Reklama

.

.

sobota 8. října 2016

Haag neuznáváme. RF přezkoumává vztahy. Politizované soudy na objednávku nám nevyhovují


Valerij Usačov
8. 10. 2016
…Haag je celý komplet soudů: rozhodčí, trestní, arbitrážní… Na ně se obracejí, oni soudí, všichni by měli být spokojení. Rozhodnutí tohoto soudu jsou však často zkreslená, ne-li přímo na zakázku. Prehistorie tohoto kroku (ukončení spolupráce) začala již v roce 1999, kdy letouny NATO smetly pod falešnou záminkou Jugoslávii z povrchu země. Záminkou byly etnické čistky, masakry mezi muslimy a křesťany. Mezinárodní tribunál, který potom proběhl, odsoudil mnohé politiky a vojenské činitele za zločiny proti lidskosti k různým trestům. Někteří zemřeli ve vězení.


Seriózní, hmatatelné důkazy o vině nebyly předloženy, a o masakru v Srebrenici doposud pokračují diskuse, zda vůbec byl. Tehdy se objevily první úvahy o kompetentnosti tohoto orgánu ...

Nehorázným případem byla i "záležitost Jukosu". Celý svět se postavil na obranu nešťastného Chodorkovského a Lebeděva, i když důkazy o jejich vině byl železobetonové. U stejného trestního soudu byl posuzován i "případ Litviněnka", kde (když to vezmeme bez škrtů) bylo oznámeno, že ho Putin zabil osobně. Nebo na jeho objednávku, to je nepodstatné.

Soud přijal žalobu Ukrajiny proti RF v souvislosti s Krymem, Donbasem, monopolem Gazpromu, financováním terorismu a dalších 100500 papírků, dále nazývaných "žaloby".

Ale z nějakého důvodu bylo odmítnuto "případ Majdanu" v Haagu projednávat. Vždyť v dokumentech, předložených soudu, byla uváděna vina Kyjeva za smrt "nebeské setniny", vina Kyjeva na silovém potlačování protestů na Ukrajině. No ano, Berkutovcům byly přece odebrány zbraně, jaké násilné potlačení, co si myslíte?

"Soud" nepřijal (již v uvozovkách, jinak nemůžu) oznámení o zločinech proti lidskosti na Donbasu. Důvod zamítnutí: nespadá do naší jurisdikce. Avšak Ukrajina podepsala Římský statut, měla povinnost to ratifikovat. Bez tohoto se do EU nepřijímá.

Jestliže uznala jurisdikci Mezinárodního trestního soudu k událostem po 20. 4. 2014. Tak pročpak to bylo odmítnuto? Washington řekl "ne"? ...

Současně začala tato parodie soudu vyšetřovat všechny stejné "zločiny proti lidskosti" v Jižní Osetii. Budou zkoumány trestné činy našich mírových sil a osetinských separatistických kompliců. Případ ještě běží, ale verdikt autor oznámí v předstihu: Rusko nese vinu na genocidě civilního obyvatelstva. Ani údery Gradů na spící Cchinval, ani gruzínské tanky v ulicích města, ani americké granáty do sklepních oken, ani černošští instruktoři, ani ukrajinské systémy PVO ... Pouze zločiny Osetinců a Rusů.

Hned se vybavuje vysílání FoxNews, kdy moderátor přerušil vystoupení Amandy Kokojevoj a její příbuzné, jen co zaznělo, že Gruzínci je ostřelovali, ale Rusové zachránili.

Před deseti měsíci vyšel dekret prezidenta Ruské federace, který umožňuje, aby Ústavní soud ignoroval všechna rozhodnutí ESLP zcela nebo zčásti. Strasbourg (centrála ESLP) se k žalobám vůči Rusku vždy vyznačoval zaujatostí a politizací stejně, jako tomu bylo i u soudu v Haagu. Takže teď se rozloučíme i s Holanďany.

