Reklama

.

.

středa 5. října 2016

Geopolitická Kámasútra: Putin postavil "partnery" do nejnepříjemnější polohy.

Julija Viťazeva
5. 10. 2016      zdroj
Včerejší Putinovo ultimátum není až tak polibek na rozloučenou pro Obamu jako vzkaz pro budoucího domácího Bílého domu. Zprávy minulých dnů jasně ukázaly, že vést dialog s opotřebovanou chromou kachnou je plýtvání časem, energií a rétorikou. Takže vše, co bude řečeno a uděláno ruskou stranou k syrské otázce i k dvoustranným vztahům mezi námi a USA, bude rezerva pro budoucnost.


Ať se stane prezidentem USA na základě výsledků listopadových voleb kdokoli, jedna věc je jasná - vztahy mezi našimi zeměmi už nikdy nebudou jako dříve. Dlouho jsme trpěli neslýchanou "neomalenost" našich "partnerů". Ale trpělivost je u konce.

Myslím, že nemá smysl vysvětlovat, že zrušení sankcí, jako jedna z podmínek pro obnovení platnosti dohod, je jen způsob, jak postavit "partnera" do co nejnepohodlnější polohy geopolitické Kámasútry. Nikdy nebudou zrušeny. Ale to není to nejdůležitější. Právě sankce jsou tím základním kamenem, s odkazem na nějž jsme oprávněni provádět jakákoliv rozhodnutí.

Putin dal jasně najevo, že ve vztazích s USA jsme přešli bod, odkud není návratu. Alespoň s touto administrativou. Padla kosa na kámen. Dále už bude každý působit za sebe a výlučně ve svém vlastním zájmu. USA ve své podstatě vždy jednaly v souladu s touto zásadou. Teď konečně přišla řada i na nás, abychom byli egoisty.

Myslím, že nyní bude ještě zajímavější poslouchat řečníky z Bílého domu. Vždyť budou muset vynaložit veškerou svou fantazii na to, aby překvapili originalitou a vyřkli dosud nevyužité "legendy podzimu" proti Rusku. Ale od včerejška všechny @whojaké příběhy s označením made in USA má smysl vnímat pouze v kontextu: "Mluv, mluv, jsem lékař."

Pamatujete si na výrok Suvorova: "není třeba bojovat množstvím, ale dovedností"? A Rusko nakonec ukázalo své dovednosti. Přičemž nejen na obloze nad Sýrií, ale i na mezinárodní scéně.

Ano, válka ještě neskončila. Ale hlavní bitva je už vyhrána. Nejen proto, že Asad neodejde. Bitva o Sýrii se díky Rusku stala pro vlastní "výjimečností" a beztrestností zpitomělé USA tím Stalingradem, po němž historie půjde novým směrem.

Konec války v Sýrii bude koncem hegemonie USA a světová rovnováha bude hledat novou skutečnou rovnováhu, která bude vycházet z několika "pilířů".

Obrovský skok kupředu tímto směrem byl proveden právě včera.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. Zajímavé i když předvídatelné.

  OdpovědětVymazat
 2. Ropný bumerang
  V roce 2014 USA změnili koeficient výpočtu stavu ropných zásob, čímž vznikl velký ropný přebytek.Pak pozvaly na US ambasády poslušné zástupce vlád EU a nařídili jim aby snížili svoje strategické ropné rezervy na polovinu. Byl vržen vražedný bumerang proti prezidentu Putinovi a ropa klesla ze 120 na 25 dolarů za barel.Putin ale uhnul a bumerang se poslušně vrací. Česká republika má dnes strategické ropné rezevy na 68 dnů(minimální doba podle směrnic EU je 90 dnů)a tři čtvrtiny zemí EU vč Německa jsou na tom obdobně. Bude teď zajímavé sledovat jak budou státy EU postupovat. V případě že přestanou poslouchat USA a v dnešním nebezpečně rozhádaném světě doplní strategické ropné rezervy, vyženou cenu ropy na 150 dolarů za barel. V případě že to řešit nebudou, může se stát že přijde nějaká krize a armáda,hasiči a záchranáři dostanou poviné příděli nafty a benzínu a mi nemáme za 14 dnů na co jezdit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no ono to Rusko s tou jeho obrovskou vůlí žít si po svém taky nejde věčně zadržovat

