OdpovědětVymazat
 6. Evidentně jsme, celá Česká republika, komplexně připraveni.

  K likvidaci.
  Ať už válkou NATO Rusko, nebo pomalej islamizací, ev. náhlým krachem finančního systému, minimálně i jen dalším pokračováním dosavadní komplexní devastace.

  Vystoupit z NATO a EU, na to nejsme připraveni. Ale musíme se rychle připravit.
  Co bych viděl jako přípravu?
  V parlamentních volbách poskytnout SPD, a jim podobným, parlamentní většinu.
  Jiný tlak s našimi politiky nepohne. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědo, abychom se za rok u volebních uren, přes dnešní vyhrocenou situaci, vůbec sešli a sami v těch urnách neskončili.Jinak Tomio volen již podruhé a za rok snad potřetí, úspěšnost tipuji přes 7 procent, bo ozubený Otík a válečníci ze STOP 09 vhodí ručník do ribgu a konečně vypadnou do propadliště dějin!

   Vymazat
 7. "Českojaponský samuraj Tomio Okamura zatím rituální harakiri spáchat nemusel, namísto toho se mu společně s SPO podařilo získat několik prvních valníků do pomyslné vozové hradby, která má být vystavěna po obvodu českých hranic na obranu našich hodnot před plíživou islamizací. Obhájil tak pozici prvního muže českého národovectví, když dělníky sociální spravedlnosti, národní demokraty, Konvičky i Hamply ponechal v jejich zaslouženém zoufalství. Spolupráce se Zemanovci byla taktickou (a ostatně jedinou možnou) volbou, která se vyplatila a tato nyní už osvědčená koalice může mít dohru i v celostátních volbách. Ačkoliv tedy většina nejzatuchlejších proudů české politiky byla dokonale ignorována, Okamury se patrně hned tak nezbavíme. Vzhledem k jeho vedlejší roli parlamentního klauna je ovšem otázkou, jestli by nás to mělo nějak zásadně trápit."
  http://a2larm.cz/2016/10/barvy-moci/
  http://a2larm.cz/2014/04/jdi-do-prdele-tomio/
  http://a2larm.cz/2014/02/kdyz-politiku-kultivuji-exhibicionisti/

  Je-li vrcholem Vaší politické představivosti Okamura, Dědo, pak opravdu raději jděte na ryby nebo na pivo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádný vrchol představivosti. SPD by mohlo řídit stát velice špatně, nemaje ani lidi, ani zkušenosti. Ale bylo by to řízení, jen předpokládám a doufám, správným směrem.
   Současné bývalo dosud sice v pevných a zkušených rukách, jenže směrem do záhuby.
   Správným směrem, tím myslím podle přímých voleb, referend atd..
   Ale tomu asi nebudete, tuším, rozumět. Děda.

   Vymazat
  2. Uvádění článků z Alarmu je legrační. Samoyřejmě těmhle inťošům Okamura nesedí. Ale zato sedí docela početné skupině lidí. První Okamurovci zasednou na radnicích a pak se uvidí, co v nich je. V Alarmu a lidech kolem něj není toho moc nic, mimo oposlouchaných frází, proti kterým se občané vzbouřili v listopadu 89.

   Vymazat
 8. Bláhovci, do NATO jsme nevstupovali, NATO nás vcuclo jako okolní země. Dokud se nezmění globální situace v NATU zůstaneme. Některá světová uskupení jsou jako hrady z karet. Ani USA nebudou navěky.

  OdpovědětVymazat
 9. V mládí mě učili jak reagovat na výbuch atomové bomby,jak se polohovat.Dnes nám vlastně říkají ,vemte si sluneční brýle ,protože tento úkaz uvidíte jen jednou a nezapomeňte jásat.

  OdpovědětVymazat
 10. O Natu už víme toho dost a víme co je to za společnost..když vystoupime ,nemůžem zůstat ale bez ochrany ,protože pak budeme napadnutelní jako JUgoslavie...a nikdo nám nepomůže..to znamená,že se pověsit na krk Rusku,které by drželo nad náma ochrannou ruku a tak to je s malými státy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by ale znamenalo omluvit se Rusákům za jejich vyhnání, povolat je zpět , aby nás chránili jako chrání Bašara Asada, a předhodit Kocába soudnímu tribunálu za vlastizradu a odstranit veškeré sochy a názvy, které by připomínaly Havla.
   Ted když máme co jsme si vycinkali tak neplačme

   Vymazat
 11. Odpovědi
  1. Jediná správná volba! A pane 23:54 pamatujte, ve volbách do PS příští rok bude Okamura a jeho SPD druhá nejsilnější strana. A pak se budete divit, chytráku.

   Vymazat
  2. Také bych si to přál.

   Vymazat