Mezitím Velká Británie zahájila kampaň na vyjmutí svých vojáků z pod platnosti úmluvy o lidských právech a (zatím to oficiálně potvrzeno není) Ženevské úmluvy z roku 1949. Pokud se to podaří protlačit, budou mít britští vojáci právo zabíjet, rabovat, znásilňovat třebas vojáky, třebas civilisty. To platí jak pro minulé trestné činy (jichž je mnoho, všechny dokázané, soudy jsou zaplaveny žalobami), platí to i pro budoucí trestné činy.

Theresa May, nová premiérka, přímo protlačuje tuto fintu. Nemyslí na jedno: vždyť samotní vojáci mohou být také odedneška zabiti, znásilněni mopem a tak dále. A postěžovat si nemohou, "díky" premiérce. Je to dvousečná zbraň, obecně.

Ale autor je přesvědčen, že pokud například v Sýrii naši vojáci chytnou britského špiona na letecké základně a namlátí mu, Haagský "soud" vyřkne obviňující verdikt vůči Ruské federaci jako celku.

Takový "soud" Rusko neuznává. Vytvoříme podobný v rámci ATR, ODKB, BRICS, copak máme málo mezinárodních organizací, které nejsou závislé na jistých zámořských "partnerech"?

PS: Válečné zločiny Američanů ve Vietnamu nebyly v Haagu nikdy souzeny ...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

32 komentářů :

 1. Možná, že tu čtvrtou raketu mají v Haagu.... ?

  OdpovědětVymazat
 2. Co kdo muze ocekavat od nejvyssiho soudu v Haagu?!...Je to banda zvrhliku a dekadentu kterou tam nacpaliClintove,Bushove a cerna opice! Jasne ze budou poplatni svyma rozhodnutima svym chlebodarcum.Kdybych se vychcal do kasny nekde ve Fuckingtonu tak mi nasijou vlastizradu a vsechny paragrafy terorizmu. ale kdyby Cerna opice nechala zbombardovat Jugosku tak nepodleha mezinarodni jurisdikci ale usacky! -Jen opravdickej blbec muze respektovat takovy tribunal jako je v Haagu.
  Spravedlnost je v tomto pripade na usti hlavne toho kdo je rychlejsi a presnejsi a ne nekde v rukou plesnivych zmrdu sebranych v pulce sveta a spravne "loajalne" nasmerovanych jako rucicka kompasu ne na spravedlnost ale na SSA! Tak nejak je to s timhle "soudem"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jugošku zbombardovali za Clintona... To bolo hneď po prípade v Orálnej pracovni...

   Vymazat
  2. jo presne tak soud zapadu jen co jse jim hodi do kramu

   Vymazat
 3. Jako má USA Vietnam,tak má rusko svůj Afganistán,jenže to se nepíše v NR.Kdy budou soudit zločiny proti lidskosti v SSSR?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až odsoudí Ameriku za Vietnam. Všechno pěkně popořadě.

   Vymazat
  2. Není jen Vietnam, je také Laos, Kambodža, Irák, Afghanistán, Lybie, Sýrie, Jemen, atd.atd.

   Vymazat
  3. Za Rusů bylo v Afgganistánu nejlíp , stavěly se školy a nemocnice , ženy chodily do škol a bez šátků , atd !!

   Vymazat
  4. to 18:26
   Ještě bych přidal : USA má svůj Vietnam+ Afganistan+Irák... Jsou tam dodnes

   Vymazat
  5. 19:30 ale jo.A pak maďaři,češi poláci,gruzie,čečna sýrie atd,atd.

   Vymazat
  6. usa majú Afganistan od seba 14 000 km, Sovietsky zväz s ním susedil http://dayevents.ru/kakim-byl-mirnyj-afganistan-1960-x

   Vymazat
  7. Slováci mají také máslo na hlavě ale být tebou kucaku, tak držim hubu

   Vymazat
  8. Brežnev tam poslal armádu až vtedy, keď "vzbúrenci," poväčšine zo Saudskej Arábie a z Pakistanu, začali napádať vládu a zavraždili prezidenta... V každom prípade by sekulárny Afganistan, čo aj socialistický, bol lepší než súčasný! Pointa je, že Afganistan znova žiada Rusko o pomoc...