   Vymazat
  2. Dle informaci uz dlouho nebrali rusove Kerryho vazne, take pro jeho omezenost a nedostatek osobnosti.
   Putin si hral s Obamou "jako kocka s mysi "a cekal jen na vhodny okamzik..Ktery ,jak vedel mu USA ochotne poskytne, drive ci pozdeji , spolupraci s teroristy celeho sveta. Fales,pretvarka, velmi stupidni lzi a predstirani vyjednavat , pak vyhraly Putinovi stoprocentne informacni a medialni valku..Nekonecne lzi usaku pak poskytli absolutni moralni prevahu nad zkomirajicim a mimo vyhrozovani niceho neschopnym souperem...Mam dojem,ze tohle je Putinova "parketa"a zakladna z ktere vychazi a vyhrava na cele care.../Trpelivost a po selhani soupere zdrcujici protiutok/...A vitezstvi za vitezstvim, jako vysledek...
   Na druhe strane usaci nemaji nic prokazatelneho. Zpravy,ze tu a tam zabili nejakeho vudce teroristu jsou neprokazatelne a nepostacujici a neni mozne je brat vezne , kdyz mnozstvi informaci a faktu ukazuje,ze jsou primymi spojenci teroristu, kteri je udajne prepadli 9/11...
   Navic zase prepadli vojensky a okupuji narod a stat a pomahaji obyvatelstvo Syrie terorizovat...

   Vymazat
 3. Rusko dokončí bombardování a celá Sýrie bude věrně milovat Kim Čon Assada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po 4 rocnem radeni Juesej v Syrii,vzala krajina za sve a realita je taka,ze USA a Nato jsou na Strednim Vychode nenavideni a RF je vitana.I ti ISIS,IS a Daes se jako moslimy spis dohodnou,ze maji spolecneho falesniho spojence juesej.Ze bojuji proti RF,je jenom otazka preziti,ale budou zniceni.

   Vymazat
  2. 1:02 Jak může zem nosit takové idioty jako ty hňupe Jákobe Jando? Běž si hrát tupá anální hlavo Jevreji Ohavo.

   Vymazat
 4. Trump says Russia broke Syria deal, does not respect U.S. leaders ...

  zní to jak z Janova Zjevení

  zvuky trumpet a lámané pečetě

  OdpovědětVymazat
 5. I na mne začíná působit dojem, že sankce proti Rusku byly rozhodnuty mnohem dřív, než došlo k událostem, kvůli kterým byly později vyhlášeny. Jenom se čekalo na vhodnou událost, kterou by se mohly zdůvodnit. Rusko začalo růst. Jak ekonomicky, tak vojensky. Proto bylo potřeba zatáhnout za záchrannou brzdu. A protože si Putin dával dlouho pozor, aby západu nedal k jejich vyhlášení záminku, bylo potřeba ujít kus cesty naproti. Proto přišla Ukrajina. Nyní se čeká na krok číslo dvě. Tím má být otevřená válka proti Rusku. A jako záminka k ní má posloužit konflikt v Sýrii. Když si udělám krátkou bilanci amerických zahraničních aktivit za poslední čtvrt století, nenacházím tam jediný kladný výsledek. Všude po nich zůstává rozvrat, teror a naprostý chaos. Afghánistán, Irák, Libye, Kosovo, Sýrie,... Proč by právě Ukrajina měla být vyjímkou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, že Ukrajina není a nebude výjimkou!
   Už dnes přece MMF tlačí na Kyjev, aby odbrzdil moratorium na rozprodej svého území. I tou dlužní smyčkou si Západ drží kyjevské pučisty "hezky" na provázku.
   A USA by sice tu válku s Ruskem rády vyvolaly, ale nejlépe, pokud by se tato nedotkla jejich území a jich samých. To ještě šlo v případě všech vámi vzpomenutých zemí, obětí té US politiky. V případě Ruska to ale neplatí. Rusko sice je podstatně slabší než USA a spol., ale jeho vojenská síla je nepřehlédnutelná. Doufám, že i pro všechny evropské vazaly (vč. našich polit. maňásků), které se ti US huni snaží do příští války vecpat ...
   A sankce? Ano, silně Rusko poškozují. Rusko je však vnímá jako součást běžícího konfliktu, a i pro ně platí, že co tě nezabije, to tě posílí. A Západ přece taky pro Rusko není ve světě jediným hospodářským partnerem a politicko-ekonomickým prostorem.