   Vymazat
  9. http://www.vedelisteze.sk/galerie/20-velmi-vzacnych-fotografii-afganistanu-pred-nastupom-talibanu-v-roku-1960

   ono je to aj v slovenčine, najprv som automaticky hľadal v ruštine, v slovenské české ohlupovacie média som nedúfal

   Vymazat
  10. vlastne - slovenské médium "nesklamalo" , nepíše že tá idylka v 60tich je budovaná s pomocou ZSSR, ale píšu len že idylka bolo po vtrhnutie ZSSR

   Vymazat
 4. No jo no, Západ by si měl ne chat patentovat metodu "Dvojí metr!", už sme s tím dost trapní. Takoví blbísci jsme z pohledu zbytku světa.No, ale oni nám to spočítají a budeme kvičet jak píchlé svině, když použijí "Dvojí metr!" - patent přeci nedáme jen tak každému.

  OdpovědětVymazat
 5. Přece nikdo nemůže chtít po Haagu, aby soudil vyjímečné nadlidi z USA nebo z VB? Tak to by tedy nešlo, holenkové!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HOLEČKOVÉ. A to proto, že to bylo vyrobeno u firmy v USA.

   Vymazat
 6. Ani já neuznávám Haagskou justiční žumpu. Do talárů dosazené lumpy. Jednou všechno toto svinstvo zanikne. Nevím jak, ale zanikne, a nejspíš už brzy. Svět potřebuje změnu k lepšímu. Vylézt z té perverzní senkrůvny, kterou ovládají a řídí homosexuálové, pedofilové,sadomasochisti a impotenti. Normální lidi to být nemohou, to je vyloučené.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zcela dobre to ukazuje na stav a prodejnost cele zapadni justice, placene v pripade Haagu z USA. Koho kurku chleba zeres ....Dnes soudy nahradily media , ktere odsoudi stvavymi clanky a metodami senzaci spolehlive predem , kazdeho na koho se jim ukaze !!! a pak prokuratori a soudci jako "rozhodnou"na zaklade neceho co se stale nazyva zakony, ale nema s justici nic spolecneho...

   Vymazat
  2. Hlavni problem zapadu je ,ze si uz neuvedomuji , jako skodu pachaji , spachali uz sami na sobe a jak se potapi do mrzkeho a smrduteho bahna korupce a zlocinu , ktere je spolehlive posunuje k jejich konci. Neni to ani tak Putin a spol. ale oni sami nevidi ani den, ani malou vzdalenost do budoucnosti a da se rict, ze tak ztratili, vlastne oslepli vzhledem k budoucnost i te blizke...Navic to vsichni maji zakazane. Samozrejma na takovych zakladech se neda nic, vubec nic zalozit, nebo vybudovat...Lzi a podvody, pathologicka chamtivost s korupci , na misto statniku psychopati, kteri kdyz ovladnou celou spolecnost ,stanou se necim "normalnim" ale to prava normalnost se tise vytrati a bez povsinuti a casto je vyhnana protoze prekazi napr. pederastum sledujicim sve slizke zajmy.. ...Zaprou se dejiny, zakaze se vse co by mohlo upozornit a co bylo driv a nahradi se to uchylnou ideologii za ucelem zotrocit jeste vice populaci ,, popirajici zase obycejny zivot. Laska se nahradi chlivarnama a rozkazane sebevrazdy narodu se propaguji pod ideologii soucitu !!! a pomoci 'bliznim" kteri vas vsak chteji ihned zahubit...vsemi prostredky.

   Vymazat
  3. Nenavist vseho normalniho se stupnuje az k silenstvi. Nasili, teror a vsemozna podpora teroristu , zlociny barbarstvi vsude na svete ,pak jen zvysuje slepotu a izolaci kterou zapadni spolecnosti dnes okupuji... Neni uniku.
   Presidentske "volby", ktere se volbami ani nedaji nazvat se odehravaji tak ,ze Trump je uz dnes "superzlocinec"s diplomem !!, potvrzenym vsemi vladami, organizacemi , urady, medii na svete , navic uznavany rusky spion, poradajici orgie a to prosim byl nedavno normalni a uspesny clen a nekdo s kym se zapadni zivot plne ztotoznuje a ma byt vzorem vsem obcanum tamtez. "Spojenec zavilych nepratel"a ja nevim jeste co vsechno. Naopak druhy kandidat je pokladan za "vylupek vsech ctnosti"vynasen az do nebe /do toho jejich/, a zminene normalni je ale jak kazdy vidi na vlastni oci ,show vsi nenormalnosti...
   A co kdyz se nejak stane Trump presidentem ,po tom vsem ?? To ma obcan ihned zapomenout zavrhnout vsechny ty zrudny pomluvy, a zacit takovou osobu plne respektovat a povazovat za normalniho statnika a eventualne kdyz rozkaze branit zemi?? Ani napad "See you while , crocodile...

   Vymazat
 7. Je to uplne normalni kamo! Vzpamatuj se...Teplouskove jsou normalni,jen se narodili v jinym tele-pedofilove jsou taky normalni,vsak lidi maji mit radi deti ze?Sadomasochiste jsou taky normalni,dyt neublizuijou nikomu jinymu. A impotentum porodi deti teplouskove!-Jak proste a vsichni heterosexualove budou vylouceny z populace!...
  Jednou v parku prikvacilo teplouska srani a za chvili zacal jecet jak blazen. Jeho manzel hned spechal pupusikovi na pomoc a ten rval ze porodil jejich spolecne miminko a to se hazi v
  trave. Ses blbej milacku?!-dyt ty jsi se vysral na zabu!!!
  Tak takhle nejak se ubira svet,nez se ti normalni "nenormalni" naserou a udelaji poradnou probirku aby nastal klid a respekt k tisiciletym ,biologicky a fyziologickym danostem cloveka.
  Mam pocit ze se ten den blizi cim dal vetsimi kroky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já mám stejný pocit - a ten vtip je fakt dobrej.

   Vymazat
  2. Jo, na desetiletýho spratka je to fakt dobrej vtip:-). Co se týká pedofilních úchylů, tak i ti jsou zřejmě příležitostní, protože nejvíc případů je v normálních rodinách, kdy děti zneužívají nejbližší příbuzní, včetně rodičů; po 10 pivech mají mnozí problém rozpoznat škodlivost jednání.

   Vymazat
 8. Takový nový soud může fungovat jen pod přesvědčivě silnou kolektivní vojenskou ochranou, aby jeho rozhodnutí byly brány vážně.

  OdpovědětVymazat
 9. Jak známo, mezinárodní tribunál v Haggu, vynesl v březnu letošního roku verdikt, že "Miloševič se skutků, ze kterých byl viněn, nedopustil". Ne, nebyly prokázány, NEDOPUSTL! Potom tedy platí fakt: ICTI, práva zrada, ZAVRAŽDILI Vlada!

  OdpovědětVymazat
 10. Zločiny USA ve Vietnamu byly mezinárodně uznány byly uznány i v USA - zvláště ve vietnamských Lidicích- My-Lai kde pod vedením fašistického velitele americká armáda vyvraždila obyvatele včetně dětí. A žádný mezinárodní soud se nekonal. Tresty uložené soudy v USA byly směšné.

  OdpovědětVymazat
 11. Justice v kapitalistickém státě je vždy potlačovacím a trestním aparátem tohoto státu. Justice ve světě jež je ovládán USA nemůže být ničím jiným. T

  OdpovědětVymazat
 12. Haagská justiční mafie se odrovnala sama.Sama by měla stanout před soudem.Pořád je to velká sranda před naší justicí.Ale svíta - USA jdou každopádně do ryti.ameriko váš bůh si hodil špagát.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak proto jsem tu Jugoslávii namohl na mapě najít, když v r.1999 letouny NATO ji smewtly z povrchu země!

  OdpovědětVymazat