   Vymazat
 6. soupeření a nenávist USA a Ruska je daná,dlouhodobá a hodně dlouho bude.Je jasné ,jak říkají různí lidé,nastává úplně nová doba v ekonomické sféře i politické.Západ lapá po dechu a elity USA kopu kolem sebe.Rusko nyní nikoho neohrozuje ikdyž hájí své zájmy.Střežme se ,aby v USA některým troubelům nekřuplo v lepce,potom by bylo zle.USAci si neuvědomují nebo nemají snahu si uvědomovat že globální prediktor na vyřešení současného stavu si vybral Rusko a elity USA mu v tom dělají svou chamtivostí,nedočkavostí bordel,proto jdou do kytiček a je dobře.Světová ekonomika současného zlodějského stavu musí skončit a znovu zlikvidovat otrokářství ikdyž vlastně nikdy nebylo,ale vybujelo do neúnosné výše.Chamtivost,chamtivost - u nás v ČR chamtivost+debilita,lisprdelkaření a jako vždy udavačství.Jsme národ Švejka a tím také zůstaneme,pánové vachmajstrové.

  OdpovědětVymazat
 7. Že si Rusové udělají pořadek je nasnadě.Nyní bychom si mněli udělat i pořádky doma. Proto Moraváci a Slezané dost bylo křiváků z Česka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by jsi musel každého zpívavého švéďáka nakopat do prdele.

   Vymazat
  2. Zase bys chtěl rozdělovat? A za rok: dost bylo Slezanů. Takže neprovokuj.

   Vymazat
  3. 9:18 Střílíte na nesprávný cíl. Jestli u nás chcete pořádek, musíte se zbavit proamerických křiváků z pravicových stran. A ti jsou na Moravě a ve Slezku stejně, jako v Česku.

   Vymazat
 8. Poučte blbého. Kdo to je globální prediktor a kde sídlí? A co chce udělat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zbytečné, pokud neumíš hledat, vypni zařízení a jdi si hrát a pokud neumíš číst, vrať se do pomocné. Nikdo ti nic hledat ani vysvětlovat nemíní.

   Vymazat
  2. AdministratorZář 26, 2016 21:17
   Globalisté v USA už prohráli a místo USA se soustředí na Evropu a Blízký východ skrze procesní křídlo jejich velení uvnitř OSN. Viz. poslední video od VK. Američtí jestřábi (neocons) okolo sebe kopou, ale neocons nejsou americká národní elita. Neocons v mnoha ohledech spolupracují s globalisty v USA na implementaci NWO, ale silovými metodami, na rozdíl od globalistů, kteří preferují soft-approach a street force (diplomacie, úvěry, peníze, demonstrace, povstání, color revolutions). Pod pojmem národní elita v USA se označují elity, které prosazují teze americké republiky a jejich hlavním poznávacím znakem je podpora tradiční rodiny, ochrana Ústavy a mocenská izolace USA.

   Neocons jsou přesným opakem, reprezentují nadnárodní moc, ale nejde o globalisty, jde o jejich vlastní mocenský klub na ose New York – Londýn (NYLON), kde se opírají o moc bankovních rodin a veškerou moc drží tyto rodiny na úrovni dolaru a hlavně petrodolaru. Ale neocons nepatří k národním US elitám, ani ke globalistům. VK slíbil, že na toto téma udělá přednášku na Svobodném rádiu, tak snad se dočkáme.

   Projekt Pax Americana prosazují právě neocons (reprezentují v USA to, čemu se říká americký globalismus) a financují jeho udržení při životě. Neocons mají ideologicky mnohem blíže ke globalistům, než k US národním elitám, protože neocons i globalisté prosazují čerpání cizích zdrojů jinde, než kde dochází k jejich zpracování a následně prodeji produktů ze zdrojů vyrobených. To je princip hospodářského globalismu a ten globalisté sdílí s neocons.

   To, že globalisté mohou profitovat krátkodobě z izolace USA, to nedělá z Trumpa globalistu. To, že Putin otevřel v Moskvě mešitu, to z něho nedělá globalistu. To, že Zeman kritizuje migraci, to z něho nedělá anti-globalistu. Už to pochopte. Pjakin v této věci fatálně chybuje a jeho názory v USA nikdo na alternativě neakceptuje. To o lecčems vypovídá. Dokonce ani tací „insiders“ americké vrcholové politiky, jako je Paul Craig Roberts, Ron Paul nebo Zbigniev Brzezinski s Pjakinem nesouhlasí, Brzezinski Trumpa nedávno označil za kata a hrobaře světového globalismu.

   1 | Odpověz - Sdílej

   Vymazat
  3. Zdroj: http://aeronet.cz/news/video-rusko-pozabijelo-americke-britske-a-izraelske-vojaky-v-syrskem-aleppu-kteri-z-bunkru-ridili-operace-is-a-fronty-al-nusra-rusko-celi-narceni-z-barbarismu/comment-page-9/#comments

   Vymazat
 9. K 9.18 Souhlasim AT ZIJE MORAVA AVE MORAVA LABORA ET FLORA.

  OdpovědětVymazat
 10. byla to jen otázka času, kdy p. Putinovi dojde trpělivost a on věděl, proč tu trpělivost musí mít, a házení bláta na Rusko si musí nechat líbit...Rusko muselo získat čas aby se postavilo na nohy a to se z velké části podařilo. A pokud se us rozhodnou dál pro válku v Sirii, tak to bude pro ně tvrdé sousto...to nebude Libie, Irák, p. vl.hričák nahoře - přesně vystiženo!
  a nad čím mě zůstává rozum kompletně stát je, že my Češi, Poláci, Rumuni... s jásotem a nadšením poskytujeme us naše státy jako střelnici v případě konfliktu, s naivitou, že nás musí někdo chránit...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jenomze mi normalni lide nejasame jen mocipani potrebujou ochranu pred vlastnim lidem v 48 je vykopaly vzali jim mamon tak se cpou do eu nata takova top09 patrime na zapad my slovane tam nepatrime

   Vymazat
  2. Ve vládě jsou samé kurvy a ty těm amikům lezou do prdele. Jsem zvědav, jak budou vrženy kostky po volbách. Toho kokota ze Slavkova bych nejraději viděl vybírat senkrovnu . Tento člověk ve svém životě nikdy nic pořádného nedělal.

   Vymazat
 11. 1:56: Pokud umím anglicky - všichni zde nejsou tak chytří, aby Vám rozuměli, chcete říct, že Trump řekl, že Rusko porušilo syrskou dohodu a nerespektuje emerické vůdce? To znamená, že kopnul do míče po emericku, to znamená od branky kapitalistických tlusťochů z Wall Street?
  Já osobně se na něj dívám pořad s reservou. Viděl jsem to video s jeho volebními sliby - např. jak se práce vráti americkým dělníkům apod. Mně to připadalo jako snůška zbožných přání - vhodné pro naivní lidi. On žije ve vzduchoprázdnů a tlusťoši z Wall Street mu to dovolí provést? Myslím, že nic z toho co tam řekl, nebude realizovat. Tak akorát tu zeď na mexické hranici. Kdyby to měl opravdu realizovat, tak by musel být komunista. Ale poslední věta - samozřejmě raději on jako prezident než Hitlery. Již jsem slyšel na Svobodném vysílači říct pana VK, že Amerika se stahuje od volby Trumpa na své uzemí, kde bude řešit své problémy a nějaký Nor o jméně Johan Galtung - ten co předpověděl téměř na rok přesně pád berlínské zdi - píše, že americké imperium krachne v roce 2O20. Švihlíková píše, že finanční světová soustava krachne za 10-l5 let ve své loni vydané knize, která se jmenuje Přelom. Ten Galtung ještě tvrdí, že z USA bude po tom krachu budto fašistická diktatura nebo kvetoucí země. Zde je internetový odkaz:
  https://mail.centrum.cz/download.php?msg_id=0000000044f9000295bc032f0c05&idx=1.2&filename=Konec%20imp%C3%A9ria.pdf&r=59.70208306550584

  OdpovědětVymazat
 12. Je to boj mladého kapitalismu se starým. Až se jím vyšťaví, bude nejvhodnější příležitost se jich obou zbavit. Měli bychom řešit otázku Jak? a mít připravenu funkční náhradu. Tímto směrem by se měly ubírat myšlenky iniciativních jednotlivců a skupin.

  OdpovědětVymazat
 13. Vstavaj strana ogromnaja.Milujeme Rusko.

  OdpovědětVymazat
 14. Každopádně jak "mladý" tak "starý" kapitalismus je zdegenerovaný systém založený na zotročení jedněch (většiny) a vládnutí druhých (vyvolených=pracháčů), kteří si zlegalizovali krádež práce těch zotročených. Vývoj musí buď pokračovat, tedy likvidací tohoto zparchantělého sytému, nebo skončit jako zánik světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale jak na to?

   Vymazat
  2. Víte jak mi to připadá s těma vetřelcema co je vozej k nám do Evropy , že je to budoucí armáda proti Rusku ?! Oni moc dobře vědí , že normální lidé by proti Rusku nebyli !

   Vymazat
 15. 9:44: Vy jste nějaký ubožák, kterému chybí dobré chování. Stačilo napsat "zkuste Google". Jsou to dvě slova.

  OdpovědětVymazat